pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 7 lutego 2010 10:36:39
serpico napisał(a):

a co do ogólnych prognoz to dolar po 3,15-3,20 prawie pewny na 100%. nie muszę tłumaczyć, co to oznacza dla gpw. zobaczymy co dzisiaj zrobią bracia z nad Morza Martwego, a w nocy azja

To ja też sobie 'powytłuszczam" bo Twoi bracia się już pootwierali.

kliknij, aby powiększyć

-1,20% i rośnie.
Coś słaba ta panika, biorąc pod uwagę fakt, że w piątek u nich nie było handlu

kliknij, aby powiększyć

oraz to że w ujęciu procentowym od 31 stycznia wciąż są na plusie.thumbright

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 7 lutego 2010 10:58:51
G7 wymyśliło że dalej będzie stymulować. po korekcie? scratch
EEX

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 7 lutego 2010 11:09:29
Cytat:
Feb. 7 (Bloomberg) -- Group of Seven finance ministers pledged to press ahead with economic stimulus measures even as investors intensify their focus on mounting budget deficits.

Anxious

może i koniec korekty, ale jeśli tak to oznacza większą w przyszłości.
ja czekam na sygnał techniczny, póki go nie widze, korekta trwa.

Cytat:
“They are running a gauntlet, hemmed in between debt crisis on the one side and a double-dip recession on the other,”

oficjele z G7 spekulują że wyższe wydatki teraz pozwolą uzyskać taki wzrost PKB
aby poradzić sobie ze wzrostem deficytu

Cytat:

The G-7 officials, who oversee about half of the world economy, are betting that spending now will generate enough economic growth to help erode their fiscal imbalances and make it easier for them to pull back later.

może więc jeszcze pojedziemy na kredyt rok, dwa?
Edytowany: 7 lutego 2010 11:15

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 7 lutego 2010 11:19:34
Jakich to Vox sygnałów technicznych możemy oczekiwać w niedzielny poranek?

Możemy sobie pogadać o pogodzie, a tu widać że burzą gdzieś z lekka czmycha.
Na niebie zamiast obecnych ostatnio cumulunimbusów pojawiły się "stymulusy", choć w poniedziałek piorun może jeszcze strzelić - posiadaczy krótkich pozycji.Angel
Edytowany: 7 lutego 2010 11:20

Vox
134
Wysłane: 7 lutego 2010 11:23:02
Cytat:
Jakich to Vox sygnałów technicznych możemy oczekiwać w niedzielny poranek?

po co spekulować, zobaczymy w poniedziałek. a w przyszły piątek będziemy wiedzieć więcej.
poniedziałek będzie raczej zielony. ale co dalej?

Cytat:

Inwestorzy wycofali z funduszy inwestycyjnych na rynkach wschodzących 1,6 mld USD w tygodniu kończącym się 3 lutego. To największy odpływ środków od 24 tygodni - wynika z danych firmy EPFR Global opublikowanych w piątek.

większość spółek z W20 połamało swoje linie trendu. IMHO
przy najbardziej sprzyjających bykom okolicznościach
będzie boczniak. a wtedy nikt nie zarobi poza brokerami
Edytowany: 7 lutego 2010 11:31

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 7 lutego 2010 11:40:37
Swierszczu napisał(a):
Ten wzrost dzisiejszy w stanach jest sztuczny.. moze bedzie w pon open na malym plusie a pozniej na koniec dnia czarna swieca..

Niedzwiedzie dobrze wiedza co robia.. gratuluje lapania dołkow tak wysoko.. ja zaczekam na 1400 jak to wsparcie nie podziala to czeka nas przebicie dolkow z lutego ale na pocieszenie uwazam ze po ustanowieniu tych dolkow czeka nas pozniej wielka hossa ktora potrwa wiecej niz 5 lat..

Ja juz pisalem 2 tygodnie temu w tym temacie ze to bedzie wielka wyprzedaz niz korekta

Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos moja opinie przeczytal i wiecej nie bede sie wypowiadal bo wyjdzie ze naganiam na spadki..

krysztalowa kule masz?

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 7 lutego 2010 11:51:48
konik napisał(a):
Swierszczu napisał(a):
Ten wzrost dzisiejszy w stanach jest sztuczny.. moze bedzie w pon open na malym plusie a pozniej na koniec dnia czarna swieca..

Niedzwiedzie dobrze wiedza co robia.. gratuluje lapania dołkow tak wysoko.. ja zaczekam na 1400 jak to wsparcie nie podziala to czeka nas przebicie dolkow z lutego ale na pocieszenie uwazam ze po ustanowieniu tych dolkow czeka nas pozniej wielka hossa ktora potrwa wiecej niz 5 lat..

Ja juz pisalem 2 tygodnie temu w tym temacie ze to bedzie wielka wyprzedaz niz korekta

Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos moja opinie przeczytal i wiecej nie bede sie wypowiadal bo wyjdzie ze naganiam na spadki..

krysztalowa kule masz?

Przyjmuje zalozenie ze wzrosty od lutego to fala korekcyjna bessy A-B-C.

ORGR na USD/PLN sygnalizuje jeszcze paniczna wyprzedaz przez zagranice z powodu slabego PLN.

Tak sobie jeszcze przez weekend myslalem ze ostatnio paliwem dla S byl upadek Lehman Brothers, teraz podejrzewam ze to bedzie bankrutctwo jakiegos panstwa ze strefy EURO bo raczej USA tego nie zrobila poniewaz zadluzenie zagraniczne bedzie im spadac z powodu umacniajacego sie USD. Wtedy nastapi prawdziwa panika a jednoczesnie dobra opcja dla mocno jajecznych na skupowanie akcji.
Edytowany: 7 lutego 2010 11:56

busz
0
Wpisów: 244
Wysłane: 7 lutego 2010 11:56:42
serpico napisał(a):
dane, wskaźniki itp można wsadzić murzynowi w.............

samozadowolenie, euforia, lekceważenie ekonomiiShame on you

taki zawsze jest początek końca grających na kontraktach
„Potrafię obliczyć ruch ciał niebieskich, ale nie ludzkie szaleństwo” - Isaak Newton
Edytowany: 7 lutego 2010 11:57

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 7 lutego 2010 12:22:06
Swierszczu napisał(a):
Przyjmuje zalozenie ze wzrosty od lutego to fala korekcyjna bessy A-B-C.

dlaczego eliotowcy przyjmują że ta bessa to ma być ABC a nie np że wzrosty od 2002 to pierwsza fala mega hossy 12345 a w lutym 2009 zakończyła się fala 2 i teraz jesteśmy w 3?!
EEX

Vox
134
Wysłane: 7 lutego 2010 12:52:12
Cytat:
samozadowolenie, euforia, lekceważenie ekonomii

dlaczego upieracie się że giełda odzwierciedla ekonomię na bieżąco?
wszystkie dane które mamy są z przeszłości... no i za te dane już dawno urosło.
a przyszłość jest nieznana.

giełdy zaczęły rosnąć w marcu - dno recesji było w lipcu. giełda wyprzedza gospodarkę
a nie na odwrót. skoro jest dobrze - znaczy będzie gorzej. skoro jest źle
znaczy będzie lepiej.

skoro rok trzymania stóp % na poziomie 0 i gigantyczne stimulusy nie potrafią tworzyć nowych miejsc pracy per saldo(ostatnio -20 tys), co będzie gdy odstawimy kroplówkę? A ten moment nadejdzie gdy deficyty jeszcze troszkę podrosną. nie twierdzę że to już teraz, broń boże. ale kiedyś musi to nastąpić.

gra na pozycjach długich stała się teraz trudniejsza - ale spółki perełki pozwalające zarobić
nawet przy spadkach na szerokim są zawsze.

najśmieszniejsze jest to że relatywnie dobra sytuacja w Polsce nie ma żadnego przełożenia na GPW. Ale trzeba się z tym pogodzić. jesteśmy wiernymi kopistami S&P500.
Cytat:

ORGR na USD/PLN sygnalizuje jeszcze paniczna wyprzedaz przez zagranice z powodu slabego PLN.

Tak naprawdę zagraniczne $$ zdecydują o kierunku u nas. Pytanie czy będzie dalszy odwrót z rynków wschodzących, czy nie.
A nasze "inwestory" z swig80 i mwig40 i tak patrzą na wig20 i jak ten spada
to oni też nie chcą być gorsi blackeye
Edytowany: 7 lutego 2010 13:04

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 7 lutego 2010 13:32:48
busz napisał(a):
serpico napisał(a):
dane, wskaźniki itp można wsadzić murzynowi w.............

samozadowolenie, euforia, lekceważenie ekonomiiShame on you

taki zawsze jest początek końca grających na kontraktach

oooooooo, kolejne miłe życzenia. za te również dziękuję.

ostatnio wszyscy lekceważyli Alfredzia i jego przyjaciela Eliota, z mizernym skutkiem to się dla nich skończyło :) (jeśli grali na kontraktach). owszem, trzeba brać pod uwagę wiele czynników min. AT, AF i inne, ale wskaźniki ekonomiczne stawiałbym raczej w dalszej kolejności, jako te decydujące. jak wspomina wyżej Vox i wielu innych, giełda wyprzedza gospodarkę, a podawane odczyty z grudnia, czy stycznia dawno zostały zdyskontowane przez giełdę.

ta korekta, czy też powrót do spadków, zapewne ma swoją przyczynę, ale o niej dowiemy się za jakiś czas.

a co do moich kontraktów, to jeśli otworzymy się w miarę wysoko w poniedziałek i będzie się zanosiło na większą korektę w spadkach, to po prostu zamknę wszystkie pozycję, by otworzyć ponownie eski, wyżej. proste. ale technicznie spółki z wig5 wyglądaj mało ciekawie. zarazem fatalna sytuacja na parach eur/usd i usd/pln, może pociągnąć dalej na południe.

nie wiem jak jutro rano będą stały fiuty s&p, ale na stan obecny myślę, że wyżej jak 2225-2230 się nie otworzymy. (stany zamknęły się niżej na fiutach, niż byli o 16.20) także na tą chwilę nic to nie zmienia.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 7 lutego 2010 14:06:45
Nieco mnie dziwi twierdzenie o braku powodów do spadku w 2007 i powodów do wzrostów w 2009... Chciałem zauważyć, że już od 2006 wskaźniki wypdzedzające koniunktury zaczęły spadać, index managerów, wypłaszczenie danych o przyroście PKB itd. Były przesłanki, tylko niekoniecznie dobrze interpretowane. Podobnie w marcu byly pierwsze odczyty o poprawie nastrojów wśród konsumentów, tzn o zmniejszeniu skali spadków.
Nie zawsze jednak potrafimy trafnie zinterpretować nadchodzące dane. Teraz koledzy się rozpisują o bezrobociu, a z tego co pamiętam mieliśmy jeszcze chyba 2 kwartały przyrostu zatrudnienia od połowy 2007. Patrzenie na dane o bezrobociu to niejako oglądanie się za siebie w tej chwili. Ja oczywiście nie mam szklanej kuli, posiadam dystans do stawianych przeze mnie scenariuszy rozwoju sytuacji, ale część kolegów chyba się zagalopowała.
Giełdy posiadają pewną bezwładność i być może właśnie teraz mamy powrót do spadków tylko pod jakie wydarzenia i scenariusze, a przede wszystkim dane?
jeśli mamy pogłębić dno bessy, bo tak powinna wedle teorii wypaść C, to pytam co musi się stać gorszego od upadku światowego systemu finansowego, bo dotychczasowe dno miało tą właśnie wizję w cenach?

bulluk
0
Wpisów: 89
Wysłane: 7 lutego 2010 14:29:21
serpico napisał(a):

ostatnio wszyscy lekceważyli Alfredzia i jego przyjaciela Eliota, z mizernym skutkiem to się dla nich skończyło :) (jeśli grali na kontraktach).

Nie uoglnialbym tak - to raczej nie bylo lekcewazenie. Kolega Eliot i Alfredzio zapowiadali spadki juz w pazdzierniku (wczesniej?) no i gdyby wtedy nabrac Sek to by sie skonczylo mizernie juz dawno. Nie podwazam wiedzy kolegi Alfredzia, ktora jest naprawde duza co wielokrotnie udowadnial, ale tak to juz jest ze porazek sie nie pamieta tylko triumfy (do ktorego btw jeszcze bardzo daleko). Ktos powie cos co sie nie sprawdzi 5 razy, ale za 6 sie sprawdzi, no i juz mamy nowego guru (mowie generalnie, nie o konkretnym przypadku z tego forum) i sie pojawia mnostwo 'ojcow sukcesu' z tekstami 'a pisalem miesiac temu', 'a przeciez Wam mowilem...' itp itd

Na szczescie na tym forum takich delikwentow nie mamy, a takie teksty sa stosunkowo rzadko ;) i oby tak zostalo.

Co do spadkow na naszej GPW, to tak jak powiedzial Vox, jestesmy na sznurku S&P500 i nawet jakby sie u nas poprawialo w biznesie(z moich obserwacji wynika ze sie poprawia), to nie musi zwiastowac znacznych wzrostow np wbrew trendom w USA. Ale to powinno oznaczac naprawde atrakcyjne ceny akcji wielu spolek (nie mowie o grze na kontraktach), co w dluzszej perspektywie powinno przyniesc bardzo pokazna stope zwrotu...

Pozdr

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 7 lutego 2010 14:39:20
ami napisał(a):
Stoplossy wyłapane. Zmieniły własciciela w długich dolnych cieniach młotów, doji i innych gwiazd porannych Angel RSI, %R wielu spółek rąbnęły w podłogę a ATRy w sufit a to oznacza, że kto kupił akcje odpowiednio nisko wczoraj ten zarobi na niezłe wakacje Dancing

Ceny małych spółek rosły w piątek na koniec sesji mimo, że na WIG20 grubas walił bombami koszykowymi. Objawiła sie siła popytu jakiej daawno nie widziałem.

widzę że mamy bardzo podobne zdanie odnośnie tego co się wydarzyło w piątek min, na SP pińcset

Vox
134
Wysłane: 7 lutego 2010 14:47:01
Cytat:
Stoplossy wyłapane. Zmieniły własciciela w długich dolnych cieniach młotów, doji i innych gwiazd porannych

na wielu naszych spolkach tak to wygląda. ale nie znaczy to że zabawa w stopy zakończona,
i że za jakiś czas nie powtórzy się, tyle że niżej. W piątek ktoś zbierał swig80 na potęgę, fakt.

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 7 lutego 2010 18:28:13
anty_teresa napisał(a):
...Ja oczywiście nie mam szklanej kuli, posiadam dystans do stawianych przeze mnie scenariuszy rozwoju sytuacji, ale część kolegów chyba się zagalopowała.
Giełdy posiadają pewną bezwładność i być może właśnie teraz mamy powrót do spadków tylko pod jakie wydarzenia i scenariusze, a przede wszystkim dane?
jeśli mamy pogłębić dno bessy, bo tak powinna wedle teorii wypaść C, to pytam co musi się stać gorszego od upadku światowego systemu finansowego, bo dotychczasowe dno miało tą właśnie wizję w cenach?

pierwsze perełki zaczynają wyskakiwać:
wyborcza.biz/biznes/1,100896,7...

ciekawe, czym jeszcze nas w tym tygodniu zaskoczą. nie zdziwiłbym się, gdyby któryś z krajów EU ogłosił "problemy" z dopięciem budżetu. o Irlandii, Hiszpanii już było głośno, ale wyczytałem, a o tym jest cicho, że i Francja ma problemy budżetowe. no, a Francja to nie Grecja, czy Irlandia.

żebyście nie myśleli, że mam tylko czarne myśli :) też poluje na kilka upatrzonych spółek na MiSiach. uważam, że to świetna inwestycja w dłuższym terminie, bo nasze średniaki (w większości) mają ciekawą perspektywę.

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 7 lutego 2010 18:37:01
ami napisał(a):
Stoplossy wyłapane. Zmieniły własciciela w długich dolnych cieniach młotów, doji i innych gwiazd porannych Angel RSI, %R wielu spółek rąbnęły w podłogę a ATRy w sufit a to oznacza, że kto kupił akcje odpowiednio nisko wczoraj ten zarobi na niezłe wakacje Dancing

Ceny małych spółek rosły w piątek na koniec sesji mimo, że na WIG20 grubas walił bombami koszykowymi. Objawiła sie siła popytu jakiej daawno nie widziałem.

W szybkich trendach ocylatory sie myla, tak samo jak w boczniakach

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 7 lutego 2010 20:07:49
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że MSP ma tak wybitnych analityków by wyczuć moment i oddać akcje KGHM i Lotosu na samej górce. No, ale od czego mamy swojego człowieka w jednym z banków w londyńskim city:) To może być oczywiście bardziej przypadek niż droga do jakieś spiskowej teorii. Niemniej jednak coś tu mi jakoś nie pasuje.
Albo my ich, albo oni Was.

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 7 lutego 2010 20:29:48
wujek_staszek napisał(a):
No, ale od czego mamy swojego człowieka w jednym z banków w londyńskim city

Atrakcyjny Kazimierz znowu nadaje. Izabel mu się nieco znudziła?

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 7 lutego 2010 21:21:22
wujek_staszek napisał(a):
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że MSP ma tak wybitnych analityków by wyczuć moment i oddać akcje KGHM i Lotosu na samej górce. No, ale od czego mamy swojego człowieka w jednym z banków w londyńskim city:) To może być oczywiście bardziej przypadek niż droga do jakieś spiskowej teorii. Niemniej jednak coś tu mi jakoś nie pasuje.

dostęp do informacji jest podstawą trafnych decyzji, takich przypadków już wcześniej było kilka i też nie wierze w takie zbiegi okoliczności. gra jest w takim wypadku nierówna, ale w sumie to chyba dobrze że skarb państwa potrafi się ustawić i wpisać w trendy światowej gospodarki.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość