pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pytek21

pytek21

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
12 listopada 2019 22:14:06 przez bankrucik

@pytek21 
szkoda, że wczesniej nie ostrzegałeś 


Moze tez źle to ująłem, to co napisałem wcześniej, to moja opinia nt. tego co wiem i co uważam, nie namawianie innych do określonego rodzaju spekulacji. Jeśli się mylę to byłoby super, bo Polska mogła by jednak zacząć odnosić sukcesy w biotechu, na razie słabo jak na 40milionowy kraj.
Kazdy niech sam oceni.

Cytat:
11 listopada 2019 09:01:01 przez pandorinium
Za takie perfidne naganianie to profilaktycznie ban się należy. Pomijam oszczerstwa na temat mocy produkcyjnych.

Za taki bezpodstawny hejt powininien być ban. Proszę abyś trochę doczytał informacji, może pogadał z pracownikami obecnymi i byłymi tej spółki, bo jak pracuję w tej branży i kilka lat temu też byłem naiwny.
Czy źle napisałem o przeciąganiu wniosku? Czy o tym że inne spólki wprówadziły leki o takim samym lub podobnym działaniu w krótszym czasie? Czy o mocach produkcyjnych? Czy inne?
Szkoda mojego czasu, szczególnie ze ze spadków ja nie mam zysku.
Zyczę żeby stał się cud i żebyście zarobili.Żeby
Cytat:
10 listopada 2019 13:15:11 przez bankrucik
n EMA zrobi nam wszystkim prezent pod choinkę?Pray d'oh!
Pray
:-D

Cytat:
10 listopada 2019 14:55:39 przez jwk

Tak, to już ostatni z ostatnich etapów rejestracji. 


Jeszcze kilka lat temu bym uwierzył. Ale teraz kiedy inne firmy powprowadzaly te same biopodobne leki a Mabion kilkanaście lat "nie może bo coś", to niestety mówi jedno, jak to powiedział jeden ksiądz w klerze: "nie chodzi o to żeby położyć dach, tylko żeby zbierać datki na dach". Chyba nie potrzebna parafraza.
Mabion nie wprowadzi tego leku bo za dobrze żyje z wprowadzania go.
Moce produkcyjne są za słabe a skalowalnosci nie ma.
Odpowiedź odpowiedzią, ale nikt nie mówi ze definitywna Shhh
Info z:
Cytat:
https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/MABION,zlozenie-odpowiedzi-na-druga-runde-pytan-w-pr-2019-11-10,ESPI,20191110_124550_0000173293

Mowi tylko ze firma dostarczyła odpowiedz do EMA, po 180 dniach, czyli dzień przed deadlinem o ile dobrze się orientuje, czy wiec firma, która liczy na zyski ze sprzedaży przeciąga tak bardzo odpowiedzi.
Ale szalonych optymistów nie brakuje jak widzę Boo hoo!

Cytat:
10 października 2019 20:35:29 przez Bakster
Spółka po tej przecenie ma aż 132 mln. kapitalizacji przy stracie w pierwszym półroczu. W ogóle nie zdziwiłyby mnie dalsze spadki, wycena nadal wysoka. Spółka to raczej ta sama liga co Vivid, Cherry, T-Bull ale te podmioty kapitalizacje mają na poziomie 30-40 mln. Sukces TSG i porównania do tej spółki spowodowały, że zarządzającym łatwiej było złapać inwestorów na ten jak się okazało gamingowy bubel.

TSG ma niestety (dla akcjonariuszy Boomshitu) 10x wieksze przychody, o zyskach nawet ciężko napisać. Ale patrząc na resztę spółek to Vivid, Cherry, T-Bull - chyba za wcześnie porównywać. W Boombicie zarząd jakby wymyślił sobie strategię - wydamy więcej na UA i sprzeda sie wszystko, strategia może i dobra ale jak robiona z głową, a tu idzie kasy i chyba ostatnio dopiero zaczęli łapać ze rynek gier tak nie działa. Póki co mają szansę na utrzymanie tej wyceny co mają, gorzej jeśli zrobią dodruk akcji - wtedy schodzimy do tej samej ligi co Cherry itd.
Taka moja opinia.
Jestem mega zawiedziony tą spółką i tzw. panem longtermem (specjalnie piszę go z małej litery, bo nie powiem, dużo ludzi przez niego dało się na tą spółkę nabrać).

Cytat:
4 października 2019 15:52:54 przez kokospl
Bankrucik czy masz kredyt we frankach? To by tlumaczylo ten etuzjazm...

...celne spostrzeżenie, tu właśnie wychodzi nieprofesjonalizm dziennikarzy i cwaniactwo oszustów biorących kredyty i potem krzyczących że są oszukani. Taki kant ma szansę tylko udać się w socjalizmie jaki mamy w EU.Przed każdą rozmową czy wywiadem powinno się podawać kto ma kredyt we frankach (jesli o nich się mówi), a politycy już szczególnie powinni...
Ciekawi mnie wypowiedź GNB:
www.bankier.pl/wiadomosc/Stano...
Cytat:
Warto jednak podkreślić, iż obecnie żadna klauzula indeksacyjna stosowana przez Getin Noble Bank nie jest wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czy GNB może z tego wyjść obronną ręką? Wszędzie podają który bank ma ile kredytów frankowych, ale nikt nie podaje które banki zawierały punkty abuzywne.
A co do prawnych rozważań, to czy jeśli 10 lat temu taki punkt nie był oficjanie uznany za abuzywny to prawo powinno działać wstecz? Tego to już nie rozumiem....

Cytat:
2 października 2019 19:10:37 przez bankrucik
kompletnie dyskusja obraca się tak naprawdę wokół polskiej zawisci ( oby inny nie miał lepiej)dlatego bez znaczenia są u wielu z was argumenty prawne, byle sąsiad nie miał lepiej.. "niż ja co wziąłem w złotówkach"
i wokół kompletnego nie zrozumienia w czym jest problem....
(...)
bardzo dużo bajdurzenia o tym kto za to zapłaci (widać propagandę banków),

partie polityczne wskutek nacisku banksterów olały temat
(...)


Widze, że propaganda FRANKSTERÓW sięga już coraz głębiej. Teraz oni są tymi walczącymi o dobro całego społeczeństwa :-DDD ...tj. było by to zabawne gdyby nie to że to się dzieje na prawdę. Sam brałem kredyt i wziąłem w złotówkach (spłaciłem przed czasem) ale wybrałem bo wystarczy jedna zmienna - stopy procentowe, a nie 2 - stopy i kurs. Każdy z franksterów o tym wiedział, chyba że nie czytał umowy co też jest częste w naszym kraju. W końcu zapracowani ludzie - kto by miał czas przeczytać 12 stron nt zobowiązania na kolejne 30 lat. Kiedyś nie było w tej umowie żadnych klauzul abuzywnych (tak jak kiedyś można było powiedzieć do kogoś ze to "kobieta" albo "facet" i nikt sie nie obrażał że to dyskryminacja...) - to były normalne umowy a jeśli coś sie nie podobało to można było z bankiem negocjować zmiany w umowie (sam 2 punkty zmieniłem, głównie nt. wcześniejszej spłaty). To że banki ustalały własny kurs to przecież to chyba może zdziwić tylko kogoś kto nigdy nie pojechał za granice z polską kartą. Tylko też nie widzę powodu dlaczego bank miałby takie przeliczenia robić po tabeli NBP. Idąc tym tropem powinno się wszystkie kantory zamknąć. Znajomi żeby zminimalizować różnice kursowe kupowali franki w kantorach i zanosili do banku - i nie było z tym problemu.
Całe to gadanie o złych bankach to jest wyssane z palca. Nikt nie kazał brać kredytu, jak się chciało żyć ponad stan to trzeba wziąć kredyt i za to że ktoś się pozbawi gotówki - zapłacić mu za to.
Franksterzy to banda cwaniaków którzy najpierw wzieli kasę a teraz nie chcą oddawać. TO są prawdziwi złodzieje. Kropka.

Cytat:
17 września 2019 16:29:39 przez Joker

Średnia kursu od początku lipca to 0,441 zł.
Teoretycznie, jeżeli komuś by zależało to byliby w stanie wyciągnąć średnią powyżej 0,50 aby nie wpaść za 2 tygodnie na jednolite. 


Edit: Policzyłem i jest to już niemożliwe. Musieliby wyskoczyć pod złotówkę ;)Nadal uważam że po podzieleniu groszy oraz nie uwzględniajac w ogóle wolumenu to przenoszenie na jednolite to jest kompletna głupota. Czemu nikt się tym nie zainteresował?

Cytat:
Aktywa razem banku wyniosły 54,17 mld zł na koniec I kw. 2019 r. wobec 49,91 mld zł na koniec 2018.
Wartość portfela kredytów i pożyczek wyniosła 40,42 mld zł na koniec I kw. wobec 41,36 mln zł na koniec grudnia 2018 r. Zobowiązania wobec klientów wyniosły 46,24 mld zł na koniec marca wobec 37,19 mld zł ba koniec grudnia ub. roku.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Teraz wyjdę na ignorantów w temacie, ale jak to jest że bank ma o prawie 6mld więcej zobowiązań wobec klientów niż portfel kredytów i pożyczek?
Bank nie powinien kreować pieniądza i pożyczać innym więcej nic sam pożyczył? Anxious

Cytat:
31 maja 2019 20:08:22 przez kokospl
https://stooq.pl/n/?f=1299824
No i zaczyna sie byc ciekawie
Bardzo dobra decyzja regulatora

Patrząc po wzrostach Idea banku a podrygiem zdechlej ostrygi GNB, to wydaje się że rynek ocenia to jako dobrą informację głównie dla Idei a nie GNB. Ja się w tym gubię Eh?

Cytat:
28 maja 2019 18:42:38 przez amajsterek
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
GNB już nie potrzebuje pieniędzy, czy Leszek już nie ma (albo planuje je inaczej wydać)

Mega brakuje komunikacji ze strony spółki, Idea tez w kłopotach i po iluś miesiącach wychodzi i mówi co powinna powiedzieć 3 miesiące temu. Pewnie GNB tez po wakacjach się wypowie w temacie dopiero...

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 28 marca 2018
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2019 17:49:06
Liczba wpisów: 78
[0,02% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,670 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d