pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

limagraf

limagraf

Ostatnie 10 wpisów
Podjeto uchwale o wyplacie dywidend. Czy ktos sie orientuje kiedy beda wyplacac i jaka moze byc ich wysokosc.
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

WIADOMOŚCI
11.08.2014 13:45 - 17180808
Elzab w III kw. 2014 r. spodziewa się kontynuacji wysokiej sprzedaży eksportowej
Elzab, który w pierwszym półroczu 2014 r. osiągnął historycznie najlepsze wyniki, głównie za sprawą wysokiej sprzedaży na Węgry, w III kw. spodziewa się kontynuacji wysokiej sprzedaży do tego kraju, gdyż na koniec sierpnia został wyznaczony termin na zakup kas fiskalnych w pierwszym etapie fiskalizacji.
W pierwszym półroczu 2014 r. zysk netto Elzabu przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł do 13,3 mln zł z 8,78 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny zwiększył się do 16,27 mln zł z 10,46 mln zł, EBITDA do 18,5 mln zł z 12,16 mln zł, a sprzedaż wzrosła do 104,2 mln zł z 56,62 mln zł.


W samym drugim kwartale 2014 r. zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł do 6,04 mln zł z 1,66 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny do 7,27 mln zł z 1,86 mln zł, EBITDA do 8,4 mln zł z 2,72 mln zł a, przychody wzrosła do 55,16 mln zł z 20,72 mln zł.


Wzrosty wyników w pierwszym półroczu to zasługa głównie sprzedaży eksportowej, która stała się priorytetem spółki. W I półroczu ruszyła sprzedaż urządzeń fiskalnych na rynku węgierskim, a spółka szacuje, że stała się liderem tamtego rynku z około 40-proc. udziałem.


"W trzecim kwartale spodziewamy się również dobrych wyników eksportowych, dzięki rozporządzeniu Ministerstwa Finansów Węgier, które wyznaczyło ostateczny termin na zakup kas fiskalnych w pierwszym etapie fiskalizacji na dzień 31 sierpnia 2014. Deadline nie oznacza jednak dla nas końca fiskalizacji, bowiem spodziewamy się dalszego otwarcia tego rynku w tym lub na początku 2015 roku, kiedy to ruszy planowany przez rząd Węgier kolejny etap fiskalizacji usług, w którym oczywiście też weźmiemy udział" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Elzabu Krzysztof Urbanowicz.


Elzab planuje udział w fiskalizacji kolejnych rynków europejskich.


Zapowiada sie ciekawie. hello1
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Dobre wiesci...

Elzab rekordowymi wynikami za 2013 rok ustawił sobie wysoko poprzeczkę na najbliższe cztery kwartały. W tym tygodniu zarząd spółki przyznał, że szuka sposobów by w 2014 roku powtórzyć sukces. Jednym z motorów napędowych ma być ekspansja na Węgry. Elzab ma zamówienia na ponad 30 tys. urządzeń fiskalnych na tamten rynek. Nie wyklucza, że w pozytywnym scenariuszu liczba sprzedanych urządzeń wyniesie 40 tys., co spowoduje wzrost udziałów do 30 proc. na Węgrzech. Elzab w końcówce 2013 r. dostarczył niewielką liczbę kas na rynek węgierski. Były to głównie instalacje pilotażowe i testowe. Większe dostawy spółka zaczęła realizować w 2014 roku.
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I Comp I Elzab zanotowaly dzis solidne wzrosty, trzymam kciuki.
Pozdrawiamhello1
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Zwroc uwage ze Comp tez turla sie pomalu do gory.
thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Gdzie wyczytaliscie info o kolejnym stymulusie?

The Federal Reserve sent an unexpected message to the markets Tuesday: We'll keep interest rates low as long as you want, but outside of that you're on your own.

With investors anticipating a strong central bank reaction to a brutal August, the Fed instead noted the weak economy but said virtually nothing about the markets—no quantitative easing, no yield curve flattening, no Troubled Asset Relief Program or any facsimile thereof.

Z powyzszego wynika, ze jedyne co obiecuja to utrzymanie stop proc. na niezmienionym niskim poziomie co daje firmom i zwyklym obywatelom pewna stabilizacje.

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Przy niskich obrotach, duzy gracz moze niewielkimi sumami zbijac indeksy zarabiajac na kontraktach. Ot cala filozofia naszego grajdolka.
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Kolejne dobre info co powinno przelozyc sie na wzrost przychodow i dobra rekomendacja od Citi, tak trzymac thumbright salute

Link - www.propertynews.pl/biura/gtc-...

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Piekny wynik za 1Q a tu kurs nurkuje jakby firma byla bankrutem i jeszcze rekomendacja DB na sprzedaj- siuper......Think

Zysk netto GTC w I kwartale wyniósł 10,29 mln euro, znacznie lepiej od konsensusu (opis)

12.05. Warszawa (PAP) - Zysk netto Globe Trade Center w pierwszym kwartale 2011 roku wyniósł 10,29 mln euro i okazał się 58 proc. wyższy od konsensusu na poziomie 6,5 mln euro.

Ankietowani przez PAP analitycy spodziewali się zysku netto GTC w pierwszym kwartale na poziomie 6,5 mln euro, a ich oczekiwania zawierały się w przedziale 2,4-11,6 mln euro.

Zysk operacyjny GTC wyniósł 29,42 mln euro, czyli był o 18,6 proc. wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 24,8 mln euro. Z kolei przychody były o 13,6 proc. niższe od oczekiwań analityków na poziomie 40,2 mln euro i wyniosły 34,74 mln euro.

"2011 rok rozpoczęliśmy dynamicznie. Otworzyliśmy Avenue Mall Osijek w Chorwacji z ponad 90-proc. powierzchni wynajętej i rozpoczęliśmy budowę kolejnego, piątego biurowca Platinium Business Park ze wstępnym wynajęciem na poziomie około 50 proc. powierzchni. Zawarliśmy umowy wynajmu na łączną powierzchnię prawie 15.000 mkw. Wierzę, że to dobry start w nowy rok, ale chcemy osiągnąć jeszcze więcej, zwłaszcza na polskim rynku" - powiedział cytowany w komunikacie Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

GTC podało, że w I kw. przychody z wynajmu powierzchni biurowych i komercyjnych wzrosły o 2 proc. r/r, do 24 mln euro, co wynikało z oddania do użytku nowych budynków biurowych i komercyjnych oraz wzrostu czynszów w centrach handlowych w Polsce.

Przychody ze sprzedaży mieszkań spadły w I kw. 2011 r. o 40 proc. do 4 mln euro z 6 mln euro rok wcześniej. Spółka podała, że to wynik niższego popytu na apartamenty oraz większych upustów dla nabywców.

Przychody z usług spadły o 4 proc. do 7 mln euro, co było efektem sprzedaży budynków Topaz i Nefryt w listopadzie 2010 r.

Zysk brutto z działalności operacyjnej obniżył się o 9 proc. do 23 mln euro, z 25 mln euro przed rokiem, głównie w wyniku sprzedaży budynków Topaz i Nefryt.

Dodatni wynik aktualizacji wyceny portfela nieruchomości w wysokości 14 mln euro przyniósł wzrost wartości nieruchomości grupy do 2,45 mld euro. Pozytywny wpływ jest głównie wynikiem wzrostu wartości centrów handlowych w Polsce.

"Mimo obniżenia przychodów w wyniku sprzedaży budynków Topaz i Nefryt, utrzymaliśmy taki sam poziom przychodów z najmu dzięki wzrostowi poziomu aktywów" - powiedział cytowany w komunikacie Erez Boniel, członek zarządu i dyrektor finansowy GTC.

"W dalszym ciągu zwiększamy liczbę nowych aktywów, oczekując korzyści wynikających ze spadku stóp kapitalizacji w wyniku poprawy koniunktury na rynku" - dodał.

GTC podało w komunikacie, że utrzymuje korzystną strukturę zapadalności długu - około 50 proc. zadłużenia jest wymagalne w 2017 r. i później. Średni koszt finansowania długiem pozostał na poziomie 5,5 proc. (wobec 6,1 proc. przed rokiem).

Wartość inwestycji wyniosła 60 mln euro w porównaniu do 63 mln euro w analogicznym okresie 2010 r.

"GTC będzie kontynuowała rozwijanie portfela nowych inwestycji zgodnie z planem, który zakłada do końca roku oddanie dalszych 67.000 mkw. nowej powierzchni do wynajęcia, co pozwoli na wzrost powierzchni do wynajęcia o 88.000 mkw. w całym 2011 roku i o kolejnych 130.000 mkw. w roku 2012 r." - napisano.(PAP)
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Czy te foty Macka podlaczane do tych ostatnich artykulow to sa aktualne? bo jezeli tak to wydaje mi sie ze Maciek zrzucil pare ladnych kilo no i odmlodnial.
Czyli idzie ku lepszemu.

No i ta rekomendacja...poczekamy

#Pozdr
thumbright salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Zapraszam na wypoczynek nad morzem do miejscowosci Debina kolo Rowow.

Pozdr

http://www.limagraf.pl

salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Kurs Euro/Pln
Ostatnie wypowiedzi naszego wszechwiedzacego min. finansow bardzo mnie denerwuja, usilnie dazy do wzmocnienia zlotowki tylko pytam sie po co? Obecnie bardzo duzy odsetek osob w tak zwany wieku produkcyjnym zarabia za granica i waluty przesyla do kraju i im wiekszy kurs tym wiecej kasy czyt. pln-ow dostanow i wiecej wydadza napedzajac gospodarke naszego kraju. Wg to ze tak lagodnie przeszlismy przez ten kryzys to tylko i wylacznie zasluga slabego zlotego i ludzi bedacych na emigracji.
Niedawno byla konferencja min finansow na ktorej to dowiedzielismy sie ze planuje on uplynnic 13mld euro bezpos. na rynku walutowym co przyczynilo sie do umocnienia PLN.
Dzis przez przypadek natknalem sie na news-a ktory temu zaprzecza, tylko czy zostala zwolana specjalna konf. min finansow aby to oglosic? Nie wiem, ale wydaje mi sie ze nie.
Ktos mogl na tym niezle zarobic.
Nasz rzad zamiast wziac sie za rzadzenie to wzial sie za spekulacje walutowe - Shame on you

MF nie sprzeda w 2011 r. na rynku 13-14 mld euro z unijnych środków
Ministerstwo Finansów nie wymieni w 2011 roku wszystkich dostępnych środków z Unii Europejskiej bezpośrednio na rynku walutowym, bo nie chce doprowadzić do nadmiernej aprecjacji złotego - poinformowało PAP źródło w resorcie finansów.


forsal.pl/artykuly/509543,mf_n...

Pozdr
salute

PS - 4zl za euro nalezy sie nam jak psu buda ......
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

siekoo napisał(a):
plynacy, nie chcialem Cie urazic.

naprawde wielkie dzieki za Twoja opinie i ten link - po prostu jestem, hmm, powiedzmy ostrozny jesli chodzi o finanse i niektore uslugi na polskim rynku (zwlaszcza tym internetowym).

Pray plis, nie obrazaj sie Pray


Ja korzystam w Walutomatu i jak do tej pory nie mialem problemow, dobrze by bylo jakbys mial konto pkobp lub w ktoryms z pozostalych 3 bankow z ktorymi Walutomat ma podpisane dobre umowy gdyz nie placi sie za przelewy pomiedzy bankiem i walutomate.

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Czy te usiaki to czytaja co publikuja, smiem watpic, przeczytawszy ich dziesiejsze ichnie wypociny:

Rising gasoline and food prices lifted U.S. consumer spending in March and the increase in overall inflation from a year-ago was the largest in 10 months, government data showed on Friday.

Rosnace ceny paliw i zywnosci przyczynily sie w marcu do wzrostu wydatkow konsumenckich i
wzrost calkowitej inflacji od zeszlego roku byl najwiekszy w ciagu ostatnich 10 miesiecy.

Znakiem tego ze im wydatki rosna nie dlatego ze ludziska wiecej kupuja a dlatego ze rosna ceny - uppps. Pozostaje pytanie czy kupuja ciagle tyle samo co poprzednio czy mniej.
Bo jezeli mniej no to gosp zacznie sie kurczyc, chyba.....

http://www.cnbc.com/id/42818477

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Usiaki ida do przodu ale jakos tak niemrawo, od dluzszego czasu zastanawiam sie jaki wplyw na gospodarki swiata bedzie miala cena ropy naftowej, ktora towrzyszy nam kazdego dnia czy to w postaci bezyny czy to szeroko pojetego plastiku, w kazdej rzeczy poza zywnoscia napotkamy na produkty pochodzace/wyprodukowane z ropy, ba nawet zywnosc tzn jej cena zalezy od cen ropy gdyz ja trzeba dowiezc do sklepow.
Kolejne prognozy w usiech sa redukowane w dol:

U.S. economic growth slowed more than expected in the first quarter as higher food and gasoline prices dampened consumer spending, and sent a broad measure of inflation rising at its fastest pace in 2-1/2 years.

Wzrost gospodarczy US w 1Q '11 spowolnil bardziej niz sie spodziewano gdyz wyzsze ceny zywnosci i paliw ograniczyly wydatki konsumentow i przyczynilo sie do wzrostu inflacji w stopniu najwyzszym w ciagu ostatnich 2.5 roku.

W glowniej mierze tak slabe wyniki sa tlumaczone pogoda, ktora w tym roku dala im niezle popalic.( o ile mnie pamiec nie myli poprzednia zima tez byla ciezka)

Co prawda w dalszej czesci artykulu ekonomisci przewiduja wzrost wydatkow konsumenckich
ale pod warunkiem ze beznyna nie bedzie drozsza niz 4$ za galon.

Jak na dzien dzisiejszy slabo to widze, przy rozszerzajacym sie konflikcie w Libii (inne panstwa czarnego ladu bogate w surowce tez zaczynaja podnosic reka na swoich rzadzacych) i ciagle rosnacym zapotrzebowaniu na rope w chinach ceny tzw surowej ropy raczej nie spadna.

Link - http://www.cnbc.com/id/42796520

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Info zawarte w ponizszym linku mowia tylko o prognozach ale moze sie sprawdza, co przy wzroscie eksportu przez Dude bedzie mialo mam nadzieje pozytywny skutek dla zyskow i przychodow firmy.

www.portalspozywczy.pl/mieso/w...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I cus jeszcze:

www.portalspozywczy.pl/mieso/w...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

TG pominales tak wazny dla nas akcjonariuszy artykul, zeby mi to bylo ostatni raz ;)

www.portalspozywczy.pl/mieso/w...

PKM DUDA wypracował w 2010 r. 32,3 mln zł zysku netto, przy przychodach niemal 1,5 mld zł i osiagnał marżę netto 2,2 proc. oraz marżę EBITDA 6,3 proc. - Podsumowujac ten przełomowy dla nas 2010 rok, Polski Koncern Miesny DUDA SA udowodnił swoją sprawność organizacyjną i operacyjną zdolność do generowania zysków. Wypełnialiśmy konsekwentnie powzięte wobec akcjonariuszy zobowiazania, które znalazły wyraz w osiągniętych wynikach i wzroście kursu akcji - oświadczył prezes Grupy, Maciej Duda.


Pozdr

TG - kiedys zacznie rosnac, moze krotko przed ogloszeniem wynikow Think
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

W zwiazku z wysoka cena ropy wiele firm uruchamia nowe projekty, zamawiaja platformy wiertnicze itd, i tu widze plus na najblizsze lata dla Makrum jako dostawce sprzetu dla szeroko pojetego sektora offshore.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

A tu potwierdzenie wczesniejszych info:

www.portalspozywczy.pl/technol...

Dzis byl maly szturm na akcje Elzab, wydaje mi sie ze to na wskutek info zawartej w powyzszym linku.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Wygrzebalem stary rprt z 19.04.11 i wg niego Comp bedzie zmuszony do zwiekszenia udzialu w ogolniej liczbie glosow a obowiazek ten wynika z art.73 ustepu 2 ustawy.

Czy Comp bedzie musial zaoferawac/skupic akcje po cenie nie nizszej niz 3.4pln?

www.elzab.com.pl/files/raport1...

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Siedze na tym GTC juz dosc dlugo i tak dobrych news o spolce jakie ukazaly sie w tym miesiacu juz dawno nie bylo a kursik strasznie kuleje...
Po przeczytaniu ponizszych artykolow wydaje mi sie ze firma rozwija sie prawidlowo, pieniadze inwestuje w nowe projekty co z czasem powinno przynosic przyzwoite zyski.

www.parkiet.com/artykul/25,104...

GTC odważniej wchodzi na rumuński rynek biurowy. Po sukcesie ukończonego pod koniec 2009 r. bukareszteńskiego kompleksu City Gate, uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych biurowców w Rumunii, spółka przygotowuje kolejny projekt w tym mieście. – Liczę, że powtórzy on sukces City Gate – mówił przy okazji publikacji wyników za IV kwartał Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC. Wiele wskazuje na to, że przedsięwzięciem, w które miałby się zaangażować deweloper, jest projekt biurowca Ana Tower.


budownictwo.wnp.pl/katowice-ru...

Spółka Globe Trade Centre zawarła umowę z firmą Ruch na wynajem powierzchni w Centrum Biurowym Francuska w Katowicach.
Dystrybutor prasy wynajął ponad 2, 4 tys. m kw. powierzchni na dwóch piętrach budynku. W sierpniu Ruch otworzy tam swoje centrum usług księgowych.


gospodarka.gazeta.pl/gospodark...

Firma deweloperska Globe Trade Centre (GTC) otwiera centrum handlowo-rozrywkowe Avenue Mall w chorwackim Osijeku, poinformowała spółka w komunikacie...
"Avenue Mall Osijek to już dziesiąte, nowoczesne centrum handlowe stworzone i zarządzane lub współzarządzane przez GTC. Planowane na ten rok otwarcie Galerii Arad, dysponującej 33.600 mkw. powierzchni najmu, a następnie Galerii Burgas o powierzchni 36.500 mkw., umocni sieć centrów handlowych GTC w krajach Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej. W naszych obiektach znajdzie się 380.000 mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia. Jednocześnie, nie będzie to nasze ostatnie słowo – w planach, na różnym etapie rozwoju mamy kolejne osiem centrów" – powiedział Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC, cytowany w komunikacie.

budownictwo.wnp.pl/trafiona-in...

Uprawomocniło się pozwolenie, przyznane Globe Trade Centre na budowę piątego budynku Platinium Business Park w Warszawie. Deweloper ten jeszcze w tym miesiącu rozpocznie jego wznoszenie, a zakończy roboty w drugim kwartale 2012 roku.
Już na tym etapie wynajęta jest ponad połowę powierzchni nowego biurowca, który będzie dysponował 11 tys. m kwadr. – informuje zarząd.


ale jak mowia cierpliwosc poplaca...

salute 3some
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

A moze to ponizsza informacja przyczynia sie do spadku kursu:

www.pb.pl/rss/a/2011/04/07/Eur...

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

A i owszem wozi sie gaz statkami - sa to odpowiednio LNG and LPG.
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

www.parkiet.com/artykul/9,1037...

www.parkiet.com/artykul/26,103...

Dzis intesywnie handlowano akcjami Elzaba i to chyba z nadzieja na realizacje przyjetego przez mniejszosciowego udzialowca Relpol scenariusza jakim jest wykup pozostalej czesci akcji przez Novitus. Cena min 3.4zl.


Exorigo chce odbić Elzab Novitusowi
Mniejszościowy akcjonariusz Elzabu kwestionuje prawo Novitusa do wykonywania głosów z posiadanego 66-proc. pakietu papierów zabrzańskiej firmy. Komisja Nadzoru Finansowego podziela jego interpretację. Prawnicy mówią co innego

Relpol2, który posiada akcje dające 6,38 proc. głosów w Elzabie, zażądał zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zabrzańskiej spółki. Domaga się zmian w radzie nadzorczej i statucie firmy. Mają się w nim pojawić zapisy ograniczające prawo akcjonariuszy do wykonywania głosów z maksymalnie 10 proc. papierów. Żeby w przyszłości odkręcić ten zapis, uchwała o zmianie statutu będzie musiała zapaść większością 90 proc. głosów.

Pozdrsalute

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Ponizsze info napawa optymizmem, tylko kurs jakis niemrawy. Zastanawiajace??? Czy az tak Maciek zrazil do siebie ludzi tymi opcjami, ze juz nikt nie interesuje sie spolka?

PKM DUDA wyszedł na prostą

Wynikiem netto 32,6 mln zł zakończył się 2010 r. dla Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA. Swój sukces Grupa zawdzięcza przede wszystkim skuteczności w realizowaniu postanowień Programu Restrukturyzacji DUDA 2012.


W samym IV kw. 2010 Grupa osiągnęła 7,5 mln zł zysku netto, przy przychodach 393,9 mln zł, których poziom był o 5,3% wyższy niż w analogicznym okresie roku 2009 i najlepszy w całorocznej działalności. Wynik EBITDA za ostatnie 3 miesiące ub. r. wyniósł 19,6 mln zł przekładając się na wzrost rentowności EBITDA, która w ostatnim kwartale wyniosła 5%. Po 12 miesiącach 2010 r. Grupa wypracowała dobry wynik netto na poziomie 32,6 mln zł i EBITDA w wysokości 91,3 mln zł, przy przychodach o wartości 1 455 mln zł, co pozwoliło wypracować 2,2% marży netto i 6,3% marży EBITDA w całym ubiegłym roku.

Czynnikiem napędzającym wzrost obrotów skonsolidowanych w ostatnim kwartale ub.r. były przychody eksportowe spółki dominującej, które rok do roku urosły o 117% i stanowiły aż 28% przychodów ogółem Spółki PKM DUDA S.A. w tym okresie. W sumie Grupa PKM DUDA poprawiła się w kategorii przychodów eksportowych o 74,7% w relacji do IV kw. 2009, a zestawiając osiągnięcia 12 miesięcy 2010 r. z całym 2009 r. ten progres wyniósł 29%.

„Cieszę się, że nasze całoroczne wysiłki tak pozytywnie przełożyły się na wynik finansowy Grupy. Konsekwencja i skuteczność w realizowaniu Programu DUDA 2012 pozwoliły nie tylko zrestrukturyzować majątek Grupy, co zaowocowało redukcją kosztów i poprawą efektywności operacyjnej, ale również odbudować potencjał długookresowego wzrostu, co, mam nadzieję, spotka się z uznaniem naszych akcjonariuszy” – mówi Prezes Spółki Pan Maciej Duda.

W grudniu ub. r. PKM DUDA SA zrealizowała kolejne postanowienia porozumień zawartych z bankami w ramach inalizacji postępowania naprawczego oraz cele emisyjne akcji serii H. Dzięki środkom pozyskanym z czerwcowej emisji akcji Spółka skorzystała z przewidzianego w Umowie Opcji Buy Back z dnia 24 lipca 2009 r. prawa odkupu celem umorzenia od Kredyt Bank S.A., ING Bank Śląski S.A., PKO BP S.A., BRE Bank S.A. i BZ WBK S.A łącznie 30.889.143 akcji Spółki serii I po średniej cenie jednostkowej 1,26 zł oraz spłacenia części kredytu podporządkowanego w wysokości 16.277.683,23 zł udzielonego przez Pekao SA. W dniu 29 grudnia PKM DUDA SA stała się właścicielem ww. liczby własnych papierów wartościowych stanowiących 9,99% udziału w kapitale zakładowym Spółki.

Działania prowadzone w ramach Programu Restrukturyzacji DUDA 2012 przyniosły Grupie 3,1 mln zł oszczędności w IV kw. i 12,5 mln zł w całym 2010 r., co stanowi 156% planu budżetowego przyjętego przez Zarząd w ubiegłym roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, PKM DUDA planuje w okresie 2010-2014 uzyskać łącznie co najmniej 80 mln zł korzyści finansowych z działań restrukturyzacyjnych.

www.pkmduda.pl/?pid=relacje_ne...

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Elzab nie oglosi wezawania, co uwazam za oszustwo, gdyz ja np zrezygnowalem z wezwania przez Novitus wlasnie ze wzgledu na lepsza oferte Elzab, teraz wynika ze to byla zagrywka wlasnie po to by zniechecic do sprzedazy akcji Novitusowi. Polski grajdol, jak sam nie zarobisz to nic nikt ci nie da, ot polskie inwestowanie.angry3
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

A co wy tak sie czepiacie tych sympatycznych zwierzat tzn Łosi....

Angel
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

krewa napisał(a):
co jest do jasnej? przecież nie korzystam z innego źródła i przed udzieleniem odpowiedzi sprawdziłem, że wyniki sprzedaży detalicznej podadzą we wtorek o 14:30 naszego czasu.
szkoda, że printscreena nie zrobiłem. no i wyszedłem na łosia ;)

edit: ano wyszedłem. we wtorek, 14 grudnia wyniki detalu. a dzisiejsze są podstawą do prognozowania wtorkowych, gdyż obejmują tylko supermarkety.

@Buldi, nie myślałeś, by farmaceutą zostać? z aptekarską dokładnością ustawiliśmy się... tyle, że o 1 punkt za wysoko. ale dzień jeszcze się nie skończył.


Alez na mnozyli tych wskaznikow, ciekawe czy ktokolwiek to wszystko ogarnia :).

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I o tym mowie tzn pisze. Dzieki. Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Thursday is another heavy day for economic news,...

On the data front, weekly jobless claims are reported at 8:30 a.m. and pending home sales are at 10 a.m. Retailers report monthly sales for November, which includes the important Black Friday and Thanksgiving weekend shopping results.

Wydaje mi sie ze to bedzie w Thursday czyli w czwartek czyli dzis.....?
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

30h sesyjnych tzn. kiedy?
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Jezeli rprt o listopadowej sprzedazy w usiech bedzie bardzo pozytywny to obawiam sie ze ten poziom 2709 przebija w mgnieniu oka, a wszystko wskazuje na to ze beda dobre.

Monthly sales reports from retailers in November are expected to be strong, fueled by early holiday promotions and strong sales over the Thanksgiving weekend.

Oczekuje sie, ze miesieczny raport sprzedazy detalicznej za miesiac listopad bedzie bardzo pozytywny, napedzany wczesniejszymy swiatecznymi promocjami i dobra sprzedaza w ciagu wekendowego swieta dziekczynienia.

http://www.cnbc.com/id/40435613

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I prosze, usiaki nie sa zainteresowani upadkiem UE.

Stocks added to strong gains and the dollar plunged on the first day of December trading after news the U.S. would be willing to back a larger European financial stability fund.

Po publikacji wiadomosci ze US beda chcialy wesprzec europejski fund stabilizacyjny, indeksy zwiekszyly swoje wzrosty a dolar zanurkowal.

http://www.cnbc.com/id/40454217

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Calkiem nieznajgorsze dane z China:

The official purchasing managers' index (PMI) rose to a seven-month high of 55.2 in November from 54.7 in October, the China Federation of Logistics and Purchasing said on Wednesday.

Wskaznik PMI obrazujacy dzialalnosc produkcyjna wzrosl w listopadzie do poziomu 55.2 z 54.7 w pazdzierniku.

It is the 21st straight month that the official PMI has stood above the threshold of 50 that demarcates expansion from contraction.

Jest kolejny 21wszy miesiac ze wskaznikiem PMI powyzej 50, ktory do oddziela wzrost od recesji.

W tym samym art. wyrazono zaniepokojenie 2 innymi wskaznikami tj. Consumer Price Index (CPI) i the producer price index (PPI), ktore to wskazniki rosna i beda wywieraly presje inflacyjna co moze oznaczac koniecznosc zacisniania polityki monetarnej przez Chiny.

http://www.cnbc.com/id/40443084

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

As of late morning, all the major indexes were on track for the worst November performance in two years.

Zanosi sie na najgorszy listopad od 2 lat dla gield w usiech, co moze stanowic dobra podstawe dla rajdu sw mikolaja.

Pozdr
thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Na dzien dzisiejszy na tapecie sa:

Home prices fell 1.5 percent in September, according to the Case-Shiller house price index. Nationally, home prices fell 2 percent from a year earlier. Economists had expected home prices to rise 1.0 percent in September.

Wg indexu Case-Shiller, we wrzesniu ceny domow spadly o 1.5%, podczas gdy spodziewano sie wzrostu o 1%.

i:

The spread between Italian and German 10-year government bond yields, and between Irish and German 10 year yields, hit a lifetime euro high. The market moves proved the recent bailout of Ireland hadn't drawn a line under concerns over Europe's debt situation.

Roznica w oprocentowaniu pomiedzy wloskimi a niemieckimi obligacjami oraz pomiedzy irlandzkimi i niemieckim jest najwieksza od chwili wprowadzenia euro. Czyli pogram pomocowy dla irlandii nie wyeliminowal obaw co do sytuacji w europie.

Skrot - http://www.cnbc.com/id/40428524

Pozdr

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Affinity napisał(a):
limagraf napisał(a):


Meanwhile, Chinese shares sank nearly 4 percent to a one-month low on reports that China will unveil food price controls and crack down on commodity speculation to contain inflationary pressure.

Chiny zamierzaja uwolnic ceny i tu moze byc powod do spadkow.


Nie chciałbym burzyć tezy, ale czy tu nie jest napisane, że:
"Chiny ujawnią niedługo plany nałożenia ograniczeń cenowych i będą ostrzej walczyć ze spekulacją dobrami w celu opanowania presji inflacyjnej"?


Dzieki za korekte, masz w 100% racje, tak to wlasnie chodzi im o przejecie kontroli nad cenami.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Panowie nie ma co ukrywac, ale obecne ceny surowcow sa lub byly napedzane przez nieslabnaca gospodarke chin a teraz:

Meanwhile, Chinese shares sank nearly 4 percent to a one-month low on reports that China will unveil food price controls and crack down on commodity speculation to contain inflationary pressure.

Chiny zamierzaja uwolnic ceny i tu moze byc powod do spadkow.

Pozdr
salute Think
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I mamy decyzje:

www.parkiet.com/artykul/9,9854...

Ciekawe kiedy oglosza skup????

Pozdr
salute Pray thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Wczorajszy wzrost przy historycznie najwyzszym volumenie i dzisiejsza kontynuacja napawa optymizmem.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Frog zgodze sie z toba ze to jeszcze nie koniec hoosyyy.

FED bedzie robil wszystko co w jego mocy aby pobudzic gospodarke usiakow a jego kolejne etapy pomocy w postaci tzw QE, czyli skupowania obligacji ma na celu windowania gield ku nowym max. co ma przyczynic sie do wzrostu zaufania firm co do dalszej przyszlosci czyt. lepszej przyszlosci a tym samym wzrostu zatrudnienia i wzrostu wydatkow przez konsumentow :

"The idea of pushing stock prices higher is to boost business confidence and create a positive wealth effect of consumers to boost consumption, at least for those who are in the investing and savings class," Knapp said. "That's really the game and that's what they're playing for."

http://www.cnbc.com/id/40008029

Wg mnie bardzo istotnym czynnikiem hamujacym gospodarki na calym swiecie bede ceny surowcow, ktore juz prawie sa na poziomach sprzed kryzysu, a to juz powoli odzwierciedla sie na wynikach polskich spolek.

Pozxdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Czy ktokolwiek jest wstanie zmusic FED to zaprzestania tego precederu? Niby fajnie, bo gieldy na wiesc o tej decyzji zanotowaly roczne maksima, ale w dlugim terminie takie dzialanie wydaje sie byc szkodliwe. Przepychanki pomiedzy wielkimi tego swiata moga zasiac ziarno niepewnosci na gieldach.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Zastanawia mnie dlaczego KOV pakuje sie w jakies niepewne projekty, skoro BP obecnie pozbywa sie udzialow w kilki projektach aby pokryc koszta sprzatania GOM?
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

www.parkiet.com/artykul/9,9835...

Ciekawy artykul, ani slowem nie wspomniano w nim o Novitus-ie, czyzby szykowali sie na odparcie ataku i zebrali akcje z rynku powyzej 3.4zl. Teoretycznie kase maja, to ja poczekam na te 4zl.
Pozdr
thumbright salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I jeszcze to:

gospodarka.gazeta.pl/gospodark...

Czy to zwykla nagonka anali czy faktycznie zle sie dzieje w Polimie???? Ogolnie firma ma dobre perspektywy, podpisuje nowe kontrakty, spodziewane sa duze inwest. w odnowienie systemow przeslylowych w energetyce, w ktorych to Polim sie specjalizuje i wiele innych plusow. No ale jak Solosft napisal - integracja w grupie czyni swoje spustoszenie.
Swego czasu taki manewr zrobili na GTC i kurs polecial na 19zl i potem szybko wrocil powyzej 20zl.

d'oh! Pray Think angry3
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

WatchDog napisał(a):
Frąckowiak bierze za swoją robotę ze 300 zł za godzinę plus VAT (najmarniej!), SW też 300 zł plus VAT ale rocznie, za to nie za jedną spółkę, tylko za ponad 440. binky


Nie wiem za bardzo co z powyzszego wynika - czy ze bardzo drodzy, ich opinia jest nic nie warta, WD robi to samo za mniej .....?

salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Stanowisko Zarządu ELZAB S.A. dotyczące wezwania na sprzedaż akcji ELZAB S.A. ogłoszonego przez NOVITUS S.A.

www.elzab.com.pl/files/raport4...

Zgadzam sie z wnioskiem ostatecznym, ktory mowi ze:

Majac na wzgledzie powyzsze podstawy, zalozenia i zastrzezenia, jak rowniez uwzgledniajac inne kwestie uznane przez Grant Th. Frackowiak za istotne na dzien sporzadzenia niniejszego pisma, wyrazamy opinie, iz cena akcji w Wezwaniu proponowanym akcjonariuszom Spolki zgodnie z warunkami Wezwania jest nizsza niz oszacowana przez Grant Th Frackowwik Sp zoo wartosc godziwa akcji.

Pozdr
thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Kilka news jakie udalo mi sie wyszperac na cnbc:

Traders have been anticipating the Fed would buy between $500 billion and $1 trillion in Treasurys to drive interest rates lower and encourage lending and spending. However, a report in The Wall Street Journal said the Fed's bond purchases might amount to a few hundred billion dollars over several months, which would fall short of those predictions.

''Handlowcy spodziewali sie ze FED moglby zakupic obligacji za sume od 500 do 1mld aby obnizyc oprocentowanie kredytow i wspomoc pozyczki i wydatki. Aczkolwiek, rprt zamieszczony w WSJ mowi ze FED przeznaczy na wykup obligacji tylko kilkaset mln $ i to na przestrzeni kilku miesiecy, a to jest mniej niz sie spodziewano.

I to wydaje sie byc glowna przyczyna ostatnich spadkow.

Meanwhile, fund manager Jeremy Grantham, released an attack on the Fed policies in a note to clients, calling the strategy of "manipulating asset prices through artificially low rates and asymmetric promises of help in tough times" dangerous and destabilizing to the economy.

W powyzszym JG przypuscil atak na FED, podajac ze obecna polityka FEDu jest niebezpieczna i destabilizujaca gospodarke.

In the day's economic news, sales of new U.S. single-family homes rose more than expected at 6.6 percent in September after weakest summer in nearly five decades, according to the Commerce Department.

Wrzesniowa sprzedaz nowowybudowanych domow jednorodzinnych wzrosla o 6.6% czyli bardziej niz oczekiwano po bardzo kiepskim/najslabszym lecie na przestrzeni ostatnich 5 dekad.

Meanwhile, September durable goods orders rose 3.3 percent, beating expectations. The previous month saw a decline of 1.3 percent.

Ponadto, zamowienia dobr trwalego uzytku wzrosly o 3.3%, znacznie lepiej od oczekiwan i lepiej od miesiaca poprzedniego kiedy to odnotowano spadek o 1.3%.

I cus jeszcze:

US companies are hoarding almost $1 trillion in cash but are unlikely to spend on expanding their business and hiring new employees due to continuing uncertainty about the strength of the economy, Moody's Investors Service said on Tuesday.

Z nieoficjalnych danych wynika ze koncerny amerykanskie maja okolo 943mld gotowki ale jest malo prawdopodobne aby mialy wydawac te kase na zwiekszanie produkcji i zatrudnienie nowych pracownikow z powodu niepewnosci co do stanu gospodarki i dalszego jej rozwoju.
Na koniec 2008 roku firmy amer mialy 775mld in cash.

Powyzsze dane raczej nie wskazuja na to by mialo przyjsc tornado i spowodowac gwaltowne spadki na rynkach akcji.

http://www.cnbc.com/id/39863732

Pozdr
salute


Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Na dzien dzisiejszy efekt jest taki ze zawiezili notowania:

Po rozpatrzeniu wniosku spółki HMSG S.A. o zawieszenie notowań akcji tej
Spółki w związku ze zmianą ich wartości nominalnej, Zarząd Giełdy na podstawie
§ 11 ust. 1 pkt 1) Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu postanawia zawiesić obrót akcjami spółki HMSG S.A. począwszy od dnia 25 października 2010 r. do dnia
10 listopada 2010 r. (włącznie).

Pozdr

I co dalej d'oh!
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Oj co sie dzieje na naszym Polimie, czy ktos cos wie i pozbywa sie papiera, czy wie i obniza kurs i pakuje?????

Kolejny news (raczej pozytywny) a my dalej pionowo w dol.

www.bankier.pl/wiadomosc/Polim...

Moja cierpliwosc sie konczy - Pray salute
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Jest decyzja sadu:

link

HMSG SA informacja o rejestracji przez sąd zmiany wartości nominalnej i liczby akcji

Jaki moze byc efekt tego scalenia?

Pozdr#
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

www.parkiet.com/artykul/9,9778...

Elzab: W planach skup własnych akcji......

Czyzby rozpoczela sie walka o przejecie kontroli nad Elzabem. Chyba jeszcze potrzymam swoj pakiecik, a noz pojdziemy troche w gore.

Pozdr
salute thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Tak sie zastanawiam pod co te indeksy rosna????

A fakty sa takie:

Weekly jobless claims rose 13,000 for the week ending Oct. 9 to 462,000, according to the U.S. Department of Labor. Analysts had expected a rise of only 5,000 claims, according to Briefing.com. Continuing claims fell to 4.4 million from 4.5 million

Wzrost podan o zasilki o 13k do 462k w tyg konczacym sie 9.10, oczekiwano 5k.

The overall producer price index rose 0.4 percent in September, while core PPI, which excludes volatile food and energy prices, rose 0.1 percent. The increase was more than expected by economists polled by Reuters, who expected overall prices to rise 0.2 percent.

We wrzesniu wskaznik inflacji wzrosl do 0.4%, podaczas gdy PPI podstawowe, ktore nie obejmuje zywnosci i energi wyniosl 0.1%. Wzrost byl wyzszy niz oczekiwano - 0.2%.

In financial news, a closely-watched index from RealtyTrac showed foreclosure activity in September rose on both a monthly and annual basis for the first time in four months.

Rynek nieruchomosci tez zaskakuje na minus, gdzie zarowno miesieczne jak roczne wskazniki obrazujace ilosc przejec domow przez banki wzrosly po raz 1wszy od 4 miesiecy.

Na naszym polskim podworku tez zapowiada sie ciezki rok z wyzszym vatem i zapowiedziamy kolejnych obciazen podatkowych jezeli sytuacja ekonomiczna sie pogorszy.

Nie jest to powod do jakis gwaltownych spadkow ale do wzrostow rowniez.


Tymczasem francuzi sie zawzieli i strajkuja na calego, kiedy skoncza nie wiadomo...
Pilot ktory nas wprowadzal na kotwicowisko sam powiedzial ze Francja to ostatni twor komunistyczny w Europie Angel Jak dlugo????

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Czy to dobrze czy zle? I co z tym fantem zrobic?
Jakie sa scenariusze?
Dzieki za info.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

wujek_staszek napisał(a):
Ja już przestałem czytać informacje o tych kontraktach. Im lepiej tym gorzej. :)


Masz racje wujku, az przykro czytac i patrzec na kurs.

Ale nic to, nie poddaje sie:

Polimex-Mostostal blisko kontraktu za 1,15 mld zł

Konsorcjum Polimex-Mostostal złożyło najlepszą ofertę w przetargu na projekt i budowę 40 km autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn w województwie łódzkim. Wartość oferty to 1,15 mld zł brutto.

Podpisanie umowy planowane jest na styczeń 2011 roku. Od tego momentu wykonawca będzie miał 32 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie autostrady. Oddanie A1 od Strykowa do Tuszyna nastąpi w drugiej połowie 2013 roku – czytamy w komunikacie.

W przetargu wpłynęło 11 ofert. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem Polimex-Mostostal SA, które zaoferowało za zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka A1 cenę brutto ok. 1,15 mld zł. Kwota jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to ok. 1,57 mld zł – czytamy dalej.

W tym roku moga miec slabsze wyniki, ale to jest wynikiem pogody a nie sytuacji gospodarczej. Jak narazie kurs euro/zloty jest stabilny i to tez bedzie mialo wsplyw na wyniki - mam nadzieje ze na plus.

Pzdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

PZ Cormay chce pozyskać do 40 mln zł

Walne zgromadzenie akcjonariuszy PZ Cormay zdecydowało w piątek o emisji 6 mln nowych akcji, z których spółka chce pozyskać do 40 mln zł i wydać na przejęcie i dokapitalizowanie amerykańskiej firmy oraz zwiększenie mocy produkcyjnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Prywatna emisja akcji może nastąpić w listopadzie i będzie skierowana przede wszystkim do obecnych akcjonariuszy, którzy będą preferowani w nabywaniu walorów (ale nie w ramach prawa poboru).Pozyskane środki spółka przeznaczy na przejęcie firmy z USA. Dzięki przejęciu oraz dalszemu zwiększeniu sprzedaży przychody Cormaya, mogą sięgnąć w 2011 roku 100 mln zł.

Na ten cel zamierzamy przeznaczyć maksymalnie 15 mln zł. Dodatkowo chcemy zasilić kapitał obrotowy oraz pomóc w rozwoju - na ten cel przeznaczymy 9 mln zł. Ta firma ma bardzo bogate zaplecze technologiczne, ale brakuje jej środków na rozwój. Dzięki tej akwizycji przejmiemy wysokie marże i uzupełnimy naszą ofertę o 30 nowoczesnych odczynników - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Tuora, prezes Cormay.

Wejście na ten rynek bez przejęcia zajęłoby nam wiele lat i kosztowało dziesiątki milionów złotych. A tak, od stycznia poprzez rentowną spółkę wejdziemy na gigantyczny rynek USA, którego udział w globalnej diagnostyce wynosi 34 proc. Więcej niż Chiny, Rosja i Indie razem wzięte. Rok temu w taki sam sposób (emisja prywatna - przyp. red.) z wielkim sukcesem przejęliśmy szwajcarskie Orphee, teraz czas kolejne przejęcie - dodał.

Za środki pozyskane z emisji akcji spółka planuje także budowę zakładu w Lublinie. Nowy zakład będzie produkował odczynniki do biochemii i hematologii. Inwestycja ma również objąć budowę montażowni aparatów.

Ten wydatek bardzo szybko nam się zwróci, popyt mamy zapewniony, brakuje nam mocy. Środki przeznaczymy także na rozwój w dziedzinie immunologii - dodał Tomasz Tuora.

PZ Cormay jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego. Firma produkuje i sprzedaje testy in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, kardiologii oraz serologii grup krwi.Spółka oferuje też automatyczne analizatory biochemiczne i hematologiczne. W jej ofercie jest również zautomatyzowany system do analizy parazytologicznej oraz próżniowy system pobierania krwi.Obecnie kapitał PZ Cormay dzieli się na 24.861.977 akcji.

Jeszcze jak akcje byly po 2.5 czulem ze to dobra firma ale malo kto sie nia interesowal, zadawalem sobie pytanie dlaczego? Teraz patrzac na kurs i takze na poczynania zarzadu widac ze mialem racje. Trzymam kciuki.
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Dzisiaj przedzieralem oczy ze zdumienia, takiego ruchu na Elzabie juz dawno nie widzialem.
Ciekawe czy ktos zbiera pod jakies info, czy ktos po prostu probuje podbic kurs.
Tymniemniej moze byc ciekawie w nadchodzacych dniach/miesiacach majac na uwadze wczesniejsze info.
Pozdr
salute thumbright Dancing
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

U.S. nonfarm payrolls fell 95,000 last month, more than expected, mainly due to the loss of government jobs. Private sector jobs rose by 64,000, less than expected. The unemployment rate remain unchanged at 9.6 percent.

W sektorze poza rolniczym odnotowano spadek zatrudnienia o 95k czyli wiecej niz oczekiwano, glownie z powodu redukcji zatrudnienia przez rzad. W sektorze prywatnym natomiast zatrudnienie wzroslo o 64k - mniej niz oczekiwano. Stopa bezrobocia pozostala na niezmienionym poziomie 9.6%.

http://www.cnbc.com/id/39551681

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Polimex-Mostostal zbuduje bibliotekę w Poznaniu

W czwartek 7 października 2010 r., Polimex-Mostostal zawarł kontrakt na budowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Wartość kontraktu to 44 477 128,92 zł netto.
Kontrakt realizuje konsorcjum w składzie Polimex-Mostostal jako lider oraz “Master” Emil Borys sp. jawna – partner.

Budowa zostanie zakończona w kwietniu 2012 roku.

salute thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Hej Dudziarze:

Co prawda ponizsze info bylo znane od dawna, ale widac ktos uznal ze nalezy ten fakt przypomniec:

PKM Duda łączy spółki

Mięsna spółka łączy dwa podmioty zależne – Makton i Stół Polski. Ma powstać silna marka dystrybucyjna.
Centrum Mięsne Makton zajmuje się hurtowym handlem mięsem i jego przetworami oraz jest jednym z największych polskich dostawców mięsa i wędlin do detalu tradycyjnego. Działa na rynku warszawskim, krakowskim, śląskim i poznańskim. Posiada sieć ponad 400 sklepów patronackich.

Stół Polski też specjalizuje się w hurtowym handlu mięsem, ale głównie na rynku warszawskim i Podlasiu.

„Połączenie spółek stanowi realizację programu restrukturyzacji i ma na celu integrację funkcjonalną oraz operacyjną segmentu dystrybucyjnego grupy kapitałowej PKM DUDA, zbudowanie silnej marki organizacji dystrybucyjnej, wzrost konkurencyjności oraz poprawę wyników i redukcję kosztów operacyjnych” – podkreśla zarząd w komunikacie.

Pozdr i trzymam kciuki
salute Pray

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I cus jeszcze:

Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli
01.10. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli, oferta prawdopodobnie złożona będzie w konsorcjum z partnerem, który dostarczy turbinę - poinformował PAP Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu Mostostalu.
"Zamierzamy złożyć ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli. Intensywnie pracujemy nad jej przygotowaniem, myślę, że byłaby realizowana w konsorcjum, gdzie konsorcjant dostarczyłby turbiny, a resztę, może także kocioł, powinniśmy zrobić sami z wykorzystaniem naszego biura projektów" - powiedział PAP Jaskóła.

Inwestycja w Stalowej Woli realizowana jest wspólnie przez Elektrownię Stalowa Wola, należącą do grupy Tauron PE, oraz PGNiG.

Gazowo-parowy blok energetyczny o mocy 400 megawatów ma powstać do połowy 2014 roku. Będzie opalany gazem ziemnym. Rocznie blok będzie zużywał ok. 550 mln metrów sześciennych gazu. Gorąca woda będzie wykorzystywana na potrzeby komunalne Stalowej Woli i Niska. Natomiast parę technologiczną będą użytkować pobliskie zakłady przemysłowe.

Z wcześniejszych informacji wynika, że szacowany koszt całej inwestycji to około 2 mld zł, a wyłonienie wykonawcy planowane jest do końca tego roku.

Prezes Jaskóła powiedział też, że spółka jest w gronie chętnych na budowę bloku w Opolu i Kozienicach, gdzie jest zakwalifikowana do kolejnego etapu. (PAP)

stooq.pl/n/?f=367105&searc...


Konsolidacja wyników Polimeksu i spółek zależnych planowana od 1 stycznia 2011
01.10. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal spodziewa się zatwierdzenia prospektu emisyjnego w październiku, konsolidacja wyników spółek zależnych ma nastąpić od pierwszego kwartału 2011 roku - poinformował PAP Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu Mostostalu.
"Konsolidacja idzie dobrze, walne zgromadzenia spółek zależnych przyjęły pozytywne uchwały. W tej chwili pozostaje jeszcze sprawa weryfikacji prospektu emisyjnego przez KNF. Myślę, że do końca października powinniśmy mieć decyzję Komisji, rejestracja nastąpiłaby z końcem roku, a konsolidacja wyników od 1 styczna 2011 roku" - powiedział PAP Jaskóła.

Portfel zamówień Polimeksu Mostostalu wynosi 11,5 mld zł.

"Wraz z konsorcjantami nasz portfel zamówień to około 11,5 mld zł, a nasz udział to około 9 mld zł" - powiedział.

Po pierwszym półroczu 2010 roku, portfel spółki bez konsorcjantów wynosił 7,8 mld zł. (PAP)

stooq.pl/n/?f=367119&searc...

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Witam w klubie zniecierpliwionych, ostatnie zachowanie kursu jest dla mnie zagadka, wig20 wspina sie powoli do gory a Polim jak zaczarowany w dol - bez przyczyny, tzn. my nic nie wiemy, chyba ze cos w najblizszym czasie sie pokaze????

Pozdr
d'oh! Pray
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Nowe Kontrakty i rekomendacja:

Ipopema podniosła wycenę dla Polimeksu do 5 zł, nadal rekomenduje 'trzymaj'


Warszawa, 27.09.2010 (ISB) – Dom Maklerski Ipopema podniósł cenę docelową dla akcji spółki Polimex-Mostostal do 5,00 zł z 4,80 zł i utrzymał rekomendację na poziomie "trzymaj", wynika z raportu datowanego na 15 września, odtajnionego w poniedziałek.

W dniu wydania raportu kurs akcji spółki wynosił 4,45 zł, a w poniedziałek na zamknięciu sesji za akcję spółki trzeba było płacić 4,35 zł, po spadku o 0,91%. (ISB)

www.bankier.pl/wiadomosc/Ipope...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Dane....z usiech, co one nam mowia i kto za nimi nadazy:

Consumer Sentiment Is Better Than Forecast, But Still Weak

U.S. consumer sentiment improved more than expected in September, but was still stuck at its weakest level in more than a year due to economic worries among upper-income families, a survey released on Friday showed.

CS jest lepszy niz prognozy, ale wciaz slaby

US CS we wrzesniu wzrosl bardziej niz sie spodziewano, ale wciaz pozostal na najnizszym poziomie od poonad roku spowodu obaw wsrod rodzin o wiekszych przychodach.

The Thomson Reuters/University of Michigan's final September reading on the overall index on consumer sentiment stood at 68.2, up from a preliminary figure of 66.6 but down from 68.9 in August.

UoM indeks wyniosl 68.2 i byl wyzszy od oczekiwanego 66.6 ale nizszy od odczytu w sierpniu ktory wyniosl 68.9.

The survey's gauge of consumer expectations rose to 60.9 from 59.1 in the preliminary September data and above a forecast of 60.0. Despite the bounce, it was below August's 62.9 and was still the lowest reading since March 2009.

Wskaznik oczekiwan konsumentow wzrosl do 60.9 z 59.2 jaki byl wstepnie skalkulowany i powyzej prognozy 60.0. Pomimo tego wzrostu, byl ponizej odczytu z sierpnia 62.9 i byl to wciaz najnizszy odczyt od 2009 roku.

The measure on consumers' 12-month economic outlook improved to 61 from to 59 in the preliminary September data. It was at the lowest since April 2009 and was down 8 points from August.

12sto miesiczna prognoza ekonomiczna przeprowadzona wsrod konsumentow poprawila sie do 61 z uprzednio skaluwanych 59, ale byla na najnizszym poziomie od kwietnia 2009 i byla gorsza o 8 pts od prognozy sierpniowej.

Czytajac te ich raprty, na 1wszy rzut oka wydaje sie byc fantastic ale jak sie czlowiek wczyta w to doglebnie to juz pink to juz nie jest.

Nalezy jeszcze pamietac ze Obama zamierza wycofac sie ze zwolnien podatkowych dla grupy osob z zarobkami powyzej 250k co tez bedzie mialo wplyw na ich gospodarke.

I co dalej....

salute
Pozdr

Co do sytuacji ekonomicznej na moim podworku to widze znaczna poprawe, ale czy i jak dlugo bedzie ona trwala tego nie wie nikt.
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Coraz lepiej pisza o Dudzie i perpektywach:

Zrodlo - www.parkiet.com/artykul/971678...

PKM Duda obiecuje coraz lepsze wyniki finansowe
Zdaniem analityków drugie półrocze dla mięsnej spółki będzie udane. Cały rok upłynie pod znakiem restrukturyzacji. W 2011 r. przyjdzie czas na przejęcia. Na celowniku są firmy o obrotach ponad 100 mln zł.
W ciągu trzech ostatnich miesięcy akcje Polskiego Koncernu Mięsnego Duda zdrożały o około 23 proc. W piątek wyceniono je na 1,43 zł. Zdaniem analityków spółka wychodzi na prostą, a prowadzona restrukturyzacja przynosi pozytywne rezultaty. – Kroki podjęte dotychczas przez zarząd oceniam pozytywnie. Jeżeli dalsze działania nadal będą przyczyniały się do poprawy wyników spółki, powinno to znaleźć odzwierciedlenie w kursie jej akcji – uważa Monika Kalwasińska, analityk Domu Maklerskiego PKO BP.

Wtóruje jej Tomasz Manowiec z BM BGŻ. – Nie spodziewam się, żeby drugie półrocze nas rozczarowało. Sezonowość nie powinna znacząco wpłynąć na wyniki, a dodatkowo pojawią się zapewne niewielkie jednorazowe zyski ze sprzedaży majątku oraz niższe koszty finansowe po redukcji długu – mówi. Jego zdaniem w tym roku grupa może wypracować 30–35 mln zł zysku netto. – Kolejny rok może być jeszcze lepszy – dodaje.

Zdaniem ekspertów pewną przeszkodą w dalszej poprawie wyników może być jednak niekorzystna sytuacja na rynku surowcowym. – Te kwestie są poza kontrolą zarządu PKM Duda, spółka może jedynie próbować się do nich dostosować – mówi Kalwasińska.


Porządki wciąż trwają
W pierwszej połowie roku PKM Duda miał 17,7 mln zł zysku netto wobec aż 84 mln zł straty rok wcześniej. Co ważne, tegoroczny wynik został wypracowany bez większego wpływu transakcji jednorazowych.– Żeby poprawiać wyniki w kolejnych latach, PKM Duda musi się skupić na trwałej poprawie marży brutto. A to pewnie będzie się wiązało z usprawnieniem procesu uboju i rozbioru mięsa – uważa Kalwasińska. Jej zdaniem po wysokim (20 proc. – red.) spadku sprzedaży w pierwszym półroczu w kolejnych latach spółka powinna skoncentrować się na zwiększaniu przychodów.

Zarząd PKM Duda podkreśla, że firma stara się zwiększyć sprzedaż nie tylko w Polsce, ale również za granicą. – Na Ukrainie będziemy rozwijać dystrybucję w celu zwiększenia wolumenów sprzedaży – mówi Maciej Duda, prezes spółki.

Zaznacza jednak, że koncentruje się ona tylko na rentownej działalności. – W związku z niestabilną polityką Ukrainy w zakresie produkcji roślinnej wycofujemy się z tego segmentu. Koncentrujemy się na podstawowym biznesie, czyli na uboju trzody chlewnej i przetwórstwie wędlin – podkreśla prezes. Dodaje, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy spółka podpisała przedwstępne umowy dotyczące sprzedaży elewatorów w Polsce (za prawie 22 mln zł) oraz aktywów na Ukrainie (3,5 mln USD).

Analitycy podkreślają, że sprzedaż zbędnego majątku przyniesie dodatkowe środki, które będzie można wykorzystać na zmniejszenie zadłużenia. Tym samym spółka będzie miała możliwość pozyskania finansowania nowych inwestycji.

– Trzeba pamiętać, że w tym roku poziom wydatków inwestycyjnych został istotnie ograniczony. Taka sytuacja nie może trwać w nieskończoność, bo odbije się to niekorzystnie na dalszym rozwoju firmy – mówi Kalwasińska.


Przejęcia? Tak, ale raczej nie w tym roku
PKM Duda w ubiegłym roku wybronił się przed upadłością. Prezes Duda podkreśla, że w tym roku zarząd koncentruje się na restrukturyzacji. Na przejęcia przyjdzie czas prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Giełdowa spółka jest zainteresowana podmiotami, których roczne przychody przekraczają 100 mln zł. W grę wchodzą m.in. producenci, którzy mają silne marki, oraz dystrybutorzy mięsa i wędlin.

Przejęcia pochłonąć mają większość ze 100 mln zł, które giełdowa spółka chce przeznaczyć na realizację strategii w ciągu najbliższych dwóch lat.Branża mięsna w Polsce jest bardzo rozdrobniona. Udziały dwóch największych firm – czyli Animeksu oraz Sokołowa – nie przekraczają 25 proc. Ta pierwsza należy do amerykańskiego koncernu Smithfield, a druga jest kontrolowana przez fiński HK Ruokatalo oraz duński Danish Crown.


Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Ah te rekomendacje i kto tu ma racje:

GTC: Erste nadal rekomenduje "trzymaj"
Analitycy Erste Securities podtrzymali rekomendację „trzymaj” dla akcji GTC i obniżyli cenę docelową do 23,10 zł, wynika z raportu datowanego na 24 września, ujawnionego w piątek.

Rekomendację wydano przy cenie 22,66 zł. W piątek około godziny 14:00 za akcje spółki płacono na GPW 22,40 zł.

„Obniżyliśmy nieznacznie cenę docelową po słabszych wynikach II kw. 2010. Wciąż widzimy oczekiwaną słabość w mieszkaniówce w regionie środkowoeuropejskim, który odpowiada za 37% portfolio spółki. Tymczasem motorem dla spółki jest dynamiczny rynek warszawski, gdzie m.in. dochodzi o rewaluacji wartości nieruchomości” – czytamy w raporcie.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Wywiadzik z PRN:

22.09. Warszawa (PAP) - GTC planuje oddać do użytku w całym 2010 roku 94.000 mkw powierzchni, w kolejnych latach będzie to 129.000 mkw w 2011 i 213.000 mkw w 2012, przy założeniu, że spółka nie sprzeda żadnych budynków na koniec 2012 roku będzie ona dysponować 872.000 mkw powierzchni pod wynajem. Przedstawiciele spółki oczekują spadku stóp kapitalizacji i wzrostu czynszów - poinformował na środowym spotkaniu z dziennikarzami Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC.
"Lata 2008-2009 na rynku nieruchomości można określić jako tsunami. Przed kryzysem sprzedaliśmy kilka budynków po bardzo korzystnych cenach, wyemitowaliśmy też obligacje na korzystnych warunkach, pozwoliło to nam spokojnie przejść przez okres słabszej koniunktury. Rok 2010 to okres przejściowy, a od 2011 roku spodziewam się wzrostu rynku. Chcemy być o krok przed konkurencją, dlatego przyspieszamy nasze działania i rozpoczynamy budowy nowych obiektów, głównie w Polsce, ale również na wybranych rynkach zagranicznych" - powiedział Alroy.
"Konkurencja na rynku deweloperskim przez ostatnie trzy lata zmieniła się diametralnie. Jedną z przyczyn jest zaostrzenie polityki banków, które wbrew pozorom jest dla nas korzystne. Banki pożyczają obecnie tylko najpewniejszym deweloperom, a my jesteśmy jednym z nich" - dodał.
Do końca roku GTC będzie mieć 530.000 mkw powierzchni najmu, wielkość ta uwzględnia 6 projektów, których budowa zakończy się w 2010 roku oraz sprzedaż dwóch budynków w Warszawie.
W 2011 roku GTC planuje oddać do użytku 8 projektów o powierzchni 129.000 mkw. Będą się na nią składały projekty: Okęcie Business Park 3 w Warszawie (9.100 mkw), Platinium Business Park 5 w Warszawie (12.200 mkw), Pascal Office Building w Krakowie (5.300 mkw), University Businesss Park 2 w Łodzi (18.400 mkw), Harfa Office Park A1 w Pradze (21.300 mkw), Galleria Burgas (36.500 mkw), Avenue Mall Osijek (27.000 mkw), Galeria Arad (21.000 mkw).
W 2012 spółka planuje oddać do użytku 13 projektów o powierzchni 213.000 mkw. Na tę wielkość będą się składały: Platinium Business Park 6 w Warszawie (11.000 mkw), Karkonoska Office Park 1 we Wrocławiu (11.000 mkw), Wilson Office Park w Poznaniu (12.500 mkw), Mikołowska Office Park 1 w Katowicach (13.500 mkw), Prague Marina Office Park (14.800 mkw), Spiral 2 w Budapeszcie (21.200 mkw), Galeria Varna (24.000 mkw), Center Point Zagreb 1 (15.000 mkw), Galleria Galati (20.400 mkw), Galeria Ada w Belgradzie (26.200 mkw), GTC Square 2 w Belgradzie (21.100 mkw), Park Bratislava (13.400 mkw) oraz kolejny budynek biurowy w Bukareszcie (31.300 mkw).).
Łączna powierzchnia planowana do oddania uwzględnia wielkość udziału GTC w poszczególnych projektach.
GTC planuje też kupno działek pod nowe inwestycje, nie wyklucza sprzedaży jednego projektu w 2011 roku.
"Szukamy lokalizacji pod nowe inwestycje. Ale nasz bank ziemi jest dość duży, żeby realizować nowe projekty nie musimy robić zakupów na dużą skalę, w 2011 roku kupimy do 5 działek" - powiedział Alroy.
"Jeśli dostaniemy dobrą cenę, to w 2011 roku sprzedamy jeden z projektów" - dodał.
GTC kontynuuje też działalność na rynku mieszkaniowym, obecnie ma w budowie 70.000 PUM.
Zdaniem przedstawicieli GTC sytuacja na rynku nieruchomości będzie się poprawiać.
"W najbliższych latach oczekujemy kompresji stóp kapitalizacji i wzrostu czynszów" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej.
"Osobiście uważam, że czynsze na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat wzrosną o 15-20 proc., a stopy kapitalizacji spadną w tym samym okresie o 50-75 pb" - dodał Mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC.
Alroy dodał, że spadek stóp kapitalizacji o 50 pb, przy obecnym portfelunieruchmości inwestycyjnych GTC, wygenerowałby około 116 mln euro zysku netto z rewaluacji, przy założeniu nie zmienionych czynszów. (PAP)

link

Czy jakos dzis zareagujemy?Think Pray
POzdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Moj debiut na NC - czysto spekulacyjnie zakupiony maly pakiecik.
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I oficjalne komunikaty o wyjsciu Polsinu i wejsciu Novitusa w Elzab:

link1

link2

I ciekawe zdanie:

4) Zarząd Spółki NOVITUS SA nie wyklucza możliwości zwiększenia zaangażowania w kapitale zakładowym oraz ogólnej liczbie głosów w Spółce ELZAB SA w okresie najbliższych 12 miesięcy. "

Ciekawe czy na najblizszym walnym beda podjete jakies decyzje co do dalszych losow Elzabu.
Na dzien dzisiejszy akcjonariat wyglada dosc ciekawie.

Pozdr
salute

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Restrukturyzacja czyli pozbywanie sie zbednego balastu:

www.money.pl/gielda/wiadomosci...

Robi sie ciekawie, moze faktycznie fundy sie Dudkiem zainteresuja. thumbright

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I co? Tyle dobrych info a my lecimy na zbity pysk angry3 .
Czy moze ktos sie pochylic nad tym problemem i wyjasnic mi skad taka niechec inwestorow do Polima. Moze czegos nie widze, cos przeoczylem.
Firma zarabia, wygrywa przetargi, inwestuje itd a kursik jak kamien w wode.
Think
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I jeszcze jedna good info:

budownictwo.wnp.pl/oferta-kons...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Alez cisza na watku. Ale przy takiej ilosci papiera ciezko te spolke pchnac do gory.
Tymczasem Prezio nie proznuje i szuka roboty w Kazachstanie. Kazachstan posiada jedne z najwiekszych zloz ropy i gazu i infrastrukture zerowa i tu widze szanse na dobre kontrakty dla Polima.

budownictwo.wnp.pl/polimex-mos...

Pozdr
thumbright Pray
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Taurus80 napisał(a):
A pewnie ze pozytywy tylko te pozytywy odbija sie czkawka przy raportach Q :) zaloze sie ze banki w bilansach mialy wyceny nieruchomosci po duzo wyzszych cenach anizeli sprzedaja :) do tego tysiecy domow uzywanych i czesto starych nikt nie kupi :) zapewne i w bankowych ksiegach maja jakas wartosc jednak je trzeba bedzie zbuzyc bo ciagna tylko koszty w postaci podatkow :) a jak wiemy koszt zbuzenia dodatkowo musi bank pokryc wiec znow w d...e hello1
Niemniej jednak powinni oczyscic ten smietnik jak najszybciej bo ile lat mozna oszukiwac rynek ?? salute


Taurus80 - oczywiscie ze tak jest, tylko ze akurat ten artykul dotyczy tylko i wylacznie projektow, ktore nie zostaly zrealizowane w wyniku kryzysu.
Co do pozostalej reszty, czyli tych juz wybudowanych to wszystko sie zgadza, tylko zeby oczyscic to bagno to potrzeba im bedzie lat.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Taurus80 napisał(a):
limagraf napisał(a):
I cus jeszcze:

www.bloomberg.com/news/2010-09...

W segmecie (budownictwo mieszkaniowe), ktory byl glowna przyczyna tego kryzysu tez jakby zaczyna sie poprawiac. A wg wielu znawcow tego swiata powrot na sciezke rozwoju tego segmentu bedzie kluczowym czynnikiem wspierajacym recovery.

Pozdr
saluteZ tymi ich drewutniami nie bedzie tak latwo i szybko :) to co banki przejmuja musi byc zrownane z ziemia bo nikt zniszczonej rudery nie kupi :) wiec mysle ze jakas wieksza poprawe na rynku nieruchomosci zobaczymy najwczesniej w przyszlym roku lub jeszcze pozniej :)
Najpierw musi byc poprawa na rynku pracy a pozniej ruszy nowe budownictwo domy ktore banki przejely lub przejma zostana skasowane a to bedzie jeszcze dlugo ciazylo na bilansach :) i pewnie predzej czy pozniej sie okaze ze banki oklamuja w raportach.


Dokladnie o tym mowi ten artykul. Firmy budowlane za polowe ceny wykupuja od bankow projekty, ktore nie doczekaly konca realizacji w wyniku kryzysu, domy/mieszkania sa adaptowane, zmniejsza sie ich powierzchnie z obowiazujacych przed kryzysem 3000sqf do 2100sgf i sprzedaje na rynku. Czesc z nich jest rownana z ziemia, gdyz nie byla zabezpieczona przed pogoda.
Zgodze sie ze poprawa na rynku nieruchomosci nastapi za kilka miesiecy jezeli w ogole.
Ale sam fakt, ze banki zaczynaja pozbywac sie ciazacych im projektow uwazam za pozytywny.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

No i mamy akcent Polski:

Stocks Advance as Debt Concern Eases; Treasuries Decline

Stocks climbed, rebounding from yesterday’s slide, while Treasuries and the dollar declined as improved demand for Portuguese and Polish bonds tempered speculation Europe’s debt crisis will trigger another recession.

Poland’s auction of five-year debt attracted the strongest demand since 2008.

Jest tez i mala rysa:

Germany’s DAX Index climbed 0.8 percent even after the nation’s exports slumped 1.5 percent in July, the first drop in three months, the government said.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I cus jeszcze:

www.bloomberg.com/news/2010-09...

W segmecie (budownictwo mieszkaniowe), ktory byl glowna przyczyna tego kryzysu tez jakby zaczyna sie poprawiac. A wg wielu znawcow tego swiata powrot na sciezke rozwoju tego segmentu bedzie kluczowym czynnikiem wspierajacym recovery.

Pozdr
salute

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Ale u Usiakow sa widoczne oznaki poprawy:

www.bloomberg.com/news/2010-09...

Job Openings in U.S. Rose in July by 178,000 to 3.04 Million.

Companies added 67,000 jobs in August, more than forecast, after a 107,000 gain in July that was more than initially estimated, the Labor Department said last week. The jobless rate, which rose to 9.6 percent last month, will still take time to decline, restraining consumer spending and the economy.

W lipcu Oferty pracy wzrosly o 178k do 3mln.

W sierpniu firmy zwiekszyly miejsca pracy o 67k, wiecej nic sie spodziewano, po wzroscie o 107k w lipcu, ktory byl wiekszy niz poczatkowo szacowano. Bezrobocie, ktore wzroslo do 9.6% ostatniego miesiaca, dlugo pozostanie na tym poziomie zanim zacznie spadac, hamujac wydatki i gospodarke.

Niby jest troche lepiej..., ale nalezy pamietac ze oferowane zarobki sa duzo nizsze od tych z przed kryzysu.

Moim zdaniem bedziemy sie krecic na tych poziomach przez jakis czas.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

I znowu cos optymistycznego:

gospodarka.gazeta.pl/gospodark...


salute
Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Czyzby sie poprawialo???? w koncu.....GTC miało 10,97 mln zł zysku netto w II kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem

Link do calego rprtu ponizej.

gospodarka.gazeta.pl/gospodark...

POzdr
thumbright salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

white_eagle napisał(a):
u nas kolejna fantastyczna końcówka. chyba ci, co mają białe na szachownicy, zaczynają wypychać formacje z defensywy


edycja: a koperek +3%


Mysle ze to raczej to:

Manufacturing Sector Shows Surprising Strength in August

The U.S. manufacturing sector grew more quickly than expected in August, chalking up a 13th straight month of expansion, according to an industry report released Wednesday.

The Institute for Supply Management said its index of national factory activity rose to 56.3 last month from 55.5 in July.

Sektor prod. pokazuje niespodziewana sile w Sierpniu.

W sierpniu sektor prod. wzrosl szybciej niz oczekiwano, odnotowujac 13sty kolejny wzrost...

IfSM poinformowal ze jego index NFA zwrosl to 56.3 z 55.6 w lipcu.

Ale z 2iej strony ponizsze daje do myslenia:

A separate government report Wednesday showed U.S. construction spending fell more than expected in July to its lowest rate in 10 years.

The Commerce Department said construction spending dropped 1.0 percent to an annual rate of $805.2 billion, the lowest since July 2000. June's construction outlays were revised down to show a 0.8 percent fall, instead of the previously reported 0.1 percent gain

Rprt rzadowy wykazal ze wydatki w sekt. budownictwa spadly bardziej niz oczekiowano do najnizszego poziomu w ciagu ostatnich 10lat.

Z jedenej strony dobre info a 2giej slabiutkie, zanosi sie na dlugi boczniak.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

TG napisał(a):
Wskaznik Altmana tez ciekawie wyglada 2.46


TG, czyzby to dzis pod ten wskaznik tak wyrwalo w gore :). hello1

salute

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Slabo to 1wsze polrocze ale przyszlosc rysuje sie interesujaco:

www.parkiet.com/artykul/26,962...

Elzab i Novitus zarobiły mniej niż rok wcześniej
.....
Łatka oczekuje, że II półrocze będzie dla spółki lepsze niż pierwsza połowa roku. – Widzimy ożywienie na rynku fiskalnym. Klienci przekonali się do urządzeń z tzw. elektroniczną kopią – mówi Łatka. Elzab spore nadzieje wiąże z nową formą sprzedaży, w ramach której wyposaża placówki handlowe w sprzęt i oprogramowanie związane ze sprzedażą i zarządzaniem magazynem.

Prawdziwe żniwa dla obu firm mają nadejść dopiero w przyszłym roku, gdy od 1 maja obowiązkiem fiskalizacji objętych zostanie 13 kolejnych grup zawodowych, m.in. lekarze i prawnicy. – Oczekujemy skokowego wzrostu sprzedaży, do którego już skrupulatnie się przygotowujemy – nie ukrywa przedstawiciel Novitusa.

Zarządzana przez Łatkę firma jest na dobrej drodze do przejęcia Elzabu. Dzięki podpisanej w lipcu umowie (ze spółką zależną Ciechu) stanie się (za 6,06 mln zł) właścicielem akcji zabrzańskiego konkurenta dających blisko 20 proc. głosów na WZA.

Czekamy kiedy sie ruszy. thumbright
Pozdr

Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Kamil Gemra napisał(a):
Czyżby koniec rodziny Dudów w spółce? Ciekawe informacje podaje dzisiejszy Parkiet:

Cytat:
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spółka pozyskała partnera, który wesprze jej rozwój – uważają przedstawiciele banków. Nie wyklucza tego także rodzina Dudów
źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej

Polski Koncern Mięsny Duda jest gotowy na rozmowy i pojawienie się nowego akcjonariusza – mówi „Parkietowi” Maksymilian Kostrzewa, szef rady nadzorczej PKM Duda. Reprezentuje on Kredyt Bank, jedną z siedmiu instytucji finansowych, które rok temu zawarły układ z mięsną firmą, zgadzając się na restrukturyzację jej zadłużenia sięgającego 301,2 mln zł. Zdaniem bankowców, gdyby propozycja potencjalnego inwestora była korzystna dla spółki, to z jego wejściem do niej nie należy czekać do końca 2012 r. Wtedy ma się zakończyć trwająca w grupie restrukturyzacja.


Cały artykuł: www.parkiet.com/artykul/952315...


Ciekawy artykul, jezeli faktycznie zmierzaja w tym kierunku to nadchodzace dni moga byc ciekawe.

Pozdr
thumbright salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Wg mnie prawdziwe wzrosty dopiero przed nami, info o zakupie czesci akcji przez konkurenta Novitus jak i obowiazek posiadania kas przez lekarzy i prawnikow musi przebic sie do umyslow inwestorow. Ja czekam na min 5 zl.
Pozdrsalute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Cierpliwosc poplaca. Troche mnie martwil ten ostatni spadek w okolice 2.50zl, ale wiedzialem ze wkrotce kurs poszybuje w gore biorac pod uwage ostatnie ustalenia rzadu co do kas fiskalnych i problemy Ciech-u.
Pozdr cierpliwych.
salute hello1 thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Kolejny dobry news:

Companies Ramp Up Spending, Fueling Growth

Companies are spending again, and that could mean better economic times ahead.
Businesses have invested more money in machinery, computers, steel and other metals in three of the past four months. The uptick is fueling economic growth in the second quarter and may lead to more jobs later this year.
Corporate investment "is not only growing but accelerating, which is an encouraging sign that business remains in an expansive mindset," Michael Feroli, an economist at JPMorgan Chase, wrote in a note to clients.

http://www.cnbc.com/id/37902622

POzdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Nie mam juz sil na ten nasz grajdolek :(, zgadzam sie z Nocnym, ze nasza gospodarka idzie do przodu rownym krokiem i zachowanie GPW jest dla mnie znowu rozczarowaniem ale nie zaskoczeniem.
Wiem obecna gospodarka swiatowa to system naczyn polanczonych, ale zeby dane plynace z usiech byly dla nas wazniejsze od naszych rodzimych wskaznikow, ktore zaskakuja pozytywnie.
A dzi firma Oracle podala dane za swoj 4Q i sa to dobre dane, jaki to bedzie mialo wplyw na jutrzejsze notowania, oby pozytywny.

Oracle Earnings and Sales Both Top Analysts' Forecasts

Oracl reported a profit and sales that jumped from last year's levels and easily outstripped what Wall Street was expecting. The business software giant reported earnings of 60 cents a share in its fiscal fourth quarter, excluding one-time items, up from 46 cents a share a year ago.

Revenue for the most recent period, also reported on a non-GAAP basis, rose 14 percent to $9.6 billion, compared with sales of $6.881 billion last year.

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

PKM Duda inwestuje w ekologię
bd 15-06-2010, ostatnia aktualizacja 15-06-2010 14:57
Czołowa firma mięsna planuje budowę sześciu sześciu biogazowni. Mają powstać W ciągu najbliższych 2 — 3 lat

— Wiele lat temu podjęliśmy decyzje związane z inwestycjami o charakterze ekologicznym, jak np. budowa oczyszczalni ścieków czy też biogazownie. Temat biogazowni, z powodu kryzysu gospodarczego, uległ przesunięciu w czasie. W tej chwili finalizujemy wybór partnerów w związku z realizacją tych inwestycji – mówi Maciej Duda, prezes PKM Duda, czołowej firmy mięsnej notowanej na GPW.

W ciągu najbliższych 2 — 3 lat Polski Koncern Mięsny Duda planuje budowę sześciu sześciu biogazowni. Będą zlokalizowane przy fermach hodowlanych i zakładzie produkcyjnym w Grąbkowie. Firma nie zdradza na razie, ile wyda na biogazownie.


Moze podbijemy troche pod te info????

Pozdr
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Ciecia wydatkow w krajach UE moga nam zaszkodzic tak jak to jest napisane w ponizszym artykule:

biznes.onet.pl/zagrozony-polsk...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

wujek_staszek napisał(a):
W sumie też jestem ciekaw za co kolega dostał bana. Nie zauważyłem by wyprawiał coś szczególnego. Przynajmniej na tym wątku.


Think
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Ja poruszylem na innym watku temat inteligentnych instalacji jako przyszlosciowy biznes i szukajac firm na gpw z tego segmentu natknalem sie na Atrem. Szczerze powiedziawszy to troche sie zdziwilem dzisiaj widzac kurs na tak niskim poziomie przy jednoczesnym braku negatywnych info. Ostatnie info jakich sie doszukalem na SW sa bardzo pozytywne i chyba czas aby blizej przyjrzec sie tej spolce.

www.parkiet.com/artykul/25,926...

www.parkiet.com/artykul/25,927...

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

NEW YORK (MarketWatch) -- U.S. stocks climbed Thursday, tracking a rebound in the euro as concerns about Europe's debt crisis ebbed somewhat after China denied reports it would sell euro-bond holdings.

Widac, ze bedziemy grali teraz pod Europe. Co bedzie sie dzialo jak PIGS wyjda na ulice i beda protestowac przeciwko ciecia budzetowym? Bedziemy testowac ponownie lutowe dolki?
Chyba tak...
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Taurus80 napisał(a):
mathu napisał(a):
No podziwiam że wysiedziałeś, bo ja niestety dwukrotnie (!) spanikowałem widząc SP500 na 1040, ale bycze nastawienie wracało na drugi dzień rano i dziś jestem już załadowany do pełna (niestety ze stratą 3.3% w liczbie akcji, ale i tak uważam że to cud że tak mało, bo też i dwa razy odkupywałem).


Tu nie ma co podziwiac :) poprostu mam zasady i nigdy ich nie lamie bylem przygotowany nawet nadal jestem do sprzedazy jednak tylko wtedy jak trend sie skonczy :)
Poprostu long term korekty mnie nie interesuja bo ani nigdy nie sprzedam na gorce ani nie kupie w dolku. Niby proste ale trudne w realizacji a musze przyznac ze juz mi sie niedobrze robilo od czerwonego koloru :) wiec bardzo mnie cieszy obecna zielen nawet jakby miala trwac tylko pare dni :)


Mnie tez ogarnela totalna rezygnacja i juz bylem bliski sprzedazy swego portfela, ale nauczony doswiadczeniem przetrzymalem ten czerwono krwisty okres.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Ja siedze na GTC juz dosc dlugo i uwazam te firme za jedna z lepszych wsrod firm developerskich i oczekuje przynajmniej 30zl. Ostatnie info sa naprawde pozytywne, sam przymierzam sie do realizacji duzego projektu gdyz uwazam, ze teraz jest dobry moment na inwestycje budowlane - tansze materialy bud i sila robocza i to robi GTC.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Mathu - prosze o wyjasnienie powyzszego malunku tym mniej doswiadczonym pls.
Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Nastapila zmiana za sterami Elzabu:

Zarząd Zakładów Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. w Zabrzu informuje, że w dniu dzisiejszym Pan Jarosław Kopański złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej ELZAB S.A. Rada Nadzorcza ELZAB S.A., działając na podstawie § 13 Statutu Spółki, podjęła w dniu dzisiejszym uchwałę Nr 14/2010, na mocy której w skład Zarządu ELZAB S.A. na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Pan Jarosław Kopański.
Pan Jarosław Kopański, lat 47
Wykształcenie:
VI 1992, wyższe, magister filozofii, specjalizacja – psychologia, Akademia Teologii Katolickiej, Warszawa
Przebieg pracy zawodowej oraz zdobyte doświadczenie:
IX 1991 - IX 1992 nauczyciel w LO im Starzyńskiego, Warszawa,
X 1992 - XII 1992 spedytor w Kolsped Sp. z o.o., Warszawa,
I 1993 - XII 1997 Dyrektor terminala kontenerowego w Kolsped Sp. z o.o., Warszawa,
III 2001- nadal Prezes Zarządu VL-CENTRUM Sp. z o.o.,
I 2004 - XII 2004 Dyrektor Handlowy Exorigo Sp. z o.o., Warszawa,
X 2006 - nadal Prezes Zarządu Mtax Sp. z o.o.,
I 2005 - nadal Prezes Zarządu West - Tech Sp. z o.o. , Warszawa,
I 2009 - nadal Prezes Zarządu Upos System Sp. z o.o., Knurów,

Pan Jarosław Kopański był członkiem Rady Nadzorczej ELZAB S.A. od miesiąca lutego 2009 roku do dnia dzisiejszego.
Pan Jarosław Kopański pełni funkcję Prezesa Zarządu UPOS Sp. z o.o. Działalność UPOS System Sp. z o.o. w Knurowie może być częściowo konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki. Na pełnienie tej funkcji została wyrażona zgoda Rady Nadzorczej ELZAB S.A.
Pan Jarosław Kopański nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej ani w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu, z zastrzeżeniem jak wyżej.

Mialem obawy co do przyszlosci Elzab i realizacji polaczenia z 2 poprzednio wymienionymi firmami, ale wydaje mi sie ze nowowybrany prezio bedzie dazyl do realizacji tego planu.
Pozdr
thumbright
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

biznes.onet.pl/polska-wieprzow...

Sytuacja sie poprawia, jezeli ruszy eksport do chin to bedzie dobrze.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

LuckyTony napisał(a):
Taurus, a teraz dla odmiany parę faktów. GS dostał 12 mld$ od rządu. Zysk z tej „inwestycji” to ponad 20% dla rządu USA (dokładnie 23% jeśli dobrze rozszyfrowuje moje cyferki). Drukowane WIRTUALNE pieniądze zamieniły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w żywą wartość na giełdach. Słowo „wartość” należałoby tu wziąć w cudzysłów, ale dla osób na tym forum, żywo zainteresowanych rynkiem finansowym taki cudzysłów przecież byłby wypatrzeniem sensu giełdy.
Goldman Sachs dysponuje ok. 170 mld $ kapitału przy czym zarządza aktywami o wartości prawie Biliona a tylko ok. 20% z tego to akcje. Średni dzienny obrót na Wall Street to ok. 50mld $ a na rynku walutowym ok. 3 bilionów $. Goldman Sachs na tym rynku to leszcz. Mógłby zmanipulować w pełni może kilkanaście sesji w roku używając do tego całego swojego kapitału. Jednak ten leszcz posiada zaplecze setek doktorów matematyki i fizyki, świetne narzędzia analityczne, super szybkie komputery, które odpowiadają za transakcje opisane przeze mnie w pierwszym poście oraz doskonałe informacje o ruchach FED (sądzę, że wynikają one bardziej z psychoanalizy niż rzeczywistych koneksji choć i znajomości nie można tu wykluczyć). Liczby są ze starych notatek więc mogę się trochę rozjechać ze stanem na maj 2010. Nie sądzę jednak żeby przez rok GS urósł stukrotnie – wtedy miałby moc do manipulacji całym światem łącząc się z podobnymi sobie instytucjami.

Meritum – powtórzę po raz 3, bo to właściwie jedyna rzecz, której aktualnie szukam tu na forum. Operacje FEDu to klucz do rozwiązania zagadki. Jesteśmy w bardzo newralgicznym momencie. Trend wzrostowy może jeszcze zostać obroniony – wtedy byłby to idealny moment do zakupów, możemy też wejść w konsolidacje jak w 2004 wtedy się trochę pokisimy. Jednak jeśli skala zabierania płynności z rynku jest na tyle duża jak przypuszczam to może być powtórka z 1987.


Czy Merkel czasami nie zbanowala Naked Short Selling. Jezeli dobrze rozumiem ten mechanizm to umozliwial on handel akcjami, ktorych w rzeczywistosci sie nie posiadalo??/ A jak ich nie posiadalo tzn ze wymagano gotowki...??
d'oh!
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 26 września 2009
Ostatnia wizyta: 6 marca 2017 22:29:34
Liczba wpisów: 412
[0,11% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,125 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +166,09% +33 217,49 zł 53 217,49 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło