pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 458,50 zł (+0,11%) 25-09-2020 17:00
baks
2
Wpisów: 2 388
Wysłane: 29 lipca 2020 14:20:05 przy kursie: 517,00 zł
No to 2H 2020 nie powinno być gorsze niż pierwsze 6 miesięcy.
Teraz powstaje pytanie jaki wynik będzie ogłoszony za nieco ponad 2 tygodnie.
Jak widać na spółkę naciskają inni konkurenci w walce o miejsca tuż za podium w kapitalizacji ... Angel
Myślę, że już nawet Prezes zrozumiał, że zapowiadanie podwojenia kapitalizacji (w 4-6 lat) nie wystarczy. Muszą się bardziej postarać. Stąd ciekawi mnie co tym razem zaproponują i kiedy pokażą nową ofertę. Czas biegnie a nowej propozycji nie widać. Mam nadzieję, że zmiany będą istotne dlatego tak długo to trwa.
Zakładam, że zarys nowego PM zobaczymy zaraz po wakacjach wrzesień/październik.
W końcu okres trwania PM już się zaczął jakiś czas temu.
Co sądzicie o filmiku ?
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

sledzik007
0
Wpisów: 136
Wysłane: 29 lipca 2020 15:06:13 przy kursie: 517,00 zł
Baks co do wyników to nie będe zaskoczony jak przekroczą zapowiadania analityków szczególnie że podczas konferencji padł tekst o bardzo dobrej sprzedaży podczas ostatniej wyprzedaży.

Co do trailera to jest on zachowany w koncepcji całego frostpunka czyli nic dalej nie wiemy pozostaje nam się domyślać. Czyżbyśmy teraz rozwijali miasto w jaskiniach ?

Zdziwiony jestem tak szybki wypuszczeniem dodatku przez 11 bit ponieważ zostało tylko 20 dni. Pytanie czy marketing zdąży rozkręcić hype

baks
2
Wysłane: 29 lipca 2020 23:23:23 przy kursie: 517,00 zł
@Sledzik

..... aż go obejrzałem .... ale nie ma tam odniesień do jaskiń przynajmniej nie bezpośrednio - choć ten pomysł byłby niemal genialny biorąc pod uwagę warunki.
Skała przykryta warstwą śniegu ...
Eskimosi budowali z samego śniegu igloo.
Im głębiej tym cieplejsza skała a skała przykryta śniegiem też łatwiej ją ogrzać dodatkowo.
Dziwne, że wcześniej nie wykorzystano tego a może było to już wcześniej planowane.
Są ludzie którzy mają domy wykute w skale lub zagospodarowali jaskinie.
Podobno klimat jest dużo zdrowszy a i koszty niższe. Dość stabilna temperatura cały rok.
Nie potrzeba w zasadzie ogrzewania zimą ani klimatyzacji latem ... same plusy.
Jeśli nawet teraz nie będzie jaskiń to Twój pomysł albo trafna refleksja z filmu warta wykorzystania.
Już ludzie pierwotni korzystali z tych "lokali" więc może warto wrócić "do korzeni" (jaskiń). d'oh! Angel

sledzik007
0
Wysłane: 12 sierpnia 2020 21:05:40 przy kursie: 493,00 zł
Edytowany: 12 sierpnia 2020 21:56

Glitch Mob
Glitch Mob PREMIUM
0
Wpisów: 14
Wysłane: 14 sierpnia 2020 13:49:20 przy kursie: 503,00 zł
Ciekawym spostrzeżeniem jest, że trailer "On the Edge" oglądnęło mniej więcej 2x więcej osób niż poprzedniego dodatku "The Last Autumn" na tydzień przed premierą. Można przewidywać, że peak 15 tys graczy ze stycznia będzie z dużym prawdopodobieństwem przebity, a zysk netto 30m za 2020 powinien być spokojnie do osiągnięcia.
Dwa inne potencjalne katalizatory to modyfikacje w programie motywacyjnym, oraz wyniki za 1H, które pojawią się za 2 tygodnia. Także wyjątkowo przez kilka tygodni będzie "pod co grać" na 11bit. Potem znów długa zima od 6 do 10 miesięcy, zanim zacznie się wysyp trailerów nowych gier.

sledzik007
0
Wysłane: 16 sierpnia 2020 11:20:20 przy kursie: 503,00 zł
Z tym programem motywacyjnym to bym sie nie rozpędzał bo nie wiemy kiedy oni go podadzą . Co do wyników uważam że 30 mln zostanie przebite i to mocno. Teraz należy czekać jak zostanie przyjęte nowe DLC. Zgadzam się że potem przerwa z potem katalizatorów może być sporo .Pytanie gdzie będzie wtedy giełda?

baks
2
Wysłane: 16 sierpnia 2020 13:30:06 przy kursie: 503,00 zł
Duże zainteresowanie trailerem niczego tak na prawdę nie gwarantuje.
Na pewno cieszy jednak nie przekłada się to bezpośrednio na sprzedaż dodatku i samej gry. Gra i pakiet DLC może być już mocno wyprzedany i większość zainteresowanych bez wątpienia go kupiło. Z tymi wynikami nie ma co przesadzać. Przebicie 30 mln zysków byłoby bardzo dobrym wynikiem tylko czy jest tyle paliwa pokaże pierwszy tydzień sprzedaży DLC i gry po premierze. Zobaczymy także co spółka przygotowała z okazji premiery. Mnie ciekawi czy spółka przygotuje coś specjalnego z okazji 10-lecia na Giełdzie.
Co do samego PM to musi być uchwalone do końca roku a to obliguje do nie zwlekania zbyt długo.
Najbardziej prawdopodobnym terminem według mnie to wrzesień nie sądzę aby czekali do października. Myślę, że są już po konsultacjach warunków jakie są skłonni przyjąć główni akcjonariusze więc niespodzianek na NWZA nie powinno być.
Wydaje się niemal pewne, że przed zwołaniem NWZA ogłoszą założenia PM nieco wcześniej. Tak więc NWZA chyba w październiku.
Korekta założeń bez wątpienia powinna być zauważalna. Gdyby chodziło o 10% wartości, że nie byłoby żadnego problemu z szybko korektą założeń opublikowanie ich jeszcze przed WZA i utrzymanie pierwotnego terminu uchwalenia.
Faktycznie zgadzam się, że po NWZA będzie dość długa posucha na ciekawsze informacje - no chyba, że nastąpi ofensywa z wydawnictwa z podpisaniem umów na nowe produkcje.
Jak wiemy spółka spodziewa się podpisania jeszcze jednej umowy w tym roku.
Miło by było gdyby zrobili 200 lub 300% planu ale trudno zakładać taki scenariusz. Spółka nie wyklucza ale nie deklaruje takich oczekiwań.
Przydałoby się jeszcze z nowych projektów w tym i przyszłym roku. Dałoby to mocną podstawę do wyników za kolejne lata. Jednak o czym spółka mówi jasno brakuje projektów o wysokiej jakości które interesują spółkę.
Co do samej Giełdy to faktycznie jest nieobliczalna tak samo jak wielu polityków a to polityka często rządzi gospodarką a szkoda.

baks
2
Wysłane: 18 sierpnia 2020 13:12:26 przy kursie: 539,00 zł
Wygląda na to, że miałem rację pisząc niedawno o możliwych dalszych dodatkach ..... rozdział FP nie jest jeszcze zamknięty ...

11bit studios: Będą nowe dodatki do 'Frostpunk', m.in. na konsole, mobile w 2021
Warszawa, 18.08.2020 (ISBnews/ISBtech) - 11 bit studios wyda 20 sierpnia trzeci z zapowiedzianych, płatnych dodatków do "Frostpunka" - "Frostpunk: On The Egde", planuje kolejne dodatki do gry, w tym na konsole. W 2021 roku spółka chce wydać wersję mobilną gry, poinformował ISBtech dyrektor IR Dariusz Wolak.
"Uniwersum 'Frostpunk' ma otwartą formułę i od samego początku tworzone było z myślą, że można w nim będzie w przyszłości osadzać kolejne historie. 'Frostpunk', w przeciwieństwie do naszej wcześniejszej gry, czyli 'This War of Mine', nie jest zamkniętą czy skończoną opowieścią.
"W przyszłym roku 'Frostpunk' trafi też na urządzenia mobilne. Za przygotowanie tej wersji odpowiada chiński NetEase. W przyszłości chcemy przedstawić nasze plany, co zamierzamy dalej robić z IP 'Frostpunk'" - dodał dyrektor.
www.money.pl/gielda/11bit-stud...

sledzik007
0
Wysłane: 21 sierpnia 2020 17:43:56 przy kursie: 505,00 zł
No i mamy nowy dodatek z ocenami 57 % pozytywnymi. Nie wiem jak reszta akcjonariuszy ale ja jestem zawiedziony na całej linii. Zamiast dopracowanej gry mamy liczną ilość bugów a oceny spadają. Jestem ciekaw jak szybko to chłopaki naprawią. Wielu graczy jest zaskoczonych mimo że są fanami gry.

Rif
5
Wpisów: 823
Wysłane: 21 sierpnia 2020 19:54:54 przy kursie: 505,00 zł
Nie chciało mi się wszystkiego czytać, ale te angielskojęzyczne recenzje negatywne, które przeczytałem, nie dotyczyły błędów, ale faktu, że poprzedni dodatek wysoko podniósł poprzeczkę i ludzie są zawiedzeni, bo zawartości jest za mało. Zresztą dodatki rzadko są oceniają ponadprzeciętnie i służą przedłużenia żywota danej produkcji i zwiększenia monetyzacji. Tu nie ma co się spalać. Rozdział zamknięty, ekipa niech dłubie Frostpunka 2, ale już niech dorzucą elementy sieciowe w swoich grach, bo bez tego trudno będzie wskoczyć na wyższy poziom

Utnapisztim
8
Wpisów: 587
Wysłane: 21 sierpnia 2020 20:37:26 przy kursie: 505,00 zł
Teraz pokazuje nawet 55%, jakaś zgroza, poziom największych gniotów polskiego gamedevu. Przedstawiciele spółki zawsze szumnie deklarują, że najważniejsza jest dla nich jakość, a tu jakiegoś paździerza wypuścili... Po prostu wstyd, za cóś takiego żadnego programu motywacyjnego ani premii nie powinno być tylko posypywanie głów popiołem. d'oh!
Edytowany: 21 sierpnia 2020 20:40

resor
2
Wpisów: 236
Wysłane: 21 sierpnia 2020 21:15:34 przy kursie: 505,00 zł
Cytat:
Just a harder map with bridges.

z ciekawości, ile osob i jak dlugo nad tym pracowało

Frey
5
Wpisów: 902
Wysłane: 22 sierpnia 2020 10:23:48 przy kursie: 505,00 zł
Rif napisał(a):
Nie chciało mi się wszystkiego czytać, ale te angielskojęzyczne recenzje negatywne, które przeczytałem, nie dotyczyły błędów, ale faktu, że poprzedni dodatek wysoko podniósł poprzeczkę i ludzie są zawiedzeni, bo zawartości jest za mało. Zresztą dodatki rzadko są oceniają ponadprzeciętnie i służą przedłużenia żywota danej produkcji i zwiększenia monetyzacji. Tu nie ma co się spalać. Rozdział zamknięty, ekipa niech dłubie Frostpunka 2, ale już niech dorzucą elementy sieciowe w swoich grach, bo bez tego trudno będzie wskoczyć na wyższy poziom

Dokładnie Rif. Opinie o ostatnim dodatku z pewnością nie cieszą - ale duża cześć z nich wyraża rozczarowanie tym, że dodatek ten jest dużo uboższy od poprzedniego. Zresztą tak jak Rif pisze - rzadko kiedy dodatki oceniane są podobnie do gry podstawowej albo lepiej. Oceny dodatków do nawet świetnych gier, na poziomie ok 50% nie są rzadkością. Formułowanie na podstawie ocen tego dodatku twierdzeń, że bity schodzą z jakością i się kończą jest...mało racjonalne. Pierwszy dodatek z season pass też nie był dobrze oceniany, a potem był Last Autumn.
Spółka zamyka już rozdział Frostpunka - w tej wersji, z którą mamy do czynienia. I moim zdaniem bardzo dobrze. Najwyższy czas ruszać do przodu. 2021 już za 4 miesiące - a w nadchodzącym roku wraz z ujawnianiem kolejnych projektów zacznie się robić ciekawiej.

trudno100
0
Wpisów: 65
Wysłane: 22 sierpnia 2020 11:09:05 przy kursie: 505,00 zł
Nie no, gra w dlc wielu ludziom crashuje, co widać w dodanych na stronie gry osobnych wątkach. Dodatek, jak się wydaje, zrobiony trochę "na odwal". Poza tym nie do końca koniec przygody FP 1, bo jeszcze będą konwertować dodatki na konsole, ma chyba też w końcu wyjść wersja apple'owska, więc trochę ludzi to w firmie zaabsorbuje.

Utnapisztim
8
Wpisów: 587
Wysłane: 22 sierpnia 2020 11:41:50 przy kursie: 505,00 zł
48% puke_l
Nie wiadomo do czego to przyrównać, bo nawet nieudane Agony, Kursk, Drift21 i historyczne Snipery miały na steam wyraźnie lepsze oceny.
Edytowany: 22 sierpnia 2020 11:44

Frey
5
Wpisów: 902
Wysłane: 22 sierpnia 2020 12:02:30 przy kursie: 505,00 zł
Ale rozumiesz, że to dodatek, a nie samodzielna gra? Porównywanie dodatku do samodzielnych gier jest zupełnie bez sensu....
Niemniej jednak 11bit powinno się zastanowić nad sensownością robienia season passów - skoro mają problemy z ustaleniem choćby wielkości dodatków w serii - tak, żeby większości mniej więcej pasowało.
Z tego co pamiętam to season pass do twom też nie był do końca udany - jako całość.

Blaze
2
Wpisów: 60
Wysłane: 22 sierpnia 2020 14:41:45 przy kursie: 505,00 zł
Myślę, że prezes drukarz Miechowski dopnie swego i tak jak chciał, tak skupi akcje po 400zł i ani złotówki wyżej. Jak to mawiał Munger "pokażcie mi jakie są zachęty, a pokaże wam jakie będą wyniki". Nie bez powodu czekają z poprawką programu motywacyjnego i uchwaleniem buy-backa, najpierw trzeba zbić kurs akcji.

Myślę, że inwestorzy, który dalej ufają spółce, nie odrobili lekcji. Kilka powodów, które wzbudzały wątpliwości:
1. Przekładanie ciągłe P8. Pamięta ktoś jeszcze, że w marcu 2016 zarząd obiecywał wydanie P8 w 2018 roku (w pestymistycznej wersji 2019). Potem na dniach inwestora w 2018 było mówienie o "grywalnej wersji". No i mamy konferencje w połowie 2020, kiedy okazuje się, że te lata zostały zmarnowane, a projekt zaczyna się od zera na nowym silniku (od którego trzeba płacić tantiemy) z grupą 25 osób, a Pan Czerwonka, odpowiedzialny za ten projekt zaczyna dopiero rekrutację najważniejszych osób.
2. Sposób traktowania inwestorów przez Pana D.Wolaka na forum wewnętrznym 11bit. Ciągłe protekcjonalne i aroganckie komunikaty, brak odpowiedzi na wątpliwości wyrażane przez inwestorów. Brak szacunku dla inwestorów, mówienie, że "grać to można na trąbce, a nie na giełdzie". Straszenie, że zamkną forum, jeśli inwestorom się nie podoba obecna komunikacja. Tłumaczenie, że siedzą cicho, bo nie lubią robić wokół siebie szumu, co było kłamstwem, a prawda była taka, że nie mieli czym się pochwalić.
3. Publikacja programu motywacyjnego najgorszego pod względem rozwodnienia dla całej sceny gamedevu na GPW, zakładającego nawet emisję akcje w wariancie braku wzrostu zysków. W tym samym dniu prezes udziela wywiadu dla pulsu biznesu i podaje zupełnie niespójne informacje. Chęć skup akcji po 400 złotych, podczas gdy spółka od dawna twierdziła, że brakuje im środków na bardziej ambitne projekty własne i wydawnicze, czyli kolejna niespójność.

Teraz mamy pkt 4., czyli pierwsza rysa na jakości 11bit. Jak to powiedział kiedyś Pan Iwiński z CDPR "w momencie gdy wypuścimy słabą grę, wszystko zacznie się zwijać, dlatego jakość będzie zawsze najważniejsza". W przypadku 11bit wydaje się, że ich obecna postawa "mamy wszystkich inwestorów w d****, bo jak dowieziemy jakość to będą nam na kolanach dziękować", przestaje być aktualna. Słowo "jakość" zaczyna być pustym sloganem tak jak sławne już i obśmiane "Blizzard values".
Osobiście nie mam akcji i ciesze się, że opuściłem pokład wiele miesięcy temu, totalnie zawiedziony poczynaniami spółki w ostatnich 2 latach.

pandorinium
7
Wpisów: 698
Wysłane: 22 sierpnia 2020 15:02:13 przy kursie: 505,00 zł
77% pozytywnych recenzji. Rzeczywiście beznadzieja. .

resor
2
Wpisów: 236
Wysłane: 22 sierpnia 2020 15:21:27 przy kursie: 505,00 zł
77%? steam pokazuje 47%

sledzik007
0
Wysłane: 22 sierpnia 2020 15:43:41 przy kursie: 505,00 zł
Frey nikt nie mówi że spółka się kończy tylko że jesteśmy (raczej ja jestem) zawiedziony opiniami o grze i bugami tak jak napisał Trudno100 . Dodatek może się nie podobać kwestia gustu ale technicznie powinien być dopracowany.

A co do ocen. Ten kiepski Rifts ( dodatek o moście) ma ocenę 52 %
Last Autumn 77 %
On the Edge 47 %

A co This War of Mine:

The little ones 78 %
Stories - The Last Broadcast 76 %
Trzeci był najgorszy 65 %

To obrazuje że On the Edge to najgorzej oceniany dodatek i jak nie poprawią bugów to nie będzie lepiej

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość