pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Miwik

Miwik

Ostatnie 10 wpisów
Włochy - skoro jest tak dobrze to czemu jest tak zle?

biznes.interia.pl/wiadomosci/n...

Akcje są tyle warte na ile wyceni je rynek

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Było by miło jak bysmy zrealizowali scenariusz z wybiciem do góry

kliknij, aby powiększyć

ale sam w to nie wierzę.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Test

kliknij, aby powiększyć

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

W końcu jakies info pozytywne.

MCI.TechVentures zainwestował w sklep internetowy Morele.net
PAP - Biznes
26 Paź 2011, 15:33

26.10. Warszawa (PAP) - MCI.TechVentures, fundusz z grupy MCI, nabył mniejszościowy pakiet akcji w polskim sklepie internetowym oferującym sprzęt IT, Morele.net - poinformowali przedstawiciele spółek na środowej konferencji prasowej.
"Morele.net posiadają silną pozycję na rynku. Realizują efektywną strategię. Mają kompetentny zespół zarządzający" - powiedział fund manager MCI.TechVentures, Sylwester Janik.

"Nabyliśmy w spółce pakiet mniejszościowy, ponieważ naszym celem nie jest przejęcie kontroli, ale jej doinwestowanie. Założyliśmy, że nie przekroczymy 51 procent udziału w spółce" - dodał prezes MCI Management, Tomasz Czechowicz.

Morele.net zamierzają już w 2012 roku zdobyć pozycję lidera na rynku e-commerce IT w Polsce i zwiększyć wyniki na poziomie przychodów.

"Naszym celem strategicznym jest osiągnięcie pozycji lidera w segmencie e-commerce IT w Polsce. Oczekujemy, że pod względem obrotów znajdziemy się na pierwszym miejscu w przyszłym roku. W tej chwili zajmujemy drugą pozycję. Mamy jednak wysoką dynamikę przychodów, wyższą niż obecny lider na rynku" - powiedział współwłaściciel spółki, Michał Pawlik.

"W bieżącym roku powinniśmy osiągnąć ponad 110 milionów złotych przychodów, a w 2012 roku minimum 160 milionów złotych. Zysk netto zamierzamy utrzymywać na obecnym poziomie" - dodał.

W 2010 roku spółka wypracowała 74,6 mln zł przychodów oraz 1,3 mln zł zysku netto.

Swój udział w rynku spółka szacuje na 5 proc. Dalszy rozwój planuje poprzez rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne oraz konsolidację.

"Planujemy skopiowanie naszego modelu na rynki zagraniczne. Obecnie sprzedajemy trochę na Ukrainie, jesteśmy też zintegrowani z Amazon w Wielkiej Brytanii. Zdobywamy doświadczenia i chcemy rozszerzyć działalność za granicą" - powiedział Pawlik.

Dodał, że bardziej konkretne decyzje w tej sprawie zapadną w II połowie 2012 roku.

Wyjście MCI.TechVentures z inwestycji oczekiwane jest w horyzoncie 3-5 lat. Zdaniem współwłaścicieli, prawdopodobnym scenariuszem jest wprowadzenie spółki na GPW.

"Jesteśmy otwarci na różne rozwiązania. Nie wykluczamy na przykład konsolidacji z innym podmiotem. Najbardziej jednak prawdopodobnym scenariuszem jest wejście na giełdę za 3-5 lat" - powiedział Michał Pawlik.

Morele.net jest spółką założoną w 2000 roku. Od 2005 roku prowadzi sklep internetowy oferujący ponad 50 tys. produktów z zakresu elektroniki użytkowej. Obsługuje 15 tys. zamówień miesięcznie.

MCI.TechVentures jest funduszem private equity zarządzanym przez MCI Management, inwestującym w technologie mobilne, e-commerce i media cyfrowe.(PAP)

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Absurdalne ...to sa wzrosty w obecnej sytuacji eurolandu a "ubieranie ulicy" cokolwiek by rozumiec pod ta nazwą musi być uwiarygodnione, cos w rodzaju: zazegnalismy kryzys w eurolandzie, jesteśmy silniesi, stefa euro bezpieczna i inne pierdoły, jak w przeciwnym razie pozbyc sie akcji jesli wszyscy oczekują kolejnej fali spadków. A może wiekszosc sie myli jak zwykle??

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Skoro powinno spadać to ........będzie rosnąć, nie ma innego wyjscia przed zwałą bo jak inaczej ubrać ulicę. Do środy w górę a później ...... później "sie zobaczy".

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Toz przeciez GS pomagał Grecji w kreatywnej ksiegowości, zakładam że jeszcze wyciagną asa z rękawa bo jakos nie wierzę żeby łatwo sie poddali.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Może jakas szansa sie z tego urodzi.....

17 polskich eko-technologii będzie miało światową promocję
PAP - Biznes
10 Paź 2011, 7:55

10.10. Warszawa (PAP) - 17 najlepszych polskich technologii w dziedzinie ochrony środowiska będzie szeroko promowanych na świecie. Firmy, które je stworzyły, wygrały tegoroczną edycję konkursu GreenEvo - tzw. akceleratora zielonych technologii Ministerstwa Środowiska.
Wybrane technologie pomagają zmniejszyć negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko, związane są z takimi obszarami jak odnawialne źródła energii, gospodarowanie odpadami, efektywność energetyczna, gospodarka wodno-ściekowa, ochrona powietrza i utrzymanie bioróżnorodności.

W ubiegłorocznej edycji konkursu wyłoniono 13 firm - laureatów. Ich technologie są promowane za granicą na targach i wystawach oraz poprzez sieć polskich ambasad i przedstawicielstw handlowych.

Projekty włączone w tym roku do programu oraz te z poprzedniej edycji będą promowane m.in. podczas misji gospodarczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Algierii, Azerbejdżanie i Mołdowie. Resort wyda też raport GreenEvo na temat rynków zagranicznych i perspektyw polskich technologii na rynkach Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, krajów Zatoki Perskiej, Armenii i Ukrainy. Technologie były już prezentowane w Indiach, na Ukrainie, w Rosji, Wietnamie i Kazachstanie.

Firmy, które opracowały wybrane w konkursie technologie, uczestniczyły wcześniej w bezpłatnych szkoleniach z zakresu transferu technologii, strategicznych rynków zagranicznych oraz rynku krajowego, zasad promocji.

W tym roku wśród najlepszych znalazł się katalizator Reduxco, poprawiający efektywność spalania paliw węglowodorowych, przygotowany przez firmę Dagas z Warki (Mazowieckie). Nagrodzono też dwie technologie z obszaru gospodarki odpadami - FuelCal firmy Multichem Eko z Pyrzyc (Zachodniopomorskie) pozwalającą na wykorzystanie odpadów z produkcji rolnej do pozyskiwania energii albo do nawożenia oraz technologię unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych metodą mikrofalową firmy Aton HT z Wrocławia, która daje możliwość unieszkodliwiania m.in. azbestu, odpadów poubojowych i zanieczyszczeń ze spalania paliw konwencjonalnych.

Z grupy technologii dotyczących odnawialnych źródeł energii na liście 17 nagrodzonych są systemy zasilania z ogniwem paliwowym firmy APS Energia z Zielonki koło Warszawy, palenisko kotła do spalania tzw. peletów z palnego materiału granulowanego firmy Fu-Wi z Elbląga, linia do brykietowania słomy LTBS firmy POL-MOT Warfama z Dobrego Miasta. Jest też technologia do oczyszczania biogazu Biosulfex firmy Zespół Innowacyjny PROMIS z Warszawy oraz "zapora" elektryczna w wodzie, chroniąca ryby przed wpłynięciem do urządzeń elektrowni wodnych, przygotowana w firmie PROCOM SYSTEM z Wrocławia.

Trzy nagrodzone rozwiązania wspierają oszczędność energii - sterownik zdalnej kontroli urządzeń elektrycznych firmy APANET - Andrzej Lis, Piotr Leszczyński z Wrocławia, oprogramowanie wspierające optymalizację zużycia mediów energetycznych firmy NMG z Bydgoszczy oraz geotermalna pompa ciepła VATRA opracowana w WSK Kraków.

W dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej najlepszymi okazało się 5 technologii. Są to: metoda "PROTE fos" blokująca fosfor w osadach dennych zbiorników wodnych przy użyciu koagulantów przygotowana w firmie PROTE Technologie dla Środowiska z Poznania, mieszadła stosowane w oczyszczalniach ścieków firmy Redor z Bielska Białej i hybrydowe suszarnie osadów ściekowych firmy EKOTOP Roman Sobczyk z Piły.

W tej grupie jest też technologia biologiczno-mechaniczna zastosowana w kontenerowej oczyszczalni ścieków firmy CTE Carbotech Engineering ze Szczecina oraz technologia oczyszczania ścieków przemysłowych Chemadex warszawskiej firmy o tej samej nazwie.

Ministerstwo stworzyło akcelerator zielonych technologii, by znaleźć na polskim rynku i wypromować za granicą innowacyjne technologie firm zajmujących się ekologią. Celem resortu jest stworzenie marki GreenEvo, która ma gwarantować wysoką jakość zielonych technologii z Polski. Uczestniczące w tym konkursie firmy uzyskają większy prestiż i zaufanie na światowym rynku - zakłada ministerstwo.

Ministerstwo przygotowało projekt GreenEvo w 2008 roku w ramach 14. Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, która odbyła się w Poznaniu.(PAP)

ago/ mki/ ura/

link: http://stooq.pl/n/?f=521747

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Zgadzam się, nie zgadzam się .... jakie to ma znaczenie jesli Twój, Mój głos nikogo nie obchodzi poza nami samymi i może jeszcze rzeszą osób myslących tak jak my ale nie mających mozliwości zmiany rzeczywistości.

jester

Cytat:
Nie zgadzam się przede wszystkim z powodów czysto indywidualnych - tak, egoistycznych. Bez kredytu hipotecznego, który zaciągnąłem kilka lat temu (a jakże, w CHF, i wcale nie żałuję, bo mimo ostatnich lamentów z powodu wzrostu kursu cały czas płacę mniej, niż gdybym wziął w PLN), do dzisiaj tułałbym się po obcych mieszkaniach, płacąc czynsz za porównywalny lub niższy standard mieszkania WIĘCEJ. W dodatku z ryzykiem, że pewnego dnia przyjdzie właściciel i powie "musicie się wyprowadzić za miesiąc, bo córka wraca z zagranicy i potrzebuje mieszkania" (przykład z własnego doświadczenia). Problem w tym, że u nas nie ma rozwiniętego, profesjonalnego rynku wynajmu lokali mieszkalnych.
Wszystko zalezy od punktu widzenia bo dla ciebie ważne jest własne lokum ale czy pomyslałeś że jesteś uziemiony kredytem i raczej nie zmienisz miejsca pracy (zakladam że na ciekawsze zajecie) a co za tym idzie nie przeprowadzisz sie na drugi koniec Europy /świata z powodu kredytu który splacasz tu i teraz. Tylko mi nie mów że zawsze mozesz sprzedać dom/mieszkanie bo jeśli zapragniesz je sprzedać to obecnie nie za taką cenę która cie usatysfakcjonuje (przykład moich znajomych jest dla mnie nauką z której czerpię) .tak więc straciłes swoją 'mobilność" i mozliwość szybkiego przystosowania się do zmieniajacego sie rynku pracy. Ale ważne co ty uważasz za dobre dla siebie.

Inaczej to wyglada jesli kredytem podpiera sie firma, to juz zupełnie inna sprawa, bez kredytu stała by w miejscu bo wypracowanie własnego kapitału w odpowiedniej ilości może nigdy nie nastapić (takiej ilości aby nie korzystać z kredytu), z drugiej strony pokażcie mi firmę która nie ma kredytu! ja takiej nie znam. pieniądz chociaż drogi i tak nie zniecheci firmy do korzystania z kredytów bo w ostatecznym rozrachunku i tak zapłaci za niego konsument (chyba banał jak sądzę ale jakoś mam wrażenie nie oczywisty dla wszystkich).

Nie zgadzam się że świat o przepraszam gospodarka może działać bez kredytu bo jesli nie kredyt to byli bysmy kilknascie dekad wstecz. Rozwój, produkcja, konsumpcja - wszystko to dzieki kredytowi.
Nie zgadzam sie z ...tym ze banki nalezy ratować (dokapitalizować ) z pieniedzy podatnika. bank to przedsiębiorstwo tyle ze ich towarem jest pieniądź (znów banał) i jesli jest źle zarządzany, nadmiernie wystawiny na ryzyko ze strony krdytobiorców to musi upaść bo niestety jak kazde przedsiębiorstwo podlega takim samym regułom gry rynkowej. Oczywiscie nie chałbym mieć pieniędzy w tym upadajacym banku, dlatego staram sie lokowac pieniądź wszędzie ale nie w banku.
Zgadzam sie natomiast z tymi którzy chcieli by aby banki prowadziły działalnosc depozytowo-kredytową, i nie zajmowały sie kreacją pieniądza dodajmy pustego i zarabianiem na wszystkich uczestnikach obrotu gospodarczo-finansowego po przez derywaty, CDS-y, CDO, ABS, MBS, swapy, krótką sprzedaż i inne instrumenty finansowe, bo to jest bandyctwo w dodatku w majestacie prawa.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Chyba przeceniacie znaczenie danych, niejednokrotnie interpretacja dobrych danych była negatywna i na odwrót złe dane okazywały sie nie tak złe w ocenie 'rynku" i powodowały, nie mówię że odwrót trendów ale, przynajmniej niezrozumiałe zachowanie "inwestorów". Ja myslę ze dane są wykorzystywane (prze niewidzialna rękę rynku binky ) do zmiany " na z góry upatrzone pozycje" tyle, że większość grających nidgy nie jest w stanie przewidzieć jakich: S czy L , a przy okazji na zmianę krótkoterminowych trendów. I nie ma znaczenia czy dane sa dobre czy złe po prostu jest okazja a wtedy łatwo o interpretację ruchów rynku.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

color "H" - 'ch'

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

No i co ze prezes kupił akcje, ma nadzieje ze zachamuje spadki i odtrąbi dzien odwrotu? Pewnie tak bedzie ale niech bedzie czujny konkurencja nie śpi i inwestuje takze w Polsce. latwo mieć nie bedzie.

drogi.inzynieria.com/cat/5/art...

A kto bedzie to obslugiwał, raczej nie Balticon.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Po chwilowej zwałce, bo przecież zniszczenia są, przyjdzie wzrost, bo odbudowac trzeba. Japonii to raczej (tsunami i jego skutki) pomoże niż zaszkodzi, jesli oczywiscie drastycznie nie wzrosnie liczba ofiar. A o krótkiej na sektor ubezpieczeń to bym sie nie martwił, jakos z tego wybrną.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Czas na jakies odreagowanie, w koncu się należy. Nie dosc ze wyhamowały spadki to jeszcze obronilo sie 6,60 (TBH o tym poziomie wspominał, w końcu prawie dotkneliśmy 50% zniesienia). A na dodatek ostanie spadki (2 dni) to juz na siłę robione.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Pierwsze akcje brałem po 1,49zł/szt. (dawno to byłobinky ) pózniej dobrałem przy emisji. Od tego czasu siedze i obserwuje, nie zrazają mnie wahniecia akcji Not talking ani te ktore były do tej pory ani obecna. Wydaje mi sie ze jak do tej pory to nie ma groźby nagłego spadku kursu, bo i nie ma i nie było zadnego 'złego' infa a te które były, były naprawde optymistyczne. To co sie dzieje obecnie z kursem to realizacja zyskow tych którzy weszli pod przejscie na główny. Ja najbardziej obawiam sie - samego siebie, bo zaczynam myślec zyczeniowo Pray (jesli chodzi o ta spółkę) a to grozi "slepotą". Jednak to co podoba mi sie w spolce najbardziej to: poza oczywiscie branżą w jakiej działa i przychodami, to zarząd. Rzadko który Prezes okazuje sie tak roztropny jak J. Dziedzic (obym nie przechwalił), a do tego akcjonariuszy nie traktuje jak zło konieczne i dojne krowy. Jak dla mnie to bardzo dobra inwestycja, i moge spokojnie posiedziec długoterminowo, bo lepiej "z madrym zgubić niz z głupim znaleść". Mówię to w odniesieniu do Zarządu salute ktory prowadzi społę jak dla mnie wzorowo; inwestycje, inwestycje, inwestycje i szukanie kontrahentów taka polityka przyniesie niebawem wymierne korzysci (jak na polskie warunki to nawet super wzorowo, mam porównanie z np. LST Capital).
Także ja na chwilę obecna siedzię dalej ale nie wykluczam redukcji posiadanych akcji bo kusi mnie....... .

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Wskaźnikowo widać wyprzedanie, nie bedzie zle . widać ze niektórzy zadowalaja sie zyskiem 1-1,5zł/na akcje, to przeciez maja prawo sprzedawać. Ja trzymam dalej, mam czas.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja juz od dawna na NC, jak wypalą 2-3 spółki to i tak jestem zarobiony. Jak nie wypali żadna to inwestycja długoterminowa bo wyjśc z niektórych to prawdziwa męka.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja bardzo chetnie zrzekne sie przyszłej emerytury w zamian za kase która idze z mojej pensji do ZUSu. Zainwestuje (nie wazne jak byle z zyskiem)i w podeszłym wieku (o ile dozyje) bede cieszył sie kasą. O kurde ...... ale czy wystrarczy mi tej kasy zeby ochronic siebie i moja rodzine przed tymi którzy rozwalą (stracą) swój kapitał i przyjdą do mnie zebym sie z nimi "podzielił" tym co mam? Socjal, w wiekszym czy mniejszym (a stawiam na wiekszym) stopniu bedzie trwał. Taka jest cena trwania państwa i taka "umowa społeczna". A tylko nieliczni byli by w stanie zarobic na swoja emeryturę, opiekę medyczną itp.
Nie zrozum mnie zle, ja skłaniam sie do uciecia pępowiny, ale uważam że społeczeństwo nie jest jeszcze na tyle bogate żeby dobrowolnie zrezygnowało z socjalu a "lud" miast i wsi na socjalu opiera egzystencję (socjal marny bo marny ale zawsze).
Koniec tematu z mojej strony.Silenced

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Cytat:
Coraz więcej ludzi ma już dość socjału. Być może więcej niż 50%.

Owszem, ja tez mam dosc socjalu ale nie zapomnij, że Polska to dwa różne światy, jeden to ten wielomiejski + duze osrodki np. produkcyjne, badawcze itp i drugi to prowincja (ze tak powiem nie obrazajac nikogo). Zupełnie inaczej wyglada sprawa, podniesienia podatków, skończenia utrzymywania emerytów i rencistów w wieku 40 lat, postrzegana przez ludzi z prowincji a zupełnie inaczej postrzega to wielkomiejski obywatel. prowincja to zarobki najnizszej krajowej a "metropolie" to kosmiczne pieniądze (porównując). I co państwo przestanie utrzymywać 'prowincje" (wypłata emerytur na dodatek śmiesznej wysokości) bo jesli tak to bedzie musiało drugie tyle dołożyc na policje, sadownictwo i wiezienia bo w końcu prowincja postawi kosy na sztorc i przyjdzie tam gdzie jest chleb. Socjal nie łatwo zlikwidować, trzeba twardej i niepopularnej polityki. A znajdziesz u nas partie która sie podejmie likwidacji socjalu, ja nie.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Raz jedyny dotknąlem społki pana K. (może byc Krause choć i Karkosik tez tu pasuje) i teraz moge spokojnie wywalać na koniec roku, przynajmniej podatek do zapłacenia sobie pomniejszam;))) ale nauczyło mnie to, żeby nie bic sie z koniem, bo i tak nie wygrasz a jeszcze cie pogryzieSpeak to the hand Dla mmnie ta spolka do wyciągania kasy, szczególnie od drobnicy która łyka bajkę o wielkiej ropie i bogactwie, a w realu właściciel (niważne czy bezposrednio czy po przez podstaiwone spóły) sprzedaje papier który z dnia na dzień traci swoja wartość. I to jest ten "złoty" interes pana K, znaleść inwestorów, zauroczyć, opchnąć papier po 800zł/akcja. a jakby cudem (w co nie wierzę) dowiercili sie do jakis pokładów to i tak zdązy odkupic po 0,80 zł/akcja. W końcu pierwszy bedzie o tym wiedział. A wtedy od nowa zabawa...

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

A ja tak sobie myślę czy aby nie zrealizuje się tu scenariusz z Drągowskiego. Pamiętacie? Urosło od 1 zl do bodaj 16 zeta, ale to jazda była. Wiem, że to nie ta branża i w ogóle ale jedno co jest podobne to mały FF

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja w odniesieniu co do CKL. Juz kiedyś pisałem o spółce na forum, jednak uwazam ze wzrosty zaczna sie wraz z pojawieniem sie zamówien na produkowane towary. wiem z najlepszego zródła że zbyt na towary przez nich produkowane moze wzrosnąć o 100% pod warunkiem, że będą w stanie tyle wyprodukować. Jak do tej pory nowa siedziba wygląda naprawdę imponująco (czasami przejezdzm obok nowej siedziby), jest juz gdzie produkować i pewnie w 'każdej" ilości. Centrum logistyczne równiez nowoczesne więc przepływ materiałów i towarow sprawny i tani. pozostaje czekać na info o zamówieniach lub szperać informacji o prowadzonych rozmowach.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Cytat:
Złożenie wniosku o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w związku z dopuszczeniem papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym
Zarząd Spółki Eko Export informuje, że zakończył pracę nad prospektem emisyjnym i w dniu 04.10.2010r. złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w związku z dopuszczeniem papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych.

Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ,,Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Zamiast w górę to my w dół, ale na tej społce to norma.angry3

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

daniel93 napisał(a):
Czy to nie jest dziwne, że S&P mocno spadł dokładnie zaraz po 16:20? blackeye

Moim zdaniem nie doszukuj sie czegos co nie istnieje tzn. że S&P podąża za WIGiem. jeśli dojdzie do tego to by znaczyło, że inwestorzy z hameryki przezucili sie na rynek europejski co obecnie jest nie realne, co nie znaczy, że w perspektywie lat nie nastapi.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja tez obstawiam wzrosty a jak usiaki zamkna sie na plusie to pozamiatane.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

ynwestor napisał(a):
Miwik napisał(a):
ynwestor napisał(a):
Cytat:
31 - 35 7 21 %
36 - 40 5 15 %
41 - 45 1 3 %

Sporo tu dziadków binky

No toothy10 ........ wypraszam sobie:toothy7

Czyżbyś to Ty był tym jedynakiem po 40, staruszku? wave

Nie, nie to nie mój głos Shame on you (kurde mozliwe zeby mi wzrok tak siadł ze myle linie d'oh! )

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2010
Data sporządzenia: 2010-08-21
Skrócona nazwa emitenta
LST CAPITAL S.A.
Temat
transakcja zbycia i nabycia nieruchomości zawarta przez podmioty zależne
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Działając zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, Zarząd LST CAPITAL S.A., informuje, że w dniu 21 sierpnia 2010 roku powziął informację o zawarciu w dniu 20 sierpnia 2010 roku przez Totmes Connect S.A. z siedzibą w Warszawie (podmiot zależny od LST CAPITAL S.A.) i Pasaż Łużycki sp. z o.o. z siedzibą w Żarach (podmiot zależny od LST CAPITAL S.A.) umowy sprzedaży oraz kupna nieruchomości.

Przedmiotem umowy jest kupno przez Totmes Connect S.A. (Spółka) od Pasaż Łużycki sp. z o.o. zabudowanych nieruchomości położonych w Żarach, przy ulicach: Strzelców i Przeładunkowej, o całkowitej powierzchni 23.206 m2, na której jest posadowiony m.in. budynek produkcyjny o powierzchni 6.000 m2.

Cena zakupu obu nieruchomości wyniosła 9.000.000,00 (dziewięć milionów) złotych. Sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT. Kwota ta przekracza 10% wartości kapitałów własnych LST CAPITAL S.A..

Źródłem finansowania kupna nieruchomości są środki własne Spółki.

W celu zabezpieczenia zapłaty w całości ceny sprzedaży Spółka poddała się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 4 Kodeksu postępowania cywilnego.
Umowa nie zawiera postanowień zastrzegających kar umownych, jak również warunków zawieszających bądź rozwiązujących. Pozostałe postanowienia umowy nie odbiegają od warunków
powszechnie stosowanych dla umów tego typu.

Zakup nieruchomości jest elementem realizacji przez Spółkę nowej strategii rozwoju, polegającej na przygotowaniu i realizacji projektu inwestycyjnego dotyczącego produkcji paneli słonecznych. Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę o zmianie firmy na SOL VENTURES S.A. oraz siedziby z Warszawy na Żary. W związku z realizowaną strategią, Spółka prowadzi negocjacje dotyczące transferu technologii produkcji paneli słonecznych najnowszej generacji. Spółka będzie ubiegać się o pozyskanie środków unijnych na tę inwestycję, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności dotyczącej produkcji odnawialnych źródeł energii. Nowa siedziba Spółki w Zarach znajduje się na terenie z najwyższym wskaźnikiem dotacji liczonym jako procent kosztów kwalifikowanych inwestycji, wynoszącym 70%. SOL VENTURES S.A jest jednym z projektów LST CAPITAL SA realizowanych w ramach klastra technologicznego.

LST CAPITAL S.A. jest podmiotem dominującym względem Spółki oraz względem Pasaż Łużycki sp. z o.o., posiada 100% udział w kapitale zakładowym i w głosach obu podmiotów.

Pomiędzy osobami nadzorującymi LST CAPITAL S.A., a Spółką nie zachodzą powiązania. Pan Dariusz Janus, Prezes Zarządu i znaczący akcjonariusz LST CAPITAL S.A., jest członkiem organu nadzorującego Spółki.
Pomiędzy osobami zarządzającymi i nadzorującymi LST CAPITAL S.A., a Pasaż Łużycki sp. z o.o. nie zachodzą powiązania.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

ynwestor napisał(a):
Cytat:
31 - 35 7 21 %
36 - 40 5 15 %
41 - 45 1 3 %

Sporo tu dziadków binky

No toothy10 ........ wypraszam sobie:toothy7

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

zjk napisał(a):
Niestety brak jakich kolwiek przeslanek na wybicie,

firma nie wprowadzi na NC w najbliszym czasie wysoce wartosciowych walorow,
ogolna tendencja na szerokim rynku jest negatywna,

chcialbym sie mylic, ale w najbliszym czasie raczej zapowiada sie tutaj kiszenie - gdyz ta spolka do spekulacyjnych jak NCG, SNW, PETROL,BORYSZEW raczej nie nalezy.

Wartosc firmy wzrosnie o kilkanascie procent, jednak bedzie to wymagac albo jakiegos przelomu albo dluszego czasu a przedewszystkim hossy w branzy.

Pozwole sie nie zgodzic z twoimi przemyśleniami:
1 przesłanki na wybicie własnie sa widoczne,
2 czy mam rozumieć że dla spółek w tym dla LST priorytetem jest wprowadzic każda spółke w której ma udziały lub jest jej właścicielem na GPW czy raczej zarabiac kase po przez jej działalnosc oraz np. przejmować juz działające spółki lub tworzyć nowe?,
3 najwyzszy czas na rozstrzygnięcie bo kiszenie juz wszystkim sie znudziło, po korekcie która juz trwa od kwietnia z lekkim odreagowaniem, czas na zdecydowany ruch,
4
Cytat:
Wartosc firmy wzrosnie o kilkanascie procent, jednak bedzie to wymagac albo jakiegos przelomu albo dluszego czasu a przedewszystkim hossy w branzy
- Ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Jeśli kilkanaście procent (rozumiem że to oznacza przedział 11-20%) to dla Ciebie mało to napisz ile Cie bedzie satysfakcjonować, poza tym ważnejsze jest w jakie projekty wchodzą na obecną chwilę. A przedewszystkim wytłumacz mi co znaczy dla Ciebie wartośc firmy wzrośnie .... jeśli bedzie hossa w branży w odniesieniu do LST bo odnosze wrażenie ze nie wiesz czym zajmuje sie LST.

Nie musisz sie zgadzać z moim zdaniem.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Sam jestem zaskoczony swoim wynikiem i uważam, że moze on uspić moją "czujność" Think aż mnie to martwi.
Wynik, jak to wynik jest mieszanką;
- AT Whistle
- szczęśliwych decyzjihello1
- nasladownictwa Anxious
- i opieki niebios Pray .

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Na początku swojej bytności na GPW pilnie sledziłem opinie na forach ale szybko z tego zrezygnowałem jako że wiecej w tym było/jest naganiania i myślenia życzeniowego niż wskazówek do kupna/sprzedaży akcji. Aczkolwiek czytałem o inwestorze amerykańskim który swego czasu choc było to dawno temu opierał sie w swoich inwestycjach na wolumenie akcji (nic innego go nie interesowało) i zarobił miliony wiec jednak jakas metoda to jest.
Póżniej rozsmakowałem sie w AT ale obecnie opieram sie na wielu kryteriach, inaczej sie nie da, choc przyznaje głównie na AT (bo to odzwierciedla wg. mnie, stadne zachowanie tłumu czyli inwestorów na giełdzie).

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

.... ciekawa dla mnie jest CentrumKlima, którą zresztą obserwuję. O mały włos a pracował bym w tej firmie więc podzielę się ..... garścią informacji z mojej obserwacji i rozmów z managmentem spółki. Po przeprowadzce do nowej siedziby, już sie kończy, spółka rozpocznie produkcje swoich wyrobów ze zdwojoną siłą, zreszta wie po co to robi, ponieważ jest w stanie sprzedać 100% wiecej niz dotychczas i chodzi o rynki eksportowe a nie krajowy. Zdecydowanie poprawi wyniki finansowe po przez sprzedaż jak również reorganizację firmy, tu mam na mysli dział logistyki w szczególności i sprzedaży oczywiście. Mówie o logistyce bo tu wskaźniki zostaną znacząco poprawione - nowy magazyn, zupełnie inny system magazynowania a co za tym idzie dostepnosc towaru i szybkośc działań przy mniejszej obsadzie pracowników w stosunku do uzyskiwanego obrotu.
Solidna firma którą cechuje ciągły rozwój, np. zainwestowali w produkcję elementów do klimatyzacji i robia to jako jedyni na tak wielką skalę że byc może staną się jednym ze znaczących wytwórców na rynku europejskim, nie ograniczają się do sprzedaży urządzeń i elementów klimatyzacji ale dbają o przywiazanie do siebie klienta dobrym serwisem.
Nie mam czasu na sprawdzanie danych finansowych ale spodziewam się jak juz pisałem wyżej znaczącej poprawy wyników.
Stabilnosc w akcjonariacie tj. dwóch współwłaścicieli i BZ WBK, i nic sie nie zmnieni w tej materii o ile mi wiadomo, pozostaje tylko FF na poziomie 39% gdzie nie wiadomo kto ile ma akcji. Normali właściciele, którzy wiedzą jak prowadzic i rozwijac interes. Gdybym nie miał lepszych inwestycji to kupił bym ich akcje i zakopał bo z pewnością nie przyniosą straty.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Z Twojego portfela ciekawa dla mnie jest CentrumKlima, którą zresztą obserwuję. O mały włos a pracował bym w tej firmie więc podzielę się z Tobąa garścią informacji z mojej obserwacji i rozmów z managmentem spółki. Po przeprowadzce do nowej siedziby, już sie kończy, spółka rozpocznie produkcje swoich wyrobów ze zdwojoną siłą, zreszta wie po co to robi, ponieważ jest w stanie sprzedać 100% wiecej niz dotychczas i chodzi o rynki eksportowe a nie krajowy. Zdecydowanie poprawi wyniki finansowe po przez sprzedaż jak również reorganizację firmy, tu mam na mysli dział logistyki w szczególności i sprzedaży oczywiście. Mówie o logistyce bo tu wskaźniki zostaną znacząco poprawione - nowy magazyn, zupełnie inny system magazynowania a co za tym idzie dostepnosc towaru i szybkośc działań przy mniejszej obsadzie pracowników w stosunku do uzyskiwanego obrotu.
Solidna firma którą cechuje ciągły rozwój, np. zainwestowali w produkcję elementów do klimatyzacji i robia to jako jedyni na tak wielką skalę że byc może staną się jednym ze znaczących wytwórców na rynku europejskim, nie ograniczają się do sprzedaży urządzeń i elementów klimatyzacji ale dbają o przywiazanie do siebie klienta dobrym serwisem.
Nie mam czasu na sprawdzanie danych finansowych ale spodziewam się jak juz pisałem wyżej znaczącej poprawy wyników.
Stabilnosc w akcjonariacie tj. dwóch współwłaścicieli i BZ WBK, i nic sie nie zmnieni w tej materii o ile mi wiadomo, pozostaje tylko FF na poziomie 39% gdzie nie wiadomo kto ile ma akcji. Normali właściciele, którzy wiedzą jak prowadzic i rozwijac interes. Gdybym nie miał lepszych inwestycji to kupił bym ich akcje i zakopał bo z pewnością nie przyniosą straty.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

A ja właśnie wchodziłem po 1,38 (pod At) spekulacyjnie i czekam na dobry moment wyjścia

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Raport bieżący nr 18/2010
Temat: Ustanowienie zastawu na aktywach o znacznej wartości
Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 2) Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe.

Zarząd MCI Management S.A. informuje, że w dniu 13 maja 2010 r. MCI Management S.A. zawarła umowę zastawu zwykłego na 57.000 (pięćdziesięciu siedmiu tysiącach) certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez IPOPEMA 34 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, utworzony i zarządzany przez IPOPEMA TFI S.A. z siedzibą w Warszawie (Certyfikaty, Fundusz), o których nabyciu Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 15/2010 z dnia 29 kwietnia 2010 roku.

Cena emisyjna jednego Certyfikatu równa jest 1.000,00 zł (jeden tysiąc złotych), co oznacza, iż wartość 57.000 (pięćdziesięciu siedmiu tysięcy) certyfikatów wynosi 57.000.000,00 zł (pięćdziesiąt siedem milionów złotych). Zastaw jest zabezpieczeniem wykonania zobowiązania MCI Management S.A do wykupu 57.000 (pięćdziesięciu siedmiu tysięcy) obligacji serii „D”, imiennych, niezabezpieczonych, nie posiadających formy dokumentu (Obligacje), o których emisji Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 15/2010 z dnia 29 kwietnia 2010 roku.

Nie istnieją powiązania pomiędzy Spółką, jej osobami zarządzającymi lub nadzorującymi, a zastawnikiem.

Zastawione Certyfikaty uznano za aktywa o znacznej wartości ze względu na to, że ich łączna cena emisyjna przekracza 10% wartości kapitałów własnych Spółki.

Podsumowując powyższe informacje, Zarząd MCI Management S.A. informuje, że emisja Obligacji oraz objęcie Certyfikatów, o których Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 15/2010 z dnia 29 kwietnia 2010 roku, wynikały z potrzeb krajowego inwestora finansowego nawiązującego współpracę z MCI Management SA. MCI podjęła się realizacji tego projektu w zamian za wynagrodzenie, którego wysokość nie odbiega od warunków rynkowych stosowanych w przypadku tego typu umów. Ponadto Obligacje i Certyfikaty ze względu na wzajemne powiązanie ich wartości mają neutralny wpływ na bilans Spółki oraz nie generują ryzyka inwestycyjnego po stronie Spółki.

Podstawa prawna:
§ 5 ust. 1 pkt 1 RMF w sprawie informacji bieżących i okresowych

Roman Cisek – Członek Zarządu
Marek Wencki – Prokurent

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

A czy wyobrażacie sobie ze "świat" jest gotowy na nowy kryzys (jeszcze nie odtrąbiono końca tego), nie sądzę. Mimo złych nastrojów ja nie wierzę ze znów zaczniemy spadać. W gruzach miało by lec wszystko co do tej pory zrobiono? Programy pomopcowe itp., nie po to zostaly uchwalone zeby nie przyniosły pożądanych rezultatów (zgadzam sie natomiast, że nie jest to sposób na zakończenie kryzysu ktory dławi świat, co najwyżej przełożenie ogłoszenia bankructwa)no ale kupując czas może doczekamy sie innego rozwiazania problemów. Co mogło by być takim antidotum? Zmiana waluty światowej na chińskiego juana? Co przy głosach dajacych sie słyszeć że przyczyną obecnego kryzysu jest dolar staje sie całkiem realne. Na dzis trudno odpowiedzieć.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Frog napisał(a):
Ciekawostka za Stooq.pl:

"Giełda Nasdaq poinformowała, iż anuluje wczorajsze zlecenia między godziną 14:40 a 15, z uwagi na nieprzyjęcie ich przez system..."

Niestety nie mam dostępu do całości...

gielda.onet.pl/elektroniczne-p...

Trochę więcej ale tez nie wyczerpująco, przynajmniej w odniesieniu do tych 40-50 miejsc handlu akcjami. Ale i tak daje do myslenia. nawet gdyby zbombardować NYSE handel akcjami może sie odbywac dalej.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Cytat:
Amerykańska komisja papierów wartościowych (SEC) i agencja federalna kontrolująca amerykańskie rynki kontraktów terminowych (CFTC) poinformowały w czwartek wieczorem, że zbadają sprawę gwałtownego spadku notowań akcji na nowojorskiej giełdzie podczas czwartkowej sesji.

We wspólnym oświadczeniu obie agencje obiecały "przedsięwziąć środki dla ochrony inwestorów".

Poinformowały również, że "ściśle współpracują z innymi regulatorami (rynków) finansowych (...), by zbadać niezwykłą aktywność zaobserwowaną chwilowo popołudniu (w czwartek)".

W ciągu kilku minut po godzinie 14.45 indeks Dow Jones stracił około 200 punktów. Na Wall Street to niespotykany spadek - komentuje agencja AFP. Dow Jones odzyskał następnie część strat.

Wcześniej cytowana przez AFP telewizja CBNC, powołując się na anonimowe źródła, podała, że pracownik Citigroup, składając zlecenia na akcje firmy Procter&Gamble popełnił błąd wpisując niewłaściwą ilość zer. Według komentatora Fox Business News, pracownik Citigroup miał zaś wydać mylne zlecenie dotyczące akcji P&G.

Proszeni przez AFP o wyjaśnienia przedstawiciele Citigroup nie potwierdzili tej informacji, deklarując jedynie, że w chwili obecnej "nie dysponują żadnym dowodem na to, że Citigroup była zaangażowana w błędna transakcję".

SEC i CFTC zapewniły w oświadczeniu, że mając na względzie ochronę inwestorów upublicznią wnioski ze swojego badania, jak i stosowne rekomendacje.

Ciekawe czy kasę tez będą oddawać? puke_l

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

ami napisał(a):
Wielu pisało, że TA korekta ma mieć 20%. Było ca 26%. Starczy? Angel

A ja dzis zapakowałem sie w akcje, mam nadzieje ze nie bede żałował. binky

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Jeszcze maja ponad godzinę to i co nieco odrobią. A przy okazji wykasowali wszystkie SL.
Jakos nie podaja nigdzie że wybuchła III war world wiec spokojnie czekam na dalsze wydarzenia.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Z komunikatu KNF

6. Komisja jednogłośnie nałożyła na trzy osoby fizyczne - akcjonariuszy MCI Capital Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA kary pieniężne w wysokości po 50 tysięcy złotych dla każdej z tych osób za niezawiadomienie KNF o zamiarze nabycia akcji towarzystwa stanowiących 10,81% kapitału zakładowego (zgodnie z art. 54 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych).

Niestety ABC DATA dalej oczekuje na zatwierdzenie.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja tu siedzę od nie pamiętam kiedy i nic sobie nie robię z tych wahan kursu. Przyjdzie czas to i żniwa będą obfite thumbright

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja tez nie widziałem "listy kolejkowej" jak składałem zapis ale liczę że samo przejście na główny pomoże społce we wzrostach, w przeciwnym razie Pray

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

koordian napisał(a):
Miwik napisał(a):
Horyzont napisał(a):

A czy myślisz, że ta nierównowaga szybko zostanie zrównoważona?
Czym, a raczej KIM...opozycji już prawie nie ma.. Obawiam się, że dochodzenie do stanu równowagi, to nie będzie taka szybka droga :( a najbliższe wybory prezydenckie raczej tego nie załatwią.
Jak Ty, nie popieram żadnej ze stron, bo polityka to dla mnie jednak bagienko, i już od dawna stoję z boku, i jak Ty stan zbliżony do równowagi uważam za najzdrowższy...
Pozostaje więc nadzieja, że taka ofiara, zrodzi coś dobrego w dalszej perspektywie.

No o to kim ma zostac zastąpiona to bym raczej sie nie martwił. Kandydat na Prezydenta z PISu .. prosze bardzo, Zbigniew Romaszewski. Na inne stanowiska też znajdą sie zastepcy i to bez problemu, wrócą z europosad jak to juz ktos wczesniej zauważył. Prezes NBP .. Bielecki (dobry kandydat Po) ale znajdzie sie parę dobrych kandydatur wsrod 'sympatyków' PISu, generalicja bez komentarza (maja swoich zastepców) itd. życie nie znosi próżni, ludzi nie zastapionych zastepują nastepni, życie toczy sie dalej tylko tych co zgineli żal...

Ludzie czy Wy macie problemy z pamiecia? czy wam google nie dziala?
JK Bielecki to taki sam specjalista jak Kaziu Marcinkiewicz, wsadzony na stanowisko jako nagroda i ciepla posadka z duza pensyjka od aktualnie rzadzacego klanu. Specjalista od transportu morskiego pfuuuu, za to, ze korzystnie "sprzedal" PKO SA dostal od nich fotel prezesa i milionowe wynagrodzenie, ale to wloski vice-prezes rzadzil w tym banku ( i zdaje sie pensyjke tez mial wyzsza od Krzysia)
Jak mawial dr J. Goebbels klamstwo powtarzane po stokroc staje sie prwada, ciekawe czy Fakt do spolki z Super Expresem zrobia z Kazia takiego samego specjaliste jak zrobila Wybiorcza z Krzysia??

Źle mnie zrozumiałeś (a i ja źle to ująłem) Prezes NBP .. Bielecki (dobry kandydat dla Po) Dla mnie jak i dla PISu nie jest dobrym kandydatem.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Horyzont napisał(a):

A czy myślisz, że ta nierównowaga szybko zostanie zrównoważona?
Czym, a raczej KIM...opozycji już prawie nie ma.. Obawiam się, że dochodzenie do stanu równowagi, to nie będzie taka szybka droga :( a najbliższe wybory prezydenckie raczej tego nie załatwią.
Jak Ty, nie popieram żadnej ze stron, bo polityka to dla mnie jednak bagienko, i już od dawna stoję z boku, i jak Ty stan zbliżony do równowagi uważam za najzdrowższy...
Pozostaje więc nadzieja, że taka ofiara, zrodzi coś dobrego w dalszej perspektywie.

No o to kim ma zostac zastąpiona to bym raczej sie nie martwił. Kandydat na Prezydenta z PISu .. prosze bardzo, Zbigniew Romaszewski. Na inne stanowiska też znajdą sie zastepcy i to bez problemu, wrócą z europosad jak to juz ktos wczesniej zauważył. Prezes NBP .. Bielecki (dobry kandydat Po) ale znajdzie sie parę dobrych kandydatur wsrod 'sympatyków' PISu, generalicja bez komentarza (maja swoich zastepców) itd. życie nie znosi próżni, ludzi nie zastapionych zastepują nastepni, życie toczy sie dalej tylko tych co zgineli żal...

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Zobaczymy jak zareaguje giełda na dzisiejsze głosowanie nad reformą opieki zdrowotnej (sztandarowy projekt Obamy). Chcialbym sie mylić ale uchwalenie reformy pociągnie giełdy w dół a może byc pretekstem do glębszej korekty, bo ta reforma to równiez dodatkowe podatki dla przedsiebiorców (opodatkowanie planów ubezpieczeniowych oferowanych przez pracodawcę) czego nikt wydaje sie nie dostrzega.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Za ostro poszliśmy do przodu, przecież nie było zadnego infa, ktoś probuje ostudzic głowy ale chyba nie da rady tego zrobić. Do końca sesji jeszcze troche czasu więc raczej nie da sie powstrzymać wzrostów.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Zaczynamy jazdę oby nie za wcześnie. Niech jeszcze KNF poda komunikat o zatwierdzeniu a wtedy pozamiatane......, przejście na główny rynek - i ciekaw jestem ile możemy urosnąć w kilka dni na samym przejściu na główny (+40%)?, chyba realne. Przynajmiej mam taką nadzieję.
Nie naganiam żeby nie było, każdy rozum ma.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

aszik napisał(a):
...i co dalej?...

.........dalej, spekuła sie wysypie bo po infie z zarządu nie widzi szansy na wzrosty, a my ("starzy" akcjonariusze)dalej spokojnie bedziemy rosnąc, juz nie w takim oszałamiajacym tempie ale przesłanki się znajdą do wzrostów. I lepsze wzrosty po 2-3% niż dzida 30%, bo upadek i gwałtowniejszy i boleśniejszy.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Trzymam i nie zamierzam oddac (przynajmniej nie na tych poziomach)hello1

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

konik napisał(a):
znowu sie ruch tu zrobil.

mnie przypomina sie ZNK lapy, tez piekne obicie bylo po plotce o katarskich wagonach. tu na 99proc koniec bedzie podobny.

jesli ktos lubi spekulacje to chyba lepsze bylyby spolki takie jak aton, nicogames, czy ekoexport. moim zdaniem sensowniejsze sa firmy na poczatku drogi niz na jej koncu

Toż przeciez ja nie kupiłem na "długi termin" a po to żeby szybko zarobić (powiedzmy 100% w tydzień) i zapomnieć wave
A jesli chodzi o Atonh i Ekoexport (te akurat mam) to tam jestem na dlugi termin bo są "rozwojowe' zarówno co do profilu działalności jak równiez w odniesieniu do "zdrowych fundamentów".

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja wczoraj załapałem sie tuz przed drugimi widlami, a teraz siedzę z palcem na enterze (juz nawet miałem wywalać jak schodziło poniżej 2,15) ale przetrwałem pokusę blackeye . Zresztą uświadomiłem sobie że jak poleci w dól to i tak nie zdąze nacisnąc entera. Widać że obecnie nikt z większych nie wychodzi jak również nie widać chętnych do wejscia więc obserwuje ale jeśli nie nastapi zdecydowany ruch w górę to częśc zysku zrealizuję, zostawie "małą paczke' na ewentualny wystrzał w górę. Również uważam że to juz zupełnie inna spółka Techmex od tej z przed I rozprawy sądowej.

Ale tez licze na wieksze odbicie w okolice 3,80;))))

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

No, po takim komunikacie i planach na przyszłość co do rynku amerykanskiego to teraz nowa emisja, nie inaczej.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Dla mnie miłe zaskoczenie wysokością kursu akcji, spodziewałem sie dalszego zjazdu (związanego z uchwaleniem PP) a tu okazało sie że wszystko wliczone w cene akcji. Jest dobrze zeby tylko nie przechwalic. Teraz podpis Prezydenta i może bedzie okazja do "podniesiena" wyceny akcji, jesli oczywiście znajda sie chetni na "podebranie" wiekszej ilości waloru..

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Czemu patrzycie na giełde w Izraelu jak by miala wyznaczać cokolwiek?
Przyjmijcie do wiadomości że ta giełda w niedzielnej sesji powtarza ruch sesji piątkowej giełdy amerykańskiej, i w żadnym razie nie wyznacza zadnego kierunku!!! Owszem TA-100 to taki ichniejszy WIG-20 i tyle w temacie.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

mathu napisał(a):
Kiedy ta kaczka raczy podpisać naszą ustawę?

Skoro nawet konkurencja mówi wprost że ustawa jest jakby wprost stworzona dla Atona, to przyszłośc wygląda bardzo optymistycznie.

No wlaśnie źle sie dzieje że tak się mowi, bo to jest pretekst żeby odesłać do TK ustawę lub część, ale mam nadzieje, jak Wy, że Prezydent nie stanie przeciw swojej opcji politycznej i podpisze ustawę.

Cytat:
przy tak lecącym rynku te akcje i tak bardzo dobrze się trzymają

Właśnie to jest pocieszajace, że nie spadliśmy na pysk, znaczy sa nadzieje i to duze w "akcjonariacie".

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

mathu napisał(a):
Akurat te nie przeszły (autoklawy), ale cały senat jednogłośnie przyjął finalną wersję ustawy, więc nie ma takiej możliwości żeby nie podpisał.

Prezydent zawsze moze skorzystac z prawa weta, choć zgadzam sie że w tym przypadku nie uczyni tego, ale wystarczy żeby "Zbychu do Mira" szepnął slowo a niektóre przepisy odda do TK i już jest klapa. Chce powioedzieć że mylisz się twierdząc ze
Cytat:
nie ma takiej możliwości żeby nie podpisał
. Ale zostawmy ten temat, najważniejsze po podpisie sa zamówienia żeby wreszcie spłynęły. A jak na razie cisza w tym temacie i mnie to niepokoi. Bo jesli chcą podwyzszenia kapitału to niech przynajmniej pokazą marchewkę (dadza komunikat o zamówieniach ze są na tyle i tyle) bo jak na razie to tylko perspektywy zostają.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Spowoduje bo uchwalenie ustawy przez sejm to polowa drogi (do wykoszenia konkurencji) potrzeba jeszcze podpisu Prezydenta zeby prawo weszło w zycie. Jesli mówisz ze nie spowoduje wzrostów to wyobraź sobie sytuacje gdy Prezydent wetuje lub przesyła do TK całą/część ustawy. Nie spowoduje to spadków?
Oczywiście nie mam na mysli wzrostów takich jak na EEX ale chociażby lekkiego odreagowania kursu, bo jak na razie to powoli ale tylko osuwamy sie. A na komunikat o sprzedaży X urządzen tez czekam.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Dlatego napisałem ze sie boję i trzymam palec na enterze bo jak dla mnie to tez uroslo do niebotycznych rozmiarow, a kiedys musi sie to skończyć. Kiedy to zależy od spekuły lub dobrych wiadomosci które moga napłynąć, tzn. z hameryki i innych stron swiata o zamowieniach, i dadzą impuls do dalszych wzrostów, a wtedy nawet spekula nie uwali kursu. Jak bedzie to czas pokaze.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Mam nadzieje że na dniach bedzie info o podpisaniu ustawy przez Prezydenta w przeciwnym wypadku spadniemy bo nie bedzie zadnego bodzca do wzrostów. Przegapiłem moment wyjścia i teraz bede kisil "ogóra".Pray

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Jesli dzis zamknie sie na poziomie 4,59 lub wyżej bez żadnego info bedzie super dobrze. A jak bedzie jakies dobre info na dniach to odlecimy w "kosmos". Aż sie boję Dancing i siedze z palcem na enterze bo wszedlem na takich poziomach, ze nie bede sie chwalił coby Wam przykrości nie robić (szczegolnie koledze +90%).

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

serpico napisał(a):

bracia z nad Morza Martwego chyba wskazali kierunek na jutro:

www.tase.co.il/TASEEng/MarketD...

kliknij, aby powiększyć

raczej nadrabiają piątową sesje ale kierunek przynajmniej na otwarciu jest znany

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Zwałka to tak w okolicach 3,90-4,00 zl moze nastapić albo i nie nastapi wystarczy info o dużym zamowieniu np. z hameryki na II kwartał i korekty nie bedzie. tylko wtedy może być PP, bo skala dziallnosci sie znacznie zwiekszy a moce produkcyjne moga nie podołać zamówieniom. Tak sobie marzę...... ale kto wie..

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

A ja stawiam śmiałą teorie - zresztą powtarzam ja od wczoraj-, że odbijamy sie od oporu 1150-1165 na S&P 500 zejdziemy jakies 100 w doł a później dalej atakujemy nowe szczyty. Tylko czy bedziemy podchodzic 2 - 3 razy i przebijemy opór czy odbijemy sie i spadamy w przepasc? To jest moje pytanie na dzis!

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Wyprzedaje akcje - korekta musi nadejść. W poprzedniej hossie tez odbijaliśmy sie od poziomu 1151-1161 na S&p500. Teraz może jeszcze podciagna kilka punktów ale nie maja wystarczajaco siły na przejście oporu za pierwszym podejściem. Zreszta niedziwedzie tez musza zarobić

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Jeśli nie bedzie takiego sku....stwa jak na GPH to pod 4 zł pojedziemy bez problemu, jak by nie patrzeć perspektywy przed spółka są dobre, a moga być lepsze (zależy od chociażby Skandynawi).

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

[/quote]Obydwie mogą budzić wielkie kontrowersje i mogą być powodem do niepokoju. Po pierwsze, struktura akcjonariatu znacznie się zmieni ulegnie rozdrobnieniu. Po drugie, spółka ma charakter "rodzinny". Póki co Państwo Krawczykowie mogą się czuć jak u siebie na folwarku i drukować tyle akcji, ile dusza zapragnie. I to nie tylko dla obcych inwestorów ale dla siebie samych. Informacja numer 2 stwarza nieodparte wrażenie, że zachcą zrealizować zyski i wysypią w rynek trochę akcji korzystając z dość wysokiego kursu. Taki scenariusz już raz zrealizowali. Rzeczywiście sytuacja staje się nieciekawa i zastanawiam się nad sprzedaniem, póki jestem jeszcze na dużym plusie.[/quote]

Oddaj wszystko na otwarciu i uciekaj z tej spółki bo to sku....ństwo co zrobili. Nie miałem i nie mam zamiaru miec udziału w takim cyrku.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Ja też "idę' na długi termin, choc teraz wydaje sie że faktycznie korekta nalezy sie jak psu buda - ale patrzac na taki Atonh wcale nie musi nastapic. Dlatego też jestem spokojny i czekam na 3 zł jesli dotkniemy 3 to po tym spodziewał bym sie korekty w okolice 2,50 zł

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

WatchDog napisał(a):
Miwik napisał(a):
Z logistycznego punktu widzenia wzrost zapasów jest "pase" bo zapas = pieniądz, tyle ze zamrożony. W gospodarce swiata zachodniego dominuje logistyka "just in time" a tu nie ma zapasów, wszystkie towary i materiały do produkcji znajduja sie "w drodze" (bo firmy nie zamrażaja kasy w pełnych magazynach i zmiejszają zapasy magazynowe do tzw zapasu minimalnego), dlatego ja uważam ze wzrost zapasów to zły sygnał, brak popytu zatrzymał poprzednio zamówiony towar w sklepach.

Sam wzrost zapasów to zły sygnał, ale w połączeniu ze wzrostem sprzedaży - jak najlepszy. Hurt służy do zasilania detalu, który stosuję technikę pull, czyli domawia jak zejdzie. Hurtownicy prognozują poziomy zapasów na podstawie rotacji czyli sprzedaży. Mi w każdym razie nie wystarczy jeden odczyt bez porównania na przykład do roku wcześniej albo do średniej, bo wprawdzie ruch jest w dobrą stronę, ale nie wiem gdzie jestem na mapie.

Zgadzam sie że bez porównania do odczytów wczesniejszych nie da się prawidłowo interpretować wskazań ale do tych wskazań trzeba dodac nastroje konsumentów w obecnej chwili. Gdyby dodac do tego wielośc zaplanowanej produkcji przypadającej na np. I Q wtedy można spostrzec jaka bedzie przyszłości. Nadmienie jednak, że hurtownik (tak jak sklepikarz) ma zapas minimalny wyznaczony na podstawie wczesniejszych ruchow w magazynie np. grudzień 2008 do grudnia 2009 i na tej podstawie wylicza sobie zapas minimalny jaki powinien posiadać aby towaru ani nie zabrakło ani nie zostało. Skoro zapasł wzrósł tzn. że spadł popyt, a to oznacza ze częśc firm bedzie mieć większe koszty bo to co wyprodukowała (na podstawie przyjetych założeń o zbycie) musi zostawic w magazynie, wzrośnie zapas = zamrozony pieniądź i wpadnie w kłopoty finansowe bo moze stracić plynnosc (oczywiscie zalezy od wielkości firmy i skali produkcji).

To troche nie na temat ale musze to napisać. Dla mnie mistrzami sa japońskie koncerny a number one to Toyota, która nie ma magazynow, przez co nie ma kosztów magazynowych (budynki, ludzie, podatki, urządzenia itd.). Zaopatrzenie do produkcji aut jest just in time a sygnałem zamówienia produktów do produkcji jest zamówienie na auto składane w salonie. Świetna organizacja procesów, integracji systemów (od sieci komputerowej po składanie zamówień na produkty) i pracy. Niech ktoś spróbuje znalesc ile samochodów zostało Toyocie w magazynie z 2009 r. (odpowiedź 0). Ale gdyby wszyscy tak dzialali to nie było by publikacji wskaźnika wzrostu lub spadku zapasów.. .. więcej nie bedę takich długich monologów pisał silent .

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

lajkonik napisał(a):

Mam pytanie do wszystkich:
Jak oceniacie taki wskażnik jak wzrost zapasów w USA ?
Wielu analityków pisze, że to super, bo zwiększą się zamówienia. Czyli zapowiedż hossy na giełdzie. I to może być prawdą. W listopadzie zamówienia musiały być wyższe i zapasy wzrosły, bo szły święta. Jeżeli teraz, tzn po grudniu, zapasy się zmniejszą, bo sprzedaż była wysoka to zgoda z nimi.
Jednak generalnie wydaje mi się, że wzrost zapasów w handlu nie wróży niczego dobrego (no właśnie poza tym listopadem). Gdyby powtórzył się na koniec grudnia i w styczniu to jednak down.

Z logistycznego punktu widzenia wzrost zapasów jest "pase" bo zapas = pieniądz, tyle ze zamrożony. W gospodarce swiata zachodniego dominuje logistyka "just in time" a tu nie ma zapasów, wszystkie towary i materiały do produkcji znajduja sie "w drodze" (bo firmy nie zamrażaja kasy w pełnych magazynach i zmiejszają zapasy magazynowe do tzw zapasu minimalnego), dlatego ja uważam ze wzrost zapasów to zły sygnał, brak popytu zatrzymał poprzednio zamówiony towar w sklepach.

A ci amerykanie to nie sa jednak tacy źli .....................pieknie wyciagneli na '+'

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Szaleństwo od początku sesji, gdzie to sie zatrzyma????

Pierwszy opór ok. 2,20, następny ok. 2,40 - lepiej jakby troche zwolniło.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Vox napisał(a):
wydaje się że kierunek jest jeden. kryzys się skończył,
więc trudno liczyć na korekty.

Z tym kierunkiem to tak do końca nie wiadomo, no chyba że mówimy o dekadzie - ale to dla mnie za długa perspektywa, nawet dobre dane mogą zostać wykorzystane do zwałki bo nie były "dość dobre" albo Warren B. pierdnie a my dostaniemy "sraczki". Kierunek jest jeden ale do czasu ogłoszenia wyników za IV Q, a może nawet i nie to. Nie możemy rosnąć bez zadnej korekciny. ..

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Cytat:
IMMOEAST AG Last Price 4.03 +4.68%

W ładnym kanale spadkowym sie poruszamy, własnie dobiliśmy do "górnej bandy" i co dalej..... albo przebijemy kanał albo sie odbijemy i skorekcimy poniżej 3,40 E.
Ja obstawiam przebicie i wyjście górą.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Cytat:
Mamy w końcu tydzień do głosowania wiadomej ustawy w Senacie.

I wlasnie ten tydzien mnie najbardziej interesuje, troche sobie "pohandlujemy" przed głosowaniem acz nie spodziewam sie po głosowaniu gwałtownego wybicia, zdaje sie że do tego czasu bedzie juz w cenie nadchodzące glosowanie.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Zastanówcie sie wszyscy co robicie na gieldzie (giełdach), "inwestujecie" bo nie wiecie co macie z kasa zrobic czy spekulujecie chcąc powiekszyć posiadany kapitał!!!
Gielda to rynek (a własciwie ring) gdzie jeden "inwestor" chce przechytrzyć drugiego "inwestora" = spekulanta - bo jak nazwac ludzi którzy nie wiąza sie z firmą na dłuzej niz max 3 lata i nie identyfikują sie z nia a tylko chcą zarobic na włozonym kapitale. Ja jestem spekulantem (jak zyski ze spekulacji zacznę przekazywać "ubogim" to wtedy stanę sie filantropem) a i Wy nimi jesteście (bez urazy nikogo) i dobrze mi z tym do puki zarabiam.

A zapomniałbym ..............i życze wszystkim forumowiczom SW samych trafnych i zyskownych "inwestycji" w nowym 2010 roku!!!
wav

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Jack_Be napisał(a):
Dla mnie to jak nie będzie SILNEGO SYGNAŁU z szerokiego rynku na wzrosty, to taką bidę będziemy klepać na Immo jeszcze długo. Najgorsze, że boli jak spada. Nawet chumoru nie mam.
Cholera.

Sprzedaj i ustaw sie niżej, tak około 3,30 E, odkupisz taniej, zarobisz, zaoszczędzisz zdrowia, same korzyści.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Bardzo ładnie ktos dziś zbiera pakieciki po kilkla kilo, jak tylko sie pojwi po prawej za chwile znajduje sie odbierajacy po lewej - no, chyba, że mi się tak tylko wydaje d'oh! .
Jesli to nie "łapanie leszcza" a raczej na to nie wygląda to możemy sie spodziewać znacznego podbicja kursu niebawem.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Nie sledzę wątku ale info z komisji jest takie

orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/...

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

siekoo napisał(a):
aaa, to sorry blackeye
zrozumialem na opak - ze niby Vistula posiada juz te wszystkie przymioty (z wysokim poziomem obslugi klienta na czele).
czyli jestesmy zgodni king
a co powiesz na 'napackana' oferte internetowa Vistuli? tzn z jednej strony klasyka jak z Bonda, z drugiej spodnie rurki wygladajace niemal jak z lateksu + kurtka z futrzanym kapturem, albo powyciagny swetr i czapka? do kogo skierowana jest oferta? businessman'ow, geek'ow, pokolenia emo (Vistula, Vistula Red)? cos malo spojna ta linia - dla mnie to sygnal, ze Vistula nie wie ktory target jest jej i na wszelki wypadek chce byc w kazdym sektorze.

Oferta zdecydowanie nie dla mnie, a czy zaciekawila klientów zobaczymy po wynikach. Pewnie znajda sie zwolennicy tej kolekcji, choć są brandy bardziej pożadane w tym przedziale wiekowo/społecznym niż Vistula. Wychodzi na to, jak ogladam ta kolekcje, że Vistula chce pozyskac klientów ze wszystkich grup wiekowych i społecznych. Zeby tylko nie zapedzili sie w "kozi róg", dobrze to ujęła koleżanka Kasia
Cytat:
Rozbabranie grupy docelowej to bardzo poważny zarzut dla firmy, która opiera się na jej postrzeganiu przez klientów. W długim okresie doprowadzić to może do utraty wierności kolejnych grup klientów i zmarginalizowania jej oferty. Po prostu nikt by się z nią nie identyfikował, więc nikt nie chciałby jej kupować.

Albo postawi na klientów którzy identyfikują sie z marką i sa do niej przywiazani ale rowniez i do poziomu i jakosci ponizej którego nie schodzi firma albo marginalizacja marki, bo sie nie da ubierać po troszę i dziadka, i ojca, i syna jednakowo zaspokajajac ich gusta.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Cytat:

zas co do abstrahowania od czynnika cena/jakosc - jak bede odpalal cohiby bankotami 100$ to raczej pojde do Armaniego niz Vistuli. tak wiec, za droga dla szarego czlowieka, za malo prestizowa dla bogatego, zbyt sztywna dla osob odbiegajacych od manekinow krawieckich (nie mozna np. rozparowac garnituru - doswiadczenia wlasne).

Toz to samo powiedziałem jesli ktos zrozumiał inaczej to jest w błędzie. Vistula chciała by europejskiej marki (patrz jak sie reklamowali: Pierce Brosnan ).....i na chęciach sie kończy, bo jakos nie sa w stanie połaczyć obsługi z jakością.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Kasia Stefanska napisał(a):
Miwik napisał(a):
Moim zdaniem na Vistule nalezy patrzeć po przez markę: prestiz, elegancja, klasa, szyk i co tam jeszcze chcecie. Jak zaczniesz patrzeć przez ceny to dojdziesz do wniosku ze ludzie sa idiotami kupując ten sam towar za który w innym sklepie (tzn. innego brantu) zapłacą 3 lub 5 razy mniej. Kupujący płacąc taką (wysoką) cenę oczekują w zamian: dobrej i fachowej obsługi, świetnego kroju kupowanych ubrań i dodatków, najwyższej klasy materiałów i rozpoznawalnosci klienta przez personel (jak enty raz wchodzi do sklepu to obsługa wie w jakich kolorach gustuje). Tym Vistula ma sie różnić od innych brantów i jesli zdobedzie "wierną" klientelę to żadna cena nie odstraszy kupujących. Na tym ma zbudować biznes a jak to sie udaje to widać, sama "marka" cudów nie uczyni.

To chyba mocno przeceniasz Vistulę jako markę. To jest marka dla klasy średniej: dobra obsługa, dobre materiały, dobry krój. Ale nic więcej. Rozpoznawalność klienta jest ale w Gucci.

No chyba, że taka faktycznie jest strategia marki. Ale opary luksusu buduje się przez długie lata. To życzę im powodzenia...

Tak samo podchodzę do Rage Age. Nazwa jest masakryczna...

Uważam że aspirują aby tak ich postrzegać, może na lokalnym rynku (duże miasta) za taka markę uchodzą, nic poza tym na chwile obecną.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Moim zdaniem na Vistule nalezy patrzeć po przez markę: prestiz, elegancja, klasa, szyk i co tam jeszcze chcecie. Jak zaczniesz patrzeć przez ceny to dojdziesz do wniosku ze ludzie sa idiotami kupując ten sam towar za który w innym sklepie (tzn. innego brantu) zapłacą 3 lub 5 razy mniej. Kupujący płacąc taką (wysoką) cenę oczekują w zamian: dobrej i fachowej obsługi, świetnego kroju kupowanych ubrań i dodatków, najwyższej klasy materiałów i rozpoznawalnosci klienta przez personel (jak enty raz wchodzi do sklepu to obsługa wie w jakich kolorach gustuje). Tym Vistula ma sie różnić od innych brantów i jesli zdobedzie "wierną" klientelę to żadna cena nie odstraszy kupujących. Na tym ma zbudować biznes a jak to sie udaje to widać, sama "marka" cudów nie uczyni.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Miło sie to czyta, pewnie IPO bedzie imponujace, Tomus zrobi trochę szumu i pójdzie jak "ciepłe bułeczki"

www.parkiet.com/artykul/7,8779...

i mi to pasuje.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

mroman napisał(a):
No to sytuacje mamy jasna STX jest bee.. bo jest gniotem i tak napisali na podłodze. Za to Jutrzenka to same delicje, wprawdzie urosła o 220% ale kto by sie tym przejmował skoro PB zaliczył ich do tanich firm, ciekawe czy zrobili to teraz czy poł roku temu? ;-))

Kompania jest zacna buldi, nocny, przepraszam jezeli kogos pominałem, wiec i ja sie dołącze. Sprzedaja po 1,85 wzrosł wolumen i wyglada to na wybicie z boczniaka. Wyglada na to ze da sie cos ugrac.

Napisałem, że to 'wielkie nic' i dalej tak twierdzę. A że masz inny pogląd na spółkę to Twoja sprawa. Mnie równiez ucieszy wybicie , bo mam stratę na tej spółce i czekam momentu aby z niej wyjśc. Tak wiec każdy ruch w góre to dobry ruch ale co do spółki to zdania nie zmieniam, po wielkich zapowiedziach nic nie zrobiono a i przegrane przetargi nie wniosły żadnej refleksji do zarządu.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 67 Numer raportu / 2009 Rok Pole, w które można wprowadzić dodatkowe oznaczenie numeru raportu.

Data sporządzenia: 2009-12-08
Skrócona nazwa emitenta
TECHMEX Pole zostanie uzupełnione automatycznie po wypełnieniu arkusza z informacjami o podmiocie i ponownym otwarciu arkusza raportu.

Temat
Zażalenie na postanowienie Sądu o ogłoszenie upadłości
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Spółka Techmex SA w upadłości likwidacyjnej informuje, że dnia 7 grudnia 2009, Zarząd Spółki złożył zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 30 listopada 2009 dotyczące ogłoszenia upadłości obejmującej likwidację majątku Spółki i wniósł o zmianę postanowienia na upadłość z możliwością zawarcia układu.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Moje doswiadczenia z ta spółka sa takie iż kiedyś to i owszem można na niej było grać, przynajmniej jakieś perspektywy miała: budowa i przystosowanie do pobierania opłat na autostradach. Po wejściu włochów do spółki były wielkie zapowiedzi ekspansji na wschodnie rynki Europy itd., z szumnych chaseł pozostało wielkie nic. Spółka która tylko i wyłącznie eksploatuje jednna autostradę, właściwie 100 km autostrady, po przegranych przetargach w zeszłym sezonie stanęła w miejscu. Jedynie co dobrze jej wychodzi to podwyższanie opłat za przejazd przez koncesjonowany odcinek autostrady. Acz trzeba jej (spółce) przyznać jedno, wiedziała jak ma podpisać koncesję, bo z umowy wynika, że nikt nie ma prawa zbudować "konkurencyjnej" drogi w obrębie bodajze ok. 50 km od istniejącej autostrady. Tymsamym stała sie jedyną władczynią drogi (nielicząc lokalnej) łączącej Kraków ze śląskiem. Wielkie madzieje - kiedyś, wielkie nic - obecnie..

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

polmoney napisał(a):
ile zostało czasu na zażalenie od decyzji? bo bez tego będzie ciężko.

bywalec, banki mają zabezpieczenia

Techmex ma 7 dni na złożenie zażalenia od wyroku tylko zastanawiam sie czy te 7 dni liczyć od wydania decyzji przez sąd czy od otrzymania decyzji na piśmie.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

SirHoe napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
owner napisał(a):
wszyscy aż tak zarobieni? a powiem wam że ja to tyle zarobiłem że już nawet nie moge sie doliczyc a jak mi wypłatka z pracy etatowej wpływa na konto to nawet tego nie zauważam. co to sie porobiło.

Wybacz ze sie wymadrzam ale jak index wzrosl o 80% czy wiecej nawet obecnie nie pamietam to srednio zaawansowany inwestor powinien miec porownywalna a nawet lepsza stope zwrotu.
Wiec idac tym tropem ile lat trzeba czekac na lakacie aby tyle zarobic ?

średnio zaawansowany inwestor wypada gorzej niż indeks, nawet statystyczny zaawansowany inwestor wypada gorzej niż indeks. tylko nieliczni mają lepsze wyniki.

łatwość 'przeskoczenia' indeksu jest jednym z mitów giełdy nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością.

Zgadzam sie z SirHoe, trudno jest znacząco wyprzedzić indeks. Ja co prawda jestem na sporym plusie (przewyższam indeks) ale niewiele brakowało a oddalbym wszystko (upadlość Techmexu). I w jednej chwili z dużego plusa zrobił by sie ogromny minus, co ja mówie bankrut. Ta sytuacja nakazała mi ponowne zastanowic sie i przemyśleć sposoby inwestowania.
A tak na marginesie to oddam 90% zysków za możliwość trafnego przewidywania jak zachowa się większość 'inwestorów', to lepsze niz znajdowanie niedowartościowanych spółek.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

discopolo napisał(a):
Miwik napisał(a):
Jak do tej pory jest tak, że kto trzyma z Tomkiem ten żle na tym nie wychodzi.

Powiedz to tym, którzy kupowali po 38zł wierząc Tomkowi w rychłe 100zł.

A mamusia nie mówiła że na giełdzie sa źli ludzie którzy chcą zabrać Twoje pieniądze........ mi mówiła i jak tylko nie idzie po mojej myśli to choć serce boli to tne straty jak najszybciej źli ludzie mnie tego nauczyli. Współczuje tym którzy kupili na górce (sam władowałem sie na Biotonie) ale pomyśl ile sie nauczyli o giełdzie od tego czasu. A co do Tomka to dalej uważam ze źle na tym nie wyjdę obserwujac jego poczynania w MCI, chodzi mi o sposób działania i zarządzania spółkami.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Moim zdaniem Mci zachowuje sie całkiem dobrze biorąc pod uwagę to co dzieje sie na giełdach. Nie ma euforii ale i nie ma panicznej wyprzedaży. Jeśli prospekt ABC Data ukaże sie w najbliższym czasie bedzie szansa na fali dobrego infa popłynąc z wiatrem. Jak do tej pory jest tak, że kto trzyma z Tomkiem ten żle na tym nie wychodzi.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Spółka w której działam oszczędza mocno ale w tej chwili jest to juz apogeum oszczędnosci: zamrożone pensje, cofnięte premie, wprowadzone limity na wydatki itp tyle że w wiekszości jest to wykorzystywanie kryzysu jako bicza na pracownika i mozliwości większego zarobku dla właśicieli spółki. Ale co ciekawe zaczeliśmy mocno inwestować w infrastrukturę. Wreszcie zarząd zrozumiał że taniej nie bedzie (usługi, budownictwo itp.)i zaczął mocno przyśpieszać, rozwijamy się jakby szybciej niż do tej pory. To dobry czas na przejęcia i pozyskanie nowych klientów, lepszego nie bedzie przez długi czas.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Jakiś mizerny ten odpał. A mialo być tak pięknie..

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Moim zdaniem spółka niewiedzić czemu wyceniana za nisko. Restrukturyzować tak duże przedsiebiorstwo to nie jest zajecie na miesiąc. Rynek dostrzeże wysiłki i kurs odbije, potrzeba tylko czasu. Nie od razu Kraków zbudowano.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

nowy1960 napisał(a):
Ciekawie było gdzieś od godz 14. Zlecenia kupna na kilkanaście tysięcy natomiast sprzedających bardzo mało. Popyt kilkakrotnie przerastał podaż. I tak do końca. Coś tu musi być na rzeczy.

Taki wielki popyt był że cena stała w miejscu, że zauważę. Jak pójdzie dobre info to wtedy bedzie popyt a jak na razie to podrygi są.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Na razie to usiaki sie otworzyły zobaczymy jak sie zamkną
a co do obserwacji S&P to
http://www.marketwatch.com/

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

No to gramy 2 scenariusz wydaje sie, i mi to pasujeSick

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Całe szczęście ze na początku zeszłego tygodnia stałem w kolejce do kasy biletowej, i wykupiłem przedział sypialny, w przeciwnym razie na stojaka bym teraz podróżował. A gdzie to jeszcze do ceu, kawal drogi, na Mikołaja to moze być i z -24 stopnie-wróć-złote chcialem powiedzieć.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Z tego co widać to przebijamy szczyt na 2416 i powinniśmy dalej maszerować w gorę w końcu jesteśmy w trendzie wzrostowym. Boję sie jednak że przebicie może być "fałszywe" i za chwilę polecimy z nienacka co by przetrzepało skórę bykom. Bo ja jako byk tez jestem niedzwiedziem w połowie wave .

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

markuz12 napisał(a):
witam ja dla kontrastu dodam ze jestem wiernym klientem vistuli...uwazam ze mozna zawsze tam znalesc fajny, oryginalny niesztampowy i dobrej jakosci ciuch..potrafia swietnie laczyc elegancki i sportowy styl w ktorym najlepiej sie odnajduje ...i dlatego wierze w ta marke ..pozdrawiam
p.s. a propo chin ostatnio warren buffet reklamowal chinskie garnitury widze ze Kolega ma dobre wzorce

Wcale nie odmawiam Vistuli świetnego designu, dobrych jakościowo materiałów itd, chodzi o to że w porównaniu do producentów których marka nie jest jeszcze tak rozpoznawalna to prócz ceny nie widać różnicy.

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Taurus80 napisał(a):
[
Po tylu latach przywiazania do jednej pani postanowilem podpisac swiadectwo deopzytowe :)
W zyciu jak w inwestycjach przywiazuje duza wage do long term :)

Gratuluję, w końcu to ma być najlepsza "inwestycja" thumbright

股票是这么多的价值,市场将会尽可能多

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 19 lipca 2020 20:48:30
Liczba wpisów: 253
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,655 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d