OPONEO.PL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

OPONEO.PL [OPN]

AKTUALNY KURS: 25,00 zł (-6,37%) 24-06-2019 17:00
plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 357
Wysłane: 20 kwietnia 2011 11:30:42 przy kursie: 15,26 zł
tukacper napisał(a):
Nie jest rewelacyjnie, ale nie przesadzajmy w druga strone - 16% dynamika przychodow w martwym sezonie nie jest zla.

jesli 1 kwartal jest zly (bo np felgi kupuje sie na wiosne, a opony albo przed zima albo na wiosne), to przeciez tak samo slabo bylo rok temu. Rok temu wzrost 1q/1q wyniosl 30%. 2 lata temu tylko 5%. Jest takie pojecie jak "efekt wysokiej bazy", ale nie znam spolki na tyle, zeby wiedziec, czy rok temu staneli na glowie i zrobili cos nadzwyczajnego, by miec wysokie przychody. Usredniajac dynamike przychodow sprzed roku i sprzed dwoch wychodzi...16,9%, wiec jestesmy gdzie bylismy

1kw roku przychody
2010 21409
2009 16409
2008 15668

21409/15668=1,366415624

(1,366415624^0,5)= 1,1689

wychodzi na to, ze rynek przesadzil :)

wolumen poki co nas ratuje, w pon zaden, we wtorek ciut ponizej sredniej, w kazdym razie mniejszy na razie jest niz w poprzednim, wzrostowym, tygodniu
powiedzialbym, ze technicznie to wrecz jest okazja, jesli ktos czail sie na te spolke; ryzyko jest zawsze, a 15 zl to konkretny poziom, ktory tak latwo nie zniknie (nie na takim wolumenie)
Edytowany: 20 kwietnia 2011 11:36

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 664
Wysłane: 20 kwietnia 2011 12:05:19 przy kursie: 15,26 zł
Wzrost przychodów jest słaby, na granicy zera. W I kwartale zeszłego roku przejęto spółkę zależną, ale nie była konsolidowana przez cały okres, a jedynie przez miesiąc.

plynacyzrynkiem
Wysłane: 20 kwietnia 2011 12:21:14 przy kursie: 15,26 zł
hmmm to jesli w 1kw zeszlego roku nie calosc wzrostu przychodow byla ograniczna, to sredni wzrost spada nam jeszcze bardziej i owe 16% wydaje sie jeszcze bardziej standardowe, czyz nie?

TdF
Wpisów: 19
Wysłane: 25 kwietnia 2011 09:13:40 przy kursie: 15,20 zł
patrząc jednak na aurę - pierwszy kw 2011 nie sprzyjał firmie. Wczesniej informowali, ze nie ma juz opon zimowych, a skoro mróz trzymał do końca marca to nie mieli zbyt wiele szans na sprzedaż opon. Z drugiej strony wiele towarów robi się coraz droższych - głównie pochodne ropy naftowej. Nagły wzrost cen surowca przekłada się na ceny opon a to wszystko przenoszone jest na klineta detalicznego. Źle to wróży wszystkim spółkom. Kończąc optymistycznie, dla tej spółki kluczowy jest ostatni kwartał, gdzie obroty równe sa niemal obrotom w 3 poprzednich kwartałach razem wziętych, a zysk jest 2 większy od pozostałych.

plynacyzrynkiem
Wysłane: 8 maja 2011 13:22:21 przy kursie: 14,56 zł
moze podejdzmy do sprawy analitycznie? przy przychodach 24,5 mln wychodzi mi zysk brutto w okolicach raczej break even, bez uwzglednienia pozycji 'udział w zyskach jednostek wycenionych', gdyz zwyczajnie nie wiem co tu wstawic. Jesli jednak nie bylo rewolucji w kosztach, to zaden zysk mi za 1 kwartal nie wychodzi. To moze o kosztach porozmawiamy, co zalozyliscie?

bankrucik
Wpisów: 3 783
Wysłane: 11 maja 2011 23:52:24 przy kursie: 14,59 zł
rynek odebrał wyniki kwartalne słabo, to może sie pogłebić albo zmienić po pokazaniu wyników sprzedaży za kwiecien 2011. bedziemy widziec czy bedzie to przełom czy dalej marazm. na razie kurs pokazuje ze marazm. i powoli się obsuwamy w dół... to by oznaczało ze znowu bariera 15 zł nie pokonana zostala, a mozemy testowac drugą strone, wsparcie mamy w okolicach 13,00 zł..
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 12 maja 2011 19:16:39 przy kursie: 13,73 zł
Jest raport:
mojeinwestycje.interia.pl/news...
Tym razem nie zamieszczałem swych prognoz zysku,choć niektórzy na maila dostali ode mnie moje przewidywania co do zysku,na pewno nie jest to o 180% wzrostu zysku,jak tu podawał pewien "ekspert"Liar

@płynącyzrynkiem i kilku innych - mogą potwierdzić,czy moje przewidywania były trafne,czy nie...headbang
Edytowany: 12 maja 2011 19:17

plynacyzrynkiem
Wysłane: 12 maja 2011 21:00:34 przy kursie: 13,73 zł
potwierdzam i gratuluje thumbright

mam nadzieje, ze to wiecej niz oczekiwal rynek :) bo sam mniej oczekiwalem :)

w szczegolnosci milo zaskoczyla mnie relacja kosztu kupionych towarow do przychodow (bo cala reszta kosztow relatywnie wysoka)

jednak zeby nie bylo tak pieknie:
- ten zysk nie jest operacyjny, z czego gros wyniku to tajemnicze "inne" w przychodach finansowych
- cashflowy sa naprawde mocno ujemne

bankrucik
Wpisów: 3 783
Wysłane: 14 maja 2011 12:47:13 przy kursie: 13,20 zł
Na rynku oponiarski mieliśmy do czynienia z występowaniem niedoboru opon. Trudności z
zaopatrzeniem powodowały jednak wzrost marż generowanych na sprzedaży opon oraz utrudniały
eksport który generowany jest jedynie w sytuacji zapewnienia odpowiedniej ilości opon do
sprzedaży krajowej. Miesiąc kwiecień był głównym miesiącem sprzedażowym w sezonie
wiosennym 2011.

z innej spółki (orzelopony)komunikat ale wiele wyjaśniający i potiwerdzający wczesniejsze informacje płynace z branży.
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 664
Wysłane: 15 maja 2011 22:01:30 przy kursie: 13,20 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Oponeo S.A.

Tym razem nie było już dopalacza w przychodach wynikającego z przejęcia Opony.com, przez co dynamika sprzedaży Nie wygląda już tak ładnie, jak w poprzednich trzech kwartałach. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 16%, przy czym wzrost w Polsce osiągnął poziom 9%, natomiast przychody z eksportu 96%, co dało odpowiednio 1,8 oraz 1,56 MPLN dodatkowej sprzedaży. W raporcie wspomina się, że szczyt sprzedaży przypadł w kwietniu i znacząco się przesunął, ale jak popatrzeć w tył na wyniki, to przychody drugiego były wyższe od pierwszego o 73% w 2010 roku, 31 w 2009, oraz 77 w 2008. Wygląda na to, że sprzedaż jest zawsze większa w II kwartale roku. Twierdzenie zarządu o przesunięciu szczytu widać za to w strukturze sprzedaży, gdzie opony letnie były odpowiedzialne za 83% sprzedaży w porównaniu do 90% raportowanych przed rokiem.

Rentowność sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku wzrosła o 3 punkty procentowe do poziomu 19%, czyli bardzo podobnie jak w trzech kwartałach wcześniej. Koszty sprzedaży wzrosły o 47%, czyli znacznie więcej od sprzedaży. Pewnym uzasadnieniem jest zmiana struktury geograficznej, ale czy aż do tego stopnia to nie mam przekonania. To raczej koszty utrzymywania większej ilości witryn, nowego i rozwijania softu. W końcu to główne narzędzie sprzedaży. Koszty ogólnego zarządu nawet spadły, ale kwota jest nie znacząca, bo koszt ten jest mniejszy nawet od zmiany kosztów sprzedaży. Z rachunku rodzajowego widzimy, że za wzrost kosztów odpowiada głównie udział usług obcych i amortyzacja, co pokrywa się z postawionymi tezami. Niestety wzrost kosztów operacyjnych o 1,18 miliona złotych zjadł w zasadzie przyrost zysku brutto na sprzedaży 1,25MPLN. Z kosztów rodzajowych amortyzacja jest stała, natomiast większa część kosztów usług obcych zmienna. Jeśli faktycznie mieliśmy do czynienia z przesunięciem w czasie sprzedaży, to powinno się w przyszłym kwartale zanotować procentowy spadek kosztów usług obcych w sprzedaży z którymi są dość mocno skorelowane. To prawdopodobnie przez koszty transportu.

Na pozostałej działalności operacyjnej nie było żadnych ekstra przychodów przez co kilkadziesiąt tysięcy więcej ze sprzedaży zostało przykryte przez dodatkowy przychód przed rokiem w kwocie ponad 200 tysięcy złotych i w efekcie spadek zysku operacyjnego. W zeszłym roku dodatkowy zysk przeszedł przez pozostałą działalność, a teraz pojawiło się 300 tysięcy zysku w sekcji finansowej, czyli pięciokrotnie więcej niż przed rokiem.

Przepływy z działalności operacyjnej są ujemne. To co udaje się wygenerować poszło od razu w obrót. Zwiększył się kapitał pracujący. Przepływy z działalności inwestycyjne są ujemne. Gotówka poszła w podobnych częściach na wartości niematerialne oraz rzeczowe aktywa trwałe. Podobnie ujemne są przepływy z działalności finansowej mimo zwiększenia salda kredytów przez spłatę innych zobowiązań, które dotyczyły zakupu aktywów finansowych.

W spółce zalegają rekordowo wysokie zapasy, co widać w rosnącym o 9 dni cyklu rotacji. To także świadczy o możliwości przesunięcia szczytu sprzedaży opon letnich na kwiecień. Cykl konwersji gotówki jest zbliżony do 0, spółka w zasadzie nie potrzebuje swojej gotówki, bo prawie obraca obcą. To sprawia, że utrzymuje kapitał obrotowy na granicy 0, a to czynnik odpowiedzialny za ocenę płynności i bezpieczeństwa. Zadłużenie grupy nie jest duże i ma jeszcze miejsce na lewarowanie. W razie kłopotów ze ściągnięciem należności, albo zalegającymi zapasami spokojnie weźmie kredyt.

Spółka jest wyceniana przez rynek na bazie mnożników
www.stockwatch.pl/gpw/oponeo.p...
Metody majątkowe i dochodowe mają ujemny potencjał wzrostu. Metody majątkowe dla młodych spółek, które notują wysokie rentowności są nie odpowiednie. Dochodowe wskazują na przewartościowanie. Dzieje się tak na skutek braku uwzględnienia wzrostowego charakteru rynku e-commerce. Można powiedzieć, że rynek oczekuje w miarę szybko podwojenia wyniku. Jeśli eksport będzie się rozwijał w obecnym tempie to nie jest to niemożliwe. Widać w aktywach nakłady na nowe witryny, więc potencjał jest. Trzeba tylko pamiętać, że poziom kosztów stałych jest mały. Jeśli wynik ma się podwoić to przychody muszą wzrosnąć niewiele mniej. W Polsce to niemożliwe, bo i tak spółka ma ogromy udział w rynku. Pozostaje ekspansja geograficzna, co spółka właśnie czyni.
W przyszłych kwartałach dobrze na wyniki powinno wpłynąć przejęcie Marketeo, a właściwie narzędzia.pl, które charakteryzuje się w tej chwili dużą dynamiką wzrostu. Przy obecnych wycenach spółek parytet wydaje się neutralny.

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 15 maja 2011 22:14

plynacyzrynkiem
Wysłane: 17 maja 2011 16:43:14 przy kursie: 13,69 zł
opinia konsumenta, ocencie sami

Cytat:
Zamówiłem opony ze strony internetowej OPONEO. Na następnego dnia zadzwonił Pan z i poinformował mnie, iż będzie tygodniowe opóźnienie. OK - nie ma problemu. Minęły trzy tygodnie i pomimo moich kilku telefonicznych interwencji opon nie otrzymałem. Po trzech tygodniach zadzwoniłem ponownie i usłyszałem pytanie, czy nadal chce otrzymać opony. No i nerwy mi puściły, sprzedawca pyta mnie czy chcę otrzymać towar za który zapłaciłem...

www.oponeo.pl/forum/komentarze...

adamparker
Wpisów: 26
Wysłane: 17 maja 2011 20:48:18 przy kursie: 13,69 zł
Jeden niezadowolony klient na tysiące zadowolonych to nie powód do rozpaczy. Nie da się zadowolić wszystkich w usługach . Dziwne że płacił niby z góry bo sam zamawiałem tam wiele razy opony i najpierw przychodzi potwierdzenie czy towar jest dostępny . A on napisał że zapłacił za opony a potem dopiero dzwonili . Coś mu nie wierze za bardzo .

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 17 maja 2011 20:51:26 przy kursie: 13,69 zł
Otóż to,zwłaszcza,że płatność jest przy odbiorze,a transport w Oponeo jest gratis...

plynacyzrynkiem
Wysłane: 17 maja 2011 20:51:28 przy kursie: 13,69 zł
podpisal sie normalnym nazwiskiem, dlatego uznalem za wiarygodne. Sam probowalem kupic na oponeo i nigdy mi sie nie udalo, bo zwyczajnie sa drodzy. Oczywiscie, ze to tylko jeden (akurat w google mi wyskoczyl pod haslem oponeo, nie szukalem takich postow). Bardziej myslalem o tym w kontekscie logistyki oponeo, czy naprawde az tak sie nie wyrabiaja (to nie bylby plus)

plynacyzrynkiem
Wysłane: 17 maja 2011 21:01:00 przy kursie: 13,69 zł
ze strony oponeo:

Cytat:
Warunki płatności

Płatność następuje przy odbiorze przesyłki. Gotówkę przekazujecie Państwo dostarczającemu przesyłkę, kurierowi firmy spedycyjnej.

Istnieje możliwość wyboru płatności kartą kredytową (za pośrednictwem eCard’u) lub przelewem (za pośrednictwem eCard’u) przy składaniu zamówienia. Wydłuża to jednak czas realizacji zamówienia o 1 dzień, ponieważ sklep musi czekać na potwierdzenie realizacji transakcji.
W takim wypadku przesyłkę wysyłamy bez pobrania, po zaksięgowaniu środków na naszym koncie.

W przypadku niektórych towarów mało popularnych lub sprowadzanych pod zamówienie zastrzegamy sobie możliwość pobierania zaliczki w wysokości 30% wartości towaru lub przedpłaty.

pytajnik
Wpisów: 9
Wysłane: 17 maja 2011 21:02:24 przy kursie: 13,69 zł
W każdym sklepie jest tak, że może znaleźć się produkt, którego akurat nie ma a Klient jest napalony. Z doświadczenia wiem, że w Oponeo jest tak, że jeśli czegoś nie ma to proponuje się szereg alternatyw bez żadnego nacisku na Klienta żeby cokolwiek wybrał. Jeśli zapłacone jest z góry to pieniądze zwracane są na karte lub rachunek. W tak szerokim asortymencie może czegoś brakować lub być do ściągnięcia od producenta czy innych źródeł. Zawsze idzie się porozumieć i tutaj Oponeo jest za to cenione przynajmniej przeze mnie. Zdarzało się i mi trafiać na produkt, którego nie było ale zawsze doszło do finalizacji transakcji bo albo zaproponowano mi dłuższy termin dostawy z powodu ściągania opon od producenta albo od ręki zaproponowano mi inny model opon. Nigdy nie byłem naciskany ze strony sklepu - pełna kultura i informacja.

P.S plynacyzrynkiem jeśli uważasz, że Oponeo jest drogie bo zależy Ci na najniższej cenie i zwracasz uwagę na różnicę w cenie w wysokości kilku złotych to Twój wybór. Dla mnie liczy się kontakt z klientem, szybkość działania, pewna informacja a już po zakupie także pomoc posprzedażna i tu Oponeo bryluje. Dba o Klienta przed i po zakupach i to się ceni. Nie zawsze najniższa cena.

P.S dlaczego uważasz, że Oponeo z czym kolwiek się nie wyrabia? Jakiś argument? Tamten Klient napisał, że nie dostał wybranego modelu, który chciał. Jak wiadomo nie wiesz do końca jak było, jak został obsłużony, co zostało zaproponowane w celu rozwiązania sprawy jakie kroki zostały podjęte przez sklep - tego nie wiemy i się pewnie nie dowiemy.

Na setki tysięcy Klientów zawsze zdarzą się i tacy, którym się coś nie spodoba lub poczują się źle obsłużeni. Prowadzę działalność i wiem jak jest, po prostu ludzie są różni.

Kupiłem już jakieś 30 opon do floty i będę kupował dalej.

plynacyzrynkiem
Wysłane: 17 maja 2011 21:11:36 przy kursie: 13,69 zł
@ pytajnik - nie oszukujmy sie - to producent stoi za jakoscia opon nie dostawca. Dostawca moze miec co najwyzej nowsze lub starsze opony (data produkcji). Jesli wiec oponeo sprzedaje te same pirelli stowe lub dwie drozej to wiadomo, ze tam nie kupie. I tez, nie tylko oponeo potrafi sie normalnie zachowywac wobec klientow.

klient wyraznie napisal o 3 tygodniach - jakie ma znaczenie co zostalo zrobione wczesniej, jesli przez 3 tygodnie nie potrafia dostarczyc opon? Od kiedy w ogole na opony trzeba czekac trzy tygodnie? To dopiero jest nieakceptowalne. Moj dostawca czesc towaru sciaga z zagranicy i nieraz mialem opony nastepnego dnia roboczego a najdalej za tydzien

Co do dostepnosci - nie wiem jaka byla sytuacja - ale jesli w sklepie internetowym sugeruja, ze maja, a po 3 tygodniach okazuje sie, ze nie maja, to o czym mowa? Przeciez zeby zaplacic w sklepie internetowym musial sie przed dany produkt przeklikac

pytajnik
Wysłane: 17 maja 2011 21:28:47 przy kursie: 13,69 zł
1. Dokladnie jak piszesz, Oponeo jest tylko dostawcą nie produkuje opon i jeśli produkt jest deficytowy (a i taki zdarza się w oponach) to może być problem z jego zdobyciem chociazby za granicą kraju.

2. Prosze Cię ale nie uwierzę, że jakis produkt ze strony Oponeo jest 100 lub 200zl drozej w stosunku do konkurencji. Jest to niemozliwe chyba ze porównujesz nowe opony z Oponeo do jakiś używek/nalewek z allegro lub innego magicznego miejsca. Rozumiem 50zł okey moze sie zdarzyc ale nie taka przebita. No chyba, ze mówimy od 18'' w górę to już ceny są zupełnie inne.. mówisz wlasnie o takim rozmiarze ?

3. Klient napisał o 3 tygodnia ale nie dodał jakie kroki podejmowal w tym czasie sklep i jak kontaktowal sie z klientem. Jesli czegos nie ma u producenta i termin sie wydluza to niby co ma zrobic Oponeo? wyprodukować opony u siebie w magazynie? Klient na 100% byl informowany o przedluzajacej sie dostawie i za kazdym razem na pewno mogl zrezygnowac z zakupu bo takie jest prawo wiec tu kitu nikt mi nie wcisnie. Uwazasz, ze w dzisiejszych czasach jakiegos produktu moze nie brakowac? Są wieksze firmy, które maja braki na magazynach i w fabrykach...

4. Co znaczy, ze sugeruja? W 90% produktów przedstawionych na stronie/sklepie jest informacja o terminie dostawy - jesli nie ma to i tak produkt mozna kupic i za niego zaplacic karta lub przelewem ale moze zdarzy sie ze czegos zabraknie i pieniadze zostana zwrócone, zostanie zaproponowane co innego itp etc.

Co mogę jeszcze Tobie wyjaśnić :)?
Edytowany: 17 maja 2011 21:30

dolarman
Wpisów: 618
Wysłane: 17 maja 2011 21:57:04 przy kursie: 13,69 zł
Niepotrzebnie się naparzacie.
Nie ma chyba firmy, która spełniała by w 100% oczekiwania wszystkich klientów, nie ma też takiej która zawsze ma pełną dostępność.
O Oponeo można mówić wiele, z reguły dobrze, ale zdarzają się też problemy. .
Ja w ostatnich dwóch tygodniach zamówiłem tam dwa komplety opon ( jak ktoś nie wierzy, to mu mogę wysłać prn sc formularza strony, gdzie ocenie drugą transakcję, robi się to na stronie opineo.pl, gdzie oponeo ma średnią 8,8 / 10 - nie jest więc źle.)
Cała transakcja bardzo szybka i bez problemów. Płaciłem przelewem, kurier był po dwóch dniach od zamówienia.

Nie mam powodu do narzekania, ale rozumiem tez tych którzy mają zgoła odmienne doświadczenia. Life

pytajnik
Wysłane: 17 maja 2011 22:23:28 przy kursie: 13,69 zł
Oczywiście macie racje, nie ma zadnego naparzania. Jak pisalem wczesniej zawsze cos moze pojsc nie tak, po prostu zycie ale wg mojego odczucia Oponeo traktuje klientów naprawde dobrze ja zawsze tak sie czulem.

plynacyzrynkiem to tylko wymiana zdań wg mnie miła :)

Pozdraiwam wszystkich i dalej jedziemy do 16 spowrotem :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46