pixelg
MILLENNIUM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

MILLENNIUM [MIL]

AKTUALNY KURS: 4,942 zł (-2,14%) 15-06-2021 13:36
Hunter
0
Wpisów: 83
Wysłane: 14 lutego 2009 00:06:33 przy kursie: 1,74 zł
Mam pytanie czy ktoś ma akcje Millenium lub też przygląda się obecnie spółce? Ja trochę mam na poziomie z tego tygodnia i obserwowałem dziś sytuację dokładnie, sporo zakupiono akcji...ja widzę dwa scenariusze:

1 - odbicie powyżej 2 zł

2 - (nie wyklucza odbicia) mielenie pomiędzy sobą w celu obniżenia kursu; raport już znamy tak więc gra psychologiczna się zaczyna

Ale przy tak niskim kursie, jeśli ktoś kupuje takie ilości akcji to wiadomo, że chce na nich zarobić, no ale cóż, sporo inwestorów nie wytrzymało presji i oddało za śmiesznie niski kurs.

Słuchałem dzisiejszej konferencji Millenium...rewelacji nie było w sumie, ale na pewno będą się teraz pilnować i sądzę, że jak dobrze to rozegrają (może jakieś wsparcie z Portugalii - nieśmiało sugerowali dziś blackeye) to możemy spokojnie udać się na północ. Bogusław Kott ma ok. 3 mln 100 tys. akcji tak więc chyba też zależy mu na wyższym kursie, no ale jak się zarabia 1mln 271 tys. zł (2008) to można jakoś przetrzymać kryzys.. (wcale nie tak dużo - Lachowski, BRE - 5mln 225 tys.)

Ciekawe jak Millenium zacznie w poniedziałek, ja najwyżej dokupię jak zejdzie niżej, ale inaczej się uśrednia jak się zakupiło poniżej 2 zł a inaczej jak się ma po 3 zł (tak chciałem złapać jak spadło w grudniud'oh! ) lub jeszcze wyżej.

...A tak wogóle nie wiem co mnie podkusiło żeby wejść w tą spółkę, chyba mi banki paradoksalnie ostatnio się spodobały i stąd licząc na dobry raport zakupiłem spontanicznie...no ale jak się coś zarobi to potem wciąga dalej.
Edytowany: 14 lutego 2009 00:09

Siwy246
0
Wpisów: 18
Wysłane: 14 lutego 2009 18:28:09 przy kursie: 1,74 zł
Mam trochę akcji Millennium.
Kupiłem powyżej 2 PLN Anxious
Obserwując kurs zastanawiam się czy nie szykuje się przypadkiem jakieś przejęcie...

Hunter
0
Wysłane: 16 lutego 2009 10:12:10 przy kursie: 1,66 zł
Kurs doszedł jak narazie do 1.70, dziś brak sesji w USA i małe obroty raczej się utrzymają. Myślę, że zwałka kursu trochę może wystąpić, teraz zlecenia stoją na 1,70 52k. Ale pytanie czy nie jest korzystnie zakupić po 1,6 a ewentualnie dokupić po 1,5. Ja się zastanowię, najwyżej potrzymam, ale cały czas mam dziwne przeczucia...blackeye

Piotr74
0
Wpisów: 31
Wysłane: 16 lutego 2009 11:43:56 przy kursie: 1,66 zł
Cześć,
Ja kupiłem dziś po 1,67. Ciekawy jestem jak na tym wyjdę Think
Piotr

Hunter
0
Wysłane: 17 lutego 2009 17:10:36 przy kursie: 1,44 zł
No i jakie pomysły na Millenium ? blackeye Skusił się ktoś poniżej 1,5 dziś?? Ja w końcu nie kupiłem dziś, bo coś jakieś dziwne przeczucie mam (a obserwowałem znowu wczoraj i dziś uważnie) że bawią się cały czas i kurs powolutku spada po parę groszy. Ja sobie zlecenie ustawię nisko - może na 1,30 i zobaczę jak się sytuacja rozwinie.

