pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 1 lutego 2012 14:54:35
facebook to nie wydmuszka, ale też nie tak potężne narzędzie jak się ludziom wydaje. Kiedyś się tam zarejestrowałem, bo szukałem wujka z Kanady - dzieci. No i kontakt poza FB.
Nie lubię portali typu FB. Może dlatego go nie uważam, choć doceniam siłę na dziś. W długim okresie widzę raczej stagnację z tendencją spadkową.

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 1 lutego 2012 19:24:34
coz, z punktu widzenia akcjonariusza, zgadzam sie ze Scarrym, aczkolwiek uwazam, ze FB ma spory kaliber oddzialywania spolecznego (akcje spoleczne, ktore bez FB nie powastalyby, lub liczylyby co najwyzej kilkaset osob).

artykul na temat, niestety po niemiecku:
www.zeit.de/wirtschaft/unterne...
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Futro
0
Wpisów: 235
Wysłane: 1 lutego 2012 19:27:00
www.forexfactory.com/news.php?...

Cytat:
Greek fin min: Final debt deal is hours away

Niedługo kolejne LTRO (~bilion euro), QE3 w US na razie mi się nie widzi, ale kto to wie.

Póki co dobrze idzie...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 1 lutego 2012 20:39:13
Ja pierdykam, ale wy tu macie bessy, hossy, co tydzień coś innego..

A dla mnie to jest w PL hossa 2003-2007 i bessa 2007-2012 z odreagowaniem 09-11.. just that, nothing more.
Szczególnie na małych indeksach typu swig80, albo szerokich nieważonych, typu c_

(na s&p 500 hossa 1982-2000 i bessa 2000-2012... jak kto woli ;)
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •

mdtrader
0
Wpisów: 749
Wysłane: 1 lutego 2012 22:27:50
Wpis z 30 listopada ,strona 433cytuje czesc
mdtrader napisał(a):

2. Obnizka rezerwy obowiazkowej w Chinach
Kto przegladal wykres odnosnie indeksu cen w Chinach plus czytal odnosnie QE w Chinach z racji malejacej presji inflacyjnej(spodziewam sie ponizej 5% rocznej). to nie jest tym w ogole zaskoczony, tymbardziej ja. Wejdzie ta obnizka z dniem 5 grudnia 2011.
Komentarz: na dzien dzisiejszy wyglada na to, iz Chiny uporaly sie z inflacja i moga poluznic polityke monetarna i wywrzec "presje" na wzroscie gospodarczym.
Dodam rowniez z zostal podniesiony raiting Bank of China i China Construction Bank

3. Ciecia raitingow najwiekszych instytucji bankowym przez S&P.

Po cieciu przez agencje S&P raitingow najwiekszych bankow od Goldmana do UBS, wycena dlugu wyglada najgorzej od 2009 roku. Presja na banki wzrasta wraz z przedluzajacym sie kryzysem w Europie jak rowniez obnizka wzrostu gospodarczego w 2012 z 2.8 do 1.6% przez OEC. Poki co przekaz z rynku jest taki,ze to jeszcze nie koniec zlego dla bankow, ale wedlug mnie poki co wyglada to na koniec(jesli nie bedzie niespodzianek)
kliknij, aby powiększyć

Jest to wykres: Markit iTraxx Europe- uzywany przez investorow do heagowania pozycji przeciwko strata na dlugu korporacyjnym lub do spekulacji na wyplacalnosci tych instytucji,zawiera on wycene dlugu 125 najwiekszych instytucjiWykres rosnie gdy obawy o dlug sie nasilaja a spada,gdy powraca nadzieja na obnizke wyceny dlugu.

Pytanie patrzac na wykres jak narysowalibyscie reszte wykresu od dzisiaj patrzac na analogicznie do 2009?
Komentarz:Obnizenie raitingu moze miec wplyw na plynnosc na rynku,potencjalne straty czy dostepnosc do rynku kredytow poniewaz czesto jest tak,ze w kontraktach na rynku instrumentow pochodnych jest zapis mowiacy,ze przy obnizce raitingu o podwyzszeniu niektorych wskaznikow co moze spodowoac,ze potrzebne beda dodatkowe wymogi kapitalowe. Mozna zauwazyc,ze coraz lepiej postrzegane sa instytucje finasowe z Azji, za przyczyne tego stanu rzeczy mozna uznac silny i staly wzrost gospodarczy.

Tydzien temu wspominalem,ze wedlug mnie sa poziomy do wejscia i ten tydzien bedzie kluczowy plus minus 3 dni z nastepnego-gdzie rozegra sie scenariusz wyjscia lub wejscia w recesje.

Przez ostatni miesiac z rynku ubylo ok 4 bilionow $ z rynku akcji,co przy rozwiazaniu problemow i dzialaniach politycznych moze sprawic ze dlugie pozycje beda mocno i szybko otwierane co przelozy sie na gwaltowne wzrosty.

Po lunch pokaze ciekawe wedlug mnie sprawy odnosnie wyceny bankow w US,ktore obecnie wyceniane sa srednio ponizej 1 jesli chodzi o cene do aktywow rzeczowych, najnizsza wycena byla w marcu 2009 kiedy bylo na 0.6 ,0.7x tangible book.

kliknij, aby powiększyć

odbicie?

wpis z 24 listopada
mdtrader napisał(a):
Gra rozbija sie o dodruk z ECB. Musza to jakos rozegrac, piszac ze dodruk ECB spowoduje wzrost inflacji? Czy oby napewno? Wydaje mi sie ze ECB sprzedawalby obligacji np niemieckie a kupowal wloskie przez co nie mialoby to wiekszego przelozenia na inflacje w strefie euro.

Do tej pory ECB juz skupil ok 25% dlugu Irlandii i Portugalii, sporo wloskiego i Greckiego, dalsze rezstrukturyzacje dlugow powodowaloby to,iz bank europejski tracilby w swoim bilansie przez odpisy z racji haircutow.

Koniec koncow,to potwierdzam to co pisalem, jestesmy blisko punktu,ktory bedzie punktem zwrotnym i widze aktualnie okazje na spokojny zarobek w perspekywie 6 miesiecy.Szczegolnie ze w niemieckiej gospodarce nastapilo spowolnienie,co wlasnie widze jako plus-bo Merkel jest calkiem dobry strategie i wie,ze albo teraz pobudzi gospodarke albo wladza ucieknie jej z rak.

troche smiechu ze mnie mieli niektorzy w listopadzie-:)
Scarry napisał(a):
wujek_staszek napisał(a):
ohoho zaczyna się.... mathu już uwierzył w wzrosty, a tu nagle zonk i jeszcze odwraca kota ogonem teraz :)) Wszak sam już byłeś hossiarzem jak to nazwałeś więc kogo wzywasz teraz do odpowiedzi?
Nastrój na wątku mówi że pora powoli na zakupy. Od sierpnia ten sygnał zawsze się sprawdzał w obie strony choć ja w tę na południe grać jakoś nie potrafię więc coś tam jutro na open zakupie. Popiszcie jeszcze coś o hetkabommbach :)

btw: tak się pechowo złożyło że mdtrader wczoraj tu na wątku ogłosił hossę wave . Wyszło trochę śmiesznie bo jak na start hossy wygląda to dość specyficznie blackeye .

Ja tam wciąż na końcu ścieżki widzę katastrofę finansową i recesję. Napływające twarde dane potwierdzają ECRI. To dopiero początek. IMHO wciąż obowiązuje docelowa wartość Pawlaka ;)

Dla mnie aktualnie jest czas na glebsza analize przypadkow,ktore moga wydarzyc sie w najblizszym czasie,bo sytuacja jak byla tak i jest fundamentalnie dobra to ilosc tego co moze pojsc nie tak jest naprawde spora.

Pozdrawiam,

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 654
Wysłane: 1 lutego 2012 22:32:59
No to może ja wrzucę swoje trzy grosze...

Rynek dawno nie był tak silny jak obecnie. Oczywiście nie mam na myśli poziomu ADX, czy Trix, ale szerokość rynku. Po dzisiejszym dniu spółek w trendzie wzrostowym definiowanym ADX, czyli DI+>DI- ^ ADX>ADX(-1) jest najwięcej od lipca 2010r. Ponadto pierwszy raz od września 2010 średnia z 30 dni spółek rosnących( w ujęciu c>(c-1)) jest większa od średniej spółek spadających. szeroki rynek zwiększa prawdopodobieństwo wzrostu indeksu.

Prawdą jest, że elderowski NHNL jeszcze na granicy zera, ale to nie może dziwić jeśli wziąć pod uwagę okres wzrostów. Upłynęło za mało sesji, albo wzrosty były zbyt rachityczne ;)
Edytowany: 1 lutego 2012 22:36

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 1 lutego 2012 23:28:07
Nie pamiętam czy tu, czy na dnie bessy, ale w październiku wrzucałem ten wykres sygnałów, którego kontynuacja - poniżej:

kliknij, aby powiększyć

Bessa to to nie jest wg BP.
Może z procentowymi sygnałami zakupu wg tej "technologi" jeszcze nie ma tak dobrze jak napisał Anty, ale na pewno jest ciekawie. Zanim "elderowski NH-NL" odpali pewnie jeszcze sporo "żółwików poucieka:) Dopiero wzrosty kolejnych spółek po kolejnych korektach tam (na NHNL) pokażą to co tu (na BP) było widać już w październiku.

... i pewnie tak jeszcze będzie dopóki znów nie wróci gwałtowna, nieprzewidywalna, nie mająca skrupułów bessa..., bo fundamentalnie nic - poza wzrostem płynności na rynkach - się nie zmieniło.
To jedyne lekarstwo na jakie wpadli politycy w szemranych układach z bankierami jest niestety wątpliwym argumentem za długatrwałą, wieloletnia, zdrową hossą.

... jednak póki co Titanic wciąż dryfuje ponad lustrem wody a orkiestra dostaje kolejne kopniaki w instrumenty, by dalej grać.

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 2 lutego 2012 00:00:45
ale trzepią inwestorów którzy grali na krotko na złotówce w nowym roku... na szybko zamykają krótkie pozycje na złotówce i tak przyśpieszamy....

i znowu większość nie miała racji....
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 2 lutego 2012 00:04:43
piotrch napisał(a):
Szooler
Na czym opierasz swoją pewnośc? "Coś wisi w powietrzu" to relatywnie słaby argument. Nie neguje trafności twoich "przeczuc", z drugiej strony, jak pewnie doskonale zdajesz sobie sprawe jest wiele spółek które w obecnej "korekcie" pogłebiły dołki z 2009 r. Ileż ma spadac? A testowanie minimów z października 2011 jest ponad 10% w dół od obecnego poziomu.... czyli nie tak wcale mało.

Będzie spadało z wyższej wysokości.
To co się dzieje za oceanem kłóci się ze zdrową logiką i ekonomicznymi realiami.Nie chciałbym sugerować spiskowych teorii,ale jeśli mamy notoryczne umorzenia z funduszy akcji,a rośnie na słabowitym wolumenie,(rachityczne wzrosty),i tak od miesięcy,to kto kupuje?!
Na dobrą sprawę S&P czy Nasdaq znajduje się o krok o szczytów z zeszłego roku ,a już konkretniej Standard & Poor 500 brakuje ledwo 20% do szczytów wszechczasów.Zadajmy sobie pytanie,czy od tego czasu sytuacja się poprawiła czy pogorszyła?Czy gospodarka USA naprawdę rośnie tak jak mówią to statystyki?Wzrost to wzrost,nie neguję,tylko ile z tego wzrostu "robi" bank centralny?A jakim kosztem?Napuchnięte bilanse banków centralnych,zerowe stopy,wysokie bezrobocie,galopujący dług USA,pogrążająca się w marazmie Europa,niepokoje na świecie(inflacja biedoty).Fakt,bez tych działań byłoby gorzej,znacznie gorzej.Tylko,że mniej źle nie oznacza dobrze,a to zdaje się sugerują kupujący.
Dwa,nie pasują mi kreski.Think
To jest chyba słabszy z argumentów,hmmm ....Przekonamy się.binky

Teraz każdy ma wierzyć w nową(sztuczną) hossę Angel.
Wigi bardziej patrzą na Europę,(kiedyś było inaczej),a ta nieśmiało,ale ruszyła za Jankesem.

"Fortuna favet fortibus"

szooler
0
Wysłane: 2 lutego 2012 00:29:28
wtf napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
WTF o co ci chodzi :) z ta bessa na nią nie musimy czekać 10lat bo ona jest faktem :) od szczytu do dołka zjechało około 30% a aby mówić o bessie wystarczy 20% za to nie widzę aby od dołka wzrosło ponad 20% więc cały czas jesteśmy w bessie dodatkowo popatrz na w20 i konie a zobaczysz ze za chwilę będą spadki w najlepszym wypadku 10-15% jeżeli na tym się skończy i powrocimy do wzrostów to po przebiciu 2450-2500 optymiści będą mogli krzyczeć ze mamy hosse a poki co każdy kto tak twierdzi mija się z prawda albo próbuje wyprzedzić rynek :)

chcialbym zebys mial racje i zeby spadki zaczely sie w lutym ale zaczynam w nie watpic

A ja bym nie chciał.
Chciałbym inwestować i zarabiać,i mieć pewność,że za 5 minut nie będzie nowego flash crashu,lub co gorsza splash crashu blackeye .Kiedyś chyba omawiałem te pojęcia....
Niestety,rynek ma pomagierów,a ta "pomoc" może okazać się pułapką.Tak jak lekarstwo w nadmiarze jest trucizną.
Trza być czujnym,każdego dnia-to nie jest inwestowanie.
"Fortuna favet fortibus"

szooler
0
Wysłane: 2 lutego 2012 00:38:34
Taurus80 napisał(a):
A pewnie ze w długim terminie przenosiny produkcji do USA i europy to najlepsze co świat może spotkać bo gospodarki wrócą do korzeni i bedzie dobry podkład pod długoletnią hossę ale w krótkim terminie giełdy i surowce mogą czekać ostatnie duże spadki
Chiny mają dość kasy i wydaje się rozumu aby sobie poradzić i przestawić gospodarkę jednak jak rynki zareagują jak się okaże ze chiny zwolniły do 6-7% pkb

Pkb Chin w tym roku wyhamuje.Według prognoz urośnie tylko 8,4%.Najniżej od dziesięciu lat.Anxious
Wyraźniejsze spowolnienie to byłby czytelny sygnał do zwały.
"Fortuna favet fortibus"

mdtrader
0
Wysłane: 2 lutego 2012 00:46:10
O Chiny sie nie boj, temat rzeka.

Sa inne miejsca gdzie moze jedna isktra pociagnac wszystko w dol. Najwazniejsze,ze 80% widzi zielony kolor i wzrosty-w pazdzierniku czy listopadadzie uwazalem,ze bessy nie moze byc bo nigdy jej nie ma gdy wiekszosc na nia czeka.

Ulica musi wejsc,musi byc znacznie wiecej longow otwartych i byczych inwestorow,wtedy mozna myslec o prawdziwej bessie.

Ja w glowie mam poukladane oprocz wyborow Niemcy,USA i Francja....to wszystko mi burzy.

tak do kolekcji

szooler
0
Wysłane: 2 lutego 2012 01:12:52
A ja wrócę może do tego co pisał Szach Mat na wątku"psychologia-klucz do sukcesu...."
Podświadomie większość czuje,ze to szczyt hossy,chociaż to niemiła i niepopularna opcja.
Stąd większość pisze na tym wątku,a nie "dnie bessy".
A najśmieszniejsze jest to,że wszyscy możemy mieć rację i nikt nie ma racji.Czytaj,mamy trend boczny.Sugerowana nazwa nowego wątku:kiedy wyjście z beztrendzia. :)
"Fortuna favet fortibus"

mdtrader
0
Wysłane: 3 lutego 2012 14:26:53
Za chwile dane z rynku pracy z USA-ktore moga sporo namieszac na rynku. Jesli zas potwierdzi sie poprawa na rynku pracy to w polaczeniu z danymi PMI z Europy to spodziewac mozna sie ruchu w kierunku polnocnym.

Z drugiej strony,prognozy te byly sporzadzane w czasie gdy wszyscy oczekiwali recesji w Europie i USA.

Jeszcze 3 minuty i sie przekonamy.

EDIT: no to kierunek jeden!!!
Edytowany: 3 lutego 2012 14:32

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 3 lutego 2012 14:31:28
Uuuuuuu lecimy w kosmos thumbright

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 3 lutego 2012 14:52:23
Obawiam się sprzedaży faktów...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 3 lutego 2012 14:58:25
Frog napisał(a):
Obawiam się sprzedaży faktów...

A ja nie,nie ma żadnej euforii,jest cały czas strach i nieufność wzrostom niemal u wszystkich,a to jak najbardziej pozytywny objaw i najważniejszy warunek dalszych wzrostów...

Wniosek taki:
w bessie warto ryzykować,choć tylko w te najlepsze firmy
Edytowany: 3 lutego 2012 15:03

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 3 lutego 2012 14:59:22
No z jednej strony tak, ale czy niedźwiedzie nie stracą cierpliwości czekając już od ładnych 2 tygodni na preteksty do korekty?

Edit: Korekta przyjść musi, ale coraz więcej jest argumentów za tym, że to będzie tylko chłodzenie przed kontynuacją wzrostów, przynajmniej w średnim terminie, bo do hossy nam jeszcze daleko.
Edytowany: 3 lutego 2012 15:02

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 3 lutego 2012 15:00:50
Dlaczego się obawiasz przecież to jest pewne nie ma najmniejszych szans na przebicie 2450 na w20 z biegu bedzie korekta i to pewne myślę ze 2300 to minimum a co dalej zobaczymy w USA te poziomy też się nie utrzymają korekta wisi w powietrzu a w marcu jak się okaże ze benek nie da darmozjada kasy za free to może być nie ciekawie ale puki co czeka nas zwykła zdrowa korekta

del-15022018v14
0
Wpisów: 113
Wysłane: 3 lutego 2012 15:12:17
Ciekawy komentarz (pierwszy z kolei) do artykułu na Onecie:
wiadomosci.onet.pl/swiat/grecj...
Cytat:
Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie
"Bogactwo należy postrzegać jako środek służący jakiemuś celowi, a nie cel sam w sobie i źródło szczęścia"

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość