pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vasco

vasco

Ostatnie 10 wpisów
No przecież nie Mateuszek z Andrzejkiem. Jak już się ci drobni hotelarze wykrwawią, to przyjdą DUZI i przejmą za bezcen... bo DUŻY może więcej ;).

To jest jedna z naszych pereł w koronie / czempionów narodowych. Tutaj się nie patrzy na fundamenty, bo to nigdy nie utonie - zawsze będzie kroplówka SP. Patrz na AT i wskakuj, jeżeli uważasz, że już czas.

Kurs nie jest od tego, żeby na nim robić wrażenie.
Na inwestorach jakieś tam wrażenie to info zrobiło. Notowania zaczęły się przecież od bodajże minus 7 z kawałkiem. Potem ładnie bujnęło na ATH, więc kto zaryzykował to, mógł się dzisiaj pobawić day trading.

@007
Małostkowy się robisz.
To, że jakaś spółka nie wypłaciła dywidendy w 2020 nie znaczy, że należy ją skreślać z listy dywidendowych, a portfela inwestycyjnego, w którym się znalazła, nie można nazywać dywidendowym.
Jak sam tytuł wątku wskazuje, jest to portfel NA LATA.

Zakończony nabór na 2020. Mój prąd wróci w 2021.

Comarch jest odpowiedzialny za bankowość internetową ING dla biznesu, więc nie wiem, czemu dla niektórych dziwne jest to, że popełnił również maklera. Comarch to konklomerat, który w IT bierze się za wszystko (erp, healthcare, programy lojalnościowe, sztuczna inteligencja, itp., itd.). Łatwiej chyba wymienić, czym się nie zajmuje.
Co do zachowania Filipiaka na derbach, to cóż... nie wiem, co ma bardziej przerośnięte - ego czy prostatę, ale wpadka z ingiem raczej go nie stresuje. Nie takie banki jego firma obsługuje na całym świecie, żeby się taką drobnostką, jak pad usługi maklerskiej jednego z banków w jakiejś Polsce musiał przejmować.

le rom napisał(a):

//Podmiotem zarządzającym ING Bankiem Śląskim jest ING Bank NV (75 proc.) – spółka należąca do holenderskiej grupy finansowej ING Groep. Pomimo identyfikacji wizualnej jednoznacznie nawiązującej do właściciela marki, pozostawiono polski akcent po przejściu polskiego banku – Banku Śląskiego//
(.https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprawdz-do-kogo-nalezy-twoj-bank-7219329.html)

Czyżby Holandia nie sprzyjała Polsce ?- VETO . Holandia w Brukseli i Holandia w Polsce.


Idąc tym tokiem rozumowania zaraz dojdziesz do wniosku, że w każdej chwili usługi maklerskie mogą wyłączyć wszystkie mbanki, santandery i tym podobne z przeważającym kapitałem zagrabanicznym.

Jak czytam ten wątek, to mi się przypomina słynna prywatyzacja tegoż banku, na której wzbogacili się nieliczni, a zwykły Kowalski, nawet jak chciał sprzedać swoje całe 3 akcje przydzielone w ramach IPO, to nie mógł tego zrobić w ciągu pierwszych kilku dni, bo biura maklerskie dały ciała. Inne czasy, inny poziom informatyzacji, ale efekt dla Kowalskiego ten sam...

BearHand napisał(a):
Na rynku będą szczepionki różnego rodzaju wykonane w różnych technologiach, sądzę że nawet część płaskoziemców się przekona gdy zobaczą, że sąsiadowi trzecia ręką nie wyrosła a bez problemu będzie mógł wyjechać na wakacje np. do Hiszpani, Chorwacji etc. lub gdy okaże się, że nie będą mogli odbyć podróży służbowej przez Niemcy, jeśli nie pokażą aktualnych wyników testów albo potwierdzenia zaszczepienia.
Form mobilizacji czy zachęt można wykreować wiele.

Kluczową rolę powinna teraz stanowić jasna kampania informacyjna, aby "nie wierzący nauce" mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat szczepień.

W temacie A/H1N1 - ilu Europejczyków zmarło w następstwie tego wirusa lub przechorowała go z ciężkimi objawami ? Jakoś nie kojarzę w swoim otoczeniu takich przypadków, co innego z SARS-CoV-2.


Motywacja do szczepienia - sąsiadowi po iniekcji nie wyrosła trzecia ręka i na dodatek mógł pojechać na wakacje do HR.

Przecieram oczy ze zdumienia jak czytam takie mądrości.

Gratuluję (prawie) idealnego wstrzelenia się w dołek.

Mam nadzieję, że L, bo jeżeli shorty, to przy dzisiejszej huśtawce pewnie już wyleciały (poza CDR).

Żyjemy USA, bo od tych wyników zależy „przebieg” pandemii w PL.

@joker
Zsumuj sobie głosy elektorskie w swing states na podstawie częściowych wyników, to Ci wyjdzie, kto jest faworytem.

Joker napisał(a):
Ale to jest przerażające jak TVN i TVP przedstawiają skrajnie różne poglądy dotyczące zatrzymań Giertycha, Krauze i sprawy Czarneckiego.
Zawsze walka dobra ze złem.
Dziwne, że tak mało osób nie bierze pod uwagę, że to walka dwóch czarnych charakterów (Politycy/Biznesmeni) z mnóstwem brudu za uszami.


Proszę bardzo. Nie pytałem o Twój stosunek do mediów. Teraz odpowiesz na moje pytanie?
Powtórzę: Na czym opierasz swoją opinię (druga część Twojej wypowiedzi)?

Chodziło mi o to, że na walorze mamy od dłuższego czasu trend wzrostowy i w tych okolicznościach nastąpiło wybicie all time high i to przy znacząco podwyższonych obrotach, co wskazuje na kontynuowanie tego trendu.

Czy ktoś bardziej biegły w AT może zerknąć na wykres i wskazać jakie są najbliższe punkty zniesień?
Mamy sygnał kupna typu B, mamy znacząco wyższe obroty, mamy sprzyjające spółce otoczenie gospodarcze, ale pytanie, jak to wygląda technicznie.

Joker napisał(a):
Dziwne, że tak mało osób nie bierze pod uwagę, że to walka dwóch czarnych charakterów (Politycy/Biznesmeni) z mnóstwem brudu za uszami.


Na czym opierasz swoją opinię? Chyba nie na tym, co usłyszysz/zobaczysz w mediach.

Wychodzi na to, że padł ostatni bastion wśród spółek SP, który bronił się przed rozdawnictwem.

A poprzednim razem, jak podali dane za 1H, nie było podobnie, czyli najpierw orczyk w górę, a potem ostra jazda w dół? Może aż tak spektakularnej świecy nie było, ale o porównanie można się pokusić.

Miałem uciec z tematu, ale Joker mnie wywołał :-).

Jestem 40+, mam w rodzinie osoby z cukrzycą i onko i szlag mnie trafia, jak widzę, że mają przesuwane wizyty lekarskie, albo same z nich rezygnują ze strachu (napędzanego przez media). Rozumiem, że bierzesz pod uwagę konsekwencje tego typu zachowań w przyszłości.

Każdy interpretuje statystyki po swojemu. Ja nie odmawiam Ci tego prawa i mam nadzieję, że pisząc "płaskoziemiec" nie miałeś na myśli mojej osoby, tak jak ja nikogo wierzącego w wyjątkową zjadliwość covid-19 nie nazywam kowidianem.

Według szacunków CDC (Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób) śmiertelność u objawowych pacjentów z C-19 jest niższa niż w przypadku grypy sezonowej.

Nie twierdzę, że nic mi / nam nie grozi, staram się jedynie przekazać jaki jest realny poziom tego zagrożenia.

@pandorinium
Nie miałem na myśli sztuczności czy naturalności tego wirusa tylko momentu w geopolityce światowej, w którym się pojawił i któremu zawdzięcza swoją sławę. O takie stwierdzenie pokusił się nawet jeden z doradców GIS prof. W. Gut.

@pandorinium
Odwrócę Twoje pytanie. Co się stało, że w pierwszym tygodniu lipca ZAREJESTROWANYCH przypadków zachorowania na grypę było ok 8000, w pierwszym tygodniu października już 53000, a w każdym tygodniu stycznia / lutego tych zachorowań będzie ok 200 tyś (jak co roku zresztą)?
Źródło: wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epim...
Taki urok życia na półkuli północnej, że jak przychodzi chłód, wilgoć, mniej słońca, krótsze dni, itp., to wirus ma się lepiej i nie ma znaczenia, czy to cov-19, czy grypa, czy inna odra.

Co do maseczek, to uważam, że to temat zastępczy kreowany przez media i rządzących, żeby ludzie mieli się czym ekscytować i o co spierać, ale skoro podniosłeś tę kwestię, o informuję, że naukowcy są w tej kwestii sporni i nie brakuje takich, którzy twierdzą, że noszenie maseczki to jak łapanie komara za pomocą sieci rybackich. Oczywiście mam na myśli maseczki powszechnie stosowane przez społeczeństwo, a nie specjalistyczne używane w służbie zdrowia.

Pozostaje jeszcze temat państwa prawa. Wszyscy (rządzący, służby porządkowe, zwykli obywatele) gramy w oparciu o te same zasady. Jeżeli tak nie jest, to mamy do czynienia z państwem niedemokratycznym, w skrajnych przypadkach totalitarnym. Wystarczy pobieżna lektura rozporządzenia wprowadzającego restrykcje, a także ustawy, na podstawie której to rozporządzenie zostało wprowadzone, żeby stwierdzić, że obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Takie jest prawo i kropka, więc nie dziw się, że ktoś nie realizuje tego obowiązku i pozostaje w zgodzie z tym prawem. Oczywiście Państwo może iść na starcie ze społeczeństwem i straszyć mandatami, a w razie ich nieprzyjęcia nakładaniem kar administracyjnych przez służby sanitarne, z tym, że takie działanie jest z góry skazane na niepowodzenie. Są już wyroki sądów w tej sprawie, oczywiście korzystne dla obywateli.

Wspomnę jeszcze, że mamy piątek 14:14, i wciąż nie ma nowelizacji rozporządzenia, na podstawie której od jutra mamy strefę żółtą w całym kraju. Jest tylko przekaz medialny.

Druga ciekawostka -> bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-m...

Wiesz, że na ulicy będziesz musiał zasłaniać usta i nos, ale w parku, lesie, zieleńcu, plaży, itp. już nie?
W takich miejscach cudownie przestajesz zarażać, a inni nie mogą zarazić ciebie.

Absurd goni absurd.

Wiesz, ile dziennie umiera ludzi w Polsce z różnych przyczyn? Ok 1100 osób. Z czego z powodu covid-19 dzisiaj zmarło 6 osób. Co z pozostałymi 1094?

Jaka jest geneza pandemii Covid-19? Moim zdaniem tylko i wyłącznie geopolityka - wielkie starcie USA z Chinami o miano supermocarstwa światowego.

Zdrowia życzę, ale o nie łatwiej przez pozytywne myślenie, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, a nie bawełniane maseczki.

Robimy offtop więc uciekam z tego tematu ;-).

Nadinterpretujesz moją wypowiedź. Nie neguję istnienia cov-19, poddaję jedynie w wątpliwość podawane nam przez media zagrożenie z jego strony.

Chyba elementarnie różnimy się, jeżeli chodzi o nasz stosunek do tej „pandemii”, więc nie ciągnę tego dalej :).

pandorinium napisał(a):
. Jak dzisiaj Morawiecki gada, że w sobotę podejmą stosowne decyzje odnośnie szkół to zakładam, że zmienią bzdurną decyzję o nauce stacjonarnej i zrobią w końcu zdalną. Nawet jak nie od razu to za kilka tygodni.

Ty tak serio jesteś za tym nauczaniem zdalnym? Why? Wirus jakiś szczególnie inteligentny wg ciebie.
W szkołach grasuje, a w zakładach pracy już nie? Jak usiądziesz w restauracji, to też się ciebie nie ima (oczywiście do 22:00)?
Żadnego stanu wyjątkowego nie wprowadzą, bo państwa na to najzwyczajniej w świecie nie stać. Postraszą teraz przyrostami, a po dwóch tygodniach (nielegalnych zresztą) restrykcji pokażą, że te miały sens, bo ilość zarażonych (oficjalnych oczywiście) spadła.

No tak. Nawet pccexol wrócił do łask.

Widzę, że Innogene się powoli "zużuwa". Teraz wyłania się nowa covid-gwiazda o nazwie genxone, tz. tam powędrowała spekuła i tam zaczynają się jakieś chore wzrosty. Ciekawe, kiedy to pęknie?

Jaki jest mnożnik na MRC? 10x?

Powiedziałbym, że bardziej w przedziale 4-6kpln. I ten koszt będzie coraz niższy.

A jakie to ma znaczenie? Tez byś zbywał. Dzisiaj spekuła w najczystszej postaci. Od minus 4 do dwadzieścia kilka na plusie i potem wodospad. Obserwowałem z czystej ciekawości i zastanawiałem się kiedy to runie.

Oficjalnie związkowcy mówili o 2060, a rząd o 2050, tak więc na krakowski targ to nie wygląda ;). Druga rzecz to, że lepszy taki termin, niż jakieś nierealne założenia typu 2025. Do 2049 roku na emeryturę odejdą nawet ci górnicy, którzy dopiero teraz zaczynają pracę.

Ktoś mi może wyjaśnić tę dzisiejszą pompkę na walorze?

@mackopol
Dokładnie. Czy ten „rynek” zadał sobie trud, żeby sprawdzić, jaki jest profil działalności firmy? Mam wrażenie, że na fali popularności tej pseudo epidemii, do branży covidowej zaczęto zaliczać nawet produkcję aromatów do ciast.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 24 lipca 2020
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 20:00:53
Liczba wpisów: 43
[0,01% wszystkich postów / 0,23 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,391 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d