pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-201508101

del-201508101

Ostatnie 10 wpisów
MCI powoli staje się funduszem o zasięgu globalnym i zaczyna grac w Lidze Mistrzów. Coraz więcej partnerów biznesowych z różnych części świata dowiaduje się o istnieniu MCI Dancing
www.pb.pl/4056176,68844,pemana...
Cytat:
Spółka GetTaxi, wsparta kapitałem m.in. rosyjsko- -brytyjskiego miliardera, chce dokonać zamachu na Ubera.
Ten ruch giełdowego PEManagers (PEM), kierowanego przez Tomasza Czechowicza, już na pierwszy rzut oka wygląda bombowo.

Poniżej link co to to jest:
http://gett.com/ thumbright

młoddy??? Think

@bartek
Bez przesady, to wszystko znajdziesz też na forum podłogi, ja tylko kopiuje.Dancing

No i jakże ważne info o naszej innej perle. A mianowicie KupiVip przejął sklep z obuwiem Sapato.
Sapato-lider sprzedaży obuwia i 3-ci najpopularniejszy sklep internetowy w Rosji z bazą 6 mln użytkowników i 2,5 mln użytkowników miesięcznie.
www.ewdn.com/2015/04/22/kupivi...
Podczas debiutu na Nasdaq może być bardzo fajnie, aby zdążyli w tym roku lub najpóźniej w przyszłym.
salute

Nie do końca 8,8%. MCI ma jeszcze opcje na zakup akcji no i przecież Windeln de. przejął 100% Feedo (tak, tak to nasze Feedo)nie wiadomo tylko czy za cash czy może za jakieś akcyjki. No i dotychczasowi akcjonariusze nie pozbywają się akcji podczas debiutu. Widzą jak dynamicznie rozwija się biznes to i po co.
s3-eu-west-1.amazonaws.com/win...
hello1

Jeszcze 2-3 miesiące i sprawa z Windeln będzie jasna. Mnie też dziwi aż taka wycena tej spółki, ale tak jak piszesz DAX w mega hossie, a i biznesy internetowe są doceniane, szczególnie takie gdy spółka idzie na globalnego lidera jak właśnie Windeln. To tylko u nas perspektywiczne spółeczki są wyceniane jak wyceniane, bo nie maja magazynów, hal produkcyjnych, dyżurki z dozorcami blackeye Dlatego super, że pileuchy idą na DAX a KupiVip podobno na Nasdaq w następnym roku( to może być strzał jeszcze lepszy niż Windeln)

anty_teresa napisał(a):
To, że akurat oferujący wycenia "wysoko" raczej niewiele mówi o faktycznej możliwej do uzyskania cenie...

To prawda, ale pokazuje że 500mln zł na które wyceniono WP to wycena konserwatywna, nawet zakładając, że w IPO wycena będzie na poziomie powiedzmy 800-900mln zł

MCI ma 20% GWP i wycenonych tak jak pisałes. MCI zawsze wycenia konserwatywnie swoje aktywa. Co do Morele, korzystalem przez kuriera, bo w mojej miescinie nie ma odbioru osobistego. Lecz tam gdzie jest podobno trzeba postać w sporej kolejce. U mnie Morele nie jest zbyt znane, ale sa części Polski gdzie dominuje i jest zdecydowanym liderem jeśli idzie o jakość i szybkość obsługi.salute

Link poniżej pokazuje jak konserwatywnie MCI wycenia aktywa w portfelu:
Cytat:

Pekao IB wycenia akcje Wirtualnej Polski w przedziale 1,041-1,189 mld zł
Analitycy Pekao Investment Banking, pełniący rolę oferującego akcje Wirtualnej Polski Holding, wycenili akcje tej spółki na 1,113 mld zł metodą DCF, na 1,041 mld zł przy wskaźnikach prognozowanych na 2015 rok i na 1,189 mld zł przy wskaźnikach na 2016 rok - wynika z raportu, do którego dotarła PAP.

biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...
A do tego ranking najlepszych sklepów internetowych. Zwycięzca Morele.net znacznie wyprzedza konkurencję no i oczywiście w portfelu MCI:
Cytat:
W dorocznym rankingu Opineo.pl Morele zostało najwyżej ocenionym mega sklepem. Wśród „młodych wilków” na topie jest Omegasoft.pl.

www.crn.pl/news/wydarzenia/bad...

Szczerze powiem nie mam pojęcia jak się wycenia taką opcjęd'oh!

IPO Windeln.de coraz bliżej
www.goingpublic.de/windeln-de-...
Cytat:
Emissionsvolumen im dreistelligen Bereich und die Marktkapitalisierung bei 1 Mrd. bis 1,5 Mrd. EURO liegen könnte.

Nasz pakiet wart 65mln zł wg raportu za IVQ, a wycena na debiucie 1-1,5 mld EURO. Tylko nie wiadomo ile % mamy. 5 może 10% ale to i tak kosmiczny wzrost wartości i pokaże jak konserwatywnie są wyceniane aktywaDancing

Pytanie brzmi czy tylko urynkowienie tej części portfela jaką jest 20% GWP czy może wyjście z tej inwestycjiThink
biznes.pap.pl/pl/news/listings...
Cytat:
Przeprowadzenie oferty planowane jest na drugi kwartał 2015 r. i będzie uzależnione od warunków rynkowych.

A w raportach wycena GWP konserwatywna, oj konserwatywana

Nowa inwestycja
http://spark-software.com/
evigo.pl/11977-polski-startup-...
mci.pl/spark-software-pozyskuj...
Teraz czekamy na kolejną po wyjściu z Netiithumbright bo troszkę grosza wpadnie

Obejrzyj webcast nt. ostatnich wynikówsalute

Cytat:
Dodatkowo znacząca część aktywów MCI jest wyceniana, a nie notowana, przy czym są to prawdopodobnie także wyceny DCF, które są mało wrażliwe na sytuację rynkową.

Po debiucie GWP, Invii oraz Windeln de. no i już za chwilę PEM większość i to najbardziej znaczących i wartościowych aktywów będzie wyceniana przez rynek kursem akcji. A to wszystko plany na tek rok

Jeszcze jeden link do IPO pieluch
www.finanztreff.de/news/ipo-ka...

A ty konris dalej swoje. Już ci tłumaczyłem, że spółki wzrostowe nie są od płacenia dywidendy i ja jako akcjonariusz całkowicie to akceptuję, więc nie wiem w czyim imieniu się żalisz. Czy tylko swoim, czy jeszcze kogoś.
A teraz to co najważniejsze czyli IPO PEM i debiut Windeln.de już w 1H i to być może przy szczytach wycen biznesów internetowych, nawet gdyby doszło do sporej korekty to i tak będzie wysoko, oj wysoko
IPO Kalendarz
www.aktiencheck.de/news/Artike...

To ten popyt miałby być co sesja, bez korekt, bez schłodzenia papiera, bez realizacji zysków. Taka rakieta w jedna stronę, znaczy ? Think to jestem za !!!

btw. Nic tam nie wyczytałem o świetlanej przyszłości, tylko o nowej strategii,o dobrych przepływach operacyjnych ( a więc to raczej przeszłość). O zamiarach rekomendacji połowy zysku na dywidendę i o obniżeniu kosztów obsługi długu, ale to zasługa RPP jak mi się wydaje.
Ale może źle to rozumiem Think

Kto ci nagadał o świetlanej przyszłości, no chyba że o handel żarówkami chodzi Dancing
Można też zapytać, skoro ma być tak źle, to dlaczego dopiero teraz uciekają, no i dlaczego tylko papierami z Asset walą w rynek, a z OFE już nie?thumbright

W końcu jakieś informacje ze spółki, na razie nie oficjalne tylko przez PAP, ale zawsze to coś i widać już uspokojenie na walorze.
biznes.pap.pl/pl/news/listings...
Cytat:

ABC Data do końca marca może przedstawić nową strategię na najbliższe lata. Spółka nie spodziewa się żadnych istotnych zdarzeń jednorazowych w wynikach za IV kw. i podtrzymuje prognozę na 2014 r. ABC Data w 2014 r. miała dobre przepływy operacyjne i może przeznaczyć znaczną część zysku na dywidendę.

A tu jeszcze link o rozszerzeniu działalności przez Datę:
www.crn.pl/artykuly/kanal-dyst...

Szczególnie te parę słów o wynikach i dywidendzie są uspokajającethumbright

Po co te prawo poboru i nowe akcje, po co kapitał jak kasa na rozwój nie potrzebna. To nie fabryka, deweloper czy Wirtualna Polska.
A propos WP, być może wchodzimy na parkiet
www.pb.pl/4025228,61840,wirtua...
Cytat:
Prospekt emisyjny jest już w Komisji Nadzoru Finansowego. Alternatywa to sprzedaż akcji portalu inwestorowi branżowemu.

Cytat:
Z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciele wyceniają spółkę na około 1 mld zł, co daje szacunkową wycenę IPO na 300 mln zł. Może to być największy tegoroczny debiut giełdowy po Raiffeisenie, którego na GPW wysyła regulator.

Cytat:
Z informacji „PB” wynika, że prospekt emisyjny trafił już do Komisji Nadzoru Finansowego. — Inwestorzy finansowi chcą sprzedać 15-20 proc. akcji. Podobny pakiet będą stanowiły akcje nowej emisji. Dzięki ofercie publicznej spółka chce zdobyć kapitał na przejęcia, dalsze inwestycje w technologie oraz zespół — mówi jeden z naszych informatorów.

MCI ma około 20% GWPthumbright

@konris
Nie rozumiem o czym on pisze, skoro przez IPO trafi na giełdę jakieś 10%, gdyby tak było że chcieliby zrealizować zysk, to nie robili by dodatkowych PRE-IPO. Miała być jedna transza wyszły chyba trzy, no i sprzedali te akcje także z zyskiem w stosunku do wyceny swoich akcji które obejmowali, ale na parkiecie przy sprzyjających warunkach dostaliby więcej.
Każdy widzi co chce
wave

@krewa
A jakim to kosztem ulicy, skorzystali z prawa do zysku, w którym miejscu? Jeśli ktoś potrzebuje dywidendy, to spółek jest bez liku do wyboru do koloru. Po co kupować spółkę wzrostową ??? Jest energetyka, banki itd. Po co płacić, skoro te "przejedzone" pieniądze mogłyby zarabiać następne dudki gdyby zostały w spółce

W końcu MCI wybiło się z długiej i męczącej konsolidacji hello1
Poniżej ciekawy artykuł o debiucie PEM-u
Cytat:
Wejście na giełdę spółki ma nastąpić już w marcu 2015 roku. – Oczekujemy, że do końca lutego dostaniemy zgodę KNF na upublicznienie spółki, a w marcu upublicznimy spółkę – mówił wiceprezes spółki Cezary

natemat.pl/133945,private-equi...

Niestety tego akurat nie znalazłem Think

Znalazłem to to na konkurencyjnym forum Silenced

Kod:
/mod: Link z odpowiednim paragrafem jest już przywołany na poprzedniej stronie forum:
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...
proszę nie dublować informacji/

Oj to nie do mnie pytanie. Po ostatnich wynikach i zmianie prezesa nieufność się pogłębiła. Zobaczymy, Data skupuje swoje akcje, Czechowicz codziennie łyka MCI po około 10k a ostatnio nawet po 18-19k. Zobaczymy.

porządki i uproszczenie struktury grupy MCIthumbright

@bluefarm
Krótko jesteś tu na forum,więc może nie wiesz ale ABC i MCI nie są tu specjalnie lubiane. Wystarczy poczytać szczególnie forum MCI i to od pierwszej strony by sobie wyrobić zdanie. Wielu fajnych ludzi, przestało tu zaglądać po utarczkach z moderami. Poczytaj to a zrozumiesz.salute
Zestaw te prognozy i opinie nt. e-commerce z tym co mamy obecnie, z IPO Facebooka, Alibaby, Zalando ...

Tylko realizacja prognozy wyników na 14' pozwoli na skup i sowitą dywidendę. Więc po wynikach IIIQ sporo się wyjaśni. Albo zmienią prognozę bo już będzie wiadomo, że nie dadzą rady, a co za tym idzie z czegoś będzie trzeba zrezygnować. Albo ją podtrzymają, mając prawie pewność, że IVQ nie przeszkodzi w jej realizacji.

Dziś na Pb.pl jest artykuł, o tym, że Polacy przestają kupować tablety marek własnych i wybierają markowe produkty. Może to jest klucz.

@konris
Przecież było dementi na temat sprzedaży udziałów przez MCI w tym roku i po cenie niższej niż 6zł

Wyniki prosto i czytelnie
mci.pl/wp-content/uploads/2014...
A rynek ? Hmmm rynek swoje, nie wierzy i nie ufa Czechowiczowi, nie potrafi dostrzec jaki potencjał drzemie w e-commerce, m-commerce.

@zarządca
Warto uaktualnić akcjonariat, bo dołączyli do nas żelki z BZWBK i maja ponad 5%

no no brawo panowie, czujni jesteście.
Dywidenda z Netii to jak w reklamie ING,rozumiem ?
Dywidenda z ABC Daty to też tylko zapisy ksiegowe podobnie jak w ZUS-ie?
Dywidenda z tureckich kebabów czyli z INDES-u, a może to jets podobne jak w reklamie ING ?
Sprzedaż 30% akcji PEM-u po wycenie 100% wartość spółki (Enterprise Value) na poziomie ponad 270 mln zł.( fakt, ze część poszła jeszcze 31.03 a reszta 1.04) to też tylko księgowe zabiegi wg was? W księgach było chyba wycenione na 100mln, o ile mnie pamięć nie myli.
Sprzedaż 30% akcji PEM-u podczas II rundy PRE-IPO.

Czyli 60% z 170mln to ile wynosi panowie? Liczę na waszą czujność wave

A reszta to faktycznie z przeszacowań panowie.

p.s. Warto by było aby w profilach o spółce znajdowało się więcej informacji niż tylko suche wyniki, a nie przepraszam macie to pod nosem.

Jeśli się gdzieś pomyliłem to przepraszam, nie uczyniłem tego specjalnie i świadomiebinky

Kolejna dobra wiadomość może nadejść w każdej chwili
Cytat:
Fundusz MCI, Michał Sołowow i Investors, który jest oferującym instrumenty finansowe Hawe to potencjalni inwestorzy, którzy mogą odkupić 35 proc. akcji światłowodowej firmy od Marka Falenty.

http://http://www.parkiet.com/artykul/1380992.html
Cytat:
Marek Falenta poinformował w komunikacie prasowym, że jeden z inwestorów otrzymał do końca lipca wyłączność na negocjacje w sprawie odkupienia od niego udziałów w spółce Hawe.

http://http://www.parkiet.com/artykul/1381068.html
A więc tak MCI posiada sklepy internetowe i dystrybutorów IT w Polsce,Turcji i Rosji.
Następnie kupuje 20% grupy o2 właściciela między innymi Wirtualnej Polski i ma dostęp do około 17,4 miliona użytkowników,a następnie nabywa pakiet Netii no moim zdaniem to właśnie MCI miało wyłączność na zakup akcji Hawe od M. Falenty. Ale powtarzam to tylko moje zdanie.
Tomuś z Czarkiem widzą tu ciekawe synergie o których większość przeciętnych ludzi nawet nie śni.
A więc coraz więcej staje się jasne. Już wkrótce wyniki,wg. mnie rekordowe wyniki, zobaczymy co tam się znajdzie odnośnie PEM-u.

MCI nabyło pakiet Netii ponad 7% http://http://www.bankier.pl/wiadomosc/MCI-zwiekszyl-zaangazowanie-w-Netii-do-7-15-proc-3127763.htmli okazało się, że oprócz MCI jeszcze Vectra ma chrapkę na pakiecik i ogłosiła wezwanie, zresztą nie tylko ona bo znowu ktoś powiązany z członkiem rady nadzorczej dokupił pakiecik http://http://www.bankier.pl/wiadomosc/NETIA-Informacja-o-nabyciu-akcji-Netii-przez-osobe-blisko-zwiazana-z-czlonkiem-Rady-Nadzorczej-3160506.html a więc robi się ciekawie, bardzo ciekawie.
A teraz MCI zaczęło walkę i wyścig o pakiet akcji Hawe, który chce sprzedać p.Falenta http://http://www.parkiet.com/artykul/1380992-Hawe--MCI--Solowow-i-Investors---moga-odkupic-akcje-od-Marka-Falenty.html tylko czy wygrają tą czasówkę, bo ostatnio dołączył do tego wyścigu p.Sołowow.
Piękne efekty synergii by były gdyby się udało.Wiele, wiele zmian w funduszu MCI, ale czekamy na poprawę wizerunku spółki co obiecał nowy prezes p. Smorszczewski

@konris
Widzisz Data na razie nie jest sexi, ale wg mnie przyjdzie taki czas,że będzie. Wyniki bedą coraz lepsze, buy back i zakupy akcji przez zarząd. No i podtrzymana prognoza rekordowych wyników.
www.abcdata.com.pl/files/reports_stock/rb_2014_40.pdf
www.abcdata.com.pl/files/repor...
http://http://www.abcdata.com.pl/files/reports_stock/rb_2014_35.pdf
No i rekordowa dywidenda na dzień 30.06 wypłacona w lipcu.
Pesymiści co do tej spółki zostaną pozytywnie zaskoczeni

Mam pytanie, co jest nie tak z raportem Daty, że do dnia dzisiejszego nie wprowadzono aktualnych danych o spółce. No chyba, ze ta czerwona latarnia świadczy o czymś innym, o czym nie wiem.

Wiele dobrego wydarzyło się w MCI ,nowy prezes który ma pomóc uporządkować strukturę grupy, nowa jakość w kontaktach z drobnymi inwestorami, nowy program motywacyjny dla zarządu. A dodatkowo rozwój ABC Daty, skup około 1% tureckiego INDEKSU po cenie około 3,5 TRY pomimo niskiej wyceny nie było chętnych do oddawania po 4TRY na mini wezwaniu, do Windeln.de dołącza DB w kolejnej rundzie finansowania chyba na kwotę 15 mln euro,udane wezwanie na Travelplanet. Ogromne zainteresowanie PRE-IPO PEM. Planowane IPO PEM na IVQ 2014, rekordowa dywidenda z ABC DATY i prawdopodobnie INVII.Zatrudniona dodatkowa osoba do kontaktów TFI.
Tak trzymać thumbright

Odnośnie podziału zysku, to warto sprawdzić czy spółka chce i kiedy to zrobi. O ile mnie pamięć nie myli to przy 4% PKB będzie dywidenda, to chyba jeden z warunków.
http://gpwmedia.pl/entries/11218/
54min 10sec do 56min(przy okazji o 20% IRR) pytanie odnośnie tego czy MCI stanie się spółką dywidendową, zresztą całą prezentację warto obejrzeć. W końcu struktura MCI i działanie jest przedstawione w bardziej zrozumiały sposób.

A po co ta dywidenda ? Skoro spółka ma IRR na poziomie 20%. Więc niech inwestuje dalej, a że nie popularna ? Hehe jak będzie popularna to będzie czas na jej sprzedaż a nie kupno.king

Kod:
mod: spółka *mówi* że ma IRR 20%.
zwracam uwagę aby nie sugerować nabycia bądź sprzedaży akcji w jakiejkolwiek formie na tym forum

Tak wiem, że szukało, ale to nie znaczy, że chcieli sprzedać w tym roku, wręcz przeciwnie Tomek wspominał właśnie o tej klauzuli.
Co by było gdyby prezes powiedział coś odwrotnego- hmmm gratuluję zmysłu skoro wiesz co bym powiedział/napisał.
Mylić się w wielu rzeczach można ale nie w podawaniu faktów, nie widzę znaku zapytania w zdaniu o aktywach rosyjskich, a niestety nie umiem inaczej odczytywać o co chodzi piszącemu.
No właśnie to jakie mamy trendy wg ciebie i na Dacie i na MCI.

O innych sprawach napisałem od siebie bo wydają mi się niemniej ważne niż te które ty podałeś, to tak żeby było trochę bardziej obiektywnie wg mnie.
salute

@konris
przestań siać ferment !
Po primo
W tym roku nikt Daty nie sprzeda,gdyż MCI będzie musiało wypłacić sweetener - taka klauzula i dotyczy końca 2014r. Więc po co sprzedawać i dzielić się kasą z poprzednim właścicielem Artur GMBH
Po due
Nowy prezes coś tam bąknął bo nie było to żadne oficjalne info, podejrzewam, że mógł jeszcze o tym nie wiedzieć więc jego początki są niezbyt udane.
Po tre
O jakich stratach w Rosji piszesz? Skąd masz takie dane i czy znasz zaangażowanie MCI w KupiVip i Travelata.ru
Po quatro
Warto dodać ciągnący się spór ze SP o odszkodowanie za JTT

Pozdrawiam szkoda że nie wspomniałeś o wydzieleniu PEM-u i PRE-IPO tegoż tworu wave

Poniżej masz tekst dotyczący sprzedaży Daty
Cytat:

Zgodnie z założeniami umowy o sweetener MCI Fund Management Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością MCI.PrivateVentures SKA (zgodnie z zapisami umowy z 25 maja 2010 r.) będzie
zobowiązana do wypłaty Arthur Holding GmbH kwoty Premii Sweetener opartej na różnicy pomiędzy
przychodami wynikającymi ze sprzedaży każdej akcji ABC Data S.A. będącej w posiadaniu przez Grupę
MCI a średnim kosztem zakupu jednej akcji ABC Data S.A.
Premia Sweetener będzie należna Arthur wyłącznie w odniesieniu do tych akcji ABC Data S.A. które były
w posiadaniu przez jakikolwiek podmiot należący do Grupy MCI i MCI.PrivateVentures FIZ bezpośrednio
przed rozpoczęciem obrotu akcjami ABC Data S.A. na GPW S.A., czyli do łącznej ilości 71.062.600 akcji.
Powyższe zobowiązanie dotyczy transakcji sprzedaży akcji ABC Data S.A. dokonanych przed dniem 31 grudnia 2014 r., do podmiotów spoza Grupy MCI. Maksymalna wysokość Premii Sweetener nie może przekroczyć 28 mln PLN.

Witam,to i ja dołączę w tej edycji portfela i tak jak w 2013r stawiam na MCI.Po wtorkowej cenie otwarcia.
Dlaczego MCI ?
-ABCD jako składnik MCI poprawia wyniki tak więc jej kurs ma spory potencjał wzrostu
-IPO PEM w pierwszej połowie roku,dołoży parędziesiąt baniek do NAV-u
-Brak OFE w akcjonariacie co jest niewątpliwym plusem w razie pozbywania się akcji przez OFE
-dywidendy ze spółek portfelowych ABCD,INDEKS-u,INVII
-dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki jaką jest e-commerce
Zagrożenia
-otoczenie makro,spadki na giełdach

Dopiero teraz doczytałem,że już lista zamknięta,więc oki,będę kibicował uczestnikom

Zapis na 1500 na rachunku 453
Więc skąd te newsy o 55% redukcji dla maluczkich ?Think

To po co się zapisałeś skoro tak anale naganiają,jakie to spore ilości osób otworzyły rachunki w DM.

Mam pytanie,skoro zapisy dla drobnych indywidualnych już zakończone,to jak długo będzie jeszcze zamrożona nadwyżka kaski na pakiet 1500 akcji?

Czy wie ktos jak to jest z tymi akcjami pracowniczymi.Czy pierwszego dnia one będą juz na rachunkach właścicieli(pracowników,pośredników) no bo chyba jeszcze obecnie nie są,przecież nawet nie każdy z nich może mieć rachunek w domu maklerskim.Więc jak to jest?

12.11 wyniki które będą rekordowe,czy to będzie impuls do końca tej meczącej konsolidacji.Dodatkowo spółka z portfela MCI tj ABC Data rozwija się i wypracowała super wyniki za IIIQ

Po tych wynikach oficjalne już będzie c/z= 3
king

Pierwotnie o ile pamiętam to chcieliśmy nasz portfel porównać do analityków,więc skoro oni nie zmieniają typów to my też nie powinniśmy.Więc dlatego część osób między innymi ja obstawiło po jednej spółce,zresztą w moim przypadku to jeszcze nie czas na sprzedaż.Ale może to wyglądać na brak zainteresowania swoją częścią portfela

Masz podane wszystko w linku powyżej
Cytat:
MCI Management do tej pory trzykrotnie pobierał dywidendę z Invia.cz. Z wyniku za 2012 r. wyniosła przeszło 3 mln euro

Skoro z wyników za 2012 to pewnie w tym roku,tak podejrzewam
Cytat:
Fundusz Accession Mezzanine Capital III (AMC III) zapłacił MCI.Techventures 1.0 (jeden z subfunduszy z grupy MCI Management) 14 mln zł za mniejszościowy pakiet udziałów w spółki Invia.cz.

czyli sprzedali za 14 ten pakiecik i następne 14 ( 3mln euro) to z dywidendy
MCI-king

Dziś MCI podał o sprzedaży części Invii.cz za 14mln zł tak więc posiadają jeszcze pakiet wart ponad 100mln zł,wychodzi,że wycena w księgach tej spółki jest jak najbardziej O.k.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1338260-AMC-III-kupil-czesci-akcji-Invia-cz-od-MCI-Management.html

Po czym wnosisz,przecież podawali,że ten doradca znalazł potencjalnych chętnych zainteresowanych kupnem i to chyba z 10 podmiotów o ile dobrze pamiętam

A dlaczegóż to ? Think

I jeszcze inwestycja w Indeks MCI zapłacił jak na razie 70,9 miliona PLN za 11,2 miliona akcji wyjął 5,4 jako dywidendę.
(70.9-5,4)/11,2= 5,84PLN/akcja
5,84/1,72(pewny nie jestem ale tyle chyba stała ichnia lira)=3,40 TRY
Tak więc jak na razie MCI na tej inwestycji stracił ile kilka % kolego xlogic,kilka procent to nie 35% prawda Shame on you

Tak,tak a jeśli zostanie np. sprzedana w lutym a za cenę wyższą niż kurs giełdowy na koniec grudnia to co wtedy Think

Najważniejsze będzie ile Data zarobi w 2013 i za ile zostanie sprzedana inwestorowi,wtedy okażę się ponownie na ile uczciwe są wyceny robione przez Czechowicza

Skąd kolega bierze takie wyliczenia ?
Nie 100,tylko około 85,z tego 5mln wróciło w postaci dywidendy,a cena 4,35 jest ceną maksymalna jaką MCI zapłaci za 20% pakiet,wypłata ostatniej transzy ceny będzie uwarunkowana osiągnięciem przez spółkę Indeks bardzo ambitnych prognoz finansowych w latach 2013-2014..Więc skąd te 35% straty skoro nie znasz ceny zakupu ? Think
forsal.pl/artykuly/691715,prze...
Oj nie ładnie,nie ładnie Shame on you

Chwila,chwila chyba nie sądzicie,że Gant sam bez zgody instytucjonalnych przekłada sobie terminy,do tego w spółce są przedstawiciele chyba dwóch wierzycieli i co pozwalają wyprowadzać majątek ? Ludzie ja wiem,że to giełda ale bez przesady,te znikające projekty podobno zostały sprzedane jeden madziarom,a drugi a przynajmniej jego II etap połknięty przez Triada Dom czy jakoś tak.Liczą na kasę z OT i pewnie emisję by spłacić te serie,więc kto nie ma cierpliwości to do dzieła i wysyłać wezwania do zapłaty itd

Ale kabanosy robią smacznesalute

mikh napisał(a):

Każde nowe pokolenie jest kołem napędowym gospodarki ze względu na potrzebę zaspokajania swoich potrzeb.
Boom gospodarczy na Zachodzie po drugiej wojnie światowej był poprzedzony baby-boomem.
Nie musimy naśladować błędów Zachodu w dziedzinie polityki demograficznej.
Wymieranie zachodu może oznaczać szansę dla głodnych sukcesu społeczeństw takich jak dotąd było nasze.
Dlaczego Polaków nie miałoby być więcej ?
Dlaczego ratunkiem nie miałaby być raczej stypendium demograficzne, czyli płacenie rodzicom za posiadane dzieci pieniędzmi, które wciąż tracą na wartości ?

Dokładnie jest tak jak napisałeś,tam gdzie jest stabilna sytuacja finansowa,łatwiej o pracę i poziom życia wyższy.Tak dzieje się w Wielkiej Brytanii,Irlandii gdzie Polki chcą mieć dzieci i je mają.Więc w naszym kraju problemem nie jest podążanie za zachodem w pogoni za wygodnym życiem(bo u nas rodzina jest jeszcze bardzo ważną wartością) tylko strach przed dniem jutrzejszym,brak pomocy państwa w ich wychowaniu,umowy śmieciowe,1200pln minimalnego wynagrodzenia które nie starcza od 1 do 1 dla rodziców,a co mówić o dzieciach,kolejki w służbie zdrowia lub odpłatność za prywatne wizyty aby dostać się do publicznej lecznicy,małe mieszkania itd,itd można wymieniać bez liku.Smutne to wszystko.

No tak rzeczywiście lepiej do końca swoich dni mieszkać na cudzym i co miesiąc przez 30 lat płacić po 2k za wynajem,niż wziąć kredyt,a przy utracie pracy nie jesteś niczyim niewolnikiem,ale jesteś bezdomnym.
Zapominasz o bardzo ważnej rzeczy o rodzinie i pomocy od niej z chomikowanych zaskórniaków.

Mieszkałeś kiedyś nie na swoim,jak długo,fajnie było?

To był pseudo wywiad i pokaz pseudo dziennikarstwa.Czy dziennikarze boją się,że po serii trudnych pytań żaden prezes ich nie odwiedzi? O co chodzi?

Szkoda,wielka szkoda.
Wiadoma sprawa,że nowy prezes i nowi członkowie rady mają mnóstwo innej roboty(szczególnie ci z zewnątrz)ale takie odpowiedzi mogłyby poprawić tak bardzo kiepską politykę informacyjną i kontakt z drobnym akcjonariatem poprzez wasz portal.crybaby
A może by tak przypomnieć się z tymi pytaniami,może w tym całym bajzlu te pytania gdzieś .....
ehh sam w to nie wierzępuke_l

Tak jak było do przewidzenia Marvipol było stać na udzielenie odpowiedzi,może niezbyt precyzyjnych ale było widać choć odrobinę dobrej woli,a tu ze strony Ganta lekceważenie drobnych

odpowiedzi nie dostaniemy bo kto by miał na nie niby odpowiedzieć ?Think

No to dziś czekamy na odpowiedzi ze strony spółki

Drużyna Ganta gra na czas? Jakoś dużo czasu potrzebują na te odpowiedzi i dziwnym trafem chcą to przeciągnąć na czas po świętach.Marvipol potrzebował 4 dni na odpowiedzi,a Gant Shhh

Budrys napisał(a):
Panie Kamilu,

czy przedstawiciele Ganta przesłali odpowiedzi na przesłane pytania? Czy wiadomo coś odnośnie rolowania obligacji?
"Rozmowy z inwestorami zakończymy we wtorek" - tak chyba powiedział pan Antkowiak na piątkowej konferencji w Sheratonie.

Ponawiam pytanie czy coś wiadomo na temat odpowiedzi na pytania

Kamil Gemra napisał(a):
maremiks napisał(a):
Prawdopodobnie na tvncnbc podali, że GNT0313 będą zrolowane przez instytucjonalnych i wykupione od indywidualnych.

Czy ktoś może to potwierdzić, bo jeśli to prawda, to wielu zrobiło na tym niezły interes...?

Tak się składa, że na temat Ganta to ja się dzisiaj wypowiadałem na antenie TVN CNBC. Mówiłem, że jest taka możliwość iż obligacje zostaną zrolowane. Powtarzałem to co mówił przedstawiciel spółki na piątkowej konferencji, że spółka do tego właśnie dąży.

Wzrost kursu akcji zaskakuje. Na razie nie widać żadnych komunikatów. Prokurent Ganta zapowiadał, że jak tylko osiągną jakieś porozumienie z obligatariuszami to puszczą raport bieżący.

No to ładnie pan Kamil naważył piwa i ubierał ryzykantów
Pan Kamilking spekuły

Oto 10 kolejnych pytań:
1) Dlaczego firma nie przygotowywała się na kryzys w budowlance odpowiednio wcześniej ograniczać projekty i przestać się zadłużać. w zamian otrzymywaliśmy buńczuczne info i zwiększaniu inwestycji.
2) Kto wpadł na chory pomysł skupu akcji własnych , firma nie była aż "rozwodniona" te pieniądze mogły pomóc w redukcji długu.
3)Czy to nie fatalne zarządzanie Budpolem sprawiło ,że wykonawca Odry musiał zgłosić upadłość i w konsekwencji kluczowe należności nie spłynęły do spółki . Skoro Odra była kluczowa dla GANTA należało tam przenieść moce przerobowe.
4) Dlaczego i jaki był cel finansowy pożyczek i poręczeń dla spółek związanych z właścicielami spółek, które teraz po prostu odpisano z majątku.
5)Czy Prezes nie widzi konfliktu interesów będąc jednocześnie Prezesem Budopolu, który jak sądzę , chce zawsze zarobić na kontraktach budolwanych jak najwięcej a GANT zapłacić jak najmniej co jest oczywistą oczywistością w działalności wolnorynkowej
6) Niech Prezes wytłumaczy akcjonariuszom dlaczego bryluje w mediach (22.03.2013 ukazał się skromny wywiad dla Rzepy, i magazynu Sukces) zamiast uspokajać akcjonariuszy czy chociażby pojawić się na piątkowej konferencji
7) Z jakiej instytucji pocztowej korzysta GANT , że listonosze dziwnym trafem dostarczyli korespondecję od Funduszy w tym Futureala ,że dokonywano zbycia akcji przed wydaniem raportów finansowych (zwłaszcza Ipopema) i nie podano tego do wiadomości.
8)Czy Zarząd a raczej co z niego zostało jest świadomy ,że być może w świetle ujawnionych faktów istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w art. 586 KSH ( Działanie na szkodę spółki)
9)Czy jest możliwe ujawnienie mechanizmów kontrolnych i nadzorczych spółki czyli RN, jakie działania podejmowała RN aby zapobiec obecnej sytuacji finansowej w spółce.
10)Jak obecny Zarząd może ujawnić jakie jest de facto stanowisko funduszu Futureal dot. wspólnej dzialalności po zbyciu akcji przez tego ostatniego.
11)Czy to prawda,że ponownie przesunięto termin zakończenia prac w inwestycji Odra Tower tym razem na przełom maja i czerwca(tak podaj strona http://odratower.net/ wg informacji nieoficjalnych z Ganta)

Widzę,że zainteresowanie tymi pytaniami do spółki żadne,więc nic chyba z tego nie wyjdzie.
Ja mam dwa pytania
1)Czy pieniądze wyprowadzone ze spółki Gant do spółki Kantor Spółka z o.o. Gant s.k.a, IPO28 Sp. z o.o. SPV SUPPORT2 s.k.a. są do odzyskania,mimo zrobionych odpisów?
2) Jeśli nie to czy zarząd rozważa zgłoszenie do prokuratury zawiadomienia o działaniu na szkodę spółki przez osoby które dokonały wyprowadzenia kapitału ze spółki Gant.

Panie Kamilu a co z tym wywiadem,co z pytaniami.Fakt,że dzisiaj odbyła się konferencja i padały jakieś pytania.Mimo wszystko uważam,że forumowicze mieliby cały arsenał ciekawych pytań.To co czy to jeszcze aktualne? Jeśli tak to z jakim terminem bo dzisiejszy to chyba nieaktualny

Wiecie co dziwi mnie,że zarząd(właściciel) w takiej sytuacji i poziomie kursu akcji i obligacji chce czekać,aż do czasu po wynikach tak jakby mu nie zależało.Wcześniej po jakieś tam analizie i hipotezie o możliwej utracie płynności straszyli sądem i KNF,a teraz cisza.Bardzo dziwne,najczęściej ludzie z zarządu próbują uspokajać inwestorów,że niby nic się nie dzieje,że są to chwilowe kłopoty a tu chcą czekać do wyników

Witam.
Czytałem dziś wątek Marvipolu i ciekawi mnie czy byłaby możliwość kontaktu ze spółką w jakikolwiek sposób za waszym pośrednictwem i pomocą w celu zadania kilku pytań odnośnie obligacji i płynności w spółce Gant.Coś właśnie na wzór jak pan Kamil zorganizował a dotyczy Marvipolu.Myślę,ze sporo ciekawych pytań padnie w stronę zarządu i sporo osób oczekiwałoby odpowiedzi.

Ile z tej kwoty odszkodowania wpadnie dla Lotosu ? Czy tyle jaki jest udział w złożu,czyli 20%
Cytat:
SBM Offshore, wykonawca platformy wiertniczej na złożu Yme u wybrzeży Norwegii, ma zapłacić 470 milionów dolarów operatorowi złoża, firmie Talisman Energy, tytułem odszkodowania za przerwanie prac na złożu, w którym 20 procent na polski Lotos.

www.parkiet.com/artykul/7,1311...

Dlaczego nie dochodzi do transakcji po 91 ktoś chce sprzedać 12 po 91 i kupić 11 po 91.Więc o co chodzi?

Można prosić o uaktualnienie sytuacji technicznej na spółce,aktualniejszy wykres AT

Nic nie wyciągamy,masz jakieś uprzedzenia,straciłeś na akcjach,czy nieodwzajemniona miłość?
Wstawiłem tylko linka z informacja dla ludzi,których interesuje ta spółka,bo dotyczy to ich inwestycji.Tylko tyle i aż tyle wave

Cytat:

jak widzisz, możesz liczyć jedynie na wzrost kursu akcji. ale rynek, z niezrozumiałych powodów, nie chce już słuchać o NAV i dość wstrzemięźliwie podchodzi do tego waloru.

www.bloomberg.com/news/2013-02...

Kod:
mod: usunięto zdanie niemerytoryczne

Kolejny raz zwycięstwo MCI nad SP w sprawie o odszkodowanie za JTT.Tylko czy to już koniec,czy znowu SP się nie zgodzi z wyrokiem i będzie apelacja.Odszkodowanie niższe o około 80tyś.(łaczna kwota zbliży się do 50 milionów ze względu na wciąż rosnące odsetki)
www.parkiet.com/artykul/7,1302...
Dancing Dancing Dancing

To może ja parę słów.
Portfel miał być porównywany do tego wytypowanego na początku roku przez analityków(ich portfela nie da się zmienić),wtedy będą równe szanse jeśli naszego też nie zmienimy.Jeśli mają być zmiany to łatwiej porównywać się do portfeli zarządzających np. w programie "milion w portfelu" gdyż oni mogą zmieniać swój stan posiadania chyba co 3 miesiące.No i to miały być spółki,na których opieramy swój portfel a nie te które chcielibyśmy mieć,czy te które prawdopodobnie wzrosną najwięcej(tu może zacząć się spekulacja i pojawią się spółki,które raczej nie powinny się tu znaleźć bo ryzyko zbyt duże i nikt by ich do portfela nie wziął w realu).

Natomiast skoro powiedziałem A podając spółkę to teraz powiem B i oto odpowiedzi na te pytania dot. strat:
1)Stratę aut. tniemy przy 50%
2)Jego część przejmuje osoba czekająca w kolejce

@ Krewa
przeczytaj proszę jeszcze raz 1-wszą stronę forum szczególnie posty Ann i cad_man no chyba,że źle to zrozumiałem.(wyjątek tylko dla anty-terseki)
Odnośnie uczuć to może zakupić tak ze 100akcj Oil-a wtedy poczujesz to samo co wszyscy oszukani przeciętni drobni z Petrol-a salute

P.s. Bardzo mi podoba się sektor "przemysł produkcji marzeń"thumbright

krewa napisał(a):
czy mam jeszcze szanse wziąć udział w rywalizacji ze swoim typem? peTrolinvest. bezkresna fantazja nowicjuszy, połączona z perfidią głównego gracza są w stanie uczynić cuda.

Rozumiem krewa ,że swój portfel opierasz tak jak wielu nowicjuszy na OIL-u? A może chociaż masz kilka akcjithumbright bo taki był warunek od początku tego pomysłuwave

@ Ann
Może by tak po ułożeniu portfela przy każdej spółce uwidocznić cenę z dn. zamknięcia tegóż to portfela.Think

Wyjątkowo nie lubiana na SW MCI,już 17.01 koniec farsy z odszkodowaniem,wczoraj odbyła się też sprawa w Rumunii,to dotyczy MCI przez ABC Datę,no i ogólnie rozwijająca się sprzedaż w necie a przecież w portfelu funduszu wiele takich spółeczek,sklepów

Raczej giełdy nie pociągnie,ale może skorzystać na innych koniach ciągnących indeksy,bo tu jest największe niedowartościowanie,ale ryzyko olbrzymie,że hossa jeśli będzie przejdzie koło nosa

A może niechciana i nielubiana deweloperka,przecież tu panuje skrajny pesymizm i strach co widać w wycenach spółek,ryzyko olbrzymie ale zwroty mogą być ponadprzeciętne.

wycena bieżąca spółek frag. z wywiadu z Sylwestrem Janikiem nt MCI. TechVentures
Cytat:
W jaki sposób dokonujecie bieżącej wyceny spółek?

Wycena jest procesem złożonym, tym bardziej że działamy w formule funduszu inwestycyjnego zamkniętego, objętej nadzorem KNF. Co kwartał dokonujemy naszej wewnętrznej wyceny aktywów funduszu. Jest ona oparta na danych finansowych spółek, ich prognozach finansowych, wycenach porównywalnych spółek, transakcjach na rynkach publicznych czy transakcjach zawieranych w danym segmencie rynku. Później następuje bardzo istotny etap, tj. wycena przez audytora – naszym jest Ernst &Young. Po audytorze następuje jeszcze weryfikacja wyceny poprzez bank-depozytariusza funduszu.

www.parkiet.com/artykul/10,129...
Bardzo ciekawy artykuł,dla fanów MCIthumbright

No i 6 pękłaDancing

Nasza perełka zrealizowała kolejne wyjście z inwestycji.Dancing " MCI.TechVentures, fundusz z Grupy MCI (GPW: MCI) inwestujący w spółki technologiczne na etapie wzrostu i ekspansji, sprzedał swoje udziały w Retail Info s.r.o. (Retail Info), porównywarce cenowej i agregatorze ofert handlowych w kanale online. Kupującym jest grupa mediowa Mafra a.s. (Mafra) z siedzibą w Pradze należąca do niemieckiej grupy Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft GmbH."

Nabywali ją w 2006 za około 2,46 mln w księgach wyceniana była na 5,31 mln.Cena wyjścia nie jest podana.Think

Obroty olbrzymie,Bieliński prawdopodobnie się wypstrykał,Zaremba też i niby drobni mieli odebrać te kilkanaście %,po tych wszystkich informacjach o złej sytuacji Ganta,o perspektywach rynku mieszkaniowego,o końcu RnS i braku następnego programu,o problemach z uzyskaniem kredytów hipotecznych,Think możliwe,że to podbitka żeby drobni zostali z akcjami,ale Ipopema systematycznie zwiększa swoje udziały,rodzina A. także,na co czekają,dlaczego nie wychodzą skoro jest aż tak źle,że aż nieprawdopodobnie.

koszyk napisał(a):
Niestety, gra w " kto przeżyje, to żyć będzie " trwa.
Poziomy zadłużenia są horrendalne a banki się p... nie będą.
Scoring w centrali wypluwa - "wypowiedzenie kredytu" i dupa w malinowym chruśniaczku...
Można mieć inwestora na horyzoncie, pomysł, umowy, świetlaną przyszłość, etc.., ale reguły są bezlitosne.
Chyba, że wisisz 300 mld Euro, to jesteś Szanowanym Klientem. Bo to już nie twój problem.:)

pożyjom,uwidim czy jeszcze dostana jakiś kredycik na wykup obligacji,co będzie znaczyło,że są szanowanym klientem,a wtedy Boo hoo! muzyka

Cytat:
Uważam, że jest duże prawdopodobieństwo wykazania na tym strat, bo te mieszkania mamy w bilansie w cenach rynkowych już...

I właśnie zgadzam się z Tobą,rynek nie wierzy,że to się sprzeda po cenach z bilansu,a jeśli im się uda?Gant ma fatalną renomę wśród inwestorów i większość czyt. rynek nie wierzy ani jednemu słowu prezesa,zarządu a nawet cyferkom z bilansu,część nawet audytorowi.
Podobnie było w przypadku innej spółki,niewielu wierzyło,że sprzeda malla.cz za sumę z ksiąg,a jednak,a PR był tak samo czarny wobec prezesa,tylko z innych powodów.
Silenced Silenced Silenced

Think
Ad1)Pewnie,że gotowe do sprzedaży to jeszcze nie sprzedane,ale porównanie do pełnych magazynów to bardzo nie trafione,gdyż w tych mieszkaniach mieszkają ludzi,którzy bojąc się podwyżek czynszu w nieskończoność staną na głowie aby je wykupić,zresztą popatrz na sciągalność kredytów hipotecznych,Polak stanie na głowie,rodzina pomoże,a hipoteczne spłacać będzie.oczywiście,że nie wszyscy mieszkańcy wykupią swoje M,bo samotni,bo brak kasy,brak pracy i zdolności kredytowej,ale większość to zrobi.
Ad2) Zobaczymy po ile ten nowy podmiot obejmie akcje ?Jeśli obejmie.

Mimo wszystko uważam,że ten spadek akcji to były jakieś tarcia miedzy rodzinką A. a Bielińskim,potem jeszcze Śmietańskim,a rynek? Przy podobnej WK wyceniał Ganta na ponad 100PLN i przeszacował,podobnie jak teraz może niedoszacowywaćwave

hello1 czekam na komentarze pewnych osób,które coś krakały o złej sytuacji Ganta(żeby nie nazwać tego dosłownie)
1) 2000 mieszkań przekształconych i gotowych do sprzedaży w SM "DOM" i "ORZEŁ"
www.pandl.pl/aktualnosc/items/...
2) Nowy węgierski partner joint-venture
www.bankier.pl/wiadomosc/GANT-...
Tak więc GANT king

Po to aby za parę groszy nabyć akcje i kilka procent więcej w akcjonariacie,bo płynności to zasadniczo nie poprawi,a dodatkowo ponieważ kurs wisi w okolicach 3PLN,pozbierać z rynku tak jak to w trzech komunikatach zrobił prezes

Warto dodać,że ten sam prezes GEO Adam Zaremba-Smietański pobierał akcje z rynku w ilości około 1200000 po cenie sporo wyższej niż jest obecnie ( komunikat był przy cenie > niż 7 PLN,prawdopodobne że już wtedy albo i wcześniej zaczęli myśleć o połączenie,przejęciu czymkolwiek to jest.Więc skoro dla niego jest thumbright ...

Cytat:

Nie widze szans, zeby przy przejeciu >50% skala "dodruku" i parytet wymiany akcji mogl byc korzystny dla akcjonariuszy Ganta. Plusem jest to, ze jesli dojdzie do fuzji ryzyko upadlosci zrobi sie niewielkie.

Czyli dla dotychczasowych właścicieli i akcjonariuszy większościowych także,no to superhello1

anty_teresa napisał(a):
Gant ma jak zeznała Pani Luiza na czacie dużo działek z okresu 2006-2007. Te działki są pewnie w takich cenach, że nie opłaca się tam budować, tzn pokażą straty na realizacji, nawet bez uwzględniania skapitalizowanych na nich kosztów kredytów. ...

Czy mowa o powyższym była na ostatnim czacie ? Bo ja znalazłem tam tylko coś takiego
Cytat:
Większość gruntów rozpoznawanych obecnie w wynikach to grunty kupione w 2006-2008 roku, które przy obecnych cenach sprzedaży skutkują słabą bądź ujemną marżą.

Ale to chyba nie jest to samoThink

d'oh! Podobno wstrzymano inwestycję w Krakowie i to już we wrześniu

W dodatku coś nie halo z matematyką u co po niektórych osób odpowiedzialnych za tą informację,bo jeśli miał tyle akcji co podają 2.696.284 no i wywalił 780.000 to nie możliwe by zostało mu 1.526.029,tylko 1.916.284,więc albo wywalił więcej albo to jakaś pomyłka,no chyba,że wyższa matematyka i ja tego nie ogarniamThink

orestes84 napisał(a):
W obecnej sytuacji ciekawszym wyborem niż Gant, JW construction cy nawet Polnord jest zestaw zdrowych spółek Inpro, Robyg, DomDev. Nie chodzi tutaj o forsowanie jakiejś strategi inwestycyjnej względem drugiej, tylko zastanawiam się czy w obecnej sytuacji rynkowej jest sens podejmować nadmierne ryzyko skoro najzdrowsze podmioty są niezagrożone i tak czy inaczej wyjdą ze spowolnienia silniejsze.

No faktycznie stopy zwrotu na DDEV będą satysfakcjonujące,i ryzyko prawie żadnethumbright . Z tym,że od dołka w 2009 obie spółki miały podobne odreagowanie do 2010,natomiast teraz DDev jest po prostu za drogi

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 11 sierpnia 2015 11:14:40
Liczba wpisów: 200
[0,05% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,189 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d