pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Danielek

Danielek

Ostatnie 10 wpisów
Piątkowe wzrosty to nie pod wyniki a pod decyzję o otwarciu kopalni, zaczyna się sporo dziać w tym temacie
bip.katowice.rdos.gov.pl/obwie...

Bardzo dobra spółka i bardzo dobra analiza hello1

Ty mi podajesz teorią a ja Ci piszę z praktyki (wszystko jest, TV, codzienne gazety, paczki, cotygodniowe zakupy, widzenia nawet 2 razy w miesiącu itd).
Bez odbioru :-)

Bzdury opowiadasz. Gazety, TV i paczki są - aresztowany co tydzień może sobie zamawiać z ogromnej listy produkty które dostaje do celi (oczywiście musi mieć kasę na wypisce). Widzenia także są nawet co dwa tygodnie, chyba że faktycznie prokurator będzie robił po złości i nie zezwoli - tak się dzieje sporadycznie.

Co Wy z tym zaufaniem do Buczka, ja do niego nie mam za grosz.
Jakieś pół roku temu mocno zachwalał akcje Altusa (Quercus ma ich pakiet) i nawet mnie on przekonał do kupna akcji, dzisiaj kurs Altusa jest blisko 50% niżej więc sporo się na wiedzy i doświadczeniu Buczka przejechałem. Dlatego przestańcie go bronić, co takiego super zrobił, kosztem akcjonariuszy Quercusa uchronił od strat klientów TFI - wybrał tylko lepsze zło.

Pytanie do analityków stockwatch.pl : proszę o wyjaśnienie z czego powstała strata netto pomimo wzrostu przychodów i wzrostu marży na sprzedaży. Czy to jest związane ze zmianami prezentacji księgowej o której wspominają w raporcie ? Pytanie dotyczy raportu za 1 kwartał 2018.

Pytanie do analityków stockwatch.pl : firma część z zysku za 2016 w formie uchwały na Walnym Zgromadzeniu przeznaczyła na wypłaty premii/nagród dla zarządu (0,75 mln ) i dla pracowników (0,2 mln) - czy te premie/nagrody zostały zaksięgowane w rachunku zysków i strat i jeśli tak to w którym kwartale (walne było w lipcu 2017) jest to uwzględnione ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pytanie do analityków stockwatch: czy obecne osłabienie rubla i zawirowania w Rosji mogą mieć negatywne przełożenie na wyniki firmy ? Czy w związku z osłabieniem Rubla mogą oni przeszacowywać jakieś zobowiązania/należności i czy z tego tytułu wykażą zysk/stratę ?

Po piątkowej informacji o kupnie nieruchomości raczej mocne spadki kursu, firma wyda całą kasę na zakup nieruchomości i szogunek nie będzie mógł się chwalić ile to oni mają gotówki.

Mam duże zastrzeżenia do analizy gdyż analityk nie odniósł się w żaden sposób do fatalnych przepływów operacyjnych które są głównym powodem spadków w ostatnim roku. Spółka miała w ostatnich dwóch latach 11 mln przepływów operacyjnych przy 42 mln wykazanego zysku. W każdym kwartalnym raporcie są zapewnienia że należności zostały spłacone a tak się nie dzieje. Wszystko wskazuje że są to zyski tylko papierowe i w żaden sposób nie można ocenić faktycznej wartości firmy.

Też muszę przyznać że z przyjemnością czytam analizy analityka fundamentalnego który wniósł nową jakość. Tak trzymać :-)

Inwestorzy chyba innymi danymi się przerazili czyli bardzo mocnemu wzrostowi cen nabywanych pakietów, mamy wzrost z 5,60% do 21% wartości nominału - jeśli to będzie trwała tendencja to słabo widzę przyszłe wyniki Kruka.

Nominał w FAM to 29 groszy a nie 10 groszy ale to oczywiście wiele nie zmienia.

Świetna i zrozumiała analiza tylko trochę tytuł niefortunnyShame on you

Wczoraj ostatni dzień byli w sWIG80 i możliwe że fundusze bazujące na tym indeksie musiały sprzedać akcje. W poniedziałek jak już będą w mWIG40 to może fundusze będą kupowały żeby te akcje doważyć. Taka moja teoria i zobaczymy czy słuszna.thumbright

To i ja się przyłączam do prośby o krótkie podsumowanie 4 kwartału.

Wczoraj była konferencja Asbisu i padły takie stwierdzenia
- wzrost kosztów ogólnego zarządu związany ze wzrostem zatrudnienia w dawnym bloku ZSRR
- marża 5,17 % w 2017 powinna się utrzymać w przyszłości
- 1 mln usd odpisu w związku z likwidacją społki zależnej na Słowacji
- wysokie przychody w styczniu 160 mln usd (92 mln usd rok wcześniej) zawierają jednorazową transakcję na 25 mln usd
- w marcu prognoza zarządu na cały rok

Pytanie do analityków stockwatch: Telestrada w dzisiejszym raporcie zaksięgowała w kosztach operacyjnych kwotę 1.838.126 i tak to wytłumaczyła "W pozostałe koszty operacyjne zaksięgowano jednorazowe pozagotówkowe koszty wyburzonych budynków (wartość z momentu zakupu nieruchomości obejmującej grunt i budynki) w wysokości 1,838.126 PLN"
Co to konkretnie oznacza i w jakim celu mogli to zrobić ?

Może się nie znam ale wyliczony wskaźnik EV/EBIDTA gotówkowa jest zakłamany i zawyżony, gdyż z tego co kojarzę rejestracja akcji po IPO była dopiero w 4 kwartale i pozyskana gotówka nie pojawiła się w raporcie finansowym za 3 kw.

W raporcie dziennym dm mbanku bardzo ciekawe i raczej pozytywne informacje analitycy napisali:

"GetBack wydał na nowe portfele 2,3 mld PLN w 2017 roku. Według Zarządu prezentującego wstępne dane sprzedażowe za 2017 rok, GetBack wydał 2,3 mld PLN na nowe portfele w 2017 roku. Różnica pomiędzy danymi przedstawionymi w raporcie bieżącym wynika z zamknięcia obsługi funduszy OFWD oraz Debtor. Średnia cena za nabyte wierzytelności wyniosła w 2017 roku około 19% wobec 21% w 2016 roku. Około 80% nakładów na nowe portfele zostało dokonanych na portfele własne. Zarząd potwierdził,że obsługa wszystkich portfeli nabytych w 2017 roku została już uruchomiona co wskazuje na efektywność operacyjną spółki. W 2018 roku spółka oczekuje utrzymania wysokich nakładów z 2017 roku oraz spadku wskaźnika cost to collect do poziomu 19% z obecnych 20,9%. Zarząd potwierdził, że nowa strategia GetBack zostanie opublikowana do końca lutego i będzie zawierać kluczowe zagadnienia dotyczące np. finansowania dalszej działalności spółki. Zakupy w 2017 roku okazały się finalnie powyżej naszych oczekiwań. Ponadto nie oczekiwaliśmy tak wysokich nakładów w segmencie funduszy własnych co może wywołać większą niż oczekiwaliśmy presję na finansowanie w przyszłości. Oczekujemy, że strategia odpowie na kluczowe pytania dotyczące skali zakupów portfeli w 2018 roku oraz ich podziału na fundusze własne i zewnętrzne."

Tylko że moja prośba o analizę były wysłana 3 listopada a od tego czasu pojawiło się ponad 10 analiz spółek które wyniki podawały później. Swoją drogą to popularniejsza spółka czy nie to jeśli ktoś płaci abonament to chociaż raz na kwartał jedną spółkę mniej popularną mógłby mieć omówioną w rozsądnym czasie, co mi z analiz innych nie ciekawych spółek (jak dla mnie). No ni, cierpliwie czekam.

Ponawiam prośbę z przed miesiąca o analizę spółki.

Poproszę o krótką analizę gwiazdy dzisiejszej sesji wraz z szacunkiem rocznego zysku przez analityka. Czy realne jest 10 mln zysku w tym roku patrząc na obecny kurs eur/pln i spadające ceny śledzia w Europie ?

W pełni się zgadzam, Twoja wiedza mnie poraża :-) dlatego jeszcze chciałbym dopytać bo czat z Prezesem nie dał wielu odpowiedzi.
Chodzi o stacje Avia, wiemy że otwarcie jednej kosztuje Unimot około 200.000zł i zastanawia mnie jakie koszty na to się składają ? Raczej nie są to aktywa trwałe bo Unimot nie jest właścicielem stacji i nie widać tego w Capexie, czy są to jakieś koszty marketingu (banery, ulotki, reklama itp) a może biznes na kształt Żabki ? I najważniejsze pytanie dla każdego pewnie inwestora: ile Unimot może zarabiać w przyszłości na jednej stacji ? Czy są to opłaty stałe miesięczne czy od obrotu? Czy z jednej stacji miesięcznie przychód dla Unimot będzie bliżej 1.000zł, 10.000zł czy 50.000zł (jak możesz to podaj jakąś liczbę oczywiście bez żadnych konsekwencji :-)?

Wtrącę się do dyskusji bo ktoś moim zdaniem mija się z prawdą odnośnie spadku marży na rynku oleju napędowego. OBS stworzył "Model kalkulacji szacunkowej premii lądowej" który wylicza aktualną premię lądową (podobne modele stosują TFI i OFE) www.gazetagieldowa.pl/2017/06/.... Model ten zawiera dane od 2016 i wygląda na to że się sprawdzał a wnioskuje to patrząc na wielkości premii w różnych kwartałach 2016 i odniesienie ich do osiąganych wyników. Wg wyliczeń na podstawie stworzonego modelu premie w 2 kw były wyższe niż w 1 kw a po przełożeniu tego na osiągnięte przychody w poszczególnych miesiącach zysk powinien w 2 kw być kilkanaście % wyższy niż w 1 kw. Jak dla mnie wynik zawaliły wyższe koszty otwarcia stacji Aviaa, koszty aplikacji Tankuj24 oraz możliwe przeszacowanie zapasów (choć mają krótką rotację zapasów) i kursu dolara które w końcówce 2 kw mocno spadły.
Wg
kliknij, aby powiększyć

Pytanie do znawcy kruka anty_teresa : w raporcie półrocznym jest informacja "W związku z oczekiwanymi w przyszłości zmianami w prawie podatkowym w Europie i w Polsce,
Zarząd KRUK SA spodziewa się, że począwszy od 2018 roku efektywna stopa podatkowa dla Grupy
Kapitałowej może znacznie wzrosnąć". Czy coś wiesz na temat zmian podatkowych dla branży oraz czy jest możliwe 19% jak przy Cit czy jednak mogą być to niższe stawki ?

Pytanie do analityków Stockwatch:
- jakiej wielkości będzie faktycznie nowa emisja akcji (uchwały z walnego są niestety dla mnie nieczytelne)?
- czy w tej emisji nadal jest uwzględnione przejęcie Odlewni Metali Szopienice ?
- pytanie jeszcze o przepływy firmy - czy gdyby nie było kosztów finansowych/odsetkowych (wynosiłyby 0) to czy wówczas do wyliczenia zysku netto (faktycznie zarobionej/zatrzymanej gotówki w firmie) można przyjąć następujący wzór: zysk netto - capex + amortyzację. Dałoby to wynik w 1 półroczu : 36,783 mln (zysk netto) - 8,628 mln (Capex) + 19,559 mln (Amortyzacja) = 47,714 mln ?
Oczywiście w tych wyliczeniach nie uwzględniam zdarzeń jednorazowych i podatków, chciałbym się upewnić czy zysk netto jest mocno obciążany amortyzacją (kosztem księgowym) przy niskich obecnie inwestycjach.

Cisza na forum a Skarbiec przed chwilą podał świetne wyniki za 4 kw ich roku obrotowego (wzrost zysku ponad 200% r/r) i szykuje się dywidenda ze stopą nawet 15%.
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Świetna i rzeczowa analiza, dziękuję za wskazanie punktów odnośnie joint venture gdyż łatwiej będzie mi szukać na przyszłość. Konkretne zyski z tej spółki powinny się pokazywać od 4 kwartału gdyż będzie on pełnym kiedy będzie dostarczona cała flota do Aeorflotu.

Proszę a analizę raportu za 2 kw. Może analityk wyłapie z raportu informacje czy na wyniki miała wpływ spółka joint venture z chińczykami, gdyż w 2 kw pojawiły się w niej leasingowane samoloty do Aeoroflotu ? W jaki sposób będą wyniki tej spółki konsolidowane i w jakich pozycjach raportu można je odnaleźć ? Z góry serdecznie dziękuję.

Pytanie do analityków serwisu, czy zmiany w strukturze grupy polegające na zakupie EuCOcar będę miały wpływ na wyniki skonsolidowane całej grupy ? Nie bardzo rozumiem cel zmian.

W jaki sposób Stockwatch.pl liczy EV , czy jest to kapitalizacja + zobowiązania odsetkowe - gotówka i pochodne ? Bo jeśli tak to wskaźniki dla firmy EV/Ebidta czy EV/Ebit chyba powinny być ujemne, tak przynajmniej mi się wydaje.

Dziękuję za rzetelną analizę Astarty, jest ok a jedynie do czego mogę się odnieść to koszty transportu które wzrosły 3 krotnie. Wzrost cen ropy mógł podrożyć o 100% koszty paliwa, tutaj raczej moim zdaniem wpływ na taki wzrost kosztów wpłynąć mogła sytuacja nadzwyczajna, w raporcie za 4 kw zwracali uwagę na problemy logistyczne jakie mieli cytuję "Ze względu na trudności logistyczne, które pojawiły się na Ukrainie, sprzedaż jesienią zbóż były niższe o 9% i wyniosła 483 tys. Ton. Zapasy zboża będą realizowane w pierwszej połowie 2017 roku, która pojawia się w segmencie wzrostu dochodów za dany okres.”. Wygląda na to że aby nadrobić opóźnienia w wysyłce produktów do kontrahentów zmuszeni byli zgodzić się na znacznie wyższe koszty transportu. Ja tak to widzę ale oczywiście mogę się mylić.

Dla mnie istotne są wnioski z analizy krewy czy nawet bartekb125 czyli możliwy wzrost kursu o 20-30%. Dziękuję.

Czy byłaby szansa na analizę techniczną Helio, kurs dzisiaj osiągnął najwyższy poziom od 6 lat i zastanawia mnie jaki jest jeszcze potencjał wzrostu. Czy realny jest atak na historyczne szczyty bo paliwo do wzrostów będzie gdyż wyniki za poprzedni i obecny kwartał powinny się jeszcze podwajać na poziomie zysku netto (dzięki biedronce z którą współpracują od czerwca 2016).

W ostatnich dniach pojawiły się dwie interesujące informacje z Astarty. Pierwsza że została sfinalizowana sprzedaż przez głównych akcjonariuszy 28% akcji na rzecz Fairfax Holding (po 60zł, cena ustalona jeszcze w sierpniu 2016) a druga iż w 15-16 maja główny właściciel pełniący obowiązki dyrektora naczelnego Ivanchyk kupił na gpw 21.482 akcji. Fairfax to finansowa firma z Kanady która inwestuje na całym świecie i jej celem jest osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu dla akcjonariuszy, jej aktywa to 43 mld usd. Wejście inwestora finansowego oznacza że chcą dobrze zarobić na inwestycji w Astarte. Druga informacja to fakt iż dyrektor naczelny Ivanchyk kupował na rynku gpw akcje w okolicach 70 zł (a przecież był sprzedającym akcje po 60 zł Fairfaxowi), pytanie w jakim celu to robił ? Czy celowo chciał podbić kurs aby wyniki Fairfaxowi poprawić czy wie że ruszą ze skupem 2,5 mln akcji (10% wszystkich) z ceną do 125 czyli nawet 80% wyższą od obecnej. W mojej ocenie są to dobre informacje, firma jest niziutko wyceniana i jest raczej najbezpieczniejsza (najpewniejsza) ze spółek Ukraińskich a na pewno jeszcze kolejne wyniki będą lepsze r/r, przynajmniej pod kątem przychodów i wygenerowanej gotówki (świadczą o tym raporty miesięczne astartakiev.com/en/for_investo...(2)_1389790013.htm.

Czekam na analizę bo zaczyna się coraz ciekawiej robić.

I ja się dołączam do prośby o analizę, może analityk będzie potrafił wyjaśnić skąd się wzięły tak wysokie koszty sprzedaży. Firma wcześniej tłumaczyła że przez problemy logistyczne w 4 kw nie zrealizowała właściwej sprzedaży która ma być w kolejnych okresach i to potwierdziły wysokie przychody 1 kw, logika podpowiadała że koszty będą mniejsze bo towar tylko trzeba wysłać bez ogromnych kosztów. Przychody, przepływy i bilans super tylko ten zysk netto zawiódł, 65% wzrostu to niedosyt :-)

Pytanie do anty_teresa ?
Na który prawidłowo zysk netto powinno się patrzyć w przypadku Ambry, czy netto z działalności kontynuowanej 30,324 mln, czy zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 21,824 mln (ten zysk chyba jest brany pod uwagę w wyliczaniu c/z)? Co to są udziały niekontrolujące na 8,5 mln (wszystkie pozycje na stronie 14 raportu )

Czy w wielkim skrócie anty_teresa mógłbyś napisać co biegły napisał o Agrotonie, nie znam dobrze angielskiego a tekstu nie można wrzucić w google tłumacza.

Proszę o zweryfikowanie danych finansowych wprowadzonych w serwisie, wg raportu rocznego zysk netto to 4,14 mln a u Państwa widnieje 4,14 ale straty a przez to c/z jest ujemne a powinno być dodatnie.

Proszę mi wyjaśnić dlaczego serwis stockwatch.pl błędnie podaje przychody i zysk netto za ostatnie 12 miesięcy firmy Helio a przez to są błędnie podawane wskaźniki finansowe np. c/z 9,91 a powinno byc 8,60 (wg moich wyliczeń oraz biznesradar.pl, gpw.pl, bankier.pl)? Zysk za ostatnie 12 m-cy to 9,076 mln (a nie 7,92 mln) a przychód 169,300 mln (a nie 214 mln). Helio ma przesunięty rok obrachunkowy i może z tego powodu są jakieś błędy.
Firma zapowiedziała świetne wyniki za ostatni kwartał więc proszę o zrobienie analizy po podaniu oficjalnych wyników które poznamy 30.05.2017r.

Szykują się jakieś 200 mln zł lepsze wyniki na poziomie zysku netto w 1 kw gdyż poza zyskiem ze sprzedaży oni z 50 mln będą mieli lepszy wynik na różnicach kursowych, w 2016r. w 1 kw hrywna się jeszcze osłabiała przez co musieli zrobić przeszacowania kredytów walutowych.
Generalnie szacun za sprzedaż, 123% przychodu r/r to mało która firma potrafi wykręcić.
Ja osobiście liczę że wyniki i za 2 kw powinny mieć podobną dynamikę, gdyż ceny płodów rolnych r/r na rynku ukraińskim są znacznie wyższe astartakiev.com/modules/pages/...

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 19 maja 2019 19:33:52
Liczba wpisów: 44
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,667 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło