pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

_olo_

_olo_

Ostatnie 10 wpisów
A czy ktoś potrafiłby mi wyjaśnić takie dla mnie dziwne zjawisko, że osiągnięcia na Steam dla GH to zaledwie maksymalnie 25% procent. Ktoś kupuje i nie gra w grę, zwykle te najłatwiejsze bardzo szybko są osiągane, są za trudne?. Na przykład nie tak dawno wszedł Crusader Kings III i już ma 33% pierwszego.

Z tego dokumentu wynika, że:
Cytat:
Dla prawidłowego przebiegu notowań wymaga się odpowiedniego rozproszenia
papierów wartościowych.
W przypadku, gdy emitent ubiega się po raz pierwszy o wprowadzenie akcji do obrotu w alternatywnym systemie wymagane jest aby co najmniej 15% akcji lub praw do akcji objętych wnioskiem o wprowadzenie znajdowało się w posiadaniu co najmniej 10 akcjonariuszy, z których każdy posiada nie więcej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i nie jest podmiotem powiązanym z emitentem a kapitał własny emitenta wynosi co najmniej 500.000 zł. W uzasadnionym przypadku Giełda może odstąpić od tych wymogów
Chyba samo rozproszenie nie wystarcza. Generalnie spółka spełnia te kryteria ale gdyby tam dodać, zapis dot. kwestii ograniczenia zbywalności akcji to nie mogliby jej dopuścić, bo seria H to ok. 4% akcji.
I tu wchodzi kwestia lock-up-ów i tak źle (mało akcji w obrocie) i tak niedobrze (jak prezes sprzeda kilkaset na początku).

Pierwsza rozprawa miał się odbyć 10.09.2020 r., ale ten termin podobno kolidował obrońcy.
Krawczyk już zdążył wrócić z USA z rodziną, gdzie zatrzymał ich koronawirus. Otworzył sobie nawet spółkę PIOTR KRAWCZYK Sp. z o.o. KRS 0000800536 (może ta osoba to jakaś marka?).

Nowy termin rozprawy to 12.10.2020 r.

Sąd zabezpieczył udziały w spółce MV2R 01 Sp. z o.o. KRS 0000386067 (100% Piotr Krawczyk), ale mieszkania które tam były, podobno już sprzedane.

Termin przedawnienia to podobno 2034 r. (obrońca będzie mógł popracować).

@anndw Dziekuję za wyjaśnienie.

Wszedłem na stronę firmy i dziś jest ostatni dzień na złożenie ofert dla firmy , która miałaby badać sprawozdania finansowe.
Cytat:
2. Terminy prowadzenia prac
Terminy zakończenia prac prowadzonych przez firmę audytorską powinny gwarantować Spółce wywiązanie się z obowiązków publikacyjnych rocznych sprawozdań finansowych. Przewidywane daty publikacji sprawozdań finansowych obejmujących okresy kończące się 31.12.2020 r. oraz 31.12.2021 r. to odpowiednio 30 kwietnia 2021 r. oraz 30 kwietnia 2022 r.

W przypadku przeglądów skróconych sprawozdań finansowych spółki GetBack S.A. oraz skróconych skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy Kapitałowej Getback na dzień 30.06.2020 r. i na dzień 30.06.2021 r. publikacje planowane są odpowiednio na dzień 30.09.2020 r. oraz na dzień 30.09.2021 r.

Cytat:
4. Termin składania ofert
Oferty prosimy składać w formie elektronicznej do dnia 14 sierpnia 2020 r. na adres:
m.gamrot@getbacksa.pl, r.barczynski@getbacksa.pl, j.caber@getbacksa.p

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że od momentu opublikowania komunikatu o uprawomocnieniu układu (8/2020 z 26.02.2020r.) firma funkcjonuje bez dopisku w restrukturyzacji.

Czegoś nie rozumiem i może ktoś mógłby mi wyjaśnić taką sprawę. Paragraf 3 pkt.13 ust.c (pomieszane redakcyjnie z d) załącznika do uchwały nr 3 dot. Polityki wynagrodzeń organów spółki:
Cytat:
13. Świadczenia Niepieniężne obejmują:(...)
c. ubezpieczenie Członków Zarządu na koszt Spółki od szkód powstałych w następstwie roszczeń z tytułu odpowiedzialności członków organów spółki kapitałowej (D&O Liability
d. Insurance),

Czy to znaczy, że w ramach tych dodatkowych świadczeń członkowie organów na koszt spółki będą mieć ubezpieczenie jakby ktoś chciał ich ciągać, za ich decyzje podjęte w spółce?

A jak to ma się do paragrafu 3 ust. 8:
Cytat:
8. Wysokość Wynagrodzenia Stałego określa Rada Nadzorcza biorąc w szczególności pod uwagę pełnioną funkcję w Zarządzie, zakres obowiązków i odpowiedzialności Członka Zarządu oraz jego doświadczenie zawodowe i posiadane kwalifikacje, a także poziom wynagrodzeń na podobnym stanowisku stosowany przez inne podmioty funkcjonujące na rynku.

Ustalamy wynagrodzenie w oparciu o odpowiedzialność, dla której spółka za swoje pieniądze kupuje ubezpieczenie?

Gdzieś jest błąd według mnie, a poza tym skąd firma, której produkt trafia do MLARS wie z jakich narzędzi tam korzystają, raczej tego typu instytucja nie ujawnia informacji o narzędziach którymi się posługuje (np. CBA i Pegasus).
Dla mnie nie jest jasne jakie są relacje pomiędzy rozwiązaniami Palantir a DataWalk w przypadku tej instytucji, czy:
1. są komplementarne, będą działać jednocześnie;
2. DataWalk zastąpiło Palantir;
3. zostanie tylko jedno rozwiązanie jak sprawdzą , które daje więcej dobrych wyników.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć różnice pomiędzy: komunikatem spółki z 28.05.2020:
Cytat:
The Task Order obtained by the RII consortium confirms the attractiveness of the RII solution, the key element of which is the DataWalk platform, as an alternative to solutions currently used in DOJ and MLARS, such as the Palantir system, and increases the possibilities of successfully applying for subsequent orders from other entities subordinate to DOJ as part of their broad Data Analytics Solution and Services project.

a tym z 02.06..2020r. ze strony firmy:
Cytat:
DataWalk, provider of the industry’s most advanced intelligence analysis software platform, announced that the company’s software will be utilized by the Money Laundering and Asset Recovery Section (MLARS) of the United States Department of Justice (DOJ), replacing the incumbent solution provider, Palantir.

Oczywiście chodzi o podkreślone fragmenty.

W tym komentarzu Zimmermana mamy coś takiego:
Cytat:
Postanowienie o uznaniu układu za przyjęty. Sędzia-komisarz może wydać postanowienie o uznaniu układu za przyjęty, jeżeli w ramach jednej lub kilku z kategorii interesów nie osiągnięto wymaganej większości osobowej lub kapitałowej, ale osiągnięto większość kapitałową liczoną bez podziału na kategorie, czyli w ramach sumy wszystkich wierzytelności uprawniających do głosowania. Postanowienie takie może być wydane jednak tylko wówczas, gdy układ został przyjęty przez co najmniej jedną kategorię interesu, a ponadto stopień zaspokojenia tych wierzycieli w postępowaniu upadłościowym musi być dla wierzycieli mniej korzystny niż przegłosowane propozycje układowe. Do sędziego-komisarza należy ocena, czy wierzyciele, którzy nie przegłosowali układu, nie uczynili sobie tym samym krzywdy.

Jeśli uważaliście wasze stanowisko za zasadne to trzeba było te argumenty w odpowiednim momencie podnieść jako aktywny wierzyciel.

Taka hipotetyczna sytuacja.
Firma jest winna 1000zł : 1 osobie 500zł i 500 osobom po 1zł łącznie 501 osób (1/5 to 100,2 osoby).
Według teorii @morki jak przyjdzie 101 wierzycieli z długiem po 1zł czyli 101zł tj.ok 10% wierzytelności do ZW będzie ważne a jak przyjdą 2 osoby jedna z długiem na 500zł a druga na 1zł (łącznie 501zł tj. >50% wierzytelności) to już ZW nie będzie ważne.

Nie wiem czy nie pod inną firmę, proponowałbym przejrzeć wykaz umów jakie udostępniło Ministerstwo Zdrowia i zwróciłbym uwagę na pewną umowę bez kosztową pt.:
Cytat:
„Wykonanie zadań o charakterze eksperckim w zakresie wypracowania i bieżącego aktualizowania wypracowanych algorytmów – modeli procesów ruchu pacjentów zakażonych lub podejrzanych o zakażenie wirusem SARS CoV-2”.
.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 8 maja 2014
Ostatnia wizyta: 24 września 2020 20:05:47
Liczba wpisów: 451
[0,13% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,262 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d