pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Arkuos

Arkuos

Ostatnie 10 wpisów
A co to za armagedon?

Hej!

Ja trzymałem akcje z myślą o wyższej cenie docelowej :) Odpowiadacie na wezwanie? Ja jeszcze nie sprzedałem akcji, ale pewnie wezwanie dojdzie do skutku i zostanę z ręką w nocniku więc lepiej jednak sprzedać.

Witam, bardzo proszę o analizę fundamentalną spółki. Czy obecny spadek wynikow na związek z spadkiem cen surowców rolnych czy kryje się tu coś jeszcze ? Pozdrawiam.

To że Mabion w blokach to ładnie wyczules :) Zastanawiam się co z Celon Pharma... Niby ładnie urosło i zarobek jest, ale chciwość chce więcej :>

Co tu się stało się?

Witam,

czy coś zmieniło się w sytuacji technicznej Miraculum? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)

Szutnik, czy mógłbyś zerknać też na Mabion? Dzieje się coś szczególnego?

A co to się stalo, ze kurs tak polecial? Jakas analiza?

Pięknie się wstrzeliłeś w ten BPH, dzisiaj +6% :) Czy spółki, które wpadną i czy w ogóle wpadną ( czy nie zostanie chash) typujesz na podstawie własnej analizy technicznej czy polegasz na jakimś systemie, algorytmie?

Pozdrawiam

Leuron napisał(a):
Zarząd planuje nową emisję akcji (i to niemalą) dlatego kurs akcji poszedł mocno w dól. Jeżeli uda sie przegłosować to nie ma problemu ze splata obligacji.

Mali acjonariusze sa przeciwko bo to ma być emisja bez PP. Jeżeli odrzucą plany emisji i jednoczesnie nie przegłosują innej emisji (na przykład z uwzdlędnieniem PP) to spólka będzie się musiała nagimnastykowac żeby spłacic obligacje - tzn będzie musiała zrobic rolkę albo kredytem bankowym albo nowe obligacje.

Biorac pod uwagę ze jest jeszcze dużo czasu do spłaty, to jeżeli zarząd jest poważny do zdązy wszystko zrobić.

Scenariusz negatywny to brak emsiji akcji i zarząd który nie spieszy sie z rolowaniem lub co gorsza nie jest w stanie zrolowac zadluzenia. Sam musisz ocenic jaka jest szansa realizacji tego scenariusza.

Podsumowujac spolka nie wygeneruje z działalności bieżącej srodkow do spłaty obligacji ale to nic nie znaczy gdyż jest to raczej norma. Pomimo to dużo inwestorów uwaza ze to tragedia (o czym pisalem w osobnym wątku). Pytanie tylko czy i jak zarząd pozyska kase na spłatę (emisja akcji lub rolka).

Jeswcze jest trzecia opcja ze spółka zostanie przejeta (specyfika branży) ale nikt na razie o tym nie mowi więc nie liczyłbym na to.

Ta emisja dałaby spółce 5 milionów. To przecież sporo za mało żeby spłacić obligacje, nie sądzisz?

Masz rację, Orzeł nie wygeneruję gotówki na spłatę i to nie jest tragedią :) Gorzej natomiast wygląda juz to, ze on wogóle jej nie generuję :) Kto zroluje obligacje, jeśli spółka przynosi straty? Tu muszą pojawić się pozoytwne wyniki ze spółki, nie ma innego wyjścia. A ogromna emisja akcji za 5 milionów? Jeśli spólka nie poprawi wyników, 5 milionów i tak jej nic nie da.

Witam,

chętnie kupię książkę Inteligentny Inwestor w promocyjnej cenie jeśli komuś zalega na półce :) arkuos@gmail.com Pozdrawiam

Bankrucik masz może link do pełnego wywiadu z Jackiem Orłem? Na stronie tvncnbc jest video, ale kończy się po 7 min w momencie przejscia tematu na zakład produkcji granulatu :/

Bankrucik jaką stope zwrotu uzyskałeś na Pulawach i dlaczego sprzedales akcje? Spółka w stabilnym trendzie wzrostowym, widzisz koniec wzrostów?

1,35 zł

ORZEŁ SA: Podpisanie kontraktu na dostawę granulatu gumowego Pobierz:

Zarząd Spółki informuje, iż w dniu dzisiejszym Spółka otrzymała podpisany kontrakt z kontrahentem zagranicznym na dostawę granulatu gumowego. Podpisany kontrakt obowiązuje przez okres 5 lat z możliwością przedłużenia na kolejny okres.
Wartość kontraktu do końca 2012 roku wynosi 856 tys. Euro. Szacowana roczna wartość zamówień w kolejnych latach wynosi nie mniej niż w roku 2012. Warunki kontraktu nie odbiegają od warunków rynkowych.
Umowa została uznana za znaczącą, ze względu na przekroczenie 10% kapitałów własnych Spółki oraz znaczący wpływ na wyniki finansowy Spółki za rok 2012.

www.orzelsa.com/external/showR...

Zarząd Spółki informuje, iż 6 kwietnia 012r. Spółka podpisała umowę kredytu obrotowego z BZ WBK na kwotę 2,5 mln zł na okres 5 lat. Stopa procentowa ustalona została według wzoru WIBOR 1M plus marża banku. Spółka zawarła również transakcje IRS dzięki której oprocentowanie kredytu przez pierwsze 3 lata będzie na stałym poziomie.

Kredyt został zawarty w celu spłaty kredytu obrotowego w mBanku (przeniesienie ze względu na lepszą ofertę BZ WBK) oraz wykup obligacji serii A. W ocenie Zarządu oprocentowanie jest korzystne dla Spółki, pozwoli zaoszczędzić ok. 150 tys. zł kosztów finansowych rocznie. Dodatkowo nastąpi poprawa struktury pasywów poprzez przeniesienie 1,5 mln zł zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe. Umowa określa maksymalny poziom dźwigni finansowej oraz wskaźnik zadłużenia netto/EBITDA, akceptowalny przez bank.

www.orzelsa.com/external/showR...

Prezes cały czas mówi o akwizycjach, martwi tym akcjonariat, bo ja wolałbym by zeszli z zadłużenia i skupili się na rozwoju organicznym. Skąd pewnosc, ze banki, które zgodziły się na układ i zamoczyli swoje pieniadze zgodzą się na emisje ?

Spółka ma c/z ponizej 5, c/wk 0,53 stale zyski, wychodzi z dlugow, zwieksza przychody, a zachowuje sie bardzo slabo.

Spółka jest na wsparciu trendy wzrostowego zapoczątkowanego we wrzesniu, zobaczymy, w którą stronę pójdzie, sytuacja na giełdach nie pomaga.

Wczoraj i dzisiaj mieliśmy lukę startu i kontynuacji na lotosie ? Czy to za małe różnice cenowe?

kliknij, aby powiększyć

Czy poprawnie narysowałem wykres ? Należy kupowac az cena dojdzie do lini trendu wzrostowego tj ok. 26 zł.

Witam, pytanie jak w temacie. Bede wdzięczny za pokazanie. Czy to nalezy zrobic po cenach low czy close? Czy linie trendu obecnie są skuteczne ( fałszywe wybicia itp.) Pozdrawiam

kliknij, aby powiększyć

Witam, byłbym wdzięczny gdyby ktoś przedstawił swój pogląd na spółke z punktu widzenia AT. pozdrawiam.

www.pb.pl/2519025,67986,gw-pre...

Planują wprowadzenie złotego do korytarza walutowego ? Powariowali ?

1) Przez jakie opłaty i formalnosci musiałbym przebrnąć by przenieść swoje akcje i obligacje na Catalyst do KBC ?

2) Czy KBC Securities to oficjalny DM Kredyt Banku ? Posiada zabezpieczenia udzielone przez KB ?

Pozdrawiam.

Ma to coś wspólnego z kupowaniem certyfikatów z należności po sprzedaży akcji ? Raz udaje mi się kupić za należności, raz nie. Bądź tylko niektóre certyfikaty.

Sss dobrze prawi, ale to pomysł na nowy temat. Większość osób tutaj zna trend średnio/długoterminowy, ale gdy nastroje robią się zbyt bycze/niedzwiedzi czyli skrajne, przychodzi korekta w trendzie. Temat był już wałkowany wielokrotnie i różne jego objawy w postaci np. pakowania się drobnych na szczycie hossy były omawiane.

Mathu, ta sytuacja jest inna w porównaniu do czarnej środy. Tutaj, ktoś musiałby grać odwrotnie, na osłabienie franka. SNB jest w uprzywilejowanej pozycji niż kiedyś Wlk. Brytania.

btw. pomyślcie ile mogły stracić dzisiaj kantory, jeśli ktoś był szybki. Przypuszczam, ze w małych miescinach gdzie pani sprawdza kurs przed wyjściem do pracy jeszcze teraz może być 3,8. jak ktoś miał franki bądź odpowiednio szybko kupił po 3,5 ... Albo przychodzili ludzie do bankomatów i prosili o 10000 franków na krótko po 3,8 blah5

pop napisał(a):
Ruch Hanki z obligacjami w euro był przecież dobry,było na wątku zaprzeczenie tego,to chyba mam prawo się dowiedzieć co w tym było złego? Ale jakoś odpowiedzi się nie doczekałem,trudno...
Czekasz na odp. ze transakcja dajaca 20 % jest bledem? To sie nie doczekasz. Byla b. dobra. Teraz niech Hanka splaci dlug i mamy 20 % w kieszeni. Juz jej stop profit powinien pojsc bo euro po 4.2 Wyglada na to ze zostanie inwestorem dlugoterminowym...

A jest ktos wstanie wskazac co dyskontuje kurs lotosu spadl niemal 50 %, bardziej niz banki. Prognoza konserwatywna na na ten rok 1 mld kapitalizacja ponad 3 mld. c/wk 0.4

Pop, a moze powiedz teraz, ktory z Twoich postow w tym temacie byl z TEJ beczki. Moze nie liczac tych trzech kipiacych podziwem dla trejdera Gronkiewicz Waltz nr licencji 34012 Amol jeszcze gorzej.

Sir Hoe a demokracja sama w sobie jest liberalna, iz wiekszosc robi z mniejszoscia co chce? 20 moze przeglosowac 19 i podnies. im podatki od zarobionych pieniedzy.

Marcin, to co piszesz o parytetach przyprawia o bol glowy.

Przypuscmy sytuacje, ze atakuja nas Marsjanie i o ziemie mamy walczyc w pojedynkach szachowych. Jaka ekipe wystawiamy? Wedlug mnie 100 najlepszych ziemskich szachistow w ktorych jest pare kobiet czy ustalamy paryrytet 30% ? Glowa boli. Zawsze wybiera sie najlepszych, bez.wzgledu na plec. Jesli partia polityczna uzna, ze wystawiajac kobiete otrzyma wiecej glosow to tak robi i tyle.

Wypowiedz o zniesieniu prawa do glosowania dla kobiet bylaby krzywdzaca dla tych kobiet, ktore sie polityka interesuja. A sa takie choc mniej % niz w przypadku mezczyzn.

Mam inny pomysl, jesli sprawdzamy kompetencje rzadzacych dlaczego nie sprawdzamy kompetencji tych, ktorzy ich wybieraja?

Proponuje podstawowy egzamin wyborczy dajacy dozywotnie prawo glosu. Z konstytucji, historii i wiedzy ekonomicznej. Wtedy sprawdzalibysmy zarowno kompetencje radzacych jak i ich wyborcow. W taki sposob demokracja miala by prawo istniec i nie prowadzic do socjalizmu. Oczywiscie egzamin dostepny dla kazdego. Marcin, odniesiesz sie?

Pop tak, ale zauważ, że obecny rzad z obniżaniem podatków nie ma nic wspólnego. To raczej w kadencji 2005-2007 były obniżane podatki co skutkuje m.in dzisiejszym odczytem PKB. Poza tym widać, że do obecnego wzrostu przyczyniło się budownictwo, zapewne chodzi o budowy stadionów, dróg itd. czyli sytuacja dosyć krótkoterminowa.

Pop, a wg. mnie przesadzone jest przypisywanie sobie przez polityków sukcesów w postaci PKB. Wybacz, ale to nie oni wypracowywują to PKB, a przedsiębiorcy. Oni powinni się nie wtrącać do gospodarki. Oto ich wielkie i trudne? zadanie.

To link z 2008 roku, dziwiła mnie cena złota ;p Ten komentator jaki oburzony king

Patrzac z perspektywy franka bańka na złocie wcale nie jest zbytniu nadmuchana.

http://stooq.pl/q/?s=xauchf

Spadek dolara do franka występuję od lat 70 " co nasuwa myśl, że to nie złoto się umacnia, a dolar słabnie. Jego wartośc nabywcza. Niestety nie posiadam wykresu siły nabywczej dolara w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Pomyliłem złotówki z euro, mój błąd ;-)

Under the current support scheme, one green certificate, valued at PLN 280 (€67.50), is given for each MWh of renewable electricity generated. Additionally, photovoltaic power plant owners are entitled to sell their electricity at a guaranteed price, currently set PLN 197 €47.50. This means a total revenue of PLN 477 per MWh (€115 per MWh).

This figure pales in comparison to the Czech Republic, where in 2010 projects could earn €480 per MWh, or in Germany where it was possible to generate €390 per MWh under the 2010 tariff.

Dopłaty takie jak w Czechach, może Photon się skusi. Z tymże jest to szkodliwe dla poskiej gospodarki, będziemy płacić za prad wiecej.

Sell in may and go away ;-)

Takie oczyszczenie będzie bardzo dobre dla rynku NC. Mówisz, że 60 % wyleci ? To by było moje marzenie ;-) Bo gdy kurz opadnie będzie można kupić rentowne spółki w bardzo atrakcyjnych cenach.

manko, ludzie są chciwi. Masz efekt pompowania pieniędzy w banki: wzrost cen surowców, niemal zabójcza cena ropy dla amerykańskiej gospodarki. Jeśli wpompują w gospodarkę 4000 mld $, część pójdzie na inwestycję, ale do tego wzrost cen surowców i koszty dla konsumentów. Grabienie ludzi w biały dzień. Bo nikt nie sprzeda produktu po takiej samej cenie jak przed wpompowaniem pieniędzy w surowce.

A teraz inwestycję. Opowiem historyjkę. pompowanie $ w banki, im więcej kredytów tym więksi nieudacznicy je dostają, banki czują się bezkarne, przecież po raz n-ty dostają $$$ od rzadu, bo są "za duże by upaść. Udzielają złych kredytów. I mamy bańkę. Kolejne boom, prezydent Mankomaniak powtarza "ratunek" gospodarki poprzez dodruk (nikt FED pieniędzy nie oddał) deficyt USA 355 % PKB. Atak na obligacje USA, koszt obsługi rośnie kolejne dodruki, ucieczka od dolara, emisja USA obligacji w innych walutach, odsetki rosną. KONIEC

Twoję pomysły to utopia.

lajkonik napisał(a):
Profesorze Kołodko !!! Pod którym nickiem się Pan kryje wave

mankomaniak ?Anxious

Tytuł tematu to: Jaki jest udział akcji w portfelu Stockwatchera?

A ankiety, Pytanie w Ankiecie : Jaką część Twojego portfela zwykle stanowią akcje?

Pop, ja również zaznaczyłem sytuacje bieżącą. Troszkę bez sensu się zrobiło.

Troszkę nas tu dzisiaj wszystkich poniosło. Sytuacja na giełdzie jest trudna. Wszystkie znaki na ziemii i niebie wskazują na spadki. Czego ja jak i większośc nie ignoruję i "nie kopie się z koniem". Na giełdzie jestem krótko, od debiutu PZU. Jednak z obecnych spadków z poziomu 2900 wyciągnąłem lekcję i nauczyłem się, że na ruchy na giełdzie nie można patrzyć
bezkrytycznie. Warto podążać za nastrojami i trendem jednak sceptyczne podejście i trzymanie ręki na pulsie jest bardzo wskazane. Nie sprzeciwiam się więc trendowi surowców giełd, wartości nabywczej dolara. Kghm'em za 40 zł też nie pogardzę. Każdy ma swój rozum i to jest w giełdzie najpiękniejsze.
Na szczęście mamy weekend :)

http://stooq.pl/n/?f=500655

Szef rządu krytycznie ocenił wynik wtorkowego spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Niemcy i Francja opowiedziały się wówczas za utworzeniem "faktycznego rządu gospodarczego" w strefie euro.

Premier poinformował, że Polska jest nieusatysfakcjonowana rezultatami tego spotkania. Jak bowiem ocenił, nie doprowadziło ono do wzmocnienia zarządzania strefą euro. Zapewnił zarazem: "Nie obawiamy się tego, że efektem spotkań polityków ze strefy euro będzie wzmocnienie zarządzania gospodarczego strefy euro, bo strefa euro tego bezwzględnie potrzebuje". Tusk poinformował też, że 30 sierpnia spotka się z przewodniczącym Rady UE Hermanem Van Rompuyem i szefem Komisji Europejskiej Jose Barrosso. Spotkanie będzie poświęcone m.in. stworzeniu przepisów, które wzmocnią zarządzanie gospodarcze w strefie euro.

Jeśli zamierza stawiać opór nowym podatkom i rządowi UE w postaci Sarkozy i Merkel proponowałbym wziąść dyktafon, podobnie jak to uczynił Vaclaw Klaus.

Unia daje nam pieniądze, które mogą trafiać do nierentownych firm, za to zabija naszą gospodarkę biurokracją i nowymi podatkami.

Od 1 stycznie wchodzi podatek weglowy narzucony przez UE , narazie w łagodnej formie. Lobby niemieckich eko-energy działa prężnie, ale naszą gospodarkę chcą zarżnąć na naszych oczach ( ok. 90 % energii z węgla )

Kanoniers napisał(a):
mathu napisał(a):
Widzę że wszyscy już widzą hossę, no fajnie. A nie widzicie, że USA nie potrafią nawet dojść do osiągniętego wczoraj dna? Potwierdzają opory na 1140-1150 i chyba pojadą w dół. Dajecie się nabierać jak nie powiem kto...

czyzby Angel

Zalecam ostroznosc bo w tej sytuacji ktora jest obecnie nie mozna byc bykiem ani niedzwiedziem na wiecej jak 50% :) Kreci strasznie ale niektorzy widze (pewnie w zaleznosci od zajetej pozycji) polozyliby nerki na taki a nie inny scenariusz ...

@mathu prosze Cie jeszcze raz nie naganiaj na spadki bo od rana widzisz koniec swiata a zupelnie nieoczekiwanie nawet dla mnie jest zielono ze hej thumbright

Nie wszystko jest czarne i biale ...

To ze nie widze Armagedona w tej chwili nie znaczy ze widze hosse

Tak czy inaczej stawiam na dodruk zielonej makulatury !!!

Dokładnie tak, co by się nie działo, grupa trzymająca władze w USA: Bernake, Obama, lobby bankowe nie odpuści, nie przyzna się do błędu. Będą drenować kieszenie Amerykanów.

Kanoniers, również nie wiem co będzie w poniedziałek, ale to co dzieje się na tym wątku z naganianiem na spadki przechodzi ludzie pojęcie. Załoga forum cenzuruję tematy spółek, ale tu zabawa w najlepsze.

Taurus80 napisał(a):
Czy nie uwazacie ze cos baardzo smierdzi dzisiaj?? Zloto srebro do tego miedz ropa i gieldy ??
Jakos nigdy nie obserwowalem wszystkigo na raz ale jk na moj glupi rozum to albo ryzyko albo bezpieczne inwestycje??

A na to wszystko dzisiejszy obrot na naszym grajdole.

Akcje są tanie dlatego część ludzi się zaopatruję. Niektórzy być może zostają "ubierani", inni być może zaczynają akumulować.

Złoto cały czas jest bezpieczną przystnią, dolary w których jest notowane są stale drukowane ( zapowiadają się kolejne interwencje ) dlatego jeśli ameryaknie chcą drukować kolejne setki miliardów ( tutaj przeszkodą jest konkres który póki co dał im tylko 2000 mrd ) to nie ma przeszków by złoto nie kosztowało i 3000 &. Choć są w przyspieszonym trendzie wzrostowym i korekta też może być sroga.

edit.
@Scarry, wcale nie zachęcam do kupna akcji, poprostu stwierdziłem, ze ceny są atrakcyjne i może to powodować zakupy ( akumulacja lub łapanie noża ).

@Scarry jeszcze parę dni temu wieszczyłeś rajd na Bovespie pod dane makro. Ja rozumiem, że reagujesz i przekręcasz się b. szybko, ale nie emocjonujmy się tak i nie nakręcajmy się nawzajem. Bez emocji, bo jeszcze dzisiejsza sesja w stanach znów wywrócić może sytuację na akcjach o 180 stopni. Trend na złocie i srebrze wydaje się być niezagrożony. Ale ropą i indeksami rzuca strasznie.

Każdy ucieka do bezpiecznej przystanii, ale akcje też są atrakcyjne. Bo według mnie amerykańskie firmy mają się swietnie, leżą na gotówce, mają tanią chińską siłę roboczą i zarabiają kokosy.

Co innego gospodarka amerykańska, małe firmy, rodziny, które operują na terenie USA.

Problemy ma Ameryka, ich obligacje są zagrożone ( dziwią się że mają AA+ blah5 ) a notują wzrosty jakby były bezpieczną przystanią z racji waluty światowej. Do tego chcą dalej interweniować w gospodarkę wspierając firmy ( mające się w porównaniu do nich jak bogacz do biedaka). Kto pożyczy USA ? Ostatni gasi światło ...

To działania rządów są niebezpieczne dla gospodarki światowej, to im trzeba patrzeć na ręcę, jak w ostatnich latach bankom inwestycyjnym, AIG, CDO i CDS'om.

P/E dla obligacji amerykańskich 50, dla spółek giełdowych 10.

Dlatego nie wolno za bardzo napalać się na spadki, ceny akcji są tak kuszące, że mogą odlecieć, a Stockwatch'erzy z gorącymi głowami zostaną z eskami.

Dlatego zalecam spokój i chłodną ocenę sytuacji.

Może dodatkowo obligacje korporacyjne, trochę złota jakiś certyfikat na spadek wigu/daxa. Żeby w jakiś sposób zabezpieczyć się przed spadkiem cen akcji. Lokaty nie wyrobią w razie krachu, a żyjemy w niepewnych czasach.

Amerykanie szaleją, jak myślicie jak długie będzie to odbicie ? W takim tempie to do jutra się wystrzelają.

O tym przekonamy się jutro rano, po sesji w usa. Na razie ładnie giełdy idą. Frank, złoto w dół.

Scarry, dzięki za zwrócenie uwagi za certyfikaty. Obecnie gram na wzrost i spadek DAX'a. Odstraszają tylko wysokie spreedy. Złoto i frank zaliczają ładną korektę. Można pod to jakoś na certyfikatach ? :)

Na tvn cnbc mówią, ze po tej sesji na giełdach we Frankfurcie i Paryzu ma być wprowadzony zakaz którtkiej sprzedaży.

Witam, mam pytanie co do certyfikatów

RCGLDAOPEN RCGLDAOPEN 508.86 +2.39% 15:03]

Ten, mogę kupić tylko za gotówkę

RCSDXA0412 RCSDXA0412 271.60 +1.58% 15:03

Ten również za należności. To normalne ?

Znacie jakieś inne certyfikaty/etf'y na których mozna grać bez umowy o derewatywach w ing securites ?

147,8 zł.

Byłem w pralni, która według strony mpay.pl obsługuję tą płatność. Niestety uzyskałem informację, że przy zmianie właściciela zrezygnowali. Wracając zawiedziony autobusem moim oczom ukazał się napis MPAY blah5 Uwierzyć nie mogłem, a jeżdze tym autobusem 2 razy dziennie :)

Linia nr 31 Komunikacja Miejsca ZTM Lublin. Autobusy i trolejbusy.

kliknij, aby powiększyć

Uploaded with ImageShack.us

kliknij, aby powiększyć

Uploaded with ImageShack.us

Widzę, że kolega wyżej również umiescił komunikację miejską, wiec nie wiem czy uznacie. Mimo wszystko wracajac spotkałem przyjaciół i wycieczka bardzo miła :)

Wyruszam na łowy blah5

Gdyby JSW była nierentowna nikt by za nią 20 miliardów nie dał. Cena wynosi tyle ile ktoś jest gotów zapłacić.

Pieniądze z prywatyzacji miały isć na emerytury, a idą na ratowanie rozdętego budżetu, ale to wina rzadu i inna para kaloszy.

Związkowcy JSW swoimi poczynaniami przyczynili się do zmniejszenia wartości JSW i straty na rzecz państwa i obywateli. W firmie prywatnej takie zachowanie nie mieściło by się w głowie ( a nawet jakby to nie dotyczyło by to budżetu państwa i moich podatków ) dlatego jestem za prywatyzacją. Jak będę chciał to kupie sobie akcje JSW.

Po trochu rozumiem związkowców, tanczy się jak skrzypek (rząd) zagra. Na szczęście skrzypek składa instrument, bo gra mu za bardzo nie szła.

Pracownikom JSW zagwarantowano 5,5-procentowe podwyżki płac zasadniczych od lutego 2011 r. i akcje dla wszystkich zatrudnionych. Pracownicy mają też otrzymać do podziału 160 mln zł z zysku spółki za ubiegły rok. To więcej niż pierwotnie proponowano. Załoga ma też obietnicę, że Skarb Państwa zachowa tzw. władztwo korporacyjne w JSW po jej upublicznieniu. Już wcześniej pracownicy uzyskali gwarancję zatrudnienia na 10 lat.

I znów dali rozkraść kraj za pare głosów.

A to najlepsze:

Zgodnie z porozumieniem, model podziału akcji w ramach puli dla pracowników uprawnionych i nieuprawnionych ma zostać przedstawiony przez stronę społeczną.

Napewno te paragrafy wpłyna na zmniejszenie rynkowej wartości JSW.

Ojj głupota Niemiec i Unii Europejskiej wychodzi na jaw. No cóż, mozna powiedzieć, że pod to grałem :)

PXY... Pierwszy raz w życiu sprzedałem krócej niż 2-3 miesiące przed odpałem, a sprzedałem przedwczoraj ... Pozdrawiam :D

Marcin Osiecki napisał(a):
- większe zniekształcenia podatkowe. Na Ciebie Frogu to pewnie nie działa, ale znam wiele osób, które traktują swoje składki emerytalne jako element ich prywatnych oszczędności a nie że państwo ich obrabowuje z pieniędzy (i mają rację - ja też tak uważam). Silniejsze to jest w filarze kapitałowym, ale powinno też występować w stosunku do kapitału w ZUSie. Spytaj Kamila na przykład jak traktuje to co ma zgromadzone w OFE Angel tzn. czy składka emerytalna buduje jego oszczędności emerytalne czy jest podatkiem. Lepiej jest jeżeli ludzie nie traktują tego jako podatek, bo to oznacza, że klin podatkowy jest mniejszy.

A jak mam to nazwać gdy ktoś zabiera moje pieniądze, przejada je i do tego zadłuża się do potęgi ? Zamiast podatek mogę też powiedzieć rozbój czy kradzież.

Obecny system nie ma prawa bytu. Żyjemy w socjalnej Europie. Biurokracja do potęgi, przyrost naturalny 1,0-1,3. To musi pier...[cenzura].

60,50zł

Kibole jak lubią się bić niech się biją, mi tam nic do tego. Można nawet im zorganizować pomeczowe bijatyki w odpowiednich miejscach, żeby człowiek z dzieckiem na mecz mógł iść.

Co do OFE to rząd nas okradł i tyle. Ale obiecał, że odda thumbright I tak OFE to parodia, mają obowiązek 60 % środków lokalizować w bonach skarbowych. Czyli dajemy im pieniądze, a oni nam (jako finansom publicznym) pożyczają je na procent.

Małym kapitałem nie mozesz na za wielu spółkach grać, bo prowizję Cie zjedzą Proponuje zastanowić sie nad maklerem. Mbank ma 3 zł. minimalną prowizję.

W związku z dynamiczną ekspansją spółki na trzy kluczowe rynki tj. Niemiec, Włoch oraz Australii w roku 2011 oraz ambicjami aktywnego uczestniczenia w globalizacji przemysłu fotowoltaicznego, Zarząd spółki postanowił wzmocnić menedżment wyższego szczebla o posiadających międzynarodowe doświadczenia menedżerów, którzy obejmą stanowiska: Dyrektora Finansowego oraz Dyrektora ds. Operacyjnych, zmieniając jednocześnie zakres obowiązków obecnych członków Zarządu.

newconnect.pl/?page=1045&p...

Zarząd Photon Energy a.s. informuje, że w dniu 10 maja 2011 r., zostały założone trzy spółki zależne we Włoszech tj.: Photon IT SPV 1 s.r.l., Photon IT SPV 2 s.r.l. oraz Photon IT SPV 3 s.r.l., w których Photon Energy Investments IT N.V., spółka holdingowa z siedzibą w Holandii, posiada 100% udziałów. Photon Energy a.s. posiada 100% udziałów w Photon Energy Investments IT N.V.

oraz zatrudnienie zarządzojącego w Niemczech. Jak dla mnie bardzo ważne informacje.

Główny akcjonariusz zajmie się rozwojem w Australii jako, ze są tam b. dobre warunki klimatyczne a on ma tam kontakty.

Pięknie :) Tylko czy ktoś wie konkretnie czym będzie się ta spólka zajmowała ? Do tego trzeba 5 milionów z własnej kieszeni wyłożyć. Nie mam pojęcia czy ten projekt jest pokazaniem kunsztu zdobywania dotacji czy ma też inne podłoże :)

Pewnie w tym czasie było też sporo inwestorów, którzy stracili bądź wyczyścili swoje depozyty. Dlatego nie mozna rozpatrywać tego w ten sposób pokazując iż zarobić 10 % to byl pewnik. A z redukcją to wiadomo, trzeba się liczyc.

44,6

Nie każdy, nie mam połowy portfela w oil'u blah5 Ale Morfeusz jest spec pierwszej klasy i to jak wyczuł Synthosa i branze chemiczną to mistrzostwo Shhh Pozdrawiam :)

Chyba chodzi o okolice 17 lutego.

Nie rozumiem czemu się tak radujesz ? Grasz na krótko ?

Poziom zadłuzenia wyliczany dzisiaj na potrzeby catalyst brał pod uwagę wartość księgową ok. 11 mln. Zadłuzenie ORL to w tym momencie tylko 7 mln na catalyst, nie ma innych długów w bankach itp.

Dosyc silna podaz nam się na tych poziomach uruchomiła. Obrót jak narazie super, 400 k.

A juz od paru dni bałem się, że ktoś trzyma na k 70 k, a po 4.95 rozprowadza jak ciepłae bułeczki :) Dzisiaj widocznie jednak ktoś nie wtrzymał i pokazał nam się mocny popyt, który w parę minut rozebrał zasieki. I mamy nowe szczyty :)

Póki co do 5,5-5,6 podaży nie widać

Spółki biotechnologiczne z NC mają to do siebie, że potrzebują kapitału. A planowane przychody mają w terminie 3 lat. Do tego spora konkurencja. Jak dla mnie z persektywy spekulanta nie są to póki co pożądane inwestycje

Trwa spór o sprzedaż 51 % lotosu za 3 mrd. Kaczyński twierdzi, ze śmieszna kwota bo przecież lotos za 6 mrd zrobił rafinerię, a tu chcą oddac kontrolę Rosjanom za 3 mrd. Nie wspomniał, że lotos na te 6 mrd się zadłużył.

Zgadzam się jednak, że 3 mrd za kontrolę nad lotosem to śmieszna kwota. Spólka kontroluje spora częśc polskiego rynku paliwowego. W tym roku prognozuje 1 mrd zysku netto. Jeśli ma być sprzedana za taką kwotę to niech lepiej zostanie w rekach państwowych. Zwłaszcza, że nie widże by te rzady przekładały się na strategię firmy, która jest konsekwentnie realizowana.

Deficyt w tym roku ponad 40 mrd, a sporą częśc polskiego rynku paliwowego za 3 mrd chca opchnać ...

www.tvn24.pl/-1,1697971,0,1,pr...

Kaczyński wydał rekomendację KUPUJ dla lotosu.

Nie mysl o tym co było kiedyś, jest tylko tu i teraz. Masz w portfelu boryszewa, spółka troche ciężka, wartośc c/wk na poziomie 2 co świadczy już o sporym docenieniu przez rynek. Grasz pod wzrost przed odcieciem, ale nic nie trwa wiecznie i tym razem może byc inaczej.

Tu jest giełda nie lokata, zadziałał stop loss czyli czarny scenariusz Angel Jakby do tej pory był wystrzał pod PP i przejecie SaarGumi to @tratata byś tu brawa bił Whistle

"Jest taki moment, gdzie będą oczekiwania do firm, szczególnie koncenów naftowych Orlenu i Lotosu, aby stosowały, mówiąc łagodnym językiem, umiarkowane marże, a bardziej otwarcie oczekiwanie, by były one na możliwie niskim poziomie, by nie podbijać cen, bo przecież ceny paliw przenoszą się na wszystkie inne produkty" - powiedział Pawlak w radiowych Sygnałach Dnia.

http://stooq.pl/n/?f=441045

A ja bym zaproponował przy takich cenach ropy na obnizkę akcyzy za paliwo. Bardzo by to pomogło polskiej gospodarce, złapała by swiezy oddech. Podatki na benzynie powinny byc w miare elastyczne. Ale rząd woli zarzynac polskich przedsiębiorców i takich momentach jeszcze podnosi im cenę benzyny.

Co za chamstwo i oszustwo. To sa złodzieje, bo inaczej tego nazwać nie można.

Arkuos - HEL 8 OIL 2

Tu nie ma co się śmiać Shhh Ja też liczyłem, ze do 4 dojdzie, zredukowałem się o 60 % i potem zanim wyszedłem na uczelnie chciałem odkupić co by bez orła weekendu nie spędzac i to ja transakcją na 4,38 1,5 k zapoczątkowałem paniczną fale kupna blah5

Morfeuszu, sporządziłes może analize na temat HAWE ?

Właśnie ciekawiło mnie czy moja mama zagrała z trendem czy po prostu obkupiła sie na górce blah5

Dziwne, że jak na Tesgas'ie nic się nie działą to trzymałeś, a jak mamy impulsy pro wzrostowe to pozbywasz sie spółki nie dając jej nawet szansy poprzez SL.

Co nie zmienia faktu, ze Europa ogranicza FIT'y. Pewnego dnia skoncza się limity i zaprzestana dotacji i co wtedy czeka Photon'a ? Straszne zwątpienie co do PHO mnie ostatnio męczy

Przepraszam, ze wklejam cały artykuł, ale niestety nie mam linka.

Włochy: Stop słonecznego boom? Włoski rząd ostatecznie zdecydował
Data: 03 The 3rd 2011 | Źródło: SolarniNovinky.cz

Wczoraj pisaliśmy, że rząd włoski przyjęła decyzję (patrz poniżej) dalsze wspieranie redukcji fotowoltaiki we Włoszech. Ostateczna decyzja nie została wysłuchana, ale pewne jest, że ograniczenie do dodawania nowych PVP w 8 GW nie będzie płacić.

Jednakże rząd włoski przyjął środki w celu ograniczenia rozwoju PV. Instalacja naziemne będą prowadzone wyłącznie w przypadku projektów do 1 MW. Ponadto obecny FIT będą stosowane tylko do tych projektów, że są one podłączone do sieci do końca maja 2011 roku.

Szczegółowa analiza sytuacji na rynku włoskim znajdą w sekcji wypłacane analizy PV na naszej stronie.

mediów zagranicznych poinformował, że w czwartek 3 Marca 2011 r. włoski rząd podejmie decyzję w sprawie środków, aby złagodzić gwałtowny wzrost na rynku włoskim słonecznej.

Sytuacja we Włoszech jest podobny do sytuacji w Republice Czeskiej na początku 2010 roku. Silny wzrost na rynku włoskim słonecznej w 2010 r., kiedy został on zainstalowany 3-4 GW nowych fotowoltaicznych (PV) i odkrył ogromną liczbę nowych wniosków związku z tym odpowiedzi wywołanych przez włoskich urzędników.

Dziś, podczas nadzwyczajnego posiedzenia w Rzymie, włoski Rada Ministrów przyjęła nowy dekret (Zmiana RES - Conto Energia), która zmienia rozwoju fotowoltaiki we Włoszech.

Treść poprawki nadal istnieją sprzeczne doniesienia. Niektóre źródła wskazują, że wprowadzenie limitu dla nowych instalacji ośmiu GW. Po osiągnięciu celu promowanie wykorzystania energii słonecznej powinno zostać zawieszone. Powinny one także być ograniczone do niektórych ulg podatkowych na odnawialne źródła energii (np. w Czechach). Wiadomo już, że nastatavený limit 8 GW łączna moc zainstalowana w 2020 r. został osiągnięty.

Inne źródła sprawozdania z realizacji znacznego obniżenia ceny zakupu nowych PVP (do około 40-60%). Limit do dodawania nowych PV do sieci mają być stosowane.

Włoski fotowoltaiczne Association (GIIF) prowadzi do tematu intensywne dyskusje z rządem włoskim. GIIF sugeruje, że we Włoszech wprowadzono okres przejściowy 14 miesięcy Beho słonecznych, które mogłyby zakończyć projektów zatwierdzonych w ramach bieżącej ceny zakupu.

W związku z dzisiejszym posiedzeniu rządu włoskiego w sprawie nowelizacji ustawy Conta energii GIIF organizuje demonstracje przeciwko rządowi. punktów GIIF na fakt, że źle pojęta zmiana może spowodować utratę nawet do 120 tysięcy miejsc pracy we włoskiej PV.

Dalszy przebieg wydarzeń we Włoszech, będziemy informować.

I Włochy zaprzestają wspomagania biznesu. A ten kraj miał być alternatywą, dla nieopłacalnych/ mniej opłacalnych inwestycji w Czechach. Jak sądzicie jak to wpłynie na spółkę ? Pdobne działania mają miejsce we Francji. Wyglada na to, że obejmie to cała Europę.

Czy działaności firmy bez dopłat bedzie rentowna ? Sytuacja robi sie trochę nieciekawa, kurs pikuję. Czy spółka ma szanse powtarzać swoje wyniki ?

The Management Board of Photon Energy on 18 February 2011 announces the sale of its 100% equity stake in Energy Profit s.r.o. for a total consideration of EUR 375,000 (CZK 10.443 million, PLN 1.675 million) on 17 February 2011. Photon Energy had acquired Energy Profit s.r.o. on 29 July 2010 (see EBI report 43/2010) but did not initiate its construction.

Photon Energy decided to sell the project in order to redeploy the capital into other photovoltaic projects in Slovakia which are under negotiation and represent a better fit into the company's proprietary project portfolio.

Photon Energy and its board members are unrelated to the private buyer of the project.

Zacząłem dopiero wgryzać się w Photona, może mi ktoś wyjasnić co oznacza takie info ?

KOV to git firemka thumbright

Otworzyliśmy strony. Niestety koszty wysyłki sa duże. Najniższe do Niemeic 14 euro, Włochy 28 euro, a Anglia az 50 euro. Widać, ze zalezy to od odległosci. Nie rozumiem trochę tego, więc my wysyłamy towar z Polski ? Dlaczego, nie mozemy korzystać z magazynów Oponeo "na miejscu" ? Skoro wysyłamy z Polski to dlaczego mamy różny asortyment w różnych krajach, a różnice są sporę.

Przydałby się wywiad w tvn z pania prezes :)

edit. ciekawe równiez jak wygląda prównanie naszych cen z "zachodnimi"

Czyli startujemy na rynek niemiecki, polski, angielski, włoski, francuski i hiszpański pod nazwą rotopino :) Co ciekawe, na każdy kraj mamy inny adres www co da ludziom z różnych krajów aspekt "swojskości" :)

btw. Ładną sesję dzisiaj mieliśmy :)

Tytan napisał(a):
No to Krauze dystansuje króla giełdy Karkosika.
Dzisiaj ścignął wszystkich.
Po co mu ropa?
Wiele firm na świecie obraca na giełdzie tylko toksami
i dobrze na tym wychodzi.Boo hoo!
Głupota jest największym dowodem nieskończoności,
co możemy zaobserwować na naszej giełdzie.
Geniusz ma granicę, głupota nie jest tak upośledzona.
Powyższe aforyzmy są dowodem na to,
że Rysiu umie z nich robić użytek.

Coż Ty tak obgadujesz tego Petrola. Tu każdy wie i widzi co to za spółka i wie w co gra.

Frog to ekonomista, analityk z naszego forum. Formacje Frog'a znajdziesz na jego blogu

www.stockwatch.pl/forum/defaul...

Zachowanie naszego rynku jest dołujące ... Czy to, że zetkneło sie to w czacie z majstrowaniem przy OFE to przypadek ?

Do osób, które są dłużej na ACE, jak myślicie jaki wpływ na wyniki ACE będzie miała rekordowa produkcja samochodów w Niemczech ?

Można prosić o komentarz AT w sprawie zachowania kursu spółki ? :)

Może ktoś podrzucic linka do wywiadu ?

siekoo napisał(a):
jezeli przycisniesz rozmowce do sciany dopytujac sie o wyjasnieni, to albo sie budzisz, albo dostajesz belkot.

Siekoo, przyciskasz swoją podswiadomość ? ;-)

Widzę, że szukasz spółek, które się konsolidują, "szurają po dnie", a może dla odmiany częścią portfela zagrać z trendem ? Do obserwowanych proponuje dodać Photon po przebiciu oporu na 6,50; Marketeo, Lotos, ACE. Co sądzisz o tych spółkach ?

Potrafi ktoś ocenic wpłayw tego info ( tzn. tego gazu) na wartość spólki ?

http://stooq.pl/n/?f=416557

Warszawa, 03.02.2011 (ISB) - Lotos Petrobaltic sfinalizował przejęcie 59,41% udziałów w spółce AB Geonafta, wydobywającej surowiec na terytorium Republiki Litewskiej i obecnie posiada 100% kapitału tej firmy, poinformował Lotos w komunikacie

Dzięki transakcji, Lotos Petrobaltic zwiększy roczne wydobycie ropy naftowej o ok. 100 tys. ton z ok. 200 tys. ton.

Potwierdzone zasoby Lotos Petrobaltic (M. Bałtyckie, Norweski Szelf Kontynentalny) to 6,4 mln ton ropy naftowej oraz 4,5 mld m.szesc. gazu

Nie wydaje się wam, że Lotos z zyskiem w tym roku 427 mln + IV kw. i prognozą na 2011 1 mld zysku jest niedoszacowany ze swoja kapitalizacja na poziomie 5,46 mld ?

Nie oglądałem wywiadu, a mam pytanie. Czy padło w jego trakcie pytanie kiedy przewiercą te 100 m ?

Nie wiadomo, do ilu by wtedy duszło. A takto szczytł wypadł właśnie o tej porze. Albo jakby sesja była do 20 to by napewno doszło wyżej :D Już 12.5 "chciało być" o 17:30. A takto się ludzie przespali i im głowy ochłoneły :)

Nie jestem technikiem, ale czy tam nam sie nie robi klin zniżkujący ?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 6 maja 2021 15:51:19
Liczba wpisów: 211
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,232 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło