pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

roberto_baggio

roberto_baggio

Ostatnie 10 wpisów
Co sądzicie do Bogdance ? Ceny węgla galopują.

pl.investing.com/commodities/c...

Kolejny ruchy do góry wydaje się nieuchronny. Ktoś wie dlaczego ten bank cały czas jest tak nie doszacowany? Nie ma kredytów CHF, PZU kupiło akcję prawie za 90 zł / szt.

To prawda, że jest bardzo mętnie. Najbezpieczniej jest mieć trzy spółki w portfelu i podobne zaangażowanie na nich. Któraś zyska, któraś straci. Patrząc na wartości księgowe to traci najbardziej PGNiG i Lotos, co potwierdza zachowanie kursów. Z drugiej strony na PGNiG i Lotos Skarb Państwa ma duży udział więc powinno im zależeć na korzystnym parytecie dla akcjonariuszy tych spółek, ale to PKN został wybrany na narodowego czempiona...

Czy to nie będzie tak, że parytet będzie wyliczone wg wartości księgowej? Czyli na dziś 1 akcja PKN = 1,53 akcji Lotos tj. wartość księgowa jedna akcji PKN 100,33 / wartość księgowa jedna akcji Lotos 65,64. Czyli cena rynkowa Lotos przy dzisiejszym kursie to ok. 72,24/ 1,53 = 47,26. Czyli lepiej mieć PKN niż Lotos na te moment. Co sądzicie?

A co tu jest to uzasadniania? Wchodzi firma, która zagarnie 40% rynku albo i więcej...

Wejście Amazona na PL rynek to chyba hiobowe wieści dla tej spółki. Co sądzicie?

Ktoś się orientuje jak wygląda zabezpieczenie środków pienieznych i akcji trzymanych u nich ? Jakoś większym zaufanie darze domy maklerskie powiązane z bankami.

100 mln to będzie jak umorzą zobowiązania objęte restrukturyzacją i wtedy bilans będzie pięknie wyglądał. Już pisałem to wcześniej, ale powtórzę. Wg mnie kurs spółki jest blokowany przez:
1/ brak uprawomocnienia układu z wierzycielami,
2/ brak zainteresowania poważnego kapitału (patrz punkt nr 1),
3/ nierozstrzygniętymi kwestiami z urzędami podatkowymi,
4/ emisją akcji dla wierzycieli.


Piękne wyniki to prawda, tylko dlaczego znowu po dobrej informacji mamy minus na koniec dnia?! Ehh cały Action.

Obrót super, marża ładna, ale co z tego jak dzisiaj już -4%. To chyba tylko potwierdza, że na ten moment nikt z poważnych graczy nie jest zainteresowany wejście w tą spółkę. Mam nadzieje, że się to zmieni po uprawomocnieniu układu z wierzycielami.

Na bananowej wszystkie chwyty dozwolone.

Moim zdaniem w grę wchodzi wezwanie na pozostałe akcje skoro kupili po 90 zł akcja spory pakiet, to dlaczego maja nie zebrać pozostałych akcji po 20 zł ??

Moim zdaniem kurs jest nisko bo spółką nie interesują się inwestorzy instancjonalni, ponieważ jest w restrukturyzacji. Czy takie fundusze mogą kupować takie papiery ? Wątpię. Poza tym sporo osób się tą spółka sparzyło przez cały ten proces sanacji i cały czas się ciągną jakieś tematy podatkowe to też słabo wygląda.

Tak w wiadomościach są trzy rodzaje informacji.
1) prawdziwe - gdy podają czas,
2) półprawdziwe - gdy podają prognozę pogody,
3) nieprawdziwe - cała reszta.

Dobrze, że nie nawiązali do CP i nie uzgodnili 2077 wave Ryzyko, że to energetyki będa ponosić koszty pracy kopalń do 2049 oraz dodatkowe koszty i wygaszania, moim zdaniem, cały czas są spore.

Nie za bardzo rozumiem z czego wynika ten hurra optymizm?? Rok 2049 to dosyć odległa przyszłość... no i jeszcze tak szybko uzyskane porozumienie?? Chyba któraś strona złożyła broń.

Millennium! Ciekawe, co będzie z Aliorem, wezwanie i przejęcie przez Pekao bardzo prawdopodobnie moim zdaniem jeszcze w Q4, jak na tym wyjdą obecnie akcjonariusze?

Mnie natomiast zastanawiam dlaczego PZU nie skupuje kolejnych akcji Alior ? Skoro kupiło duży pakiet po 90 zł / akcja to chyba warto skupić kolejne akcje jak cena jest ok 15 zł ?

Nie rozumiem dlaczego mieli by podwyższa cenę również dla akcjonariuszy, którzy sprzedali swoje akcje w pierwszym wezwaniu ? To dla mnie nie ma żadnego sensu.

Witam, ja obstawiam kiszenie poniżej 8 zł, dopóki Orlean nie podwyższy ceny i nie zbierze brakujących % do osiągnięcia 95% i zrobi wykup. Prezes Orlean powiedział jasno, że celem jest zdjęcie spółki z giełdy.

na pewno nie mają obowiązku, ważne aby przekroczyli 66% wtedy wezwanie dochodzi do skutku

to słabe info, biorąc pod uwagę, że PPK maja inwestować co najmniej 40% w WIG20

Jak myślicie czy Enea zrobi wezwanie na 100% akcji Bogdanki ? A PGE na akcje Enea ?

pewnie wina jednego z akcjonariuszy, p. mariusza k. , gość stracił całe zaufanie przez akcję z BAH

Witam, czy ktoś wie kiedy nastąpi asymilacja nowy akcji ze starymi ?

dziękuje,

2.400 zł ?? o czym Ty Krewa piszesz? dzisiaj już poszło papieru za 3,4 mln zł

Od zaproszenia do negocjacji do podpisania nowej umowy jeszcze daleka droga, ale info bardzo dobre co było wczoraj widać w notowaniach. Dziwne jest to, że po każdy dobry info kurs znowu wraca w okolicę 2 zł... chyba za dużo spekuły się tutaj zadomowiło i robią sobie szybkie "kółeczka" z wysokim %, ale może w końcu ktoś im odbierze zabawki i kurs ruszy z przytupem na północ.

Świetna spółka. Myślę, że po wynikach ruszamy w stronę 30 zł.

Wydaje mi się jednak, że cena na wezwaniu nie może być niższa niż 1,6 EUR/ akcja, ponieważ:

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych

Art. 82. Przymusowy wykup akcji
1. Akcjonariuszowi spółki publicznej, który samodzielnie lub wspólnie z podmiotami od niego zależnymi lub wobec niego dominującymi oraz podmiotami będącymi stronami porozumienia, o którym mowa w art. 87 podmioty objęte obowiązkami określonymi w przepisach szczególnych, ust. 1 pkt 5, osiągnął lub przekroczył 90 % ogólnej liczby głosów w tej spółce, przysługuje, w terminie trzech miesięcy od osiągnięcia lub przekroczenia tego progu, prawo żądania od pozostałych akcjonariuszy sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji (przymusowy wykup).
2. Cenę przymusowego wykupu, z zastrzeżeniem ust. 2a, ustala się zgodnie z art. 79 kryteria ceny akcji w wezwaniu, wniosek o zgodę na cenę nie spełniającą wymaganych kryteriów, ust. 1-3.
2a. Jeżeli osiągnięcie lub przekroczenie progu, o których mowa w ust. 1, nastąpiło w wyniku ogłoszonego wezwania na sprzedaż lub zamianę wszystkich pozostałych akcji spółki, cena przymusowego wykupu nie może być niższa od ceny proponowanej w tym wezwaniu.

A tu mamy taką sytuację, że spółka przejmująca akcje GPRE przekroczy 90% dzięki wymianie tych akcji po 1,6 EUR. Co sądzicie ?

Witam, zgodnie z najnowszym komunikatem, spółka będzie opuszczać GPW. Jak sądzicie jaka będzie cena wezwania ? Sami wyceniają akcje na 1,6 EUR więc jakieś 6,88 PLN, czyli sporo więcej niż aktualna cena.

Witam, czy można prosić o krótki komentarz, jeżeli chodzi o wczorajsze wydarzenia? dziękuję.

Następny ? Budimex moim zdaniem. Chyba najbardziej "nadmuchana" spółka z branży...

Witam, czy można prosić o komentarz do aktualnej sytuacji spółki? Szacunkowe wyniki wyglądają obiecującą plus przyspieszenie publikacji.

dziękuję,

Witam, czy można prosić o komentarz do aktualnej sytuacji spółki ? Gdzie jest dno dla tego kursu ?

dziękuję,

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 21 sierpnia 2018
Ostatnia wizyta: 14 czerwca 2021 15:51:31
Liczba wpisów: 33
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,688 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło