pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Versace

Versace

Ostatnie 10 wpisów
Możecie mi odpowiedzieć, dlaczego właśnie małe i średnie tak tracą ? Wydawało mi się, że właśnie spółki z sWIG80 są najbardziej odporne na spekulacje na giełdach.
Niektóre spółki z tego indeksu przebiły już historyczne minima na przestrzeni ostatnich dni...

Dokładnie -6,66 % a Wy kilka postów wcześniej żartowaliście o Armagredonie...Sick

Mathu,

ostatnio pod koniec listopada 2010 idealnie technicznie przewidziałeś to odbicie podobnie jak późniejsze spadki...
Ciekawe czy i tym razem Twoja analiza się potwierdzi. Od rana obrót jest znikomy przy kolejnej spadkowej sesji na tym papierze.

Patrząc na wykres historyczny to kurs Ganta poniżej 15pln utrzymywał się przez pół roku w okresie największych spadków na giełdach.
Moim zdaniem taka wycena rynkowa przy obecnej sytuacji spółki (choć wg opublikowanej ostatnio tutaj analizy faktycznie trudnej) i jej perspektywach jest całkowicie oderwana od rzeczywistości.
Co nie oznacza oczywiście, że kurs nie zejdzie poniżej 15pln.....

Czy projekt inwestycji http://odratower.pl/ był do wglądu na stronach Ganta już wcześniej ? Szczerze powiem jestem trochę zawiedziony tym projektem... przypomina stylem Legnicką. Nic oryginalnego i cena też niska za m2.

Takich cen, to ja się nie spodziewałem zobaczyć na tym papierze. d'oh! Czy to przedsmak jakiś negatywnych informacji mających wypłynąć w najbliższym czasie ?

Podobno obserwujemy nadpodaż na rynku nieruchomości w dużych miastach. Tak przynajmniej wyczytałem ostatnio w kilku popularnych portalach.

Dziś słuchając radia wielokrotnie obiła mi się o uszy sprawa lokali we Wrocławiu przy ulicy Kaszubskiej. Wprawdzie nie wymienili Ganta z nazwy, ale myślę że odgrzewają sprawę z przed 3 lat.

Cytat:

Deweloper twierdzi, że najwyższe piętra są dominantą, służby budowlane – że nie. Przez spór budynek nie jest odebrany +zobacz więcejKupując mieszkanie, pomyśl o sprzedaży Nasi czytelnicy (nazwiska do wiadomości redakcji) mieszkanie przy Kaszubskiej, w centrum Wrocławia, kupili ponad trzy lata temu.
Spółka celowa Przy Kaszubskiej, należąca do grupy Gant, zachęcała do kupna, reklamując lokale jako optymalnie rozplanowane powierzchnie. Budowa ruszyła w 2006 r.

W marcu 2007 r. budynek z 95 mieszkaniami i 20 lokalami użytkowymi został ukończony, a klienci dostali klucze do lokali. – Pozostało
nam tylko podpisać akty notarialne – opowiadają. Do dziś jednak nie znają nawet terminu podpisania tych dokumentów, dzięki czemu
formalnie byliby właścicielami lokali. – Są problemy z odbiorem budynku. Być może dlatego, że deweloper chciał zarobić jak
najwięcej. Kiedy budowa ruszała, na rynku zaczynał się boom. Inwestor postanowił więc wybudować więcej lokali, powiększając budynek bez zgody urzędników – snują domysły mieszkańcy.

Inaczej niż w projekcie

Marek Adamowicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Wrocławia, tłumaczy, że PINB nie mógł wydać pozwolenia na
użytkowanie budynku przy ul. Kaszubskiej ze względu na istotne odstępstwa od decyzji o warunkach zabudowy. Inwestor wybudował go niezgodnie z zatwierdzonym projektem.

Henryk Feliks, wiceprezes spółki Gant Development, przyznaje, że decyzja o warunkach zabudowy i wydane na jej podstawie pozwolenie na budowę mówią, że przy Kaszubskiej można było wybudować sześć pięter z dominantą sięgającą ósmego piętra. – I jeśli chodzi o wysokość tej ostatniej, to dotrzymaliśmy warunków. Dominanta została jednak poszerzona, zajmując – w stosunku do projektu budowlanego – więcej miejsca, przykrywając większą część niższych pięter – nie ukrywa wiceprezes Feliks.

Dodaje, że w tej sytuacji Gant starał się w PINB o uzgodnienie nowego projektu w związku z istotnymi zmianami w tzw. trybie nadzoru. – Inspektorat odmówił uzgodnień, tłumacząc, że inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Sęk w tym, że pozwolenie na budowę zostało wydane, gdy ten teren nie był jeszcze planem objęty – tłumaczy Henryk Feliks.

Tymczasem Marek Adamowicz podkreśla, że PINB postanowił ostatecznie nie opierać się na obowiązującym dziś planie zagospodarowania – który dopuszcza w tym miejscu jedynie czterokondygnacyjne obiekty – bo ten rzeczywiście nie obowiązywał, kiedy deweloper otrzymał pozwolenie na budowę.

– Wiążąca jest decyzja o warunkach zabudowy, która mówi o siedmiokondygnacyjnym budynku, z dziewięciokondygnacyjną dominantą. Tymczasem deweloper zamiast dominanty, czyli dodatkowych, dominujących nad innymi pięter, wybudował dwie dodatkowe kondygnacje. Nie sposób ich uznać za dominantę, bo stanęły na całości budynku – tłumaczy Marek Adamowicz. – Po drugie, łączna liczba miejsc postojowych, w garażu podziemnym i na zewnątrz – w podcieniach budynków, zgodnie z warunkami zabudowy, miała wynosić 70. Inwestor podcienie przeznaczył jednak na lokale użytkowe. Miejsc parkingowych jest w konsekwencji dużo mniej – informuje inspektor.

Podkreśla, że są to dwie główne przyczyny, dla których PINB odmówił deweloperowi wydania pozwolenia na użytkowanie budynku przy ul. Kaszubskiej.


Nie wiem ile w tym czarnego PR-u, a na ile ta stara sprawa faktycznie może obciążyć Ganta. Jeden z urzędników wypowiedział się że spółka powinna ten budynek rozebrać...
Dobrze zapowiedziałeś to pop. Faktycznie wrzesień był udany

Cytat:

07.10. Warszawa (PAP) - Gant sprzedał w III kwartale 281 mieszkań, w tym w samym wrześniu 120 - podał Gant w czwartkowym komunikacie.

W lipcu Gant Development sprzedał 63 mieszkania, a w sierpniu 98.

"We wrześniu sprzedaliśmy 120 mieszkań. To drugi po czerwcu tego roku tak dobry miesiąc. Głównymi motorami sprzedaży była Warszawa i Wrocław. Taki wzrost dynamiki zakupowej, to głównie efekt września, który tradycyjnie, obok października jest najlepszym miesiącem zakupowym. Dodatkowo sprzyjała nam poprawa sytuacji na rynku mieszkaniowym, większa liczba małych mieszkań w ofercie oraz obawa klientów przed podwyżką VAT-u o 1 proc." - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Szornak, wiceprezes Gant Development.

Po trzech kwartałach 2010 roku deweloper znalazł nabywców na 685 mieszkań.

W całym 2010 roku Gant Development planuje sprzedać 994 lokale. (PAP)

Ten jego PR trochę mało skuteczny... Kupił by jakiś Pakiet akcji dla wnuków i ogłosił komunikat że kupuje w ze względu na zaniżony kurs spółki na rynku. To by pewnie zadziałało i przełamało trend spadkowy.

pop napisał(a):
Najpierw przypomnij mi na szybko cenę konwersji obligacji,wartość tych obligacji oraz ilość akcji na które ma być zamieniona,będzie mi łatwiej ocenić to wszystko.


Niestety nie wiem, gdzie ta informacja zniknęła. Link powyżej już jest nieaktualny. Z tego co pamiętam, cena wymiany na akcje to 25pln, co do wartości emisji obligacji to przekraczała 100mln.

pop napisał(a):
Gant da zarobić,kwestia czasu...salute

Pop, a jak rozpatrujesz tą ostatnią emisję obligacji wymiennych na akcje? Jako tani pieniądz, czyli dobra wiadomość? Czy rozwodnienie kapitału? No i zastanawiam się czy teraz kurs nie będzie w latergu dopóki wszystkich obligacji nie uda im się opchnąć?

Papier wg wskaźników jest już skrajnie wyprzedany... Jednak obecna słabość, skłania mnie do myślenia, że ostatni dołek będzie jednak testowany. angry3

To chyba, przez to ten spadek... Mocno wzrośnie zadłużenie no i spore rozwodnienie kapitału. Na odbicie trzeba sporo poczekać...

pewnie wielu myśli, że gorzej nie będzie już... Ale jedno jest pewne, w panice od razu po fatalnych danych nie warto sprzedawać. Wtedy zawsze są największe straty.

A tym którzy umieją łapać takie noże to zawsze zazdrościłem. Od rana kilkanaście % można było zarobić...

nocnygracz napisał(a):
Pola będzie dla nich robić jako podwykonawca za pół ceny aby wytransferować zysk.


Też przyszło mi to do głowy, bo Dragados wszedł do Polski także pod swoją marką. Tylko wracam do pytania, po co pchało się tam ING OFE za pieniądze przyszłych emerytów. No i jakim cudem wartość księgowa mogła tak spaść w 3mc ???

Kompletnie nie rozumiem dlaczego wartość księgowa zmniejszyła się o prawie połowę. Przecież niedawno pakowało się tu ING, chyba wiedzieli wtedy jak wyglądało I półrocze...

Tragedia... Co ci Hiszpanie zrobili z tą spółką... angry3


Cytat:

Gazeta Prawna
Bank Zachodni, który po wchłonięciu Wielkopolskiego Banku Kredytowego funkcjonuje jako BZ WBK, został sprzedany w 1999 roku. Nabyła go irlandzka firma AIB European Investments Ltd., spółka-córka Allied Irish Bank za 2,3 mld złotych.


To się nazywa stopa zwrotu z inwestycji... Prawie jak na innowacjach

Spora realizacja zysków na koniec, tak jak się ktoś tu spodziewał. Pewnie szczęśliwcy którzy trafili w okolicy 16.50 nie wytrzymali... Moim zdaniem nadal wielka niewiadoma, z naciskiem na pesymistyczny dla posiadaczy wariant. angry3

WD dlaczego nie analizujecie akurat tej spółki z mWIG40 ? Czy w ich wynikach jest taka stagnacja jak na kursie spółki ostatnio...

Vox napisał(a):
i te 2600-2800 z sondy pewnie będzie wave

głosowałem tam na ten przedział kilkanaście dni temu. Ale kierowałem się tylko życzeniowym myśleniem santa

anty_teresa napisał(a):
Rozbawiło mnie określenie:
Poza tym Ganta najzwyczajniej teraz nie stać na budowę nieruchomości inwestycyjnych, bo kredytów dużo, środków własnych nie wiele, a nakłady zwracają się relatywnie później.


A co będzie z Odra Tower, bo być może umknęły mi jakieś informacje na ten temat... Kiedy planują wogóle tam zacząć budowę? I to miała być inwestycyjna nieruchomość.

Chciałeś powiedzieć, że ma to odwrócić uwagę od niekorzystnych wyników? Nie szukałbym tu takiej premedytacji.

Cytat:

KOPEX SA umowa krajowa jednostki pośrednio zależnej
31.08. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 73/2010

Wartość powyższej umowy wynosi 68.307.800, 00 PLN brutto tj. 55.990.000,00 PLN netto. Realizacja tej umowy nastąpi w terminie do 30 miesięcy od dnia jej podpisania.

Pamiętacie jeszcze jak były Prezes Kardach bronił kursu na poziomach 11pln, tego dnia padło minimum i wiele osób liczyło, że to będzie trwałe odwrócenie trendu.
Defakto z tego miejsca długo można było wyznaczać trend rosnący tyle, że coraz bardziej płaski...

Cytat:

DM BZ WBK - Biznes
30 Sie 2010, 11:00
Ponad 300 pracowników zostało zwolnionych za kadencji nowego prezesa (od marca 2010).

Na ten ruch czekałem prawie miesiąc... Oby przebiło szczyt z 17.05 to otworzy drogę na nowe szczyty... hello1

Taurus80 napisał(a):

Dostarczanie kapitalu banka ktore posiadaja jego nadmiar jest kompletnie bezsensowny :)
Pomysl ze w zeszlym roku zabrali ci dom a dzisiaj znow oferuja kredyt WEZMIESZ ???
Takie postepowanie swiatczy tylko i wylacznie o traktowaniu spoleczenstwa przez rzady jak debili.
Ja mysle ze jedyna droga dla USA do drastyczne zwiekszenie nakladow na inwestycje rzadowe co zwiekszy znaczaco ilosc miejsc pracy jezeli dzisiaj nadal bezrobocie rosnie i ludzie nie maja zabezpieczonego miejsca pracy to kredytu nie wezna nawet na 0% tym bardziej ze jeszcze wczoraj banki zabraly im dobytek calego zycia.


Zdaje sobie sprawę że "dokarmianie" przejedzonych banków, że to pomysł szkodliwy dla gospodarki. Po prostu liczę, że jakieś zdecydowane działanie wyciągną indeksy w USA z tego marazmu.

To że Rząd USA jest w stanie przeprowadzić jakiekolwiek działania mające faktycznie poprawić sytuacje gospodarczą nie wierze. Jeszcze socjalistyczny ten pomysł Obamy dt. służby zdrowia. Ciekawe ile jeszcze Chińczycy będą pracować na to aby każdy Amerykanin miał takie świadczenia socjalne.
Gospodarka najlepiej radzi sobie sama bez "wszechwładnej ręki Państwa"

Podobnie jest w naszym Kraju, tyle się mówi o potrzebie zmniejszania "wydatków sztywnych" Państwa, oszczędnościach czy zmniejszeniu kosztów pracy. A okazuję się, że jedynym pomysłem jest podwyżka VAT (najłatwiej ściągalnego podatku).
Faktycznie coś jest w tym co dosadnie mówisz, że rządy traktują ludzi jak debili. Smutne jest to że taka strategia się sprawdza.

Byłoby dobrze jak FED poszedłby za japońskim przykładem. Znowu zaczęłoby się pompowanie indeksów.
Ciekawe czy Japończykom uda się ta stymulacja i faktycznie gospodarka ruszy.


Cytat:

PAP - Biznes
30 Sie 2010, 11:17


30.08. Tokio (PAP/Bloomberg) - Rząd Japonii wyda 920 mld jenów (10,8 mld USD) na stymulowanie gospodarki - poinformował w poniedziałek premier Japonii, Naoto Kan.

Kan stwierdził, że rządowy pakiet stymulacyjny dla gospodarki i działania podejmowane przez bank centralny Japonii pomogą gospodarce.

"Szczegóły pakietu ratunkowego dla japońskiej gospodarki zostaną sfinalizowane 10 września" - zapowiedział premier Japonii.

W poniedziałek podczas nadzwyczajnego posiedzenia Bank Japonii (BoJ) utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, 0,1 proc., i podjął decyzję o podwyższeniu wartości udzielanych pożyczek do 30 bln jenów z 20 bln.(PAP)

mathu napisał(a):
Niezła ta panika, poproszę więcej. Boo hoo!

A opieranie się na tekstach z serwisu, gdzie obok informacji giełdowych wisi "“Król porno” pozwany za narażanie pracowników" jest hmm... kiepskim pomysłem.


Nie... źle mnie zrozumiałeś. Daleko mi do opierania się na tekstach tego serwisu. Po prostu nazwisko Cramera budzi we mnie negatywne emocję. I dlatego chcąc nie chcąc przeczytałem jego "analizę" na pb.

no i się wyjasniło.... hello1 nie tylko NIE ma tragedii w tych danych, ale mamy mini pozytywne zaskoczenie.
Pewnie Cramer jedno mówił, a sam siedział na L-kach...

krewa napisał(a):
paya napisał(a):
... to czy kupujecie akcje w myśl przysłowia, że akcje kupuje się gdy na ulicach leje się krew...


krew dopiero może się polać przy próbie złapania spadającego noża.
myślę, że dane z 14:30 i 15:55 nie wywrą aż tak silnego wpływu jak wystąpienie Bena. ale wtedy nasza Chiquita będzie już nieczynna.


Spodziewacie się faktycznie, aż tak drastycznie słabych danych? Ten Cramer uosabia dla mnie wszystkie cechy, których nie trawię w amerykańskiej mentalności. Taki "show man" dla typowych amerykanów. Z ciekawości przejrzałem jego książkę w empiku, wszystko upraszcza do przysłowiowej "budowy cepa"; slogany "odrób pracę domową" i ciągłe powtórzenia.

Jak się czyta jego książkę to czuje się jakby Cramer darł Ci się prosto do ucha powtarzając wkoło swoje mądrości.

Co nie znaczy, że nie może mieć racji... i faktycznie USA skończy dziś długą czarną świecąangry3

Ciekawe jaki ten wzrost ma zasięg. Nie wierze w przebicie 21pln bez jeszcze jednej większej korekty. Wskaźniki wskazują powoli na wykupienie.

siekoo napisał(a):

tak sobie pomyslalem, ze jakby kazdy cos od siebie napisal, to moze daloby to jakis obraz 'oddolny' jak to z ta gospodarka jest. bo interpretacja kresek w tym momencie to w zasadzie kwestia tego, jaki mamy obecnie humor Silenced


ciekawa inicjatywa... tylko, że w tym wątku się zgubi. I trzeba by znaleźć złoty środek bo każdy na swój sposób ceni tutaj sobie anonimowość

iktorn napisał(a):
Hmmm zdechły kot odbije, czy jeszcze nie w przyszłym tygodniu? Wycena vs. Alma wygląda już zachęcająco...


Nie wiesz skąd, aż tak drastyczny spadek na tej spółce. Jeszcze kilka miesięcy temu OFE zwiększało tutaj udział. Czyżby o czymś nie wiedzieli... Historyczne minimum to tutaj 8.26pln !!!

pawell_1610 napisał(a):

Cały wywiad jest zbyt długi, żeby tutaj wkleić, ale dla zainteresowanych podaje linka: wolnemedia.net/ekologia/w-zato...
wave


Dzięki, zapisałem sobie link i przeczytam w wolnym czasie.
Ja tą Katastrofę rozpatruję bardziej pod względem zniszczeń jakie dokonała w przyrodzie niż w gospodarce. Gospodarka się podniesie nie po takiej katastrofie, a dewastacja przyrody jest w wielu przypadkach nieodwracalna...


Taurus80 napisał(a):

Mysle ze gotowka to bedzie najgorsze wyjscie no moze poza dwoma trzema walutami gdzie kapital ucieknie.


kapitał chętnie by uciekał do szwajcarskiej waluty, ale Szwajcarom tak do końca też to chyba nie na rękę... Jakby nagle doszło do takiej abstrakcji, że Frank będzie tak pożądaną walutą i cena skoczy do 4pln... d'oh!

Vox napisał(a):
rewelacyjne dane:

- jest coraz gorzej

- A więc będzie rosło.


ciekawa sugestia Vox... czyli co wyjście z kryzysu w USA poprzez inflacje w tym kraju? a co za tym idzie wzrosty na giełdach?

wygląda na to, ze wróciliśmy do trendu malejącego trwającego od początku tego roku... angry3


Ładnie dziś wbrew Rynkowi... hello1 ciekawe czy szykują się jakieś rewelację, czy po prostu mamy do czynienia z technicznym odbiciem...

no tak to jest druga ciemna strona medalu... Oczywiście uważam, że powinni ponieść konsekwencje swojej chciwości na zasadach wolnorynkowych.

Cytat:

blog Roberta Gwiazdowskiego

„Opozycja skrytykowała podwyżkę VAT, jednak – jak pisze GW – „sama nie miała w zanadrzu recept na wyjście z kryzysu. Marek Wikiński z SLD zaproponował jedynie (podkreślenie moje) opodatkowanie banków śladem Węgier”

wyborcza.pl/1,75478,8215658,Tu...

No to spójrzmy na rozliczenie CIT za 2009 rok:

mf.gov.pl/_files_/podatki/stat...

Ogółem było 327.292 podatników CIT. W tym:

a) przedsiębiorstwa 323.447

b) banki i pozostałe instytucje finansowe 3.845

Ogółem przychód podatników CIT wyniósł 5.762.787.083.000 zł. Przeciętny przychód na podatnika wyniósł więc 17.655.000 zł.www.blog.gwiazdowski.pl/index....

Ja z przekonania jestem przeciwnikiem "ratowania" budżetu coraz większą daniną, a w szczególności gdy nie wprowadza się żadnych oszczędności w finansach publicznych.
Choćby ciągle narastające zatrudnienie w administracji...

Co do pomysłu narzucania dodatkowego podatku na Banki, to uważam to za działanie "pod publiczkę" i pasujące do żądań greckich demonstrantów " Niech bogaci płacom za kryzys !"

Fatalne dane z USA, można się było tego spodziewać... angry3

Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym lipiec

Prognoza: -65 tys.
Poprzednia wartość: -125 tys.
Wartość
opublikowana: -131 tys.

Cytat:

Dziennik GP:
Zdaniem Balcerowicza lekarstwem na tę sytuację jest ograniczanie wydatków. "W kraju, w którym podatki i tak są bardzo wysokie na tle krajów porównywalnych, jeżeli się myśli o rozwoju gospodarczym (...) nie można zaczynać od podwyżki podatków" - powiedział, odnosząc się do zaproponowanej przez rząd podwyżki podatku VAT.


gospodarka.dziennik.pl/news/ar...

wszystko racja, ale formy oszczędzania, które proponuje FOR są skrajnie niepopularne. W szczególności zabieranie ulgi na dzieci w PIT.

Dlaczego Profesor nie wspomniał o reformie administracji publicznej. Zatrzymanie przyrostu zatrudnienia w Urzędach, a najlepiej ich stopniowa redukcja.

Czy tylko ja się łudzę, że to jest możliwe...

majama napisał(a):
nocnygracz napisał(a):

Wkład urzędnika i bezrobotnego w nasz wspólny dobrobyt jest taki sam. Przy obecnej ilości urzędników jednostkowo nie tworzą oni już dla społeczeństwa żadnej wartości. Przerzucanie ton papierów dla samych siebie nie służy niczemu pożytecznemu.
A bezrobotny jest kilkukrotnie tańszy od urzędnika i może mieć motywację, żeby jednak coś zrobić, bo zasiłek będzie otrzymywał tylko przez jakiś czas.

Redukcja etatów w administracji? Trudno o lepszy pomysł. Im mniej urzędników tym lepiej będzie się tymi, którzy pozostaną zarządzać.


Wszystko prawda, ale to widok obiektywny z boku, a z punktu widzenia tego urzednika, jego rodziny i znajomych (co mu załatwili taka "prace") to jest juz zupełnie inaczej. Posada gwarantuje mu spokojny byt. To dotyczy nie tylko urzedników ale też pracowników biurowych wszelkich spółek skarbu państwa typu PKP, sanepidy, edukacja itd. A że jest juz takich pasozytów bardzo duzo u nas to tworza mase duzego wpływu. Teraz tacy własnie głosuja na tych polityków którzy w imie populizmu obiecuja im utrzymanie tych sztucznych stanowisk z dala od cięzkiej pracy. I tak to sie kręci.


wszystko niestety smutna prawda... w Polsce mamy wiele mały gmin wiejskich, których koszty administracyjne znacznie przekraczają milion złotych rocznie na utrzymanie kilkudziesięciu nikomu niepotrzebnych stanowisk. A gminy takie przez 10 lat nie potrafią wybudować kilometra drogi gminnej ! Nie mówiąc o kanalizacji.
Niestety nie widzę perspektyw, że ta sytuacja się zmieni...

andrzej72 napisał(a):
Dobrze będzie. KGHM zbiera thumbright


Myślę, że to zagrywka na uratowanie sytuacji i trochę śmierdzi Wielką Polityką, ale się cieszę... Oby więcej takich komunikatów. Dancing

Jakby mu zależało aby zbierać tanio, to wyraziliby niezadowolenie i zaczęli skupować. Informację podaliby dopiero po zwiększeniu zaangażowania.

no to możemy powiedzieć, że mamy historycznie najsłabszy Debiut spółki Skarbu Państwa ? d'oh! ale pech...

ja obstawie 5.80

Cytat:

Według "Daily Telegraph", powołującego się na źródło urzędowe, w skład strefy "supereuro" wchodziłyby Niemcy, Francja, Holandia, Austria, Dania (referendum w tym państwie ws. wprowadzenia euro przewidziane jest na 2011 r.) i Finlandia.

Reszta eurostrefy byłaby zdominowana przez państwa śródziemnomorskie: Grecję, Hiszpanię, Włochy i Portugalię, ale znalazłaby się w niej też Irlandia.

"Stare euro straciłoby na wartości wobec nowej waluty opartej na gospodarkach francuskiej i niemieckiej, ale zarówno północna, jak i południowa Europa byłyby chronione


Według mnie to rozsądne i dobre wyjście zarówno dla silnych krajów Unii jak i dla państw ościennych.
Jednak pewne jest że odebrane by to było jako rozpad strefy Euro i mielibyśmy silne zawirowania na rynkach.
Już nie wspomnę jakie by to niosło konsekwencje polityczne, zaczęły by się slogany o "super Państwach" i "gorszej Unii". Ale nie może byc tak, że pracujący w produkcji Niemiec ma taką samą siłę nabywczą jak grecki Urzędnik utrzymywany przez zadłużone Państwo.

Tak myślę jeszcze czy przy takim zainteresowaniu jest szansa, że zejdą trochę z ceny maksymalnej...
Jakby podali 0.67 dla indywidualnych to była by pełnia szczęścia. thumbright


Podobno liczba zapisów sięgnęła już 200tys. Ja wczoraj zapisałam się późno wieczorem, ale tylko na jeden pakiecik. Nie chciałem namawiać rodziny do otwierania rachunków...
Vox, 6 rachunków udało Ci się otworzyć to naprawdę można pogratulować.

Wczoraj jeszcze zdenerwował mnie jakiś tekst w prasie, chyba w Dzienniku. Podobno jacyś analitycy krytykowali decyzje KGHM o wejściu w Taurona. Ale głównie chodziło o krytykę sposobu inwestowania zysku w nie swoją branże, a nie o dyskredytacje Taurona.


Skąd te ciągłe rotację na najwyższym szczeblu? Czy Przewodniczący RN Marek Sobiecki był jeszcze z kręgów Marka Stefańskiego?

Dziś też bardzo wysoka rekomendacja
Cytat:

PAP - Biznes
18 Cze 2010, 9:46


18.06. Warszawa (PAP) - Analitycy Copernicus Securities, w raporcie z 11 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Pol-Aquy od "kupuj", wyznaczając cenę docelową na poziomie 23,90 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji Pol-Aquy na poziomie 17,30 zł, a w piątek około godziny 9.26 za jedną akcję spółki płacono 17,21 zł. (PAP)

Ważne wsparcie w grze. Trend długoterminowy jest rosnący.
Teraz ważne jest czy obroni te ok. 32PLN

Po pierwsze wsparcie na tym poziomie z 1.10.2009, które nie zostało przebite, ale było testowane - przedostatni młot na świeczkach no i ostatnia świeczka na wykresie - spinning bottom: także testuje tylko linie oporu. I młot i ten spinning bottom równocześnie testują linie wsparcia trendu (te na czerwono co narysowałem).

Z formacji na świeczkach, to:
- przedostatni jest młot, a on oznacza odwrócenie danego trendu, czyli UP będzie,
- rozpoznaje z tych 4 ostatnich świeczek typowa formacje bykowa: bullish three methods (biała, 3 małe czarne w dol, a następna będzie biała i trend pójdzie na UP)

ParabolicSAR narazie jeszcze pokazuje w dół, ale jak dziś będzie ładnie, to już niebieska kreseczka będzie na dole - no i potwierdzi się wszystko, że pójdzie na gore.

Momentum mówi, ze trend w dol jest wykończony, slaby, RSI to samo, Stochastic mówi tez to samo.


kliknij, aby powiększyć

Według mnie głębszych spadków w przeciągu miesiąca dwóch już nie będzie... Nerwowy trend boczny lub czas na letnie wzrosty...


kliknij, aby powiększyć

Czy Polaqua zawalczy o tak duży kontrakt ?

Cytat:

ISB - Biznes
14 Cze 2010, 15:23

Warszawa, 14.06.2010 (ISB) - Czeska spółka energetyczna CEZ a.s. ogłosiła przetarg na wykonawcę opalanego gazem bloku energetycznego w Skawinie o wartości ok. 1,5 mld zł, podał portal firmy badawczej PMR.

"Blok ma mieć moc elektryczną do 430 MWe i cieplną 200 MWt. Będzie zużywał ok. 400 mln m sześc. gazu rocznie" - czytamy na stronach firmy badawczej PMR. Wartość projektu jest szacowana na ok. 1,5 mld zł.

Umowa na wykonawstwo ma być zawarta na wiosnę 2011 roku, budowa będzie prowadzona w latach 2012-2014.

CEZ miał 17,45 mld CZK skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 19,09 mld CZK zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 53,89 mld CZK wobec 53,95 mld CZK rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w I kw. 2010 roku spółka miała 11,06 mld CZK zysku netto wobec 14,18 mld CZK zysku rok wcześniej. (ISB)


Jakie jeszcze polskie koncerny mogą wystartować do bitwy o taki kontrakt ?

Kamil napisał(a):
platek napisał(a):
Spaki w USA chyba po ostrzeniu FED na temat deficytu budżetowego USA poniżej link
www.gfmag.com/latestnews/lates...


Nie no, ciężko mi czytać co ten Bernanke opowiada. "Europa powinna być dla nas ostrzeżeniem, do czego może doprowadzić niezdrowa polityka budżetowa"laughing6 Dobre, a w USA w 2011 ma być 1 600 000 000 000$ deficytu. Grecja to pryszcz w porównaniu do USA. Dodatkowo chwali się, że amerykańskie obligacje wciąż cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Nie powinno go to dziwić, skoro sam drukuje pieniądze dla banków żeby te obligacje kupowały... gra pozorów do samego końca.


no tak, tylko Amerykanom to uchodzi na sucho i jeszcze długo będzie uchodzić. Politycy UE nie zwrócą uwagi na zadłużenie Ameryki, czasem wydaje mi się że brak im przysłowiowych "jaj"

Dobry Film dokumentalny jeśli ktoś jeszcze nie widział... Trochę przybliża przekrój społeczeństwa amerykańskiego i ich "troski" o zadłużenie
www.filmy-dokumentalne.pl/i-o-...

bullit napisał(a):
Zwróćcie uwagę na kurs BP po informacji o możliwości bankructwa: -15.56%
commoditysurge.blogspot.com/20...


Nie mogę znaleźć nic więcej na ten temat, na CNN czy gdziekolwiek...

Zed napisał(a):
w akcie desperacji Eh? wybrałem sie wczoraj w okolice placu budowy mostu północnego, poglądać podpytac...cokolwiek na pocieszeniePray
Dostałęm w tyłek na tym walorze i o ile miałem zamiar go trzymac to teraz zdecydowałem ze wychodze. Nie wiem jak pozostałe inwestycje tu jest ponoć dramat, spora strata.

Jedno co dla mnie pozyteczne jako mieszkanca to to ze przynajmniej nie ma wielkiego opóźnienia.


A możesz coś więcej określić? Bo ja czytałem, że kierownicy robót byli dobrze zabezpieczeni na wypadek zalania. Nawet jeśli faktycznie ponieśli by straty to myślę że takie budowy ubezpiecza się na wypadek powodzi.

WatchDog napisał(a):

Mogą tu być dwie hipotezy:

WD ,a istnieje jeszcze trzecia możliwość? Mianowicie taka, że Dragados obciąża polską spółkę swoimi kosztami, aby księgować lepsze wyniki w Hiszpanii ? Stosuję się jeszcze tego typu sposoby? Jakieś dodatkowe koszty administracyjne, czy fikcyjne etaty hiszpańskich maganerów? Czy na przykład częste czartery dla Zarządu Polska - Hiszpania. (ale to przy takich przychodach nie jest raczej wielkim kosztem)

nocnygracz napisał(a):
To może misie w ramach ćwiczenia przedstawią argumenty prowzrostowe, a byczki - prospadkowe? Kto pierwszy?


Według za spadkami przemawia:
- wpływ ostatnich decyzji Szefów państw mające regulować rynki finansowe. Najpierw kanclerz Merkel zakazująca "sprzedaży krótkiej" akcji niemieckich banków
- a dzisiaj w nocy ustalono podobno jakieś regulacje w Stanach

Według mnie ma to wpływ w szczególności na zepsucie nastrojów w Stanach. Amerykańskie społeczeństwo zawsze ceniło sobie wolność i "wolny rynek", a przynajmniej się z tym obnosiło bo jak historia pokazuję wiele w tych ich przekonaniach hipokryzji.

Za dalszym wzrostem na Rynkach natomiast "drukowanie pieniędzy" w Eurolandzie w celu wyciągania za uszy tonących w długach państw takich jak Grecja, Hiszpania i Portugalia. Italia moim zdaniem sobie poradzi.

Przyznam jednak że nie umiem sobie wyobrazić 1600 na WIG20 i pewnie jak indeks zszedłby tak nisko "ubrałbym" się w akcje znacznie wyżej i w największej promocji wypłakiwał sobie oczy blackeye .

Podobnie się czułem oddając w przedziale 24 - 25. Ze spółką nic się nie dzieje... Wszystko leci Eh? , a Gant raczej wyprzedzał Rynek jeśli chodzi o spadki. Teraz jest podobnie.

Jeśli tendencja na rynku się przeciągnie to 20 ujrzymy niebawem... I nie ma w tym nic dziwnego.

No to fatalnie to wygląda, do tego ani słowa wyjaśnień rozbieżności w Raporcie za 2009.
I jeszcze ta pozytywna ocena spółki przez Rade Nadzorczą... która defakto nic nie wyjaśnia.
Wygląda na to że szybko kurs szybko wróci na 15pln...

despersky napisał(a):
No to co odliczamy jak do sylwestra...
Ktos ładnie z nami pogrywa


Co by nie mówić nie najlepiej to świadczy o nowych władzach spółki... Do tego ta Ocena sytuacji Spółki za 2009 www.pol-aqua.com.pl/ff_raporty...

Cytat:

PAP - Biznes
19 Maj 2010, 12:43

19.05. Berlin (PAP) - Obowiązujący w Niemczech od północy zakaz transakcji tzw. nagiej krótkiej sprzedaży obligacji państw strefy euro to sygnał, że Berlin gotów jest do działań na własną rękę w celu ukrócenia spekulacji - oświadczyła w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Według niej zakaz, ogłoszony we wtorek wieczorem przez niemiecką Federalną Agencję Nadzoru nad Usługami Finansowymi (BaFin), pozostanie w mocy do czasu, aż na płaszczyźnie europejskiej uzgodnione zostaną jednolite wytyczne.

"W obszarach, w których samodzielne działanie Niemiec nie powoduje szkód, będziemy podejmować takie działania na płaszczyźnie narodowej" - oświadczyła Merkel w Bundestagu.

Wprowadzony o północy z wtorku na środę zakaz obejmuje transakcje tzw. nagiej krótkiej sprzedaży akcji 10 instytucji finansowych oraz obligacji skarbowych państw strefy euro. BaFin zabronił również "nagich" transakcji instrumentami CDS (Credit Default Swap). Restrykcje te mają zmniejszyć chwiejność rynków finansowych.

Wśród instytucji objętych zakazem są Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank, Deutsche Boerse, towarzystwa Allianz, Hannover Rueck, Muenchener Rueckversicherung, MLP AG.

BaFin informował we wtorek, że regulacja ma obowiązywać do 31 marca 2011 roku. W środę rynki finansowe zareagowały na niemieckie posunięcie spadkami.

Anna Widzyk (PAP)


Nie rozumiem i nie chcę wierzyć. Niemcy zakazują wolnego handlu akcjami swoich Banków...
Dokąd ta Polityka zmierza?

Versace napisał(a):
Nad Morzem Czarnym wygląda na spore zejście dzisiaj. Ciekawe, czy się podźwigną jeszcze popołudniu... Not talking

www.tase.co.il/TASEEng/homepag...

Umie ktoś z Was może na tej stronie wyświetlić wykres świecowy?


No to się popisałem znajomością geografii... Izrael nie leży nad Morzem Czarnym d'oh! d'oh! d'oh!
czas na mocną niedzielną kawę...

Nad Morzem Czarnym wygląda na spore zejście dzisiaj. Ciekawe, czy się podźwigną jeszcze popołudniu... Not talking

www.tase.co.il/TASEEng/homepag...

Umie ktoś z Was może na tej stronie wyświetlić wykres świecowy?

Vox napisał(a):

Albo Unia rozda te pieniądze, i spłaci ichniejsze długi, albo będzie krach.


Myślę, że umorzenie tej pożyczki wymusi po prostu to, że Grecy czy następnie Hiszpanie nie będą w stanie jej spłacić. I problem wróci.
Tylko, że takie umorzenie w Niemczech będzie przyjęte bardzo źle, mówię tu o niemieckim społeczeństwie. Już teraz Merkel traci poparcie na korzyć socjalistów, którzy sprytnie umyli ręce od tej zapomogi. Niedawne wybory w tym zachodnim Landzie ( Dusseldorf ) to pokazały.
Nasuwa mi się przy tej sytuacji pewien optymizm co do sytuacji w naszym kraju. W Polsce (mimo przerostu administracji państwowej i wielu problemów) pieniądze unijne jednak trafiają do polskich firm i generują ich rozwój.
Natomiast w Grecji pożyczka zostanie po prostu "przejedzona".

mathu napisał(a):
Zapakowani w tłuste eski?


Co chcesz zasugerować? Whistle Że w USA dali ostatnią szansę na dystrybucję... Ją już nie wierze w pogłębienie spadków, za szybko to runęło i za szybko się podniosło... Niestety przegapiłem tą okazję, a dzisiaj w takiej Euforii wolę stać z boku niż podjąć zła decyzję...

Cytat:

IAR - Biznes
10 Maj 2010, 13:40


10.05.2010 (IAR) - Główny ekonomista X Trade Brokers Przemysław Kwiecień uważa, że dopiero po pewnym czasie będzie można ocenić skuteczność planu ratowania greckiej gospodarki. Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej zdecydowali o przeznaczeniu 750 miliardów euro na pomoc rządowi w Atenach. Dodatkowo Europejski Bank Centralny zapowiedział skup greckich obligacji.

Według eksperta, choć rynki na te deklaracje zareagowały euforią, jest za wcześnie na ogłaszanie końca kłopotów Grecji i związanych z tym spadków na giełdach. Za ostrożną oceną sytuacji przemawiają doświadczenia ostatnich tygodni, kiedy ogłaszane plany pomocy dla Grecji powodowały jedynie krótkotrwałe wzrosty.

Uspokojenie sytuacji na rynkach daje szansę na umocnienie złotego, który w ostatnich dniach mocno tracił na wartości. Przemysław Kwiecień podkreśla, że zachowanie indeksów giełdowych i rynków walutowych w najbliższym czasie zależy od tego, jakie plany naprawy gospodarki przedstawią Hiszpania i Portugalia, które również borykają się z problemami gospodarczymi.


Szczerze męczy mnie taka dezinformacja... To według tych najnowszych ustalań Ministrów Finansów nic nie stoi na przeszkodzie, aby to Grecja wykorzystała cała tą kwotę przeznaczoną na ratowanie krajów z UE będących w tarapatach?

majama napisał(a):
Raport nieładnie wyglada. Coś mi to pachnie kolejnym odwrotem pod 20 zł.
Spółka dla odwrócenia uwagi wydala jednoczesnie komunikat o swoich wielkich planach, ale nie zmienia to odczucia niesmaku z raportu. Wypisuje sie stad na pół roku conajmniej.


Myślę, że akcjonariusze mieli szczęście. Raport pojawił się w dzień wielkiej Euforii na rynkach, a do tego Gant ugasił trochę ten niesmak swoimi imponującymi planami. A jak wiadomo Giełda wycenia przyszłość... Przeszłość czyni tą wycenę tylko bardziej ostrożną.


Zwróciliście uwagę co się dzieje na walutach ?! Frank podskoczył o prawie 5% w kilka godzin Shame on you

To było naprawdę Imponujące!!! Myślałem że takie rzeczy to tylko w na naszej Giełdzie są możliwe...
Myślicie, że teraz zrobią odwrót na północ?

Jest szansa na widełki z końcem sesji Pray Alexey mógłbyś uzasadnić jeszcze to co pisałeś jakiś czas temu, że 16.50 to bezpieczna cena zakupu?
Chodzi o przebicie poziomów z ok 22.12.09 ?

Łącze się z Wami i Wszystkimi Polakami w żalu

[^] [^] [^]

JAG napisał(a):

Poza tym pojawiają się informacje odnośnie sprzedaży pakietu kontrolnego Krakchemii przez Alme. (Alma ma 50% Krakchemii)


Przegapiłem gdzieś te informacje o których piszesz. Ale to było by według mnie rozsądne rozwiązanie.
Załatwiło by problem z gotówką o którym wcześniej Forumowicze pisali bez rozwodnienia kapitału nową emisją i bez sprzedaży Vistuli ze stratą.

@ JAG
ja też wierze że Alma ma już najgorsze za sobą, nowe sklepy zyskują klientów i "lada dzień wykażą rentowność", a wtedy kurs będzie już prawdopodobnie znacznie wyżej.

Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie także działania marketingowe przed Świętami Wielkanocnymi, a mianowicie stoisko ze staropolskim jadłem i znakomitym chlebem.

Ja niestety wyprzedawałem się przed wynikami, myślałem że rynek zareaguję bardziej panicznie. Kupowałem po średnio 24.5 więc i tak miałem tu udany zysk.
Niestety zauważam u siebie jako u początkującego gracza skłonność do zbyt szybkiego realizowania zysków. Łatwiej mi przeczekać ciężkie chwilę jak wierze w spółkę i nie wyprzedawać ze stratą. Ale jak tylko zysk przekroczy 20% to aż mnie "rzuca na wszystkie strony" aby zrealizować... d'oh!

[quote=White_Wolf]Dzisiaj sporo dobrych nowinek pod które można zagrać, nowy Prezes zaczyna przemawiać do akcjonariuszy.

To dobrze, że starają się odzyskać dobry wizerunek u Inwestorów. Ale jeszcze daleka droga.
W sumie korzystniej dla posiadających akcje, jakby dozowali te dobre informacje przez jakiś tydzień. hello1

Dziś w "GW" Zarząd Ganta przedstawił wstępne planu co do nowego nabytku Odra Tower, którego spółka jest teraz właścicielem. Niestety dla Wrocławia, kolejny imponujący
w zapowiedziach projekt został bardzo ukrócony. Wysokość budynku ( nie można już go nazwać wieżowcem ) wstępnie zmniejszono do 1/3.
Patrząc jednak z perspektywy Spółki, opłacalności i ryzyka tej inwestycji to chyba rozsądne rozwiązanie...

addi napisał(a):
Bonusik ode mnie ... w dniu dzisiejszym padł mocny sygnał S ... dlaczego? Nie wiem! Wszak jestem fanem AT thumbright
Czas pokaże co się wydarzyło salute


addi mógłbyś wkleić wykres ze wskaźnikami, które wygenerowały sygnał Sprzedaży. Wydaję się to widoczne na końcu sesji... Ale co tak jednomyślnie i "mocno" to potwierdza?

WD czy nie uważasz, że w zestawianiach danych o spółkach na SW przydałoby się dodać dane dotyczące zmiany zatrudnienia.

Rozmawiałem ostatnio z kolegą, który zaczyna inwestować na rynku niemieckim i tam na stronach dotyczących analizy spółek podawano takie dane na wykresach lub słupkach aktualizowanych co kwartał.
( ale takiej strony jak SW o niemieckim rynku nie znał thumbright )

obi011 napisał(a):
ktoś wie może kiedy Vistula ogłasza wyniki za 4 kwartał ??Wszystko jest na tym niezastąpionym portalu

Cytat:

VISTULA RB 2/2010 Terminy przekazywania raportów okresowych w 2010 roku.
2010-01-22 18:36
Vistula Group S.A. z siedzibą w Krakowie, na podstawie § 103 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259 dalej: "Rozporządzenie"), podaje do wiadomości następujące terminy przekazywania raportów okresowych w 2010 roku:

Raporty kwartalne:
Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2010 – 17 maja 2010 r.
Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2010 – 15 listopada 2010 r.

Raport półroczny:
Skonsolidowany raport półroczny za pierwsze półrocze 2010 roku – 31 sierpnia 2010 r.

Raporty roczne za rok 2009:
Jednostkowy raport roczny za rok 2009 – 22 marca 2010 r.
Skonsolidowany raport roczny za rok 2009 – 22 marca 2010 r.

Vistula Group S.A. na podstawie § 83 ust. 1 i ust. 3 Rozporządzenia informuje, że w roku 2010 nie będzie przekazywała do publicznej wiadomości odrębnych jednostkowych raportów kwartalnych oraz odrębnego jednostkowego raportu półrocznego. Skonsolidowane raporty kwartalne oraz skonsolidowany raport półroczny będą zawierały odpowiednio kwartalne i półroczne skrócone jednostkowe sprawozdania finansowe.


Vistula Group S.A. informuje jednocześnie, że zgodnie z § 102 ust. 1 Rozporządzenia, w 2010 r. nie będzie przekazywała do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu kwartalnego za IV kwartał 2009 r. oraz w oparciu o § 101 ust. 2 Rozporządzenia nie będzie publikowała skonsolidowanego raportu kwartalnego za II kwartał 2010 r.

Akcje spółki pozwoliły dużo zarobić w ostatnim czasie. Dla mnie istotny będzie teraz test poziomów 32.50 - 32.70 od których kurs dwukrotnie się ostatnio odbijał.

Dragados S.A. to spółka zależna od ACS,ACTIVIDADES DE CONST.Y SERVICIOS S.A wielkiej korporacji notowanej na hiszpańskiej giełdzie.
Nie zauważyłem, aby kurs ACS jakoś odstawał od hiszpańskiego głównego indeksu, więc kłopotami
hiszpańskiego inwestora niskiej ceny PQA także nie można uzasadnić...

wykres dla ASC w Hiszpani

www.bolsamadrid.es/comun/fichaemp/grafvalor.asp?isin=ES0167050915&scto=M&id=esp&nombre=ACS+ACTIVIDADES+CONST.Y+SERVICIOS

oraz strona ASC

http://www.grupoacs.com/

Zastanawiam się czy M. Stefański będzie wychodził z akcjonariatu... Jeśli poinformowani wiedzieli o jego kłopotach, być może pod to były te ostatnie spadki... Chociaż sam nie bardzo
w to wierze.

PQA jest w dziesiątce, która najbardziej straciła na cenie w ostatnim miesiącu.
( wynik na dziś to -21.3% wg danych DM BZWBK )

Pamiętam jeszcze jak w styczniowym Forbes rozpisywali się o samych superlatywach tej spółki...

owner napisał(a):

była po 10zł


no tak przez jeden dzień, chodziło mi o to że w cenie poniżej 15pln była też w sumie przez kilkanaście dni.

A jak to widzisz owner? Poprostu trend spadkowy i nie ma co analizować?

andrzej72 napisał(a):
Dziwi mnie i zastanawia bardzo kto sprzedaje teraz papiery. Zapewne ci, którzy kupili na tym poziomie jakiś rok temu, oddawali na górce. Teraz papier ma lekki dołek, więc wychodzi na to, że ktoś oddaje ze stratą. Od dłuższego czasu podaż ulega popytowi. Co raz to cena sprzedaży spada... Sporo czasu chyba minie zanim Polaqua wróci na 27 zł.


Ja także nie rozumiem tej sytuacji... Polaqua w cenie poniżej 15pln była rok temu w okresie największej przeceny na giełdzie...
Ciekaw jestem czy przebije teraz przez ten poziom teraz. Boo hoo!

JAG napisał(a):
Piękny wzrost poparty olbrzymimi obrotami. Ida lepsze czasy dla Almy. Vistula ma coraz lepsze wyniki, Krakchemia jest bardzo stabilna, Krakowski Kredens rozwija się bardzo przyzwoicie i jedynie Paradise odstaje. Będzie dobrze na tym walorze a cierpliwi zostaną nagrodzeniDancing


Mazgaj także budzi zaufanie w tym wywiadzie;

Cytat:

Mazgaj:
Mimo strat banki wiedzą, jak to wygląda w tym biznesie, i mają do nas zaufanie. Przy obecnym kursie akcji żadna emisja nie wchodzi w grę, choć zgłaszają się chętni do objęcia walorów.

Otworzymy w tym roku dwie nowe Almy, a także co najmniej cztery sklepy Krakowski Kredens. Obroty tej spółki wyniosły około 50 mln zł, a zysk około 2 mln zł. Rozmawiamy też z franczyzobiorcami o otwarciu sklepów Krakowskiego Kredensu w Niemczech i Wielkiej Brytanii.


Pozostaje życzyć Prezesowi, aby plany potoczyły się zgodnie z jego optymistycznym wariantem.

Kolejne pozytywne informacje, jeśli termin realizacji zostanie utrzymany to zaksięgują tą kwotę jeszcze w tym roku. Pozostaje nam sobie życzyć aby z jak największą marżą. To nie Skarb Państwa płaci więc nie ma kogo żałować thumbright thumbright thumbright

Cytat:

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua podpisało z siecią handlową Auchan Polska umowę na budowę Centrum Handlowego Auchan Gliwice. Wartość kontraktu opiewa na sumę 133 mln zł netto.
W ramach zlecenia firma budowlana wybuduje kompleks handlowy wraz z infrastrukturą oraz przebudowę zewnętrznego układu drogowego.

Termin realizacji przedmiotu zlecenia ustalony został na 15 września 2010 r. (zakończenie wszystkich robót na układzie wewnętrznym i zewnętrznym) oraz 5 października 2010 r. (uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i eksploatację).
W zleceniu zastrzeżono, że nieprzekazanie do 31 stycznia 2010 r. przez Auchan Polska pisemnego zawiadomienia o możliwości rozpoczęcia robót budowlanych będzie równoznaczny z rezygnacją z realizacji robót.

lupus12 napisał(a):
Oj te dobre fundamenty polaqua nie pomagają jej teraz i spółka systematycznie traci na wartości.


A masz jakąś sugestie dlaczego tak jest?

discopolo napisał(a):
Dobrałem po 18 i mam średnią wejścia 19.27. Jeśli fundamenty raportowane przez spółkę są uczciwe to spokojnie sprzedam po 60. Jeśli.


Też sobie tak tłumaczę, tylko kiedy?? d'oh! nie wiem czy do tej pory nerwy mi nie puszczą.
Niedługo pp nie będą sztywno wyceniane na koncie...

summus napisał(a):
jak sądzicie, jak długo można przekładać notowania PP i emisję PDA ?
czy zwłoka spowodowana jest procedurami sądowymi, czy sytuacją na rynku ?
czy GANT wystrzeli przed notowaniami PP jakimś dobrym newsem pod publiczkę?


Także czekam na tego typu marketing: dobry news lub zakupy przez Osobę związana z Zarządem. W cenach z przedziału 18 - 19 pln było by to mile widziane.

Materiał bardzo słaby i nie oparty na żadnym sprawdzonym fakcie. Jak widać sprawdziła się postawiona tu przez kogoś teza, że to zemsta sfrustrowanych byłych pracowników.
Najistotniejsze co chciał przekazać zakapturzony pan to fakt, że musiał przepracować 8 godzin
i 15 minut, a zapłacone miał tylko za 8. (celowo jestem cyniczny)

Inspekcja sanitarna nic nie znalazła czego dowodem jest niski mandat 300 zł. Większy można dać wpadając do pierwszego lepszego sklepu.

Mam nadzieję, że Zarząd Almy dotrzyma słowa i zrobi wszystko, aby autorzy tego krzywdzącego dla sieci materiału zapłacili wysokie odszkodowanie.

Z perspektywy akcjonariusza szkoda nerwów, ale trzeba przyjąć fakt,że tego typu atak nie pomoże spółce i prawdopodobnie kurs spadnie w krótkim terminie, tym bardziej że sytuacja na całym rynku jest prospadkowa.

Jak oceniacie portfel zamówień spółki na 2010? Nie wygląda on imponująco... Umie ktoś
powiedzieć na ile w trakcie tego roku mógłby urosnąć? Na podstawie średniej z lat poprzednich.
Chodzi mi o to ile mniej więcej zleceń może spółka złapać w ciągu roku 2010, zakończyć je
i zafakturować?

Cytat:

wnp.pl (Marcin Złoch) - 19-01-2010 13:20

Portfel zamówień Sygnity na 2010 r. ma obecnie wartość około 220 mln zł i jest na porównywalnym poziomie w porównaniu do poprzedniego roku.
Wartość portfela zamówień na 2011 r. wynosi blisko 100 mln zł - poinformował rzecznik spółki Michał Michalski.

Wygląda na to że ocieramy się o linie, którą tu kilka razy rysowaliście. Dziwie się, że SGN tak leci z rynkiem. Kapitał powinien przesiadać się na spekulacyjne spółki w takie dni... Pray

markuz12 napisał(a):
zastanawia mnie jeszcze jedno czy obecna wycena akcji i jednostajny ruch w dol nie zagraza powodzeniu emisji akcji z pp?


Nie widzę zagrożenia dla emisji, najwyżej PP będą po 50gr Boo hoo!

Trochę żałuję że wróciłem wczoraj do akcjonariuszy po 2.30, liczyłem na odbicie na poziomie połowy wysokości ostatniej białej świecy, a tu proszę dziś jesteśmy u jej podstawy.
Jedyny pozytywny aspekt to fakt że obrót jest niewielki.

Najbliższy opór to chyba 2.19 i jego przebicie miało by bardzo negatywny wydźwięk...

Czy ta zaskakująca dynamika wzrostu płac w Polsce jest kolejnym potwierdzeniem końca recesji, czy to już spora groźba wysokiej inflacji?

Cytat:

Gold Finance - Biznes
19 Sty 2010, 21:15

W grudniu ubiegłego roku przeciętne wynagrodzenie w firmach zwiększyło się aż o 6,5 proc. To wzrost ponad dwukrotnie wyższy, niż się spodziewano. Zatrudnienie spadło o 1,8 proc. - nieco mniej, niż oczekiwano.

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w grudniu ubiegłego roku 3652,4 zł. Było więc wyższe niż w grudniu 2008 r. o 232,58 zł. Oznacza to skok aż o 6,5 proc. Tak dużego wzrostu nikt się chyba nie spodziewał. Ekonomiści przewidywali, że zwiększy się ono o 3,2 proc. To dynamika płac najwyższa od lutego ubiegłego roku. Wtedy wyniosła 8,1 proc.


Przewidujecie duże podwyżki stóp procentowych w pierwszym półroczu 2010 ?

Myślałem że dzisiejszy dzień skończy się gorzej dla akcjonariuszy spółki, jednak na końcu sesji mieliśmy odwrót i przewagę kupujących.

Inną sprawą jest, że Lubelski sąd wydał niekorzystny dla Almy wyrok:

Cytat:

18.01. Lublin (PAP) - Lubelski Sąd Okręgowy oddalił w poniedziałek wniosek sieci delikatesów Alma, w którym spółka domagała się zakazu emisji w lubelskiej TVP reportażu dotyczącego rzekomych nieprawidłowości sanitarnych i naruszania praw pracowniczych. Reportaż nie został jeszcze wyemitowany.


Przykra sprawa taki materiał prasowy nawet spreparowany na zamówienie i tworzony na podstawie różnych pomówień może zaszkodzić wizerunkowi Delikatesów.

2mek99 napisał(a):

Poza tym nie jestem pewien o jakiej stracie mówimy: operacyjnej, przed opodatkowaniem czy netto.


Przeliczyłem "na szybko" zysk (strata) brutto wg http://dmbzwbk.bankier.pl/notoria/.

Patrząc od drugiej strony, strata za IV kwartał będzie czterokrotnie niższa niż w III kw i wyniesie ok 3 do 5 mln. Sumując to co mieliśmy I-III wychodzi mi 35 749 000 straty netto.

Rynek wczoraj na rewelację Mazgaja jakoś nie zareagował, bardziej obawiam się informacji właśnie o zamknięciu jakiegoś sklepu. oby wynegocjowali lepsze warunki opłat.d'oh!

Swierszczu napisał(a):
gramer napisał(a):

to Ci pakiet poleciałłłłłłł... po co ustawiales na widlach? przeciez te wzrosty to dopieto poczatek :)


Licze ze odkupie taniej niz sprzedalem blah5


Była możliwość powrotu taniej tak jak mówiłeś... Wróciłeś po papier? thumbright

Udana sesja na tym papierze, na początku dnia spodziewałem się powtórki 25 listopada. Niestety pozbyłem się pakietu pod koniec sesji na poziomie 2.43 . Zakładałem tu sprzedaż w tej cenie znacznie wcześniej więc pozostałem konsekwentny.

Myślę jednak że droga na 2.50 stoi otworem. Więc gratuluję tym co zebrali za 2.20 i starczyło im determinacji żeby jeszcze poczekać....

13.00 pln pękło z łatwością... Luka dziś całkowicie zasłonięta, czyżby powrót na 11pln ???

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 24 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 21 marca 2012 23:51:48
Liczba wpisów: 268
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,523 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło