pixelg
Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek

arbi77
0
Wpisów: 17
Wysłane: 14 czerwca 2018 15:21:31
Jako że szykuje nam się kolejne duże bankructwo, mianowicie Murapola, proponuję już teraz sprawdzić, które z instytucji oferowały jego obligacje. Bo za kilka miesięcy pewnie wszystko zostanie zamiecione pod dywan.

Ciułacz
0
Wpisów: 11
Wysłane: 1 lipca 2018 22:46:07
Na przełomie kwietnia i maja otrzymałam telefon z Lions Bank, że mój dotychczasowy opiekun zakończył współpracę z bankiem i chcą mi przedstawić nowego. Od kilku lat trzymam tam część oszczędności. W ciągu tych lat rzeczony agent podejmował wielokrotnie próby konwersji środków z moich lokat na fundusze Trigona, Altusa, a przez ostatnie dwa lata również obligacje Getbacku (oprocentowanie od 10 do 5,5).

Szczęśliwie dla mnie dałam odpór manipulacjom, od poganiacza - "jutro ostatni dzień", przez focha - "no jeżeli Panią stać na to żeby pieniądze nie zarabiały...", po herezję "aktywa Getbacku mają taką wartość jak MFG więc są tak samo bezpieczne". Trzykrotnie musiałam tłumaczyć że i dlaczego nie chcę obligacji Getbacku, a potem słuchać jaki popełniam błąd.

Parę dni temu zadzwonił do mnie tenże agent. Powiedział, że w marcu skończyła mu się umowa w LB, ale czy nie chciałabym z nim dalej współpracować... Zatkało mnie. Ci ludzie zmienią pracodawcę i wyjdą ze sprawy czyściutcy jak łza.

Ci od Getbacku, jak i Ci od kredytów frankowych są na rynku i będą. Nie wiem co można zrobić... Może pomogłoby, gdyby oznaczenie "Sprzedawca" musiał mieć każdy pracownik instytucji finansowej, który ma cele sprzedażowe? A wysokość prowizji musiałaby być jawna. Czy to realne?

_olo_
8
Wpisów: 486
Wysłane: 29 sierpnia 2018 14:02:44
A tutaj rząd planuje takie rozwiązanie:
Cytat:
Ma powstać fundusz, który będzie zwracał inwestorom część strat, jakie ponieśli na inwestycji w obligacje sprzedane im w missellingu. Będą mogli odzyskać maksymalnie 100 tys. zł, ale nie więcej niż 25 proc. straty.

Cytat:
Pieniądze mają pochodzić z kilku źródeł: kar administracyjnych nałożonych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) lub Komisję Nadzoru Audytowego (KNA), grzywien orzeczonych przez sąd, nawiązek i świadczeń pieniężnych orzeczonych przez sąd na rzecz Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, środków finansowych, które były przedmiotem przepadku orzeczonego przez sąd. Nie wspomina się o tym czy składki mieliby płacić emitenci obligacji na wzór tych, które za przyjmowanie depozytów muszą uiszczać banki do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie wiadomo jaką kwotą miałby dysponować planowany Fundusz.

i jeszcze coś takiego
Cytat:
(...) wprowadzenie obligatoryjnej dematerializacji obligacji korporacyjnych, certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez fundusze inwestycyjne zamknięte oraz listów zastawnych, niezależnie od tego, czy były przedmiotem oferty publicznej oraz czy są przeznaczone do obrotu w jakimkolwiek systemie obrotu. Te instrumenty mają podlegać obowiązkowej rejestracji w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez KDPW na zasadach obowiązujących obecnie dla publicznych papierów wartościowych i obligacji skarbowych.

To może jeszcze taki fundusz dla inwestujących w akcje, wprowadzonych w błąd nieprawdziwymi komunikatami spółek. Tylko fundusz składający się z kar na spółki? Jeszcze trzeba by te kary ściągać a takie firmy już najczęściej są wyczyszczone.

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 22 września 2018 20:08:03
Wróciła

Szanowny Panie,

Jeżeli posiada Pan wolne środki, które chciałby Pan atrakcyjnie i bezpiecznie ulokować, to serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą, której parametry przedstawiają się następująco;

- Kapitał minimalny 20k

- Kupon wypłacany 3mc

- Rentowność 7/8%

Jeżeli wstępne parametry spotkały się z Pana zainteresowaniem, to proszę udzielić odpowiedzi o treści :” tak”, wówczas skontaktuje się doradca i przedstawi szczegóły

Anna Marcinkowska
Dyrektor oddziału
Mail anna.marcinkowska@copernicus.pl
Kom +48 602226826

Copernicus Securities S.A.
ODDZIAŁ WROCŁAW
Mail biuro@copernicus.pl

aksu
0
Wpisów: 187
Wysłane: 24 września 2018 22:18:42
Czy taka forma przedstawienia oferty tj. jawne podawanie parametrów oferty do nieoznaczonego adresata nie podpada już pod jakieś paragrafy? Shame on you

Do tego to określenie "atrakcyjnie i bezpiecznie ulokować środki" przyprawia mnie o mdłości. Do pomylenia inwestycji z lokatą dla mniej wprawnego inwestora przy zderzeniu z takim cwanym lisem jak Pani AM już tylko krok. Wydaje mi się że regulator powinien być bardziej wyczulony na tego typu zbitki słowne.

Aż dziw bierze, że sygnuje to DM Copernicus, no ale Pecunia non olet Boo hoo!

d_hincz
0
Wpisów: 5
Wysłane: 18 grudnia 2018 18:10:08
Dzisiaj na Business Insider ukazał się artykuł, w którym po raz pierwszy szczegółowo opisano problemy ze spłatą obligacji w całej grupie Piotra Chmielewskiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie (obecnie) 49 pokrzywdzonych, których reprezentuje Kancelaria Góralski & Goss. Można zgłaszać się do Kancelarii w celu uzyskania pomocy w zakresie przyłączenia się do trwającego postępowania (kancelaria@gglegal.pl).

businessinsider.com.pl/wiadomo...

tagi: Piotr Marek Chmielewski, Joanna Zielińska, Wiesława Chmielewska, Dariusz Graff, Marcin Nastarowicz, PCH Capital, Runicom, Futuris, Creditia, Equitier, PCH Venture, Credit Park, Family Brokers, obligacje korporacyjne

sasky
sasky PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 655
Wysłane: 10 kwietnia 2019 13:29:21
Gerda Broker wpisana na listę ostrzeżeń publicznych. A na forum już dawno ostrzegano przed tym pośrednikiem

Cytat:
Gerda Broker sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych oraz oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
Edytowany: 10 kwietnia 2019 13:55

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 10 kwietnia 2019 19:38:29
@sasky
Jak to powiadają 'lepiej późno niż wcale'.
A tutaj polecam lekturę interesującego artykułu redaktor J. Fryc z BI
businessinsider.com.pl/finanse...
Na liście firm, którym Gerda Broker pomagała zdobyć finansowanie, znajdziemy m.in. spółki Konrada K. (głównego podejrzanego w aferze GetBacku), czyli GB Managers, Hussar Gruppa i Basel Olten Pharm. W mediach nie jest o nich tak głośno, choć podobnie jak GetBack emitowały obligacje i tak samo jak GetBack dziś nie regulują swoich zobowiązań wobec inwestorów. Więcej informacji na ten temat można zaleźć w tym artykule. Z pomocy Gerdy korzysta również Robert Walicki, bohater naszego tekstu o HFT Brokers, czy Robert Zagożdżon, twórca spółki Energetyczne Centrum, postawionej w grudniu 2018 roku w stan upadłości.

Na liście znajdziemy też notowaną na New Connect firmę produkującą biopaliwa, która na koniec 2018 roku miała ponad 45 mln zł zobowiązań, przy przychodach na poziomie... 500 tys. zł i stracie netto przekraczającej 13 mln zł. Gdyby nie znak towarowy, który spółka wyceniła sobie na 17 mln zł, jej kapitały własne byłyby... ujemne.

- Jedną z najbardziej toksycznych jest społka deweloperska, której emisje Gerda przeprowadza co miesiąc. Firma bez pozwolenia na użytkowanie sprzedawała lokale na zasadzie condohoteli w Zakopanem. Inwestorzy nie otrzymali aktów notarialnych o własności lokalu, który zakupili. Spółka nie wypłaca pieniędzy z kończących się emisji, a Gerda namawia do przedłużenia na kolejne dwa lata - mówi nasze źródło.

orekki
1
Wpisów: 357
Wysłane: 10 kwietnia 2019 20:30:07
Ale lepiej byłoby "szybciej" niż późno.
Tyle, że do tego potrzeba aby odpowiedni urzędnicy wykonywali właściwie swoją pracę, zamiast instalować w gabinetach "szumidła", które służą jedynie ukrywaniu ich indolencji i mają zapobiec pociągnięciu ich za odpowiedzialnośc, na wszelki wypadek jakby mieli niecne zamiary Shhh

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7