pixelg
"Rakieta" w 2011r - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

"Rakieta" w 2011r

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 14 lutego 2011 17:08:32
no i Agroliga weszła w fazę równoważenia, TKO 140 PLN Angel

Jordan
2
Wpisów: 155
Wysłane: 14 lutego 2011 20:58:00
Chyba się zainteresuje tą Agroligą:) choć trochę strach po 25% wzrostach, ale w sumie gram na longtermie więc spróbuję. A moje Wasko też pięknie pnie się:), a jak jeszcze wygrają kontrakt na nowe dowody...:D

janinho
0
Wpisów: 83
Wysłane: 15 lutego 2011 00:53:55
Frog napisał(a):
Takie wątki często są nazywane "przeglądem portfeli", gdyż każdy twierdzi że odpali to, co ma aktualnie w swoim portfelu. blackeye

to oczywiste. Przecież nikt nie trzyma w portfelu akcji, które będą spadaćShame on you

Moja propozycja Groclin zaczyna się realizować. Gdy to pisałem nie miałem spółki w portfelu mimo iż na nią liczyłem. Niestety przegapiłem moment planowanego wejścia (18zł)

Optimus coś nie chce się zatrzymać. Nie chcąc być zbyt zachłannym sprzedałem.

Wasko rozkręca się bardzo dynamicznie. Co do wygranej w przetargu o dowody to nie wiem czy im się to uda. Konkurencja jakby lekko "uprzywilejowana" Shame on you

a NC to się boję binky

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

janinho
0
Wysłane: 15 lutego 2011 00:59:40
tratata napisał(a):
Moj typ to Astro z NC. Maja bardzo ambitne plany, wręcz szalone. Jeśli wypali im pakiet 10 kanałów tv w hd z czego 3 w 3D+platforma multimedialna to kilkadziesiąt milionów kapitalizacji może okazać się mało.

nie siedzę w temacie ale spółka debiutowała po 15 gr natomiast aktualnie prawie 6zł.
czy to jeszcze może rosnąć? Whistle

Jordan
2
Wysłane: 15 lutego 2011 11:37:43
"Wasko rozkręca się bardzo dynamicznie. Co do wygranej w przetargu o dowody to nie wiem czy im się to uda. Konkurencja jakby lekko "uprzywilejowana""

Z tego co wiem to konkurent ma powiązania z Ministerstwem co wręcz sprzyja Wasko, w obawie przed oskarżeniem o korupcję.. ale zobaczymy, obecny wystrzał może oznaczać, że wygrana jest już CZĘŚCIOWO w cenie.

janinho
0
Wysłane: 15 lutego 2011 19:51:45
Cytat:
Z tego co wiem to konkurent ma powiązania z Ministerstwem co wręcz sprzyja Wasko, w obawie przed oskarżeniem o korupcję..

moim zdaniem to właśnie Wasko nie sprzyja. Myślisz, że oni boją się takich oskarżeń? niestety z reguły w PL chodzi o to żeby się nachapać będąc przy władzy. Potem o ustawionych przetargach dowiadujemy się od dziennikarzy z gazet lub TV ale winni są zwykle bezkarni Not talking puke_l

tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 15 lutego 2011 21:56:49
janinho napisał(a):
tratata napisał(a):
Moj typ to Astro z NC. Maja bardzo ambitne plany, wręcz szalone. Jeśli wypali im pakiet 10 kanałów tv w hd z czego 3 w 3D+platforma multimedialna to kilkadziesiąt milionów kapitalizacji może okazać się mało.

nie siedzę w temacie ale spółka debiutowała po 15 gr natomiast aktualnie prawie 6zł.
czy to jeszcze może rosnąć? Whistle

Nie wiem czy wolno tutaj spamować planami i historią spółki, ale skoro pytasz to odpowiem.

1) Ciężko mówić o cenie debiutu 15gr, za tyle dom maklerski dostał niecałe 0,67%. De facto nie było jeszcze emisji bo nie była takowa potrzebna. Raczej można się jej spodziewać jeszcze w tym roku, telewizja wymaga sporych nakładów.
2) Kwestia tego czy może rosnąć jest uzależniona od ewentualnego sukcesu bądź porażki pakietu 10 kanałów tv, wszystkie w HD w tym 3 trójwymiarowe. Na dzień dzisiejszy przebrnęli przez wielomiesięczne procedury związane z udzielaniem koncesji przez KRRiT (6 z 10, wg moich obserwacji pozostałe 4 powinny na dniach się pojawić, bo przeszły już pozytywnie przedostatni etap postępowania i został tak zwany uścisk ręki prezesa). Za sukcesem przemawia przede wszystkim główny akcjonariusz, Pan Krajewski i jego doświadczenie branżowe. To on stworzył superstację, pierwszego bigbrothera czy też teleturnieje, które w tvp utrzymały się przez lata.
3) Co do przyszłości w branży telewizyjnej duże zamieszanie może wywołać przydzielanie 4 miejsc na multiplexie cyfrowej telewizji naziemnej MUX 1, nie wiem jaką rolę odegra w tym astro i czy w ogóle weźmie udział, ale na pewno warto to obserwować. Pakiet NEXT (wczesniej robocza nazwa OOGNET) ma być dość unikalny jak na polskie, a nawet światowe standardy.

Dodam, że pierwszy kanał ma ruszyć testowo w najbliższych tygodniach. Próbki materiału można obejrzeć na wersji beta portalu oognet
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 15 lutego 2011 22:02

mankomaniak
0
Wpisów: 572
Wysłane: 15 lutego 2011 23:53:03
janinho napisał(a):

Optimus coś nie chce się zatrzymać. Nie chcąc być zbyt zachłannym sprzedałem.

Bardzo mądrze zrobiłeś.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

Jordan
2
Wysłane: 21 lutego 2011 11:55:06
Wasko codziennie zadziwia jeszcze bardziej, dziś na razie 12,5% up, niedługo prześcignie Groclin i będzie rakietą I kwartału:)

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 27 lutego 2011 13:09:13
Lubawa zupełnie jest niepopularna na tym forum, ale z racji tego że posiadam jej akcje nie jestem obiektywny. Nie mniej w piatek zaliczyliśmy upragnioną korektę i zatrzymaliśmy się na wsparciu ze średnich. Spółka właśnie przecchodzi zmiany w strukturze, 1 marca wyniki a od przyszłego kwartału będą konsolidować przychody nowych spółek.

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 14 marca 2011 19:04:28
pop napisał(a):

Jest nią Marketeo.

Pop Ty obstawiłeś MKO ja PHO a zdaje się, że obaj mamy ORŁA którego chyba nie docieniliśmy... a on bach prawie 100% do góry i zdaje się,że to nie było jego ostatnie słowo Think

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 14 marca 2011 19:36:30
Być może to tylko kwestia timingu, a PHO i MKO jeszcze dadzą porządnie zarobić Angel
Klika się i sprzedaje ;-)

maverickatowice
0
Wpisów: 68
Wysłane: 4 kwietnia 2011 13:20:35
A moimi typami na ten rok (po pierwszym kwartale) są: Photon i Sadovaya. W Photon dopiero zamierzam wejść ale póki co brak wolnych środków. Sadovaya już dała zarobić ok. 25% a myśle, że to może być takie Oponeo w tym roku. W każdym razie licze na podwojenie włożonego kapitału na tej spółce. Uważnie przygladam się także Komputronikowi po restrukturyzacji. Boom na spółki z branży gier moze pozytywnie odbić się także na tej spółce.

mila
0
Wpisów: 716
Wysłane: 5 kwietnia 2011 17:49:19
Na dzień dzisiejszy stawiam na Centrum Klimę i Introl.

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 18 maja 2012 20:50:49
noise napisał(a):
Też mam kilka spółek, ale tylko jedna ma szansę zaistnieć w kategorii "rakieta" Angel.
Think Nie wiem czy będzie rakietą w 2011, ale w 2012 jest bardzo duża szansa. Mam na myśli Photon...
PS. Ale naganiacz ze mnie Angel a pisałem to przy kursie 5,54

Wyciągnąłem mój wpis z przed ponad roku w celach edukacyjnych głównie dla siebie. Kandydat na rakietę miał awarię silników i zarył w ziemię. 14 miesięcy i sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Lot koszący z 5,5 zł na 66 gr. Na szczęście dawno już nie mam, ale i tak straciłem na tym ze dwadzieścia procent.Co gorsza w pewnym momencie miałem w tym prawie połowę porfela. Jak pomyślę, że korciło mnie żeby to trzymać do skutku sam nie wiem jakiego to aż mnie zimny pot oblewa...

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 18 maja 2012 21:17:03
No cóż, nie ma się czego wstydzić i chyba trzeba mieć spory dystans do siebie, bo to w końcu typowanie, a pewności na giełdzie nie można mieć nigdy...Speak to the hand .
Jak by nie patrzeć, to chyba po ostatnim raporcie photona bez ściemnianiania można powiedzieć, że to już zwykła agonia,a o spółce już niedaleko do określenia, że "była"...
W ogóle jakoś sporo bankructw grozi na GPW,czy NC...d'oh! Chociażby większość budowlanki jest w zasadzie przekreślona, strach się bać...Anxious .
Edytowany: 18 maja 2012 21:17

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 20 maja 2012 22:56:28
no Photon to tragedia się stała.

Do niedawna moją rakietą były Azoty Tarnów (upłynniłem na jakiś miesiąc przed ogłoszeniem wezwania po niewiele niższej cenie).

A co teraz? Kurcze nie wiem. Stawiałem w tym roku na cukierników i spożywce ale ceny surowców nadal psują wyniki finansowe.

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 22 maja 2012 15:57:54
noise napisał(a):
noise napisał(a):
Też mam kilka spółek, ale tylko jedna ma szansę zaistnieć w kategorii "rakieta" Angel.
Think Nie wiem czy będzie rakietą w 2011, ale w 2012 jest bardzo duża szansa. Mam na myśli Photon...
PS. Ale naganiacz ze mnie Angel a pisałem to przy kursie 5,54

Wyciągnąłem mój wpis z przed ponad roku w celach edukacyjnych głównie dla siebie. Kandydat na rakietę miał awarię silników i zarył w ziemię. 14 miesięcy i sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Lot koszący z 5,5 zł na 66 gr. Na szczęście dawno już nie mam, ale i tak straciłem na tym ze dwadzieścia procent.Co gorsza w pewnym momencie miałem w tym prawie połowę porfela. Jak pomyślę, że korciło mnie żeby to trzymać do skutku sam nie wiem jakiego to aż mnie zimny pot oblewa...

dziś ciąg dalszy masakry, na liczniku już 55 groszy. Kiedyś (gdzieś tak przy 5 zł) bym sobie dał za tę spółkę rękę obciąć. I co? Teraz bym tej ręki kurna nie miał.
Jest to ciekawa lekcja. Dla mnie przede wszystkim taka, że jeśli coś jest bardzo podejrzanie tanie w stosunku do perspektyw to prawdopodobnie jest ku temu jakiś powód. Nie ma łatwej kasy
Edytowany: 22 maja 2012 15:58

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 22 maja 2012 16:55:24
@mrk

mam te same przemyślenia z Photonem, miałem go przy okolicach 3,- zł spory pakiecik... ależ koszmarnie bym skończył.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 22 maja 2012 17:02:27
A ja Wam powiem,że nigdy nie rozumiałem co widzieliście w tym photonie...Speak to the hand
Pamiętam, jak kiedyś v3nom mi przysyłał na priva maila z tłumaczeniem jaki to midas i photon jest ekstra. Przejrzałem, analizowałem i obie spółki wydały mi się zwykłym badziewiem, kompletnie nie rozumiałem tego powszechnego zachwytu,a w sumie obie spółki skończyły nawet gorzej, niż to wynikało z moich obaw...Speak to the hand .

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3