pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pytek21

pytek21

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
10 października 2019 20:35:29 przez Bakster
Spółka po tej przecenie ma aż 132 mln. kapitalizacji przy stracie w pierwszym półroczu. W ogóle nie zdziwiłyby mnie dalsze spadki, wycena nadal wysoka. Spółka to raczej ta sama liga co Vivid, Cherry, T-Bull ale te podmioty kapitalizacje mają na poziomie 30-40 mln. Sukces TSG i porównania do tej spółki spowodowały, że zarządzającym łatwiej było złapać inwestorów na ten jak się okazało gamingowy bubel.

TSG ma niestety (dla akcjonariuszy Boomshitu) 10x wieksze przychody, o zyskach nawet ciężko napisać. Ale patrząc na resztę spółek to Vivid, Cherry, T-Bull - chyba za wcześnie porównywać. W Boombicie zarząd jakby wymyślił sobie strategię - wydamy więcej na UA i sprzeda sie wszystko, strategia może i dobra ale jak robiona z głową, a tu idzie kasy i chyba ostatnio dopiero zaczęli łapać ze rynek gier tak nie działa. Póki co mają szansę na utrzymanie tej wyceny co mają, gorzej jeśli zrobią dodruk akcji - wtedy schodzimy do tej samej ligi co Cherry itd.
Taka moja opinia.
Jestem mega zawiedziony tą spółką i tzw. panem longtermem (specjalnie piszę go z małej litery, bo nie powiem, dużo ludzi przez niego dało się na tą spółkę nabrać).

Cytat:
4 października 2019 15:52:54 przez kokospl
Bankrucik czy masz kredyt we frankach? To by tlumaczylo ten etuzjazm...

...celne spostrzeżenie, tu właśnie wychodzi nieprofesjonalizm dziennikarzy i cwaniactwo oszustów biorących kredyty i potem krzyczących że są oszukani. Taki kant ma szansę tylko udać się w socjalizmie jaki mamy w EU.Przed każdą rozmową czy wywiadem powinno się podawać kto ma kredyt we frankach (jesli o nich się mówi), a politycy już szczególnie powinni...
Ciekawi mnie wypowiedź GNB:
www.bankier.pl/wiadomosc/Stano...
Cytat:
Warto jednak podkreślić, iż obecnie żadna klauzula indeksacyjna stosowana przez Getin Noble Bank nie jest wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czy GNB może z tego wyjść obronną ręką? Wszędzie podają który bank ma ile kredytów frankowych, ale nikt nie podaje które banki zawierały punkty abuzywne.
A co do prawnych rozważań, to czy jeśli 10 lat temu taki punkt nie był oficjanie uznany za abuzywny to prawo powinno działać wstecz? Tego to już nie rozumiem....

Cytat:
2 października 2019 19:10:37 przez bankrucik
kompletnie dyskusja obraca się tak naprawdę wokół polskiej zawisci ( oby inny nie miał lepiej)dlatego bez znaczenia są u wielu z was argumenty prawne, byle sąsiad nie miał lepiej.. "niż ja co wziąłem w złotówkach"
i wokół kompletnego nie zrozumienia w czym jest problem....
(...)
bardzo dużo bajdurzenia o tym kto za to zapłaci (widać propagandę banków),

partie polityczne wskutek nacisku banksterów olały temat
(...)

Widze, że propaganda FRANKSTERÓW sięga już coraz głębiej. Teraz oni są tymi walczącymi o dobro całego społeczeństwa :-DDD ...tj. było by to zabawne gdyby nie to że to się dzieje na prawdę. Sam brałem kredyt i wziąłem w złotówkach (spłaciłem przed czasem) ale wybrałem bo wystarczy jedna zmienna - stopy procentowe, a nie 2 - stopy i kurs. Każdy z franksterów o tym wiedział, chyba że nie czytał umowy co też jest częste w naszym kraju. W końcu zapracowani ludzie - kto by miał czas przeczytać 12 stron nt zobowiązania na kolejne 30 lat. Kiedyś nie było w tej umowie żadnych klauzul abuzywnych (tak jak kiedyś można było powiedzieć do kogoś ze to "kobieta" albo "facet" i nikt sie nie obrażał że to dyskryminacja...) - to były normalne umowy a jeśli coś sie nie podobało to można było z bankiem negocjować zmiany w umowie (sam 2 punkty zmieniłem, głównie nt. wcześniejszej spłaty). To że banki ustalały własny kurs to przecież to chyba może zdziwić tylko kogoś kto nigdy nie pojechał za granice z polską kartą. Tylko też nie widzę powodu dlaczego bank miałby takie przeliczenia robić po tabeli NBP. Idąc tym tropem powinno się wszystkie kantory zamknąć. Znajomi żeby zminimalizować różnice kursowe kupowali franki w kantorach i zanosili do banku - i nie było z tym problemu.
Całe to gadanie o złych bankach to jest wyssane z palca. Nikt nie kazał brać kredytu, jak się chciało żyć ponad stan to trzeba wziąć kredyt i za to że ktoś się pozbawi gotówki - zapłacić mu za to.
Franksterzy to banda cwaniaków którzy najpierw wzieli kasę a teraz nie chcą oddawać. TO są prawdziwi złodzieje. Kropka.

Cytat:
17 września 2019 16:29:39 przez Joker

Średnia kursu od początku lipca to 0,441 zł.
Teoretycznie, jeżeli komuś by zależało to byliby w stanie wyciągnąć średnią powyżej 0,50 aby nie wpaść za 2 tygodnie na jednolite. 

Edit: Policzyłem i jest to już niemożliwe. Musieliby wyskoczyć pod złotówkę ;)

Nadal uważam że po podzieleniu groszy oraz nie uwzględniajac w ogóle wolumenu to przenoszenie na jednolite to jest kompletna głupota. Czemu nikt się tym nie zainteresował?

Cytat:
Aktywa razem banku wyniosły 54,17 mld zł na koniec I kw. 2019 r. wobec 49,91 mld zł na koniec 2018.
Wartość portfela kredytów i pożyczek wyniosła 40,42 mld zł na koniec I kw. wobec 41,36 mln zł na koniec grudnia 2018 r. Zobowiązania wobec klientów wyniosły 46,24 mld zł na koniec marca wobec 37,19 mld zł ba koniec grudnia ub. roku.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Teraz wyjdę na ignorantów w temacie, ale jak to jest że bank ma o prawie 6mld więcej zobowiązań wobec klientów niż portfel kredytów i pożyczek?
Bank nie powinien kreować pieniądza i pożyczać innym więcej nic sam pożyczył? Anxious

Cytat:
31 maja 2019 20:08:22 przez kokospl
https://stooq.pl/n/?f=1299824
No i zaczyna sie byc ciekawie
Bardzo dobra decyzja regulatora

Patrząc po wzrostach Idea banku a podrygiem zdechlej ostrygi GNB, to wydaje się że rynek ocenia to jako dobrą informację głównie dla Idei a nie GNB. Ja się w tym gubię Eh?

Cytat:
28 maja 2019 18:42:38 przez amajsterek
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
GNB już nie potrzebuje pieniędzy, czy Leszek już nie ma (albo planuje je inaczej wydać)

Mega brakuje komunikacji ze strony spółki, Idea tez w kłopotach i po iluś miesiącach wychodzi i mówi co powinna powiedzieć 3 miesiące temu. Pewnie GNB tez po wakacjach się wypowie w temacie dopiero...

Czyżby moda na spółki IT już minęła?
Boombit jest od kilku dni na giełdzie i po najprawdopodobniej sztucznie zrobionej podbitce zjechał. Pewnie już po wzrostach jeśli sentyment game dev opadł. Inne spółki też spadają.
Wszyscy jux na wakacjach?

Cytat:
21 maja 2019 15:53:21 przez mam5lat

Wygląda na to że opuszczona spółka przez głównego akcjonariusza.

Co to za komentarz? Stanąłeś pod wejściem do siedziby firmy i zobaczyłeś ze wychodzi na zewnątrz?
Bez jaj.
Ogolnie spekula wycofała się z giełdy, obroty dno. Ogolnie nie wiadomo czy jechać ma wakacje bo tu i na całej giełdzie boczniak przy małych obrotach i podbitkami i spadkami ale ogólnie zero.
Nie wiem czy to przez te coraz to nowe podatki czy co ale giełda znów 100% mizeria.
Żal.pl

Tak sobie myślę, czy utrzymanie parytetu w obecnych warunkach ma sens (co do połączenia nie mam wątpliwości). Utrzymanie parytetu mogłoby być niekorzystne i zostać zaskarżone, jeśli komuś by się chciało... obstawiałbym że nastąpi po prostu zmiana liczbowa paytetu.

A co do Idei, to taki nadzorca paradoksalnie może być dobrą wiadomością, w końcu ruchy w Idei będą bardziej racjonalne, zmniejszy sie ryzyko wyprowadzania majątku, i raczej nie pozwolą Idei upaść bo to by pojechało po opinii BFG i KNF. Osobiście widzę pozytywy bardziej...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 11 października 2019 05:29:42
Liczba wpisów: 75
[0,02% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,427 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d