Hunter
0
Wysłane: 17 lutego 2009 21:02:21 przy kursie: 1,44 zł
Staram się jak tylko mogę w każdym wolnym czasie douczyć się w sferze AT. Sporo już przyswoiłem zarówno z książek jak i z tego świetnego forum (wątek AT jest super moim zdaniem hello1 ).

Problem mam tylko taki, że jakoś z braku czasu na dosadne zgłębieniu tematu i próby w praktyce, w takim momencie jak teraz nie wiem za bardzo czy dajmy na to potencjalny opór dla Millenium jest na 1.34 a może na 1.22 czy 1.17 ??

Dlatego moja prośba do osób, które może śledzą Millenium lub też widzą na AT to czego moje oczy jakoś nie mogą mimo wszelkich chęci zobaczyć blackeye, może macie jakąś opinię na temat dalszego kursu ??

Ja miałem dziś kupić, coś mi śmierdziało i to 1,44 na fixingu jakoś mi nie pasowało... jutro też jest dzień. Dodam, że zakupiłem trochę na poziomie 1,8.

Hunter
0
Wysłane: 17 lutego 2009 21:07:14 przy kursie: 1,44 zł
Piotr74 napisał(a):
Cześć,
Ja kupiłem dziś po 1,67. Ciekawy jestem jak na tym wyjdę Think
Piotr

W "długoterminowej" (nie wiadomo ile to będzie) perspektywie pewnie wyjdziesz na swoje i to z nawiązką. Moim zdaniem nie ma sensu sprzedawać, jeśli cash nie jest potrzebny... w końcu to inwestycje, trzeba zacząć być bardziej cierpliwym, bo coś mi się zdaje, że jak staniemy się takimi 3-10 dniowymi "day-traderami" to nas grube ryby zjedzą na drugie śniadanie i nawet deser nam nie zostanie..
Edytowany: 17 lutego 2009 21:08

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 17 lutego 2009 22:30:55 przy kursie: 1,44 zł
To nie koniec spadków Shame on you :

kliknij, aby powiększyć

kurs spółki wszedł w fazę przyspieszonego kanału spadkowego.

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 17 lutego 2009 23:24:57 przy kursie: 1,44 zł
Millennium,eine kleine Problem.Ekspozycja na opcje.Jak żaden który z banków.Sick
Przy okazji,to czegoś nie jarzę.Jeśli polski bank nie jest wystawcą takich opcji,a tylko pośrednikiem,to skąd konieczność zawiązywania tych rezerw?Czyżby polski bank kręcił lody za marną prowizję,a JPM tylko inkasował profity?.To straszny mają łeb do interesów,ci z Millennium.Koniec końców i tak płatnikiem okaże się Kowalski,w najgorszym wypadku do zasiłków dla zwalnianych z upadających firm.Polnische Wirtschaft.
:(
edit.bo banków chyba nie będą musieli dokapitalizować,albo nacjonalizować,jak w Stanach?Silenced Kowalski,wystąp!
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 17 lutego 2009 23:39

Miwik
0
Wpisów: 253
Wysłane: 26 marca 2009 15:35:38 przy kursie: 1,97 zł
Kupowałem przy 1,69 opchne z małym zarobkiem bo nie mogę juz patrzeć jak nie ma siły do pokonania 2-2,02. Pewnie wywalaja ci którzy kupowali pakietówki po 300.000 akcji. A jeszcze na dodatek newsy o konflikcje kierownictwa z pracownikami. Znów chcą odkupić po 1,-z haczykiem?
Akcje są tyle warte na ile wyceni je rynek

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

MAC
0
Wpisów: 76
Wysłane: 26 marca 2009 23:25:06 przy kursie: 1,97 zł
ja zrobiłem podobnie. Kupiłem po 1,67 dokupiłem po 1,8 i pusciłem wszystko po 1,99 - po duzym wzroscie nalezy się odpoczynekWhistle . No i za duzo naganiaczy się zrobiło na innych forach.

a przy okazji pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=... cóz smród sie nie przysłuzy
Edytowany: 26 marca 2009 23:41

Hunter
0
Wysłane: 9 kwietnia 2009 12:38:22 przy kursie: 2,22 zł
Ja sprzedałem Millennium i obserwuję z boku, ciągle kurs jest blokowany..zysk niezły mam, ale chyba korekta będzie, aż wisi w powietrzu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) złożył w sądzie pozew przeciwko Bankowi Millennium SA. Urząd uważa bowiem, że bank stosuje niedozwolone postanowienia w regulaminach i umowach o kredyt hipoteczny, poinformował UOKiK w czwartkowym komunikacie.
UOKiK krytycznie wypowiedział się między innymi na temat braku zasad ustalania kursu walut oraz niejednoznacznych przesłanek pozwalających bankowi żądać dodatkowego zabezpieczenia.
"Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych, a ich stosowanie w obrocie będzie zabronione" - podano w komunikacie UOKiK.
"Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 procent ubiegłorocznego przychodu" - dodano.
UOKiK zwrócił się z prośbą do sądu, by potraktował pozew wobec Millennium priorytetowo, powiedziała przedstawicielka biura prasowego urzędu, Aneta Styrnik.
"Wyroku sądu można spodziewać się w ciągu kilku miesięcy" - powiedziała Styrnik.
Rzecznik Banku Millennium poinformował, że dokument UOKiK nie dotarł jeszcze do banku.
"Niestety nie mogę ustosunkować się do tych zarzutów, ponieważ nie otrzymaliśmy tego dokumentu od UOKiK" - powiedział rzecznik Millennium, Wojciech Kaczorowski.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 8 maja 2009 23:27:32 przy kursie: 2,55 zł
Przeczytałem starannie raport za I kwartał, no i konia z rzędem temu, kto coś zrozumie.
Szukam sygnałów co się naprawdę dzieje z tym bankiem, bo jako jeden z agresywniej prowadzonych co do profilu ryzyka, jest jednocześnie jednym z najbardziej wystawionych na skutki kryzysu.
Niestety, niewiele wiadomo na pewno i niewiele też widać. Nie jestem bankowcem, może dlatego nie potrafię wychwycić więcej niż takie zgrubne spostrzeżenia:
1. Mimo problemów nie odmówili sobie wykazania dodatniego wyniku. To rodzi największe pytania jak jest naprawdę. Niby-zyski sobie, a przepływy sobie: operacyjnie na małym minusie, a zapłacony podatek też wskazuje na mniejszą kwotę niż wykazana.
2. Wyniki w dół, ale bilans przestał się pogarszać. Wskaźniki pozostały na podobnych poziomach, za to co pozytywne, ociupinkę zmalały zobowiązania pozabilansowe. Zdaje się, że chwilowe dno operacyjne zostało osiągnięte, od niego albo w górę, albo w... nicość.
3. Trudną sytuację banku ujawniają ratingi agencyjne, wprawdzie nie skomentowane w raporcie, ale można sobie przystawić tabelkę ze str. 11 do skali np. Fitcha:
www.fitchratings.com/corporate...
a zobaczymy jak bardzo nisko jest bank oceniany - wg stanu na 9 lutego 2009 r.

Kurs jest dość wysoko od dołka, poza tym otwarte są sprawy sporów o opcje, doniesień do prokuratury i problemów z UOKiK'iem. Spokoju tutaj nie zaznamy jeszcze długo, jednak odnotowuję, jak wyżej, leciuteńką poprawę sytuacji finansowej.

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 9 maja 2009 13:19:30 przy kursie: 2,55 zł
WD, dzieki tobie przestaniemy czytac raporty :) chyba niewielu tu takich ktorzy wypatrzyliby wiecej niz Ty

marcjusz
0
Wpisów: 5
Wysłane: 5 czerwca 2009 23:06:02 przy kursie: 2,78 zł
Bank Millennium planuje, że na koniec 2009 roku jego ROE netto wzrośnie do 20 proc., a wskaźnik kosztów do dochodów spadnie do 55 proc. - poinformował bank w komunikacie.

Bank podał, że w obszarze bankowości detalicznej planuje mieć do końca 2009 roku 1,2 mln aktywnych klientów oraz 6 proc. udziału w rynku funduszy inwestycyjnych. W obszarze kredytów detalicznych Bank Millennium planuje osiągnięcie 12 proc. udziału w rynku kredytów hipotecznych pod względem wartości portfela kredytów i 8 proc. udziału w rynku kart kredytowych pod względem liczby kart.

Bank chce mieć 8 proc. udział w rynku kredytów detalicznych. W obszarze bankowości przedsiębiorstw bank planuje pozyskiwać rocznie 1500 nowych klientów z segmentu MŚP. Chce zwiększać przychody netto w bankowości przedsiębiorstw o 20 proc. i planuje osiągnięcie 7 proc. udziału w rynku w sprzedaży leasingu ruchomości.

Bank planuje także zintensyfikować rozwój sieci placówek. Do końca 2009 roku chce otworzyć dodatkowe 100 oddziałów, w stosunku do pierwotnie deklarowanej liczby 160-ciu placówek.

"Zwiększone cele programu ekspansji są rezultatem lepszych od spodziewanych wyników bieżącego programu rozbudowy sieci oddziałów oraz rosnącego potencjału polskiego sektora bankowego" - napisano w komunikacie.

(PAP)

Brzmi chyba dość obiecująco.

Vox
134
Wpisów: 6 630
Wysłane: 5 czerwca 2009 23:18:43 przy kursie: 2,78 zł
BANK chce, bank planuje, bank prognozuje.
zobaczymy jakie będą twarde fakty :-)

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 7 czerwca 2009 12:19:36 przy kursie: 2,78 zł
Vox napisał(a):
BANK chce, bank planuje, bank prognozuje.
zobaczymy jakie będą twarde fakty :-)

Z raportów banków (jak sugeruje Wódz), niewiele da sie wyczytać. Się zgadzam w całości.
Poziomy rezerw i ryzyka, są określane na tyle autonomicznie, by nie rzec dowolnie, że na dzisiaj czeski film.
Jak pogrywać, to tylko technicznie.

Akurat Millennium, ma spory arut. Prezesa Kotta, starego wyge i twardziela.

leonik
0
Wpisów: 45
Wysłane: 7 czerwca 2009 14:09:26 przy kursie: 2,78 zł
Moim zdaniem banki sa tanie, a jednocześnie jest to bardzo bezpieczna inwestycja, ktora przyniesie w dlugim terminie spore korzyści. Bank poprostu nie moze zbankrutowac. Musialoby sie dziac naprawde bardzo, bardzo zle w gospodarce, zeby banki zaczely padac. A jak ktos wrozy taki scenariusz to niech inwestuje w zloto (i żywność do piwnicy ;)).

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 7 czerwca 2009 15:30:53 przy kursie: 2,78 zł
Ten kryzys., jest o tyle specyficzny, ze ...takiego jeszcze nie było. Angel
Jeżeli uważasz, że banki mozna brać w ciemno, bo "na pewno zarobia i nie padną", to wciągaj na maksa.

Myślę, że banki będą miały problemy, ponieważ nie wszystkie firmy, którym pożyczały kase przetrwają. Zwróc uwagę, że mamy Megakryzys, a jak na razie, zero bankructw. przynajmniej tych spektakularnych. Co poniektóre firmy jadą już jajami po brzytwie, ale nikt, ani banki, ani zarządy, nie maja interesu w przedstawianiu faktycznego stany rzeczy.

Nie mam wiary w to, że wszyscy przezyją, że sielana bedzie i w ogóle...

Na bankach AT rules i...już.Angel

antonw
0
Wpisów: 62
Wysłane: 7 czerwca 2009 17:02:11 przy kursie: 2,78 zł
leonik napisał(a):
.... Bank poprostu nie moze zbankrutowac. ......

Bank of Lincolnwood ze stanu Illinois został zamknięty przez FDIC, regulatora branży. To już 37 zamknięty w tym roku bank w USA.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10