pixelg
DANKS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

DANKS [DNS]

AKTUALNY KURS: 0,734 zł (+0,00%) 07-05-2021 13:08
pprezes
0
Dołączył: 2014-09-07
Wpisów: 203
Wysłane: 3 lipca 2016 13:39:30 przy kursie: 0,82 zł
W najbliższym czasie powinno się wydarzyć wiele pozytywnych dla firmy rzeczy a kurs w mojej ocenie może mocno eksplodować w górę i jest szansa że potencjał wzrostu wg biznesradar.pl 242 % zostanie zrealizowany:-)
Na ostatnim Walnym (tydzień demu) z ust Prezesa Truchla padły informacje które powinny zasadniczo w najbliższym czasie wpłynąć na wyniki Danksa , postanowiłem podać te informacje na forum abyśmy/ście mieli równe szanse z tymi co byli na Walnym - ja nie byłem na Walnym ale przekazuje informację od osoby która była i ufam że są zgodne z prawdą a szansę ich realizacji pozostawiam Wam samym do oceny.
1. Skupu i dywidendy w tym roku nie będzie ze względu na planowane inwestycje - w przyszłym roku będą się starali to wynagrodzić akcjonariuszom.
2. Dotację na 24 mln Prezes Truchel liczy że zdobędą (70% pewności), do połowy lipca będzie informacja czy przeszli do 2 etapu. Gdy firma Atmar Sp. z o.o. która złożyła wniosek o dotację ją otrzyma, zostanie przejęta przez Danks (100% kapitału) i zarządzana przez Danks. Środki z dotacji będą przeznaczone na otwierania start upów np. biotechnologia i podobne branże przy czynnym udziale studentów z politechniki czy uniwersytetu. Na przejęcie takich start upów są już chętne chyba 2 fundusze Private Equity.
3. W przypadku nie uzyskania dotacji Bridge Alfa firma ma ugadane kilka przejęć firm które pozyskały lub pozyskają też środki unijne więc na pewno kasa się nie zmarnuje :-)
4. Danks chce na jesieni wprowadzić na rynek newconnect spółkę YT Investments (45 % udział), procedura już jest chyba rozpoczęta.
5. Wg Truchla spadek przychodów w maju nie jest niepokojący gdyż rok wcześniej był jakiś większy jednorazowy przychód, wyniki za 2 kw będą wg niego bardzo dobre - zakładam że YT Inwestment pokaże bardzo dobre wyniki żeby przyciągnąć inwestorów na emitowane akcje.
6. W piątek dodatkowo poznaliśmy bardzo ciekawą informację o której nic wcześniej nie wiedziałem i są duże szanse iż dodatkowo może Danks zarobić 16,7 mln jeśli spółka zależna wygra w sądzie sprawę przeciwko dłużnikowi, nie wiem czy wygrają czy nie ale sam pomysł wejścia w biznes takich wierzytelności jest ciekawy, dodać trzeba iż nowy członek Rady Nadzorczej Tomasz Fijalkowski jest syndykiem i liczę że dzięki tej współpracy Danks osiągnie dodatkowe zyski. www.bankier.pl/wiadomosc/DANKS...
7.Danks chce przejąć biuro księgowe i jest już po wstępnych rozmowach, przejmowane biuro ma większe przychody niż Danks ale uzyskuje niższe marże - nie jest jeszcze ustalony sposób przejęcia - może wymiana akcji (bez nowej emisji) albo pożyczka głównego akcjonariusza na przejęcie. Wygląda na to że jest coś na rzeczy gdyż w dniu wczorajszym EBC Solicitors podał komunikat iż prowadzi zaawansowane negocjacje na temat zbycia spółki zależnej Stratego Doradztwo Księgowe SA , a zarządza tam Adam Osiński ściśle związany z Danksem. www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl... czy http://www.strategodk.pl/

Jak widać powyższe informacje są bardzo ciekawe i powinny w przypadku ich realizacji pozytywnie wpływać na kurs, w mojej ocenie potencjał wzrostów jest znacznie większy niż straty, a Danks jest nisko wyceniany bo c/z 4,40, z ładnymi przepływami operacyjnymi, ładnym zdrowym bilansem i aż 6 mln
gotówki przy kapitalizacji 9 mln.

pprezes
0
Dołączył: 2014-09-07
Wpisów: 203
Wysłane: 27 lipca 2016 18:07:25 przy kursie: 0,98 zł

Kod:
mod: Z wątku usunięto posty sprzeczne z regulaminem:
- powtarzające wcześniej podawane informacje
- komentujące bieżące zmiany kursu
- podające ceny docelowe bez uzasadnienia
- przedstawiające zamierzenia inwestycyjne Użytkowników i/lub ich zaangażowanie w walory
- zawierające uwagi osobiste pod adresem innych osób

Profile Użytkowników uporczywie naruszajacych regulamin będą trwale blokowane.
Edytowany: 28 lipca 2016 09:46

ucofb
1
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 1 199
Wysłane: 28 lipca 2016 17:50:07 przy kursie: 1,00 zł
Od 5 lat jest tutaj nudny jak sedes trend boczny, jak z niego wyjdzie kurs to będzie można dopiero pomyśleć o zakupie, inaczej to dla mnie typowa gra od bandy do bandy. RSI tygodniowy już jest w strefie wykupienia.

stooq.pl/q/a/?s=dns&i=w&am...
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett


tituch
0
Dołączył: 2012-07-25
Wpisów: 22
Wysłane: 10 sierpnia 2016 15:20:58 przy kursie: 1,09 zł
Można prosić o analizę obecnej sytuacji finansowej spółki i jej perspektyw?

pprezes
0
Dołączył: 2014-09-07
Wpisów: 203
Wysłane: 13 sierpnia 2016 00:17:32 przy kursie: 1,04 zł
"W poszukiwaniu inwestycyjnych perełek na NewConnect" to artykuł na www.parkiet.com/artykul/148776... , jest Danks oraz Onico.

Niski kurs, wysoka dywidenda

Bardzo powtarzalne wyniki osiąga doradca podatkowy Danks. Firma jest obecna na NewConnect od pięciu lat. – W każdym z tych lat spółka osiągnęła ponadprzeciętny zysk, którym dzieliła się z akcjonariuszami poprzez wypłatę dywidendy lub przeznaczała na skup akcji własnych – oznajmia prezes Krzysztof Truchel.

– Spółka rozwijała się w poprzednim okresie w sposób organiczny. Nadal będzie to główny schemat działania, jednakże zarząd szuka intensywnie okazji do przejęcia biura rachunkowego o podobnym potencjale, co poprzez synergię doda wartości w postaci zwiększenia skali działania i ograniczenia kosztów działania – wyjaśnia prezes.

Wskaźnik C/Z dla przedsiębiorstwa równa się 5,1, a EV/EBIT 2,08. – Firma monitoruje i aktywnie uczestniczy w pozyskiwaniu unijnych dofinansowań. Pozwoli nam to być przedsiębiorstwem wysoko innowacyjnym, posiadającym zaawansowane narzędzia automatyzujące procesy księgowe – twierdzi prezes Truchel.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 600
Wysłane: 23 września 2016 11:51:11 przy kursie: 1,03 zł
Omówienie sprawozdania okresowego i sytuacji finansowej DANKS SA po II kw. 2016 r.

Danks wygląda na spółkę tanią, ale jak to często w życiu bywa, są ku temu pewne przesłanki.

Z jednej strony spółka dość regularnie dzieliła się do tej pory dywidendą, ale w tym roku z takiego luksusu nie będzie, a cały zysk został przeznaczony na kapitał zapasowy. Dodatkowo mieliśmy spore rozwodnienie – emisję 2 mln akcji. Rok wcześniej (w czerwcu) spółka zbyła 1,362 mln akcji własnych pochodzących z wcześniejszego skupu. W efekcie na przestrzeni roku efektywna liczba akcji biorących udział w dywidendzie zwiększyła się o prawie 50 proc. (Cena emisyjna nowych papierów też jest pewnego rodzaju hamulcem dla obecnego kursu – 62 grosze).

Bilans Danksa wygląda na bardzo mocny. Na 13 mln zł sumy, aż 7 mln zł stanowi gotówka. Kapitał własny to ponad 11 mln zł, więc spóła w zasadzie nie jest zadłużona, a co więcej praktycznie nie posiada zobowiązań odsetkowych.


kliknij, aby powiększyć


Dokładnie widać to w strukturze zobowiązań krótkoterminowych (wykres poniżej), gdzie największe salda mają zobowiązania inne oraz rozliczenia międzyokresowe, którymi są prawdopodobnie nierozliczone środki z dotacji (Tak przynajmniej było na koniec roku). Warto też zwrócić uwagę na należności:


kliknij, aby powiększyć


W II kw. 2015 mocno poszła w górę kwota należności od jednostek powiązanych (prawdopodobnie chodzi o należność ze sprzedaży akcji), ale sukcesywnie spada. Sam stan należności od spółek niepowiązanych jest niestety bardzo wysoki – 800-900 tys. zł przy sprzedaży na poziomie około 1 mln zł kwartalnie. Prawie 3 miesięczny termin płatności nie wydaje się w branży usług księgowych w zasadzie możliwy. Można by sądzić, że spółka ma problemy z windykacją należności, ale według raportu rocznego należności przeterminowane wynoszą okrągłe zero. Dlaczego tak wolno rotują niestety spółka nie wyjaśnia.

Od strony rachunku wyników w oczy rzuca się brak wzrostu biznesu.


kliknij, aby powiększyć


W drugim kwartale co prawda mamy wzrost, ale za całe półrocze jest praktycznie płasko. Co więcej, w ujęciu półrocznym koszty rosną szybciej od przychodów przez co zysk ze sprzedaży skurczył się z 943 do 753 tys. zł. Widać jednak pewną zmianę. Mamy większe obciążenia z amortyzacji (+240 tys.) i spadek kosztów usług obcych (110 tys.) zł. Spółka najprawdopodobniej część procesów zautomatyzowała a na program optymalizacji pozyskała dotację którą widać w pozostałej działalności operacyjnej. W efekcie po rozliczeniu amortyzacji z dotacją mamy także płaski wynik operacyjny. Innymi słowy na razie automatyzacja większej wartości nie zbudowała.

Na poziomie wyniku netto spółka wynik w tym półroczu jest słabszy niż przed rokiem o ok. 250 tys. zł. Z jednej strony to efekt braku dodatkowego niepowtarzalnego zysku ze sprzedaży akcji powyżej wartości bilansowej (170 tys. zł) z drugiej słabnącej kondycji jednostki współkontrolowanej wycenianej metodą praw własności. Przed rokiem (mowa o całym półroczu) YT dał do wyniku Danksa 220 tys. zł, a teraz jedynie 137 tys. Sam drugi kwartał wypadł o 75 tys. niżej, ale biorąc jednorazowy zysk w 2q15 mamy wzrost o ok. 100 tys. zł.


kliknij, aby powiększyć


Największym plusem sprawozdania jest wysoki CF operacyjny, co wynika z faktu, że amortyzacja nie jest kosztem gotówkowym.


kliknij, aby powiększyć


Od strony wynikowej spółce poza brakiem wzrostu nie można w zasadzie nic zarzucić. Działalność podstawowa wygląda na powtarzalną bez większych zdarzeń jednorazowych. Martwić może spadek wyników spółki powiązanej. A skoro o niej mowa, to trzeba wspomnieć o nabytej wierzytelności. Kwota prowizji z udanej windykacji jest dość wysoka, a według deklaracji spółki majątek dłużnika pokrywa kwotę zobowiązania. Problem w tym, że YT ma już pierwszą porażkę w tej sprawie dotyczącą braku zabezpieczenia na nieruchomościach (sąd apelacyjny uwzględnił skargę dłużnika, natomiast druga skarga czeka na rozpatrzenie). Potencjalnie jest tutaj upsiade na sporą kwotę.

Sam biznes (wraz z podmiotem powiązanym) generuje rocznie około 1,8-2 mln zł, co daje wycenę rentą wieczystą ze stopą dyskontową na poziomie 10 proc. około 18-20 mln zł. Do tego należałoby doliczyć saldo środków pieniężnych w kwocie prawie 7 mln zł. Rynek jednak wycenia spółkę tylko na kwotę 10,5 mln zł. Pewne dyskonto jest uzasadnione choćby przez zamiar przeznaczenia 6 mln gotówki na fundusz B+R. To znaczne środki, a efekt samych działań B+R jak to zwykle ma bardzo niepewny wynik. Konserwatywnie rzecz ujmując powinniśmy spisać owe 6 mln na straty. Problem w tym, że takie inwestycje kompletnie nie wpisują się w działalność spółki i to się może nie podobać. Można także zakładać, że kolejne wypracowane operacyjnie nadwyżki pójdą niekoniecznie na dywidendę. Brak przewidywalności w tym aspekcie może skutecznie zniechęcać do zakupu akcji Danksa pomimo, że jego podstawowy biznes wydaje się być wyceniany ze znacznym dyskontem.


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 23 września 2016 16:27

Arkuos
1
Dołączył: 2010-05-12
Wpisów: 211
Wysłane: 25 października 2016 14:59:54 przy kursie: 0,80 zł
Co tu się stało się?

tituch
0
Dołączył: 2012-07-25
Wpisów: 22
Wysłane: 26 października 2016 10:54:34 przy kursie: 0,78 zł
Jest planowana nowa emisja. Pytanie po co nowe środki? Pytanie do znawców tematu dotacji UE. Z tego co widziałem spółka dostała 8 pkt za wniosek i nie znalazła się na liście rekomendowanej do dofinansowania. Czy jest możliwe, że dotacja może zostać przyznana w ramach uruchomienia kolejnej puli środków lub w ramach odwołania?

_olo_
8
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 486
Wysłane: 27 października 2016 20:57:54
Jak ktoś ma Lex-a albo się nudzi i ma czas pogrzebać w starych MSiG to znajdzie pewną jedną i tą samą osobę w takich spółkach jak:

KCSP S.A. (NC salute )
SPC S.A. (NC salute )
Depend S.A. (NC salute )

PSW Capital S.A.(NC salute )
Węglopex Holding S.A. (NC salute )
spółkach z grupy Platinum odznaczonych przez KNF

Minox S.A. (NC) i Presto S.A. (NC)

a także i w Danks S.A. (NC)

Czy to nie dziwna zbieżność i rekomendacja do ich zakupu?

addison
26
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 199
Wysłane: 28 października 2016 10:14:20 przy kursie: 0,78 zł
dzięki za pracę, podaj dane tej osoby, ani to tajemnica a na przyszłość pewnie pojawi się w kolejnych spółkach :)


Danielek
0
Dołączył: 2017-04-05
Wpisów: 44
Wysłane: 21 czerwca 2017 18:35:51 przy kursie: 0,72 zł
W jaki sposób Stockwatch.pl liczy EV , czy jest to kapitalizacja + zobowiązania odsetkowe - gotówka i pochodne ? Bo jeśli tak to wskaźniki dla firmy EV/Ebidta czy EV/Ebit chyba powinny być ujemne, tak przynajmniej mi się wydaje.

Papla
0
Dołączył: 2017-10-31
Wpisów: 21
Wysłane: 31 października 2017 12:32:25
Spółka stała się prywatnym folwarkiem Państwa T.
-po raz kolejny wniosek o dofinansowanie negat
-trzeba zmienić cel emisji akcji, które już się wyemitowało
-jednocześnie według raportu okresowego za II kwartał 2017 spółka ma 12,5 mln gotówki na kontach
-można więc do porządku obrad na Walne głosem Pani T wprowadzić skup akcji własnych
Kto im zostanie w Akcjonariacie? Za pieniądze pozyskane w emisji da się wyprowadzić spółkę z giełdy??

zjk
0
Dołączył: 2009-02-06
Wpisów: 923
Wysłane: 31 października 2017 17:20:00
Bardzo możliwe ze będzie skup akcji a właściwe odkup akcji od inwestorów jeśli cele emisji nie zostaną zrealizowane. Póki co nie zapowiada się aby cokolwiek było zrealizowane więc zapewne w cenie około 1 PLN będzie można wyjść z papieru w 2018r.

Kilkanascie dni temu odbyła się wg mnie umówiona transakcja skupu akcji przez T. od drobnego inwestora który był dość niezadowolony z obrotu sytuacji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,280 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło