OPONEO.PL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

OPONEO.PL [OPN]

AKTUALNY KURS: 25,00 zł (-6,37%) 24-06-2019 17:00
plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 357
Wysłane: 17 maja 2011 22:43:44 przy kursie: 13,69 zł
@ pytajnik - w sumie chodzilo mi o te 3 tygodnie przestoju, ale skoro zeszlo na ceny, to prosze bardzo, mam pod reka dowod. Opony wysylkowo kupuje od 7 lat, i za kazdym razem sprawdzalem pare sklepow, poki co nie mialem po co zmieniac dostawcy

Poniewaz w dniu zakupu nie mialem potrzeby udowadniania nikomu, ze kupilem taniej niz na oponeo ;) wiec mam printscreen z dzis strony oponeo i mojej faktury

roznica to 135 zl (oponeo 1288 vs moje 1153, zakladam, ze w oponeo transport jest wliczony w cene)

dodajmy do tego jeszcze, iz w dniu zakupu euro wg nbp kosztowalo 4,0253 a dzis tylko 3,9269, roznica 2,5%. Nie zaistnialy zatem warunki, dla ktorych opony ogolnie mialyby podrozec, a raczej odwrotnie, jesli w ogole. Z tego co pamietam w tym roku roznica byla podobna; w poprzednich latach byla rzedu 100-200 zl jak wyzej pisalem.

dowody ponizej - dla rozmiaru 205/55/16 91v, a wiec mysle w miare popularnego. Model tez mysle, ze popularny bo obecny we wszystkich chyba testach. Porownuje ten sam towar u dwoch sprzedawcow. Nie wiem z jaka data produkcji oponeo sprzedaje opony, bo to jedyne co by je moglo roznic - moje sa ze stycznia 2011. Oponeo pisze, ze opony do 3 lat sa ok (z czym sie osobiscie nie zgadzam, ale mniejsza o to).

oponeo - druga i trzecia pozycja od dolu
konkurencja - wg faktury

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

takze mi osobiscie wyjasniac nic nie trzeba ;)
tak jak w tym watku wyzej pisalem, oponeo nie jest tanie. Akcjonariuszy akurat moze to cieszyc - ze potrafia wycisnac wieksza marze z klienta. Natomiast w cytacie klienta chodzilo mi glownie o terminy.
Edytowany: 17 maja 2011 22:45

lajkonik
lajkonik PREMIUM
Wpisów: 1 307
Wysłane: 17 maja 2011 23:01:30 przy kursie: 13,69 zł
Oponeo osiągnęło już szczyty.
Ma kilka różnych nazw i sprzedaje te same opony jako różne sklepy. Są sklepy , w których opony są tańsze ( ich własne), ale za to trzeba dołożyć transport. W samym Oponeo jest gratis.
Jest też spora konkurencja i poświęcając ok pół godziny na przeszukanie kilkunastu sklepów biorąc po uwagę swój rozmiar (super popularny) i wybrane marki opon - średnia, górna półka mamy wiedzę. Wyszło, że na 4 Continentalch taniej niż w Oponeo zapłacę w ich sklepie, w którym trzeba zapłacić za transport. W sumie taniej. Ale były też sklepy inne jeszcze o kilka złotych tańsze. Ponieważ ich nie znałem wybrałem Oponeo. Ale oznacza to,że lada chwila marża Oponeo spadnie. Bo konkurencja lada chwila ich dopadnie. O ile już nie dopadła. W Polsce. Większe szanse na dobrą marżę póki co mają na Zachodzie. Tylko czy tam Oponeo stanie się marką tak jak już się stało w Polsce ?

Ogólnie rzecz biorąc marże na oponach póki co spadają i będą się musieli przeorientować także na inne branże.

plynacyzrynkiem
Wysłane: 17 maja 2011 23:13:34 przy kursie: 13,69 zł
lajkonik - masz duzo racji. Przyklad akurat byl spoza grupy kapitalowej (z tego co wiem).
Edytowany: 17 maja 2011 23:14

lajkonik
lajkonik PREMIUM
Wpisów: 1 307
Wysłane: 17 maja 2011 23:50:07 przy kursie: 13,69 zł
Mam pytanie do screenu z Oponeo:
Czym różnią się P7 Cin.. 205/55/16 91 V ostatnie 3 pozycje ? Dwie w tej samej cenie, trzecia droższa o ponad 35%. Czy to opona do jazdy bez powietrza ?

Twój rozmiar w 16 chyba najpopularniejszy :)

plynacyzrynkiem
Wysłane: 18 maja 2011 08:54:27 przy kursie: 13,69 zł
@lajkonik: tak

cube007
Wpisów: 53
Wysłane: 18 maja 2011 11:27:24 przy kursie: 13,85 zł
Jak klienci oceniaja OPN? Dane serwisu opineo.pl, na podstawie prawie 3100 ocen:
- 96% pozytywnie
- 3% neutralnie
- 1% negatywnie

Czesc ocen neutralnych i negatywnych dotyczy pracy firmy kurierskiej z ktora Oponeo wspolpracuje.

plynacyzrynkiem napisał(a):
Od kiedy w ogole na opony trzeba czekac trzy tygodnie? To dopiero jest nieakceptowalne.

Zmienialem opony pod koniec kwietnia; wlasciciel serwisu powiedzial mi ze nie rozumie co sie dzieje z oponami w ostatnim czasie - jesli dobrze pamietam, w okresie luty/marzec byly gigantyczne problemy z dostaniem jakichkolwiek (nie wazne czy letnie, czy zimowe) gum.
Inna sprawa - szukajac opon dla siebie sprawdzalem kilka sklepow w necie. OPN oczywiscie nie byl najtanszy, ale to bez znaczenia - kupujac w "realu" wydalem na montaz i opony 5zl/szt wiecej w porownaniu do najtanszej oferty z netu blah5

plynacyzrynkiem
Wysłane: 18 maja 2011 12:50:05 przy kursie: 13,85 zł
gratuluje rozsadnego wulkanizatora - ja mam kosmite, a co najlepsze ludzie u niego kupuja (;)

rzeczywiscie, zauwazylem, ze w tym roku byl problem z dostawami. Czekalem na dostawe caly tydzien, podczas gdy w poprzednich latach najczesciej byly u mnie nastepnego dna; no ale tydzien to nie 3 tygodnie

pytajnik
Wpisów: 9
Wysłane: 18 maja 2011 17:26:35 przy kursie: 13,85 zł
@plynacyzrynkiem..

Mówisz, ze Oponeo miało znacznie droższe opony i kupiłeś je kilkaset złotych taniej w innej firmie.. hmm a to ciekawe bo poświęciłem trochę czasu i znalazłem taką ofertę, którą pokazujesz na FV i okazuje się, że na 99.9% kupiłeś opony w sklepie Motostrada.pl Zapewne wiesz do kogo ten portal należy :) Więc jak dobrze wiesz, kupiłeś w Oponeo a to, że PORTAL Oponeo ma ceny wyższe niż inne portale tego samego właściciela to już inna rzecz :)

P.S co do dłuższych dostaw opon do klientów to po prostu są braki na samym rynku w dostępności nie tylko w sklepach w ich magazynach ale same koncerny produkujące opony wyprodukowały w niektórych rozmiarach lub konkretnych modelach znacznie mniej opon niż jeszcze rok temu. Po prostu przełożenie miał kryzys, który był w roku 08/09r i koncerny mniej produkowały lub rozłożyły swoją produkcję w taki sposób aby nie zostać z towarem.. później nagle nastąpił wielki popyt (zeszła zima) i nie odrobiły produkcji na odpowiednim poziomie np z 07r.

Tak luty/marzec był bardzo problematyczny - powody tego j.w. producenci znacznie mniej produkowali i występował brak w wielu rozmiarach i modelach.

Co do ceny w serwisach stacjonarnych - oczywiscie są i tacy, którzy także mają bdb źródła na rynku i mogą konkurować z cenami z internetu ale takich serwisów jest bardzo mało.

P.S 2. pisząc, że Oponeo znowu miało najdroższe chyba piszesz, ze portal Oponeo bo jako firma to już inna sprawa :)

lajkonik@

ta najdroższa pozycja to pozycja cenowa, która jest aktualna dla Klienta jeśli produkt nie jest do zdobycia na magazynie sklepu lub w Pl w innych zródłach i produkt trzeba sprowadzac np z zagranicy lub jeszcze innych miejsc. Po prostu oferta ostateczna jesli klient koniecznie chce dany model opony mimo trudnej dostepnosci. Tak zostalo mi to kiedys wytlumaczone..
Edytowany: 18 maja 2011 17:35

plynacyzrynkiem
Wysłane: 18 maja 2011 17:28:19 przy kursie: 13,85 zł
motostrada jest z bydgoszczy, a moja faktura z wroclawia. szukaj dalej :) jak napisalem, wedle mojej wiedzy nie jest to grupa oponeo. Tak ciezko uwierzyc, ze oponeo nie jest najlepsze?

pytajnik
Wysłane: 18 maja 2011 17:35:58 przy kursie: 13,85 zł
Wierzę wierzę.. :)

Tylko nie wiem dlaczego nie chcesz podac jaki to sklep, juz z samej ciekawosci, to jakas tajemnica :) ?

Edytowany: 18 maja 2011 17:43

tukacper
Wpisów: 31
Wysłane: 10 czerwca 2011 14:08:24 przy kursie: 13,46 zł
Przejęcie kontroli nad Marketeo zakończone, to co może rozruszać kurs w bliskiej perspektywnie to chyba tylko dobre wyniki.

Zbliża się czas, publikowania danych o sprzedaży w II kwartale.

Jakie są wasze szacunki?

pytajnik
Wysłane: 14 czerwca 2011 21:53:35 przy kursie: 13,89 zł
z tego co się orientuję to raport jeszcze się nie zbliża..

2011-08-25 Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2011 roku.

co do odczuć to nie liczyłbym na jakieś rewelacje..

TdF
Wpisów: 19
Wysłane: 23 czerwca 2011 11:10:41 przy kursie: 13,40 zł
Odnosząc się do cen opon w sklepach internetowych, chciałbym się podzielić z Wami swoją opinia: otóż zawsze lub dość często można znaleźć sklep internetowy sprzedający taniej niż Oponeo. Pytanie co kształtuje jego cenę? Chęć sprzedaży po każdej cenie? Przyciągnięcie klienta? Na rynku jest tak wiele brandow opon, ze trudno być we wszystkim najlepszy. Mogę się założyć,ze gdyby porównać ofertę tego taniego sklepu z Wrocławia w 10 ty ach opon vs 10 typów ze sklepu Oponeo to już nie wypadlby tak dobrze. I tu leży siła Oponeo. Inne sklepy mogą konkurować z Oponeo w pojedynczych rozmiarach i małej ofercie (często 100 szt opon) sprzedawanych na malutkiej marzy. Nie maja natomiast szans, gdy idzie o calosciowa ofertę. Prawdopodobnie gdyby musiały oba użyć 1/10 klientów Oponeo to zabrakloby im opon po 1 tygodniu. Druga o wiele trudniejsza sprawa pojawia się podczas towarowania w opony przed sezonem. Czy mając na uwadze, ze istnieje ok 100 popularnych typ rozmiarów opon które pokrywają 60% potrzeb udałoby się Wam zatowarowac magazyn na 500 000 szt - wydatek ponad 100 mln zł, dodam, ze Oponeo realizuje ok 96%średni rocznych zamówień. O tym, ze małe serwisy gonią Oponeo jest twierdzeniem mocno na wyrost. Wg mnie rynek w Polsce jest już zamiecony i tylko jakieś katastrofalne zarządzanie Oponeo mogłoby to zmienić. Chętnie odpowiem na Wasze inne wątpliwości, gdyż interesuje się bardzo ta branża, pisząc do rożnych gazet.

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 23 czerwca 2011 11:26:14 przy kursie: 13,40 zł
Cytat:
Odnosząc się do cen opon w sklepach internetowych, chciałbym się podzielić z Wami swoją opinia: otóż zawsze lub dość często można znaleźć sklep internetowy sprzedający taniej niż Oponeo.

Kiedykolwiek szukałem dla siebie opon,to u nich akurat zawsze do tej pory było najtaniej licząc całkowite koszty z kosztami przesyłki.Owszem,bywały ceny niższe u konkurentów,ale trzeba było doliczyć koszty transportu,a skoro w oponeo transport był gratis,to suma-sumarum koszt calkowity wychodził najtaniej...
Pamietaj też,że oponeo sprzedaje pod wieloma markami sklepów,gdyby było tak xle z cenami jak mówisz,to nie mieliby szans na zdobycie ponad 70% rynku sprzedaży opon w sieci...3some

bankrucik
Wpisów: 3 783
Wysłane: 18 lipca 2011 01:49:31 przy kursie: 13,28 zł
W miesiącu czerwcu nastąpiło szybsze od planowanego zakończenie sezonu wiosennego w
wymianie opon letnich. Nadpodaż opon letnich powoduje również spadek cen sprzedaży.

tyle z raportu orzełsa handlującego oponami, pisał tez o tym pb,

ciekawe czy oponeo wtopiło finansowo czy gdzies im się te opony udało wypchnać np na inne rynki
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 664
Wysłane: 27 sierpnia 2011 21:42:59 przy kursie: 8,70 zł
Omówienie sprawozdania finansowego Oponeo S.A.

W poprzednim kwartale spółka informowała o przesunięciu wiosennego szczytu sprzedaży na drugi, czyli obecnie raportowany kwartał. Przychody wzrosły o 13,6%, czyli mniej niż w pierwszym kwartale tego roku, kiedy dynamika wyniosła 15,8%. Wobec tego teza o przesunięciu się sprzedaży nie znajduje potwierdzenia w liczbach.
Podobnie wzrost sprzedaży względem pierwszego kwartału jest mniejszy obecnie niż przed rokiem: 69,5 vs. 72,8

Rośnie cały czas znaczenie eksportu. Obecnie udział w przychodach wynosi 15,78% wobec 11,43 przed rokiem oraz 12,95 w poprzednim kwartale. To wprowadza dodatkowe ryzyko kursowe, co widocznej jest w finansowej części rachunku wyników.
W długim okresie czasu widać, że spółka się cały czas rozwija. Nachylenie linii regresji liniowej z przychodów za ostatnie 3 lata jest dodatnie:

kliknij, aby powiększyć

Zwiększanie skali działalności przynosi pożądany i oczekiwany efekt w postaci zwiększającej się marży zysku brutto na sprzedaży. Kupując więcej można uzyskać większy rabat u dostawcy. Obecnie marża handlowa wyniosła 20,66% w porównaniu do 18,51 przed rokiem. Gdyby marża była taka sama jak w roku poprzednim to wynik brutto na sprzedaży byłby o 893 tysiące mniejszy, czyli ponad 10%. To pokazuje sens rozwijania np. działalności zagranicznej. Podobny efekt był widoczny w pierwszym kwartale tego roku. Marża w ujęciu długofalowym rośnie:

kliknij, aby powiększyć

Koszty sprzedaży wyniosły w raportowanym okresie ponad 5 milionów złotych, czyli 43%. To bardzo dużo biorąc pod uwagę wzrost przychodów o 13,6%. Podobnie było w pierwszym kwartale kiedy dynamika była jeszcze większa i wynosiła 47%. Także podobnie wzrost kosztów sprzedaży zjada większość wzrostu zysku brutto na sprzedaży. W tym sensie wysiłek sprzedażowy idzie na razie na marne i nie przynosi zamierzonego efektu.

Dzieje się to prawdopodobnie przez wzrost kosztów stałych sprzedaży. Jeśli założymy, że struktura kosztów jest podobna w pierwszym i drugim kwartale to można policzyć, że koszty stałe sprzedaży to około 45% co odpowiada kwocie około 2,3 miliona. Na przestrzeni roku koszty stałe sprzedaży wzrosły o ponad 800tysięcy. Kosztem stałym sprzedaży będzie np. amortyzacja witryn sprzedażowych i koszty hostingu. Koszty ogólnego zarządu wzrosły o 15%( o 122 tysiące ), co także jest zjawiskiem negatywnym. Z rachunku rodzajowego wynika, że największy kwotowy wzrost kosztów dotyczy amortyzacji – prawie 800 tysięcy, dalej usług obcych 444 tysiące i w kosztów pracowniczych 222tysiące. Wzrost amortyzacji, a właściwie umorzenia środków trwałych wynosi około półrocznie 120 tysięcy, natomiast wartości niematerialnych prawie 1,9 miliona. Różnica w amortyzacji w rachunku rodzajowym to 1,4 miliona. Pozostałe środki prawdopodobnie odpisano. Tak czy owak większość wzrostu amortyzacji dotyczy wartości niematerialnych. Jeśli założyć, że amortyzacja i wynagrodzenia są stałe(co nie musi być prawdą, bo pracownicy mogą być tymczasowi), to koszty stałe wzrosły o milion złotych kwartalnie, natomiast koszty zmienne o około 600 tysięcy.
Nie podoba mi się także wzrost kosztów rodzajowych w pozycji inne. Raz, że zabrały prawie 380 tysięcy zysku operacyjnego, a dwa, że ich dynamika to prawie 100%.
Kluczowym pozostaje pytanie, jak bardzo można zintensyfikować sprzedaż, bez wzrostu kosztów stałych, bo te na razie zjadły 75% wzrostu zysku brutto na sprzedaży.

Zysk z działalności operacyjnej rośnie o 10%, czyli mniej od wzrostu przychodów, natomiast jeśli pominąć pozostałą działalność operacyjną to wzrost wynosi tylko połowę wzrostu przychodów. Pozostała działalność operacyjna przyniosła w tym kwartale 200 tysięcy zysku wobec straty 100 tysięcy przed rokiem. W tym roku jest to efekt przede wszystkim dotacji w kwocie ponad 150 tysięcy.

Koszty finansowe w minionym kwartale wyniosły prawie 140 tysięcy złotych. Są to przede wszystkim ujemne różnice kursowe. Jak wspominałem zwiększanie eksportu musi skutkować większą zmiennością wyniku na poziomie netto. W pierwszym kwartale było dodatkowe 300 tysięcy, a obecnie jest –150. Narażenie jest tym większe im dłuższy jest cykl konwersji należności. Przy uwzględnieniu tylko działalności finansowej wynik na poziomie brutto byłby bardzo zbliżony nawet kosmetycznie większy, ale w zeszłym roku doszło do uwzględnienia wyniku spółki zależnej metodą praw własności na kwotę 160 tysięcy, a teraz takiego bonusu nie ma, przez co wynik brutto jest mniejszy niż w analogicznym okresie. Rentowności w długim terminie, czy to ebit, czy netto są nadal rosnące, co widać na wcześniejszym wykresie.

Przepływy z działalności operacyjnej są ujemne na kwotę ponad 5 milionów. Przed uwzględnieniem zmian w kapitale obrotowym było to plus 3,9 miliona gotówki. Tak duże zapotrzebowanie na gotówkę w ramach kapitału obrotowego wynikało ze spłacenia dostawców, co nie zostało zrekompensowane przez obniżenie zapasów i wpływ gotówki od klientów. Sądząc po sprzedaży, spółka zrobiła za duże zakupy we wcześniejszych kwartałach, nie sprzedały się zgodnie z oczekiwaniami, a trzeba było spłacić dostawców. To niedobrze, bo stare opony nie są chętnie nabywane. Przepływy z działalności inwestycyjnej były ujemne. Kupiono aktywa trwałe i wartości niematerialne na kwotę 1,8 miliona złotych. Około miliona poszło na nabycie aktywów finansowych, przy czym nie są to środki na pozyskanie marketem. Przepływy finansowe były dodatnie na kwotę prawie 7 milionów złotych. Spółka musiała czymś sfinansować swoje zapasy, skoro trzeba było zapłacić za nie dostawcom

W spółce zalegają nadal wysokie zapasy, co widać w rosnącym o 10 dni cyklu rotacji. To co w zeszłym omówieniem łączyłem z nadziejami sprzedażowymi zarządu, czyli wzrost zapasów, okazało się niestety tylko iluzją. Cykl konwersji gotówki znów stał się dodatni, co oznacza mniejszą efektywność i niestety większe koszta odsetek. Zadłużenie jest cały czas na umiarkowanym poziomie, także stać było spółkę na sfinansowanie magazynu po nieudanym sezonie sprzedażowym, o ile tak można nazwać 13% wzrost, ale mniejszy niż oczekiwania.

Spółka jest obecnie wyceniana przez rynek w miarę neutralnie. Mocna przecena która wydawała się dość irracjonalna miała swoje pewne uzasadnienie fundamentalne. Spółka nie rośnie tak szybko jak tego wcześniej oczekiwano.
To nie był udany kwartał. W mojej opinii nie zostały zrealizowane cele sprzedażowe na ten kwartał, a dodatkowo spółce ciążą koszty nowych inwestycji w witryny eksportowe. Udział dotacji nie rekompensuje wzrostu kosztów, choć te są w dużej mierze niegotówkowe, co pokazuje CF przed zmianami w kapitale. Zawiedzione nadzieje są także widoczne w CF, ale po uwzględnieniu kapitału obrotowego. Amortyzacja od obecnych inwestycji przestanie obciążać wynik za jakieś niecałe 3 lata, bo taki jest okres ekonomicznej użyteczności. Pozostaje mieć nadzieję, że sprzedaż będzie rosła bez dalszych inwestycji. Wydaje się, że potencjał ku temu jest.

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

bankrucik
Wysłane: 30 sierpnia 2011 23:30:41 przy kursie: 11,05 zł
ładną szopkę zrobili na fixingu.

kupując 4 tys akcji wyjechali na 11.00 zł pomimo ze transakcje w ciagu dnia były w ok. 9,40 zł.

podbitka ktora bedzie służyła wywalaniu?

bankrucik
Wysłane: 4 września 2011 22:46:56 przy kursie: 10,30 zł
no i się opłaciło zrobić tą szopke z 17 % wzrostem na cudofixingu, jutro 4 dzien beda sypac akcjami powyzej 10 zł, prosty numer a taki skuteczny

bankrucik
Wysłane: 14 września 2011 13:38:17 przy kursie: 9,80 zł
no i dzieki sprzedazy pakietu akcji marketeo udało sie zrobić 1 mln zysku 0,4 zł na 1 akcji x 2,5 mln akcji, oby to nie był jedyny zysk w tym roku oponeo

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 19 września 2011 16:37:16 przy kursie: 10,07 zł
Hmmm...Think
Cytat:
Zarząd OPONEO.PL S.A. informuje, iż w dniu 19 września 2011 roku powziął informację o wniesieniu pozwu z dnia 18 sierpnia 2011 roku z powództwa Favonia Trading Limited z siedzibą w Limassol przeciwko OPONEO.PL S.A.
Favonia Trading Limited z siedzibą w Limassol wnosi o zasądzenie od pozwanego na rzecz powoda kwoty 2 500 tys. zł tytułem zapłaty kary umownej za niewłaściwe - zdaniem strony powodowej - wykonanie warunków umowy sprzedaży udziałów w Favonia Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (obecnie Opony.pl Sp. z o.o.) z dnia 25 lutego 2010 roku (o zawarciu ww. umowy Zarząd OPONEO.PL S.A. informował raportem nr 11/2010) oraz o uznanie umowy sprzedaży udziałów z dnia 25 lutego 2010 roku o wartości 13 223 tys. zł za bezskuteczną.
Równocześnie Emitent otrzymał korzystne dla siebie postanowienie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy o oddaleniu wniosku spółki Favonia Trading Limited w sprawie ustanowienia zabezpieczenia wniesionego roszczenia.
Po dokonanej analizie otrzymanego pozwu Zarząd OPONEO.PL S.A. stoi na stanowisku, iż zgłoszone przez spółkę Favonia Trading Limited roszczenia są bezzasadne i nie znajdują podstaw w stanie faktycznym i prawnym.

kom espi mra

link

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46