pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cichutki

cichutki

Ostatnie 10 wpisów
Jarek mk napisał(a):
Możesz podać link do tej skuteczności na tak niskich poziomach. Ostatnie info z piątku mówi o 96% na wariant podstawowy wirusa i 86 na brytyjski. Nie mogę znaleść tego info o którym piszesz.


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...

orzech napisał(a):
Hmmm macie jakieś przemyślenia pod co tutaj się gra tak wysoko?
Zerkam z ciekawości dnia każdego i przyznaję, że przecieram oczy ze zdumienia jak tutaj pięknie urosło...120zł i mała korekta, spadać nie chcebinky
Tu tłum tak napompował kurs..jeśli tak to będzie się działo, bo chyba jeszcze kilkanaście dni temu spółka balansowała na krawędzi, a tu MASZ
Pogratulować odwagi tym co się nie bali i skubali w poręthumbright


Jest takie powiedzenie. "Jak nie wiesz jak się zachować, zachowaj się porządnie".
I tak to traktuje, choć ręce mnie świerzbiły ... ;)
Trzymam się z daleka, jak czegoś nie rozumiem. A nie rozumiem wobec poniższych zapisów:

1.) podpisana z Novavax umowa dotyczy pierwszego etapu współpracy, czyli transferu technologii produkcji antygenu do NVX-CoV2373.
2.) Następnie spółka przeprowadzi próby techniczne procesu w skali komercyjnej.
3.) Ich pomyślne zakończenie otworzy Mabionowi drogę do włączenia się w łańcuch produkcyjny Novavax w zakresie komercyjnego wytwarzania szczepionki.
4.) Spodziewamy się zakończyć pierwszy etap w połowie roku.
5.) Mabion planuje uruchomić w swoim podłódzkim zakładzie dodatkową linię produkcyjną"

i dzisiejsza informacja:
Zdecydowanie mniejszą skuteczność w stosunku do tego wariantu - brytyjskiego (57 proc.) wykazała wchodząca właśnie na rynek europejski szczepionka firmy Janssen i stojąca w kolejce do rejestracji w Unii Europejskiej szczepionka firmy Novavax (49-60 proc.). Szczepionki firmy Pfizer/BioNTech i Moderny wypadły lepiej - wyjściowa, wysoka skuteczność spadła w odniesieniu do B.1.3.5.1 (odmiana południowo-afrykańska) średnio o 10 pkt proc.

Sam więc sobie odpowiedz co się dzieje, a dziś na BIOMEDLUB - to samo. Dla mnie granie na ostro pod przyszłe zyski - to na pewno.

Ale czy te zyski będą? Ci co kupowali akcje później mogą zostać na długo z papierami ...
gdyż to wszystko jest na zasadzie co będzie. A jak nie będzie ?

@tgolik,

ok. Ale co z wynikami? Podobno giełda dyskontuje przyszłość, a jaka przyszłość czeka CDR dot. wyników? Nie wydaje mi się, aby patch i nakreślenie strategii coś tu zmieniły globalnie - lokalnie może i tak - wśród inwestorów. Lokalnie - czyli na rynku polskim - bo widzę duże zainteresowanie tą spółką (ochy i achy). I słusznie, bo ja też popieram z całych sił polskie firmy (tylko prywatne nawiasem), takie jak właśnie CDR. I mam tą firmę na celowniku, ale nie teraz.

Co to jest Wsparcie? Rzecz umowna. Przytaczacie T.G. ze stooq.pl i te 125-126 zł "jako Wsparcie". A liczy się harmoniczność ruchów falowych. Pokazałem 145,- zł dla ruchu falowego 1:1 (symetria korekty, tj. APP =1). Przebicie tego poziomu będzie miało dużo większe konsekwencje niż 126 zł.

Poniżej wykres w skali logarytmicznej z poprowadzoną linią Trendu od roku 2012 (pierwsza styczna). Widać, że świeca tygodniowa naruszyła tą linię, ale zamknęła się już powyżej.
W następnym tygodniu widzę jednak spadki. Dlaczego? Z powodu zachowania wolumenu.


kliknij, aby powiększyć

Jakubniekuba napisał(a):
Pozwoliłem sobie wkleić Twój stay post (cytat powyżej) przy kursie zamknięcia 315. Na następny dzień kurs się zamknął 365. Przypominam to w kwestii tego fragmentu z dzisiaj:

cichutki napisał(a):
Równie dobrze może również zwrot w górę. Ale czy są / rysują się przesłanki ku temu? Osobiście wątpię.


Poczekamy, zobaczymy ;)


dokładnie było tak:
"i jednak mamy dzienną Gwiazdę polarną (spadającą).
Korpus od dołu to zaledwie 1/3 całej świecy. Jestem
ciekaw, co jutro się wydarzy, bo technika zapowiada
spadki."


dokładnie to zapowiadała ta świeca - przyszłe (!) spadki. I dobrze wiesz, czym ten wystrzał wówczas został spowodowany (spekulacja /akcja ala Game Stop). Mało tego, racz zauważyć jak wyglądała świeca tygodniowa po tym wystrzale (?) Górny knot trochę większy od całego korpusu świecy.
Cena więc zawróciła (do spadków). Nic nie dzieje się w jednym kierunku (mam na myśli ruchy falowe - w górę / w dół). Liczy się jednak akt. trend. A ten - od tamtej świecy, i wcześniej - był i jest spadkowy.
Nawiasem, zbyt długo cena jest przyklejona do obecnego poziomu ceny (wsparcia).

@Bazol,

to pokaż mi ten rosnący Wolumen. Obserwuję ALE. I dostrzegam wrzutki 500k, a nawet 994k akcji na wykresie tickowym.
O 250k czy 100k nawet nie wspominam. Więc czemu kurs nie poszedł w górę? Czy to nie jest tak, że za chwilę mija 1/2 roczny okres na sprzedaż akcji przez właścicieli (lock up), i ktoś umiejętnie - ale bez chęci dołowania ceny, bo chce jeszcze sprzedawać - już teraz pozbywa się akcji? Czas pokaże, czy Ty czy ja mamy rację. To pewne.

@krewa,

nie wiem o co ci chodzi. To samo wykonałem na tradingview.com
Wynik ten sam. Tak to widzę. Widzę cenę 145,- zł jeśli przebije 235,- zł.
Nie wiem kiedy dojdziemy do 145,- zł, gdyż to jest uzależnione od otoczenia
zewnętrznego (giełdy - głównie w USA, i siły dolara).

Przebijając projekcję cenową APP = 0.,618 (trwa walka o nią) lecimy na pewno
do projekcji APP =1 (symetria ruchu spadkowego / harmonia ruchu falowego).

Projekcja APP = 0,786 zostanie z hukiem przebita.

Nie mam akcji, i nie mam interesu w tym, po prostu lubię AT. Chcę tylko uświadomić
posiadaczy akcji co do ew. konsekwencji. Równie dobrze może również zwrot w górę.
Ale czy są / rysują się przesłanki ku temu? Osobiście wątpię.


kliknij, aby powiększyć

Wrzucam przemodelowany, tygodniowy wykres CDR.
Potencjalny, możliwy Spadek do ceny 145,-zł.

Krótki komentarz. trwa obrona na poziomie projekcji cenowej APP = 0.618
Zbiega się tutaj kumulacja zniesień wewnętrznych Fibonacciego, przebita
EMA-200 (wykładnicza średnia krocząca o okresie 200) oraz Linia ML -1
Pitchforka (wsparcie klasycznej AT).
Przebicie więc tego poziomu (ok. 235 zł) ma spore konsekwencje, gdyż
moim zdaniem cena przebije projekcję 0.786 i popędzi do APP =1 (symetria).


kliknij, aby powiększyć

mam wrażenie że większość zapomina jakie były widełki na IPO - przypomnę. 35-43,- zł.
Chcę przez to powiedzieć, że Allegro "szuka" cały czas dna. USD odpalił - wspominałem o tym w różnych wątkach - i od poniedziałku zapanuje na większości giełd odmienny (negatywny) sentyment (w USA już się to dzieje)..

Vox napisał(a):
To nie są normalne akcje. To pseudo-papiery akcjo podobne, oznaczone specjalnym kodem 144 którym znaczna część Domów Maklerskich nawet nie chce handlować. Papiery które mogą zniknąć bez wynagrodzenia w dowolnym momencie.


@Vox,

WIELKIE dzięki za ten wpis edukacyjny wave

tuiteraz napisał(a):
ktoś wyjaśni co tu się w transakcjach pakietowych stało? sporo akcji www.gpw.pl/transakcje-pakietow...


w prospekcie jest mowa o Stabilizatorze. Ma on na ten cel odpowiednio zabezpieczone środki finansowe, aby stabilizować kurs ceny akcji przez 30-dni od dnia debiutu. Pilnuje, aby cena akcji nie spadła poniżej tej, którą zapłacili instytucjonalni (95% akcji nabytych).

drodzy forumowicze wyluzujcie. Ja nie mam w tym żadnego interesu - czytaj żadnej spółki gamingowej. Uważam, że fundy a szczególnie OFE (przed czerwcem) będą sprzedawać. Są zapakowane, mamy początek roku i presję na wyniki, a akurat branża gamingowa jest wyciągnięta za przysłowione ucho. Tak to widzę, tj. spadki, i nic na to nie poradzę ;) Do tego dodaję otoczenie zewnętrzne, gdyż odnośnie dolara "wisi coś w powietrzu" (dolar w górę, to giełdy w dół).

the special one napisał(a):
Nie, nie rozumiem.
Cytat:
Od 18 marca 2019 r. GPW rozpocznie publikowanie nowych indeksów: WIG.GAMES - skupiający producentów gier oraz indeksów makrosektorowych.


nawet gdyby, 2019, 2020 i 2021 to ile lat ?

