pixelg
EUROTEL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

EUROTEL [ETL]

AKTUALNY KURS: 18,50 zł (+0,00%) 30-03-2020 17:00
StockWatcher2011
Wpisów: -63
Wysłane: 2 listopada 2014 11:42:40 przy kursie: 12,87 zł
Tak, właśnie, wujek Gugl podpowiada - był akcjonariuszem i w 2008 zszedł poniżej 5 proc.

Cytat:
Zarząd Spółki otrzymał w I półroczu 2008 r. informację na temat zmian w znaczących
pakietach akcji które Spółka ma w obrocie publicznym. I tak Pan Bogusław Marczak
posiadający 5,17% akcji zbył cześć z nich na przełomie maja i czerwca posiadając po
tej operacji 4,87% wszystkich akcji.

teraz wrócił powyżej, pytanie np. czy poprzestanie na tych 5 proc. z groszem, czy będzie dobierać więcej

Hilfi
Wpisów: -22
Wysłane: 3 listopada 2014 13:05:21 przy kursie: 12,71 zł
Dzięki. A tak przy okazji - mój dom maklerski przysłał mi wiadomość, że KDPW zmienia cykl;e rozrachunkowe z T+3 na T+2. Wiecie może czy to wpływa na dywidendy (w sensie, że się zmienia data ostatniego notowania z prawem do dywidendy?)?

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 278
Wysłane: 3 listopada 2014 14:11:52 przy kursie: 12,71 zł
Trochę Kolega spóźniony z newsami. Poniżej link do artykułu, który opublikowaliśmy na ten temat... jakiś czas temu :)

wiadomosci.stockwatch.pl/od-6-...

Wloczykij
Wpisów: 581
Wysłane: 14 listopada 2014 23:25:49 przy kursie: 12,45 zł
Jak minął Wam III kwartał? ETLowi raczej dobrze. Zysk netto 2,8 mln zł vs 0,86 mln rok temu. Zwiększenie środków pieniężnych z 2 mln do 6,6 mln. Akcjonariusze ETL będą mieli za co kupować ajpady i ajfony pod choinkę a na osłodę styczniowego kaca... dywidenda :)

Cytat ze sprawozdania
Cytat:
Na wyniki Eurotel duże znaczenie miał rozwój współpracy z Apple pod nazwą iDream. III kwartał 2014 roku jest pełnym kwartałem pracy wszystkich 7 salonów tworzących tą sieć oraz serwisu otwartego pod koniec czerwca 2014 roku. Efektem wzrostu skali działania, jest zwiększenie przychodów i ogólna poprawa wyniku działalności Eurotel. W dalszej części roku nadal będzie występowało tego rodzaju zjawisko i należy je również uwzględniać przy ewentualnych porównaniach r/r.
love4

to nie koniec
Cytat:
Ważnym elementem mającym wpływ na przyszłe wyniki Eurotel SA jest również zmiana systemu
rozliczeń z operatorem T-Mobile, która nastąpiła od października 2014 rok. Zmiana ta polega w skrócie
na zmniejszeniu uzależnienie przychodów od wielkości sprzedaży
ze względu na likwidację planów
(często trudnych do realizacji). Pozostały jednak nadal zmienne składniki wynagrodzenia, które określa każdorazowo kooperator i których realizacja wpływa w nadal istotnym stopniu na osiąganie łącznych przychodów z prowizji.
Dancing

Insajderzy skupując akcje nie wkładali palców między drzwi.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher
Edytowany: 14 listopada 2014 23:35

mikmik166
Wpisów: -2
Wysłane: 16 listopada 2014 15:03:50 przy kursie: 12,45 zł
Witam

Czyli mam się cieszyć że kupiłem po 11,75 ?

Pozdrawiam
mikmik

StockWatcher2011
Wysłane: 18 listopada 2014 10:32:29 przy kursie: 13,19 zł
No i pięknie. Zaległa dywidenda będzie, wyniki w górę, więc i ta niezaległa pewnie będzie bezproblemowo, atmosfera robi się już mocno świąteczna :-) szczególnie jeśli wziąć jeszcze pod uwagę "efekt grudnia" :-)

Cytat:
Dobry wynik po trzech kwartałach może być jeszcze poprawiony w IV kwartale Ostatni kwartał roku to tradycyjnie okres zwiększonej sprzedaży związanej nie tylko z nowymi ofertami na usługi, ale również wzmożonymi zakupami, szczególnie w okresie świątecznym. W tym roku efekt ten może być w Eurotelu jeszcze bardziej widoczny z racji wprowadzenia do sprzedaży nowych produktów Apple w salonach iDream – dodaje Tomasz Basiński

gotowi na rajd świętego mikołaja? :-)

Wloczykij
Wysłane: 19 listopada 2014 00:04:08 przy kursie: 13,19 zł
Po wynikach spodziewałem się tzw. odpału a tu spokojny wzrost jak na razie. Może to i lepiej - nie wchodzi kapitał krótkoterminowy i dalsze zmiany kursu będą miały bardziej charakter fundamentalny.

Trochę czasu minie, zanim spółka w oczach inwestorów przestanie być traktowana jako reprezentant schyłkowej branży o spadających zyskach. Mocnym akcentem powinien być IV kwartał:
1) pełna praca salonów iDream w sezonie świątecznym
2) premiera nowych sprzętów Apple we wrześniu-październiku czyli dodatkowe podkręcenie sprzedaży
3) stabilizacja przychodów od T-Mobile dzięki zmianie warunków umowy - czy to wpłynie pozytywnie na zyski to zobaczymy
4) efekt niskiej bazy z zeszłego roku - wówczas 1.3 mln zysku netto jak dobrze sprawdziłem. Za III kw. 2014 było 2,8 mln a IV kw. na podstawie w/w czynników zakładam że może być lepszy.

Na podstawie w/w czynników jest szansa na bardzo wysoką progresję wyników za cały rok. Tu test cierpliwości dla obecnych akcjonariuszy, by podlewać a nie wycinać rosnące inwestycje Angel
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

StockWatcher2011
Wysłane: 20 listopada 2014 14:30:01 przy kursie: 13,05 zł
No, odpał może mało kosmiczny, ale ważne, że niekorzystny trend odwrócony. I nagle pojawia się wreszcie dużo dobrych informacji, z samej spółki, ale i z otoczenia. Teraz np. dobrali Eurotel do portfela w "Milion w portfelu" na TVNie:

Cytat:
Utrzymujemy zaangażowanie, modyfikując wagi, w 6 spółkach: Asseco Poland, Duon, Decora, Enel-Med, Mercator, Herkules. Dodajemy walory 8 spółek: Comarch, Eurotel, PKN Orlen, Ciech, Neuca, Lena Lighting, 11bit studios, Arctic Paper.

tvn24bis.pl/magazyny,191/milio...

Hilfi
Wpisów: -22
Wysłane: 20 listopada 2014 20:44:28 przy kursie: 13,05 zł
Fajnie, że dobrali ETL do portfela. Swoją drogą zastanawia mnie jak oni to robią w tym programie, że na takim słabym rynku mają 100 proc. wzrostu portfela od początku roku. Gdyby w funduszach zasiadali tacy geniusze, to chętnie bym oddał im swoje pieniądze, niestety lata doświadczeń empirycznych zniechęciły mnie do funduszy.

StockWatcher2011
Wysłane: 21 listopada 2014 13:08:38 przy kursie: 13,06 zł
Halo, co to za zmyłki, widzę artykuł "Analiza trzech czempionów", wchodzę, a tam nic o Eurotelu... :-) znalazłem to co w tvn-ie w wersji bardziej tekstowej, dla nie lubiących wydeo:

Cytat:
W nowej edycji do portfela trafiają przede wszystkim te spółki, które powinny opublikować dobre wyniki za ostatni kwartał br.

www.analizy.pl/fundusze/milion...

A swoją drogą to kiedy wyniki za Q4 / roczne, bo nie mogę tego znaleźć na stronie relacji eurotela...?

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 278
Wysłane: 21 listopada 2014 18:09:40 przy kursie: 13,06 zł
To tak, jak mnie. Zastanawiam się też, co zarządzający z takimi wynikami jeszcze robi na etacie. binky
Edytowany: 21 listopada 2014 18:23

StockWatcher2011
Wysłane: 27 listopada 2014 10:26:11 przy kursie: 13,50 zł
No proszę, jak to analitycy jeden po drugim odkrywają teraz Eurotela :-)

Cytat:
Kurs spółki znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Najbliższy opór wyznacza ostatnie maksimum na 13,65, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 14,60, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 16,38 (..)
Interpretacja wykresu: POZYTYWNA
Tomasz Jerzyk Analityk DM BZ WBK

marketinvest.pl/9-analizy-akcj...

StockWatcher2011
Wysłane: 18 grudnia 2014 11:13:29 przy kursie: 13,95 zł
Eurotel na talerzu, ha, ale tytuł.... :-)
Ale, warto śledzić jak się pojawiają jakieś analizy, więc wklejam.

www.finweb.pl/gielda/analityk-...

Cytat:
Przychody skonsolidowane Eurotelu za trzy trymestry roku bieżącego to 110,4 mln zł, podczas gdy rok temu notowano na tej pozycji jedynie 99,1 mln zł. Tym samym można mówić o dynamice rzędu 11,4 proc., a więc naprawdę znacznej. W ujęciu jednostkowym nastąpił wzrost o niemal 20 proc., tj. do kwoty 61,16 mln zł.

Skonsolidowany zysk brutto za dziewięć miesięcy roku 2014 to 5,18 mln zł, był więc – trzeba to przyznać – nieco niższy niż poprzednio. Tym samym odpowiednia marża spadła z 5,53 proc. do 4,70 proc. Obniżyła się też nieco marża netto, natomiast wzrosła rentowność brutto na sprzedaży (z 35,06 proc. do 36,36 proc.).

Wyraźne wzrosty marż widzimy w wynikach jednostkowych, rozpatrywanych w ujęciu narastającym. Z kolei wyniki skonsolidowane, ale za sam trzeci kwartał, to 45,32 mln zł przychodów, marża brutto 7,8 proc., netto 2,52 proc. (rok wcześniej notowano 3,19 proc. i 2,52 proc.).

Ogólne wrażenie, jeśli patrzymy na rachunek zysków i strat, jest mocno pozytywne. Firma generuje zyski, zwiększa swe przychody, nierzadko poprawia rentowności. Z kolei w bilansie grupy kapitałowej do pozytywów wypada zaliczyć na pewno przestrzeganie złotej reguły bilansowej, w miarę niezły wskaźnik płynności bieżącej (ostatnio 1,25 pkt), a także fakt, że ogół długów nie przekracza kwoty kapitału własnego. W trzecim kwartale zwiększyła się też pula środków pieniężnych i poprawiło się wydatnie pokrycie nimi zobowiązań bieżących.

Wloczykij
Wysłane: 1 stycznia 2015 14:32:16 przy kursie: 14,49 zł
Sprzedali udziały w mało rentownym rentownym/nierentownym Media System za 77 tys zł

Do tego dostali zaległą spłatę kredytu na 260 tys. zł Zostało jeszcze poręczenie do 750 tys. które wygasa w kwietniu.

Moim zdaniem jest to objaw, że spółka jest skutecznie restrukturyzowana i skupia się rozwijaniu tego, co rentowne i generuje gotówkę. Dobrze to wróży przyszłym zyskom i dywidendowości.
Edytowany: 1 stycznia 2015 17:59

StockWatcher2011
Wysłane: 3 stycznia 2015 07:52:36 przy kursie: 14,99 zł
O, dzięki Włóczykij za to info, w ogniu sylwestrowych ogni jakoś mi to umknęło... Swoją drogą okazało się, że jestem uzależniony od notowań - no bo co zrobiłem pierwszego stycznia? W amoku porannym wlazłem na notowania i się nawet trochę zdenerwowałem, że nic nie rośnie :-) Ale wczorajsza sesja i Eurotelek mi to wynagrodziły. 3,5 proc. w górę na pierwszej sesji w nowym roku, super.

StockWatcher2011
Wysłane: 14 stycznia 2015 16:04:07 przy kursie: 14,71 zł
Dzień przyznania praw już całkiem blisko, wszyscy w blokach startowych? ;-)

StockWatcher2011
Wysłane: 15 stycznia 2015 14:29:29 przy kursie: 14,80 zł
Dziś ostatni dzień z prawami do dywidendy. Tak przypominam na wszelki wypadek, gdyby byli tu jacyś zapominalscy, w ogniu walki można zapomnieć :-)

Wloczykij
Wysłane: 15 stycznia 2015 19:58:50 przy kursie: 14,80 zł
Uważam że sprzedaż w sieci iDream będzie wybitnie sezonowa a patrząc na wzrost obrotów i zysków Eurotela w III kwartale to IV kwartał może być rekordowy. Jak interpretuję z ostatniego komentarza do wyników, nowa umowa z T-Mobile też poprawi wyniki a że jak pamiętam, obowiązuje od października, to warto czekać na wyniki IV kwartału. Te będą podane 23 marca (wg dzisiejszego komunikatu).

Co do dywidendy, gdyby przed odjęciem PDD był jakiś super wystrzał w górę to może i w krótkim terminie byłoby warto brać zyski. Jako że takiego ruchu nie było to stawiam na cierpliwe czekanie do marca na wyniki. Jest szansa, że kurs po odjęciu dywidendy, do czasu publikacji wyników odrobi odjętą złotówkę.

StockWatcher2011
Wysłane: 16 stycznia 2015 11:17:41 przy kursie: 14,99 zł
Z grubsza muszę się zgodzić :[-) Chociaż nie jestem pewien czy akurat "wybitnie" sezonowa? A może po prostu tak samo jak na reszcie biznesu IV kwartał jest najlepszy, bo ludzie kupują prezenty i generalnie dostają szału zakupowego.. (swoją drogą zawsze mnie zastanawia czemu wtedy jest też pik podpisywania umów abonenckich, ale może to się też sprowadza głównie do wzięcia telefonu przed świętami, bo się przyda na prezent, dla kogoś albo dla siebie...? :-))

Rzeczywiście wystrzału nie było przed odcięciem PDD, ale trochę bym się zdziwił, a nawet troche martwił, gdyby był. W ostatnich kilku miesiącach roku i tak kurs bardzo wzrósł, więc teraz lepiej trochę złapać oddechu i powoli piąć sie w górę moim zdaniem.

Wloczykij
Wysłane: 16 stycznia 2015 21:23:59 przy kursie: 14,99 zł
Ostatnio poszły komunikaty o sprzedaży akcji przez insidera. Tylko ok. 11 tys sztuk, lecz wystarczyło by przyblokować kurs.

Myślę że to jeszcze nic poważnego bo obroty za małe. Niemniej, warto obserwować co się dzieje i jak kurs zareaguje po odjęciu PDD.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11