pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

limagraf

limagraf

Ostatnie 10 wpisów
Podjeto uchwale o wyplacie dywidend. Czy ktos sie orientuje kiedy beda wyplacac i jaka moze byc ich wysokosc.
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

WIADOMOŚCI
11.08.2014 13:45 - 17180808
Elzab w III kw. 2014 r. spodziewa się kontynuacji wysokiej sprzedaży eksportowej
Elzab, który w pierwszym półroczu 2014 r. osiągnął historycznie najlepsze wyniki, głównie za sprawą wysokiej sprzedaży na Węgry, w III kw. spodziewa się kontynuacji wysokiej sprzedaży do tego kraju, gdyż na koniec sierpnia został wyznaczony termin na zakup kas fiskalnych w pierwszym etapie fiskalizacji.
W pierwszym półroczu 2014 r. zysk netto Elzabu przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł do 13,3 mln zł z 8,78 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny zwiększył się do 16,27 mln zł z 10,46 mln zł, EBITDA do 18,5 mln zł z 12,16 mln zł, a sprzedaż wzrosła do 104,2 mln zł z 56,62 mln zł.


W samym drugim kwartale 2014 r. zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł do 6,04 mln zł z 1,66 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny do 7,27 mln zł z 1,86 mln zł, EBITDA do 8,4 mln zł z 2,72 mln zł a, przychody wzrosła do 55,16 mln zł z 20,72 mln zł.


Wzrosty wyników w pierwszym półroczu to zasługa głównie sprzedaży eksportowej, która stała się priorytetem spółki. W I półroczu ruszyła sprzedaż urządzeń fiskalnych na rynku węgierskim, a spółka szacuje, że stała się liderem tamtego rynku z około 40-proc. udziałem.


"W trzecim kwartale spodziewamy się również dobrych wyników eksportowych, dzięki rozporządzeniu Ministerstwa Finansów Węgier, które wyznaczyło ostateczny termin na zakup kas fiskalnych w pierwszym etapie fiskalizacji na dzień 31 sierpnia 2014. Deadline nie oznacza jednak dla nas końca fiskalizacji, bowiem spodziewamy się dalszego otwarcia tego rynku w tym lub na początku 2015 roku, kiedy to ruszy planowany przez rząd Węgier kolejny etap fiskalizacji usług, w którym oczywiście też weźmiemy udział" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Elzabu Krzysztof Urbanowicz.


Elzab planuje udział w fiskalizacji kolejnych rynków europejskich.


Zapowiada sie ciekawie. hello1
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Dobre wiesci...

Elzab rekordowymi wynikami za 2013 rok ustawił sobie wysoko poprzeczkę na najbliższe cztery kwartały. W tym tygodniu zarząd spółki przyznał, że szuka sposobów by w 2014 roku powtórzyć sukces. Jednym z motorów napędowych ma być ekspansja na Węgry. Elzab ma zamówienia na ponad 30 tys. urządzeń fiskalnych na tamten rynek. Nie wyklucza, że w pozytywnym scenariuszu liczba sprzedanych urządzeń wyniesie 40 tys., co spowoduje wzrost udziałów do 30 proc. na Węgrzech. Elzab w końcówce 2013 r. dostarczył niewielką liczbę kas na rynek węgierski. Były to głównie instalacje pilotażowe i testowe. Większe dostawy spółka zaczęła realizować w 2014 roku.
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I Comp I Elzab zanotowaly dzis solidne wzrosty, trzymam kciuki.
Pozdrawiamhello1
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Zwroc uwage ze Comp tez turla sie pomalu do gory.
thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Gdzie wyczytaliscie info o kolejnym stymulusie?

The Federal Reserve sent an unexpected message to the markets Tuesday: We'll keep interest rates low as long as you want, but outside of that you're on your own.

With investors anticipating a strong central bank reaction to a brutal August, the Fed instead noted the weak economy but said virtually nothing about the markets—no quantitative easing, no yield curve flattening, no Troubled Asset Relief Program or any facsimile thereof.

Z powyzszego wynika, ze jedyne co obiecuja to utrzymanie stop proc. na niezmienionym niskim poziomie co daje firmom i zwyklym obywatelom pewna stabilizacje.

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Przy niskich obrotach, duzy gracz moze niewielkimi sumami zbijac indeksy zarabiajac na kontraktach. Ot cala filozofia naszego grajdolka.
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Kolejne dobre info co powinno przelozyc sie na wzrost przychodow i dobra rekomendacja od Citi, tak trzymac thumbright salute

Link - www.propertynews.pl/biura/gtc-...

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Piekny wynik za 1Q a tu kurs nurkuje jakby firma byla bankrutem i jeszcze rekomendacja DB na sprzedaj- siuper......Think

Zysk netto GTC w I kwartale wyniósł 10,29 mln euro, znacznie lepiej od konsensusu (opis)

12.05. Warszawa (PAP) - Zysk netto Globe Trade Center w pierwszym kwartale 2011 roku wyniósł 10,29 mln euro i okazał się 58 proc. wyższy od konsensusu na poziomie 6,5 mln euro.

Ankietowani przez PAP analitycy spodziewali się zysku netto GTC w pierwszym kwartale na poziomie 6,5 mln euro, a ich oczekiwania zawierały się w przedziale 2,4-11,6 mln euro.

Zysk operacyjny GTC wyniósł 29,42 mln euro, czyli był o 18,6 proc. wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 24,8 mln euro. Z kolei przychody były o 13,6 proc. niższe od oczekiwań analityków na poziomie 40,2 mln euro i wyniosły 34,74 mln euro.

"2011 rok rozpoczęliśmy dynamicznie. Otworzyliśmy Avenue Mall Osijek w Chorwacji z ponad 90-proc. powierzchni wynajętej i rozpoczęliśmy budowę kolejnego, piątego biurowca Platinium Business Park ze wstępnym wynajęciem na poziomie około 50 proc. powierzchni. Zawarliśmy umowy wynajmu na łączną powierzchnię prawie 15.000 mkw. Wierzę, że to dobry start w nowy rok, ale chcemy osiągnąć jeszcze więcej, zwłaszcza na polskim rynku" - powiedział cytowany w komunikacie Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

GTC podało, że w I kw. przychody z wynajmu powierzchni biurowych i komercyjnych wzrosły o 2 proc. r/r, do 24 mln euro, co wynikało z oddania do użytku nowych budynków biurowych i komercyjnych oraz wzrostu czynszów w centrach handlowych w Polsce.

Przychody ze sprzedaży mieszkań spadły w I kw. 2011 r. o 40 proc. do 4 mln euro z 6 mln euro rok wcześniej. Spółka podała, że to wynik niższego popytu na apartamenty oraz większych upustów dla nabywców.

Przychody z usług spadły o 4 proc. do 7 mln euro, co było efektem sprzedaży budynków Topaz i Nefryt w listopadzie 2010 r.

Zysk brutto z działalności operacyjnej obniżył się o 9 proc. do 23 mln euro, z 25 mln euro przed rokiem, głównie w wyniku sprzedaży budynków Topaz i Nefryt.

Dodatni wynik aktualizacji wyceny portfela nieruchomości w wysokości 14 mln euro przyniósł wzrost wartości nieruchomości grupy do 2,45 mld euro. Pozytywny wpływ jest głównie wynikiem wzrostu wartości centrów handlowych w Polsce.

"Mimo obniżenia przychodów w wyniku sprzedaży budynków Topaz i Nefryt, utrzymaliśmy taki sam poziom przychodów z najmu dzięki wzrostowi poziomu aktywów" - powiedział cytowany w komunikacie Erez Boniel, członek zarządu i dyrektor finansowy GTC.

"W dalszym ciągu zwiększamy liczbę nowych aktywów, oczekując korzyści wynikających ze spadku stóp kapitalizacji w wyniku poprawy koniunktury na rynku" - dodał.

GTC podało w komunikacie, że utrzymuje korzystną strukturę zapadalności długu - około 50 proc. zadłużenia jest wymagalne w 2017 r. i później. Średni koszt finansowania długiem pozostał na poziomie 5,5 proc. (wobec 6,1 proc. przed rokiem).

Wartość inwestycji wyniosła 60 mln euro w porównaniu do 63 mln euro w analogicznym okresie 2010 r.

"GTC będzie kontynuowała rozwijanie portfela nowych inwestycji zgodnie z planem, który zakłada do końca roku oddanie dalszych 67.000 mkw. nowej powierzchni do wynajęcia, co pozwoli na wzrost powierzchni do wynajęcia o 88.000 mkw. w całym 2011 roku i o kolejnych 130.000 mkw. w roku 2012 r." - napisano.(PAP)
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Czy te foty Macka podlaczane do tych ostatnich artykulow to sa aktualne? bo jezeli tak to wydaje mi sie ze Maciek zrzucil pare ladnych kilo no i odmlodnial.
Czyli idzie ku lepszemu.

No i ta rekomendacja...poczekamy

#Pozdr
thumbright salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 26 września 2009
Ostatnia wizyta: 6 marca 2017 22:29:34
Liczba wpisów: 412
[0,12% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,476 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d