pixelg
Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Lista pośredników, którzy oferują obligacje "pechowych" spółek

bbbb
0
Wpisów: 140
Wysłane: 24 listopada 2015 20:22:30
uwaga - Anna Marcinkowska dalej nagania!!!!

Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

sasky
sasky PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 652
Wysłane: 15 grudnia 2015 22:40:43
@bbbb
ogarnij się, jesteś już o włos od bana. Jeśli uważasz, że trzeba ostrzec innych użytkowników, to wytłumacz dlaczego, o co chodzi, czego dotyczy to naganianie, jaką propozycję dostałeś, kiedy itd..

asdf
0
Wpisów: 1
Wysłane: 5 marca 2016 22:59:27
Odpowiem w zastępstwie bbb. Pani Anna Marcinkowska wielokrotnie namawiała mnie na kupno obligacji E-Kancelari gdy już była na granicy bankructwa. Oszukiwała że kondycja firmy jest bardzo dobra. W końcu się jej udało i tak zostałem bez pieniędzy. Nie świadczy to dobrze o pani AM.
Od kilku miesięcy wydzwania do mnie pracownik z Gerda Broker i namawia na zakup obligacji korporacyjnych. Podejrzewam,że mój telefon otrzymał od pani AM. Jedną z propozycji był zakup obligacji firmy Hussar Grupa SA. Ostatnio otrzymałem propozycje zakupu obligacji z Gerda Brokers podpisane przez panią AM. Niestety nie wiem jakiej firmy. Szczegółowe informacje bym otrzymał dopiero po kontakcie z panią AM. Nie chcę już się z tą panią kontaktować. Byłem też na rozmowie w Gerda Brokers (jestem z Warszawy). Gerda Brokers współpracuje z Secusem. Secus (Sokrates) wyczyścił portfele wielu inwestorom. Mie oszukał na 100k. Dosłownie oszukał. Obiecał oddać pieniądze (50% ze 100K) jeżeli za pozostałe pieniądze (drugie 50%) kupię obligacje Wspólnej Reprezentacji. Chciałem odzyskać choć 50K gdyż obligacje Wspólnej Reprezentacji to zwykłe śmiecie. Nie udało się. Nigdy żadnych pieniędzy nie dostałem.
Co do pani Sylwi Hucik do dzisiejszego dnia otrzymuję materiały na maila. Ostatnia propozycja z dnia 22-02-2016r dotyczy zakupu obligacji Miraculum. Moim zdaniem firma wychodzi z kryzysu na prostą. Obligacji nie kupię gdyż jestem na nie uczulony. Grałem na akcjach GPW, kontraktach, forexie i nigdy nie straciłem takiej kasy jak na obligacjach.
Podsumowując. Moim zdaniem trzeba uważać na osoby jak pani AM, czy firmy jak Secus. Zgadzam się z osobami które wymieniły kilka innych osób i firm we wcześniejszych komentarzach. Potwierdzam ich spostrzeżenia i wnioski . Ze wszystkimi osobami i firmami miałem kontakt. Jak się domyślacie zakończone "wtopami". Dodał bym jeszcze firmę PCH Capital wraz z firmami córkami. Mam kontakt z osobą która twierdzi, że bierze udział w przygotowaniach pozwu zbiorowego przeciwko firmie ze stajni pana P...CH...i jemu samemu. Nie piszę imienia i nazwiska ponieważ informacji nie mogę zweryfikować.

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 6 marca 2016 01:03:37
Potwierdzam w 100% to co napisał asdf odnośnie Pani AM. EKA wciskała do końca z pełnym poświęceniem. W nowej pracy na chama wykorzystuje dane osobowo-kontaktowe klientów z Leonidasa i jeszcze udziela ich kolegom z pracy. Jak naskarżyłam szefostwu Gerda Broker w Warszawie że nie upoważniałam jej do korzystania z moich kontaktów w innej pracy niż poprzednia to się odczepiła (postraszyłam że pozwę o nękanie i powiadomię GIODO). Co do Gerda Broker mam odczucia neutralne (nic mi nie wcisnęli) chociaż sprawiają wrażenie zbioru nowicjuszy i spalonych gdzie indziej (trafiłam tam na gościa, który usiłował wcisnąć mi jak jeszcze pracował w innej firmie obligacje TK Invest czyli w warunkach dzisiejszych papier toaletowy). Pani Sylwi i Secusa nie znam. Co do PCH Capital i spółek z tej grupy to omijać Attentia SA (zamiast Neviusa żenią naiwnym obligacje spółek z grupy), www.obligacje-korporacyjne.com... które niby z Neviusem i PCH nic nie mają wspólnego ale strona jakoś łudząco podobna do Nevius Finance no i last but not least Horcus Investment Group - cudownie rozwijający się startup, który też ponoć nic z PCH wspólnego nie ma (hi! hi!), co więcej to zdrajca i wróg śmiertelny.... Kto naiwny niech w to wierzy. Sprawą PCH a raczej ich piramidy z obligacjami powinien zainteresować się prokurator. A i jakiś dziennikarz by się przydał bo sprawa wydaje się rozwojowa i PCZ przy tym to może być pikuś.

Marc0101
0
Wpisów: 237
Wysłane: 6 marca 2016 12:37:39
wiadomosci.dziennik.pl/wydarze...

Sąd oświadczył, że gra jest nielegalna i dwuznaczna moralnie. Jednak w tym konkretnym wypadku oszustwa nie było.
Sąd uznał, że skoro w grze w trzy kubki nie ma żadnych określonych reguł, Andrzej L. mógł narzucić swoje: wyciągając kulkę nawet już po prawidłowym wskazaniu przez gracza właściwego pudełka.

Ej Ludzie taki mamy klimat taki mamy PO-land.
Zejść na ziemię zmienić numer telefonu albo bluzgać na nich zanim się odezwą.
Ewentualnie można z mini rozmawiać udawać frajer umówić się na spotkani i nie przyjść.

thumbright

bbbb
0
Wysłane: 8 marca 2016 20:47:43
dalej naganiają na bezczelnego - Anna Marcinkowska i Sylwia Hucik - Gaicka

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 11 marca 2016 22:21:00
Jeśli nie chcesz wtopić w obligacje emitowane przez PCH Capital SA i spółeczki z tej grupy trzymaj się z daleka od http://www.obligacjenieskarbowe.pl i http://www.profitio.pl.

Kalashnikov
0
Wpisów: 537
Wysłane: 12 marca 2016 21:53:57
Czyja to jest firma (profitio), tzn. kto to prowadzi?

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 12 marca 2016 23:47:54
A propos profitio.pl, no jakby to ująć: domena zarejestrowana na szefa sprzedaży w Attentia SA (spółka ze stajni Chmielewskiego żeniąca naiwnym papiery (bez)wartościowe jego spółek, spółeczek i spółeniek). Piszę (bez)wartościowe bo nie wykupują. A to taki sobie boczny kanał sprzedaży (chociaż wybór 'możliwości inwestycyjnych' większy).

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 12 maja 2016 01:11:54
No to maleńka aktualizacja: T&J Financial Group Sp. z o.o. -spółeczka nawet bez porządnej strony internetowej, wciskacze okazji inwestycyjnych za prowizję - a w spółeczce znajdziemy osoby, które w swojej karierze zawodowej sprzedawały papiery; TK Invest, HWDP i reszty całej wesołej rodzinki dolnośląsko-warszawskiej. Dodajmy do tego wrocławski Crowdventure Investments gdzie działa częśc ekipy, która ewakuowała się z E-Kancelarii i Leonidasa. A przy okazji afery z obligacjami Velto Cars to warto wspomnieć, że były one oferowane nie tylko przez Conor Capital ale takze, przez firmę OK Obligacje Korporacyjne (biznes osób które z sukcesem sprzedawały między innymi trefne obligacje PCH Capital). Niby oferujący/pośrednik nie odpowiada za działania emitenta ale jak na prezentujących się jako fachowcy z branzy finansowej to coś słabo oceniają potencjał i jakośc emitentów których papiery wciskają przysłowiowym maluczkim.

aksu
0
Wpisów: 187
Wysłane: 15 maja 2016 23:55:50
Awanturnik napisał(a):
...usunięto dane osobowe na wniosek osoby zainteresowanej...

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
No to maleńka aktualizacja: T&J Financial Group Sp. z o.o. -spółeczka nawet bez porządnej strony internetowej, wciskacze okazji inwestycyjnych za prowizję - a w spółeczce znajdziemy osoby, które w swojej karierze zawodowej sprzedawały papiery; TK Invest, HWDP i reszty całej wesołej rodzinki dolnośląsko-warszawskiej.

To ciekawe co piszecie, bo akurat miałem do czynienia z paroma osobami z Conor Capital (nie wymienię z kim bo w tym wątku jeszcze by źle kojarzono ich nazwiska, nie jest to jednak ww. Pan) i raczej byłem zadowolony z obsługi, z resztą przedłożonej mi propozycji również.

Zaglądałem też (szczęśliwie na tym się skończyło) w sprawozdania np. Tk Investu nie tak dawno i nie zobaczyłem czegoś przerażającego - no i jak się okazuje nie same finanse zadecydowały o wywaleniu się spółki.

Osobiście nie zakładam z automatu u pośrednika złej woli, z resztą to się da bardzo szybko ocenić, bardziej mnie interesuje ogół kontaktu. Jeśli o coś pytam to oczekuję rzetelnej odpowiedzi, ustalenia faktów itd. Jeśli ktoś jednak ordynarnie kłamie nt. podstawowych pozycji w bilansie to automatycznie ląduje na śmietniku i dziękuję za współpracę (ostatnio przy Get Backu, Pan bardzo rozminął się z prawdą i choć spółka ok to z oferty już nie skorzystałem). Także na przyszłość poza samymi nazwiskami, prosiłbym jednak o więcej konkretu thumbright
Edytowany: 21 września 2016 12:04

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 17 maja 2016 22:37:31
@aksu
1/ Zaglądałes do sprawozdań finansowych TK Invest? A skąd je wziąłeś (to nie spółka publiczna, a to co składali do akt KRS nie odzwierciedla sytuacji aktualnej). Czyżby usiłowali upychać kolejne papiery? A nie mylisz przypadkiem TK Invest z Velto Cars? Mimo, że nazwiska się powtarzają to są 2 odrębne spółki (i 2 odrębne przekręty)
2/ Więcej konkretu powiadasz? Wpisy są na takim poziomie konkretu na jaki wskazuje temat - oferujący papiery 'pechowych spółek" toteż odpowiedzi sa na tyle konkretne na ile konkretne jest pytanie. I to że komuś zdarzyło się oferować także papiery pechowych spółek lub wyłącznie pechowych spółek nie przesądza że kazda nowa oferowana spółka będzie pechowa. Ja też nie zakładam z automatu złej woli, pośrednicy nie sa wszechwiedzący natomiast elementarna uczciwość i nie nachalne podejście do tematu są jak najbardziej pożądane.

Po dwóch stronach
0
Wpisów: 6
Wysłane: 7 czerwca 2016 12:18:22
Pośrednicy dostają papier i oceniają czy go wziąć czy też nie albo czy współpracować z danymi firmami bazując na opinii.
Jednak to do inwestorów należy podjęcie decyzji czy chcą papier czy nie i to nie ma znaczenia czy przedstawi mi go Pan X lub Pani Y, liczy się inwestycja. Jeśli czuję, że coś śmierdzi albo jestem niepewny to odpuszczam temat.
Ma dla mnie jednak znaczenie dla nas opinia o danej firmie.
To, że poszedł defoult na jednej firmie nie oznacza, że będzie na reszcie.
W końcu kto z nas będzie wiedzieć co się stanie z papierami w ciągu trwania emisji lub co planuje zarząd emitenta...

btw wszyscy pracują w finansach na prowizji, większej lub mniejszej ale zawsze ;)
Edytowany: 7 czerwca 2016 12:20

Chmielu89
0
Wysłane: 10 grudnia 2016 08:10:40
Witam
Czy ktoś jest nieszczęśliwym obligatariuszem PCZ ?? :(

www.bankier.pl/wiadomosc/Jeden...

i całą afera z tym związana ?

Ja akurat też je niestety posiadam ...

ktoś ma ochotę może o nie zawalczyć ?
w kupie siła także proszę o szczery kontakt...

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 15 stycznia 2017 22:22:31
Kod:
mod: treść wpisu usunięta na żądanie przedstawiciela spółki Ukraińska Chata Sp. z o.o. (dawniej Health Finance sp. z o.o.) uzasadnione naruszeniem dóbr osobistych
Edytowany: 18 marca 2017 11:56

EBC
0
Wysłane: 16 stycznia 2017 21:16:51
Witam,
a czy wiadomo coś więcej o tym Blue Investment Group?

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 17 stycznia 2017 00:43:16
Zajrzyj na ich stronę internetową - szczególnie referencje jak spod sztancy (z kilkoma wyjątkami ) robią wrażenie. Branża handlu nieruchomościami kupowanymi 'okazyjnie'. Zakup nieruchomości finansują z obligacji, które zabezpieczają (jak twierdzą) na tych nieruchomościach. Niby interes pewny ale... poczytaj sobie na tym forum czy jakikolwiek obligatariusz padnietego emitenta odzyskał cokolwiek z zabezpieczenia na nieruchomości. A tym co twierdza, że na nieruchomościach nie można stracić przypominam casus pewnego FIZ. Zaś sam deal z cesją obligacji Horcusa miał polegac na tym, że posiadacz obligacji H zapadających np. za 3-4 miesiące zrzeka się roszczenia z tych obligacji na rzecz BIG i bezgotówkowo (o nie, nie oni żadnej kasy nawet z duzym dyskontem nie oferowali) obejmuje 6-letnie papiery BIG.

bbbb
0
Wysłane: 13 marca 2017 17:47:08
mareksy napisał(a):
bbbb napisał(a):
uwaga na Annę M. i Sylwię H.-G. - dalej naganiają, a sio .........

Odświeżam i uczulam :)

bbbb przypomina

Polo5
0
Wpisów: 2
Wysłane: 21 maja 2017 20:09:16
Kamil Bard napisał(a):
PIB-Finanse napisał(a):
Dodam, że końcem roku oferowali obligacje Polfy:
informacje o emisji
Delikatnie mówiąć nie jest to spółka o najmocniejszych fundamentach, a zabezpieczenie na znaku towarowym to spore wyzwanie w przypadku konieczności skorzystania z niego ;-)

No tutaj powinieneś wspomnieć o którą Polfę chodzi, bo w samej Warszawie są dwie takie spółki, a w całej Polsce jeszcze więcej.
Generalnie rzecz biorąc chodzi ci o Polfe S.A. z New Connecta, która powstała z wcześniejszego BM Medical notowanego na New Connect.
Ta spółka nie ma nic wspólnego z dużymi koncernami farmaceutycznymi pod markami Polfy.
Jedyna wspólna rzecz to nazwa, która jest znana:

www.newconnect.pl/?page=uchwal...

To prawda nie jest to dobra spółka, a jak się dobrze przyjrzysz zobaczysz ciekawe powiązania pomiędzy Invistą, Polfą i Aforti Holding , Czyżby powstawała kolejna piramida finansowa? :)

Cóż... fakt, że pisaliście o tym 3 lata temu, ale czas pokazał jak bardzo się myliliście... wszyscy zwiastowali jak to będzie źle, a pewnie nie tylko ja kierując się wtedy na przekór opiniom, wyszedłem na tym całkiem dobrze.
Wszystkie obligacje spłacili, zysk niezły, odsetki terminowo. Oby więcej takich firm jak Aforti

afortiholding.pl/2017/05/13/pr...

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 1 sierpnia 2017 13:51:12
Informacja dla zainteresowanych losem niektórych wymienianych tutaj oferentów obligacji 'pechowych' spółek: spółka Conor Capital Invest Sp. z o.o. dzięki której publiczność spragniona zarobku mogła nabyć papiery tak wiarygodnych i wypłacalnych emitentów jak TK Invest Sp. z o.o., HWDPE Sp. z o.o. (obecnie Polski Holding Spożywczy Sp. zo.o.), Browar Wojcieszów Sp. z o.o... itd itp wreszcie (lepiej późno niż wcale) znalazła się tam gdzie powinna czyli na liście ostrzeżeń KNF.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7