pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Kiedy szczyt hossy?

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 27 czerwca 2011 13:46:43
Wszystko jest oparte na cwaniackich założeniach że mozna sie zadłużac a spłaci kiedys ktos inny gdy nas juz nie bedzie. To musi sie zawalić i własnie sie wali.

edit:
A Grecja powinna upaść, inaczej nikt niczego sie nie nauczy i tylko odwleczemy jeszcze bardziej bolesny upadek. Dodatkowo za oszustwa Grecji mamy zapłacić jako Europa, a tymczasem Grecy nie odczuwaja żadnej wdzięczności, a wręcz przeciwnie, napięcie społeczne rosnie. Europa chyba na sie troche skurczy wkrótce.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.
Edytowany: 27 czerwca 2011 13:52

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 27 czerwca 2011 13:55:48
fajne artykuły są w weekendowych wydaniach "podłogi"

co do bankruct państw, to historia przerabiała taki scenariusz już wiele razy,
w przypadku grecji skończy się na restrukturyzacji

a do greków ciężko mieć pretensje - im od zawsze taką wersję podsuwano pod nos, przyzwyczaili się.

edit: co do spirali zadłużenia. dlaczego balon ma pęknąć teraz, a nie przy zadłużeniu 5x większym?
każdy swoim sterem i żeglarzem.
Edytowany: 27 czerwca 2011 13:57

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 27 czerwca 2011 14:07:01
majama napisał(a):
Wszystko jest oparte na cwaniackich założeniach że mozna sie zadłużac a spłaci kiedys ktos inny gdy nas juz nie bedzie. To musi sie zawalić i własnie sie wali.

edit:
A Grecja powinna upaść, inaczej nikt niczego sie nie nauczy i tylko odwleczemy jeszcze bardziej bolesny upadek. Dodatkowo za oszustwa Grecji mamy zapłacić jako Europa, a tymczasem Grecy nie odczuwaja żadnej wdzięczności, a wręcz przeciwnie, napięcie społeczne rosnie. Europa chyba na sie troche skurczy wkrótce.

A dlaczego i za co ma byc wdzieczny zwykly obywatel???
Jezeli zabraliby ci polowe pensji dekretem gwarantuje ci ze pierwszy bys wyszedl na ulice :) co cie jako zwyklego obywatela obchodzi dlug panstwa przeciez to nie ty go zrobiles ??
Politycy narobili balaganu niech politycy sprzataja :) a w demokracji czy kapitalizmie jak kto woli polityka wolno wszystko a zawsze za ich poczynania my placimy!!

white eagle nic nie musi sie dzisiaj wydarzyc ale im dluzej ten syf bedzie sie ciagnal tym upadek bedzie bardziej bolesny dla swiata i niemysle tutaj o Grecji :) bo to jest tylko wymowka!! Boo hoo!

Jezeli pozwola dzisiaj upasc gracji to beda mieli okazje do czyszczenia ksiag w bankach i beda wszystko zwalali na Grecje :) przeciez nie od dzisiaj wiadomo ze banki na calym swiecie prowadza przynajmniej od 2-3 lat kreatywna ksiegowosc :) a upadek grecji bedzie doskonalym momentem maskujacym aby troche ksiegi wyczyscic :)

Moze ktos mi powie jak to jest mozliwe ze tak maly kraj jak Grecja swoim upadkiem ma doprowadzic do upadku najwiekszych bankow w europie i na swiecie???

Przeciez tak obecnie nam mowia ....

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 27 czerwca 2011 14:17:42
Cytat:
A dlaczego i za co ma byc wdzieczny zwykly obywatel???
Jezeli zabraliby ci polowe pensji dekretem gwarantuje ci ze pierwszy bys wyszedl na ulice :) co cie jako zwyklego obywatela obchodzi dlug panstwa przeciez to nie ty go zrobiles ??
Politycy narobili balaganu niech politycy sprzataja :) a w demokracji czy kapitalizmie jak kto woli polityka wolno wszystko a zawsze za ich poczynania my placimy!!

To nie jest takie czarno białe. Społeczeństwo greckie w sporej części aktywnie uczestniczyło w procederze rozkładania finansów państwa. Z tego co czytałem, oszustwa podatkowe i łapówki były tam bardziej popularne niż grill w weekend w Polsce.

Rozumiem Greka, który pracował uczciwie całe życie jako np. rzemieślnik i teraz każą mu płacić 2x wyższe podatki.
Ale takiemu, co pracował przez 10 lat jako Manager w Departamencie ds. Zalesiania Terenów Pustynnych w rejonie obfitym w jeziora, lasy i łąki jakoś nie żałuję. Wiedział że to co robi nie ma wartości.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 27 czerwca 2011 14:33:45
Frog napisał(a):
O Grecji widziałem ciekawy artykuł w Onecie. Jak ukrywali długi wchodząc do strefy Euro, jak kreatywnie poprawiali wskaźniki itp.
Ciekawe artykuły na te tematy są, w tym analizy podobne do "forumowych", ale nie do znalezienia w mediach mainstreamowych.

Sami by tego nie zrobili ale pomagali im w tym najlepsi specjalisci na swiecie - finansiera z Goldman Sachs Dancing

Kanoniers
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 14:38:19
Taurus80 napisał(a):

Moze ktos mi powie jak to jest mozliwe ze tak maly kraj jak Grecja swoim upadkiem ma doprowadzic do upadku najwiekszych bankow w europie i na swiecie???

Przeciez tak obecnie nam mowia ....

Musza tak mowic bo jak inaczej usprawiedliwili by pompowanie kasy i ratowanie oligarchicznych bankow niemieckich i francuskich wave

co do wdziecznosci o ktorej ktos tu pisal to chyba jakis zart !!!
jak mozna byc wdzieczny jak zdejmuje Ci w bialy dzien gacie i puszczaja nago po ulicy ???

white_eagle
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:02:53
sytuacja w europie troszkeprzypomina usa z 2008, ciekawe komu przypadnie rola lehman brothers :p

ostatnio w szwajcarii spotkali sie bilderbergi, ktoś ma jakieś przecieki co ustalili?;p

Kanoniers
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:08:55
Nie ale mysle ze niedlugo sie o tym wszyscy przekonamy ...

Mam wrazenie ze zawsze po spotkaniu Bilderberg nastepuje ciekawy zwrot sytuacji na roznego rodzaju popularnych wskaznikach rynkow finansowych Think

albo to moja fobia :) ale napewno nie spotykaja sie pograc w golfa i pochwalic nowymi zabawkami - tam ambicje sa duze wyzsze a nic tak nie kreuje wyobrazni jak posiadanie wladzy nad losami swiata ...

white_eagle
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:16:51

taurus teraz nie moge znalezc ale bylo nawet chyba tu kiedys wklejane zaangazowanie zagranicznych bankow w greckie aktywa, ktore jesli stana sie niewyplacalne i zdewaluuja sie to kopna w tylek gospodarke np niemiecką,
ktora z kolei moglaby w poplochu zechciec zasysac wierzytelnosci z innych krajow...

tak czy inaczej, w europejskim funduszu sa jeszcze rezerwy na wspieranie greków, iroli i portugalcow, ale na hiszpanie braknie hajcu

co dalej? drukowanko :) oslabienie euro, wzrost znaczenia exportu europy itd

Taurus80
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:17:31
white_eagle napisał(a):
sytuacja w europie troszkeprzypomina usa z 2008, ciekawe komu przypadnie rola lehman brothers :p

ostatnio w szwajcarii spotkali sie bilderbergi, ktoś ma jakieś przecieki co ustalili?;p

Ja mysle ze postanowili odpuscic surowce! Moze w koncu zauwazyli ze zarzynaja swiat a jak nie to ...

Od dluzszego czasu myslalem ze jedynym ratunkiem a przynajmniej czynnikiem kupujacym czas jest odpuszczenie na surowcach a zajecie sie rynkami akcji tak aby gospodarki mogly nabrac rozpedu dzialalo by to na dwa sposoby odpuszczajac surowce daliby zapanowac nad inflacja a przechodzac na akcje mogliby zarabiac dalej zwiekszajac przy tym oszczednosci zwyklych obywateli jezeli tak postanowili zrobic to bedzie ok i uwazam ze to jest jednyna deska ratunku jezeli nie to nikt nie wie co sie stanie.

Grecja sobie sama pomoze jak nie dadza kasy z UE to Chiny dadza to jest mele panstwo i nie potrzebuje tak gigantycznych sum jak USA.

white_eagle
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:26:54
no wlasnie, a co jesli azjaci beda wykorzystywali swoje rezerwy na zakup europejskich dlugow?

co do surowcow to przez ostatnie kilka miechow czytalem jzu kilka wywiadow z zarzadzajacymi funduszy o zasiegu globalnym, i wiekoszsc prorokowala wyhamowanie trendu na surowcach na ponad 12 miesiecy

Kanoniers
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:28:41
Edytowany: 27 czerwca 2011 15:39

Taurus80
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 15:42:22
white_eagle napisał(a):
no wlasnie, a co jesli azjaci beda wykorzystywali swoje rezerwy na zakup europejskich dlugow?

co do surowcow to przez ostatnie kilka miechow czytalem jzu kilka wywiadow z zarzadzajacymi funduszy o zasiegu globalnym, i wiekoszsc prorokowala wyhamowanie trendu na surowcach na ponad 12 miesiecy

Ja mam na mysli duze spadki a nie wychamowanie wzrostow czy boczniek :)
Spadki rzedu przynajmniej 20-30% ropa osiagala astronomiczne cenypatrzac na gospodarki :) miedz chyab rowniez :) pewnie i wiele innych.

Mnie najbardziej jako konsumenta ropa interesuje bo uwazam ze to ona jest najbardziej inflacjogennym surowcem.

mila
0
Wpisów: 716
Wysłane: 27 czerwca 2011 22:53:41
Taurus80 napisał(a):

Przyrównanie demokracji do kapitalizmu to jak przyrównanie krzesła do krzesła elektrycznego, dlatego należy się małe sprostowanie zanim ktoś zacznie tu stawiać znak równości:

Demokracja (z greckiego demos i kratos - władza ludu) to system wyłaniania i sprawowania władzy, natomiast kapitalizm to system gospodarczy.

tak naprawdę to w demokracji znacznie lepiej przyjmuje się socjalizm (czego dobitnym przykładem jest socjalistyczna Unia Europejska):

żeby nie być gołosłownym przytoczę słowa twórcy socjalizmu Karola Marksa: "Aby w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację".

Demokracja to chyba najgorszy ustrój jaki wynalazł człowiek... chyba gorszy nawet od tyranii...
Oliver Cromwell mówi dobitniej: "Demokracja to anarchia, a tyrania jest o wiele lepsza od anarchii".

I ma sporo racji. Tyrana można obalić, a jak obalić LUD? nie ma takiej możliwości... chyba że nastałaby jakaś totalna zagłada.

Aby mógł istnieć kapitalizm musi być WOLNY rynek:
Johann Jakob Bachofen: "Nienawidzę demokracji, ponieważ kocham wolność"

pozdrawiam
Edytowany: 27 czerwca 2011 23:04

Taurus80
0
Wysłane: 27 czerwca 2011 23:52:39

Demokracje rowniez uwazam ze jest to najglupszy ustroj z wszelkich mozliwych!!!
Ludzie mysla ze to od nich zalezy co sie stanie czy bedzie lepiej czy gorzej a tak naprawde kompletnie nikt nie ma na to wplywu sa tylko zludne wrazenia!

Wole tyranie jeden z powodow podales-zacytowales ale jest jeszcze inny trafiajac na tyrana z wizja kraj moze sie bardzo szybko rozwijac pod kazdym wzgledem, a w demokracji kto tak naprawde odpowiada za caloksztalt??? Nikt!! :) i to jest najsmieszniejsze kazdy ma wladze ale nikt za nia nie odpowiada o rozliczaniu nie wspomne :)
Tyrana latwo rozliczyc jezeli LUD czyli my bedziemy niezadowoleni to predzej czy pozniej poleci jego glowa a w obecnym ustroju trzebaby sciac przynajmniej kilkaset glow Think
Patrzac w przeszosc ze razem z tyranem usmiercalo sie jego rodzine trzebaby sciac kilka tysiecy glow!! A to jest nie do przyjecia salute

Co do kapitalizmu rowniez mozna polemizowac :) jezeli chodzi o ten gospodarczy to ok ale finansowy w obecnym ksztalcie jest kompletnie nie do przyjecia!

W pelni rozumiem kapitalizm oparty na najprostrzych zasadach popytu i podazy ale dzisiaj handluje sie pustymi kontraktami bez pokrycia :) lata temu za kazdym kontraktem surowcowym musial isc surowiec po okreslonej cenie i w okreslonym czasie a dzisiaj??
Dlatego mamy tak wypaczone rynki finansowe i taki kapitalizm a raczej jego czesc mi kompletnie nie odpowiada.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 28 czerwca 2011 00:49:04
Mila - genialne te Twoje cytaty.
Taurus - zgadzam się że dzisiejszy kapitalizm się zagalopował.
Można powiedzieć że dźwignia instumentów pochodnych, czy też (bez dziwgni) obrót wirtualnym pieniądzem jak kredyty udzielane przez banki na kartach bez zabezpieczenia, czy też - pójdę dalej - obrót akcjami których kapitalizacja przewyższa wartość księgową - powodują że 1+1 przestało się równać 2.
Skoro jednak te wszystkie wynalazki istnieja tu i teraz, my możemy jedynie z nich skorzystać przyłączając się do nakręcania spirali lub pozostać z boku.
Nie ma idealnych systemów władzy. Wszystkie do tej pory wymyslone nie przetrwały próby czasu.
Pierwsza demokracja upadła prawie 2k lat temu wraz z upadkiem Cesartwa Rzymskiego. Komunizm upadał praktycznie na naszych oczach jeszcze nie dawno, a obecnie obserwujemy upadek mieszanki kapitalizmu z socjalizmem.
Problem w tym że jak to klęknie, to nie będzie za bardzo co miało dalej upadać.
Świat się tak zapętlił że każde większe tąpnięcie wywołuje efekt domina.
Nie mam pomysłów dokąd to prowadzi.

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 28 czerwca 2011 01:16:04
Cytat:

zawsze wszystkie działania zwiększają entropię, takie prawa fizyki. jak entropia urośnie odpowiednio to się wszystko rozwali. jakkolwiek nie wydaje mi się żeby to było już jeszcze trochę działań 'naprawczych' nam potrzeba.

Kanoniers
0
Wysłane: 28 czerwca 2011 08:58:51
buldi napisał(a):

Ja nie mam pomyslu jak wyedukowac spoleczenstwo i nauczyc myslec, tylko tego mi brakuje
Nie chodzi o jakas ksiazkowa wiedze czy znajomosc konkretnej dziedziny zycia ale zwyklego prostego myslenia Think

Od jakiegos czasu obserwuje nadmierny konsumpcjonizm i nabywanie na potege rzeczy niepotrzebnych, po co sie pytam ???? Tak bardzo zaczelo mnie to w oczy razic jak zaczalem zwracac na to uwage ... nie dalej jak tydzien temu w jednym z lodzkich dyskontow (bez reklamy) slyszalem rozmowe malzenstwa gdzie maz namawial zone do kupna szlifierki do drewna.
Ona probowala mu wytlumaczyc a raczej pytala po co kupuje skoro nigdy nie uzywal i pewnie nie bedzie a co on na to ... ? Wiem ale jest 40% przeceny a moze kiedys w zyciu sie przyda wave
Osobiscie ostatnio nie moglem sie uporac z natretnym akwizytorem ktory oferowal mi fantastyczny pakiet 300 kanalow zagranicznych i iles tam polskich za tylko 50% wiecej niz place obecnie przy 10-krotnie mniejszym pakiecie Angel Juz myslalem ze grzecznie nie da rady ale w koncu udalo sie wytlumaczyc ze ogladam max. 3-4 kanaly wiec to co mam to i tak za duzo Dancing

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 28 czerwca 2011 09:36:33
Kanoniers napisał(a):
Ja nie mam pomyslu jak wyedukowac spoleczenstwo i nauczyc myslec

myślę, że edukować powinna władza, realna władza. nie Bronek i Donek. władzę w .pl sprawują media. tyle, że nie jest to władza niezależna. media są na smyczy reklamodawców. i tutaj może dojść do konfliktu interesów, gdyż edukowanie społeczeństwa nie jest na rękę reklamodawcom.
lecz nie o tym chciałem prawić. media ze swoją siłą przebicia powinny zainicjować kampanię edukacji politycznej społeczeństwa. i to nie powinna być doraźna akcja, lecz konsekwentny ciąg. a może wtedy ludzie dojrzeją do wyrażenia sprzeciwu listom partyjnym, dzięki którym co kadencję widzimy te same ryje przy korycie. może wtedy społeczeństwo powie "nie" finansowaniu partii z budżetu państwa, od tego są składki członków.
a to niby od zmiany ustroju ponad 20 lat minęło, a wóz wciąż w tym samym miejscu.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 28 czerwca 2011 09:42:54
O mediach już kiedyś toczyliśmy dyskusję. A raczej podawaliśmy sobie przykłady ich miernej jakości w Polsce.
Ludzie traktują media jako źródło rozwywki oraz źródło informacji, ale na zasadzie "co słychać na świecie". Skoro większość tego chce, to to właśnie dostaje. Sam wiem jak ciężko jest znaleźć wolną godzinę w ciągu dnia, domyślam się że inni mają ten sam problem. A żeby dowiedzieć się czegoś naprawdę ciekawego i to zrozumieć, trzeba poświęcić temu czas.
Dlatego cieszę się że jest to forum i można poczytać naprawdę ciekawe posty o różnych problemach, z różnych punktów widzenia.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34