pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

humbak

humbak

Ostatnie 10 wpisów
serwus,

skusiłem się dzisiaj i wziąłem co nieco.

kliknij, aby powiększyć

swoją drogą, ciekawe czy wsparcie puści tak jak w sierpniu 2008.

kliknij, aby powiększyć

[od moderatora: proszę wklejać linki do obrazków, a nie do stron]

Starpol napisał(a):
Biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty kursu, spadek do poziomu 12.20 - 12.30 wydaje się być dość trudnym zadaniem. Ale oczywiście wszystko jest możliwe. Zobaczymy jak sytuacja będzie się dalej rozwijała.

no i Ok, niech sobie Eurotel frunie dalej. oczywiście trochę żałuję, bo chciałem powiększyć pakiet, ale w obecnej sytuacji wartość posiadanych papierków całkiem ładnie rośnie.

od strony technicznej sądzę, że może lekko niepokoić zmniejszający się wolumen + brak potwierdzenia nowych szczytów na oscylatorze macd [ media.stockwatch.pl/data/broke... ].

pozdrawiam również.

rzeczywiście małe faux pas z mojej strony. na usprawiedliwienie powiem, że robiłem sobie jakieś malunki (AT) na stooq-u i tak jakoś poszło... Angel

dzięki za 'cynk' o stopie zwrotu po wydaniu reko.

pozdrawiam

w międzyczasie rekomendacje od PKO BP ( stooq.pl/n/?f=303360&searc... ) i BDM ( stooq.pl/n/?f=305199&searc... ).

ja dzisiaj oddałem część pakietu.

pozdrawiam Akcjonariuszy.

Starpol napisał(a):
Nie wydaje mi się, żeby to była działalność emitenta.

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem, chodziło mi o animatora rynku lub animatora emitenta.

Starpol napisał(a):
Uważam, że kurs na poziomie 12.20 - 12.30, to dość rozsądna cena za akcje tej Spółki. W takim razie pozostaje mi tylko życzyć spadku kursu do tego poziomu i udanych zakupów.

Dzięki. Zobaczymy czy się uda, tak mi w każdym bądź razie podpowiada AT.

kliknij, aby powiększyć

Pozdrawiam

sądzę, że tutaj w grę wchodzi działalność animatora rynku albo emitenta, którym w przypadku ETL jest DM BZWBK ( www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/pol... , www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/pol... ).

obserwuję tę spółkę z zamiarem powiększenia pakietu; będę dobierał w przypadku spadku kursu do poziomu 12.20 - 12.30.

Snake, a propos tego wskaźnika TRD chciałem się tylko upewnić, bo patrząc na historyczne wskazania tego wskaźnika na wykresie NWR skojarzyło mi się to z oscylatorami (np. RSI czy %R), które - z tego co się orientuję - w silnym trendzie wzrostowym mogą przez jakiś czas przebywać w strefie wykupienia. Jeśli inaczej odebrałeś moje pytanie, to przepraszam.

To prawda, że ten przypadek analizuję na bieżąco, ponieważ miałem jakąś tam swoją teorię (wspomniane przebicie oporów z września 2008 i 09), w oparciu o którą podjąłem decyzję kupna. Wg moich założeń miało rosnąć, a póki co spada, więc zastanawiam się gdzie popełniłem błąd.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i wskazówki.

Snake napisał(a):
Spójrz, proszę, tutaj - w szczególności na moment kupna (K - na zielono):
www.wdsoftware.com/pl/encyklop...

Tu jest to opisane jako klin zniżkujący, ale możesz dla porównania popatrzeć choćby i na "bazę".
Problemem jest właśnie to, co opisujesz, czyli czy brać bezpośrednio na wybiciu (chorągiewka, flaga), czy też poczekać na korektę.

W omawianym przypadku (NWR) głównym problemem jest fakt, że rozpiętość od dołka do szczytu wynosiła aż 35% (24,50-33,00) w trzy tygodnie. Tragedii nie ma, ale to jednak dość dużo. W wypadku takich wątpliwości najlepiej brać na dwie części (bezpośrednio na wybiciu i po korekcie), lub nawet na trzy (np. jeszcze jeden etap wcześniej - na wybiciu ze wstęgi Bollingera, albo choćby i przebiciu jakiejś średniej).

Ja akurat nie lubię formacji, za to lubię wskaźniki - w szczególności te najprostsze.
Jeśli kupujesz na średni termin, to możesz postarać się, aby wskaźnik TRD (TrendDeviation) w momencie kupna nie był wyższy niż 1,09-1,10 (takie wskazanie oznacza, że cena aktualnie jest 9-10% wyższa od swojej średniej z 15 sesji).

Nie wiem, jak tam z płynnością, ale jeśli nienajgorzej, to załóż stop-loss - oblicz go od aktulanego maxa (33,00), nie obniżaj. Gdy Cię wyrzuci, najwyżej spróbuj wejść w to jeszcze raz.

ps. Teraz dopiero doczytałem, że powiększałeś pakiet, czyli dokupywałeś. W takim wypadku to już na pewno trzeba było brać na korekcie; pozdr.

Snake, dziękuję Ci za uświadomienie. czyli amatorka na całego, bo w zasadzie kupiłem podręcznikowo na górce (poziom oporów) po wykonaniu ruchu ceny po wybiciu z klina :-) nie jestem zbyt mocny w formacjach liniowych, ale ta niewiedza może mnie sporo kosztować...

jeśli chodzi o TRD, rozumiem, że w silnym trendzie wzrostowym wskaźnik ten może przez pewien czas przebywać w strefie 'wykupienia' [ http://wstaw.org/d/a951 ]?

kliknij, aby powiększyć

swoją drogą, na wykresie tygodniowym macd dał sygnał kupna, co zapewne wykorzystano do opchnięcia papierka takim jak ja :-)

http://wstaw.org/d/a961

kliknij, aby powiększyć

pzdr

Vox napisał(a):
problem tkwi nie w NWR, ale w przecenie rynków surowcowych.
musisz analizować cały sektor, na przykład NWR ma silną korelacje z cenami ropy.

serwus Vox. to się zgadza, tylko że ropa spadała już od 11-go stycznia [ stooq.pl/c/?s=nwr&d=201001... ]; wydaje mi się, że jest pewne czasowe opóźnienie w tej korelacji.

w międzyczasie były informacje nt. wzmożonego popytu na węgiel energetyczny, w związku z mrozami. a w przypadku NWR, jak wynika z ich raportu z 3q 09, proporcje sprzedaży węgla koksującego a energetycznego są już mniej więcej po połowie (3.58m koks vs. 3.36 energetyczny), po prawie 30% spadku sprzedaży koksu w porównaniu w 2008 r.

witam piękne Panie i szanownych Panów :-)

otóż sprawa jest taka: chciałem powiększyć posiadany pakiet NWR; nie kupiłem psiakrewka 29-30 grudnia (24.50 pln), bo z kresek tygodniowych wychodziło mi że kurs jeszcze trochę spadnie (czekałem na dywergencję na wskaźnikach). w związku z powyższym, obserwowałem wybicie w górę na małych obrotach i - jak kurs odjechał po kilku dniach - zdecydowałem się nie wsiadać, tylko poczekać aż przebije opory z września 2008 i 2009 (oto moje kreski: http://wstaw.org/d/a90f ). ustawiłem się na kupno lekko powyżej wspomnianych oporów (tj. po 31.50). zlecenie zrealizowane.

dzisiaj kurs poleciał 6%. nie oddałem, bo inwestycję traktuję średnioterminowo + ze średnią ceną kupna pakietu jestem jak najbardziej do przodu, niemniej jednak nie daje mi spokoju gdzie popełniłem błąd. czy dałem się złapać na fałszywe wybicie? czy powinienem był zwrócić uwagę na spadający wolumen wraz ze wzrostem kursu?

byłoby fajnie gdyby ktoś z bardziej doświadczonych techników mógł ocenić ten przypadek i podzielić się opinią.

serdeczne dzięki!

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 24 sierpnia 2011 06:00:59
Liczba wpisów: 21
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,313 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,22% +26 443,67 zł 46 443,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d