pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pytek21

pytek21

Ostatnie 10 wpisów
Słyszałem komentarze, że tu znów sprawa polityczna itd. Bardzo niefajnie, że teraz po latach robi wnioski o areszt kiedy czytając co prokuratura zarzuca:
Cytat:
Śledczy wskazali, że jedna z takich firm kupiła za 7 mln zł nieruchomość w Wielkopolsce, którą po ośmiu dniach odsprzedała spółce Polnord za niemal 27 mln zł. "Polnord nie zdecydował się na zakup działki od pierwotnego właściciela po cenie rynkowej, mimo że znał ofertę, lecz dopiero od pośrednika za ponad czterokrotnie wyższą kwotę. Około 20 mln zł zysku z transakcji zostało wytransferowanych do spółek kontrolowanych przez biznesmena Ryszarda K., w tym do Prokom Investments SA." – zaznaczono w komunikacie.
Prokuratura Regionalna dodała w swojej informacji, że także dzięki "spółkom-słupom" z firmy Polnord do Prokomu trafiło jeszcze ponad 70 mln zł pochodzących ze sprzedaży bezwartościowych według prokuratury wierzytelności. "Zostały następnie wytransferowane do podmiotów gospodarczych zarejestrowanych m.in. na Cyprze" - podkreślono.

www.bankier.pl/wiadomosc/Bez-a...
....to normalny człowiek (nie ślepy wyznawca którejś partii) może zapytać się: "dlaczego przyszło mi żyć w tej bananowej republice?". Po latach zamiast cieszyć się, ze oni siedzą w więzieniach, a ich majątek skonfiskowano, to ci panowie z uśmiechem na ustach mówią, że nie wyprowadzili tych pieniędzy tylko prokuratura "pomyliła przychód ze stratą". Przychód czego, spółki czy ich własnego konta na cyprze?
Jak nasza giełda ma działać i przyciągać inwestorów. Takie afery jak Polnord, Getback i inne po latach doczekają się wniosku o areszt paru osób które się finalnie z tego będą tylko śmiały i mówiły jak to nie są politycznie prześladowano.

Cytat:
15 października 2020 16:05:06 przez 1ketjoW
Poniżej informacja o wpływie skorygowanej EBITDA na wyniki księgowe spółki:
(...)
Innymi słowy skorygowana EBITDA jest wyłącznie wskaźnikiem biznesowym nie mającym żadnego przełożenia na wyniki księgowe jakie osiąga spółka, a te z uwagi na wyceny zapasów i kontraktów future są nie do zaprognozowania.

1ketjoW, sądzę że jesteś w błędzie. EBITDA jest formą przedstawiania zysku przez spółki, pozwalającą na usunięcie jej wyniku z szumu informacyjnego i pokazanie jaki jest jej rzeczywisty potencjał do generowania przychodu. Co za tym idzie, będąc mądrzejszym po ostatnim webinarze, właśnie EBITDA pokazuje rzeczywistą wartość, która nie ma problemów z wycenami spot i terminową, które będąc różne zamin dojdzie do "terminu" pokazuje stan faktyczny i na jej podstawie i tylko na jej, jesteśmy w stanie przewidzieć rzeczywisty zysk po czasie.

Jest coraz gorzej z kursemd'oh! . Mimo całkiem optymistycznych akcentów:
Cytat:
Problem jest bardziej jaskrawy w przypadku oleju napędowego, który w płockiej rafinerii kosztuje dziś 3234 zł/m3, czyli brutto ok. 3,98 zł/l. To aż o 41 gr/l mniej niż wynosi średnia cena na stacjach. Implikowana marża detaliczna w przypadku ON jest więc niemal dwukrotnie wyższa od historycznej średniej.

www.bankier.pl/wiadomosc/Paliw...
Oczywiście pytanie jak na tych marżach wychodzi Unimot...

Cytat:
23 września 2020 11:13:42 przez 1ketjoW
Nie ma komunikatu ze spółki o przychodach za sierpień 2020 r., a to oznacza, że nie odbiegają one istotnie od przychodów za sierpień 2019 r. czyli jakieś 410 mln zł.

Spolka spada bardziej niż większość, jest obecnie najgorszą w całym sWIG80, i to już od ladnych kilku sesji (dziś wygrywa w cuglach), mimo wyplaty dywidendy, deklaracji kolejnych.
Zastanawiam się serio czy my o czymś nie wiemy?Think
Rynek nie wierzy w ten model?

Cytat:
22 września 2020 09:19:20 przez Joker
LC ma sporo za uszami i w końcu ktoś się jemu dobrał do czterech liter, ale jeżeli chodzi o aferę GetBack za którą ma zostać zatrzymany to niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego nie zatrzymują nikogo z Abrisu, Deloitta, zarządów PeKaO za ........

To mega słuszna uwaga. Abris jest najbardziej winnym w tej sprawie, gdyż to on rozwinął Getback w stronę piramidy finansowej, firma w rok zwielokrotnila swoją wartość, sprzedał ją publicznie i potem trzymał cala swoją rade nadzorczą. I nic im się nie dzieje. Tu jest grubszy przekręt.jesli ktoś myśli że w Polsce jest mafia. To to jest przykład.

salute
A nikogo nie dziwi że akurat teraz jest ta informacja o zamiarze aresztowania LC? teraz kiedy szanowny ZZ traci grunt pod nogami, koalicja mu się zaczyna sypać, wychodzi i mówi "mam drania. 150 mln ukradł"... (zrobił szkodę, nie ma znaczenia).

Kto uważa że to zagrywka polityczna. Kapiszon.

Kto, ze pan ZZ, trzymał papiery na LC w szafie na tą okazję.

A kto, ze to wynik dogłębne przeprowadzonego śledztwa, które przypadkiem teraz się zakończyło...

Cytat:
16 września 2020 17:30:39 przez decimus
Czy to się nie nadaje do KNF?

Kogo, mnie czy Mabion? Precyzja widzę króluje.
Restracja MABCD20 już już za chwilę, tylko odpowiedź na zapytania.... a tu znów, i tak kolejne lata mijają a historia tu co chwilę się powtarza....
www.bankier.pl/wiadomosc/Mabio...
....ile to już 10 lat mija w ten sposób? 12lat?
Żal na to patrzeć. Szczegolnie ze takie cos rzutuje na inne dobre spółki biotech.

Mabion już od dawna jest po to, żeby po prostu mieć pensje i nic nie robić. Wszystkie ich działania, które mogą posunąć cokolwiek do przodu są autosabotowane i potem jest tworzony kolejny plan na za rok, za dwa, byle tylko nic nie zrobić.
Mi tylko jest strasznie żal, że przez Mabion obrywa CLN, która wydaje się być bardzo solidną spółką...

Cytat:
PS: Jeśli chcemy kontynuować ten wątek, to załuż proszę temat w odpowiednim dziale forum. Domniemam, że większości czytelników nasze rozważania nie interesują.

Jak dla mnie - zostawcie tutaj tą dyskusję i ją kontynuujcie. Uważam, że jest ciekawa i czytam ją z ogromnym zainteresowaniem szczególnie, że interesuję się tą spółką. Mogę się trochę dokształcić.
To czego nie potrafię wyczytać z komentarzy, raportów i Waszej dyskusji to czy na chwilę obecną inwestycję w tą spółkę można określić jako inwestycję w wartość, stabilny i rozwojowy biznes, czy jest to Unimot to hazard oparty o możliwe ale ryzykowne założenia, że może będzie lepiej ale może nagle zaskoczyć negatywnie (jak postrzegam większość spólek z NC). Póki co nie znajduję odpowiedzi. Bo z jednej strony spółka działa już wiele lat (20 chyba), ma dobrą komunikację, niskie zadłużenie, deklaracje o podziale zysków w formie dywidendy, ale, z drugiej strony, niezbyt powtarzalne wyniki historyczne, niezbyt powtarzalne marże, i w mojej opini jest ryzyko polityczne (zarówno z powodu konkurencji państwowoego molocha, jak i ekologii - ON).
Czy jest tu jakaś dobra odpowiedź?

Ja się ta spółką interesowałem bo był szał na takie spółki.... dopóki nie przyjrzałem się ich twórczości. Słabe to jak nie wiem co. Alchemist Simulator to nawet nie wiem kto mógłby się tym zainteresowac. Grafika i grywalność jak z lat 90-tych. Wiem, że to prywatna opinia ale dodatkowo obserwuję że marketingowo spółka leży....

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 23 października 2020 15:57:23
Liczba wpisów: 119
[0,03% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,421 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,98% +27 796,27 zł 47 796,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d