pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pytek21

pytek21

Ostatnie 10 wpisów
Ja też uważam, że te szacunkowe wyniki są zbyt ogrniczone:
Cytat:
Skonsolidowane Dane Wstępne wynoszą:
• Przychody ogółem: 981,6 mln zł,
• EBITDA (tj. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją): 25,7 mln zł,
• EBITDA Skorygowana (tj. zysk EBITDA skorygowany o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego oleju napędowego, uzasadnione przesunięcia oraz zdarzenia jednorazowe): 15,4 mln zł.

Porównywalne, dane skonsolidowane za II kwartał 2019 r. wynoszą:
• Przychody ogółem: 1 007,9 mln zł,
• EBITDA: 14,9 mln zł,
• EBITDA Skorygowana: 16,7 mln zł.

...2 kwartał jest minimalnie słabszy niż rok temu ale i tak nieźle bo przecież pół II kwartału nie było za wiele ruchu więc czy nie powinno się zakładać że w taki prawdziwy wynik mógłby być 22.5mln na przykład?
Rynek wycenił to o dziwo bardzo źle (chyba że w większości na akcjach jest covidowy narybek i jak zobaczyli że 19 powiatów zamykają to sie wystraszyli i sprzedali w popłochu, reszta giełdy też dziś kuleje, więc to może być to, tam gdzie więcej jest nowych inwesotrów - bardziej paniczne reakcje).

Mi oczywiście też już powietrze uchodzi trochę z nadziei, że Unimot będzie hitem sezonu (mimo całkiem niezłych perspektyw) po tym co tu sie wyprawia. Bardziej wygląda mi, że to będzie boczniak tak jakby firma w swoim rozwoju osiągnęła plateau....

Cytat:
30 lipca 2020 10:54:52 przez matimati2
Jakies pomysly przy jakich poziomach powinno sie z tego wychodzic zeby nie poglebiac straty?

Przecież spółka jest fundamentalnie wzrostowa. Póki co nie ma przesłanek do uważania kursu chyba ze trochę mniejsze zyski Orlenu za ostatni kwartał (moze to miało cos wspólnego z tym spadkiem)...
Teraz wydaje mi się, że taka korekta to dobry czas na akumulację.

Ja obserwuje i nadziwić się nie mogę. Leży na ostatnim wsparciu 43zł, potem kolejny 36zł i oby nie pękło (poziomy wg. mojej oceny wykresu). Najdziwniejsze jest, że to spólka międzynarodowa, silniejszy złoty (3,75 za 1 usd) wspomaga ją dodatkowo, informacje płynące ze spólki są bardzo optymistyczne, angażuje się w handel USA-Białoruś, rozwija fotowoltaikę, zyski mają szansę być rekordowe... zarząd kupuje (moze nie dużo ale zawsze)...
...a tu zwała jak się patrzy i to przy obrocie już na chwilę obecną 3mln pln. Albo to jest jakiś trup w szafie, albo nowe półrocze i ktoś przebudowuje portfel? Czy może wiara we wzrost EBITA zniknęła?
Ktoś coś? Są jakieś pomysły?

Cześć,
zauważyłem brak wątku o tej spółce, a wydaje mi się ciekawą opcją do zainteresowania. Obrót może na tle spółek growych nie jest najwyższy ale już w stosunku do wyceny, która oscyluje dziś w okolicy 25 mln zł wydaje mi się, że może robić wrażenie. Zysków jeszcze nie ma, gry są raczej krótkie ale dynamiczne.
Jak oceniacie potencjał wzrostowy tej spółki?

Ja nie wiem już z czym wiązać te hardcorowe skoki energertyki. Tj rozumiem Taurona bo umoczony w gornictwo, ale PGE jest na dobrej drodze, ENEA jeszcze lepszej... czy to strach przed wyborami i tym kto wygra? Czy to ci ekoterroryści z grinpisu taki szok cenowy zafundowali?
Żal.pl

Cytat:
9 czerwca 2020 14:14:09 przez januszw
zaraz frankowicze ruszą masowo do sądów ,była cisza bo sądy tak jak wszyskie urzedy mialy problemy .frankowicze sa jeszcze bardzie nie zadowoleni bo ich znajmi mający kredyt w złotówkach płaca dużo mniejsze raty

<-- To najbardziej nierzetelne informacje na tym forum.
Szkoda z kimś takim w ogóle wdawać się w dyskusje...

Cytat:
5 czerwca 2020 14:01:55 przez spinor1
Przestań racjonalizować swoje decyzje dziwnymi argumentami. 

O i jeszcze wymuszasz na mnie jak myśleć. Ogarnij sie.... sorry, na spółce dzieje się ciekawie, i rynek zdecyduje co myśleć. Ja widzę bardzo pozytywnie zmiany w firmie.

Cytat:
5 czerwca 2020 10:30:05 przez Radziorro
Myślę że opór będzie przy kursie z początku marca 78zł chyba że przy tym pędzie przebije to wtedy stanie na kursie z końca lutego 83zł Think

A gdzie Ty widziasz opór na 78 czy 83, bo my chyba mamy inne wykresy. Ja widzę jeden tylko istotny w okolicy 100zł w miejscu pojawienia się sporej luki a kolejy z 10zł wyżej.
CCC spokojnie ma potencjał jeszcze nawet z 30% na wzrost.

Cytat:
5 czerwca 2020 10:01:23 przez kck03
A gdzie niby CCC pokazało sile?

Wyceniamy przyszłość nie? Miłek pokazał że potrafi w sytuajcji kryzysowej zareagować, firma cały czas działa i uczciwie komunikuje się i modyfikuje strategię. Dla mnie to pokaz siły. Kto miał na tyle jaj żeby przy 30zł kupować CCC? Bo ja i większość nie miałem. I o dziwo wszystkie negatywne scenariusze okazały się tylko strachem a nie realnoscią.

Przewartosciowane w stosunku do tego co przed wirusem, ale wtedy przecież było zdołowane, bo była obawa czy spółka sobie da radę bo jechała na stratach. Teraz pokazali siłę i jest perspektywa ze spółka bedzie dużo mocniejsza, np. przez sprzedaż online, niższe czynsze... więc raczej ceny powinny być porównywalne bardziej z pierwszą połową 2019, zupełnie wyższe poziomy...Think

Cytat:
26 maja 2020 22:34:18 przez grabson
Ciekawi mnie właśnie ten obszar 46 złotych.

...a wydawalo mi się że ten opór jest nieistotny bo na taki wyglądał a tu odbiło się w bok jak winda w nic śmiesznego jedzie....
A swoją drogą czeka dywidenda, i wiceprezes dokupił pakiecik za 100k...
www.bankier.pl/static/att/emit...
Ciekawe czy coś ruszy...Think

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 6 sierpnia 2020 22:06:03
Liczba wpisów: 105
[0,03% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,238 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,61% +30 321,53 zł 50 321,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d