pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

wapkil

wapkil

Ostatnie 10 wpisów
WatchDog napisał(a):
Cytat:
Kiedy cały świat zachwycał pomysłem Amazona na drony dostarczające zakupy wprost do domu, Rafał Brzoska jako jeden z nielicznych nie dał się złapać na marketingowa sztuczkę. – Już to widzę jak jakikolwiek urząd administrujący przestrzenią powietrzną zgodzi się aby kilka tysięcy urządzeń latało po niebie z podczepionymi paczkami – ironizował.

A gdyby ta ironia jednak nie chwyciła, nie zaszkodzi podzielić się taką oto wizją:

Cytat:
Wyobraźmy sobie, że w pobliżu Paczkomatu® InPost ląduje dron-kopter z przesyłką. Przy Paczkomacie® czeka na niego mobilny robot lądowy, który przejmuje paczkę, skanuje QR kod i umieszcza przesyłkę we właściwej skrytce terminala. Odbiorcy pozostaje już tylko wygodny odbiór paczki w dogodnym terminie.
(...)
„Jesteśmy uznawani za głównego innowatora na światowym rynku pocztowo-kurierskim. Nie mogło zabraknąć nas więc na wydarzeniu, które udowodniło, jak wielkie znaczenie dla rozwoju dzisiejszych usług mają nowoczesne technologie. Prezentacja pokazała, że drony świetnie integrują się z naszymi Paczkomatami®, więc kto wie, być może właśnie tak będzie wyglądała poczta lub kurier przyszłości" – wyjaśnia obecność Paczkomatów® na Paradzie Robotów Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl
www.integer.pl/biuroPrasowe/pa...

To chyba coś podobnego do rewolucyjnej innowacyjności urządzenia, które pojawiło się jakieś osiem lat po tym gdy DHL zaczął w Niemczech stawiać Packstation. Firma jak firma, ale marketing mają czasem wzruszający...

orekki napisał(a):
Tylko jeśli opóźnienie nie przekracza 3 miesięcy to musi być też mniej niż 10% wartości bilansowej aby można było oddalić wniosek.

Co swoją drogą jest dosyć oczywiste, bo nie tylko wynika bezpośrednio z zapisów ustawy, ale do tego jest raczej logiczne - skoro dłużnik nie potrafi przez ponad trzy miesiące wykonać swoich wymagalnych zobowiązań, to jest niewypłacalny.

Również jestem ciekaw, jak dalej potoczy się ta sprawa.

sasky napisał(a):
I teraz najważniejsze. Sądzisz, że giełda nakłada kary na spółki, ponieważ istnieje jakaś umowa między nimi. Otóż nie. Giełda nakładając kary nie działa na podstawie jakiejś umowy (a jesli tak to proszę o link do treści).

Chyba dosyć łatwo go znaleźć, ale proszę: Wniosek o wprowadzenie instrumentów finansowych do obrotu na rynku NewConnect, w szczególności punkt 5:

Cytat:
5. Niniejszym zobowiązujemy się do przestrzegania zasad i przepisów obowiązujących w alternatywnym systemie obrotu organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.


sasky napisał(a):
Możliwość nakładania kar nie wzięła się z powietrza. Ustawodawca dał jej takie prawo. Umocowanie prawne znajdziesz m.in. w ustawie z 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.

Cytat:
Art. 28.

Zapis mówiący, że giełda określa swój regulamin oczywiście nie umożliwia jej nakładania kar administracyjnych, podobnie jak nie umożliwia na przykład nakładania kar pozbawienia wolności, ani żadnych innych zarezerwowanych dla organów państwa.

wielebnow napisał(a):
Czy na pewno wynajmowane tego do końca nie wiem ale faktem jest że Woronicza 76 to duży blok

Ależ nie wątpię. Woronicza 76/119 to też na pewno duże mieszkanie, bo poza spółką Małe Elektrownie Wodne mieści się tam na przykład spółka Shareconnect, albo spółka Investment Advisors (obie z wywiadu o Noblillo, który przywołałeś), a pewnie jest i przestrzeń dla kilku innych ;)

Przywołujesz nie ten regulamin (Rodan jest notowany na ASO), choć regulacje ASO są w tym zakresie zbliżone.

GPW może nałożyć karę na Petrolinvest, bo te dwie spółki podpisały taką umowę. Petrolinwest nie może nałożyć kary na GPW, bo raczej nikt się z nim tak nie umówił.

Tylko, że to niczego nie zmienia - nadal mówimy tylko o umowie między dwiema spółkami i nie ma powodu, żeby akurat ta umowa była uprzywilejowana w stosunku do innych. Przypuszczam też (choć nie jestem całkowicie pewien), że kara nie może powodować wierzytelności, choćby dlatego, że nie jest płatna na rzecz GPW. Regulamin ASO definiuje zresztą, co dzieje się, gdy emitent uchyla się od wykonania kary (m.in. wykluczenie z obrotu, o którym wspomniałem).

Prawdopodobnie cały czas mylisz uprawnienia spółki, którą jest GPW, z uprawnieniami organów administracji, takimi jak na przykład KNF.

wielebnow napisał(a):
Niedawno sprawdziłem ich KRS i niespodzianka w radzie nadzorczej dzieci z rocznika 1991 i 1988 ... oj widziały gały co kupowały.

wielebnow napisał(a):
No jeszcze siedziba spółki na ul. Woronicza 76/119, ale to nie jest biuro tylko mieszkanie w bloku (naprawdę)

Dwudziestokilkuletni członkowie rady nadzorczej, siedziba w wynajętym mieszkaniu, upadłość likwidacyjna na wniosek zarządu... W sumie to wszystko nawet do siebie pasuje. Znalazłeś może jeszcze coś ciekawego?

Szkoda, że takie dyskusje pojawiają się dopiero wraz z problemami. Przecież to wszystko publicznie dostępne informacje.

sasky napisał(a):
Tutaj Giełda występuje w nieco innej roli. To nie są relacje spółka-spółka.

Skąd ten wniosek? GPW to zwykła spółka, o tyle tylko szczególna, że pełni rolę organizatora obrotu. O ile się orientuję, nikt jeszcze na szczęście nie wpadł na pomysł, żeby sprywatyzować nakładanie kar administracyjnych (bo chyba z tym tę sytuację mylisz).

WatchDog napisał(a):
Wiesz, jedno nie wyklucza drugiego - może się zbliżą, w końcu to dopiero połowa roku.

Nie wyklucza, ale jeżeli spółka (ustami prezesa) najpierw mówi, że ma nadzieję zbliżyć się do prognoz, a dwa dni później rewiduje je do 44% zapowiadanej wcześniej wartości, to w którymś miejscu niestety kłamie.

WatchDog napisał(a):
Ale ja nie o tym. Spółka nadal komunikuje się fatalnie i nadal kompletnie mi to wisi. Ale ta prognoza od początku mnie uwierała i odczuwam ulgę, że sobie poszła. Poza tym ani przez chwilę nie była wyceniona przez rynek.

Rynek bywa naiwny, ale nie aż tak. Co swoją drogą świadczy o jakości tych prognoz.

Inna sprawa, że prognoza sobie nie poszła, tylko nagle została drastycznie zredukowana - do 41% zapowiadanych przychodów i 44% zysku. Jeżeli dobrze pamiętam, możliwe że po takiej redukcji dla odmiany uda się prognozy przeskoczyć, ale taka zabawa prognozami to też naciąganie.

WatchDog napisał(a):
Dzisiaj rano Grzesiek produkował się w (jeszcze nadającej) TVN CNBC
www.tvncnbc.pl/plany-11-bit-st...


Cytat:
12.08.2013
Dziennikarz: To jaki będzie poziom zysku na koniec roku?
Grzegorz Miechowski: Mamy nadzieję, że zbliżymy się do prognoz, które na ten rok są ambitne.


Cytat:
Prognozy dla 11 bit studios S.A. wybranych danych finansowych na lata 2011-2013, w tys. PLN
(...)
2013P Zysk / Strata netto: 4.57 mln zł


Cytat:
14.08.2013
Według skorygowanych danych, Spółka zamierza osiągnąć w roku 2013 zysk brutto 2,51 mln zł i zysk netto 2,03 mln


WatchDog napisał(a):
Osoby, które szukają buńczucznych zapowiedzi, mocarstwowych planów, gigantycznych obietnic i sugerowania miliardów [najlepiej dolarów] z globalnego rynku, znów się zawiodą. Powściągliwość i praca, tak jak zawsze było i tak jak zawsze będzie.

No tak...

Naprawdę uważasz, że jedynym problemem jest fakt, że prognoza została opublikowana?

sasky napisał(a):
Taka hipotetyczna sytuacja - spółka upada i co teraz? Wierzytelność z tytułu kary ma pierwszeństwo np. przed obligatariuszami?!

Co to jest ,,wierzytelność z tytułu kary''?

Jedna spółka (GPW) zaproponowała drugiej spółce (Rodanowi), żeby ta wpłaciła 10 tys. zł. na konto wybranej organizacji pożytku publicznego. Rodan albo wykona to życzenie, albo go nie wykona (wtedy prawdopodobnie zostanie wykluczony) i tyle. Żadna wierzytelność, ani pierwszeństwo zaspokojenia od tego nie powstanie.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 19 czerwca 2011
Ostatnia wizyta: 6 lutego 2019 17:35:30
Liczba wpisów: 1 472
[0,42% wszystkich postów / 0,45 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,430 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,64% +21 328,00 zł 41 328,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d