pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kiedy szczyt hossy?

buldi
Wpisów: 5 064
Wysłane: 10 października 2010 12:48:46
v3nom napisał(a):
Jeszcze dwa wykresy, choć pora późna Angel

Nie wierzę w prognozy mówiące, że indeksy USA podążają drogą NIKKEI po załamaniu pod koniec lat 80. Indeksy amerykańskie są aktualnie zdecydowanie silniejsze od Nikkei z tamtego okresu (oraz Nikkei dzisiaj). Zobaczymy czy inwestorzy zza oceanu zdołają wynieść SP500 na nowe szczyty w tym roku.

Czy rzeczywiście Nikkei wypada aż tak słabo na tle S&P500?
Zobacz jak to wygląda z uwzględnieniem inflacji za ostatnie 10 lat

kliknij, aby powiększyć

v3nom
Wpisów: 3 045
Wysłane: 10 października 2010 15:22:46
buldi napisał(a):

Buldi, masz rację. Oczywiście patrzyłem na goły wykres, przydałaby się skala "inflacyjna".

paya napisał(a):
O widzę, że nareszcie ktoś się zemną zgadza.

Paya, pewnie i więcej osób się z Tobą zgadza, ale to nie oznacza, że ceny złota nie stukną 2k, albo i więcej zanim się całkowicie załamią Angel

v3nom napisał(a):
Na tak wygórowanych poziomach indeksy będą ostro targane emocjami, chociaż im większe wahania, tym więcej można zarobić, ale i stracić

Aby nie pozostać gołosłownym postanowiłem zrobić krótką analizę (poważne słowo) zmienności wyznaczonej przez ATR dla SP500. Może kiedyś, jak skończę wszystko co zaplanowałem, wrzucę szerszy przegląd techniczny "szczytu hossy i dna bessy", której fragmentem będzie wpis o zmienności.

kliknij, aby powiększyć

1. Powolny wzrost zmienności towarzyszący stopniowym wzrostom indeksu.
2. Skokowy wzrost zmienności podczas załamania w Rosji.
3. Maksima zmienności na szczytach hossy i wiążące się z tym silne wahania indeksów.
4. Spadki zmienności i spadki na indeksie. Chociaż ATR nadal utrzymuje się na podwyższonym poziomie.
5. Dalszy spadek zmienności podczas pierwszego etapu hossy.
6. Drugi etap hossy charakteryzował się umiarkowaną dynamiką wzrostów oraz niskim i stabilnym poziomem zmienności.
7. Scenariusz tym razem się trochę różni od poprzedniego. Szczyt zmienności nie jest aż tak wyraźny, Jednak silne wahania indeksu są zauważalne.
8. Z powodu niezwykłej dynamiki spadków, szczyt zmienności przypada na drugie półrocze 2008.
9. Dołek bessy oraz pierwszy etap hossy to nadal spadająca zmienność.
10. Skokowy wzrost zmienności podczas spadków spowodowanych kryzysem greckim.

Poprzez analogię (i tylko analogię), można się spodziewać dalszych wzrostów o umiarkowanych wahaniach zmienności. Ale nie traktujcie tego jako moją prognozę, tylko raczej jako obserwację.

wave
Klika się i sprzedaje ;-)
Edytowany: 10 października 2010 15:27

del-20130531
Wpisów: 757
Wysłane: 10 października 2010 15:58:06
v3nom napisał(a):
ale jak wrzucisz wykres ze skalą logarytmiczną, wzrosty nie są hiperboliczne.

wykresy trzeba badać z każdej strony,żeby nie być później zdziwionym

buldi
Wysłane: 10 października 2010 20:45:02
V3 - nie gniewaj się że trochę pogmerałem w Twoim rysunku, ale nawet patrząc na ATR w poprzedniej bessie były widoczne trzy fale zmienności. Każda bessa jest inna, ale co by było gdyby się okazało że obecnie zaliczyliśmy dopiero 2 falę na ATR?

kliknij, aby powiększyć

A może jeszcze zaproponuje odrzucenie naszych osobistych zapatrywań na fakt że mamy hossę (sam jestem o tym przekonany) a wykres dotyczy indeksu o największej kapitalizacji i spojrzeli na to tak jak by ten wykres nie dotyczył S&P w długim terminie tylko zwykłej spółki z GPW krótkoterminowo.
Fakty są takie:
po przełamaniu trendu wzrostowego wykreślamy niższy dołek od którego kurs odbija w górę znosząc 61,8% fali spadkowej od której ponownie odbija w dół.
Sprzedałbyś taką spółkę czy akumulował?
Nie musisz odpowiadać, znam odpowiedź. Angel

I jeszcze jako ciekawostka dwa wykresy S&P500 które udało mi się wyszperać z uwzględnieniem inflacji. Na pierwszym nawet pozwoliłem sobie nieśmiało nałożyć (bycze mimo wszystko - choć w baaardzo długiej perspektywie) kreski:

kliknij, aby powiększyć

czarna kreska uwzględnia inflację
czerwona to ogólnie dostępna wizja notowań od lat dwudziestych

i drugi bardziej "nowożytny"

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 10 października 2010 21:01

v3nom
Wysłane: 10 października 2010 22:13:51
buldi napisał(a):
V3 - nie gniewaj się że trochę pogmerałem w Twoim rysunku, ale nawet patrząc na ATR w poprzedniej bessie były widoczne trzy fale zmienności. Każda bessa jest inna, ale co by było gdyby się okazało że obecnie zaliczyliśmy dopiero 2 falę na ATR?

Jasne, że się nie gniewam. Wykresy są oznaczone licencją (L) Copyleft i można z nimi robić co się tylko podoba, w szczególności po nich bazgrać Angel

Dostrzegam trzy fazy ATR podczas wzrostów, ale w dwóch poprzednich bessach zmienność się uspokajała w miarę dojrzewania spadków. Nie widzę tych etapów, mimo, że je zaznaczyłeś. Za pewne chodzi Tobie o wzrosty zmienności podczas korekt wzrostowych? Pamiętaj, że ostatnia bessa była trzykrotnie bardziej skompresowana od poprzedniej (jedna roczna świeca zamiast trzech). Traktuję ją trochę jako anomalię, taka "esencja hardcoru", która się zdarza raz na 100 lat.

buldi napisał(a):
Fakty są takie:
po przełamaniu trendu wzrostowego wykreślamy niższy dołek od którego kurs odbija w górę znosząc 61,8% fali spadkowej od której ponownie odbija w dół.
Sprzedałbyś taką spółkę czy akumulował?
Nie musisz odpowiadać, znam odpowiedź. Angel

Jasne, że bym oddał do dobrych ludzi. Ale nie uprzedzajmy faktów. Indeks SP500 odbił się od 61,8% zniesienia całej bessy, bo to dość istotny opór. Z resztą w okolicach 50% także była korekta. No, a jak na tym tle wygląda nasza bananowa, która dociągnęła ledwo do 50%? Przecież jesteśmy emerging-market w końcu? Znaczy się bardziej ryzykowny i bardziej zyskowny?

Buldi, spójrz co się stało z linią trendu w 98 roku. Aktualną hossę porównuję raczej do tej, w połowie której rynki zaskoczyła Rosja.

Odnośnie dołka bessy z 2009 i tego, że wypadł niżej. Wiesz, że nie specjalnie mnie to teraz dziwi? To było takie "czyszczenie SL" w skali makro. Podobnie jak się stało niedawno - dołek w lipcu wypadł niżej. Trzeba czekać na potwierdzenie siły i przebicie szczytów, w przeciwnym wypadku możemy mieć zagwostkę.
Edytowany: 10 października 2010 22:15

Frog
Wpisów: 5 435
Wysłane: 11 października 2010 12:34:14
buldi napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

Ciekawe jak wyglądałby na tym zestawieniu nasz WIG Think
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Frog
Wysłane: 14 października 2010 11:46:28
v3nom napisał(a):
Trzeba czekać na potwierdzenie siły i przebicie szczytów, w przeciwnym wypadku możemy mieć zagwostkę.

Stało się Angel

No to gdzie i kiedy szczyt hossy? Think
Follow me on Twitter

v3nom
Wysłane: 14 października 2010 11:51:01
Frog napisał(a):
v3nom napisał(a):
Trzeba czekać na potwierdzenie siły i przebicie szczytów, w przeciwnym wypadku możemy mieć zagwostkę.

Stało się Angel

Na mWig40 i Wig20 to już nastąpiło, na misiach nawet dawno, dawno temu Angel Mi chodziło o indeks S&P500, jeszcze czekamy na rozstrzygnięcie.

v3nom
Wysłane: 14 października 2010 12:51:25
Pudelek donosi, że DAX dał "sygnał". Chodzi o wspomniany wcześniej trójkąt zwyżkujący.

Chodź jak zwykle wielu w komentarzach malkontentów (to delikatne określenie), biorę to za dobra kartę. Traktuje formację jako trójkąt zwyżkujący, choć jego bandy były dwukrotnie fałszywie przekraczane thumbright
Edytowany: 14 października 2010 12:51

v3nom
Wysłane: 14 października 2010 16:52:11
Frog napisał(a):
No to gdzie i kiedy szczyt hossy? Think

Sorry, że prowadzę tutaj ostatnio monolog i spamuję SW Angel

Ale przypomniało mi się, że jednym z sygnałów ostrzegawczych o nadciągającym końcu hossy jest to, że IPO już nie przynoszą zysków. I nie jest to mój wymysł, bo jakie ja, dziecko hossy, mogę mieć o tym pojęcie Angel Wyczytałem to w archiwalnym wpisie Grzegorza Zalewskiego na blogach bossy. thumbright

EDIT: Vide spektakularnie przelewarowane IPO LCC z połowy 2007 puke_l
Edytowany: 14 października 2010 16:53

Frog
Wysłane: 14 października 2010 18:58:42
v3nom napisał(a):
Ale przypomniało mi się, że jednym z sygnałów ostrzegawczych o nadciągającym końcu hossy jest to, że IPO już nie przynoszą zysków. I nie jest to mój wymysł, bo jakie ja, dziecko hossy, mogę mieć o tym pojęcie Angel Wyczytałem to w archiwalnym wpisie Grzegorza Zalewskiego na blogach bossy. thumbright

EDIT: Vide spektakularnie przelewarowane IPO LCC z połowy 2007 puke_l

Potwierdzam... Redukcje na szczycie były ponad 99%.
Follow me on Twitter

buldi
Wysłane: 14 października 2010 19:08:38
Jakieś nadzieje się zaczeły pojawiać na sWIG80. Szczególnie na końcowym fixie była widoczna chęć kupna. To się maluchom należy, bo wskaźnikowo wypadają najatrakcyjniej.
Myślę że to ma tez swoje uazasadnienie fundamentalne bo mniejszym spółkom trudniej wyjść z kryzysu i zajmuje to więcej czasu.
Zauważyłem też ostatnio tendendcje do obniżania rekomendacji dużych spółek. Może to tylko moje spostrzeżenie, ale jeżeli WIG ma dalej utrzymać poziom (choć z powodu samej wagi małych spółek może z tym być kłopot) to w sztafecie czas na zmiane pałeczki.
Gdyby szukać negatywów - można by się zastanowić czy to nie ten etap, kiedy masowo zaczyna wchodzić "drobnica"?

Szkoda że nie ma futa na sWIGowatego wziął bym długą by się nie nazywało że taki ze mnie niedźwiedź.Silenced
Edytowany: 14 października 2010 19:09

limagraf
Wpisów: 412
Wysłane: 14 października 2010 19:38:29
Tak sie zastanawiam pod co te indeksy rosna????

A fakty sa takie:

Weekly jobless claims rose 13,000 for the week ending Oct. 9 to 462,000, according to the U.S. Department of Labor. Analysts had expected a rise of only 5,000 claims, according to Briefing.com. Continuing claims fell to 4.4 million from 4.5 million

Wzrost podan o zasilki o 13k do 462k w tyg konczacym sie 9.10, oczekiwano 5k.

The overall producer price index rose 0.4 percent in September, while core PPI, which excludes volatile food and energy prices, rose 0.1 percent. The increase was more than expected by economists polled by Reuters, who expected overall prices to rise 0.2 percent.

We wrzesniu wskaznik inflacji wzrosl do 0.4%, podaczas gdy PPI podstawowe, ktore nie obejmuje zywnosci i energi wyniosl 0.1%. Wzrost byl wyzszy niz oczekiwano - 0.2%.

In financial news, a closely-watched index from RealtyTrac showed foreclosure activity in September rose on both a monthly and annual basis for the first time in four months.

Rynek nieruchomosci tez zaskakuje na minus, gdzie zarowno miesieczne jak roczne wskazniki obrazujace ilosc przejec domow przez banki wzrosly po raz 1wszy od 4 miesiecy.

Na naszym polskim podworku tez zapowiada sie ciezki rok z wyzszym vatem i zapowiedziamy kolejnych obciazen podatkowych jezeli sytuacja ekonomiczna sie pogorszy.

Nie jest to powod do jakis gwaltownych spadkow ale do wzrostow rowniez.

Tymczasem francuzi sie zawzieli i strajkuja na calego, kiedy skoncza nie wiadomo...
Pilot ktory nas wprowadzal na kotwicowisko sam powiedzial ze Francja to ostatni twor komunistyczny w Europie Angel Jak dlugo????

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Vox
Wpisów: 5 948
Wysłane: 14 października 2010 23:23:23
Cytat:
14.10.2010 (IAR) - W Stanach Zjednoczonych banki przejęły tego lata ponad 280 tysięcy domów.

To największa fala bankructw na rynku nieruchomości od początku kryzysu, jaki rozpoczął się w 2006 roku.

myślę że to jest przyczyna radości. By zwiększyć ceny domów, trzeba drukować, drukować i drukować
pusty pieniądz. Angel

majama
Wpisów: 1 131
Wysłane: 4 listopada 2010 16:28:25
Hossa trwa.

WIG +1,40
WIG20 +1,99

Dzisiaj sie nam indexy rozpedziły ładnie, kolejne rekordy pobite. Ciekawe ilu posiadaczy esek dobrało usredniajac po raz kolejny :D

Te wzrosty nam przyciagna zaraz nowe kapitaly, bo kazdy chce łatwo zarabiac. A kiedy koniec tej hossy? Pewnie w nastepnym roku albo jeszcze dalej.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

v3nom
Wysłane: 4 listopada 2010 16:43:35
majama napisał(a):
Dzisiaj sie nam indexy rozpedziły ładnie, kolejne rekordy pobite. Ciekawe ilu posiadaczy esek dobrało usredniajac po raz kolejny :D

Ja znam, co prawda nie z widzenia, co najmniej dwóch Angel
Nie ma to jak przesiedzieć hossę na s-kach. Chociaż trza nie lada kunsztu, żeby jeszcze na tym zarobić Angel
Edytowany: 4 listopada 2010 16:44

SpartaN
Wpisów: 183
Wysłane: 4 listopada 2010 17:28:25
Ten entuzjazm nie wydaje wam się chwilowy?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 082
Wysłane: 4 listopada 2010 17:52:20
majama napisał(a):
Ciekawe ilu posiadaczy esek dobrało usredniajac po raz kolejny...

pamiętać proszę, że bez Niedźwiedzi nie byłoby beneficjentów dzisiejszej sesji wave
również przypominam o takim zjawisku jak ruch falowy.

Frog
Wysłane: 4 listopada 2010 18:50:09
SpartaN napisał(a):

Zawsze taki się wydaje... I taki będzie się wydawał do końca hossy. To jeszcze nie jest panika kupna na zasadzie "kto nie ma akcji ten przegra życie". wave
Follow me on Twitter

del-20130531
Wpisów: 757
Wysłane: 4 listopada 2010 20:20:38
SpartaN napisał(a):

Chwilowy, raczej nie. Poniżej cytat z dzisiejszego artykułu pana Cymcyka
Cytat:
Za nami sesja rekordów, bo WIG20 osiągnął nowe maksima, a do tego obrót sięgnął 2,8 mld złotych. Rynek najmocniej w górę ciągnęły spółki surowcowe. KGHM, LOTOS i ORLEN rosły na potęgę, ponieważ znaczna część z nowo drukowanych dolarów popłynie na rynki surowcowe i podniesie ceny ropy, miedzi czy złota. Przed tymi wzrostami trzeba mieć akcje spółek z sektora surowców. Wszystko razem stanowi dość silne sygnały kupna zapowiadające kolejne wzrosty, ale fakt, że potężny kapitał skupił się prawie tylko i wyłącznie na dużych spółkach przy poważnym wzmocnieniu złotego jasno sugeruje, że na rynku popyt generowała zagranica. Ta sama, która lokowała dziś kapitał na pozostałych rynkach wschodzących i która nie ograniczy się do jednej wzrostowej sesji.

forsal.pl/artykuly/463466,cymc...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9