pixelg
PETROLINV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

PETROLINV [OIL]

AKTUALNY KURS: 1,94 zł (+46,97%) 28-06-2017 17:04
Amphibious
4
Wpisów: 477
Wysłane: 30 kwietnia 2011 20:52:42 przy kursie: 10,21 zł
fragment listu Prezesa

,, Po pokoło 5 miesiącach intensywnych prac wiertniczych dotarliśmy do potencjalnej strefy złożowej. Oddając ten raportniestety nie mogę jeszcze załączyć informacji niezależnego experta opisującego efekty prac poszukiwawczych - zapraszam do śledzenia bieżących komunikatów ze Spółki ,,

Może już mam omamy ale wydaje mi się że wiercili przez 3 miesiące 1 miesiąc betonowali i niecały miesiąc robili nie wiadomo co, jakby ktoś chciał to może wywnioskować z tego zdania że jednak w ostatnim miesiącu kontynuowali wiercenia i być może w tym momencie czekają na ważną opinię żeby w komunikacie pokazać już opinię ,, niezależną ,, . A może ja już widzę to co chcę widzieć :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

irfy
0
Wpisów: 1 143
Wysłane: 1 maja 2011 01:07:16 przy kursie: 10,21 zł
A komóż ów prezes wysłał cytowany list? Pudelkowi? Czy może tobie osobiście?:) Podaj jakieś źródło:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

Amphibious
4
Wysłane: 1 maja 2011 07:20:40 przy kursie: 10,21 zł
Coś mi nie wyszło z tym linkiem, teraz będzie dobrze

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 1 maja 2011 11:07:06 przy kursie: 10,21 zł
ktos mi wyjasni pkt. 'X/XX. Liczba rozwadniających potencjalnych akcji zwykłych' z powyzszego linku? d'oh!

kliknij, aby powiększyć

czy to semantyka, czy naprawde 'ciemny lud to kupi'?
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Amphibious
4
Wysłane: 1 maja 2011 17:50:43 przy kursie: 10,21 zł
Pudelek przechodzi samego siebie w interpretacji raportu, cytowane wyrwane z kontekstu zdania, wytluszczone pojedyncze slowa o negatywnym kontekscie... siegneli dna.

,, Dlatego jak ocenia badający sprawozdanie finansowe „... niespełnienie podjętych zobowiązań przez głównego akcjonariusza Jednostki Dominującej, brak utrzymania dotychczasowych oraz pozyskania dalszych źródeł finansowania, jak również niespełnienie warunków zawieszających pozyskanie finansowania spowoduje BRAK MOŻLIWOŚCI REALIZACJI programu inwestycyjnego i bedzie miało NEGATYWNY wpływ na działalność, sytuację finansową i majątkową, wyniki finansowe Grupy i zdolność Grupy do kontynuowania działalności” ,,

macgregor
0
Wpisów: 163
Wysłane: 2 maja 2011 11:48:43 przy kursie: 9,93 zł
Czyżby spadki były efektem trzęsienia ziemi w Kazachstanie? Od epicentrum trzęsienia koło Ałmaaty do Aktiubińska jest ok 1500km, więc szkód w odwiercie nie powinno być. Dziwne, że wszystkie serwisy informują tylko w 1 zdaniu o tym trzęsieniu.

irfy
0
Wpisów: 1 143
Wysłane: 2 maja 2011 12:45:27 przy kursie: 9,93 zł
Raczej "opiniotwórcza" moc Pudelka, który na podstawie raportu rocznego (znanego już od dawna) raczył był wydalić z siebie opinię, iż perspektywy są złe:) To zresztą żadna nowość. Jeśli nic nie znajdą, perspektywy istotnie są raczej grobowe, ale jak na razie - nic nowego pod słońcem:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

tulsidas
0
Wpisów: 102
Wysłane: 3 maja 2011 02:32:07 przy kursie: 9,93 zł
No i badź tu madry...
Juz jest ropa, której jeszcze nie ma.

Podjęcie niniejszej uchwały w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego
podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, wyłączenia prawa poboru dotychczasowych
akcjonariuszy Spółki oraz zmiany statutu Spółki dokonywane jest między innymi: (i) w
związku z koniecznością zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych dla przejścia z
fazy 1 – prace poszukiwawcze na odwiercie Shyrak – 1 do fazy 2 projektu, czyli eksploatacji
potencjalnego złoża Shyrak poprzez zapewnienie koniecznej infrastruktury wydobywczej
dla
oczyszczenia i magazynowania wydobywanej ropy naftowej, zagospodarowania
towarzyszącego ropie naftowej gazu ziemnego oraz przygotowania ropy do transportu, (ii) w
celu przyspieszenia gotowości do świadczenia w ramach spółki zależnej Silurian Sp. z o.o.
usług związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego w Polsce, m.in. poprzez umożliwienie
pozyskania przez nią najlepszych światowych technologii i urządzeń służących świadczenia
tychże usług, (iii) w celu pozyskania i komercjalizacji technologii przetwarzania odpadów z
tworzyw sztucznych na komponenty paliwowe lub w energię, na rynku krajowym i rynkach
zagranicznych, w tym zwłaszcza na rynkach Azji, (iv) w celu umożliwienia akwizycji na
rynku podmiotów i praw, które są zbieżne z obszarem aktywności Spółki, a które to
akwizycje miałyby na celu zwiększenie pozycji Spółki i przyczyniły się do osiągnięcia celów
ekonomicznych; pozyskane w ten sposób nowe, obiecujące projekty inwestycyjne powinny w
relatywnie krótkim czasie przyczynić się do wygenerowania dodatnich przepływów
pieniężnych oraz (v) w celu umożliwienia spełnienia warunków zawieszających umowy
zwartej z francuskim koncernem Total w sprawie wspólnych inwestycji na złożu Koblandy w
ramach największej koncesji Grupy PETROLINVEST w Kazachstanie – OTG.

Taaak cos jThink ednak optymizm gasnie po przeczytaniu tego.Think Celów kilka... pytanie ile zostanie z tego jeśli Shyrak będzie ostatecznie wtopą?

SteV
0
Wpisów: 302
Wysłane: 3 maja 2011 09:41:08 przy kursie: 9,93 zł
Z tego co tutaj śledze wynika mi jakaś dzika nieprawidłowość...

Krauze pisze, że nie ma jeszcze opinii eksperta niezależnego, ale już przygotowuje odwiert do eksploatacji (niepotwierdzonych?) złóż. Czy ja jestem aż tak głupi, czy to jest absolutnie nielogiczne?blackeye

del-201508101
0
Wpisów: 200
Wysłane: 3 maja 2011 10:28:13 przy kursie: 9,93 zł
A może ta opinia eksperta już jest(pozytywna albo negatywna) tylko nie została jeszcze opublikowanaThink Think Think

Amphibious
4
Wysłane: 3 maja 2011 10:47:33 przy kursie: 9,93 zł
Myślę że opinia ,, niezależnego ,, jest potrzebna do oficjalnego komunikatu jedynie, dla akcjonariuszy, banków itp. taka jest procedura. Do tego Zeby ocenić czy ropa jest i ile jej jest, jezeli juz na nia natrafia nie potrzeba ,, niezależnego ,, Nafciarze to wiedzą bez ,, niego ,, :) . Tak czytam na forum ,,Parkietu,, że Saipem podpisało 27 kwietnia kontrakt z Max Petroleum na wiercenia w sierniu ,,naszą ,, wiertnią ( jedyną tego typu którą dysponują - National 1625 DE)

,,Max Petroleum signs drilling rig contract with Saipem
By SRI ⋅ April 27, 2011 ⋅
(SRI) - Kazakhstan-focused oil junior Max Petroleum has signed a contract with Saipem, an Italian oil services company, for a National 1625 DE onshore drilling rig for its deep, pre-salt exploration program.

The company said that the contract secures the use of the 3,000hp rig to drill a minimum of two deep wells in the company’s Blocks A&E license area.

The company plans to commence drilling the NUR-1 well on the Emba B prospect in Block E during August 2011, targeting unrisked mean resource potential of 467 million barrels of oil equivalent (mmboe) distributed over a probable range (P90 to P10) of 170 million to 817 million mmboe with a 29% geological chance of success,,

Ciekawie się robi, czyżby prace wiernicze już ukończone, sukces czy porażka, mnie niepokoi coś w tej sekwencjii komunikatów Petrola i obecna dziwna cisza na temat odwiertu a już na pewno nie wierzę w celowość nowej emisjii, coś tu śmierdzi...jak zwykle na Petrolu :)

songe-creux
0
Wpisów: 180
Wysłane: 3 maja 2011 20:03:51 przy kursie: 9,93 zł
I ja sie powstrzymuje z zakupem OIL... Nie ma nic pewnego, co przekonaloby mnie do nabycia tych akcji i nie chce wchodzic nawet za drobna kwote. Kurs moglby kiedys wystrzelic ale ja nie widze ku temu podstaw. Jak to mowia, lepiej stracic okazje niz kapital. Gra na gieldzie to nie hazard.
Edytowany: 3 maja 2011 20:05

Qbek
0
Wpisów: 9
Wysłane: 4 maja 2011 00:19:33 przy kursie: 9,93 zł
http://www.petrolinvest.pl/...

Niedługo stukną 4 tygodnie od tego komunikatu. Dziwne, że się jeszcze nie dokopali, ale w końcu "kilka" tygodni to pojęcie dość względne ;)

Amphibious
4
Wysłane: 4 maja 2011 09:53:02 przy kursie: 9,87 zł
hmmm....w odpowiedzi na moj email ( mail dotyczył pytania o wznowienie wierceń ) dostałem dzisiaj następującą informację z Petrolinvestu ,, ...informacja o wznowieniu wierceń została opublikowana w Sprawozdaniu Zarządu z działalności Grupy za rok 2010 opublikowanym w dniu 30 kwietnia 2011 roku ,, , no nie mogę tej informacjii odnależdz może ktoś będzie miał więcej szcześcia . Chyba że chodzi o datę 6 grudnia 2010 r.

plynacyzrynkiem
0
Wpisów: 1 349
Wysłane: 4 maja 2011 10:04:35 przy kursie: 9,87 zł
moze o list od prezesa im chodzi? tu jest mowa o wznowieniu wiercen

Le Guern napisał(a):
Także w 2010 roku, pod koniec, wznowione zostały przez Spółkę prace wiertnicze na obiekcie Shyrak-1, o których piszę w dalszej części listu

list prezesa dolaczony do sprawozdania

Amphibious
4
Wysłane: 4 maja 2011 10:08:32 przy kursie: 9,87 zł
Nie no nie ma bata ...wiercą, po zabetonowaniu rur wznowili wiercenia wyrażnie to pisze na str 11 ,, Sprawozdanie z dzialalności ... ,,

,, Po zakończeniu tych prac WZNOWIONO wiercenia kolejnej sekcji odwiertu ... ,,

Amphibious
4
Wysłane: 4 maja 2011 12:21:41 przy kursie: 9,87 zł
Warto zwrócić w ,, Sprawozdaniu ,,uwagę na jeszcze jedno stwierdzenie ,, ...pierwszego odwiertu... ,, , być może czeka nas jeszcze jeden odwiert

,,Zdarzenia po zakonczeniu okresu objętego Sprawozdaniem

Po zakończeniu okresu objętego niniejszym Sprawozdaniem kontynuowane były prace na odwiercie Shyrak -1. W dniu 24
lutego 2011 roku na głębokości 5.336 m zakończono proces przewiercania warstw osadów solnych. W trakcie prac
wiertniczych odnotowywane były objawy węglowodorów potwierdzające oszacowane przez McDaniel & Associates
Consultant perspektywiczność wykonywanego odwiertu. W okresie kolejnych 5 tygodni prowadzono prace obejmujące
zapuszczenie i zacementowanie kolumny rur okładzinowych 9 5/8 cala oraz przezbrojenie wylotu odwiertu, celem
przygotowania do ponownego rozpoczęcia wiercenia. Zabezpieczenie odwiertu rurami okładzinowymi umożliwiło
obniżenie ciężaru płuczki wiertniczej w celu uniknięcia jej ucieczek w planowanych do przewiercenia niżej zalegających
porowatych skałach roponośnych. Po zakończeniu tych prac wznowiono wiercenia kolejnej sekcji odwiertu w obrębie
złożowych serii skalnych średnicą świdra pod kolumnę rur okładzinowych 7 cali. W tym ostatnim etapie wiercenia
przewiercone zostaną spodziewane, zbiornikowe warstwy roponośne. W przypadku potwierdzenia w nich obecności
węglowodorów, po zakończeniu wiercenia zostaną wykonane próby złożowe, które określą wydajność pierwszego
odwiertu oraz wstępnie wielkość odkrytego złoża. ,,

tulsidas
0
Wpisów: 102
Wysłane: 4 maja 2011 12:55:57 przy kursie: 9,87 zł
No sens może być taki: jesli odwiert pozwoli na eksploatację, to wykonamy nastepne, żeby zwiększyć wydobycie, poza tym są jeszcze Koblany i parę innych miejsc gdzie wiercą. W poprzednim poscie zacytowałem cele jakim ma słuzyć emisja nowych akcji. Tak jest to niejasne... Poza tym co do wznowienia wierceń, to w którymś z komunikatów Pudelek informował o wznowieniu wierceń... tak ok. 2 tyg. temu.

Amphibious
4
Wysłane: 4 maja 2011 13:34:03 przy kursie: 9,87 zł
A jesteś pewny że nie potrzeba dwóch odwiertów żeby oszacować złoże ? Nie wiem jak to jest w przypadku renomowanych audytorów, i jak by to wyglądalo w świetle informacji że ,, nasza ,, wiertnia będzie wiercić od sierpnia dla Max Petroleum . Czytaj dokładnie komunikaty bo ,,zamiar,, wiercenia a info o ,,wznowieniu,, wiercenia to zasadnicza różnica przynajmniej w przypadku tej spółki. Tutaj infa w czsie przeszłym są na wagę złota :) a czasie przyszłym...po prostu są :)

del-15022018v14
0
Wpisów: 113
Wysłane: 4 maja 2011 20:00:30 przy kursie: 9,87 zł
Cytat:
W 2010 roku przychody ze sprzedaży gazu płynnego przez Petrolinvest uległy podwojeniu, osiągając niemal 150 mln zł. Spółka zmieniła strukturę dostaw, opierając się w znacznej części na dostawcach krajowych.

gazownictwo.wnp.pl/petrolinves...
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość