pixelg
Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek

pawel-5
0
Wpisów: 1
Wysłane: 25 września 2017 22:02:28
UWAGA: kupiłem obligacje spółki nieruchomościowej KONDUKTORSKA 6 które wcisnął mi człowiek z GERDA BROKER.

to było 2 lata temu, odsetki płacili, teraz jest termin wykupu - dostaję list od prezesa Piotra Gęsika że proces inwestycyjny się przedłużył i proszą o cierpliwość

czy ktoś coś słyszał?

niby obligatariusze mają wpis na 1 miejscu hipoteki, to jest dobra działka na mokotowie, ale czy to faktycznie pozwoli odzyskać kasę? jak szukać pomocy?

proszę o info,
Paweł.

Andwie67
0
Wpisów: 1
Wysłane: 12 listopada 2017 19:38:33
Obligacje Konduktorska 6 zostały wykupione?
Bo teraz Gerda oferuje serię B... włascie celem wykupienia serii A chyba.

Pozdrawiam AW

Koruptos
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 196
Wysłane: 13 listopada 2017 10:28:18
Do mnie również dzwoniono w tej sprawie, więc będę wdzięczny za info.

Joker
101
Wpisów: 1 990
Wysłane: 15 listopada 2017 12:46:20
Czytam Was i nie mogę zrozumieć, po co sięgać dla 1-2% różnicy po obligacje tak małych podmiotów? Tam działa system zero-jedynkowy. Pray

Koruptos
3
Wysłane: 15 listopada 2017 14:29:59
Nie inwestuję w obligacje tego (ani podobnych) jemu podmiotów. Wolę spółki bardziej konserwatywne (choć nie są to podmioty typu Orlen czy PKO). Moje pytanie miało raczej na celu uzyskanie informacji nt. Gerda Broker, bowiem dostałem ostatnio telefon z zaproszeniem i zastanawiałem się, czy warto w ogóle iść ich posłuchać.

Joker
101
Wpisów: 1 990
Wysłane: 15 listopada 2017 17:24:37
Wielu doradców to ludzie z historią w Open Finance i Home Broker. Przypuszczam, że dobrzy sprzedawcy, a kompetencje niech każdy sam oceni.
Tylko proszę Was, nie bądźcie naiwni i nie myślcie, że jeżeli Ghelamco płaci 5,50% a Wy kupujecie Kowalski sp z o.o na 7,5% to robicie złoty interes. Pray

Koruptos
3
Wysłane: 15 listopada 2017 18:11:39
Dzięki za info. Odnośnie prośby - Exol (tylko ta stała stopa oprocentowania) i Kruk to górna granica mojego apetytu na ryzyko. Ale tak jak powiedziałeś - każdy niech sam sobie oceni.

0846132579
0
Wpisów: 134
Wysłane: 9 stycznia 2018 02:24:18
Z wielu powodów ostrzegam przed NWAI.

addison
24
Wpisów: 2 186
Wysłane: 6 marca 2018 20:42:36
do listy proponuję dopisać polski dom maklerski. oferowali kilka miesięcy temu indatę, spółka właśnie wchodzi w spiralę.

zresztą osobowo polski dom maklerski mi się nie podoba.

bankrucik
51
Wpisów: 4 298
Wysłane: 4 kwietnia 2018 23:06:24
pan Robert W.... najpierw to
businessinsider.com.pl/finanse...

a teraz nowy biznes...UWAGApuke_l
http://www.domnaplazy.com/#produkt

www.krs-online.com.pl/internat... Shame on you Shame on you
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

High-Tech
0
Wpisów: 176
Wysłane: 4 kwietnia 2018 23:20:47
addison napisał(a):
do listy proponuję dopisać polski dom maklerski. oferowali kilka miesięcy temu indatę, spółka właśnie wchodzi w spiralę.

zresztą osobowo polski dom maklerski mi się nie podoba.

Masz rację, ten dom trzeba omijać szerokim łukiem, bo to ludzie z dawnego Ventusa. Zobacz jak ludzi zrobili z Zortraxem, spółkę sprzedawali w 2015 roku, a do dzisiaj spółka nie weszła na giełdę, a przecież miała wejść w 2016 roku...!!!

voyager
0
Wpisów: 131
Wysłane: 18 kwietnia 2018 15:17:34
Myślę ,że już w tej chwili można by dodać do listy, może nawet na jej topie bank nazywający się od litery I.

mpawlow77
0
Wpisów: 22
Wysłane: 19 kwietnia 2018 17:45:35
Myślę że na tę listę powinny trafić wszystkie podmioty, które sprzedawały obligacje Getbacku. Ja kupiłem bezpośrednio od spółki krótkie obligacje więc teoretycznie bezpieczniejsze ale i tak zakładam już całkowitą stratę...

voyager
0
Wysłane: 20 kwietnia 2018 22:27:19
@mpawlow77

Moim zdaniem nie.
Bank o którym mówimy, ma tzw " doradców, opiekunów", nie pamietam jak się przedstawiają. Oni mają wgląd do depozytów klientów, znają terminy ich zapadalności, monitorują wpływy i wypływy ( moje z pewnością). Dzwonią do swoich "podoopiecznych" i namawiają na produkty inne niż depozyty,gdyż na depozytach wg nich ponosi się stratę, gdyż mały procent inflacja itd. Tam jest dośc spora rotacja tych opiekunów. Raz jak zadzwonił jeden ( akurat był to telefon w sprawie depozytu), zapytałem go o obligacje tego banku, i powiedział mi że jest to produkt bardzo niebezpieczny:)
Doceniłem to , gdyż juz wówczas miałem trochę doświadczenia z obligacjami korpo.

Niemniej jednak, telefonów z ofertą 100% gwarancji kapitału czy to na "strukturach" czy na obligacjach "pewniaków" miałem co niemiara do czasu aż zastrzegłem ,że mają nie dzwonić w sprawach innych aniżeli ściśle powiązane z obsługą rachunku. Nietrudno mi sobie wyobrazić , jak wielu ludzi mogli przekonać do bardzo" bezpiecznych obligacji" o 2-3 krotnie wyższej stopie zwrotu aniżeli depozyt, jak również innych struktur czy produktów, znając datę kończących się depozytów.
Bank ze wzgędu na ich atrakcyjną ofertę lokat z pewnoscią przyciągnął sporo ludzi z kasą, tylko ze wzgledu ne tę ofertę, nawet niekorzystających z kont. Spososbów na zaciągnięcie klienta do jakiegoś stacjonarnej placówki mieli sporo, dokładnie nie pamietam gdyż nie dałem się skusić ( głownie z braku czasu) żeby tam pojechać i wysłuchać tego czego nie można się było dowiedzieć przez telefon.

Biuro Maklerskie, czy jakiś pośrdnik oferujący akcje, obligacje czy inne produkty poza depozytami, to moim zdaniem zupełnio cos innego.
Musisz jakoś do nich trafić, albo oni znajdują Cię na zasadzie, że gdzieś zostawiłeś kontakt, czyli mniej lub bardziej temat Cię zainteresował. Tu nie może być mowy o pomyleniu depozytu z jakimś innym produktem.
Natomiast klient banku,zawyczaj ma do banku zaufanie.

joshep
0
Wpisów: 115
Wysłane: 29 kwietnia 2018 17:36:34
Ewidentnie na czarną listę powinien trafić Lions Bank/Idea Bank i Polski Dom Maklerski, oni upchnęli do ludzi tych obligacji GetBack za setki milionów, często tak jak w moim przypadku zachęcając do zrywania depozytów u siebie i przenoszenia kasy w te obligacje bo to bardzo stabilna spółka i dobry papier. Sposobów na zachęcanie mieli co nie miara, podobno nawet posuwali się do tego aby twierdzić że te obligacje to pewne jak lokaty albo nawet że to jest lokata. W moim przypadku doradca doradca nie posunął się do tego stopnia żeby mówić że to jest lokata. Ale np. porównywał GetBack do funduszu BFG i twierdził że GetBack ma więcej środków niż BFG, ponadto pisał mi (żeby potwierdzić jak to jest mocny emitent) że mają tyle środków że zaraz wykupią dwa fundusze wierzytelności od Altusa. Oczywiście obligacje były mi oferowane w celu "leczenia rentowności portfela" jak to określił na mailach. Pisał "Na lokacie takich warunków nie znajdziemy nawet przy dużej dokładce z mojej strony a papier jest dobrej jakości i jak na obligację stosunkowo niedługi." Dodatkowo pisał że to jest emisja specjalnie dla klientów Lions Bank - "Dziś i jutro spodziewamy się małej emisji prywatnej obligacji getBack S.A. – tylko dla naszych Klientów", a jak się teraz okazuje to ten GetBack tłukł tych emisji dziesiątki albo być może setki. Został też zastosowany trick z tym że ta wyjątkowa oferta jutro się kończy i mam tylko 1 dzień na zastanowienie. No i tak jak pisałem na początku namawiał do zrywania lokat i przejścia na obligacje, pomimo że ja chciałem bezpieczeństwa i spokoju lokaty. Z tego co wiem doradcy za sprzedaż tych obligacji mieli bardzo wysokie prowizje rzędu 3% o czym oczywiście też nie zostałem poinformowany. Generalnie radę omijać szerokim łukiem wspomniane na początku podmioty bo etyka, moralność czy podstawowa ludzka uczciwość ludziom w tych firmach jest całkowicie obca. Dodam że to był doradca z którym współpracowałem od 4 lat a nie jakiś doraźny człowiek i gość wiedział jakie są moje preferencje jeśli chodzi o ryzyko w szczególności ryzyko utraty kapitału.

timon
2
Wpisów: 214
Wysłane: 29 kwietnia 2018 18:21:02
Nurtuje mnie jedno pytanie - jak skutecznie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do takiego pseudodoradcy? Pozywać można konkretnie człowieka, czy instytucję? Są na to jakieś paragrafy? Udało się komuś? Przecież nie może tak być, że taki człowiek wciska nieświadomym ludziom ryzykowne instrumenty jako lokaty i nic nie można z tym zrobić.

joshep
0
Wysłane: 29 kwietnia 2018 18:49:38
W przypadku Lions Bank/Idea Bank to nie była kwestia jednego doradcy tylko raczej dość powszechna praktyka z tego co mi się udało dowiedzieć od ludzi, wiele z tych osób ma takie informacje na mailach czy smsach albo nagrania rozmów z tymi doradcami.

voyager
0
Wysłane: 30 kwietnia 2018 00:14:32
timon napisał(a):
Nurtuje mnie jedno pytanie - jak skutecznie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do takiego pseudodoradcy? Pozywać można konkretnie człowieka, czy instytucję? Są na to jakieś paragrafy? Udało się komuś? Przecież nie może tak być, że taki człowiek wciska nieświadomym ludziom ryzykowne instrumenty jako lokaty i nic nie można z tym zrobić.

"doradcy" z IB ( Ci którzy telefonują) , to wg mojego odczucia jedynie wykonawcy postawionych przed nimi zadań. Prawdopodobnie sami nie wiedzą co proponują klientom, często to sympatyczne wręcz naiwne kobiety, nie wierzę aby zdawały sobie sprawę z ryzyka na które mogą narazić swojego "podopiecznego" klienta.

W placówce nie byłem, więc nie wiem. Myślę że są dobrze zabezpieczeni dokumentami i być może nagraniami i nie mając równie twardych dowodów niewiele poza ostrzeżeniami i edukacją można zrobić.

joshep
0
Wysłane: 30 kwietnia 2018 07:33:53
Doradcy z LB dobrze wiedzieli na co ludzi namawiali, mieli za to bardzo wysokie prowizje, wyprowadzali ludzi z lokat i polecając przejście na te obligacje. Oni to sprzedawali jeszcze pod koniec marca 2018...

sasky
sasky PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 652
Wysłane: 14 czerwca 2018 10:05:06
Jeszcze niedawno Polski Dom Maklerski miał w zakładce "Emisje" pozycję GetBack: www.polskidm.com.pl/emisje.php...
Dziś GetBacku w historii zrealizowanych emisji już nie znajdziemy...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7