@resor,

co chcesz przez to powiedzieć? gdyż nie rozumiem. Ja patrzę wyłącznie na wykres. A wykres nie jest dobry dla Gamingu. Co do Huuuge Games, nie wiem co będzie, wiem jedynie, że czasami warto zaczekać na sygnał kupna. Póki co go nie widzę. A liczba dziś sprzedanych akcji jest co najmniej zastanawiająca.

the special one napisał(a):
A to ciekawe, zważywszy na fakt, że WIG.GAMES liczy sobie niecałe 2 lata


tak? to idź na stooq.pl i wybierz 3-lata. Od 2018. Rozumiesz?
I przyjrzyjcie się dobrze ostatniej świecy i czwartej od ostatniej.
Duże knoty od góry. Czy to zapowiedź wzrostów? Wręcz przeciwnie.

zanim będą ochy i achy radzę spojrzeć na WIG_GAMES w ujęciu 3-lat. Wykres mówi sam za siebie. Game Over.

nawiasem, wejście w answear.com na IPO, i dokupienie akcji, a dalszy rozwój sytuacji na tej spółce to niezła szkoła inwestowania. Kto wcześniej dokładnie obserwował zachowanie ceny i praktycznie żadnego wolumenu, i ostatnie dni (o dzisiejszym nie wspominając ..) ten wie , że warto być cierpliwym, i wierzyć w nakreślone cele średnio-długoterminowe.

daniels napisał(a):
I teraz pytanie do mądrzejszych na tym forum - kiedy wejść w Allegro? Jak obserwować, by dostrzec ten moment na odbicie?


jak zawsze, tego nie da się ot tak przewidzieć. Ale mam zamiar postawić na Allegro. Jednak na razie nie widzę przesłanek na zwrot, bo odbicia mnie nie interesują. Dalej - i to mocno pod wodą - jest Allegro. Dla mnie rynek niedźwiedzia dalej rządzi. Odpowiedź przyjdzie wraz z formacją popartą odpowiednim wolumenem. Póki co trzymam się z boku.

naprawdę myślicie, że te pozwy mają znaczenie. Pytam, bo poświęcacie temu dużo uwagi. Znaczenie będą miały WYNIKI. A jakie będą od prognozowanych? SŁABE. Obniżki cen - to raz. Słaby Dolar - to dwa (ma znaczenie, bo sprzedaż za granicą jest rozliczana w USD). Trzy - jesteśmy już dawno po premierze (typowa realizacja zysków). Tak czy inaczej, skoro teraz CDR jest pod wodą - a nie widzę sygnałów na odwrócenie spadku - jest wręcz przeciwnie (widzę to po dzisiejszym wolumenie i zachowaniu ceny) to będzie to tym bardziej kontynuowane. Będą odbicia, ale kierunek to dalsze spadki.

To co jest "tanie" nie oznacza, że nie będzie tańsze. Mamy trójkąt na wielu skalach czasowych, z górnymi cieniami świec. Wybicie z tego trójkąta wskazuje raczej na wybicie w dół (zgodnie z akt. krótko-/średnioterminowym ruchem). Zresztą WG_Games zachowuje się podobnie, ale "waga" CDR ma tu też największe znaczenie. Nie widać póki co popytu podczas ruchów ceny w górę, tzn. są, ale gdy tylko cena próbuje pójść w górę wolumen maleje.

ludwik 42 napisał(a):
cichutki napisał(a):
@ludwik 42,

a w totka wygrałeś / trafiłeś 6-kę ?


A co masz ból ...,że twoje wywody nikogo nie zainteresowaly, nie zapisałem się a teraz żałujesz

Ja zaangażowalem dużą kasę bez lewarow , więc wiem.,że zarobie


ha, dobre. Moje zainteresowania poszły w innym kierunku. Nigdy nie żałuję decyzji. Świadomie pozostałem z boku. Ale daj ci Panie zysk. Oby.

ps.
napisałem, bo ty przewidujesz cenę, a to rynek da ci odpowiedź. Powodzenia.

@ludwik 42,

a w totka wygrałeś / trafiłeś 6-kę ?

beataD napisał(a):
Najwyraźniej instytucjonalni się "pomylili" składając oferty na całość w ciągu godziny od rozpoczęcia zapisów. Zanim to zrobili zapewne sprawdzili czy warto i mieli trochę inne zdanie niż Ty :). Debiut będzie przyzwoity to pewne , pytanie tylko o stopień redukcji zapisów z powodów już opisanych. Jeżeli redukcja okaże się b. wysoka to inwestycja "średnio" się opłaci ....


nie, nie pomylili się, ale w co to - tej niby "europejskiej" (o światowej nawet nie piszę) - giełdzie GPW inwestować? Przecież każdy wie, że akt. Polska Gamingiem stoi (!) - ponad 50 spółek (?) To okazja do zarobienia dla instytucji, gdyż Gaming jest na topie (teoretycznie).
A że kupili taniej od indywidualnych, a sprzedadzą drożej ... zobaczymy.
Redukcja min. 98%

ps.
wolę zainwestować w TEN (ten sam profil), tylko potrzeba czasu. Rynek weryfikuje z czasem wyceny. I bardzo dobrze. I przyjąłem pozycję taką (pisałem wcześniej) - jeśli USD robi zwrot (obserwuję), trzymam się z daleka giełdy

MrBlue2 napisał(a):
Oferta Huuuge mnie nie przekonała, Think nie złożyłem zapisu.

Jednak wszystkim, którzy się zapisali życzę udanego debiutu.wave


ja również życzę powodzenia wave , ale mnie też oferta ostatecznie nie przekonała.

ponieważ to ostatni dzień zapisów na IPO Huuuge Games, to mam takie przemyślenia.

Zobaczymy jak zakończy się w tym tygodniu indeks WIG_GAMES. Patrząc na wykres 3-letni mamy sytuację niejasną, dla mnie w swojej wymowie negatywną. WIG_GAMES to aktualnie <29.200 Pkt. Świeca z poprzedniego tygodnia jest jednoznacznie negatywna (wiadomo, z powodu CDR) a kształtująca się w tym tygodniu posiada wąski korpus ceny (szpulka), choć zostały jeszcze 2 dni i zobaczymy w piątek. Rynek gamingowy w PL (ale nie tylko) jest rozgrzany, i wejście teraz w IPO jest dla mnie z w/w powodów, i samej spółki - tutaj opisanych - przynajmniej do rozważenia. I cena 50,- zł. Obawiam się debiutu na GPW z powodu możliwej weryfikacji rynków akcji w ogóle. Nie wiem czy nie lepiej mieć jednak gotówkę w pogotowiu ... i zostać z boku (?). Prawdopodobnie trochę czasu jeszcze jest na rynkach akcji, ale najdalej przełom luty/marzec lub marzec, dolar może nas "niemile" zaskoczyć, a USD/PLN "pięknie" negatywnie koreluje z WIG-iem i wtedy wszystko poleci.

@swiezaczek,

z tego wykresu nic nie wynika. Podaje możliwy scenariusz.
Formacja RGR może równie dobrze zostać zanegowana,
jeśli tylko pojawi się popyt i wyciągnie cenę - daleko.

krewa napisał(a):
Ok,
A co do formacji liniowej - piszesz o odwróconej głowie, podczas gdy na wykresie rysujesz zwykłą formację RGR. To tak jakby pomylić trend wzrostowy z trendem spadkowym. Problem jest taki, że podobnymi wpisami wprowadzasz niedoświadczonych użytkowników w błąd.


tak,
to prawda.

To formacja RGR, a nie oRGR jak wcześnie podałem
(ta występuje kiedy jest "na dole" czyli "odwrócona")

Poprawiony i uaktualniony wykres w skali H1 jeszcze raz.
Za błędne oznaczenie i wprowadzenie w błąd przepraszam.


kliknij, aby powiększyć

@yellowshadow,
zasadne pytanie. Ja już postanowiłem.

@d2fan,

nie każda platforma ma tak, tj. tylko przez apkę. Moja nie ogranicza.

Cytat:

"@cichutki,

1.) mógłbyś wyjaśnić dlaczego Twoim zdaniem wolumen skumulowany można wsadzić do kosza? Skoro negujesz tę technikę (w sposób odbiegający od przyjętych na SW standardów) to bądź uprzejmy uzasadnić.

2.)
PS przy okazji przyjrzyj się własnemu wykresowi, zawiera on niepoprawne oznaczenie formacji liniowej
"

Ad.1) dla mnie wolumen skumulowany pokazuje w zasadzie historię swingu ruchu ceny, a nie daje zapowiedzi czy cena spadnie czy wzrośnie lub też czy dalej mamy rynek niedźwiedzia a może już byka? Tylko wolumen rzeczywisty dobrego brokera daje taką możliwość. Oczywiście ważne są skale czasowe. Wyższa skala czasowa daje nam tzw. background / tło . Mówi nam czy jesteśmy np. dalej na rynku niedźwiedzia, a my "gramy" pod prąd ? ew. czy oczekiwać możemy zwrotu ceny -> potwierdzonej reakcją wielkości wolumenu + formacji świecowej.

Ad.2) wyedukuj / popraw mnie - z chęcią się dowiem
(nie jestem idealny, i nienawidzę teorii ;) )

CDR - cena 300 zł jako cena sama w sobie nie jest kluczem. Kluczem jest zakrycie Luki 300-308 zł. Jeśli jutro popyt tej luki nie zapełni, może być problem ze wzrostem. Ja dzisiaj przy spadkach popytu nie widziałem. I dzisiaj powstała świeca doji, nieważne jaka skala czasowa - najlepiej widać to na świecy dziennej (zakończonej) i tygodniowej (ale tutaj tydzień jeszcze trwa).
Świeca Doji jest więc, albo na dole (dzienna) vs. do świecy poprzedniej, albo znajduje się u góry (tygodniowej). Oznacza ona bardzo wąski zakres (spread) ceny *) czyli niezdecydowanie co do kierunku. Najbliższe dni (może jutro) zadecydują. Jeśli w górę - musi zamknąć się na koniec tygodnia >372 zł (ostatni szczyt i 61.8% zw.). O dole to już może nie będę pisał ;)

Jeśli ten oRGR na H1 się ziści - patrz wyżej - to mamy scenariusz w dół.

ps.
*) doji wg tradingview.com
305.5-O (Open)
305.8-C (Close)

@NPPKMI,
ten Volumen skumulowany to wiesz gdzie można dać .... do Kosza!
U mnie na samym dole tego wykresu o H1 masz tickowy. Nie jest rzeczywisty,
ale jest Lepszy od skumulowanego (ten wyżej u mnie) który kompletnie nic, ale to nic nie mówi.

CDR a technika.

Tak sobie obserwuję CDR i na wykresie H1 kształtuje się coś na kształt oRGR (odwrócony RGR).

Jeśli miałoby się to spełnić (?), to zasięg wypada na Wsparciu 220,- zł

ps.
nie kierujcie się powyższym przy inwestycjach. Po prostu tak to widzę.


kliknij, aby powiększyć

tych dwóch od @igen nie widzę.

Są inne produkty, a tamte są w "Archiwum notowań" ...

ps.
mnie to kompletnie NIE interesuje. Podałem z powodów formalnych
i ludzkiej ciekawości.kliknij, aby powiększyć

randomdziad napisał(a):
Kakarotto napisał(a):
Informacja która może się przydać na poniedziałek: dzisiaj na naszym giełdowym etefie\czy tam produkcie strukturyzowanym (opartego o CDP) dochodziło do zakupu sporych ilości pod grę na krótko.


Mozesz sprecyzowac o jaki ETF chodzi bo jestem ciekawy jak to obserwowac i wyciagac wnioski?
LOP na kontraktach na CDR troche zmalal wiec wydaje mi sie ze czesc shortow domkneli dzisiaj.


@randomdziad,

wprawdzie nie do mnie pytanie, ale na GPW znalazłem tylko jeden taki strukturyzowany produkt RCFS2CDPRO2 notowany na GPW od 28.1.2021

www.gpw.pl/produkt-strukturyzo...

ps.
znajdziesz z linku dokumenty, w tym KID

@robertkk,

"Nie wiem szczerze mówiąc na ile wciągające są gry typu casino i czy klienci pozostają 'wierni', główne dwie gry są już zdaje się dość 'stare' ale być może tutaj rządzą się inne prawa."

takie znalezione w sieci:

Popatrzmy na konwersję użytkowników, która obliczana jest jako ilość użytkowników płacących, do ilości użytkowników ogółem. Na pierwszy rzut oka w przypadku dwóch flagowych i generujących pieniądze tytułów, sprawia ona wrażenie świetnej i ciągle rosnącej. Wydawałoby się więc, że coraz więcej ludzi skłonnych jest spółce płacić. Tylko, że patrząc niżej w szczegóły, okazuje się, że dzienna liczba aktywnych użytkowników dwóch tych dwóch flagowych tytułówspada. Tłumaczy to fenomen ciągle rosnącej konwersji, bo w końcu ułamek będzie większy również w sytuacji, gdy zacznie spadać nam mianownik.

Niby nic strasznego, ale to te dwie gry odpowiadają za ponad 95% wszystkich przychodów spółki. Pozostałe tytuły są jeszcze na etapie bardzo wczesnej monetyzacji, która może się uda, a może nie. Firma musi więc rozpocząć przepychanie użytkowników na nową ofertę, albo lepiej monetyzować, to co obecnie ma. Bez nowych tytułów albo pomysłów na odbicie zainteresowania swoich flagowców może być jej trudno. To o tyle istotne, że najwięcej płacą spółce użytkownicy, którzy grają w jej gry od dawna. Wprowadzenie nowego tytułu nie sprawi więc, że od razu popłynie do spółki strumień pieniędzy. Trzeba będzie trochę poczekać.ponieważ trwa bezruch, napiszę na szybko o moich przemyśleniach w skrócie.
Cały czas się mocno zastanawiam, czy wchodzić w IPO. Trzeba dużo kapitału zaangażować, aby coś tam uklepać/otrzymać. Zagrożenia są - w perspektywie działalności - w zasadzie 2 topowe gry, i jednak jakoś tam malejąca liczba użytkowników, choć dochody za 9 m-cy 2020 były dobre, ale wiadomo dlaczego. Dwa - 90-95% kapitału pozyskanego pójdzie na przejęcia, ale nie mają w tym specjalnie doświadczenia. A co jak będzie jeden, kilka niewypałów? Myślę o przyszłości, bo rynek akcji przyszłość wycenia. Podobno instytucje w parę godzin zapełniły księgę popytu po cenie Max, więc te 50,- zł dla indywidualnych to już pewnik. Taniej więc nie będzie, a redukcja pewnie będzie potężna. Za to po debiucie może być różnie, w dodatku jeśli otoczenie w lutym się pogorszy. pozdrawiam.

@drodzy forumowicze,

nie pytajcie @krewy czy innych forumowiczów o prognozy. Nie ma czegoś takiego. Po prostu się NIE da prognozować. To rynek prognozuje i wodzi nas za nos ;)

My co najwyżej możemy jedynie wyznaczać "ewentualne" istotne punkty zwrotne. A to od inwestora zależy co on dalej z tym zrobi. Bo, gdy dany Pkt. (silny węzeł cenowy) padnie to być może trzeba zmienić strategię i "zagrać" przeciwnie niż się planowało? Wiem, że łatwo się pisze, ale prawda jest taka, że to Rynek zawsze jest tutaj górą.

A wszelkie techniki Analizy Technicznej powinny szukać "harmonii rynku", tj. kluczowych punktów zwrotnych, ale harmonijnych.

Harmonia, czyli wzajemne zależności dla różnych stopni wyższości trendów - są one ze sobą powiązane w pewnych relacjach - stąd się biorą zniesienia wewnętrzne i zewnętrzne Fibbonacciego, a powinny się w takim zwrotnym punkcie koncentrować. A wspierać ma to jeszcze klasyka analizy, czyli linie trendowe, wsparcia i opory itd. Ale jak zawsze, łatwiej napisać, aniżeli to znaleźć. Amen.

iktorniasty napisał(a):
Wydaje mi się, że żyjemy w ciekawych czasach. W książkach czytamy o szale cebulkowym czy wielkim kryzysie, bańkach internetowych itd. Teraz tworzy się historia na własnych oczach. Pomijam tu kwestię ujemnych stóp czy mega dodruku. Mam na myśli to, że jeden Tweet wyciąga u nas spółkę na 20%, inną o kilkaset procent tylko dlatego, że ma nazwę podobną do innej, tysiące/miliony ludzi topi własną kasę budując piramidę finansową w owczym pędzie (gamestop). Jedyne co mi w tym nie pasuje, to że pozostałe wielkie wydarzenia oznaczały brutalny zjazd w dół.


... i trzeba być gotowym w każdej chwili. A co się wtedy liczy? CASH. Jaki? Nie podpowiem. Krew się leje, idziemy na zakupy :)

Dla mnie takie zachowania jak na CDR mówią - trzymaj się z boku - zbyt wiele emocji, i huśtawki.

"To co się tam wyprawia to z jednej strony fascynujące zjawisko ale równocześnie skrajna głupota i nieodpowiedzialność, tych którzy się naiwnie w to pakują na podstawie "rekomendacji" z reddita. Wielu z nich nie zdąży się w porę ewakuować."

@Fenris,

co do fascynacji - ok. Gdyby nie CDR od debiutu, to ta "fascynacja" nie powodowałby wzmożonej - także u mnie - NAUKI.
Co do podejmowanych decyzji - cóż, jeśli ktoś inwestuje na podstawie - jak piszesz - "rekomendacji"? Ich pieniądze, Ich problem.

Inwestowania w akcje trzeba się uczyć małymi krokami. Myślę, że najpierw trzeba dostać po ... ;) ... aby to zrozumieć. Inaczej się nie da - po prostu nie da. Coś wiem n/t, ale z innego rynku.

CDR

dziś godz. 10:56:49 - ponownie transakcja na 100.000 akcji w 1 piku - po cenie 307,60 zł.

@Biological Manifold,

"Nie wiem skąd taka pewność co do wzrostu, bywały już IPO ze spadkami, no bo niby dlaczego ktoś miałby kupować forsownie w pierwszym dniu wiedząc, że będzie ogromna podaż drobnych?"

- przecież nie wszyscy spekulują. Wzrost będzie, nie wiadomo tylko jaki, i jak długo *)
- podaż drobnych? te 5 max. 10% nowych akcji na całą pulę wprowadzanych akcji?

Co do jednego masz rację - nie wiem czy to jest najlepszy moment na wejście w IPO, w dodatku po niemałej cenie.

1. WIG_Games wygląda słabo, a cały swing ~7-Gru-2020 do teraz 2021 wygląda na korektę - walczymy o Poziom 29000 - jeśli zamknie dołem lukę z 27-28.1 to spadamy i będzie płacz. WIG, WIG20 też nie zachwyca - wczoraj świece dzienne negatywne - "Zasłona ciemnej chmury", dziś coś na kształt młota - zobaczy jak zamknie się dzień (USA odpali?)
2. Huuuge Games j.w. ceni się. Nie wiemy jak zakończą się "pertraktacje" cenowe z inwestorami instytucjonalnymi. Może być tak, jak z answear.com *) , który do dziś szuka dna. Tym bardziej - patrz Pkt.1
3. Otoczenie zewnętrzne - głównie USA. Wygląda tak, jakby dolar nie miał zamiaru już słabnąć (patrz obligacje 10Y), a to niedobre dla indeksów giełdowych w USA, które mają wyraźne problemy z wybijaniem kolejnych szczytów. Polityka nowej administracji i FED jest taka, że nie będą stawiać na słabego dolara, gdyż oznaczałoby to odwrót na świecie od dolara jako waluty rozliczeniowej - rezerwowej świata.

Biorąc powyższe punkty pod uwagę, może się okazać, że lepiej na dziś, nie wchodzić w IPO, tylko spokojnie obserwować kurs, a wejść w dogodnym momencie. Tu każdy sam musi do tego dojść.

Kolego,
@anty_tersea,

tyle to i ja wiem, i dlatego czytam prospekt. Sam sobie poradzę. I nie trzeba czytać 561 s. - bo to nie lektura szkolna. Czytam tam gdzie to istotne dla mojej ew. inwestycji. Pomału do celu.

@Jonny Bravo,

tak - masz rację- dzięki za wyprostowanie.

Sprawdziłem dla answear.com. I tak było w istocie.: "do 23 grudnia 2020 r. przydział Akcji Oferowanych Inwestorom Indywidualnym i
Inwestorom Instytucjonalnym
",
a 23-go miałem zdjętą blokadę.

ps.
wracam do tych wskaźników. Naprawdę nie ma nikogo "biegłego" w/t na forum kto mógłby parę słów skreślić?

kurcze 561 stron, ponawiam prośbę o ocenę wskaźników, zwłaszcza EBITDA. Jeśli ktoś łaskaw przedstawić opinię n/t. Tego jeszcze jak AT tak nie "czuję". Uczę się, ale to wymaga czasu. Nikogo nie ma odważnego?

@Tarantino,

takie zapis jest:

około 16 lutego 2021 r. -
zapisanie Akcji Oferowanych na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów
Indywidualnych
i Inwestorów Instytucjonalnych (pod warunkiem, że dane przekazane przez
inwestorów na potrzeby zapisania Akcji Oferowanych na ich rachunkach papierów
wartościowych będą kompletne i prawidłowe)


dopiero wtedy masz zdjętą blokadę środków. Czyż nie?

@Joker,

jak na kilka dni? skoro zapisy sa do 3-lutego, a dopiero 16-go lutego jest zapisanie akcji oferowanych na rachunkach!? To 2-tygodnie.

ps.
Jestem ciekaw na co trafimy ew. w lutym? Chodzi mi o otoczenie zewnętrzne. Bo cena 50 zł za akcję, to jednak sporo - choć nie wiemy jak ostatecznie się zamknie - i wtedy na debiucie może być różnie - oby nie tak jak z answear.com. Do tej pory po 1 dniu wyskoku nie może się podnieść z dna.

MrBlue2 napisał(a):
Oferta dotyczy 15 mln nowych akcji i 18,350 mln starych razem 33,35 mln akcji

Do indywidualnych ma trafić 5-10% oferty.

Jeśli cena dla instytucjonalnych będzie wyższa niż 50 zł to do drobnych trafi 5%

5% to 1,6675 mln akcji co po 50 zł daje wartość oferty dla drobnych 83,375 mln

W przypadku gdyby było 10% to wartość oferty dla drobnych to 3,335 mln akcji - 166,75 mln


chcąc być precyzyjnym .... zapis jest taki:

"Intencją Spółki i Oferujących jest
zaoferowanie Inwestorom Indywidualnym około 5-10% Akcji Oferowanych ostatecznie zaoferowanych w Ofercie. Inwestorom Indywidualnym
przydzielane będą wyłącznie Nowe Akcje
."

PYTANIE o "Intencję" !?

Czy mogą zatem - jeśli coś pójdzie "Nie tak" z instytucjami - zaoferować indywidulanym np. 50% nowych akcji ? - krótko pisząc "ubrać" nas w akcje w większym % niż te 5-10% ?
Bo jeśli tak, to załóżmy, że pójdę 'po bandzie 'i wyłożę wszystkie dostępne środki - licząc na redukcję np. 90% - na koniec może się okazać - że będę miał kupę akcji, w dodatku po zbyt wysokiej wycenie?

PYTANIE-2 do znawców w temacie wskaźników:

1.) czy EBITDA nie wydaje się Wam zbyt wysoka? (chodzi o te 9 m-cy 2020)
2.) patrz 1.) - chodzi mi o zadłużenie firmy - jak je oceniacie?

ps.
przyrównuję ich do TEN w Polsce (profil) i jest grubo czy z innej beczki EA (Electronic Arts):
TEN = 20,38 (z radaru)
EA =24,08 (z mojej platformy - akt. dane)

Ralfi napisał(a):
Z góry przepraszam za drętwe pytanie, ale gdzie można bylo to znaleźć? Nie widziałem tego u siebie na portalu maklerskim PKO BP, ale może jestem ślepy. Czy trzeba było się udać czy też dzwonić do placówki?


od jutra 3 stycznia będą przyjmowane zapisy

przeczytałem Wasze wpisy dot. wejścia Amazona na rynek polski.
bardziej -jako Allegro- obawiałbym się Aliexpress, a jest na to "szansa'
bowiem od 1 lipca 2021 podatkiem VAT mają być obłożone popularne
wysyłki do 22 EUR, które były zwolnione z VAT do tej pory. Coś czuję,
że Ali rozbuduje w Europie (Polska?) bazę bezpośredniej sprzedaży.

xazer napisał(a):
@d2fan & @cichutki :
Nie strzelajcie focha. Moje posty też czasami są usuwane i nie obrażam się.


@xazer,
ok, przeszło mi` :)

Wrzucam jako ciekawostkę wykres tygodniowy (każda świeca to 1 tydzień) CDR w skali logarytmicznej - za okres 2016_2021.

Poprowadziłem na nim linię wznoszącą - Trendu - po punktach stycznych. Dzisiejszy poziom Max. 345 zł naruszył od dołu lekko tą linię oraz EMA-50. Niewiele wyżej (349.2 zł) znajduje się 50% zniesienia wewnętrznego Fibo, które podawałem. Ten Max. poziom - powiedzmy 350 zł - jest kluczowy.


kliknij, aby powiększyć
Moderator:
Na ifotos masz coś takiego jak link do pliku - > wtedy wstawione obrazki się wyświetlają na forum

i jednak mamy dzienną Gwiazdę polarną (spadającą).
Korpus od dołu to zaledwie 1/3 całej świecy. Jestem
ciekaw, co jutro się wydarzy, bo technika zapowiada
spadki.


kliknij, aby powiększyć


veve napisał(a):
c/z=313 i wszystko na temat.
Fajna spółka ale wielokrotnie za droga. Dziwne że wciąż nie ma żadnej rekomendacji maklerskiej.


@veve,

skąd masz te 313. Ja widzę 166.59, ale posiłkuję się biznesradarem, i to są raczej historyczne dane. na GPW nie widzę ALE. Nie wiem czemu. dziękuję.

d2fan napisał(a):
Pojawił się popyt więc jest szansa na drugą rundkę wzrostów...


nie byłbym taki pewien,

obserwuje tikowo wolumen zleceń, i np. widzę wokół ceny 322,- zł takie wyskoki:
WolS = 1649, a WolK = 195 (godz. 12:59)

Sytuacja technicznie na teraz wygląda tak, że jest równowaga wokół WSPARCIA ceny na poziomie 322,- zł

To walka o dalszy rozwój sytuacji.

Poniżej wykres tygodniowy unaoczniający ten poziom:


kliknij, aby powiększyć


ps.
O cenie 322,- jak 1 Oporze pisałem wczoraj

trzeba zaczekać na koniec Dnia. Jeśli wymaluje się tzw. Gwiazda wieczorna (wybity szczyt, w dodatku korpus z luką vs. dzień poprzedni), to jest to zapowiedź początku kłopotów - zapowiedź spadków. Ale tak jak pisze. Dzień jeszcze trwa. Do 17:05 sporo czasu i wszystko może się zdarzyć.

edit

ponieważ nie mam dostępu do edycji wcześniejszego postu (dlaczego?) - muszę poprawić pewne dane.

Ma być - jak wczoraj - 100.000 akcji w 1 transakcji - a nie o 1000.000 jak omyłkowo napisałem. Suma transakcji to 32 mln. zł.

Dodatkowo: o godz. 10:37:10 kolejna duża transakcja na 65.000 akcji po cenie 330,- zł.

Mam PYTANIE: jakie macie min. ilości ujawnianych transakcji na platformach (nie musicie podawać nazw platform). U mnie jest to 100 akcji.
Pytam, bo dużo może być właśnie ukrytych dużych transakcji.

d2fan napisał(a):
Dopóki nie ma wyraźnego sygnału sprzedaży to nie ma co się pozbywać akcji. Celowanie w szczyt jest jak liczenie na szóstkę w totka.


ok, ale co jest wg Ciebie sygnałem sprzedaży. Bo to ciekawe, choć popularne pytanie. Chcę poznać Twój Pkt. widzenia. Ja swój mam. I nikomu nic nie doradzam i nie doradzę. Jestem i będę neutralny. Jedynie daję moje spojrzenie techniczne na aktualną sytuację, które stosuję na Forexie.

Rawiasem rynek akcji ma swoja specyfikę, choć zachowania są te same (chciwość i strach ;) )

1ketjoW napisał(a):


Za głęboko siedzisz w AT, aczkolwiek Twoje podejście - treningowe jest bardzo rozsądne. Pytanie jaki % sukcesu chcesz osiągnąć.

Mi chodziło głównie o to, że nie ma podstaw do zmiany podejścia do spółki. Nie rozumiem tego wzrostu ani jego powodów z punkt widzenia biznesowego - a więc jest to czysta spekulacja. Dla mnie taki wzrost w takim czasie to powód do zamknięcia pozycji. Fajny zysk w krótkim czasie.

Emocje są spore ale za tymi wzrostami nie stoją raczej chłopcy z Polski. Ile to potrwa? Nie wiem, ale historia mówi, że raczej nie długo. Drugi powód, aby się pożegnać.


Odpowiedź: chcę osiągnąć ileś tam praktycznej wiedzy % na rynku akcji (do tej pory Forex mnie zajmował).

Odnośnie CDR.
Zgadzam się w pełni z Twoją oceną biznesową - dla mnie nic się tu nie zmieniło in plus.
Odnośnie Tego co podałem wczoraj i dzisiaj, tj. wystrzałów po 100k akcji każe zachować czujność. Istotne będzie zakończenie dnia i zakończenie świecy dziennej.

Podaję akt. sytuację na poniższym tygodniowym wykresie:


kliknij, aby powiększyć

d2fan napisał(a):
Otwarcie luką. Na moje oko dzisiaj wybudujemy formacje trzech białych żołnierzy - co to oznacza technicy wiedzą, a pozostali niech sobie wygooglają.


.... a jednak. Jak pisałem wczoraj że 47k najlepszych zleceń kupna zostało zafixowane po 300 zł na dogrywce, to któryś z forumowiczów napisał, że to nic nie znaczy, i wielokrotnie takie rzeczy obserwował.
A dziś otworzył się kurs LUKĄ w górę...

Dzisiaj 27.1.2021 godz. 09:11:40 miała miejsce kolejna transakcja 1000.000 akcji po cenie 320 zł.
uwaga: wartość tej transakcji to aż 32 mln. zł (wczoraj pisałem też o takiej sytuacji /na kwotę 29 mln. 550 tys. zł.)


Ktoś "robi wrzutki" - podbija cenę? Oto pytanie.


PS.
pytanie do moderatora / krewy. Dlaczego pewne moje posty są usuwane ?
Czy to forum wymiany opinii, czy wyłącznie jedyna słuszna i "partyjna" droga?

1ketjoW napisał(a):
Mnie takie akcje jak na CDR od 2-3 dni zawsze nakazują być ostrożnym. Jeżeli chodzi o biznes nic się nie zmieniło. 30% wzrostu to huśtawka - fajnie jest jechać w górę pod niebo ale to połowa ruchu.


połowa ruchu w górę, to ZAWSZE korekta. Zobaczymy jak zakończy się dzień.

ramirez1 napisał(a):
Czy obecne wzrosty to moze byc tylko taka zagrywka spekulacyjna jakiegos funduszu zmierzajaca do pozbycia sie akcji poprzez wcisniecie ich 'ulicy' ?


@ramirez1,
bardzo dobre pytanie - sam się nad tym poważnie zastanawiam. Ale po kolei.
Trochę techniki. Pytanie @ramirez1 jest jak najbardziej zasadne. Nazywają to
"ubieraniem ulicy" - bez obrazy innym.
Też je sobie zadaje - w wyniku jednej dzisiejszej szczególnej transakcji
- patrz poniżej PYTANIE.

Technika

Nigdy nie ma tak, aby tylko rosło lub odwrotnie. Rynek porusza się falami.
Na razie to cena nie pokonała poziomu Overbalance, tj. 317,- zł. Jeśli przebije ten poziom
kolejne cele są następujące:
1.) 38.2% (322,- zł)
2.) 50% (349,- zł)
3.) 61.8% (376,- zł) - ew. 68.5% (392,- zł)

Technicznie patrząc kluczowy jest Opór na poziomie 322,- zł, czyli wymieniony w Pkt.1) poziom zniesienia wewn. 38.2%
Tu wypada też zamknięcie świecy tygodniowej z grudnia 2020, tj. 7 - 12 grudnia (zamknięcie ok. 321,- zł).
I najważniejsze - na tym poziomie 322,- zł wypada najbardziej istotna projekcja (symetryczna) cenowa APP=1.
To kluczowy i silny poziom - Opór.

Dopiero pokonanie 322,- zł otwiera szanse na dalsze wzrosty - patrz Pkt.2) i 3)
Jeśli Poziom 3.) zostanie pokonany to - raczej wracamy do trendu wzrostowego.

PYTANIE:

o godz. 16:09:08 (ew. 09:09) miała miejsce transakcja po cenie 295.5 zł w ilości 100.000 akcji,
uwaga: wartość tej transakcji to aż 29 mln. 550 tys. zł. Bardzo mnie nurtuje jedno pytanie.
KTO sprzedawał? Raczej się tego nie dowiemy ;)
Bo raczej - gdyby był stroną kupującą - to miał okazję zrobić to dużo wcześniej i po niższej cenie.

ps.
- Melvin Capital z datą 25.1.2021 zmniejszył pozycję short o -0.07% z 1.12% na 1.05%

EDIT:

dot. liczb Wolumenowych.

Te podane wcześniej wolumeny -tickowe- pochodzą z XStation.
Nie są one tak rzetelne - jak wolumeny realne. Więc podaję i te.
(pochodzą z pewnego dużego polskiego DM banku).
Choć te tickowe pokazuję między datami proporcje.

I pomyliłem wcześniej daty. Ma być 14.12.2020 oraz 17.12.2020

poprawka:

"Póki co Wolumen był dzisiaj niski - Max. 423 tys. (realny) w skali H1 (to ta świeca z tym długi knotem od góry - uwaga: to Sygnał Siły Podaży), a powinien być duży (Wyskok), aby potwierdził się popyt. Jest w dodatku znacząco niższy vs. z dnia 14.12 (nie jestem w stanie ustalić na H1) i 17.12.2021 (też nie jestem w stanie ustalić), kiedy to po gwałtownym spadku była próba odbicia"

Czyli wolumen realny 25.1.2021 był jednak spory, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że był on na tej świecy z długim kontem - świecy podażowej. A to sygnał niedźwiedzi.

Mam natomiast wolumeny realne w skali dziennej.

1.) 14.12.2021 - 5 mln. 365 tys.
2.) 17.12.2021 - 1 mln. 073 tys.
3.) 18.12.2021 - 5 mln. 438 tys. (po spadku z 17.12! - Mega istotne),
bo skoro cena spadła pomiędzy 17 a 18.1 a wolumen wzrósł 5-krotnie (!)
tzn. że mamy bardzo silny Sygnał Podażowy - rynek niedźwiedzia.
3.) 25.1.2021 - 1 mln. 607 tys.

ps.
za błędy przepraszam - to z pośpiechu.

Radzę uważać. Dzisiaj nastąpiło wybicie górą z trójkąta (najlepiej to widać w skali H1). Opór pojawił się pomiędzy godz. 15 a 16:00 (patrz świeca H1 - długi GÓRNY cień to aż 78% całej świecy - Szczyt to 276,6 zł)). A Szczyt tej świecy zatrzymał Opór wyznaczony świecą podażową o dużym spreadzie z dnia 14.1.2021 i też z godz. 15-16:00 (Szczyt 277.1 zł).
Co ciekawe, ta świeca potwierdza się u mnie na 2 niezależnych platformach (tradingview i XStation).
I teraz tak - cena musiałaby pokonać ten Opór oraz Fibo 23.6% - licząc od 7.12.2020. Wtedy jest droga otwarta do wyższych poziomów cenowych.

Póki co Wolumen był dzisiaj niski - Max. 31 tys. w skali H1 (to ta świeca z tym długi knotem od góry - uwaga: to Sygnał Siły Podaży), a powinien być duży (Wyskok), aby potwierdził się popyt. Jest w dodatku znacząco niższy vs. z dnia 14.1 (145 tys. na H1) i 17.1.2021 (91 tys.), kiedy to po gwałtownym spadku była próba odbicia.

Nie mam w tym interesu zaznaczam. Nie posiadam akcji CDR i nie wiem czy w ogóle w to wejdę - bo mi się to nie podoba. Przedstawiam Wam punkt widzenia AT z mojej strony. I tyle. Pozdrawiam.

@d2fan,

te wskaźniki sobie odpuść. Popatrz na Wolumen i zachowanie ceny. Jak dla mnie, brak oznak dla zmiany kierunku i powrotu do trendu wzrostowego. Dodatkowo w przekonaniu utwierdza mnie świeca z poprzedniego tygodnia (górny knot - to nawet >50% całości świeci tygodniowej, a swym korpusem nie pokryła min. 50% poprzedniej świecy tygodniowej). Zobaczymy jak zakończy się ten tydzień i rysująca się świeca. Póki co kształtuje się coś na kształt młota schodzącego z zamknięciem poniżej zamknięcia poprzedniej świecy (czekamy więc do piątku i zakończenia tygodnia). A nie widzę Wolumenu popytowego na niższych interwałach (łatwiej ocenić zachowanie ceny w powiązaniu z wolumenem, co ważne - na wsparciu). A wszystko na bronionym poziomie 240 zł (min. knota). Wiem, że to może się nie podobać posiadających akcje CDR, ale taki jest mój Punkt widzenia AT. I jeśli - a pisałem wcześniej i zamieściłem wykresy) - poziom 240 (235 Low) nie wytrzyma, to na pewno spadamy poniżej 200,- zł.

Marcin71 napisał(a):
Czy ktoś z analityków mógłby się pokusić o analizę do jakich poziomów może sięgnąć ta korekta?


ale jaka korekta? Przecież answear.com debiutował raptem 8.1.2021 .... Więc póki co nie mamy kierunku / trendu. Cena jeszcze szuka Dna, ale wydaje mi się, że jesteśmy go bliżej. Wydaje się - na ten moment - że (dla PDA) cena 27 się broni. Musi pojawić się popyt. Póki co nie ma go. Tak się złożyło, że na szerokim rynku WIG od piątku nie za dobrze się dzieje. To dodatkowo ciągnie ANRA (ANR) w dół, gdyż uwaga jest gdzie indziej skierowana.

d2fan napisał(a):
misi06 napisał(a):
Ralfi napisał(a):
Jak to jest z tą data na KNF. Oznacza ona date zmiany pozycji, czy tylko date przekalkulowanie pozycji?
Ciekawi mnie czy ten dobrany short Marshalla mógł być sypany w czwartek po 15 by zbic ten wzrost.


Za "sypanie" w czwartek odpowiada Eminence Capital, a Marshall zwiększył pozycję w piątek.


A za piękną czerwoną świeczkę z piątku odpowiedzialny był Marshall.

Generalnie można dojść do wniosku, że shortujące fundy robią wszystko co mogą aby sztucznie zaniżać kurs akcji. Niestety dla nich chyba powoli kończy im się paliwo bo ich broker w postaci Morgana ma niecale 5% akcji i w większości już pożyczonych. Ze 100 mln akcji 65 mln mają TFI i duzi gracze - oni raczej nie będą sprzedawać na tych poziomach, jeśli już to dokupią, shortujący mają ok. 3,5 mln - pewnie więcej bo nie wszyscy są ujęci w KNF. Gra więc toczy się o to co zrobią drobni którzy mają pozostałe 35 mln akcji. Shorciarze chcą po prostu przestraszyć drobnych i zbić kurs na tyle żeby zaczęli panicznie pozbywać się akcji. Ale tak jak napisałem - powoli ich wór z pożyczonymi akcjami robi się pusty - wystarczy spokojnie poczekać Whistle


a OFE to bierzesz pod uwagę. Pytanie. W tym roku ma być przecież koniec OFE. Co wtedy, kiedy będą zmuszone sprzedać udziały. Pytanie prowokujące. Bo indywidulani to pestka w porównaniu z OFE. A kapitał zagraniczny czeka już w poczekalni. Ta "zabawa" może jeszcze potrwać, bo ten kapitał nie ma zamiaru drogo kupować ....

@Sapce Cowboy,

dla mnie będzie miał znaczenie. Podział akcji w prospekcie. Na razie wiemy, że wprowadzone zostanie 25% wszystkich posiadanych akcji. I że chcą pozyskać 150 mln. USD. Ile mają akcji w ogóle? Tego nie wiem. Jaka będzie max. cena dla indywidualnych, a jaka dla instytucji? Jakie mają wskaźniki - również tego nie wiem. Może ktoś z forumowiczów posiada takie dane. Pytanie.

Aby nie było tylko tak, że nas (indywidualnych) "ubiorą" w wysoką cenę, a potem jazda w dół. Jeśli prześledzić pierwsze 7 dni po debiucie PCF - to tak właśnie się stało. A dziś PCF gdzieś tam dryfuje sobie na poziomie 38.2% spadku od szczytu.

@Christof_martin,

a jaką wartość generuje CCC, i inne sieci handlowe które tylko sprzedają, w dodatku NIE swoje produkty? Zdziwiłbyś się, ale jest duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród kobiet. W dodatku rynek polski nie jest docelowy. I bardzo dobrze. U nas konkurencja stanie się coraz większa.

albundy napisał(a):
Nie byłbym taki pewien z tą redukcją. Wszystko zależy od ceny, struktury akcjonariatu, czy czasu oczekiwania do premiery.

Po debiucie PCF spodziewano się trochę więcej (przy tak dużej redukcji), więc moim zdaniem trochę to ostudzi kolejne debiuty.


jeśli answear.com miał 96.6% redukcji, to tutaj "wróżę" "na Dzień Dobry" Min. 98%. Przecież "szaleństwo IPO" ma się dobrze - rozgrzane do czerwoności - bo niby gdzie ludzie mają uciekać z kasą. Dodajmy szaleństwo u nas jak i w USA i pozostałych krajach. Obawiam się tylko jednego. Po IPO kiedy cena osiągnie - dajmy na to - jakiś tam powiedzmy wysoki kurs, ale nie na tyle wysoki w dłuższym horyzoncie czasowym, aby później nie runąć w wodospad, kiedy to rynki akcji zaczną gwałtownie spadać. Myślę jednak, że do 20 lutego będzie ok - to wtedy Biden ma przedstawić swój program, a w kampanii obiecywał wyższe opodatkowanie - zwłaszcza championów. To moje przemyślenie. Jestem ciekaw ilu z Was myśli o wejściu w IPO? Bo ja tak. Myślę, że lepiej tu zamrozić kasę, niż czekać na CDR. Bo CDR będzie długo spadać. Ale dla 2% trzeba kupę kasy wyłożyć, aby otrzymać akcje "za marne" (nie brać dosłownie) parę tysięcy zł ...

szco napisał(a):
Coś się nie umieją zdecydować, czy shortować czy nie. Niedawno zamykali shorty. Swoją drogą, ogólnie w rejestrze przybyło shortów ostatnio na polskie spółki. Ciekawe.


nie jest ciekawe, a nawet logiczne ... jeśli przyjrzeć się indeksowi WIG20 - bo z tego indeksu głównie szortują z udziałem min. 0.5% - który to widzimy. WIG20 jest na Oporze z lat 2011/2012 + 2018. Zresztą miesięczna styczniowa świeca z długim knotem od góry jest aż nadto wymowna. Wprawdzie nie wiemy jak się skończy styczeń i ta świeca, ale opór jednak póki co powstrzymuje swing w górę. Mało tego, to wzrost z trzech ostatnich miesięcy odbywa się przy malejącym wolumenie. A powinno być odwrotnie jeśli indeks rośnie.

ma być spadek vs. 8.1.2021

Bogumił napisał(a):
Macie jakieś przemyślenia pójdzie w górę czy dalej w dół ??


pytasz bo masz akcje. Chcesz sprzedać czy kupić. Pytanie. Twoje, bardzo dziwne.
Spadek mamy 88.6% vs. 18.1.2021. To powinien być koniec ubijania dna. Ale "Ohne Gewahr".
Nie dostrzegam obrotu. Więc bliżej mi do odbicia, niż spadku, choć jutro go (szukania dna) jeszcze nie wykluczam.

Czy Morgan Stanley pożycza fundom grającym na spadki. Pytanie.

@misi06,

a ile to razy już przed premierą słyszeliśmy różnych zapowiedzi. Pytanie. Zapowiedzi już NIE zadziałają. Teraz tylko CZYNY się liczą. Żadne tam video na youtube i deklaracje.

edit

Mnie coś nie pasuje ten Morgan Stanley ... nie wiem o co mu chodzi, na pewno o pieniądze - to wiem ;)
Za to może wiem o co chodzi Fundom grającym na short. Pytanie.

Co mamy - Wolumen obrotów prawie żaden. Czy nie czekają, aż tzw. ulica ponownie podbije kurs. A potem ponownie zjazd w dół. Na tym zarabiają. Sprzedadzą po podbiciu, aby odkupić i oddać akcje po kolejnym zjeździe w dół. Jeśli tak, to mają długie terminy wykupów. Taka ot moja teoria.

@krewa i jeszcze jeden forumowicz,
- jakiś czas temu - prosili mnie o wrzucenie wykresu z mojej analizy.

Niniejszym to czynię (1 kliknięcie to Zoom ikonki):

Weekly

kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Monthly

kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Krótki opis ( wcześniej pisałem co i jak):

Poziom obrony z Min. 235,- zł to idealna koncentracja - dlatego kreski są poziomo przeze mnie porozsuwane, gdyż inaczej by się nałożyły na siebie - zniesień Fibo (kolorowe kreski).
A wszystko podparte (wzmocnione technicznie) dolną linią kanału trendowego (od 2016r.) oraz linią ML "0" (zerową, tj. środkową) zmodyfikowanego Pitchforka. Tu także dobija linia EMA-200 (wykresu tygodniowego, o czym należy pamiętać).

I wszystko w ramach zgrupowania (węzła) cenowego wokół projekcji cenowej APP=1.618 (biała linia).
Dlatego tak cena akcji CDR "nie chce" spaść poniżej 235,- zł, gdyż tutaj mamy Mega-Silny węzeł cenowy. Tu naprawdę trwa walka / obrona - bo jest o co, o tym poniżej.

I teraz tak. Jeśli ten węzeł "NIE wytrzyma", to spadamy z ceną do projekcji cenowej APP=2, a to mniej więcej cena ok. 188,- zł. Jednak tutaj zniesienia Fibo - tak "pięknie" jak dla 1.1618 - nie koncentrują się. Wsparcie 220,- zł - w razie przebicia ceny 235,- zł - nie będzie żadną przeszkodą w spadku.

Co może być impulsem do rozwinięcia odbicia, i być może powrotu do trendu? Zapewne jak najszybsze wydanie patcha i dogadanie się z Sony, ale także pozytywne otoczenie zewnętrzne - giełdy zagraniczne rosną.

Co może być impulsem do rozwinięcia spadku? Wszystko co dotyczy negatywnie CDR bezpośrednio + zagrożenia o których pisałem z zagranicznego rynku akcyjnego.

Podsumowanie:
Mamy decydujące dni dla rozwoju sytuacji.
Jeśli obrona wytrzyma jest szansa na powrót do trendu wzrostowego.
Co może być powodem? Wszystko co pozytywne po stronie CDR + otoczenie zewnętrzne (koniecznie).

na CDR nie ma żadnego odbicia. Zobaczymy czy świeca tygodniowa (tego tygodnia)
zakryje min. 50% świecy z poprzedniego tygodnia (257-259 zł). Wtedy dopiero są podstawy do pisania o ew. odbiciu.

ja już swoją opinię wyraziłem. Uważam, że interwał H4 nie pisząc o H1 nie brałbym akt. pod uwagę. Skoncentrowałbym się w AT na interwale tygodniowym - nawet nie dziennym. I jeszcze jedna rzecz. Patrząc na WIG czy WIG20 w ujęciu 10-letnim rysuje się nam wymowna miesięczna świeca. Nie wiemy jak zakończy się styczeń. Ale wydaje się, że indeksy WIG doszły do oporu. To koreluje ze szczytami w USA. W zasadzie czekamy na rozwój sytuacji i impuls z tego wynikający z USA. Najbliższe dni (2 tygodnie) zadecydują o kierunkach - także rynku Forex (coś mi tu nie pasuje z walutami, tj. USD (i nie tylko) może wszystkich zaskoczyć).

nie brałbym pod uwagę wymowy świecy poniżej tygodniowej. Jeśli ktoś jest ciekawy kształtu
najbardziej wymownej świecy, to niech sobie ustawi okres All lub 100 lat i spojrzy na wymowę świecy 2020 - MEGA szpulka. Każda taka świeca wykresu 100 lat to 1 rok.
Rok 2020 jest aż nadto wymowny. Gdzie najszybciej ustawić?
Chyba nie muszę podpowiadać ... stoo ... itd.

@GPW Mistrzunio,

pożyjemy - zobaczymy. Prośba. Nie pisz do mnie "kolego". Dziękuję.

misi06 napisał(a):
W kolejce na pozycji krótkiej ustawił się kolejny fundusz.

Egerton Capital (UK) LLP 0,53 2021-01-08
Żródło: rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...


też zauważyłem. W sumie 5 grających na short z udziałem min. 0.5% o sumie 3,75%.
Marshall zredukował 2-gi raz. W sumie zmniejszył o -0.17%

@GPW mistrzunio,

owszem - ale u nas to potrwa. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa i zwyczajów - co ma już miejsce, w znacznej mierze wymuszona przez pandemię. Sam nie wiem jak to się rozwinie krótko- i średnioterminowo. Jeśli uda się opanować epidemię (Duży znak zapytania) i uniknąć Nowych tego rodzaju zagrożeń (a to możliwe) to galerie będą przeżywać renesans. Jednak gatunek ludzki ma zaszyte bezpośrednie kontakty / relacje międzyludzkie i potrzeby z tego wynikające (pójść, zobaczyć, dotknąć doradzić się i w końcu kupić). Sama niska cena online nie wystarczy, choć zgadzam się z tym, że dużo z nas chodzi tam po to, aby właśnie dotknąć, zobaczyć, wypytać po czym kupuje taniej ... online.

Jeśli spojrzeć - na teraz - na transakcje sekunda po sekundzie, to wiadomo że mamy do czynienia z detalem. Korekta się należała tak czy inaczej. Powód: Wsparcie na dolnej linii kanału całego trendu, projekcja APP=161.8%, wszystkie ważne zniesienia Fibo grupujące się w punkt na cenie 235,- zł, a wszystko podparte klasyką AT, tj. linią ML Pitchforka. Dlatego mamy odbicie z 235,- zł. Zobaczymy - od dziś - siłę lub niemoc przysłowiowych byków. I teraz. Jeśli APP 161.8 pęknie to "lecimy" poniżej 200,- zł. Wolumen i knoty świec też mają swoją wymowę. Ja wiem co mam robić. Innym nie doradzam. Wiem jedno. Kasę można szybko wydać. Trudniej często ją odzyskać. Weźcie pod uwagę też fakt, że DXY (indeks dolara) ubija dno, a złoto nie zakończyło korekty. Czeka nas jakieś odreagowanie na USD, a to raczej nie pomaga giełdom począwszy od USA. Należy więc spodziewać się negatywnego impulsu dla giełd.

nie uważacie, że rynek zweryfikuje cenę za jakiś czas? Tak stało się z Allegro, a to inny kaliber. Dadelo natomiast się "szwęda". Jestem ciekaw rozwoju sytuacji Zastanawiam się, czy warto wchodzić przy cenie powyżej 30,- zł. Jeśli na notowania nałoży się jakaś korekta w USA, to sądzę że cena będzie spokojnie poniżej 30 zł. Tak czy inaczej IPO 25 vs. 36.50 zł - ceny której inwestorzy instytucjonalnie nie chcieli płacić daje do myślenia. Obserwując 1 dzień notowań na Wolumenie nie było szału. Powinien rosnąć z spadkiem stopniowym ceny a było odwrotnie ... (od po 10-tej)

Ammianus napisał(a):
[quote=RedWing]....natomiast dorabianie do tego jakichś niesamowitych interpretacji i to na żywo, niemal w trakcie sesji pt. "to pewnie oni .."


Nikt tu nie dorabia takich interpretacji. To wszystko co piszemy tutaj, to raczej należy traktować w kategoriach tzw. "głośnego rozumowania". Nie ma na ten moment nikogo na forum, kto dysponuje wiedzą pełną w tym kierunku i objaśniłby nam co i jak krok / po kroku. Ja chciałbym - rzecz jasna - bardzo przeczytać taki merytoryczny wpis dot. tego dokumentu.

Np. mnie interesuje mnie znacząca pozycja (B2): "Kontrakt swap oparty na akcjach" z datą wygaśnięcia 11 Lipiec 2022 roku i udziałem aż 1.30% - czy jest ktoś kto mi dokładnie to wytłumaczy?

cały czas chodzi mi po głowie tylko jedno:

"7. Podlegające zawiadomieniu szczegóły końcowej sytuacji osiągniętej w dniu, w którym przekroczono lub osiągnięto próg *viii:"

Pozycja:
Pośrednio
(Art 10 Dyrektywy
2004/109/WE)
0,46%

chyba najbliższe naszych rozważań jest to, że Wlk. Brytania z dniem 1.1.2021 tzw. "krajem trzecim". W związku z tym jest to standardowe zgłoszenie stanu posiadania dla takiej firmy.

[X] Inne (proszę określić)
iii: Zawiadomienie spowodowane brakiem zastosowania wyłączenia związanego z
nabywaniem instrumentów finansowych do portfela handlowego na mocy Art. 90.1g Ustawy o Ofercie
Publicznej, w wyniku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej


... czyli mamy do czynienia z tzw. 'krajem trzecim".

W takim razie od innych firm z siedzibą poza UE też powinny się takie zgłoszenia pojawić.

czegoś tu z Waszych ostatnich wpisów nie rozumiem ... Jeśli dobrze odczytuje, to Morgan Stanley mając udział 0.46% (pośrednio, czyli pożyczone akcje) na dzień 1.1.2021 (data sporządzenia TR1 to 8.1.2021) przekroczył próg obowiązkowego zgłoszenia min. 0.5% wg Dyrektywy UE, czyli wkrótce zobaczymy jego pozycję w KNF dot. shortowania CDR. Patrz Pkt. 7A i 10. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Nawiasem, jeśli wczoraj był taki spadek kursu, to oznaczało on, że shortujący sprzedawał pożyczone akcje z zamiarem terminowego odkupienia ich - oczywiście po niższej cenie.
Ja - przyznaję -skoncentrowałem się na Obowiązku zgłoszenia, a ten j.w. zachodzi w momencie przekroczenia progu 0.5%.

na razie to tylko Marshall redukuje (odkupuje), tj. 1 z 4 firm shortujących z udziałem min. 0.5%. To zbyt mało aby wyciągać wnioski co do dalszego rozwoju kursu. Widocznie taki mieli termin i powody. A co z tymi poniżej 0.5% ? Ilu ich jest? Nie wiemy. Technicznie należy się odbicie. Ale wg mnie to nie koniec spadków.

daniels napisał(a):
Jak najbardziej jest miejsce na ekspansję.
Niemcy - bardzo dużo Polaków, znam takich którzy kupuja na Allegro rzeczy, bo nie ma nia amazonie
Cała Europa Środkowa, zaczynając od naszych sąsiadów, po Rumunię. To wydaje się naturalny kierunek.


to brzmi ja żart ... Allegro NIE ma szans na zachodzie, a rynku niemieckim w szczególności. Ograniczmy się do polskiego zaścianka ... i na tym koniec. Po prostu jest to kres możliwości. I możecie minusować, kontrować, ale to nie ma znaczenia - NIC na kierunku zachodnim nie ugrają. To wyłącznie POLSKA Specyfika - i niech tak zostanie. Gdyż to i tak wiele jak na nasze polskie możliwości. :)

@krewa,

ok - rób co uważasz za stosowne. Twoja rola.

Jeśli wspominasz o braku uzasadnienia zakresu spadku ceny - podaję:

Wyszły mi 2 węzły cenowe (zgrupowania zniesień - wg teorii Danielewicza).
To jest moje uzasadnienie - tam koncentrują się dwa zgrupowania cenowe.

Ponieważ z hukiem padła projekcja cenowa AB=CD, czyli APP = 1
a także padło APP=1.272, oraz cena oparła się o APP=1.618, to moim celem jest
APP=2 , czyli górny zakres ceny wcześniej przeze mnie podany - tu wypada 1 zgrupowanie
zniesień Fibo + ekspozycji + klasyki AT (Pitchfork) - przede wszystkim to "złoty" poziom Fibo 61.8% od całego ruchu CDR.

Życzenia,
Szczęśliwego Nowego Roku 2021 Tobie i Wszystkim forumowiczom stockwatch
:)

@krewa,

nie znam się na podstawach. Jestem samoukiem z forexu. Realnie dużo traciłem na forexie (bez dźwigni). Lata obserwacji mnie jednego nauczyły - tu powtarzam się - cierpliwości. Wiem tylko, że kurs spadnie do mojego koszyczka - i tyle w/t.

ps.
podstawy, założenia - to nigdy się nie sprawdza do końca.
Przypomnę się z moją oceną vs. Twoje podstawy/ założenia.

@krewa,

właśnie o to chodzi - to kwestia czasu kiedy spadnie. A że spadnie to wiem. Brakuje jednego - cierpliwości.

igen napisał(a):
Zaczyna mnie zastanawiać ta krótka pozycja...

Albo coś wiedzą lub przewidują, albo....
Próbują zbić kurs a ktoś inny broni kursu (np. rodzimy kapitał - w końcu trochę mają tych akcji różne banki, towarzystwa i fundusze)....

Ciekawostka


na pewno coś wiedzą. Nie sądzisz chyba, że stawiają mln. zł po to, aby "nie mieć racji".
Ja się na tym nie znam, ale czytając AT (moje obserwacje wieloletnie z forexu) widzę ostatnie 3 sesyjne (tygodniowe) świece.
I nie są one bycze ... bo gdyby miało być inaczej, nie byłoby tak Wąskiego zakresu poruszania się ceny (3 szpulki, z czego 1-sza bardzo wymowna w zakresie low-high /240<320 zł/). Dodatkowo RSI tygodniowy powoli schodzi, co sugeruje z czasem wejście w obszar RSI <30.
Moderator:
...

GPW Mistrzunio napisał(a):
Przecież mogli uciekać pół roku temu, miesiąc temu! Kto im bronił?


nie, chodziło o 160 baniek ... a wtedy ich jeszcze nie było ;)

veve napisał(a):
IMHO zarabianie na giełdzie lub foreksie w ramach gry długo lub średnioterminowej bez lewara lub z umiarkowanym lewarem jest wykonalne. Natomiast day trading w sytuacji gdy płacisz prowizje....jestem sceptyczny.


pełna ZGODA.

radzę uważać z CDR. Coś co jest tanie (?) może być jeszcze tańsze. 2 Fundusze z 4 nawet zwiększyły swoje Shorty ...

Jednym słowem,, śmiech na sali ... jak zobaczyłem ...

widzę, że niektórzy "na siłę" szukają dowartościowania akcji. A tu zamiast trzech mamy w międzyczasie czterech muszkieterów. To tak nie działa. Spadki będą dopiero. Technicznie wyraziłem swoje zdanie. Natomiast te pozycje na krótko "zaczną działać" po czasie". Wystarczy "odkopać" jak to się działo "w czasie" w przypadku Aliora ...

Czy /niektórzy/ z Was obserwują Wolumen obrotów - gdy cena idzie do góry, czy nie - ?Znaczenie wolumenu malejącego przy próbie odbicia ceny do góry chyba nie trzeba tłumaczyć ...

a jednak SNB interweniuje na sesji europejskiej. EUR/CHF powinien już zjechać poniżej 1.075. Zobaczymy co się stanie jak wejdą amerykanie.

@Joker,

4.35? Nie. Dnia 23.3.2020 Max. CHF/PLN był na poziomie ponad 4.38. ( zamknięcie świecy dziennej ponad 4.36).

Tak więc nowy szczyt będzie powyżej 4.38, a wg mnie to będzie zakres 4.45-4.65.

Szwajcaria, a w zasadzie SNB ma związane ręce ws. dalszego osłabiania franka po wciągnięciu jej przez USA na listę manipulatora walutowego ( do tej pory tylko Tajwan był na takiej liście, gdyż Chiny zostały z niej wykreślone).

A to ma duży wpływ na kurs EUR/CHF (i możliwy brak interwencji). Stąd uważam że będzie dołek poniżej 1.05 (wtedy mamy dopiero dywergencję MACD na tygodniowym).

I teraz jeśli frank zacznie systematycznie tracić do dolara, to mamy odwrót na twardych walutach. Tak, dziś już to się dzieje. Zobaczymy tylko, czy to początek tego cyklu, czy tylko odreagowanie.


@Stefan102,

nie bądź taki drobiazgowy ... ;)

@Joker,

przeceniasz NBP ... naprawdę. We frankach "siedzę" dość długo.
I będzie teraz wybicie (nie wiem kiedy, ale będzie), bo CHF/USD
osiągnie 1.14, a EUR/CHF znajdzie dołek poniżej 1.05, co przełoży
się na PLN - a wszystkie waluty pójdą w górę, kiedy USD odpali
po raz ostatni (frank, euro i funt zaczną spadać). Ja to po prostu wiem,
bo trend wzrostowy na parze CHF/PLN się nie zakończył. Zakończy się
w końcu marcu 2021 (3 lata od kwietnia 2018 licząc = Impuls).

@Stefan102,

tak, masz rację - za dużo wiskacza ;) Nie spojrzałem dokładnie.
130 k akcji, czyli za całe 500 tys. zł (bo to Max. dla indywidualnych).

sorki :)

@igen,

tak - AT ma sens. Zauważ, że:
1.) 23.6% Zapory cenowej i ...
2.) APP=1 puściło z hukiem

... i zatrzymało się na APP=1.618 + dolnej linii trendu od 10/2008 r.
tj. na poziomie ok. 235 zł. Przebicie teraz węzła cenowego APP=1.618
(a jesteśmy blisko) spowoduje, że automatycznie przeskakujemy do APP=2
(ok. 185-187 zł). W pobliżu (178 zł) jest już 61.8% Spadku całego wzrostu CDR.
Takie mogą być konsekwencje. Jutro po zatwierdzeniu 900 mld. = spodziewam się
lekkiej hossy na giełdach (a więc i GPW), jednak ta pomoc FED-u była już w cenach.

Więc obsuwa- wg mnie - to kwestia czasu. Przebieg Wolumenu tylko to potwierdza.

ps.
@krewa analizuje tylko okres od 4/2018. Co do wymowy szpulki - pełna zgoda. Ale moje
argumenty (przebicie zapory 23.6% - o 14.6% i 18.6% - nawet nie wspominam, bo je Zmiotło)
są znaczące. Poza tym - sam celuję w ten obszar - poniżej 200,- zł

Aha, i nie lekceważmy tygodniowej czarnej świecy o wymownym Mega długim korpusie.
Ona wybiła szczyt i "Zakryła" w 1 ruchu = w 1 tygodniu całą symetrię ABCD, tj. AB=CD.

@
Stefan102,

powinienieś użyć ;-) a nie :-)

("niektórzy złożyli zapis na 130k akcji:) " )

... w tych kategoriach to traktuję. Bo co te 13 tys. zmieniają vs. 10 tys.
To dalej niskie kwoty. Ale ok, niedługo się dowiemy :-)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 18 kwietnia 2020
Ostatnia wizyta: 2 kwietnia 2021 21:35:14
Liczba wpisów: 139
[0,04% wszystkich postów / 0,38 postów dziennie]
Punkty respektu: 23

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,434 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło