pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

_olo_

_olo_

Ostatnie 10 wpisów
Gdzieś jest błąd według mnie, a poza tym skąd firma, której produkt trafia do MLARS wie z jakich narzędzi tam korzystają, raczej tego typu instytucja nie ujawnia informacji o narzędziach którymi się posługuje (np. CBA i Pegasus).
Dla mnie nie jest jasne jakie są relacje pomiędzy rozwiązaniami Palantir a DataWalk w przypadku tej instytucji, czy:
1. są komplementarne, będą działać jednocześnie;
2. DataWalk zastąpiło Palantir;
3. zostanie tylko jedno rozwiązanie jak sprawdzą , które daje więcej dobrych wyników.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć różnice pomiędzy: komunikatem spółki z 28.05.2020:
Cytat:
The Task Order obtained by the RII consortium confirms the attractiveness of the RII solution, the key element of which is the DataWalk platform, as an alternative to solutions currently used in DOJ and MLARS, such as the Palantir system, and increases the possibilities of successfully applying for subsequent orders from other entities subordinate to DOJ as part of their broad Data Analytics Solution and Services project.

a tym z 02.06..2020r. ze strony firmy:
Cytat:
DataWalk, provider of the industry’s most advanced intelligence analysis software platform, announced that the company’s software will be utilized by the Money Laundering and Asset Recovery Section (MLARS) of the United States Department of Justice (DOJ), replacing the incumbent solution provider, Palantir.

Oczywiście chodzi o podkreślone fragmenty.

W tym komentarzu Zimmermana mamy coś takiego:
Cytat:
Postanowienie o uznaniu układu za przyjęty. Sędzia-komisarz może wydać postanowienie o uznaniu układu za przyjęty, jeżeli w ramach jednej lub kilku z kategorii interesów nie osiągnięto wymaganej większości osobowej lub kapitałowej, ale osiągnięto większość kapitałową liczoną bez podziału na kategorie, czyli w ramach sumy wszystkich wierzytelności uprawniających do głosowania. Postanowienie takie może być wydane jednak tylko wówczas, gdy układ został przyjęty przez co najmniej jedną kategorię interesu, a ponadto stopień zaspokojenia tych wierzycieli w postępowaniu upadłościowym musi być dla wierzycieli mniej korzystny niż przegłosowane propozycje układowe. Do sędziego-komisarza należy ocena, czy wierzyciele, którzy nie przegłosowali układu, nie uczynili sobie tym samym krzywdy.

Jeśli uważaliście wasze stanowisko za zasadne to trzeba było te argumenty w odpowiednim momencie podnieść jako aktywny wierzyciel.

Taka hipotetyczna sytuacja.
Firma jest winna 1000zł : 1 osobie 500zł i 500 osobom po 1zł łącznie 501 osób (1/5 to 100,2 osoby).
Według teorii @morki jak przyjdzie 101 wierzycieli z długiem po 1zł czyli 101zł tj.ok 10% wierzytelności do ZW będzie ważne a jak przyjdą 2 osoby jedna z długiem na 500zł a druga na 1zł (łącznie 501zł tj. >50% wierzytelności) to już ZW nie będzie ważne.

Nie wiem czy nie pod inną firmę, proponowałbym przejrzeć wykaz umów jakie udostępniło Ministerstwo Zdrowia i zwróciłbym uwagę na pewną umowę bez kosztową pt.:
Cytat:
„Wykonanie zadań o charakterze eksperckim w zakresie wypracowania i bieżącego aktualizowania wypracowanych algorytmów – modeli procesów ruchu pacjentów zakażonych lub podejrzanych o zakażenie wirusem SARS CoV-2”.
.

Mogą ubiegać się o dotację:
Cytat:
100 milionów złotych w dotacjach na B+R na walkę z koronawirusem

w ramach
Cytat:
produkty lecznicze, w tym szczepionki, i terapie, ich półprodukty, farmaceutyczne składniki czynnych i surowców;

wyroby medyczne oraz sprzęt szpitalny i medyczny, w tym respiratory, odzież i sprzęt ochronny, a także narzędzia diagnostyczne oraz niezbędne surowce;

środki odkażające i ich produkty pośrednie oraz surowce chemiczne niezbędne do ich produkcji;

narzędzia do gromadzenia lub przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19.


To już "Gepardy Biznesu" słabo się sprzedają. więc trzeba nowy produkt promować?

@morka
UOKiK odniósł się w decyzji do kwestii oferowania obligacji a nie ich emisji. Dwie różne czynności.

W sumie to ciekawe decyzja, ponieważ są w niej zawarte wewnętrzne "Wytyczne dotyczące procesu sprzedaży obligacji" czyli jak rozmawiać z klientem (np.podczas rozmowy telefonicznej) i na jakim etapie przedstawiać/rozwijać ofertę. Wygląda na to , że w miarę pilnowali aby nie była ona skierowana do ponad 149 klientów (np. zapisy na str 9 i 11 "Każda przedstawiona PN i WEO zmniejsza pulę 149 PN , które można przekazać w ramach jednej emisji").

I taki cytat z komunikatu UOKiK:
"Podczas oferowania obligacji konsumenci byli zapewniani, że sytuacja finansowa spółki jest stabilna.
Tymczasem – jak wynika z upublicznionej korespondencji mailowej - zarząd GetBacku już latem 2017 r. zdawał sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej i wiedział, że spółkę czeka walka o przetrwanie."

Czy w takim razie ktoś jednak nie powinien wziąć się za IPO?

Jest sobie takie czasopismo dla dzieci pt. Programista Junior , to dwumiesięcznik który zaczął się ukazywać od końca zeszłego roku. Okazuje się, że Empik nie przyjął kolejnego numeru (04) do dystrybucji.
Cytat:
Uwaga! Z powodu stanu epidemii w Polsce większość Empików jest zamkniętych. Dystrybutor nie przyjął nakładu tego numeru.

Ciekawe czy tytuł przetrwa i jak inni wydawcy? Mają też wersje elektroniczne, ale pewnie najwięcej sprzedaje się w Empiku.

Według rankingu audytorów sporządzonego przez Parkiet :
Cytat:
W tegorocznym zestawieniu audytorów spółek giełdowych wiceliderem jest Deloitte, a trzecie miejsce przypada firmie KPMG.

A to założenia do niego:
Cytat:
W rankingu uwzględnione zostały następujące parametry: liczba badanych podmiotów i sprawozdań, wartość aktywów i przychodów badanych firm, rynkowa wartość badanych spółek oraz przychody firmy z tytułu badania sprawozdań spółek giełdowych

Przykład jak szybko można o niektórych sprawach zapomnieć.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 8 maja 2014
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2020 12:58:13
Liczba wpisów: 444
[0,13% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,386 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d