pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

lucznik

lucznik

Ostatnie 10 wpisów
Po Action zapowiada sie drugi sukces sanacyjny w branży. Czekamy jeszcze na zmianę nastawienia banków finansujacych ten biznes . Tylko tyle hello1
The Dogs of deal.

"rządowej"...Liar a dyć to Kadłubku rządowa intryga jest. Zarząd z wyboru OFE blokuje emisje ratunkową+ skoordynowana wyprzedaz OFE ...do zera(!)+ wniosek o upadłość+ upadłość (w tydzień) + syndyk ma umowę z zarmenem (w tydzień) +rejterada zarządu = 500+ =>rządowe wywłaszczenie +

Sam sędzia to zaplanował Angel ?
The Dogs of deal.

marcin_t napisał(a):
Jest jeszcze możliwość zmiany upadłości z likwidacyjnej na układową.
Może o to w dowolnym momencie zawnioskować syndyk, zarząd (stary albo nowy) lub wierzyciele.
Co więcej może do tego dojść nawet z urzędu - bez wniosku, jeśli sędzia-komisarz uzna taką możliwość.
Wtedy sędzia ogłasza, że odbędzie się posiedzenie w tej sprawie.

Syndyk po wstępnym zabezpieczeniu interesów wierzycieli i otrzymania od nich zgody na odstąpienie od sprzedaży spółki jako całości (co byłoby niekorzystne dla akcjonariuszy) ma teraz otwartą drogę do wnioskowania o zmianę na upadłość układową.

Ale może to nie jest dla niego najpilniejsze, bo priorytetem powinno być zabezpieczenie spółki przed karami umownymi i uruchomieniem gwarancji.

A tutaj syndyk ma w upadłości dużo korzystniejszą sytuację, niż gdyby upadłości nie było lub była sanacja.

www.adwokat-swiader.pl/kara-um...

Te żądania kar umownych dotyczą kontraktów, które są zrealizowane w znacznym stopniu, a to ma znaczenie w tym przypadku.


To ciekawe, nieanalizowałem tego od tej strony. Tak czy siak jesli syndyk ochroni sp,ołkę od banków to i tak beneficjentem będzie zarmen. Bo na niego gra cały układ. Ale jest w tym też spora szansa dla akcjonariuszy . Zarmen to nie idioci z OFE, jeśli mają szansę dostac taka perłę i jeszcze bez kar umownych to wywalą małe kilkadziesiąt mln (tyle pewnie są warte nieruchomosci Elby) żeby zablokowac kontrolę niż ryzykować scenariusz opisany dwa okna wyżej.
The Dogs of deal.

Spółka ge??
The Dogs of deal.

To nie kapitał jest teraz najważniejszy raczej wdrożenie szybkiej strategii w punktach:
1. Przejęcie jutro kontroli nad spółką-bułka z masłem (ci kretyni co nam to zgotowali wyprzedali akcje), z wyborem nowego/starego prezesa nie będzie problemu bowiem już się zarejestrował na jutro NWZA w dodatku kupował akcje 10 000 sztuk po 36 pln (sic!) naturalnie zaangażowanyAngel
2.Decyzja o upadłości nie jest prawomocna!! Wniosek o zmianę sędziego komisarza i o zmianę postępowania na sanowanie spółki.
3.Zmudne negocjacje+przywracanie kontraktów+lekka redukcja zobowiazań+mała emisja z pp
4 Najgorzej pójdzie z mafią bankową (handl...no jednak bez ujawniania

P.S. też byłem na walnych cenzurowany i kneblowany przez Przewodniczącego.
Marzy mi się ,że pierwszą uchwałą jutro(11V) wywalimy tego ch...a z hukiem z sali obrad.
To będzie kamień milowy na nowej drodze Elektrobudowy S.A. bez parszywego dopisku
VICTORY
The Dogs of deal.

"W mojej opinii elba o czym pisałem tutaj powinna wystąpić o upadłość układową w zeszłym roku. Obecnie akcjonariusze nie dostaną NIC, kompletnie nic."

1. Nie można dyskryminowac optymistów
2.Nie można nie dostrzec ,że jutro na NWZA dojdzie do volty (stary zarząd już ucieka ze strachu przed odpowiedzialnością). Nowa Rada powoła nowy zarząd i nie można wykluczyć , że ten będzie wnioskował o biegłego rewidenta dospraw szczeg. w celu zbadania przesłanek upadłości i do tego czasu w celu zabezpieczenia powództwa ograniczenie dezyzji syndyka.
3. Nie można wykluczyć ,że da się przekierować upadłość likw. na "z możliwością zawarcia układu" - do tego nie trzeba emisji.
4.Nie można w końcu wykluczyć , że nowy zarzad uchwali warunkową emisję z pp , wykupi wierzytelności bankowe i zrzuci jarzmo
The Dogs of deal.

ELEKTRO SPIRO KONTRA ZARM(en)ZARA hello1
The Dogs of deal.

W Elbie jak u Chithcocka zaczeło się od trzęsienia ziemi a potem napięcie narastało....to trwa dalej .Po rekordowo szybkim w historii RP ogłoszeniu upadłości przez sąd mamy próbe pobicia kolejnego przez syndyka ...wyprzedania aktywów Elby chyba jeszcze przed walnym...ogłoszone w czasie epicentrum pandemii....w srodku Wielkanocy....Perfekcyjnie zsynchronizowana operacja instytucji państwowych.
Zastanawiam sie czy zamiast ironizować nie powinniśmy RAZEM wreszcie coś zrobić -zawiadomienie od akcjonariusza do Prokuratury/ KNF (tez ma upr. prokuratora) o możliwości popelnienia przestępstwa w celu zabezpieczenia powództwa do czasu wyłonienia nowych organów spółki na NWZA . Kto da wsparcie??
The Dogs of deal.

Witam,
Czy jest na forum jakiś prawnik bo parę rzeczy wymagałoby uściślenia.
Co może w tej chwili zrobić nowa Rada Nadzorcza, powołać nowy zarząd ? Przecież obowiązki zarządu przejął syndyk. Przewertowałem Prawo upadłościowe i wydaje się ,że jest parę opcji ratunkowych:
- art.266 : upadły,syndyk lub wierzyciel może wystapic do sadu o postepowanie układowe- zwróćcie uwagę na subtelne rozróżnienie : upadły, syndyk , to by oznaczało ,że spółka (upadły) może o to wnosić niezaleznie od woli syndyka ,być może po to jest potrzebny nowy zarząd ,który wybierze nowa rada.
- być może jest też krótsza ścieżka : to zarzad (nie wierzyciele ) wnioskował o upadłość więc być może nowy zarząd moze wnioskować o jej uchylenie.

"Porozumienie ..." jest wymienione z imienia i nazwiska więc jest to akcjonariat nowy. Przez ostatni tydzień ze dwa razy wymienił sie akcjami akcjonariat (wolumen) odsiewając z tego 2/3 roboty spekulantów to i tak daje akumulację na poziomie 30-50%.
Poziom defraudacji i zeszmacenia w czynach OFE osiągnał sufit wie chyba nie mogliby teraz odkupować...mogliby??
The Dogs of deal.

Zapomniałem dodać ,że chodzi o NCT Inwestycje Świetokrzyskie
The Dogs of deal.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 9 lipca 2009
Ostatnia wizyta: 4 listopada 2020 13:58:03
Liczba wpisów: 216
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,496 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +129,70% +25 939,75 zł 45 939,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d