pixelg
SYNTHOS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

SYNTHOS [SNS]

AKTUALNY KURS: 4,89 zł (-0,20%) 15-01-2018 17:00
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 13 listopada 2009 22:25:47 przy kursie: 1,35 zł
Nowe dane:
www.stockwatch.pl/gpw/synthos,...

Zupełnie nie rozumiem tych lamentów, że spółce spadło. Tu wszystko jest dobrze. Rok temu miała jeszcze górkę przychodową, po której przyszedł dołek, a teraz ustabilizowała się na równym poziomie. Można trochę narzekać na marżę, ale pomogło odwrócenie różnic kursowych - tak w końcu działa zabezpiecznie, gdy działa. Wskutek tego zysk jest lepszy niż rok temu. Wprawdzie gorszy niż 2 lata temu, ale to była jednorazówka. Spółka ładnie maszeruje w górę z wartością księgową, a wskaźniki ma po prostu ładne. Kawał zdrowego przedsiębiorstwa.

Ricco
0
Wpisów: 45
Wysłane: 14 listopada 2009 13:07:52 przy kursie: 1,35 zł
Jestem tego samego zdania co WatchDog...Rewelacyjna spółka z ciekawymi fundamentami na przyszłość i z szeroką perspektywą na kursie akcji tej spółki. Sama branża dzisiaj przeżywa dobry czas, a SNS podąża w dobrym kierunku. Żałuję, że nie kupiłem ich akcji gdy były po 0,6-0,7 zł. "Zdrowe przedsiębiorstwo" za WatchDogiem

sarvath
0
Wpisów: 33
Wysłane: 20 listopada 2009 19:28:44 przy kursie: 1,29 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/SYNTH...
znaczy ze synthos za swoja gotowke kupil akcje od Solowiowa ktory jest Synthosa glownym akcjonariuszem?
YYY moze mi to ktos wyjasnic dokladniej bo nie rozumiem co tu sie stalo i jakie to moze miec skutki???
Dzieki...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Wysłane: 20 listopada 2009 23:22:16 przy kursie: 1,29 zł

kronos
0
Wpisów: 20
Wysłane: 21 listopada 2009 11:20:33 przy kursie: 1,29 zł
krewa napisał(a):
kronos napisał(a):
na koniec roku będzie po 1.40 :)
bo...? istnieje jakieś uzasadnienie?

1. gdyż mam jej akcje ;)
2. gdyż w niej pracuje
3. gdyż w firmie mowa o bonach i podwyżkach
4. poniewż produkcja idzie pełną parą
5. bo ma dobry wynik finansowy
i po 6. nawazniejsze chcę sprzedac po Nowym Roku :)
ps. wiem że to myślenie życzeniowe i żałuje że nie sprzedałem jak była 1 akcja po 190-pare:( ( jak nas Michał kupował ) . Teraz to próżne żale ;)
Edytowany: 21 listopada 2009 21:39

morfeusz
0
Wpisów: 936
Wysłane: 22 listopada 2009 10:46:19 przy kursie: 1,29 zł
Jeżeli Sołowow jest na prawdę dobrym graczem to w poniedziałek synthos na pewno nie straci na wartości. Wręcz przeciwnie spodziewałbym się bardzo mocnego wzrostu. Żeby nie było paniki to szybko podbije kurs synthosa na co wyda jakieś śmieszne 1-2% kasy które otrzymał za akcje echa i cst i usta zapełni wszystkim ...

sarvath
0
Wpisów: 33
Wysłane: 22 listopada 2009 20:26:27 przy kursie: 1,29 zł
www.parkiet.com/artykul/9,8438...

Hmm myslicie ze on ta kase z Syntka na to przeznaczyc moze? (tzn czesc) bo oczywiscie 250mln nie pokryje calosci?
A moze tylko 1 spolke z tych 3 w artykule?
To by mialo jakis sens tzn czemu ta kase tak nagle wyciagnal?

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 135
Wysłane: 23 listopada 2009 20:11:03 przy kursie: 1,19 zł
kronos napisał(a):
krewa napisał(a):
a jeszcze kilka dni temu zapowiadałeś rychły rajd na 1,4. co się zmieniło przez weekend?

tak Michał wydał te 250 baniek i jak widac wystraszył akcjonariuszy...teraz pozostało kupowac i czekac king

Michał S. sprzedał akcje jeszcze przed Twoją zdecydowaną, lecz niczym niepopartą zapowiedzią. Ale nie o tym chciałem. Rzecz w tym, że niepotrzebnie rzucasz na forum coś, czego sam pewien nie jesteś i uzasadnić nie potrafisz. Ktoś kompletnie niezorientowany mógłby zasugerować się (a co, koleś pracuje w STS i pewnie wie co jest grane) chlapnięciem i mieć nie lada problem. A poza tym trąci naganianiem.

kronos
0
Wpisów: 20
Wysłane: 23 listopada 2009 22:24:57 przy kursie: 1,19 zł
krewa napisał(a):
kronos napisał(a):
krewa napisał(a):
a jeszcze kilka dni temu zapowiadałeś rychły rajd na 1,4. co się zmieniło przez weekend?

tak Michał wydał te 250 baniek i jak widac wystraszył akcjonariuszy...teraz pozostało kupowac i czekac king

Michał S. sprzedał akcje jeszcze przed Twoją zdecydowaną, lecz niczym niepopartą zapowiedzią. Ale nie o tym chciałem. Rzecz w tym, że niepotrzebnie rzucasz na forum coś, czego sam pewien nie jesteś i uzasadnić nie potrafisz. Ktoś kompletnie niezorientowany mógłby zasugerować się (a co, koleś pracuje w STS i pewnie wie co jest grane) chlapnięciem i mieć nie lada problem. A poza tym trąci naganianiem.

Tak pracuje w Synthosie, nie ukrywam , "pewnośc" a kto ja tu ma????. jakbym był czegos pewny to brałbym kredyt i kupoooował. To jest forum , kolego każdy może napisac co myśli i jak uważa. W niczym nie skłamałem i nadal twierdzę że pójdzie STS do góry. Powyżej napisałem jednak że trzeba troche poczekac. Pozdrawiam
ps. każdy swój rozum ma , każdy kupuje kiedy chce , a czy sie sugeruje tym co jest tu napisane jego sprawa....

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 23 listopada 2009 22:30:04 przy kursie: 1,19 zł
Na pewno będzie taki dzień, że pójdzie do góry. I taki, że pójdzie do dołu. Zapewne będzie też niejeden dzień, kiedy pójdzie w bok.
Na tej zasadzie jednak - szkoda pisania. Nie argumentujesz, potem nie bierzesz odpowiedzialności za swoje słowa. To po co walić w klawiaturę, bo forum jest do pisania? No pewnie, a do czego - śpiewania?

del-20120201
0
Wpisów: 82
Wysłane: 23 listopada 2009 22:41:19 przy kursie: 1,19 zł
A co WatchDog myślisz o tej zagrywce Sołowowa?
reakcja rynku była dziś bardzo ostra, mam wrazenie ze za ostra, w końcu w społce sie wiele nie zmieniło...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 23 listopada 2009 22:54:05 przy kursie: 1,19 zł
Sołowow zrobił to, co od dawna robi Karkosik.
Jest to klasyczne wywoływanie "efektu rezonansu". Proszę sobie poczytać przed snem:
chlebus.eco.pl/ECOSOC/rezonans...
W obliczu kolejnej fali hossy może to być booster dla kursu Synthosa.

Natomiast minus jest taki, że Synthos przestał być czystą spółką chemiczną, tylko poniekąd takim małym konglomeratem. Chcąc dywersyfikować portfel, wolę sam zdecydować w co pójdą pieniądze. W szczególności, jeśli chcę mieć chemię, a nie chcę nieruchomości, to - teoretycznie - wolę Ciech niż Synthos, bo mi nie sprzedaje w pakiecie kawałka dewelopera.
(Moooże to jest wstęp do połączenia przedsiębiorstw, ale nie sądzę.)

Synthos, mając od dawna kolosalną nadpłynność, mógł wypłacić dywidendę albo skupić akcje własne. Zamiast tego oddał pieniądze akcjonariuszom... ale nie swoim.
Trudno, to jest giełda.
Echo poszło ewidentnie poniżej wartości wewnętrznej. Co do Cersanitu to bym się zastanawiał.

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Wpisów: 2 304
Wysłane: 28 listopada 2009 00:21:52 przy kursie: 1,13 zł
WD, widzę, że jesteś człowiekiem wielkiej wiary i dostrzegasz w całej sprawie drugie dno. Mnie ducha jednak brakuje i dno widzę tylko jedno...
W załączeniu wywiad z preziem SNS: www.parkiet.com/artykul/25,873...

Na pytanie, jakich zysków spodziewają się z tej genialnej inwestycji odpowiada: "Będę zadowolony, jeśli inwestycja przyniesie wyższą stopę zwrotu niż z lokat."
No to brawo! hello1 Trzymam kciuki.
A na pytanie, czy nie boi się posądzenia o działanie na szkodę spółki: "Każdy może postawić taki zarzut, ale trzeba jeszcze wykazać, że szkoda powstała."
Oj, nie kuś, człowieku, nie kuś...

Spadam stąd, bo mnie zaraz szlag trafi. angry3

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 16 grudnia 2009 21:10:03 przy kursie: 1,20 zł
Jako ze systematycznie gram na tych akcjach moge napisac:

1. Akcjonariat odleszczony
2. Wykres wybil sie gora z konsolidacji
3. Przelamana dygrywencja spadkowa na oscylatorach
4. Sygnal K na MACD
5. Fundametalnie tanio

Zycze wszytskim w dluzym terminie wysokiej stopy wzrotu i mam nadzieje ze przebijemy 1,40 tym razem bez problemu
Edytowany: 16 grudnia 2009 21:10

adamos
0
Wpisów: 338
Wysłane: 17 grudnia 2009 01:36:12 przy kursie: 1,20 zł
Swierszczu napisał(a):
Jako ze systematycznie gram na tych akcjach moge napisac:

1. Akcjonariat odleszczony
2. Wykres wybil sie gora z konsolidacji
3. Przelamana dygrywencja spadkowa na oscylatorach
4. Sygnal K na MACD
5. Fundametalnie tanio

Zycze wszytskim w dluzym terminie wysokiej stopy wzrotu i mam nadzieje ze przebijemy 1,40 tym razem bez problemu

Osobiscie uwazam ze ostatnie info o kupnie Echa i Cersanitu dla tych co trzymaja na longa wcale nie jest zle. Z papieru wysypali sie Ci co siedzieli na krotko,bo liczyli na dywidende lub na szybkie podbicie kursu informacja o skupie akcji wlasnych. Ja na razie moge przezyc brak dywidendy,trend na gieldach sie wyraznie odwrocil wiec nadwyzka kasy bedzie peczniala wraz ze wzrostem akcji pozostalych spolek.
Z tym wybiciem gora z konsolidacji to bym sie nie spieszyl. Jak pokona 1.25 na duzym obrocie to bedzie dobrze, a jezeli peknie 1.40 to zaczne otwierac szampana Dancing Siedzialem na papierze od 0.61,ale bezmyslnie sprzedalem po 1.15 we wrzesniu liczac ze odkupie taniej. Cale szczescie ze w ostatnich dniach udalo sie naprawic blad i znowu sie zapakowalem praktycznie bez straty. Od teraz siedze tu juz cierpliwie bez wzgledu na wszystko,bo czuje ze to bedzie jedna z gwiazd przyszlej hossy Boo hoo!
Pozdrawiam cierpliwych akcjonariuszy wave
"Privatize the gains,socialize the losses"
Edytowany: 17 grudnia 2009 01:37

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Wysłane: 17 grudnia 2009 04:10:48 przy kursie: 1,20 zł
adamos napisał(a):
Osobiscie uwazam ze ostatnie info o kupnie Echa i Cersanitu dla tych co trzymaja na longa wcale nie jest zle.

Nie wiem czy to jest złe, czy dobre. Czas pokaże. Natomiast chodzi o zasady i corporate governance. Jak się daje info o skupie akcji własnych, to trzeba napisać, że chodzi o akcje własne głównego akcjonariusza. Bo ja myślałem, że spółki. Skąd pewność, że jak gotówka znów napęcznieje, to rajdowiec nie sprzeda spółce jakiegoś innego towaru w promocji +5%? A może firma udzieli mu pożyczki pod zastaw jakiegoś badziewia? A może będzie mu płacić za konsultacje? A może będzie sobie płacił za funkcje nadzorcze po 100 baniek rocznie? A może utworzą joint venture? A może spółkę komandytową? Możliwości chamskiego wyprowadzania kasy z firmy w majestacie prawa jest masa. I będziesz tak czekał na dywidendę. Jak bym chciał mieć Echo, to bym sobie kupił Echo. Sołowow nie musi mnie w tym wyręczać. Bo jeszcze każe sobie za to zapłacić! Shame on you

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Wysłane: 30 grudnia 2009 16:12:23 przy kursie: 1,16 zł
Jeszcze trochę o SNS. Moim zdaniem do Synthosa ( www.stockwatch.pl/gpw/synthos,... ) trzeba podejść trójpłaszczyznowo. Po pierwsze jako do autonomicznego biznesu (jakość zarządzania), po drugie jako do spółki publicznej (corporate governance), po trzecie jako do obiektu ewentualnej inwestycji. No to spróbujmy.

Moim zdaniem SNS radzi sobie bardzo dobrze. Jest to klasyczny przykład reagowania na zmieniające się warunki zewnętrzne. Zarząd wykorzystał spowolnienie do wprowadzenia mocnego reżimu kosztowego. Super zejście z magazynów. Efektem jest rentowność lepsza niż w 2008 (a nawet 2007!). Sprzedaż owszem jest gorsza, ale wyniki absolutnie porównywalne do zeszłego roku. Co ciekawe, Zarząd twierdzi, że zaskoczył go q4 2008, który popsuł wyniki za zeszły rok. Ja to widzę trochę inaczej. Prosperity powodowało wzrost sprzedaży, ale jednocześnie rozluźniało kontrolę kosztów. Częściowo pewnie było to wymuszone przez rosnące ceny. Do tego doszła konieczność zajmowania się Kralupami. Jednak nagły zwrot gospodarczy umożliwił powrót do dawnych poziomów. I to mimo zawiązania dużych rezerw z tytułu impairmentu! Firma generuje bardzo przyzwoity cash operacyjny, którym spokojnie finansuje kapitał obcy oraz capex. Sporym wydatkiem była ekspansja zagraniczna, ale stać ich :). W skrócie – operacyjnie to bardzo dobra firma z zarządem, który zdecydowanie zna się na swojej robocie.

Teraz corporate governance. Tutaj jest gorzej. Polecam lekturę tego dokumentu: www.synthosgroup.com/dl/200801... . Ogólne wrażenie, jakie mam po lekturze oraz po ostatnim „incydencie” z zakupem CST i ECH, jest takie, że tzw. drobni akcjonariusze (ok. 43% kapitału!) to dla spółki balast. Fajnie jest korzystać z renomy, jaką daje status spółki publicznej, ale gdy zaczyna się to wiązać ze świadczeniami na zasadzie wzajemności, to już gorzej. Takie podejście mógłbym spokojnie zaakceptować np. w Żywcu, gdzie free float to coś koło 2%, ale nie tutaj. Zarządowi to się nie chwali. Oby firma nie musiała kiedyś poprosić o kapitał. Symptomatyczny jest tutaj skromny udział inwestorów finansowych. Sama transakcja zakupu CST i ECH jest godna małej analizy. Nie znam się na AT, ale wydaje mi się, że dokonano jej takim momencie, że „złamane” zostało wybicie. Z drugiej strony w bilansie pojawił się element wprowadzający znaczną zmienność. Wypowiedzi Prezesa każą raczej myśleć o ryzyku, a nie szansie (patrz mój post powyżej: www.stockwatch.pl/forum/Defaul... ). „Uszczęśliwiono” w ten sposób i techników i fundamentalistów. Fatalne jest to, że Prezes wypowiedział się właśnie w taki sposób, bo to każe mi myśleć, że Spółka wykonała karnie i przede wszystkim bezmyślnie rozkaz. Wypadałoby wysilić się i dorobić do tego chociaż jakąś historię. Jak to będzie wpływać na wyniki? Na pewno wykażą to jako aktywa finansowe przeznaczone do sprzedaży. To oznacza wycenę na każdy dzień bilansowy z efektem odniesionym na equity. Czyli trzeba uważnie obserwować „other comprehensive income”. Proponuję zrobić sobie analizę i wykres ze zmian procentowych r/r dla obu spółek na zamknięcie ostatniej sesji każdego roku. Ja to zrobiłem na danych z Parkietu. Wnioski: Korelacja zmian procentowych ok. +72%. Wyraźna cykliczność Echa. Widoczne ryzyko, ale portfel może oczywiście wzrosnąć. Jestem ciekaw, co zrobi M. Sołowow. Jeśli wzrośnie, czy odkupi drożej dzieląc się z innymi zyskiem? Czy może podzieli się stratą, gdy spadnie? Zobaczymy. Może być ciekawie. Już w 2010r.

Reasumując - spółka jako inwestycja. Myślę, że to bardzo trudna kwestia. Ekonomicznie jest to świetny biznes. Bardzo dobrze zarządzany w obszarze stricte ekonomiki przedsiębiorstwa. Reakcja na kryzys pokazała klasę Zarządu. Nawet teraz jest to maszyna do robienia pieniędzy. Przede wszystkim biznes o bardzo stabilnych parametrach finansowych. Bardzo kuszące. Z drugiej strony - słabość CG, czyli co ja, jako akcjonariusz, będę z tego miał? Ja inwestuję dla zarobku, więc jeśli kupując akcje, nabywam możliwość finansowego wsparcia milionera w potrzebie, to dziękuję. Znam bardziej potrzebujących.
Powyższa treść przez 45 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 30 grudnia 2009 16:13

WatchDog PREMIUM
Wysłane: 30 grudnia 2009 16:59:48 przy kursie: 1,16 zł

Wysłane: 30 grudnia 2009 20:23:06 przy kursie: 1,16 zł

WatchDog PREMIUM
Wysłane: 30 grudnia 2009 21:08:23 przy kursie: 1,16 zł

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16