pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

janinho

janinho

Ostatnie 10 wpisów
Dobre wieści

Miranda w pełni sił. Spółka uzupełniła moce produkcyjne
Cytat:
Miranda sp. z o.o., której jedna z hal produkcyjnych spłonęła w listopadzie ubiegłego roku, uruchomiła ostatnią partię nowych krosien, całkowicie uzupełniając brakujące moce przerobowe.

www.lubawagroup.com/index.php/...">Miranda w pełni sił. Spółka uzupełniła moce produkcyjne

witam po latach :)

Aktualnie: cena ; udział w portfelu
Barlinek zakup 1,06zł; 5%
Boryszew średnio 0,56zł; 5%
JSW 136zł; 10%
Lubawa średnio 1,23zł; 46%
PKP Cargo 68zł; 24%
POLIMEX średnio 0,46; 5%
ZEPAK 26,20; 5%

Wziąłem udział w IPO:
PCC EXOL- sprzedaż po 2,2zł (zysk po odliczeniu prowizji) 69,25%
ALIOR- sprzedaż po 61,25 (zysk po odliczeniu prowizji) 6,62%

Miałem też krótki epizod z:
Ciech- sprzedaż po 24,70zł (zysk po odliczeniu prowizji) 24,56%
Azoty Tarnów - sprzedaż po 57,15zł (zysk po odliczeniu prowizji) 16,20%

w jaki sposób można zapisać się na wezwanie w DM PKO BP?

Odwołanie prognozy wyników

no to w najbliższym czasie chyba nie ma co liczyć na jakiekolwiek wzrosty i ciekawe co to za dodatkowe koszty?

Kamizelki dla włoskiej armii

coś słabo kupowana ta plotka

wprowadzenie opłat elektronicznych wpłynie raczej pozytywnie bo jest to okazja do podniesienia stawek klientom, którzy w większości mają tego świadomość :)

transport kolejowy na dłuższym dystansie jest oczywiście bezkonkurencyjny ale nie może istnieć bez drogowego, który może świadczyć usługi door to door w przeciwieństwie do kolejowego a jeżeli tak, to mowa już o transporcie intermodalnym :)

Dzisiaj zaczęły się zapisy

Profil Działalności

Działalność Spółki można podzielić na dwa segmenty:

* INWESTOWANIE W INNOWACYJNE SPÓŁKI
* USŁUGI ZWIĄZANE Z BRANŻĄ LOTNICZĄ

2zł za akcję- zapis na minimum 1000akcji

więcej szczegółów: www.aerfinance.com/polish/inve...

wiadomo coś o Czarnobylu 3D ? nigdzie nie mogę znaleźć świeżych wiadomości

Straciłem cierpliwość do spółki Gino Rossi i sprzedałem po 4,02zł zamykając pozycję z 3% straty.

Zdecydowałem się również zrealizować część zysku na Epictures sprzedając około połowy pakietu. Po ostatnich wzrostach spodziewam się powrotu w okolice 5zł gdzie nabędę większy pakiet akcjithumbright

Emitent informuje, iż 15 lutego 2011 roku do Spółki wpłynęło zawiadomienie od Wiceprezes Zarządu Spółki Pani Anny Zarzyckiej-Rzepeckiej o następującej treści:

„Zawiadamiam, iż na sesji giełdowej w dniu 14 lutego 2011 roku wraz z mężem Sebastianem Rzepeckim dokonaliśmy sprzedaży 98.00 (słownie: dziewięćdziesiąt osiem tysięcy) akcji Spółki Lubawa S.A. za kwotę 125.440 zł. (słownie: sto dwadzieścia pięć tysięcy czterysta czterdzieści złotych) tj. po średniej cenie za akcję 1,28 zł.”

Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

czy to nie dziwne ? wystarczyło poczekać kilka godzin i sprzedawać o 20gr więcej gdyż wzrosty były na dziś spodziewane Think

Dzisiaj pozbyłem się Amiki po 47,65zł a jutro kupuje od nich odkurzacz Dancing mam nadzieję, że nie rozbuja to zbytnio kursu Whistle

kliknij, aby powiększyć

Lubawa planowo wystrzeliła i oby się nie zatrzymywała. Z drugiej strony wszystkie dobre informacje już chyba wyszły na jaw i się realizują. Ciekawe do jakiego poziomu doprowadzą kurs Think Oczekuję 2zł

Cytat:
Z tego co wiem to konkurent ma powiązania z Ministerstwem co wręcz sprzyja Wasko, w obawie przed oskarżeniem o korupcję..

moim zdaniem to właśnie Wasko nie sprzyja. Myślisz, że oni boją się takich oskarżeń? niestety z reguły w PL chodzi o to żeby się nachapać będąc przy władzy. Potem o ustawionych przetargach dowiadujemy się od dziennikarzy z gazet lub TV ale winni są zwykle bezkarni Not talking puke_l

tratata napisał(a):
Moj typ to Astro z NC. Maja bardzo ambitne plany, wręcz szalone. Jeśli wypali im pakiet 10 kanałów tv w hd z czego 3 w 3D+platforma multimedialna to kilkadziesiąt milionów kapitalizacji może okazać się mało.

nie siedzę w temacie ale spółka debiutowała po 15 gr natomiast aktualnie prawie 6zł.
czy to jeszcze może rosnąć? Whistle

Frog napisał(a):
Takie wątki często są nazywane "przeglądem portfeli", gdyż każdy twierdzi że odpali to, co ma aktualnie w swoim portfelu. blackeye

to oczywiste. Przecież nikt nie trzyma w portfelu akcji, które będą spadaćShame on you

Moja propozycja Groclin zaczyna się realizować. Gdy to pisałem nie miałem spółki w portfelu mimo iż na nią liczyłem. Niestety przegapiłem moment planowanego wejścia (18zł)

Optimus coś nie chce się zatrzymać. Nie chcąc być zbyt zachłannym sprzedałem.

Wasko rozkręca się bardzo dynamicznie. Co do wygranej w przetargu o dowody to nie wiem czy im się to uda. Konkurencja jakby lekko "uprzywilejowana" Shame on you

a NC to się boję binky

Mimo, iż dość aktywnie działałem to jednak nic nie pisałem więc kilka słów dotyczących zmian.

Aktualnie:/ Udział % / Śr. cena zakupu/ zysk (po odliczeniu prowizji)
Amica / 5,5% / 46,21zł/ 1,22%
Boryszew / 13,1% / / 6,1%
East Pictures / 12,9 % / 5,13zł / 62,55%
Gino Rossi / 6% / 4,11zł / -2,87%
Groclin / 7,9% / 23,9zł / 0
Lubawa / 32,8% / 1,36zł / -8%
Tauron / 5,7% / 5,13zł(od debiutu)/ 20%
Wasko / 16% / 3,14zł / 30,5%

Ostatnio miałem krótką przygodę z Gastelem, kupionym po 65 gr i sprzedanym za 60gr, licząc na odwrócenie spadków. SL zakończyłem przygodę z 8% straty.

W grudniu pozbyłem się Lotosu (32,77zł). Za długo trwał w miejscu i nie starczyło mi cierpliwości. Jak było dalej z kursem każdy wie d'oh! 0,2% zysku hello1

Posiadałem również PGNiG (k: 3,57zł, s: 3,49zł). Z mojej AT wynikało, że trzeba się ewakuować i tak zrobiłem. 3% straty

MwTrade- wyniki nikogo nie zaskoczyły więc kurs został w miejscu. tylko 4% zysku co jak na rakietę 2010 jest śmiesznym wynikiem jednak wchodziłem dopiero w sierpniu a później zbytnio wierzyłem, że będzie dobrze. Pewne wnioski z tej inwestycji wyciągnąłem.

Optimus miałem trzymać do maja. Takie było założenie. Jednak wzrosty przyszły szybciej niż oczekiwałem i plan został wykonany (5zł). Co prawda sprzedałem przy 4,81 gdyż miałem obawy przed równie szybkim zjazdem w dół. 60% na plusie. Spółka rośnie dalej...

Sprzedałem również GPW (25 debiutanckich akcji )po 49zł. To cena, przy której kurs pewnie będzie krążył w najbliższym czasie. 13% na plusie

O 50% zmniejszyłem udział w Boryszewie. Info dotyczące planowanych przejęć nie ciągnie kursu do góry a same przejęcia mało prawdopodobne. Co do nowego prawa poboru to mam mieszane uczucia. Z jednej strony sygnał, że będą zakupy z drugiej- kwota z pp na przejęcia nie wystarczy więc czy aby na pewno na nie ?

Czekam na moment do pozbycia się GR. Jakoś nie widzę perspektyw do wzrostów. Sprawa z Simple już zakończona, stopy % w górę a przy zadłużeniu GR to spory minus.

Zastanawiam się co dalej z TPE i Amicą. Spadków nie upatruję ale nie wiadomo jak długo potrwa obecna "kiszonka".

Od dłuższego czasu obserwowałem Groclin. Pisałem na forum, że może to być rakieta w 2011roku i tak póki co jest. Założyłem sobie zakup po przebiciu 18 zł. Niestety mocno zaspałem i cena zakupu kiepska. Motoryzacja łapię oddech więc warto trzymać dłużej i planuję zwiększyć zaangażowanie.

LUBAWA- po info o przejęciach kurs doszedł do 1,6. Gdy już się one zmaterializują powinno być jeszcze lepiej. Może już jutro zacznie być ciekawie. Pray

Wasko- ładnie przebiło szczyt z października. napływają dobre informacje ze spółki. Shhh

... koniec Whistle

Cytat:
gdy zarzad przyklepnie informacje o przejeciu spolek

zgadzam się
due dilligence do 31 stycznia :)
zawarcie umowy- 31 maj

trzeba zauważyć, że spółka wywiązuje się z terminów o których mówił prezes w wywiadzie dla cnbc w grudniu i wszystko idzie zgodnie z planem.Whistle

Cytat:
Moje typy na ten rok to:

MW Trade- dzieki finansowaniu z Getinu, powinno miec skokowy wzrost przychodow i zyskow

City Interactive- przygotowuja Snipera na PS3 oraz Snipera 2, mysle ze SGW 2 sprzeda sie lepiej niz jedynka

Z pewnością były to rakiety w 2010 a w 2011 pewnie dadzą zarobić tylko chyba już nie tak spektakularnie

zaczął się ruch na spółka "giercowych" Whistle

szczególnym zainteresowanie z mojej strony cieszy się Optimus, którym mam w portfelu. Planowałem trzymać do debiutu jednak 50% zysk kusi był go zrealizować. Ciekaw jestem jak daleko ta rakieta zaleci? Pewnie wkrótce przyjdzie korekta 20-30%, trend boczny i kolejny odpał w 2Q

dzisiaj słyszałem, że mogą wykorzystać zamieszanie w Tunezji i jeszcze taniej przejąć tunezyjski oddział Cablelettra

kliknij, aby powiększyć

rzuciłem okiem na wykres i przestałem być optymistą. na wykresie utworzył się trójkąt prostokątny spadkowy. Nie jest to zbyt rzetelna formacja ale czerwona lampka powinna się zaświecić. Zobaczymy co z tego wyniknie

słuszna uwaga salute chodziło mi oczywiście o EBITDA ale powinienem to zaznaczyć bo czytając pierwsze zdanie wydawać się mogło, że chodzi o zysk netto.

Owszem zysk na akcję mało imponujący jednak gdyby policzyć zysk za 2010 czy nawet prognozowany za 2011 i aktualną liczbę akcji to mamy wzrost o 100% w porównaniu z zyskiem na akcje w przypadku grupy

Cytat:
Nie żartujcie, że ten artykuł wywołał taką zwyżkę

Mnie również wydaje się, że ten artykuł nie mógł mieć aż takiego wpływu. Tym bardziej, że W2 jest bardzo oczekiwany to wie chyba każdy.

Teraz ciekawe jak zachowa się kurs. Czy będzie głębsza korekta jak w przypadku szczytów z września czy raczej będzie piął się dalej przebijając opór.

W artykule napisane jest, że nowy Wiedźmin będzie miał nieporównywalnie większy budżet i miejmy nadzieję zysk. Z tym, że wysoki budżet wcale nie implikuje dużych zysków. Jak pokazał przykład W1 za stosunkowo małą kasę można zrobić coś więcej niż dobrego.

prognoza zysku w 2011 wg prezesa to 5,5 mln i są to ostrożne prognozy. W skali nowej grupy ma to być 25mln oczywiście należy pamiętać, że akcji będzie wtedy już niecałe 150mln

druga sprawa, że cena emisyjna nowych akcji ma być ceną zbliżoną do rynkowej więc chyba zależy im aby do tego momentu zbyt wysoka nie była. dobrze rozumuję? tym bardziej, że nowa emisja będzie na poziomie 68 mln akcji- nie mniej, nie więcej

Szkoda, że nie zamknęło się na 3,6 ale mimo wszystko nie upatrywałbym spadków do poziomu o którym mówisz.

Witam,

po skończonym 2010 do grona "rakiet" śmiało można zaliczyć takie spółki jak: City I, MW TRADE, Boryszew, Synthos czy też KGHM. Tym, którzy zainwestowali na początku roku przyniosły one spory zysk.
Miały miejsce również ciekawe IPO jak PZU, Tauron czy GPW.

Jakie są wasze oczekiwania/przewidywania na 2011? Kto może niespodziewanie zaskoczyć?

Jeżeli chodzi o mnie to uważam, że ciekawie może być w przypadku Eurocashu i Emperii. Pierwsi przejmują tych drugich natomiast ci drudzy również szykują ofensywę chociażby w kierunku BOMI. Nawet gdyby okazało się, że nie są to "rakiety" to z pewnością będą się pięły.

Groclin- niedowartościowany. Gdyby mowa o przemyśle motoryzacyjnym, to raz, że koniec kryzysu w branży a innym że nie tak do końca. Gdyby jednak wszystko szło w dobry kierunku to Groclin, który dał się poznać z dobrej strony może liczyć na kontrakty i z pewnością ostro wystrzeli. Tylko czy już w 2011?

East Pictures- jeżeli film, który aktualnie robią będzie podobnym sukcesem (marketingowym) jak Ciacho i pójdą za ciosem to ...

Szykuje się ciekawy debiut JSW. W perspektywie są wzrosty cen węgla koksującego po powodziach w Australii. JSW z pewnością na tym skorzysta. Otwarcie mówi się również o możliwości przejęcia Bogdanki, które pewnie byłaby bardziej uległa niż w przypadku NWR.

nie wiem jak wiele zmieniło się od 2000r. ale biorąc tamtą i obecną cenę to aktualna przecena nie jest jakaś specjalna :)

co chwilę mamy dobre umowy a kurs w zasadzie stoi w miejscu. czyżby to wszystko już cenie było?
Think

kurp napisał(a):
Nawiasem: ktoś z bywalców trzyma jeszcze ten papier?

póki co trzymam i liczę na zrealizowanie się ostatniej pozytywnej rekomendacji Whistle

co sądzicie o dwóch planowanych przejęciach?

teoretycznie można się spodziewać wzrostów jednak dzisiaj po wzroście kursu o niecałe 10% na zamknięciu wyniósł niewiele więcej niż kurs odniesienia co moim zdaniem przy pozytywnych informacjach jest zastanawiające Think

Jeżeli nie przejmą Cablettry to będzie znaczyć tylko tyle, że kosztowałoby ich to zbyt dużo.

A jak mówili będą przejmować tylko te firmy, które się będzie opłacać przejąć

Gino Rossi likwiduje spółkę zależną

Czy to przez to kurs schodzi do 4zł?

poczekajmy na koniec dnia choć póki co nie wygląda to najlepiej- ponad 3% na minusie. jeśli dzień skończy się źle to nie ma sensu trzymać w krótkim okresie. następne wsparcie to 38 i 35ł angry3

kurs zbliżył się do poziomu wsparcia na 41.38 i miejmy nadzieję, że to wytrzyma :) Przydałaby się jakaś dobra inf. a wsparcie będzie katapultą Whistle

Jeżeli ufać AT to aktualnie utworzył się "krzyż harami", który zwiastuje kontynuacje trendu Whistle

Wczoraj sądziłem, że po informacji z parkietu kurs podskoczy 5-6% i żałowałem, że nisko ustawiony SL pozbawił mnie akcji. Gdy sprawdziłem notowanie w ciągu dnia byłem mocno zdziwiony jak zobaczyłem ponad 3% na minusie. Każda kolejna transakcja była coraz niższa i stwierdziłem, że widły dzisiaj będą. Tam ustawiłem zlecenie kupna :)

Dziwna ta sesja na Amice. Nikt duży chyba nie sprzedawał. Teorii spiskowych,że "ktoś coś wiem" też bym nie szukał. Może sporo SL poszło? Kurs nie dawno był na maksimach, których nie przebił i więc każdy, które swoje zarobił podciągnął SL i poszła lawina.

Jutro kurs odrabia ? Pray

Witam entuzjastów MWTrade :) (sam się do nich zaliczam)
jakie są wasze krótko i długoterminowe wizje co do kursu?

moim zdaniem aktualnie widzimy trend boczny i jesteśmy tuż przy linii wsparcia, która według mnie znajduje się na 14,50. To co szczególnie mi się nie podoba i daje do myślenie to co raz mniejszy wolumenThink . Czyżby inwestorzy przenieśli się na ciekawsze spółki?

Strategia Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS S.A. do roku 2015

Zarząd Grupy LOTOS S.A. informuje o zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą Spółki w dniu 16 listopada 2010 roku Strategii Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS S.A. do roku 2015 (Strategii). Kluczowe elementy Strategii opisane zostały w załączonym pliku.

Strategia

10.11.2010 zdecydowałem się na sprzedaż Borka po 2,3 po to żeby 6 dni później odkupić większą liczbę po 2,10 zł

15.11.2010 zapakowałem PP Borka po 3,86(liczyłem, że historia się powtórzy i PP będzie rosło jak ostatnio a tu na odwrót)

16.11.2010 zadziałał i tak obniżony SL na AMICE

dzisiaj zdecydowałem się na zakup Optimusa po 2,98- podobnie jak Jakubas będę trzymał minimum do maja

po wynikach tak ładnie rośnie? hello1

czy jakieś ciekawsze info mnie ominęło?

ew128 napisał(a):
Robię sobie dwie kalkulację ale pytanie do was bo już sam nie wiem co robić :)
co lepsze??

1. sprzedać części PP (zysk X) + sprzedaż ze stratą wszystkich akcji Borka (strata -X) i kupno za całą kasę PP, potem kupno nowych akcji
czy

2. zostawienie akcji Borka i kupno nowych za posiadane PP ??

wychodzi mi że opcja 2 jest bardziej opłacalna przy sprzedaży całości ale juz sam nie wiem czym sie kierowac.??

analizowałem wykresy jak zachowywał się kurs akcji i PP przy ostatniej emisji. stwierdziłem, że historia się powtórzy dlatego:
-akcje sprzedałem kilka dni temu po 2,30 ( gdy 9.03.2010 PP zaczęło być notowane kurs akcji mocno się obsunął)
-dzisiaj dokupiłem PP ( 09.03.2010- otwarcie sporo poniżej teoretyczne kursu PP i z każdym dniem rósł)

więc nie wiem czy na sprzedaż akcji nie jest za późno (choć pewnie do 2zł dojdą)ale na kupno PP raczej warto się zdecydować (jeśli historia sie powtórzy). Przy obecnym kursie PP, jedną akcję kupujemy po 2.03zł :)

nie jestem specjalistą w AT i dlatego nie chcę wrzucać ewentualnych głupot
ale wrzucę, może ktoś doświadczony oceni

kliknij, aby powiększyć

czy ktoś oprócz mnie widzi na wykresie formację chorągiewki?

poniżej 4%

co myślicie o tych zakupach ?

zastanawiam się nad tym czy trzymać jeszcze LOTOS. Po 3,5 miesiącach kurs stoi w miejscu( od ceny mojego zakupu). Chyba najbliższe wzrosty mogą nastąpić dopiero gdy pojawi się więcej informacji dotyczących sprzedaży bo jak na razie nie ma go chyba co ruszyć- miliardy od Bena już tu są

W poniedziałek na otwarciu dokupiłem 3 spółki:

GINOROSI po 4,11- info o zakupie SIMPLE wywołało oczekiwany wzrost, szkoda tylko, że już na otwarciu i nie wiem czy optymizmu starczy do dalszych wzrostów.

AMICA po 50,50- co prawda kurs obija się o szczyty ale gdyby udało się je przebić to jeszcze się trochę zarobi.

w tych dwóch przypadkach blisko ustawione SL mogą mnie wyrzucić i ewentualnie nie będę żałował

MWTRADE po 15,35- kolejny pakiet. wyniki musiały być dobre i właśnie chyba na nie wszyscy czekali żeby się upewnić. Ostanie szczyty szybko powinny zostać przebite.

No i dzisiaj debiut GPW- szkoda, że tylko 25akcjiangry3 ile ludzi tyle opinii. Jedni marudzą, że drogo a inni kupują wszystko co leci i czekają na 100zł :) (jakiś artykuł na PB.
Ja póki co trzymam. Whistle

krzysztofnet napisał(a):
chodzą słuchy, że do końca września Amica ma zostać przejęta. cena wezwania 60zł.
info z nieoficjalnego źródła, zobaczymy...

czy temat przejęcia się jakoś rozwinął?

Olympic Entertainment, estoński operator kasyn notowany na GPW, wychodzi na prostą.

www.parkiet.com/artykul/27,983...

Frog napisał(a):
janinho napisał(a):
- kupiłem mały pakiet akcji East Pictures z NC po 6zł.

Kiedy to było? Takiej ceny nie było od dawna...

14.09.2010- trochę się pośpieszyłem z zakupem licząc, że kurs ustabilizuje się w okolicach 6zł

co sądzicie o ostatnim tygodniu handlu na groclinie ?

kurs w tym czasie zaliczył 12% spadek przy rosnącym wolumenie i nie było przy tym chyba żadnych złych informacji. czyżby spodziewano się złych wyników? spodziewacie się kolejnych spadków?
Wiele mówi się o niskim poziomie C/wk i że w dłuższym okresie Groclin powinien wrócić do swojej dawnej ceny.

jednak aktualnie to chyba mam trend spadkowy:
http://tinypic.pl/g99t2kfw0sy6

andy_dufresne napisał(a):
Hej, jaki masz horyzont inwestycyjny w przypadku East Pictures? Pytam o czas i cenę ;)

Wszystko zależy od wieści na temat Czernobyl 3d :) W przypadku filmu Ciacho (moim zdaniem kiepski) świetnie spisali się marketingowcy bo mnóstwo osób na film jednak poszło. Podobnie powinno być i teraz. Dodatkowo będzie to "pierwszy polski horror" i "pierwszy polski film w 3d" (i oby był dobry) także perspektywy są korzystne i do premiery będę trzymał:) ewentualne zapowiedzi na temat nowych produkcji mogą wydłużyć ten okres. Co do ceny to ciężko coś więcej powiedzieć ale szczyty z końcówki sierpnia powinny być przebite :)

przy czym jak na razie obroty są żadne :)

Pink_Floyd napisał(a):
Panika z powodu 35 sztuk akcji? binky

25 ;)jak dobrze pójdzie :)

W portfelu zaszły małe zmiany:

-pozbyłem się PCC Intermodal po 7,12 (zysk 41%)-
-pozbyłem się pakietu TauronPE po 6,08 (zysk 20%) niestety tuż przed tym jak kurs zaczął rosnąć :)
-dokupiłem 3 pakiety MW Trade po 17,69, 16,9 i 15,45 po tym jak kurs zaczął się obsuwać ( nie spodziewałem się, że kurs zjedzie poniżej 15zł )
-SL sprzedałem pierwszy pakiet MW Trade po 15 (zysk 25%)
- kupiłem mały pakiet akcji East Pictures z NC po 6zł. Zajmują się inwestowaniem w produkcję filmową (Ciacho a teraz pracują na Czernobyl 2011 3d). Jest szansa, że coś z tego będzie :)

czy jedyną możliwością zakupu akcji przed debiutem jest posiadanie rachunku w danym DM?

Ranking biur podróży w Polsce

Analizując wygląd, najlepsze noty w Polsce otrzymało biuro podróży Ecco Holiday - 92,7 proc. pozytywnych opinii. Na drugim miejscu znalazło się Rainbow Tours (92,1 proc.), a trzecim Itaka (90,8 proc.).

Polacy docenili Rainbow Tours za obsługę - to biuro zdobyło 91 proc. poparcia. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Neckermann z wynikiem 88,4 proc., a trzecim Sun Club – 84 proc.

Rainbow Tours przejmuje touroperatora:
www.pb.pl/Default2.aspx?Articl...

To na parę procent można liczyć :)

janinho- 49,80

Zamówienia eksportowe ES-System w III kw. wzrosły o 60 proc. r/r

Oto wywiad:www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

kneczaj napisał(a):
Podsumowując: na krótki termin (kilka dni) kupno akcji dziś powinno dać zysk, na długi termin może da zysk, a może nie.

Mnie się wydaje, że właśnie w krótkim terminie to będziemy na minusie bo widać trend spadkowy- na jakim poziomie się zatrzyma to aż strach pomyśleć jednak myślę, że spadnie nie dalej niż 12. Może też być dobra okazja do DT bo widać spore wahania a kursie w ciągu dnia. W długim terminie(szczególnie po wynikach) kurs powinien skoczyć pod ostatni max. :)

na prawdę wierzysz, że ta spółka ma przed sobą jakąś przyszłość? (jeśli tak to co myślisz?)

-najpierw zamydlili oczy, mówiąc o inwestorze z USA
- okazało się, że to Paszyńska a kto to jest to wystarczy poczytać
- w radzie nadzorczej zasiada niejaki Janiszewski, który kiedyś sprzedawał Paszyńskim sławne już grunty

PRZEKRĘT goni PRZEKRĘT Liar

menager napisał(a):
ryzyko jest duże bo to spółka spekulacyjna

jakich info się spodziewacie/liczycie, które mogłoby by podbić kurs? No chyba jedynym jest to, że na tych gruntach faktycznie "coś" jest. Innych nie widać

na temat wyceny gruntów przychodzi mi do głowy jeden dowcip:

-Baco, ile chcecie za tego psa?
-No panocku 2mln złotych
-YHYM,a wymienicie się na dwa koty po milion? (tak to jakoś leciało)

Proponuję poczytać artykuły na gazeta.pl wpisując w szukajce KAREN i wybrać te z ostatnich tygodni. Można sporo dowiedzieć się o wycenie gruntów i przeszłości Paszyńskich.

Gdyby jednak kogoś to nie przekonało do szybkiego zwinięcia się z Karenu to nich zerknie na nazwę : Texass Ranch Company. Od razu widać, że mają akcjonariuszy w d...ie :)

kokospl napisał(a):
Jak pisalem wczoraj- nie jest dobrze.
Pewnie czeka nas trudny miesiac
,a moze sytuacja sie juz utrzymac do listopada(jak pisalem debiut GPW)

Jedyny powód przez który tak uważasz to debiut GPW?

Bo poza tym to nic się w samym Tauronie nie zmienia. Niech jeszcze trochę spadnie to się dokupi trzeci pakiet (poprzednie na IPO i po 5,04):)

dalej zyski ? :)

Fantomas napisał(a):

A kto się na to teraz nabierze ? Skoro Jakubas nie wierzy w spółkę to co ma powiedzieć drobnica ?

w jednym z wywiadów w tvn cnbc Jakubas podał inny powód pozbycia się akcji i o ile dobrze pamiętam powód był pozytywny ( o ile prawdziwy :) )

Co sądzicie o skorzystaniu z oferty publicznej Europy?
15 września (środa) - 21 września (wtorek) - zapisy dla Inwestorów Indywidualnych,
Cena 160 PLN czyli więcej niż aktualnie jest ona wyceniana na GPW Shame on you

Czy można liczyć na podobne zachowanie jak w przypadku debiutu PZU?

Jak widać po wolumenie akcje TUEuropy nie cieszą się zbyt dużym zainteresowanie

Proszę o wszelkie rady i opinie dotyczące literatury i spółek :)

Jak na razie na przeczytanie czekają:

Inteligentny inwestor -Grahama
Analiza fundamentalna i techniczna- Mariusz Czekała

Co do pierwszej pozycji to polecana na forum. Kojarzy ktoś tą drugą?

Witam. Od wielu lat obserwowałem giełdę z boku wiedząc, że wcześniej czy później zacznę na niej inwestować. Tak więc jestem troszkę oswojony. Znudziły mi się również inwestycję, w których nic ode mnie nie zależy więc jestem na GPW :)

Jeśli chodzi o wiedzę... Jestem wobec siebie krytyczny więc powiem tak: z analizy technicznej kiepsko ( no może podstawy podstaw), z analizy fundamentalnej równie kiepsko. Dlatego jak najszybciej chcę to zmienić. Aktualnie szukam po bibliotekach odpowiednich pozycji. Myślę, że dzięki wiedzy zdobytej na studiach zrozumienie przyjdzie mi łatwiej.

Mój początek miał mieć miejsce z debiutem PZU. Jednak brak czasu przesunął go na debiut innej oferty publicznej Tauronu. W oczekiwaniu na debiut TPE, licząc na błyskawiczne zyski, wrzuciłem cześć gotówki w Karen i Komputronik. Kompletnie nieprzemyślane decyzję. No ale przecież dziennie szło 15-20% to nie mogłem okazji przegapić. Z początku bawiąc się w "daytrading" nawet zarabiałem. Z Karen ostatecznie nawet niewiele straciłem jednak na Komputroniku umoczyłem 33% tego co włożyłem. Polecam każdemu taki prysznic na początek :)

Debiut Tauronu rozczarował ale wiadomo jak to ze spółkami energetycznymi jest. Wszędzie mowa jaki to ciągle potencjał w Tauronie się czai i jakie wskaźnik wobec konkurencji. Dokupiłem po 5,04 i zaczęło ładnie rosnąć.

Boryszew kupiony ze względu na to forum i wątku o nim. CNBC też mnie przekonało
MW Trade - Postać LC i wizja lidera na rynku.
PCC- wysokie nakłady na inwestycje powinny w długim okresie przynieść spore % na +
Lotos- stabilnie i myślę, że długoterminowo.

nazwa- cena zakupu - udział w portfelu
Boryszew- 3,29 - 16,46
Lotos- 32,45 - 11,63
MWTrade- 11,94 - 23,01
PCC Interm- 5 - 6,03
Tauron -5,13 i 5,04 - 17,09

Jak na razie oprócz Lotosu wszystko na plusie i oby tak dalej. Dodatkowo, żeby przestać liczyć na szczęście i nie być "leszczem" EDUKACJA. Przede wszystkim AF ale trochę AT również się przyda. Przydałaby się również jakaś literatura która pozwoli ostudzić głowę w krytycznych momentach :)

Spin napisał(a):
[quote=Qube]Ta spółka-śmieć zaczyna robić małe kroczki ku lepszej drodze

O jakich to kroczkach mówisz? Moim zdanie jest źle i lepiej nie będzie Sick

www.tvncnbc.pl/komputronik-fin...

Wywiad z prezesem Komputronika z 06.09.2010 odnośnie ostatnich umów :) przewija się również temat Karen-u

Wildthing napisał(a):
Jakie bedą kryteria oceny i wyceny GPW na GPW? Kapitalizacja całej Giełdy? Obroty? Czy na kurs będzie miała wpływ wysokosć indeksów? Jakosć spółek? Szczerze, do końca tego nie rozumiemThink

też się nad tym zastanawiam Think hmmm czyżby coś na wzór indeksu wszystkich spółek na GPW? :)

Ciekawe jak wysoko tym razem ta bańka urośnie.

To wszystko co dzieje się z Karen i Komputronikiem to grubymi nićmi szyty- ale z drugiej strony można zarobić :)

Nestor napisał(a):
Siedze z pakietem za 1.99 i obecna sytuacja mi sie nie usmiecha, pierwsza powazna wtopa na GPW ;-)

Ja miałem pakiet za trochę mniej. Cześć udało mi się puścić po 2,18 na wzrostach ale z resztą siedziałem do wczoraj bo już nie miałem nerwów. Wyszedłem na lekki minus.

Jak pojawi się kolejne "super" info (a prędzej czy później pojawi się co zacznie windować kurs) to może dokupię żeby odrobić straty
Pytanie tylko czy znajdą się jeszcze naiwni którzy uwierzą w to info? :)

OBY! to będzie bańka ;)

Moim zdaniem to bardzo ciekawa spółka. Transport intermodalny w Polsce ciągle kuleje a ostatnio nawet zostały zniesione pewne preferencje dla tego rodzajutransportu jednak ma przed sobą przyszłość. UE lansuje intermodalny ze względu m.in. na ekologie więc i nasz rząd wkrótce się za to weźmie.
PCC mocno inwestuje więc będą się stale rozwijać i kurs z pewnością będzie rósł.

udało mi się załapać na dzisiejsze +33% king

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 23 września 2015 23:13:04
Liczba wpisów: 83
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,035 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło