pixelg
PLAYWAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

PLAYWAY [PLW]

AKTUALNY KURS: 470,00 zł (+4,63%) 24-06-2021 17:02
vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wpisów: 817
Wysłane: 3 października 2016 12:10:22
mori napisał(a):
Nie natknąłem się jeszcze na wzmiankę o tym tytule

http://agonygame.com/
Jest o grze, materiały promocyjne, oraz coś z prasy.

Tytuł (moim zdaniem) ma potencjał, ale ma też pewne ograniczenia wynikające z docelowego targetu klienta - w skrócie nie jest to gra dla każdego.

Ja interpretowałbym słowa "W opracowaniu została pominięta gra Agony, która wzbudza ponadprzeciętne zainteresowanie", jako szansę na wyższą sprzedaż niż dotychczasowe hity PlayWay.

Samo "zainteresowanie" poparte jest tym wideo:

ilość oglądnięć można porównać do oglądnięć wideo dla Shadow Warrior 2 z tej samej imprezy.

Edytowany: 4 października 2016 09:34

Rif
48
Wpisów: 927
Wysłane: 3 października 2016 13:27:15
Patrząc na to jak przełożyło się zainteresowanie filmikami z Shadow Warrior 2 na sprzedaż, to można poddawać w wątpliwość, jaką wartość niesie za sobą ilość wyświetleń na YT.
Swego czasu ktoś światły inaczej na jednym z forów wklejał ile milionów wyświetleń zaliczał długi i nudny pierwszy gameplay ze Snajpera 3, co miało również świadczyć o ultra zainteresowaniu tym tytułem wśród graczy. Przełożenie jest żadne, co widać w braku zainteresowania na ten moment przedsprzedażą S3.
Jeszcze inny przykład, czyli również gra rodzima, Hatred. Kontrowersyjny tytuł i wyświetlenia idące w miliony. Sprzedaż łączna na ten moment 120 tysięcy.
Zysk na poziomie 27 milionów złotych, to prognoza zupełnie z czapy. Równie dobrze mogli strzelić 50 milionów. To nie kupowanie przyszłości, ale kota w worku.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 3 października 2016 20:16:40
mori: PW czerpie większość dochodów z wydawanych gier ponieważ powstają one w głównej mierze za ich pieniądze. Czego tu nie rozumiesz ?
Steamspy jest głównym wyznacznikiem sukcesu dla gier Indie. Bardzo łatwo dostępnym i niesamowicie skutecznym narzędziem. Co bardziej ciekawi mogą śledzić dokładnie sposób dystrybucji danej gry od momentu premiery. To czy developer korzysta z czyjegoś wsparcia czy też nie. I jak liczba ''owners'' przelicza się na sprzedane kopie.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wysłane: 4 października 2016 09:58:34
Rif napisał(a):
Patrząc na to jak przełożyło się zainteresowanie filmikami z Shadow Warrior 2 na sprzedaż, to można poddawać w wątpliwość, jaką wartość niesie za sobą ilość wyświetleń na YT.

Shadow warrior 2 ma premierę za ok 10 dni, więc to nie jest jeszcze dobry czas na ocenę. Poziomu przedsprzedaży nie zna nikt, no może poza insiderami.

Rif napisał(a):
Jeszcze inny przykład, czyli również gra rodzima, Hatred. Kontrowersyjny tytuł i wyświetlenia idące w miliony. Sprzedaż łączna na ten moment 120 tysięcy.

A to bardzo dobry przykład, że ilość oglądnięć może się nie przełożyć na sprzedaż i warto sobie to zapamiętać, bo różne spółki growe bazują na ocenie zainteresowania filmikami na yt.

Bardzo dobrze pasuje też do wspomnianego wideo Agony, które zamieściłem i było opisane w prospekcie PlayWay.

mori
0
Wpisów: 127
Wysłane: 4 października 2016 13:46:04
aircanada: jakieś poparcie tej tezy? choćby w bajkowym prospekcie? może i tak jest, dowodów nie ma (choćby przytoczony przykład CMS i ''studia'' RedDot). Steamspy nie jest żadnym wyznacznikiem sukcesu finansowego samym w sobie (więc tabelka w kształcie przedstawionym może wprowadzać w błąd).
Przelicz mi zatem na podstawie tabelki oraz samego steamspy sprzedane kopie CMS 2014 (jeżeli to takie łatwe, nie zamie to wiele czasu). Według mnie, dużo łatwiej określić sukces gier AAA na tej podstawie (ale danych sprzedażowych, nie mówiąc o kwotach, już nie bardzo korzystając tylko ze steampspy).

vladinho - jesteś powiązany z PW? Odnośnie wideo - na tym samym kanale, w tym samym czasie opublikowany jest też trailer Agony, liczba wyświetleń - ponad 10x mniej. Może to brak dopisku gamescon? nie mam dostępu do statystyk, trudno ocenić, ale wystarczy, że wideo trafi na odpowiednie zestawienie z targów i wyświetlenia lecą prawie automatycznie.

Ale co do gry i jej sukcesu się nie wypowiadam, aktualnie surviaval horrory są w modzie, więc jest szansa. Ale jak zostało wyżej wspomniane, zainteresowanie samym wideo można zbudować na wiele sposobów..Liczba preorderów jest jakimś wskaźnikiem

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wysłane: 4 października 2016 14:16:21
mori napisał(a):
vladinho - jesteś powiązany z PW?

Nie, to co Ci odpowiedziałem, to są informacje zawarte w prospekcie PW, oraz piątkowym wywiadzie z prezesem w Parkiecie.

mori napisał(a):
Odnośnie wideo - na tym samym kanale, w tym samym czasie opublikowany jest też trailer Agony, liczba wyświetleń - ponad 10x mniej. Może to brak dopisku gamescon? nie mam dostępu do statystyk, trudno ocenić, ale wystarczy, że wideo trafi na odpowiednie zestawienie z targów i wyświetlenia lecą prawie automatycznie.

Nie oceniam sposobu pomiaru "zainteresowania", wskazuję tylko - czym podpiera się spółka pisząc o ponadprzeciętnym zainteresowaniu - bo konkretnie o to pytałeś.
Niezależnie od tego czy to jest chwyt marketingowy, to taki pomiar jest powszechnie stosowany (np. w raportach 11bit, którą użyto do porównania).

Oddzielną kwestią jest czy to wspomniane "ponadprzeciętne zainteresowanie" uzasadnia taką wycenę Playway i czy może być podstawą do takiej wyceny, na to moim zdaniem jest odpowiedź w opracowaniu Stockwatcha.
Edytowany: 4 października 2016 14:17

mori
0
Wysłane: 5 października 2016 04:38:41
thumbleft dzięki w takim razie

wiadomo, nie tylko spółki z tej branży przerysowują fakty niestety :/
Ponad przeciętne zainteresowanie to miał No Man's Sky.
Ale żeby nie odchodzić z rodzimego podwórka - Serial Cleaner miał być zdaje się killerem

Na chwilę obecną w mojej ocenie nic nie uzasadnia takiej wyceny, czysty hazard i interes prezesa.

tuvok
0
Wpisów: 20
Wysłane: 5 października 2016 10:13:50
Z akcjami często bywa tak, że wszyscy wiedzą, że jakieś papiery są przewartościowane, ale i tak kurs uparcie pnie się w górę, zanim oczywiście zacznie spadać do realnych poziomów. Dobrym przykładem jest kurs GoPro, który od IPO wspinał się na coraz bardziej absurdalne poziomy mimo, że wszyscy analitycy twierdzili zgodnie, że spółka jest mocno przewartościowana. To co się wtedy działo na forach poświęconych wątkowi GoPro bardzo mi przypominało obecny wątek nt. PlayWay.
Z naszego podwórka - weźcie przykład SoftBlue - spółka miała tak nakręcony debiut, że krótko po IPO kurs przebił 100% ceny emisyjnej.
Reasumując - wcale bym się nie zdziwił gdyby PlayWay otworzył się z 20 czy 30% zyskiem i przez kilka następnych miesięcy dalej szedł w górę, mimo że wszyscy w koło twierdzą że powinno być odwrotnie :)

Kris59
17
Wpisów: 231
Wysłane: 5 października 2016 10:54:09
Parkiet podaje,że PW wczoraj wieczorem uzbierał juz 100% zapisow przeznaczonych dla detalu czyli sporo jeleni sie znalazło. A co z instytucjami? Jesli instytucje nie dopiszą a detal bedzie miał niewielka redukcje to kto odkupi te akcje po debiucie na gieldzie? Wtedy spadek na debiucie pewny. No chyba,że obniżka ceny sprzedaży będzie bardzo duża. Jutro sie okaże.
A może to zagrywka PW aby zachęcic wahających się leszczy do zakupu? Wiecej sie zapisze to zamiast 20% puli dostaną np. 30% i bedzie dez redukcji a na debiucie...płacz.
No chyba,że będzie ...wzrostowa spekuła.

leszczcomeback
0
Wpisów: 25
Wysłane: 5 października 2016 11:24:11
Ja tylko dodam, że wszyscy życzymy sobie aby IPO się udało i przede wszystkim aby ta przewidywana dynamika zysku była tak wspaniała w następnym roku, a dlaczego ? Bo zakładam, że Ci co piszą na tym forum i go czytają byli lub są zainteresowani wejściem w tą inwestycję. Jeśli ta dynamika zysku będzie tak wspaniałą w następnym roku to "na chłopski rozum" implikuję to również co najmniej bardzo dobrą dynamikę w kolejnych latach, prawda ? A wtedy po 1'szym kwartale 2017 roku, bo już chyba coś będzie można wywnioskować pakujemy się w ten biznes

hello1

Ja za pisanie głupot mogę zostać najwyżej wyśmiany lub usunięty z tego forum, ale Trigon za takie przewidywania jak strzelił to chyba straci więcej, chyba że ja do końca nie pojmuję jak to funcjonuje w naszym kraju.

Kris59
17
Wysłane: 5 października 2016 15:46:45
A ja wbrew pozorom chciałbym dać nauczkę takim pazernym biznesmenom jak Pan Kostowski czy DM Trigon i żeby nikt po tej cenie tego badziewia nie kupił. Najlepiej jakby byli zmuszeni odwołać ofertę. Niech wiedzą,że byle g**** lud nie kupi ijeszcze po kosmicznej cenie. Sami przewidzieli,że moga być problemy z upchaniem akcji wiec zlecili sprzedaż przez 16 biur maklerskich. A każde biuro swoje weźmie.
No ale jesli Parkiet napisał prawdę to "Jelenie" dopisały. Oby tylko nie było potem płaczu na rykowisku.

bart6891
0
Wpisów: 11
Wysłane: 5 października 2016 15:57:53
za tydzień debiut, zawsze można wejść w spółkę przy -75% angry3 w dniu debiutu..

mori
0
Wysłane: 6 października 2016 10:27:29
Ja byłem, ba, wciąż jestem zainteresowany wejściem, ale przy realnej wycenie.
Wątpię w -75% na debiucie, jeżeli będzie po 40pln+. Co się będzie działo później, trudno określić,
Przy cenie ~30 pewnie będzie spory przyrost na początku, ale to już spekulacje Silenced
Jeżeli ktoś w to wchodzi przy cenie 55pln to życzę powodzenia, serio. Jeżeli spółka będzie miała produkcje notujące rekordy i wycena będzie szła w górę (lub stała w miejscu, ale uzasadniona) to tylko bić brawa). Ja nie zarobię, ale rodzimym biznesmenom warto kibicować jeśli mają szczere intencje (w przeciwnym wypadku, tylko utwierdzę się w przekonaniu, że zbyt wiele 'byznesmenów' mamy...)!

Kris59
17
Wysłane: 6 października 2016 21:02:56
No i mamy cenę sprzedaży 52 zł/akcja i 1,02 mln akcji dla instytucji i 180 tys dla detalu. Ciekawy będzie jeszcze poziom redukcji w obydwu transzach ale raczej szału nie było. Przy takiej cenie sukces na debiucie mało prawdopodobny.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 6 października 2016 21:38:47
Cytat:
A ja wbrew pozorom chciałbym dać nauczkę takim pazernym biznesmenom jak Pan Kostowski czy DM Trigon i żeby nikt po tej cenie tego badziewia nie kupił. Najlepiej jakby byli zmuszeni odwołać ofertę. Niech wiedzą,że byle g**** lud nie kupi ijeszcze po kosmicznej cenie

Obstawiam debiut +20%. po prostu wszyscy sa tak napaleni na firmy z branży gier, że nic innego nie ma znaczenia. Przypomnijcie mi jakikolwiek debiut z tej branży w ostatnim roku ktory nie byl zyskowny ?
Edytowany: 6 października 2016 21:39

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 6 października 2016 23:31:01
350 mln zł kapitalizacji. Szczerze mówiąc do końca sądziłem, że ten żart nie przejdzie i fundy dużo mocniej obniżą cenę emisyjną. No i jeszcze redukcja w transzy dla indywidualnych, ale to mnie akurat nie dziwi. Są tacy "inwestorzy", którym do kupna akcji wystarczy boom w danej branży czy silna sugestia doradcy w DM. Jak czytam wpisy na tym forum to nikt nie wierzy w taką wartość spółki. Tym chętniej będę śledził notowania na debiucie.

soonny
0
Wpisów: 179
Wysłane: 7 października 2016 05:37:16
Mnie też niezmiernie interesuje ten debiut. Ciekawe co się wydarzy?

Kris59
17
Wysłane: 7 października 2016 07:28:48
A może przyjdzie otrzewienie i debiut wcale taki dobry nie musi być. Cena 52 zł/a nadal jest kosmiczna i nie wierzę,że siła popularności branzy jeszcze ją bardziej wywinduje.
Dziwię sie tylko jak fundy tak nieroztropnie godspodaruja powieżonymy środkami klientów. Detal mnie nie dziwi bo sprzedaż przez 16 biur maklerskich zrobiła swoje.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 7 października 2016 11:07:58
A może po prostu wszyscy nie doceniamy potencjału nowych gier. Tak chciałbym tylko przypomnieć, ze kurs 11B był gdzie był (kilkanaście razy niżej niż obecnie) do momentu pierwszych wyników sprzedaży This War of Mine. Rynek potencjału gry nie dostrzegał, a ta sprzedała się po prostu świetnie. Być może tak będzie w przypadku PlayWay'a. To jest branża rozrywkowa i sukces jest mocno nieprzewidywalny.

Kris59
17
Wysłane: 7 października 2016 12:04:18
Czas pokaże czy rzeczywiście nie doceniamy potencjału gier PlayWaya. Na dziś ich dokonania nie powalają. Może brakuje nam trochę "fantazji" i górę wzięła czysto ekonomiczna kalkulacja przy ocenie społki ? Dziwię się jednak fundom, że też dały się ponieść emocjom. Faktem jest,ze rynek gier jest irracjonalnie rozgrzany i rajd w stylu spółki 11bit raczej się nie powtórzy.
Ciekawi mnie poziom redukcji w obu transzach i jakie fundy "zaszalały" w tych zakupach. Od tego może też zależeć sukces na debiucie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11