pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pytek21

pytek21

Ostatnie 10 wpisów
Masakra, list intencyjny na dystrybucje najsłabszej ze wszystkich i jeszcze nawet niezatwierdzonej szczepionki chińskiej a tu taka pompa... To już chyba Mabion miał oparte o bardziej realne założenia wzrosty, choć potencjał wykonalności przez nich tego projektu jest bardzo bardzo niski.

Mi jest daleko do eksperta ale patrząc na poziomy łącznego współczynnika kapitałowego XTB w poszczególnych dniach w I kwartale 2021, strona 67 raportu, wydaje się jakby od początku lutego mieli bardzo ładny liniowy przyrost transakcji/klientów i nie wygląda jakby ten trend miał być zachwiany. Ja widzę ten raport bardzo pozytywnie. Ciekawe ile aktywnych klientów muszą mieć żeby w obecnych warunkach powtarzać I kw 2020 i czy jakikolwiek punkt w przeszłości może zasugerować przyszłosć. Moje poszukiwania jakiegoś konkretnego czynnika żeby z wyprzedzeniem wyceniać ich zyski trwają Boo hoo!

Buffet i Munger, zyskali fortuny dzięki giełdzie, a teraz twierdzą, że porządni ludzie jak kupują akcje bez prowizji to skandal. No dwulicowe żmije jakby nie patrzeć... bankom nie dają zarobić. W czym brokerzy gorsi od banków, które rypią klientów na wszystkim (prowizje, prowadzenie rachunkow, nieuczciwe przeliczniki walut - pierwszy brzegu przykład Asbisu)?
Ah, Buffet siedzi na bankach. Szkoda gadać....

Cytat:
„Tak naprawdę jest to drażnienie byka”- stwierdził natomiast Munger, odnosząc się do tego samego tematu. Z tego co mówił, wynika, że uważa tego typu handel za coś w rodzaju giełdowego kasyna, które kusi przyzwoitych ludzi „To jest głęboko błędne. Nie chcemy zarabiać na sprzedaży rzeczy, które są szkodliwe dla ludzi ” – podsumował Munger.

www.bankier.pl/wiadomosc/Wehik...

Cytat:
7 kwietnia 2021 18:24:24 przez 1ketjoW
Ok. Poniał.

Fajnie napisać wbrew faktom, że dobre wyniki to zdarzenie jednorazowe, zignorować powiększającą się bazę klientów, czy rozwój spółki, potem ignorując wiele innych możliwości cieszyć się ze swoich boskich mocy - o potaniał... A może teraz jest czas płacenia podatków i część osób realizuje pozycje bo dziś jest ostatni dzień na to? To jedna z nich.
Wg. mnie spółce przypisuje się zbyt duże ryzyko pogorszenia wyników (wbrew obecnym trendom rynkowych i zwiększającemu się zaangażowaniu na giełdzie nowych i powracających ludzi) i nie docenia się możliwości rozwojowych w wycenie. Ale to moje odczucia.

Trigon nieźle trafił, 185mln przychodu prognozował na podstawie plus500 a w rzeczywistości jest 186,7mln.
Szacun.
W sumie wolałbym żeby przebili I kw 2020 ale faktycznie przeliczyłem się.
I tak wynik mega --> zysk netto o 120% lepszy (kw/kw).
Tak dalej XTB Dancing

Ciekawe czy Plus500 będzie nowym wzorcem dla XTB? Think idą równo

Cytat:
Uchwała Nr 16
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Mercator Medical S.A.
z dnia 20 kwietnia 2021 roku
w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do nabycia akcji własnych w celu ich umorzenia oraz
utworzenia kapitału rezerwowego przeznaczonego na nabycie akcji własnych w celu ich
umorzenia
(...)
cena nabycia nie może być niższa niż 500,00 zł (pięćset złotych) i wyższa niż 770,00 zł
(siedemset siedemdziesiąt złotych) za akcję;

ciekawi mnie czy zarząd głosując nad taką uchwałą nie chciał po prostu zatrzymać pieniędzy w spółce. Szanse na wzrost do 500zł są moim zdaniem obecnie niskie, czyli szanse na rozpoczęcie skupu też. A z jakiegoś powodu podano dolną wartość.
Chyba, że to zabezpieczenie, że jak będzie źle w spółce, cena będzie dołować - nie będzie potrzeby aktywować skupu... Think

Cytat:
20 kwietnia 2021 19:48:04 przez absmak
Pytus
<--- aż strach odpisać - bo zmienianie mojej ksywki idzie w złym kierunku.
Spoko, że masz swoje teorie długich zygzaków, czegoś tak absurdalnego nie słyszałem, pewnie masz milion dowodów na poparcie swojej teorii... szkoda w ogóle takie coś komentować d'oh! broker nie tak zarabia.

Zgadzam się z longiem, do wyników to czcze gadanie.

Cytat:
20 kwietnia 2021 16:51:55 przez absmak
Pytek, to raczej twoja rozchwiana pisownia świadczy o zalatywaniu bankierem.
Wyniki z 1Q 2020 są nie do powtórzenia w dajacej się przewidzieć przyszłości. Przeież wielu z posiadaczy akcji XTB nawet nie rozumie czym w tym przypadku jest zmienność i na czym firma zarabia, ostatnio musiałem to tutaj tłumaczyć :)
Firma będzie dochodowa, bo baza klientów się rozrosła, natomiast bez wybuchu jakiejś wojny, albo czegoś podobnego do marca 2020 nie ma szans na utrzymanie tak wysokiej dywidendy.

Wojna spowoduje rekordowe wyniki XTB? Dobre, czegoś takiego to na bankierze nawet by nie wymyślili.
Polecam ci doczytać czym się broker zajmuje a potem takie kwiatki wypisywać. Ja już to widzę jak rosja, chiny i usa angażują się w wojnę, a ludzie rzucają się wpłacać pieniądze brokerom - na mema na kwejka aż to się nadaje.
Cytat:
Jeżeli masz tu srednia 25 czy 29

Martw się o siebie a nie próbuj kłamliwie ubliżać innym po ile kto kupił akcje,
Ktoś kto nie kuma czym się zajmuje broker, i nie odróżnia od jakiegoś funduszu inwestycyjnego, nie powinien się wypowiadać. Myśl sobie dalej, że XTB obkupuje się w ropę jak jest za przysłowiowe 0 zł, czy obstawia spadki jak tylko rynek idzie w dół... więcej takich niewyedukowanych i będzie płacz że "grubasy rządzą a mali tracą".

A odchodząc od tego absurdalnego czarnowidztwa, to zmienność jest gigantyczna, pierwszy przykład z brzegu: BTC kto widział co było w weekend. Klientów brokerów coraz więcej, rachunków maklerskich coraz więcej - a to jest coraz większą kulą śnieżną. Jest zabawa.

A i jeszcze:
Cytat:
jesli tak to z grubsza mozna zalozyc 250m pln rocznie, co moglby dac nawet wyzsza dyw niz wyplacona w tym roku

Pan Szejko Paweł na WZA jasno powiedział, że spółka musi trzymać 14% w cashu więc dywidenda nie jest pochodną zysku a jedynie granicą rozwoju, bo jeśli spółka ma się rozwijać nie może wyzbywać się gotówki. Skoro zostawia 50% znaczy że mają potrzeby związane z rozwojem. (część po 14% to parafraza tego jak to zrozumiałem, żeby nie było, bo nie powtórzę dokładnie)

Cytat:
20 kwietnia 2021 14:35:35 przez absmak
Wielkie zdziwienie, że kurs nie wraca po odcięciu dywidendy wynikającej z one-off'u ?
(...)
W zasadzie kupowanie pod dywidendę, gdy spółka spekulacyjna i przez najbliższe lata raczej nie zbliży się do podobnych wyników, to nonsens. Niczym nie różni się to od sprzedaży samodzielnej przed odcięciem, a i podatek zapłaci się za rok, a nie od razu.

o masakra, płacą dywidendę ale spółka bez szans na kolejne zyski.... jakbym czytał forum bankiera...
Dzień kryzysu na giełdzie wszystko prawie leci w dół - (XTB jest jedną z 5 spółek na mWIG40 która w ogóle notuje wzrost, i to największy z tej piątki), ale juz ogłaszamy że to jednorazowy zysk. Kolejny, który zamiast zobaczyć cały obraz to kasandryczy.
Popatrz na plus500, eToro i innych brokerów, wszyscy idą jak burza ale tu w końcu jest Polska więc jak może komuś się udać, lepiej mieć czarny scenariusz i sprzedać na każdej mikropodbitce bo na pewno cie oszukują i wszystkie wzrosty to sciema Boo hoo!

Cytat:
Nie przesadzajmy. Poprzedni rok był najbardziej rozhuśtany od czasu Wielkiego Kryzysu czyli przeszło stu lat. Szansa, że zdarzy się ponownie i to w najbliższym czasie jest prawie żadna. Ropa była poniżej 0, a WIG20 spadł do 1300 pkt.

czekaj czekaj. co jest zmiennością? czy to że masz jeden mega zjazd na 0 a potem odbicie, czy szereg górek i dołków o mniejszym zakresie? Mi się wydawało że to drugie.

Cytat:
7 kwietnia 2021 14:44:55 przez ByczekAmeryka
Rynek ewidentnie nie widzi możliwości powtórzenia ostatnich zysków i stąd taka wycena, a nie inna.

Też tak to widzę, i zastanawia mnie czemu jest takie spojrzenie. Czy to jest przypadek zwykłego przetasowania w akcjonariacie, część po latach realizuje zyski, czy jest inny powód.
Cytat:
Prezes otwarcie przyznaje, że ma mały wpływ na wyniki, więc pracuje nad fundamentami pod przyszłą zmienność na rynkach. Czy taka wystąpi?

tutaj to nie zgodzę się. prezes raczej nie moze obiecać konkretnych wyników ale nie oznacza ze nie realizuje planu. Dokładnie była informacja że wyniki maja być przynajmniej zbliżone do 2020 a nawet wyższe. Pozatym jak możesz pisać ze on pracuje nad funadamentami pod przyszłą zmienność? Nie ma czegoś takiego Think Think Think .
Cytat:
Okaże się za parę lat
...hm, nie przesadzajmy Shhh

A swoją drogą to cały czas zastanawiam się jaki może być wskaźnik zyskowności spółki. Czy iść po vix? Czy po ilości pobrań apek? czy po ilości klientów? Bo jesli sama zmienność to ten rok może być jeszcze lepszy niż poprzedni (lockdowny, zabawy ze szczepionkami, nowe warianty wirusa, pompowanie kasy w gospodrki, huśtawki inflacyjne), a kolejny jeszcze bardziej śrubować wszystko - szczególnie ze przy napływie nowych inwestorów to zmienność będzie mega. Ale czy XTB w sumie ma na nią wpływ czy on jedynie czerpie korzyści z jej istnienia? Dotąd poszukuję odpowiedzi...

O super, że ktoś się interesuje XTB. Mnie to cały czas zastanawia o co chodzi z tym wywalaniem akcji na tych poziomach. Nie powiem, żeby kurs był trzymany bo takie teorie do mnie nie przemawiają, ale patrząc po transakcjach po 1000 i więcej akcji na raz (a te nie okrągłe zadziwiająco sumują się do okrągłych tysięcy) jest/są jakieś grupy wychodzące z tej inwestycji. I rozumiem że mogą mieć potrzebę na gotówkę i wychodzą ale jest to baaardzo zastanawiające, szczególnie że ja nie widzę jakiś negatywów tej spółki. Niby ma się rozwijać organicznie wg. zarządu ale wejścia na kolejne rynki mogą oznaczać lawinowy przyrost klientów i zysków a platforma jest rozwijana cały czas. Ciężko powiedzieć czy to tylko spółka value czy też growth pełną gębą. Przy obecnych ujemnych stopach procentowych (inflacja) to taka spółka jest idealną lokatą i oczekiwałoby się zejścia do 2-3% dywidendy (czyli wzrost 3-5 krotny kursu) przy zachowaniu obecnego poziomu zyskowności. To byłoby logiczne. A tu patrząc co się dzieje z kursem - oczekiwania są na powolny koniec biznesu.

A swoją drogą to duża część z was położyła już krzyżyk na CP2077, dlaczego?
Gra ma stabilnie ponad 18k grających cały czas, więcej niż taki RDR2.
steamcharts.com/app/1091500#7d...
<-- staty steam dla CP.
Oczywiście jest kilka gier które przebijają to - jak minecraft czy AmongUS ale tam cały czas się dzieje.
Na Twitchu jak się poogląda grę live to raczej jest zaciekawienie akcją.
Świat jest w miarę ładny i takie każde nowe DLC będzie podbijać sprzedaż.
Mam problem z kupnem akcji kiedy np. dziś znów się 2 fundy na krótko ujawniły ale gry bym nie przekreślał.

A swoją drogą to czy jeśli takie fundusze mają 0.6% na krótko to faktycznie to oni teraz nie wiszą bo juz sprzedali i uwalili kurs i teraz mogą tylko liczyć że oni zrobili szybciej niż inni, a po prawdzie będą musieli odkupić więc to jest sygnał wzrostowy? Think od zawsze mnie to zastanawia.

Nie wszyscy myśleli że to spadnie, zdania były podzielone, ale jest bardzo dziwne że pojawia się jakas nowa osoba która ni z gruszki nagle zasypuje forum tyradami że CDP to prawie bankrut, gwarantuje że CP2077 będzie za pół ceny i jeszcze że zaraz CDP nic nie sprzeda tylko wszystko będzie na rynku wtórnym za 40zł.
Od kiedy coś takiego można robić na tym forum?
Fajnie że znalazł się dobry samarytanin który wszystkich ostrzega.
Co masz z tego?

A swoją drogą to nieźle fundy rozgrywają małych. Końcówka marca i czas do publikacji wyników - czas redów. Tu na prawdę nie jest nudno.
Ja póki co uważam, że oni teraz starają się odzyskać zaufanie inwestorów, dlatego są bardzo ostrożni. Liczę że ich strategią jest przekraczać oczekiwania dlatego mówią mniej, bardziej lakonicznie, żeby potem przebić to co powiedzieli. Jeśli rzeczywiście ich premie zależą od wzrostu cen akcji to ja innej możliwości nie widzę, żeby teraz odbić.

Cytat:
17 marca 2021 16:09:55 przez le rom
Jeśli mamy ciąg dywidend: 0,66-0,32-0,17-0,24- 1,78F i jeśli forecast 0,89-0,89-0,89.....
to w rzeczy samej (na wiarę) 12-15 zł można ryzykować.

Przecież to jakiś absurd. Skąd ty wziąłeś taki forecast? Przy wzrostowej spółce wymyślileś sobie że oni teraz pojadą z dywidendą 50% zysku, potem będą płacili 89 groszy, bo co, resztę sobie na koncie zostawią? ludzie uciekną do innej platformy i przestaną zarabiać? te 800 milionów w gotówce to tak sobie wyparuje i w nic nie zainwestują? Bzdury gadasz angry3

Transakcje wymiany "aktywo za aktywo" wyglądają extra, tyko czy na spadajacym rynku to jest dobre? Powinni maksymalnie zawyżać wartość a tu wygląda jakby jeszcze specjalnie dolowali. Moze kolejny pałacyk potrzebny?salute

Zanim ktoś dalej będzie czytał to od razu mówie, kupiłem sobie mały pakiecik, więc mój obiektywizm jest lekko zaburzony ale mogę się podzielić swoją opinią.
Dziwi mnie taki niepoparty niczym czarnowidzizm. I to jeszcze oparty na zasadzie, spółka oszukuje bo nikt tak szybko nie rośnie.
Cytat:
12 marca 2021 14:41:27 przez le rom
angry3 XTB - spektakularny zysk - ano mając 888mln kapitału własnego wypracowują ponad 400 mln zł zysku -to istny cud, ale możliwy tylko incydentalnie.
Spółka od 2016r marniała na giełdzie aż do 2019r Tracąc na wycenie rynkowej - zjazd z Mc= 1,4 mld zł 2016r do ok.mc= 0,2 mld zł - bowiem i wyniki były takie sobie, że akcje można było wyceniać na 4 zł.

To od razu panie le romie powiem:
Cytat:
Wynik ten pozwolił Grupie XTB na zajęcie piątego miejsca w rankingu największych globalnych brokerów w kategorii liczby aktywnych klientów zamieszczonym w kwartalnym raporcie analitycznym (Quarterly Intelligence Report) publikowanym przez Finance Magnates.
Ranking otwiera IC Markets ze 191 tys. aktywnych klientów (wzrost rok do roku o 48 proc.). Kolejne miejsca zajmują Plus500 (185 tys. rachunków, wzrost 61 proc.), IG Group (121 tys., wzrost 34 proc.) oraz Gain Capital (93 tys., wzrost w skali roku o 27 proc.).
W 2020 roku grupa XTB pozyskała ponad 112 tys. nowych klientów, czyli tyle, ile w latach 2014-2019 razem. W 2021 roku chce pozyskać kolejne 120 tys. nowych klientów.

www.bankier.pl/wiadomosc/XTB-w...
Z tego co słyszałem (nie znajdę teraz odnośników) pozyskują 2x szybciej niż zakładali (styczeń i luty).
Rozwój zagraniczny jest tym czego większości spółek na rynku polskim brakuje a tu jest i to na ostro.
Ja spokojnie bym obstawił, że cena akcji pójdzie do góry tak by te 10% z dywidendy było 5% co byłoby i tak wynikiem ogromnym. Widzę tylko jeden problem, podobnie jak Huge nie podoba mi się, że banki ograniczają dostęp do tych akcji (nie ma ich w systemach mobilnych). To utrudnia mocno obrót tymi akcjami - np w mBanku trzeba kupić przez serwis WWW i dopiero mając te akcje może w systemie mobilnym dokupować ale jak sie sprzeda do zera to znów tylko WWW. A kto lubi jak ma pod górkę....

Sądzę, że dziś te "marne" 2% wzrostu to tylko dlatego że BP czy Exxon czy inne mają małe zawahanie, chociaż Chewron już ładnie idzie. Za granicą spółki paliwowe zgodnie z ropą rosły po 50% w ostatnich miesiącach, a u nas padaka była - co jest oderwane od rzeczywistości i na dłuższą metę powinno odbić, chyba że "banan gpw" ciągle zielony. Obroty naprawdę wykręcono niesamowite.
Ciekawe czy przy okazji wyników powiedzą coś o dywidendzie thumbright Na to też liczę.

Cytat:
3 marca 2021 13:50:16 przez cmc
Nie wątpię że okazja będzie, ale sprecyzuje, okazja to już była ;)

Chyba żarty. Spółka, która nie jest samodzielnie w stanie produkować białka na większą skalę żeby leczyć chorych, będzie na dużą skalę produkować białko dla zdrowych? Ja już nie wspomnę, że białka rekombinowane są wielokrotnie droższe od syntezy RNA (nawet modyfikowanych) i ich produkcja w bakteriach jest narażona na szereg procesów niekorzystnych dla człowieka (od fałdowania, czy innych postranslacyjnych modyfikacji) czy też oczyszczania.... więc w dłuższym terminie jest to średnio opłacalne nie mówiąc już o ewentualnych mutacjach wirusa i dostosowaniu się do tego - znów przegrywa z RNA (z Ad też).
To wybicie jest 100% spekulacja, którą lepiej wykorzystać do pozbycia się akcji niż inwestycji (w mojej opinii oczywiście...).

Cytat:
12 lutego 2021 06:34:45 przez Christof_martin
W moim przypadku mBank spoko natomiast pekao dlugo zwlekało. Doradca kłamał ze będzie załatwione a w końcu pekao nie przyznało kredytu
Niby chcieli dodatkowa hipotekę na uwaga 200% wartości kredytu ale jak zadeklarowałem takowa to odmówili.......

<-- jeden z wielu przykładów.
Mnie coś takiego przeraża, że jest takie grono ludzi kamikadze d'oh!

Gdyby tak było to spółki paliwowe nie zyskałby kokosów na wiosnę? Shame on you

Cytat:
11 lutego 2021 15:58:24 przez jwk
Obecna wycena moim zdaniem nie uwzględnia zniszczenia mediów prywatnych nowym podatkiem i skokowego wzrostu sprzedaży świeżo przejętych przez Orlen gazet lokalnych ;)

Właśnie obstawiałem wczorajszy zjazd przez tą całą awanturę medialną, idealnie zaczął się kiedy USA się obudziło. Ruch ma szanse na sprzedawanie tandety jak poczta polska, i wspieranie rządowej propagandy. Chociaż jeśli to zrobią porządnie to może im wyjść na plus...Think

Cytat:
11 lutego 2021 11:42:44 przez le rom
angry3 Co do obecnego rynku-to PKN ma wycenę 56-59 dość adekwatną.

Ja ogólnie chwilowo stoję z boku - bo spółka ta i Lotos to państwowe - po stratach na PGE - boję się tego tykać - ale cały czas uważam że brak wzrostów przy ropie która na mój gust poszybowała w kosmos - takie wyceny PKN czy Lotosu są totalnie absurdalne. Ich marża absolutna powinna rosnąć z ropą, po przecież rafineria ma swoje koszty a wszystko reszta to czysty zysk.
I co z przeszacowaniami zapasów?

Cytat:
10 lutego 2021 00:17:10 przez yellowshadow
Gdyby było tak, że dywidendę w USD można dostać tylko mając konto w ING, bo do pozostałych domów maklerskich idzie już w PLN, to byłby to całkiem niezły wałek. Ale z drugiej strony kurs walutowy wymiany w BOŚ pokazuje, że to nie ING tnie na spreadzie tylko banki docelowe, w których ma się rachunek a które to przeliczają środki po różnych kursach. Mam to sprawdzone, gdyż mam Asbis w 4 różnych biurach maklerskich i w każdym z nich kasa została przeliczona inaczej.

Ciekawe czy coś takiego można podciągnąć pod zmowę cenową?
Czy może ING powoli przejmuje BOŚ i to jest objaw?
Czy jeśli mbank kłamie, że ING przelicza a mBank sam rypie na kasę, czy jak pójdę z tym do rzecznika finansów to wyjdzie odszkodaowanie czy tą różnicę mi zwrócą?
Tak wiele pytań binky

Cytat:
9 lutego 2021 15:08:22 przez pivovarit
Nie ma opcji, żeby nie mieli backupów albo przynajmniej developerzy nie mieli lokalnych klonów repozytoriów. Nie powinno to wpłynąć na nic z punktu widzenia developerki.

Tak mówią. Ale ciekawe, że "gigant growy" z najlepszymi programistami a drugi raz dał się zrobić jak zwykły noob. Boo hoo!

Cytując klasyka:
Polak mądry po szkodzie.
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Dziwny raport mBanku:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/2...
Cytat:
– Wysokie ceny ropy nie pozwalają na odbudowanie marż rafineryjnych i dlatego zalecamy ostrożność w przypadku Lotos/MOL/PKN Orlen. Wciąż preferujemy akcje PGNiG, które powinny być napędzane cenami gazu i wolumenami 1Q – czytamy w raporcie.

Jak oni to wymyślili? Niskie ceny ropy - spółki tracą, robią przeszacowania co powiększa straty (ponad miliard w Lotosie w I kw). Wysokie ceny ropy - spółki paliwowe tracą - bo marże słabe? Przeszacowań nie ma bo?
Ci anale to oszuści pokroju tego co kiedyś Lotos wycenił na 0zł, IMO...salute

Asbis jest na fali wzrastającej z coraz wyższymi rekomendacjami. Do tego nie ma wątpliwości.

Ja wrócę jednak do dywidendy bo mi to spokoju nie daje. Złożyłem reklamację i odpowiedź mBanku była taka:

Dywidenda wypłacana przez spółkę Asbis 17.12.2020 wynosiła 0,1 USD na akcję. Dywidendy w walutach obcych innych niż EUR wypłacane są przez KDPW uczestnikom rynku za pośrednictwem ING, który ma podpisaną umowę na świadczenie takiej usługi. Zgodnie z naszym regulaminem dywidendy w walucie obcej wypłacane są w PLN. Dlatego dywidenda została przez ING przewalutowana z USD na PLN po kursie obowiązującym u nich 18.12.2020 o godz. 8:00, tj. 3,4956 PLN. Ufamy, że nasze wyjaśnienia będą dla Pana wystarczające.

(dalej było tylko tyle że jak mi się nie podoba to mogę sobie wystąpić z wnioskiem o rozpatrzenie sprawy do Rzecznika Finansowego lub z powództwem do sądu powszechnego w Warszawie).

Może to nie była duża różnica te 0.3zł na dolarze - ale bolesna sprawa jak z powodu nieuczciwości banku traci się pieniądze. Wychodzi że mBank nie jest dobry do trzymania większych ilości tych akcji.
Gdzie byłoby lepiej? Think Think

Czy dla Lotosu (i Orlenu) nie ma znaczenia winda jaka jest na ropie. Bardzo dziwne zachowanie, JSW mimo bycia spółką nierentowną skacze po 10% a Lotos czy Orlen stoją. Zastanawia mnie też, dlaczego na Lotosie cisza jest, Orlen pokazuje szacunki w przeciwieństwie do swojego brata z północy.
Druga sprawa, która mi przyszła do głowy - tak na logikę - wszystkim poza Orlenem powinno zależeć na wywindowaniu ceny Lotosu przed przejęciem...

Nasz banan taki jest. Spółka jest w fazie ultrawzrostowej, perspektywy ma extra, wstępne wyniki są, że szczęka opada, a tu -18%. To samo Unimot, dzis PKN i kilka innych. U nas lepiej jak spółka jest bankrutem. Albo jeszcze lepiej - jak produkuje gry - to wtedy nie ma znaczenia zysk, ktoś tam napisze, przychód rośnie - od razu kilkadziesiąt procent....

Cytat:
23 stycznia 2021 00:34:17 przez 1ketjoW
W czasie jaki podajesz WIGleki wzrósł z 4.577,40 (16.6) do 5.341,14 (24.06) i rósł aż do 7.864,73 w dniu 8 sierpnia 2020 r. Okres jaki podałeś zawierał spory sentyment rynku do branży w jakiej działa RYVU, co miło wpływ na notowania akcji spółki. Wybrałeś sobie ten okres notowań jaki Ci odpowiadał.

Teraz to pojechales. Ja ci podałem adekwatny okres a ty już zmieniasz sobie wersje. I jeszcze WIGleki dołożone tak wybiórczo ze aż boli. Po pierwsze każde spadki i wzrosty są w okresie całego ostatniego roku skorelowane i nie miało tu znaczenia co się dzieje w spółce. Pozatykają waga CLN w tym indeksie jest tak duża ze kasuje CDP i Allegro.
Bądź choć trochę uczciwy. Jak teraz celon spadł to czy WIGleki wzrósł? Szkoda nawet takie absurdy komentować.

Cytat:
23 stycznia 2021 00:34:17 przez 1ketjoW
Ponadto moim zdaniem wyeliminowanie z emisji obecnych akcjonariuszy źle świadczy o spółce. Na ich miejscu nie byłbym zadowolony i to widać po notowaniach.

Fajnie ponarzekać. Ja już przeżyłem PP i PDA na innych spółkach i wcale tego dobrze nie wspominam, jak ci PP spada do 1gr bo ludziom się wydaje ze spółka tylko powinna sypać hajsem a nie zbierać pieniądze na inwestycje. Jeśli tylko p. Wieczorek nie obudził się rano i stwierdził ze chce pieniędzy, a ma plan jak na przeprowadzenie tej emisji i jej wykorzystanie to jest to bardzo z pożytkiem dla inwestorów.
Jakbyś wyszedł z tej bańki narzekania to zobaczyłbyś ze za 4 akcje z nowej emisji obecnie kupisz ponad 5 akcji starej czyli możesz po taniości zwiększyć swoje udziały w CLN bez problemu o tą 1/3 i jeszcze na tym zyskać.

Co do pana @kolega: 100% zgadzam się

Cytat:
22 stycznia 2021 15:28:47 przez 1ketjoW
Kolego,
Pewne spadki to nie bzdura. Popatrz na poziom spadków innych spółek i CLN od momentu ogłoszenia planów emisji akcji.
Skoro to bzdura, jak twierdzisz, to przykład pierwszy z brzega RYVU. Poczytaj po ile była emisja w 2020 r. i sprawdź notowania

A ty sprawdziłeś? Coś chyba nie bardzo, nie bądź proszę jak ten yelołszadoł zsprzd kilku wątków co innym mówi sprawdźcie a sam palcem nie ruszy. 16.06.2020 ogłosił, że planuje emisję przy cenie 64,40zł za akcję a 24.06 było już 75zł.
Teraz jest mniej ale to jest już ponad pół roku od tamtego czasu. Ja uważam że wycena Ryvu jest ok, bo firma jest jeszcze daleko od celu więc może się wahać, więc mniej mnie interesuje... Pozatym, szczególnie przykład Celon to pokazuje, mamy bardzo niskiej jakości inwestorów, bez pojęcia czym jest biotech, często wrzucających mercatora do jednego worka z biotecham. Ludziom się wydaje, że badania kliniczne i proces wprowadzania leku to koszty zakupu urządzeń do produkcji i już robić kasę. Skoro Celonowi wyszło badanie kliniczne i wchodzi w III fazę, to może albo sprzedać projekt albo zaryzykować samodzielne badanie i przekuć to na duże zyski. Skoro biorą się za to sami a nie sprzedają lub dzielą się ryzykiem (i przyszłymi profitami) to pewnie mają takie wyniki które sugerują sukces w III fazie (bo to juz można z jakimś prawdopodobieństwem przewidzieć. Ja info o emisja odebrałem bardzo pozytywnie i dziwi mnie reakcja rynku.
Podsumowując, mówiąc o niska jakości naszych inwestorów mówię że większość słyszy "emisja akcji" i myśli zmniejszą się moje udziały, rozwadniają, zabierają, firma nie ma kasy, bankrut... Żal bierze.
Jeśli pozyskują pieniądze na rozwój produktu to jest to inwestycja w przyszłość i akcje trafią do spółek czy fundów w zamian za pieniądze, które zasilą rozwój firmy. Więc każdy akcjonariusz zyska na tym.

Cytat:
Masz rozwodnienie kapitału, tracą obecni akcjonariusze, bo są wyłączeni z prawa do akcji nowej emisji i to na dzień dzisiejszy 1/3 kapitału zakładając, że emisja dojdzie do skutku.

Powtórzę więc, jaka jest szansa że ty czy inny nanoinwestor który widzi tylko wykres ceny i niewiele kuma co się dzieje wewnątrz - da spółce np 56zł za nową akcję? Każdy zaraz powie - jestem cwaniak i kupie taniej przez giełdę. A co to pomoże spółce? Nic. Pozatym sprzedawanie skóry tanio (po II fazie na przykład) przyniesie mniejszy zysk niż po III ale zeby była III musi być na to kasa.

Cytat:
Nie chodzi o logikę tylko o matematykę. Silny wzrost - CLN to nie firma produkcyjna - możesz zainwestować znaczne środki, a wynik jest dalej niepewny - tak to już jest przy R+D

Zgoda, wynik niepewny. W życiu nie wszedłbym całym kapitałem w 1 tylko taką spółkę, nawet nie 20%.

PS. jeszcze zerknąłem - Ryvu obiecywał 16.06 emisję za 62zł a wyemitował za 60. Wiec różnica nieznaczna 3%

Cytat:
22 stycznia 2021 13:34:10 przez yellowshadow
I jeszcze to porównanie CDR do PLI Anxious Anxious Anxious

To porównanie miało być tak samo nieadekwtne jak twoje argumenty. Specjalnie wybrałem losowo spółki.
Proszę, zrywaj sobie boki i udawaj starego wyjadacza... nie podajesz zadnego argumentu jedynie bezzasadne ogólniki, wiec nie ma co tu komentować.

Jakby co, ja mam do Mabionu negatywne nastawienie. Więc nie bronię go.

Cytat:
22 stycznia 2021 11:51:15 przez 1ketjoW
Życzę cierpliwości jeżeli planujesz inwestycję long-term.

Kto powiedział że ja w ogóle mam akcje. Inna sprawa - interesuje mnie biotechnogia i widzę ogromny potencjał w tym.
Cytat:
22 stycznia 2021 11:51:15 przez 1ketjoW
To że cena akcji spadnie to pewne. Pytanie o ile.
To czy to spółka growth czy value nie ma w kontekście emisji żadnego znaczenia w mojej ocenie na dzień dzisiejszy.

Cytując klasyka: pewna jest tylko śmierć i podatki Boo hoo!
A serio to takie "pewne spadki" to jest bzdura, która ma w tym momencie się sprawdza, bo wszystko od kilku dni leci jak nie zauważyłeś.
Emisja nie jest pewna, na razie to projekt, który ma szanse ale nawet nie jest pewien, zobaczymy co będzie na NWZA. Chętnie bym się przejechał i posłuchał co mówią. Nie wiem w jakiej formie będzie.
Pozatym - emisja nie jest ratunkowa tylko prorozwojowa, i pisanie ze spółka rozwadnia akcje (Rozwodnienie EPS o potencjalnie 1/3 dla obecnych akcjonariuszy) jest przekłamaniem, ma być dokapitalizowanie za min 56 zł za akcje co jest znacznie powyżej tego co w tym momencie płacą i w normalnych warunkach to by stymulowalo silny wzrost (ale oczywiście nie na spadającym jak kamień rynku) bo spółka będzie miała ogromne kapitały na dalszy rozwój. Jedyna możliwość żeby to spadało jest - kiedy rynek oceni że ze te pieniądze spółka przepali i nie będzie żadnego prorozwojowego efektu.
Trochę logiki, a nie rzucania jakiś nieuzasadnionych teorii.......

Tak patrząc 1:1 to masz rację. Tylko jak do tego momentu dojdzie to już będzie za późno. Szczególnie ze to jest spółka growth a nie value.
Bardziej zasadne byłoby pytanie czy pomysł zrobienia big pharma zakończy się sukcesem czy pieniądze pójdą w błoto.
Pozytywne jest ze wejście w III fazę jest mega opłacalne jeśli wyniki wyjdą dobrze.
Szczerze to sadze ze gdyby nie to ze znów jest tylko USA a z innych rynków szczególnie z Polski odsysają kapitał, to byłoby na CLN na plus.

Cytat:
21 stycznia 2021 18:00:16 przez yellowshadow
Nie macie o niczym pojecia inwestory.

Obrażanie innych - jak to wszyscy lubią.

Cytat:
21 stycznia 2021 18:00:16 przez yellowshadow
Ponawiam - czytales raport z oceny CD20? Dla obu badan? Czy twoja wiedza ogranicza sie do ogolnego podsumowania od EMA i na tej podstawie wchodzisz w inwestycje i dyskusje? Obserwowales co sie dzialo na Mabionie przez ostatnie lata? Sluchales wypowiedzi, zapewnien i planow Wieczorka oraz weryfikowales to z realizacja tego w czasie?

Człowieku, nie umiesz czytać? Zacytować? Masz kłopot pamięcią?
Post wcześniej napisałeś:
Cytat:
21 stycznia 2021 16:57:41 przez yellowshadow
Tu nie chodzi o przenoszenie osrodkow. Czytales raport porejestracyjny od EMA dla CD20? Masz jakies przemyslenia na ten temat?

Słownie: czytałeś raport porejestracyjny od EMA dla CD20... kolega z forum cytuje ci raport a ty "Czy twoja wiedza ogranicza się do ogólnego podsumowania od EMA"
To nie to forum.

Cytat:
Widzisz jakieś różnice w stosunku do Mabionu? Bo ja nie.

Firma, właściciel, prezes, pipeline, etap badawczo-rozwojowy, lokalizacja, akcjonariusze... poza tym że gdzieś w swojej historii spółka wyemitowała akcje (standard na giełdzie) i pan Wieczorek jest tu prezesem a tam zasiada w radzie nadzorczej - to firmy są różne jak CDP i platinimage.

Ze swojej strony dodam, że od Mabionu trzymam się z daleka bo nie lubie jak firma niedowozi obiecanych wyników, a tam lata temu moja cierpliwość się wyczerpała.
Celon natomiast - bardzo rzetelnie póki co.

...albo to jest element negocjacji, żeby pokazać potencjalnej firmie partneringowej oczekiwania co do ceny?

Cytat:
20 grudnia 2020 20:56:15 przez 007
Z ciekawości sprawdziłem kursy przeliczeniowe w mbanku i bosiu, bo akurat mam Asbis i w jednym i w drugim.
Średni NBP z 18 grudnia to 3,6322
Kurs wymiany mbank 3,4956 (-3,76%)
Kurs wymiany BOŚ 3,6254 (-0,19%)
Jakoś mnie nie zdziwiło, że akurat mbank zdziera takie marże ze swoich klientów. Ogólnie wiadomo, że bank jako instytucja zaufania publicznego musi rypać swoich klientów tak, żeby o tym nie wiedzieli.

Potwierdzam, mbank prziczył po kursie 3,496.
Czy to jest w ogóle legalne?
Na stronie i mBanku i DM mBanku mają kursy walut:
www.mdm.pl/ui-pub/site/analizy...
I one są takie jak powinny być. Czy bank ma prawo coś takie zrobić? Kilkadziesiąt zł, to nie jest powód żeby się sądzić ale zapala światełko - oszuści. Myślałem o kupnie przez mbank instrumentów zza oceanu ale jeśli oni tak przeliczają to już na starcie jest się stratnym ponad 7%.
Ktoś wie o co w tym chodzi (poza zdarciem z ludzi pieniędzy?)

Cytat:
18 grudnia 2020 14:35:50 przez OddT
Rzeczywiście, informacja negatywna

A przypadkiem to nie tak, że oni na koniec roku podają zawsze jedna niższą prognozę i potem raz czy 2 razy w roku ją podnoszą? Ta spółka wydaje się ostrożnie podchodzić do tematu i iść w stronę inwestorów...

Ja też byłem poszkodowany i poniosłem spore straty na akcjach gbk angry3
Interesuje się tą sprawą, ale tutaj niestety z jakiegoś powodu Abris który jest głównym twórcą tej piramidy finansowej ma od prokuratury parasol ochronny.
Jedyne co się słyszy to ze śledczy są zainteresowani tylko Czarneckim i GNB czy ideą. jak zaczyna się mówić o abrisie to okazuje się ze ma odgórnego zainteresowania. Ten rząd to jest kompletnie nastawiony na wykończenie konkretnych osób a nie złapaniu winnych.
Korupcja w tej władzy jest głęboka.
Jesli ktoś gdzieś by słyszał o wytoczonej sprawie przeciwko abrisowi, podpisuje się pod tym.

Cytat:
19 listopada 2020 17:27:52 przez 1ketjoW
Sprzedasz aktywa obrotowe, spłacisz zobowiązania krótkoterminowe i jak coś Ci zostanie to możesz ewentualnie coś z tym zrobić. Idąc Twoim tokiem rozumowania zostaje 84 mln zł, czyli kapitalizacja jest ca 2,5 większa.

hmmm... to juz teraz nie wiem jak Ty to wyliczyłeś. Jeśli ta tabelka (np. ze strony 35) pokazuje i to co jest na plus dla firmy i na minus to wychodzi:

Należności handlowe oraz pozostałe należności 266503
Należności z tytułu podatku dochodowego 1472
SUMA na minus 267975

Zapasy 174239
Aktywa z tytułu umów z klientami 1168
Pozostałe aktywa finansowe 3001
Pochodne instrumenty finansowe 2718
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty 52838
Pozostałe aktywa obrotowe 8773
SUMA plus 242737

Czyli finalnie: -25238
Inaczej, ale to rzeczywiście to co napisałem wcześniej i tak było średnio sensowne.
Jeszcze raz hmm....

Wczorajszy wywiad miał bardzo pozytywny wydźwięk. Lubie walecznych prezesów: "Nie będzie obniżki prognozy, zarządowi nie obniżamy poprzeczki..." czy coś w tym guście Dancing
Faktycznie przyznał, że dywidenda jest od skorygowanego zysku netto co też mnie ciekawi czemu nie konkretnie od zysku netto (byłoby to gorsze jako, że jest niższy), ale to oznacza że dywidenda jest pośrednio powiązana z wyceną zapasów?
A co w raporcie jest dla mnie niezrozumiałe w obliczu kapitalizacji rynkowej (na dziś: 262 330 176 zł) to wartość aktywów obrotowych - 510 712 000 zł (strona 35 raportu za III kw). Czyli jakby teraz postawić spółkę w stan likwidacji to akcjonariusze uzyskali by 2x więcej niż obecnie sprzedając akcje? Czyli rynek zakłada w najbliższych latach 50% utraty wartości przez Unimot? Think np. w przypadku KGHMu aktywa obrotowe to 6171mln zł z najnowszego raportu za III kw czyli 3.5 razy mniej niż kapitalizacja (chociaż wiadomo - szybciej będzie III wojna światowa niż KGHM upadnie...), ale i tak czy to ma sens?salute

Cytat:
13 listopada 2020 12:17:11 przez mswoboda
Bańka właśnie pękła?

A nie jest tak, że grano pod współpracę z Amazonem, a teraz okazuje się że Amazon zaczyna konkurować z Allegro, teraz już nawet o InPost?
Tutaj może być spory spadek jeśli to to Think

Kolejna ciekawostka, ropa w górę o 8.5%, dolar w dół.
I jeszcze większa znów ciekawostka - Unimot w dół. Z Unimotem to pewnie reakcja na wyniki, że niby miało być lepiej, tylko teraz pytanie, czy wzrastające ceny ropy i umacniająca się złotówka nie powinna popchnąć Unimotu na porządny wzrost? Marża procentowa nie rośnie w wartości bezwzględnej w zależności od wzrastającej wyceny ropy?
Pozatym wsparcie p. Bidena do paktu klimatycznego może dać kolejny boost do fotowoltaiki?
Zrozumieć meandry giełdy byłoby dobrze Think

Ja serio zrozumiałem z tej ostatniej prezentacji na temat interpretacji wyników, że wlasnie skorygowana EBITDA mowi o finalnych wynikach, bo pozostałe wartości są chwilowe tylko. Czyli liczę, że przy 80mln będzie 9.7zl na akcje z czego dywidenda to 1/3, a reszta na rozwój. Ale nie jestem finansistą wiec to zaufanie w moją interpretację....

Wystarczy napisać o obawach, bo spolka może być być elementem jakiś politycznych przepychanek i taka agresja?
Szanuję i podziwiam jej dokonania.

Mnie zastanawia jaka jest szansa na wypracowanie 20.8mln EBITDA w IV kwartale.
Prognoza 80mln zł EBITDAskor
EBITDAskor za I półrocze: 48,3 mln zł, za III kwartał: 10,9 mln zł
Czyli w IV musi być: 20,8 żeby prognozę wypełnić...
Autostrady pełne tirów, ten lockdown obecny nie jest taki jak poprzednio, że można było grzać w opór, bo drogi były pustawe. Teraz sytuacja na drogach jest całkiem normalna - ale pewnie to nie ma za dużego przełożenia na ich wyniki... Think

Cytat:
6 listopada 2020 19:58:11 przez Demaskatorski
Jak ktoś zaczyna od „czy słyszałeś kiedyś..” , albo „ kolega mojego wujka mówi „ itd to już wiem ze nie ma sensu dyskutować. Wyjaśniałem Ci coś , za darmo, możesz odpalić stronę z danymi i sobie przeanalizować to o czym pisze, a potem podziękować.

Dziękuję za informacje od kogoś kto nawet nie przeczyta zdania do końca... ja takich informacji nawet za darmo nie chcę. Wprowadzasz ludzi w błąd rozprzestrzeniając nieprawdziwe informacje na temat wirusa.

Cytat:
6 listopada 2020 18:43:50 przez Demaskatorski
Wirus dziś jest pod względna kontrolą, statystyki pokazują ze bardzo złagodniał versus marzec/kwiecień i łagodnieje dalej. Polecam statystyki śmiertelności w krajach gdzie robi sie i robiło wystarczająca ilośc testów, np. Niemcy spadek śmiertelności z blisko 5% do 0,5% dziś, czyli rzeczywiscie „tylko” 2-3x gorzej jak grypa. W większości krajów w przeciągu dwóch miesięcy nastąpi gwałtowny spadek transmisji spowodowany bardzo dużym odsetkiem społeczeństwa który przeszedł Covid.lock down będzie krótki tylko po to, żeby odetkac służbe zdrowia, trzymać ja na granicy, społeczeństwo musi przechorował, przy dzisiejszych statystykach i łagodniejszym wirusie odporność stadna ma sens. Statystyki zgonów mówią ze w pl mamy 2-3mln przechorowan ,przybywa około 1mln tygodniowo, w styczniu będzie pod 50% społeczeństwa, transmisja wtedy spada gwałtownie. Oczywiście jest kilka znaków zapytania, scenariuszy negatywnych i pozytywnych. Natomiast rynek profesjonalny już to widzi i pod to jedziemy.

To bardzo życzeniowe myślenie... i bardzo błędne.
0,5% dziś, czyli rzeczywiscie „tylko” 2-3x gorzej jak grypa. --> skąd masz takie dane że 2-3 razy gorzej? czy slyszłałeś kiedyć żeby 1-2 osób na 1000 umierało na grypę? W krajach gdzie opieka jest wydolna to jest około 70-krotniewyższa śmiertelność w stosunku do grypy.

Kolejna nieprawda: społeczeństwo musi przechorował, przy dzisiejszych statystykach i łagodniejszym wirusie odporność stadna ma sens. --> duża część ludzi nie wytwarza przeciwcał któe by się utrzymały dłużej niż 2 tyg (ponad 50%) a 95% pozostałych nie ma ich po około pół roku. Odporność jest oparta o przeciwciała - to podstawowa wiedza z immunologii. Co więcej pojawiły się doniesienia, że ludzie znoszą gorzej drugą infekcję niż pierwszą co sugeruje podobny mechanizm jak przy dendze.

"Natomiast rynek profesjonalny już to widzi i pod to jedziemy" --> OMG. spekulańci to nie rynek profesjonalny. Come on.

Gdyby nie bardzo enigmatyczne powiązania z byłym ministrem/bratem, które mogą w przyszłości ciążyć spółce - czas obecnej władzy mam nadzieję że się kończy... - była i w przyszłości byłaby to bardzo atrakcyjna spółka, ale niestety, mam obawy i stoję z boku. Co do samego newsa to bardzo gratuluję spółce. Niemniej należy wziąć pod uwagę, że: spółka ma otrzymać w ramach płatności wstępnej 25 mln euro w ciągu 30 dni i umowa zakłada też kolejne płatności w przypadku pomyślnego rozwoju projektu, łącznie do ok. 1,5 mld zł --> to sugeruje ze te pieniądze nie są zagwarantowane, musi pójść dobrze projekt, więc sądzę ze teraz jeśli będą dalsze wzrosty to będzie gra pod możliwy pozytywny rozwój sytuacji.

Cytat:
6 listopada 2020 17:21:31 przez Demaskatorski
Zwróciłbym uwagę w jakim segmencie ze swoją cząsteczka jest Onco, czyli post-Covid. Segment „covidowy” się kończy, przynajmniej w polskich warunkach, zaczyna się szukanie spółek które będą beneficjentem czasu po covidzie , w warunkach pod 1mld ludzi w przyszłym roku którzy przejdą Covid , z jednym z najczęstszych z groźnych powikłań, zwłóknieniu płuc,

Byłbym bardzo ostrożny mówiąc o post-covidzie. Wirus przejął kontrolę nad światem - na swój wirusowy sposób. To nie zniknie a przy tak dużej - nadal wzrastającej fali zachorowań pojawiają się nowe mutacje więc szczepionka jeśli powstanie może okazać się dobra na określony szczep wirusa tylko - tak jak w grypie. W USA trwa 3 fala (chociaż na czas wyborów wirus dziwnie zawsze zanik - w oficjalnych komentarzach kandydatów), u nas dopiero 2 fala jest. Moim zdaniem to nie jest koniec i to nie jest kwestia miesięcy a 2-3 lat by sobie z tym poradzić.

Słyszałem komentarze, że tu znów sprawa polityczna itd. Bardzo niefajnie, że teraz po latach robi wnioski o areszt kiedy czytając co prokuratura zarzuca:
Cytat:
Śledczy wskazali, że jedna z takich firm kupiła za 7 mln zł nieruchomość w Wielkopolsce, którą po ośmiu dniach odsprzedała spółce Polnord za niemal 27 mln zł. "Polnord nie zdecydował się na zakup działki od pierwotnego właściciela po cenie rynkowej, mimo że znał ofertę, lecz dopiero od pośrednika za ponad czterokrotnie wyższą kwotę. Około 20 mln zł zysku z transakcji zostało wytransferowanych do spółek kontrolowanych przez biznesmena Ryszarda K., w tym do Prokom Investments SA." – zaznaczono w komunikacie.
Prokuratura Regionalna dodała w swojej informacji, że także dzięki "spółkom-słupom" z firmy Polnord do Prokomu trafiło jeszcze ponad 70 mln zł pochodzących ze sprzedaży bezwartościowych według prokuratury wierzytelności. "Zostały następnie wytransferowane do podmiotów gospodarczych zarejestrowanych m.in. na Cyprze" - podkreślono.

www.bankier.pl/wiadomosc/Bez-a...
....to normalny człowiek (nie ślepy wyznawca którejś partii) może zapytać się: "dlaczego przyszło mi żyć w tej bananowej republice?". Po latach zamiast cieszyć się, ze oni siedzą w więzieniach, a ich majątek skonfiskowano, to ci panowie z uśmiechem na ustach mówią, że nie wyprowadzili tych pieniędzy tylko prokuratura "pomyliła przychód ze stratą". Przychód czego, spółki czy ich własnego konta na cyprze?
Jak nasza giełda ma działać i przyciągać inwestorów. Takie afery jak Polnord, Getback i inne po latach doczekają się wniosku o areszt paru osób które się finalnie z tego będą tylko śmiały i mówiły jak to nie są politycznie prześladowano.

Cytat:
15 października 2020 16:05:06 przez 1ketjoW
Poniżej informacja o wpływie skorygowanej EBITDA na wyniki księgowe spółki:
(...)
Innymi słowy skorygowana EBITDA jest wyłącznie wskaźnikiem biznesowym nie mającym żadnego przełożenia na wyniki księgowe jakie osiąga spółka, a te z uwagi na wyceny zapasów i kontraktów future są nie do zaprognozowania.

1ketjoW, sądzę że jesteś w błędzie. EBITDA jest formą przedstawiania zysku przez spółki, pozwalającą na usunięcie jej wyniku z szumu informacyjnego i pokazanie jaki jest jej rzeczywisty potencjał do generowania przychodu. Co za tym idzie, będąc mądrzejszym po ostatnim webinarze, właśnie EBITDA pokazuje rzeczywistą wartość, która nie ma problemów z wycenami spot i terminową, które będąc różne zamin dojdzie do "terminu" pokazuje stan faktyczny i na jej podstawie i tylko na jej, jesteśmy w stanie przewidzieć rzeczywisty zysk po czasie.

Jest coraz gorzej z kursemd'oh! . Mimo całkiem optymistycznych akcentów:
Cytat:
Problem jest bardziej jaskrawy w przypadku oleju napędowego, który w płockiej rafinerii kosztuje dziś 3234 zł/m3, czyli brutto ok. 3,98 zł/l. To aż o 41 gr/l mniej niż wynosi średnia cena na stacjach. Implikowana marża detaliczna w przypadku ON jest więc niemal dwukrotnie wyższa od historycznej średniej.

www.bankier.pl/wiadomosc/Paliw...
Oczywiście pytanie jak na tych marżach wychodzi Unimot...

Cytat:
23 września 2020 11:13:42 przez 1ketjoW
Nie ma komunikatu ze spółki o przychodach za sierpień 2020 r., a to oznacza, że nie odbiegają one istotnie od przychodów za sierpień 2019 r. czyli jakieś 410 mln zł.

Spolka spada bardziej niż większość, jest obecnie najgorszą w całym sWIG80, i to już od ladnych kilku sesji (dziś wygrywa w cuglach), mimo wyplaty dywidendy, deklaracji kolejnych.
Zastanawiam się serio czy my o czymś nie wiemy?Think
Rynek nie wierzy w ten model?

Cytat:
22 września 2020 09:19:20 przez Joker
LC ma sporo za uszami i w końcu ktoś się jemu dobrał do czterech liter, ale jeżeli chodzi o aferę GetBack za którą ma zostać zatrzymany to niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego nie zatrzymują nikogo z Abrisu, Deloitta, zarządów PeKaO za ........

To mega słuszna uwaga. Abris jest najbardziej winnym w tej sprawie, gdyż to on rozwinął Getback w stronę piramidy finansowej, firma w rok zwielokrotnila swoją wartość, sprzedał ją publicznie i potem trzymał cala swoją rade nadzorczą. I nic im się nie dzieje. Tu jest grubszy przekręt.jesli ktoś myśli że w Polsce jest mafia. To to jest przykład.

salute
A nikogo nie dziwi że akurat teraz jest ta informacja o zamiarze aresztowania LC? teraz kiedy szanowny ZZ traci grunt pod nogami, koalicja mu się zaczyna sypać, wychodzi i mówi "mam drania. 150 mln ukradł"... (zrobił szkodę, nie ma znaczenia).

Kto uważa że to zagrywka polityczna. Kapiszon.

Kto, ze pan ZZ, trzymał papiery na LC w szafie na tą okazję.

A kto, ze to wynik dogłębne przeprowadzonego śledztwa, które przypadkiem teraz się zakończyło...

Cytat:
16 września 2020 17:30:39 przez decimus
Czy to się nie nadaje do KNF?

Kogo, mnie czy Mabion? Precyzja widzę króluje.
Restracja MABCD20 już już za chwilę, tylko odpowiedź na zapytania.... a tu znów, i tak kolejne lata mijają a historia tu co chwilę się powtarza....
www.bankier.pl/wiadomosc/Mabio...
....ile to już 10 lat mija w ten sposób? 12lat?
Żal na to patrzeć. Szczegolnie ze takie cos rzutuje na inne dobre spółki biotech.

Mabion już od dawna jest po to, żeby po prostu mieć pensje i nic nie robić. Wszystkie ich działania, które mogą posunąć cokolwiek do przodu są autosabotowane i potem jest tworzony kolejny plan na za rok, za dwa, byle tylko nic nie zrobić.
Mi tylko jest strasznie żal, że przez Mabion obrywa CLN, która wydaje się być bardzo solidną spółką...

Cytat:
PS: Jeśli chcemy kontynuować ten wątek, to załuż proszę temat w odpowiednim dziale forum. Domniemam, że większości czytelników nasze rozważania nie interesują.

Jak dla mnie - zostawcie tutaj tą dyskusję i ją kontynuujcie. Uważam, że jest ciekawa i czytam ją z ogromnym zainteresowaniem szczególnie, że interesuję się tą spółką. Mogę się trochę dokształcić.
To czego nie potrafię wyczytać z komentarzy, raportów i Waszej dyskusji to czy na chwilę obecną inwestycję w tą spółkę można określić jako inwestycję w wartość, stabilny i rozwojowy biznes, czy jest to Unimot to hazard oparty o możliwe ale ryzykowne założenia, że może będzie lepiej ale może nagle zaskoczyć negatywnie (jak postrzegam większość spólek z NC). Póki co nie znajduję odpowiedzi. Bo z jednej strony spółka działa już wiele lat (20 chyba), ma dobrą komunikację, niskie zadłużenie, deklaracje o podziale zysków w formie dywidendy, ale, z drugiej strony, niezbyt powtarzalne wyniki historyczne, niezbyt powtarzalne marże, i w mojej opini jest ryzyko polityczne (zarówno z powodu konkurencji państwowoego molocha, jak i ekologii - ON).
Czy jest tu jakaś dobra odpowiedź?

Ja się ta spółką interesowałem bo był szał na takie spółki.... dopóki nie przyjrzałem się ich twórczości. Słabe to jak nie wiem co. Alchemist Simulator to nawet nie wiem kto mógłby się tym zainteresowac. Grafika i grywalność jak z lat 90-tych. Wiem, że to prywatna opinia ale dodatkowo obserwuję że marketingowo spółka leży....

Wczoraj na SII był wywiad z prezesem na żywo i były pytania o wycenę spółki i przyznał że w 2018 trochę zawiódł inwestorów i uważa ze potrzeba czasu na odbudowę zaufania.Komunikacyjnie spólka jest na prawdę niezła. Jak się patrzy na historię wyników to trudno określić dokładnie, że są i będą wzrosty. Na razie widzę po Was, po znajomych i po sobie, że nadzieje są duże, ale jakoś "duzi gracze" trochę się schowali.

Wskaźniowo, technicznie spółka to katastrofa po całości (dane z biznesradar):

RSI(14) 42.38 sprzedaj
STS(14,3) 30.09 sprzedaj
MACD(12,26,9) -0.8152 (SIGNAL: -0.6009) sprzedaj
TRIX(14,9) -0.0024 (SIGNAL: -0.0019) sprzedaj
Williams %R(10) -68.25 sprzedaj
CCI(14) -91.48 kupuj
ROC(15) -11.2867 sprzedaj
ULT(7,14,28) 52.33 neutralnie
FI(13) -74586 sprzedaj
MFI(14) 31.43 sprzedaj
BOP(14) -0.1322 sprzedaj
EMV(14) -0.57805735 sprzedaj

Podsumowując:
kupuj: 1
sprzedaj: 10
neutralnie: 1
sumarycznie: mocne sprzedaj

Oby trend się odwrócił. Pozytywem tutaj dla mnie są niskie wolumeny, które wg. mojej oceny dają niską istotność tym wskaźnikom.

Cytat:
Vox napisał(a):
strata za 2Q prawie miliard złotych... kwoty jak na getback.
czas na kroplówkę z krwawicy podatników? Chyba tak, inaczej piach.

To w dużej część księgowa strata z tego co zrozumiałem, chociaż ilość pieniędzy poraża, za to można 10 razy zrobić wybory prezydenckie, które się nie odbędą puke_l. To strata której przez lata się nie odrobi i żeby było to jeszcze czynnikami rynkowymi a tu jest po prostu beton związków i władzy. Jeśli KGHM czy PGE wspomoże tą spółkę to żegnajcie wzrosty na WIG20. NC też nadmuchany i raczej małe szanse na wzrost, to jeszcze zostaje wig40 i wig80, tu ostatnia nadzieja.... i kolejne lata marazmu

Na bankach ruch do góry mimo słabego otoczenia i potencjalnie zmniejszających się zysków, Alior pokazuje duże odpisy - rośnie kosmicznie, a PZU które wyniki może nawet poprawić spada albo jakieś zdechłe odbicie wykonuje - ostatnie tygodnie pokazują, że lepiej dla spółki pokazać tragiczne wyniki - będzie wzrost, pokaże dobre, i tragedia akcjonariuszy...
Tego się nie da wytłumaczyć.

To jest ciekawa informacja, ale czy to nie będzie sprzedaż z uwagi na rosnącą konkurencję i zmniejszające się zyski z tym związane? Kolejna spólka wejdzie kiedy jest szczyt, a potem równia pochyła? (tak widziałem premierę Playa).
Jak tak się człowiek wokół rozejrzy po znajomych - spółka ograniczona terytorialnie do polski ze zmniejszającą się klientelą - wszyscy kogo znam wybierają hbo czy netflixa czy nawet choć znacznie mniej popularny ale zawsze CDA, czyli tutaj canal+ może liczyć jedynie na starą klientelę, która nauczona została że standartową telewzję trzeba mieć, i to jeszcze z grupy TVN...
To oczywiście moja opinia, osoby, która widzi bardziej przyszłość takich serwisów jak CDA na przykład.

Ja też uważam, że te szacunkowe wyniki są zbyt ogrniczone:
Cytat:
Skonsolidowane Dane Wstępne wynoszą:
• Przychody ogółem: 981,6 mln zł,
• EBITDA (tj. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją): 25,7 mln zł,
• EBITDA Skorygowana (tj. zysk EBITDA skorygowany o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego oleju napędowego, uzasadnione przesunięcia oraz zdarzenia jednorazowe): 15,4 mln zł.

Porównywalne, dane skonsolidowane za II kwartał 2019 r. wynoszą:
• Przychody ogółem: 1 007,9 mln zł,
• EBITDA: 14,9 mln zł,
• EBITDA Skorygowana: 16,7 mln zł.

...2 kwartał jest minimalnie słabszy niż rok temu ale i tak nieźle bo przecież pół II kwartału nie było za wiele ruchu więc czy nie powinno się zakładać że w taki prawdziwy wynik mógłby być 22.5mln na przykład?
Rynek wycenił to o dziwo bardzo źle (chyba że w większości na akcjach jest covidowy narybek i jak zobaczyli że 19 powiatów zamykają to sie wystraszyli i sprzedali w popłochu, reszta giełdy też dziś kuleje, więc to może być to, tam gdzie więcej jest nowych inwesotrów - bardziej paniczne reakcje).

Mi oczywiście też już powietrze uchodzi trochę z nadziei, że Unimot będzie hitem sezonu (mimo całkiem niezłych perspektyw) po tym co tu sie wyprawia. Bardziej wygląda mi, że to będzie boczniak tak jakby firma w swoim rozwoju osiągnęła plateau....

Cytat:
30 lipca 2020 10:54:52 przez matimati2
Jakies pomysly przy jakich poziomach powinno sie z tego wychodzic zeby nie poglebiac straty?

Przecież spółka jest fundamentalnie wzrostowa. Póki co nie ma przesłanek do uważania kursu chyba ze trochę mniejsze zyski Orlenu za ostatni kwartał (moze to miało cos wspólnego z tym spadkiem)...
Teraz wydaje mi się, że taka korekta to dobry czas na akumulację.

Ja obserwuje i nadziwić się nie mogę. Leży na ostatnim wsparciu 43zł, potem kolejny 36zł i oby nie pękło (poziomy wg. mojej oceny wykresu). Najdziwniejsze jest, że to spólka międzynarodowa, silniejszy złoty (3,75 za 1 usd) wspomaga ją dodatkowo, informacje płynące ze spólki są bardzo optymistyczne, angażuje się w handel USA-Białoruś, rozwija fotowoltaikę, zyski mają szansę być rekordowe... zarząd kupuje (moze nie dużo ale zawsze)...
...a tu zwała jak się patrzy i to przy obrocie już na chwilę obecną 3mln pln. Albo to jest jakiś trup w szafie, albo nowe półrocze i ktoś przebudowuje portfel? Czy może wiara we wzrost EBITA zniknęła?
Ktoś coś? Są jakieś pomysły?

Cześć,
zauważyłem brak wątku o tej spółce, a wydaje mi się ciekawą opcją do zainteresowania. Obrót może na tle spółek growych nie jest najwyższy ale już w stosunku do wyceny, która oscyluje dziś w okolicy 25 mln zł wydaje mi się, że może robić wrażenie. Zysków jeszcze nie ma, gry są raczej krótkie ale dynamiczne.
Jak oceniacie potencjał wzrostowy tej spółki?

Ja nie wiem już z czym wiązać te hardcorowe skoki energertyki. Tj rozumiem Taurona bo umoczony w gornictwo, ale PGE jest na dobrej drodze, ENEA jeszcze lepszej... czy to strach przed wyborami i tym kto wygra? Czy to ci ekoterroryści z grinpisu taki szok cenowy zafundowali?
Żal.pl

Cytat:
9 czerwca 2020 14:14:09 przez januszw
zaraz frankowicze ruszą masowo do sądów ,była cisza bo sądy tak jak wszyskie urzedy mialy problemy .frankowicze sa jeszcze bardzie nie zadowoleni bo ich znajmi mający kredyt w złotówkach płaca dużo mniejsze raty

<-- To najbardziej nierzetelne informacje na tym forum.
Szkoda z kimś takim w ogóle wdawać się w dyskusje...

Cytat:
5 czerwca 2020 14:01:55 przez spinor1
Przestań racjonalizować swoje decyzje dziwnymi argumentami. 

O i jeszcze wymuszasz na mnie jak myśleć. Ogarnij sie.... sorry, na spółce dzieje się ciekawie, i rynek zdecyduje co myśleć. Ja widzę bardzo pozytywnie zmiany w firmie.

Cytat:
5 czerwca 2020 10:30:05 przez Radziorro
Myślę że opór będzie przy kursie z początku marca 78zł chyba że przy tym pędzie przebije to wtedy stanie na kursie z końca lutego 83zł Think

A gdzie Ty widziasz opór na 78 czy 83, bo my chyba mamy inne wykresy. Ja widzę jeden tylko istotny w okolicy 100zł w miejscu pojawienia się sporej luki a kolejy z 10zł wyżej.
CCC spokojnie ma potencjał jeszcze nawet z 30% na wzrost.

Cytat:
5 czerwca 2020 10:01:23 przez kck03
A gdzie niby CCC pokazało sile?

Wyceniamy przyszłość nie? Miłek pokazał że potrafi w sytuajcji kryzysowej zareagować, firma cały czas działa i uczciwie komunikuje się i modyfikuje strategię. Dla mnie to pokaz siły. Kto miał na tyle jaj żeby przy 30zł kupować CCC? Bo ja i większość nie miałem. I o dziwo wszystkie negatywne scenariusze okazały się tylko strachem a nie realnoscią.

Przewartosciowane w stosunku do tego co przed wirusem, ale wtedy przecież było zdołowane, bo była obawa czy spółka sobie da radę bo jechała na stratach. Teraz pokazali siłę i jest perspektywa ze spółka bedzie dużo mocniejsza, np. przez sprzedaż online, niższe czynsze... więc raczej ceny powinny być porównywalne bardziej z pierwszą połową 2019, zupełnie wyższe poziomy...Think

Cytat:
26 maja 2020 22:34:18 przez grabson
Ciekawi mnie właśnie ten obszar 46 złotych.

...a wydawalo mi się że ten opór jest nieistotny bo na taki wyglądał a tu odbiło się w bok jak winda w nic śmiesznego jedzie....
A swoją drogą czeka dywidenda, i wiceprezes dokupił pakiecik za 100k...
www.bankier.pl/static/att/emit...
Ciekawe czy coś ruszy...Think

Ostatnio usunięto mój krytyczny wpis na temat 'januszw'... nie moje forum nie mam żalu.
Ale serio - koleś publikuje tutaj teksty że wszystko już leci w dół zaraz będzie koniec, PKO za 10zł itd. Serio? Przecież to absurd: stopy procentowe spadają od kilku lat a zysk banku...no to zagadka dla kumatych żeby sprawdzić sobie.... Boo hoo!
A od znajomych wiem: stopy procentowe spadły już wcześniej - nikomu nie obniżono raty kredytu. Niektórym mogą nie obniżyć przez jeszcze 6 miesięcy innym może w ogóle.
Nie oszukujmy się, mieszkałem w paru krajach i po trzęsieniu ziemi w Japonii czy tsunami w Tajlandii ludzie pamiętają jak im było wcześniej i wracają do tego jak najszybciej się tylko da.
Wirus wirusem, ale opanowanie go powoduje że to kwestia paru miesięcy jak wszytko wróci do normy i patrząc na kilkoro nieprzygotowanych "przedsiębiorców" bez oszczędności na sytuację kryzysową będzie się myślało że kryzys (a oni i tak by upadli bo nie potrafili nagromadzić kapitało jak było dobrze) - w rzeczywistości mnóstwo jak nie większość wyjdzie na tym bardzo dobrze i nie będzie wiedziała - poza tym że w telewizji słyszała - że był kryzys.
.... tyle w temacie.

Moderator:
Przy każdym poście znajduje się przycisk "zgłoś do moderatora", to jest zdecydowanie lepszy sposób zwrócenia uwagi na niestosowne wpisy, aniżeli wycieczki personalne. Moderacja może coś przegapić, dlatego liczymy na Wasze wsparcie. Fakt, podawanie poziomów cenowych bez uzasadnienia jest sprzeczne z regulaminem.

Cytat:
20 maja 2020 09:53:28 przez le rom
angry3 Ot i zapowiada się strata - 500 mln zł w błoto

Czy ta strata to nie jest pozytywna informacja (paradoksalnie)? Oczywiście strata stratą, ale ucięcie dalszych strat to jest pozytywny objaw. Nowy kierunek - gaz - kolejny pozytyw. Pozbywanie się balastu w postaci roszczeniowych górników i nierentownych w porównaniu do urynkowionych kopalń to kolejny pozytyw.
Ja daję duży plus (oczywiście obarczony pewną dozą niepewności, bo jak górnicy zaczną palić opony to niestety mamy za słaby rząd żeby z chołotą sie rozprawiał)

Cytat:
Łączna wielkość realizowanych dostaw to 1,2 miliona baryłek.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/u...

Robi się ciekawie. Jesli wstrzelą się ożywienie to wyniki pojadą do góry. Jak oceniacie? W koncu 1,2mln barylek to 180mln litrów - sporo.

Cytat:
15 maja 2020 15:59:28 przez igen
(...) Co zresztą niedługo zobaczymy po wycenie kursu.

To już widać od roku jak kurs spada, teraz to jest szuranie po dnie. Ja nie mówie ze to odbije ale raczej nie będzie spadało chyba że rzeczywiscie straty spowodują że CCC będzie zmuszona wyprzedawać majątek.

Trochę wg. negatywną informacją jest mocne zmniejszenie zaangażowania przez Milka, Z jednej strony nieźle wykosztował się na dokapitalizowanie ale z drugiej zawsze zmiana wygląda podejrzanie d'oh!

Cytat:
Joker napisał(a):
Moderatorze wybacz off topic. Ale zastanawia mnie nagly przyrost nowych nickow na forum. Jezeli to efekt marcowych spadkow i dostrzezenia przez inwestorow-amatorow potencjalu GPW to mamy jasny sygnal, ze bedziemy testowac ponownie marcowe dolki na calej gieldzie.

Panie Joker, od dawna świeży narybek wchodzi w sektor gej'mingowy i nikt nic nie mówi.
Ale widać teraz mamy nowe narzędzia do analizy. Kilka nowych nicków na forum = spadki na giełdzie :-DDD

Najbardziej ciekawi mnie czemu LPP renegocjuje z galeriami, wiele innych sklepów też, a CCC jakby temat ignoruje.
Też uważam że mając e-obuwie nie ma takiej przecież potrzeby żeby tyle sklepów i z taką powierzchną było otwartych, i jeszcze przy takich stawkach za metr (nawet kilkadziesiąt euro za metr w częsci galerii)...

Cytat:
28 kwietnia 2020 12:51:44 przez bankrucik
efekty bajkopisarstwa i kryzysu zaufania do wieczorka na mabion widać także na celonie

<--- Mabion to było dno już gdzieś od roku, firma robiła co mogła by to ukryć. A potem w grudniu to chyba do wszystkich dotarło, nieraz spółki są od budowania wartości a inne od robienia pozorów żeby trwać.

Celon jest inny, bo on działa - dlatego nie mogę się zgodzić z powyższym. Problemy z patentami są skomplikowane i mocne firmy często próbują usunąć mniejsze poprzez takie zagrywki jak to zrobili z CP, ale to buduje doświadczenie.

Cytat:
Jeśli enzym potraktujemy jako zamek, to my do niego dorobiliśmy klucz - mówił wtedy naukowiec. Teraz badacz ogłosił kolejny przełomowy wynik: jego zespół jako pierwszy na świecie rozpracował kolejną proteazę, której zablokowanie powoduje zahamowanie wirusa. To proteaza SARS-CoV-2-PLpro.
(...)
A my jesteśmy jedynym laboratorium na świecie, które ma teraz obie te proteazy w aktywnej formie i dobrze sprofilowane - cieszy się naukowiec

wiadomosci.onet.pl/kraj/korona...
--> to nie byle jaki naukowec bo Prof. Drąg

Ja Celonowi obecnie kibicuję. Może być wkrótce lepszy od spółek gej'mingowych, bo moze będzie wzrastał pod każdego newsa w najbliższych miesiącach...hm?

Tak czytam i...:
www.bankier.pl/wiadomosc/CCC-W...

Q1 2019; Q1 2020;
Sprzedaż 1039; 944;
Zysk brutto ze sprzedaży 492; 410;
marża brutto na sprzedaży [%] 47,4%; 43,4%;.
Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu oraz saldo pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych -641; -737;
Zysk na działalności operacyjnej -149; -327;
EBITDA 19; -136;
(w mln)

Mimo niewielkiej zmiany sprzedaży na minus, mają ogromny spadek zysku i zwiększone koszty. Jak to możliwe?
Ta spółka nie radzi sobie, przy sporej marży...
Bać się, czy jest jakieś wyjaśnienie?

Patrząc na WIG-leki to Celon jest słaby. Spadek zysków znaczny i zysk średnio adekwatny do wyceny.szczerze liczyłem na wyższe zyski. List prezesa też dosyć neutralny.
A swoją drogą to jest kilka firm, które już bombardują laboratoria badawcze próbując sprzedać testy na wirusa (oparte o PCR) a celon mówi o jesieni, jakby tam nie miał kto u nich pracować czy jak... już nie mówiąc o enigmatycznym leku o którym nic nie wiadomo.
Troche się zawiodłem.

Niby idealna spółka na trudne czasy, atu taka padaka, że 25% w parę dni poleciała. Aż tak wszsycy się boją tego dzisiejszego raportu za zeszły rok czy co? Co tam mogą byc za kwiatki?
Taki Mabion nie ma problemu, żeby wystrzelić mimo że inwestorzy topią kolejny cebuliony w nim bez perspektyw a Celon który nawet dywidendę potrafi zapłacić - każdego dnia coraz niżej.
Co za czasy...

Ostatnio 2 informacje o testach na wirusa, które mają być gotowe na jesień i leku na tegoż wirusa, który ma być w bliżej nieokreślonej przyszłości. To zatrzymało spadki. Teraz pytanie czy to infa tak pod podbite kursu czy mozna liczyć na to ze się przylożą do tego przejdzie w wartość?
Jakie opinie? Ugra się na tym w najbliższym czasie?

Wy tak serio????

To zaraz będzie, że "widziały gały co brały" jakby was ustawodawca słuchał i można byłoby ludziom sprzedawać worek trocin i wmawiać im że to złoto, a jak ktos zapłaci tk jego wina... pamiętajcie się.
Moderator:
usunięto fragment wpisu jako niezgodny z regulaminem

... i jeśli nie wsadzą go na lata do paki co takim jak się nalezy to będzie oznaczało, że jest przyzwolenie na oszustwa. I możemy pożegnać się z zaufaniem w naszym społeczeństwie.
Opanujcie się

A czy mały zysk 2019 u CCC nie jest wynikiem ogromnych inwestycji jakie miala ta spółka? I po zakończeniu tego będzie poważne odbicie w zysku?

Cytat:
13 stycznia 2020 19:01:57 przez Analityk Fundamentalny
A ja będę bronił tezy, że przeinwestowali :) - widać to bez dwóch zdań po zadłużeniu. Chwycili kilka srok za ogon naraz i się trochę na tym wyłożyli. Dlaczego? mogę zgadywać - zazwyczaj powody są dwa (ew. mix):
a) spółka wybrała złe podmioty do inwestycji - źle oceniła rynek, ich jakość, etc. - lub też najzwyczajniej w świecie za drogo kupiła
b) nawet jeśli firmy są ok, to mogło tak być, ze CCC nie ma wystarczającej armi ludzi, którzy pójdą do nowych spółek i ustawią procesy, wchloną te nowo nabyte spółki do nowej organizacji (...)

to tak z ciekawości: widać po zadłużeniu, to oznacza ze przinwestowali wg. wartości absolutnej czy zbyt dużo w stosunku do swojej wyceny, czy podjeli nieracjonalne decyzje biznesowe - przepłacili za coś? i dlaczego uważasz, że
Cytat:
A jeszcze prowadzili absorbujące projekty jak e-size.me czy update systemów magazynowo-logistycznych.
czy to że zmodernizowali swoje zaplecze to błąd? że lepiej zeby tego nie zrobili, tylko wypłacili kase w formie dywidendy?
Bardzo mnie ciekawią Twoje argumenty, bo takie czcze gadania ze ktos przeinwestował bo po prostu wyłozył kasę w momencie jak akcje spadają jest sprzeczne z logiką... Czy jakby byli warci 12 mld zl to 700mln byłoby ok, i dlatego ze są teraz 4mld warci to za dużo inwestują?
Ja na początku mojej drogi potrzebowałem auta bezawaryjnego i duzo pieniędzy za nie dałem w stosunku do tego co zarabiałem, sądzę za w krótki czasi patrząc na moją sytuację miałem kilkukrotnie przekroczone moje roczne dochody w stosunku do długu (auto, plus inne) ale okazało się że po paru miesiącach to już nie było problemem, bo moja praca i mobilność okazała się na tyle dobra że auto bardzo szybko sie zwróciło - wiem ze skala inna (kazdy jesli nie dostanie kasy na start to zaczyna od zera) ale w mojej ocenie inwestycje są od tego zeby z czasem przyniosły wiekszy zysk.
Czy wiec masz wiedzę ze to cos robi CCC jest złą drogą? Czy zakładasz ze te spadki o tym mówią bo "duzi" wiedzą cos czego my nie wiemy?

Poniższy komentarz bardzo fajny
Cytat:
13 stycznia 2020 15:27:21 przez Analityk Fundamentalny
Wszystko prada co piszecie, ale też uczciwie trzeba dodać, że CCC się do przejścia do internetu przygotowuje i to nie od wczoraj. E-obuwie czy projekt e-size.me jto przykłady. Oczywiście to nie daje gwarancji, że osiągną sukces, ale jednak coś robią. Z drugiej strony jednak skoro radio nie wyginęło a jest przecież TV, VOD, internet, etc. to sklepy stacjonarne zapewne się ostaną w przyszłości - pytanie w jakiej formie i na jakich zasadach.

bo informacje że spółka przeinwestowała jak wcześniej Analityk napisał to wg mnie bardzo niewłaściwe określenie. Fakt dużych inwestycji jest problemem bo dodaje ryzyko czy to były właściwie wydane pieniądze, ale chyba lepiej ze teraz zainwestowali kiedy zmieniają się tendencjie zakupowe (net) i otoczenie (wolne niedziele i wzrost kosztów pracy).
A poza tym to moze jestem stary ale kupno agd czy nawet ksiażki w necie jest ok, ale już ubrań czy butów to nie trafia do mnie, wiem ze jest pełno młodych siedzącyhc z telefonami i z nudów przeglądających Alledrogo czy właśnie e-obuwie niemniej łatwiej jest kupić but mając miejsce gdzie pójdzisz i przymierzysz i/lub poddasz sie impulsywnemu zakupowi wiec one nie znikną nawet za 10 lat. Buty w stosunku do zarobków sa coraz tańsze wiec inwestycja w kanały cyfrowe ma sens ale dotyczy raczej wąskiego grona ludzi. Ja nawet z butami technicznymi (górskimi) które są np dostępne w jednym miejscu w polsce tylko wolę przy okazji kiedyś tam pojechac i przymierzyć niz czekac na przesyłkę, odsyłać potem bo coś... to jest męczące.
Póki co tez stoję z boku ale dziwie się sytuacji na tej spółce, bo ogólnie jest sporo niewiadomych ale wygląda porządnie, a mimo to jest mega shortowana i spada.

Aaaaa. i jeszcze najlepsze:
Marshall Wace LLP miał shorta w 2018-11-06 0.51%, potem 2019-12-03 0,59% a teraz zaledwie miesiąc później: 2020-01-09 0,60%, pozostałe 2 fundusze AQR Capital Management, LLC i Connor, Clark & Lunn Investment Management Ltd. nie zmieniły w momentach kiedy akurat spisałem sobie te informaje. Robię to rzadko....
Tak wiec podsumowując - stoję z boku i przecieram oczy ze zdziwienia.:-/

Porównanie butów z Lidla do CCC jest wg. mnie troche mało trafne, bo pomijajaąc mały wybór i ograniczoną rozmiarówkę lidlowych dziwolągów, to też ich design jest mega słaby. Nie zaprzeczę że rosnącemu dzieciakowi, który który tu wskoczy w kałużę tu na drzewo wejdzie lepiej jest kupić cos z dyskontu - to jednak CCC ma ładniejsze i wygodniejsze buty z wiekszym wyborem. Natomiast buty z Gino Rossi dodatkowo jakościowo przewyższają wiekszość tego co na rynku można znależć. Ale oczywiscie to moja opinia. Po prostu nie mogę zgodzić się z poniższym, to nie ta klasa:
Cytat:
9 stycznia 2020 10:16:05 przez addison
Mało znaczący w branży obuwniczej i odzieżowej Lidl wypełnia jedną niszę. Robi krótkie serie, mało modeli odzieży i butów od dzieci po dorosłych. Wszystko z kosza, szybko, taniej, bez dodatkowych półek. Za chwilę biedra też może rozszerzyć asortyment i zasypać tę część rynku.

Mam wrażenie, że jak widzę małe dzieci(mam swoich w szkole i przedszkolu) to jak się kurtka powiela to jest to ten lidlowski. Na buty nie zerkam P:) Dla tej klienteli, gdzie CCC(cena czyni cuda) lidl może być mocnym wyborem.

Ogólnie dziwi mnie obecny spadek, szczególnie tak ogromny jak wczoraj (dzis to pewnie takie wtórne wstrząsy, przy -9% w koncu każdemu mogą puścić nerwy), CCC mocno doinwestowało, szczególnie w magazyny i IT, co może w przyszości cześciowo uodpornić na wzrosty płac, część online wzrosła 41% rdr co oznacza ze nie będzie obuwniczego Thomasa Cooka, a rynkowo tendencji to zmniejszania konsumcji nie ma - i paradoksalnie:
Cytat:
9 stycznia 2020 09:44:00 przez Bartosz
Myślę, że retail jako taki ma kolejne wyzwania, a w przypadku CCC to:

- mniej dni handlowych w 2020 i kontynuacja w kolejnych latach - dodatkowy wpływ in minus na sprzedaż w tym LFL - to dotyczy całego retailu w PL,

- wydaje mi się że ograniczenie dni handlowych spowoduje ze ludzie bądą szybciej i mniej racjonalnie podejmowac decyzje zakupowe (in plus dla CCC) oraz wzrośnie udział e-com.

Dlatego mnie to dziwi... moze jest jeszcze cos o czym nie wiemy... takie dywagacje

Cytat:
12 listopada 2019 22:14:06 przez bankrucik

@pytek21 
szkoda, że wczesniej nie ostrzegałeś 

Moze tez źle to ująłem, to co napisałem wcześniej, to moja opinia nt. tego co wiem i co uważam, nie namawianie innych do określonego rodzaju spekulacji. Jeśli się mylę to byłoby super, bo Polska mogła by jednak zacząć odnosić sukcesy w biotechu, na razie słabo jak na 40milionowy kraj.
Kazdy niech sam oceni.

Cytat:
11 listopada 2019 09:01:01 przez pandorinium
Za takie perfidne naganianie to profilaktycznie ban się należy. Pomijam oszczerstwa na temat mocy produkcyjnych.

Za taki bezpodstawny hejt powininien być ban. Proszę abyś trochę doczytał informacji, może pogadał z pracownikami obecnymi i byłymi tej spółki, bo jak pracuję w tej branży i kilka lat temu też byłem naiwny.
Czy źle napisałem o przeciąganiu wniosku? Czy o tym że inne spólki wprówadziły leki o takim samym lub podobnym działaniu w krótszym czasie? Czy o mocach produkcyjnych? Czy inne?
Szkoda mojego czasu, szczególnie ze ze spadków ja nie mam zysku.
Zyczę żeby stał się cud i żebyście zarobili.Żeby
Cytat:
10 listopada 2019 13:15:11 przez bankrucik
n EMA zrobi nam wszystkim prezent pod choinkę?Pray d'oh!
Pray
:-D

Cytat:
10 listopada 2019 14:55:39 przez jwk

Tak, to już ostatni z ostatnich etapów rejestracji. 

Jeszcze kilka lat temu bym uwierzył. Ale teraz kiedy inne firmy powprowadzaly te same biopodobne leki a Mabion kilkanaście lat "nie może bo coś", to niestety mówi jedno, jak to powiedział jeden ksiądz w klerze: "nie chodzi o to żeby położyć dach, tylko żeby zbierać datki na dach". Chyba nie potrzebna parafraza.
Mabion nie wprowadzi tego leku bo za dobrze żyje z wprowadzania go.
Moce produkcyjne są za słabe a skalowalnosci nie ma.
Odpowiedź odpowiedzią, ale nikt nie mówi ze definitywna Shhh
Info z:

Mowi tylko ze firma dostarczyła odpowiedz do EMA, po 180 dniach, czyli dzień przed deadlinem o ile dobrze się orientuje, czy wiec firma, która liczy na zyski ze sprzedaży przeciąga tak bardzo odpowiedzi.
Ale szalonych optymistów nie brakuje jak widzę Boo hoo!

Cytat:
10 października 2019 20:35:29 przez Bakster
Spółka po tej przecenie ma aż 132 mln. kapitalizacji przy stracie w pierwszym półroczu. W ogóle nie zdziwiłyby mnie dalsze spadki, wycena nadal wysoka. Spółka to raczej ta sama liga co Vivid, Cherry, T-Bull ale te podmioty kapitalizacje mają na poziomie 30-40 mln. Sukces TSG i porównania do tej spółki spowodowały, że zarządzającym łatwiej było złapać inwestorów na ten jak się okazało gamingowy bubel.

TSG ma niestety (dla akcjonariuszy Boomshitu) 10x wieksze przychody, o zyskach nawet ciężko napisać. Ale patrząc na resztę spółek to Vivid, Cherry, T-Bull - chyba za wcześnie porównywać. W Boombicie zarząd jakby wymyślił sobie strategię - wydamy więcej na UA i sprzeda sie wszystko, strategia może i dobra ale jak robiona z głową, a tu idzie kasy i chyba ostatnio dopiero zaczęli łapać ze rynek gier tak nie działa. Póki co mają szansę na utrzymanie tej wyceny co mają, gorzej jeśli zrobią dodruk akcji - wtedy schodzimy do tej samej ligi co Cherry itd.
Taka moja opinia.
Jestem mega zawiedziony tą spółką i tzw. panem longtermem (specjalnie piszę go z małej litery, bo nie powiem, dużo ludzi przez niego dało się na tą spółkę nabrać).

Cytat:
4 października 2019 15:52:54 przez kokospl
Bankrucik czy masz kredyt we frankach? To by tlumaczylo ten etuzjazm...

...celne spostrzeżenie, tu właśnie wychodzi nieprofesjonalizm dziennikarzy i cwaniactwo oszustów biorących kredyty i potem krzyczących że są oszukani. Taki kant ma szansę tylko udać się w socjalizmie jaki mamy w EU.Przed każdą rozmową czy wywiadem powinno się podawać kto ma kredyt we frankach (jesli o nich się mówi), a politycy już szczególnie powinni...
Ciekawi mnie wypowiedź GNB:
www.bankier.pl/wiadomosc/Stano...
Cytat:
Warto jednak podkreślić, iż obecnie żadna klauzula indeksacyjna stosowana przez Getin Noble Bank nie jest wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czy GNB może z tego wyjść obronną ręką? Wszędzie podają który bank ma ile kredytów frankowych, ale nikt nie podaje które banki zawierały punkty abuzywne.
A co do prawnych rozważań, to czy jeśli 10 lat temu taki punkt nie był oficjanie uznany za abuzywny to prawo powinno działać wstecz? Tego to już nie rozumiem....

Cytat:
2 października 2019 19:10:37 przez bankrucik
kompletnie dyskusja obraca się tak naprawdę wokół polskiej zawisci ( oby inny nie miał lepiej)dlatego bez znaczenia są u wielu z was argumenty prawne, byle sąsiad nie miał lepiej.. "niż ja co wziąłem w złotówkach"
i wokół kompletnego nie zrozumienia w czym jest problem....
(...)
bardzo dużo bajdurzenia o tym kto za to zapłaci (widać propagandę banków),

partie polityczne wskutek nacisku banksterów olały temat
(...)

Widze, że propaganda FRANKSTERÓW sięga już coraz głębiej. Teraz oni są tymi walczącymi o dobro całego społeczeństwa :-DDD ...tj. było by to zabawne gdyby nie to że to się dzieje na prawdę. Sam brałem kredyt i wziąłem w złotówkach (spłaciłem przed czasem) ale wybrałem bo wystarczy jedna zmienna - stopy procentowe, a nie 2 - stopy i kurs. Każdy z franksterów o tym wiedział, chyba że nie czytał umowy co też jest częste w naszym kraju. W końcu zapracowani ludzie - kto by miał czas przeczytać 12 stron nt zobowiązania na kolejne 30 lat. Kiedyś nie było w tej umowie żadnych klauzul abuzywnych (tak jak kiedyś można było powiedzieć do kogoś ze to "kobieta" albo "facet" i nikt sie nie obrażał że to dyskryminacja...) - to były normalne umowy a jeśli coś sie nie podobało to można było z bankiem negocjować zmiany w umowie (sam 2 punkty zmieniłem, głównie nt. wcześniejszej spłaty). To że banki ustalały własny kurs to przecież to chyba może zdziwić tylko kogoś kto nigdy nie pojechał za granice z polską kartą. Tylko też nie widzę powodu dlaczego bank miałby takie przeliczenia robić po tabeli NBP. Idąc tym tropem powinno się wszystkie kantory zamknąć. Znajomi żeby zminimalizować różnice kursowe kupowali franki w kantorach i zanosili do banku - i nie było z tym problemu.
Całe to gadanie o złych bankach to jest wyssane z palca. Nikt nie kazał brać kredytu, jak się chciało żyć ponad stan to trzeba wziąć kredyt i za to że ktoś się pozbawi gotówki - zapłacić mu za to.
Franksterzy to banda cwaniaków którzy najpierw wzieli kasę a teraz nie chcą oddawać. TO są prawdziwi złodzieje. Kropka.

Cytat:
17 września 2019 16:29:39 przez Joker

Średnia kursu od początku lipca to 0,441 zł.
Teoretycznie, jeżeli komuś by zależało to byliby w stanie wyciągnąć średnią powyżej 0,50 aby nie wpaść za 2 tygodnie na jednolite. 

Edit: Policzyłem i jest to już niemożliwe. Musieliby wyskoczyć pod złotówkę ;)

Nadal uważam że po podzieleniu groszy oraz nie uwzględniajac w ogóle wolumenu to przenoszenie na jednolite to jest kompletna głupota. Czemu nikt się tym nie zainteresował?

Cytat:
Aktywa razem banku wyniosły 54,17 mld zł na koniec I kw. 2019 r. wobec 49,91 mld zł na koniec 2018.
Wartość portfela kredytów i pożyczek wyniosła 40,42 mld zł na koniec I kw. wobec 41,36 mln zł na koniec grudnia 2018 r. Zobowiązania wobec klientów wyniosły 46,24 mld zł na koniec marca wobec 37,19 mld zł ba koniec grudnia ub. roku.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Teraz wyjdę na ignorantów w temacie, ale jak to jest że bank ma o prawie 6mld więcej zobowiązań wobec klientów niż portfel kredytów i pożyczek?
Bank nie powinien kreować pieniądza i pożyczać innym więcej nic sam pożyczył? Anxious

Cytat:
31 maja 2019 20:08:22 przez kokospl
https://stooq.pl/n/?f=1299824
No i zaczyna sie byc ciekawie
Bardzo dobra decyzja regulatora

Patrząc po wzrostach Idea banku a podrygiem zdechlej ostrygi GNB, to wydaje się że rynek ocenia to jako dobrą informację głównie dla Idei a nie GNB. Ja się w tym gubię Eh?

Cytat:
28 maja 2019 18:42:38 przez amajsterek
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
GNB już nie potrzebuje pieniędzy, czy Leszek już nie ma (albo planuje je inaczej wydać)

Mega brakuje komunikacji ze strony spółki, Idea tez w kłopotach i po iluś miesiącach wychodzi i mówi co powinna powiedzieć 3 miesiące temu. Pewnie GNB tez po wakacjach się wypowie w temacie dopiero...

Czyżby moda na spółki IT już minęła?
Boombit jest od kilku dni na giełdzie i po najprawdopodobniej sztucznie zrobionej podbitce zjechał. Pewnie już po wzrostach jeśli sentyment game dev opadł. Inne spółki też spadają.
Wszyscy jux na wakacjach?

Cytat:
21 maja 2019 15:53:21 przez mam5lat

Wygląda na to że opuszczona spółka przez głównego akcjonariusza.

Co to za komentarz? Stanąłeś pod wejściem do siedziby firmy i zobaczyłeś ze wychodzi na zewnątrz?
Bez jaj.
Ogolnie spekula wycofała się z giełdy, obroty dno. Ogolnie nie wiadomo czy jechać ma wakacje bo tu i na całej giełdzie boczniak przy małych obrotach i podbitkami i spadkami ale ogólnie zero.
Nie wiem czy to przez te coraz to nowe podatki czy co ale giełda znów 100% mizeria.
Żal.pl

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 14 maja 2021 17:09:59
Liczba wpisów: 169
[0,04% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 11

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,368 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło