AERFINANC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

AERFINANC [AER]

AKTUALNY KURS: 0,12 zł (+0,00%) 15-07-2019 09:46
Scarry
Wpisów: 4 352
Wysłane: 28 października 2011 10:22:57 przy kursie: 0,42 zł
@empel

aha.. to tak jak ja póki co;) ale powiem Ci ze moim zdaniem zdecydowanie nie masz racji broniąc firmy: taka emisja bez PP, w jeden dzień (!), w momencie największego odbicia w historii (krótkiej historii ale dość prostej - zjazd w dół non stop) notowań firmy... przecież to śmierdzi na kilometr. IMO to początek kolejnych druków dla "ratowań przed przejęciem" i xx podobnych powodów.

kliknij, aby powiększyć
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

Moje obecne zaangażowanie na GPW: 11bit, PLI, JJB. Nie gwarantuje że nie ma wpływu na wypowiedzi ;)
Edytowany: 28 października 2011 10:25

mdd
Wpisów: 520
Wysłane: 28 października 2011 10:42:44 przy kursie: 0,42 zł
no, tez mi sie to nie podoba,

a juz w szczegolnosci zdanie

Kod:
W opinii Zarządu drastyczny spadek kursu akcji oraz bardzo duży wolumen transakcji w istotnym stopniu podwyższył ryzyko tzw. wrogiego przejęcia spółki, które mogłoby wpłynąć niekorzystnie na interesy akcjonariuszy w długiej perspektywie czasowej.

bo daje sobie glowe uciac, ze na wrogim przejeciu, akcjonariusze by tylko zyskali, no ale pewnie trzeba polozyc nacisk tutaj na "w długiej perspektywie czasowej."
Edytowany: 28 października 2011 10:43

Scarry
Wpisów: 4 352
Wysłane: 17 listopada 2011 11:56:29 przy kursie: 0,33 zł
tak jak myślałem , dodruk bez PP okazał się zabójczy dla kursu walorów firmy... cóż, nic nie wskazuje na to żeby miało się to odwrócić...

i co teraz?

Przy 0,50 bali się wrogiego przejęcia i drukowali akcje... teraz dobijamy do 0,30.... tyle że mniej chętnych na duże zakupy. Teraz zarząd nie boi się wrogiego przejęcia ?
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

Moje obecne zaangażowanie na GPW: 11bit, PLI, JJB. Nie gwarantuje że nie ma wpływu na wypowiedzi ;)
Edytowany: 17 listopada 2011 12:10

mdd
Wysłane: 18 listopada 2011 00:00:01 przy kursie: 0,33 zł
Na AER zaszly bardzo powazne zmiany, po walnym glowny udzialowiec wymusil zmiane zarzadu, 2 listopada wszedl do zarzadu Dariusz Ilski (czlowiek Ikenga Investment Corporation Ltd) a wywalili Kolja Leo a takze Łukasza Feldmana!

kurs polecial na pysk, bo wyrzuceni z zarzadu wrzucili w rynek swoje dosc spore udzialy (info poszlo dzisiaj).

AER ma teraz w zarzadzie profesjonalistow z duzym zapleczem w postaci Ikenga Investment i ich doswiadczeniem, pozbyto sie kowboji, ktorzy chyba juz sobie niezbyt dawali rade z rozrastajaca sie grupa. Weszli w sporo chybionych inwestycji, jakby bladzili po omacku rzucajac kasa na lewo i prawo bez skladu i ladu. Z nowym zarzadem AER moze w koncu wjechac na dobre tory.

Nowy zarzad dla AER to jak kopniak w tylek, wydaje mi sie, ze spolka ma szanse na mocne odbicie w kolejnych kwartalach. Jedno co jest pewne, to fakt, ze glowny udzialowiec zwiekszyl jeszcze udzialy i jest od dzis bezposrednio zaangazowany w polityke firmy.

co teraz z kursem? nie wiem, ale wszedlem w pakiecik na 31 groszach, informacja o nowym zarzadzie i bezposrednim angazu najwiekszego inwestora w projekcie nastawila mnie bardzo optymistycznie.

Cytat:
Zarząd Spółki AerFinance PLC informuje, iż zgodnie z uchwałą Zarządu z dnia 30 października 2011 roku Pan Bartłomiej Herodecki został mianowany Prezesem Zarządu (Chairman of Board of Directors) z dniem 30 października 2011 roku. Pan Bartłomiej Herodecki dotychczas pełnił funkcję Członka Zarządu (Director).
Z dniem 31 października 2011 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odrzuciło uchwałę o ponownym wyborze p. Kolja Leo na członka Zarządu Spółki.
Ponadto w dniu 2 listopada na podstawie uchwały Zarządu powołany w skład Zarządu został Pan Dariusz Ilski i powierzono mu funkcję Członka Zarządu (Director). Powołanie Pana Dariusz Ilskiego związane jest z zaangażowaniem spółki Ikenga Investment Corporation Ltd (głównego akcjonariusza Spółki) w działalność operacyjną AerFinance plc (vide raport 30/2011).
W tym samym dniu rezygnację z funkcji Non-Executive Director złożył Pan Łukasz Feldman.
Edytowany: 18 listopada 2011 00:10

mdd
Wysłane: 14 grudnia 2011 15:06:41 przy kursie: 0,29 zł
Jesli sie nie myle, to jutro AER powinien opublikowac raporty kwartalne,
no zobaczymy co z tego wyniknie

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 18 grudnia 2011 14:42:27 przy kursie: 0,27 zł
Jest raport, i są kolejne straty. Czy ten podmiot jest w ogóle wstanie zarobić na swojej dzielności?

mdd
Wysłane: 18 grudnia 2011 19:18:23 przy kursie: 0,27 zł
spolka zaraportowala 170tys GBP po stronie strat,

jednak co ciekawe raport pokazuje ponad 2 MLN GBP (11mln PLN w naleznosciach krotkoterminowych (ja to rozumiem jako zadluzenie innych podmiotow na rzecz AER), czyli w optymistycznej wersji te pieniadze w najblizszych miesiacach powinny do spolki wplynac (jako zysk?)
Edytowany: 18 grudnia 2011 19:19

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 226
Wysłane: 19 grudnia 2011 16:16:28 przy kursie: 0,22 zł
Cześć,

Należności - jeśli są krótkoterminowe - powinny wpłynąć do spółki w ciągu 12 miesięcy. I w zysku już mogą być wykazane, jeśli pochodzą z faktur sprzedaży już ujętych w przychodach. Także niestety optymistyczne wypatrywanie 2 mln zysku nie ma podstaw.

wave

mdd
Wysłane: 19 grudnia 2011 16:50:13 przy kursie: 0,22 zł
jesli sie nie myle, te naleznosci krotkoterminowe to dotacje (10mln, ponad 1pln na akcje), ktore jeszcze nie sa zaksiegowane a beda po spelnieniu warunkow.

i nie sa zawarte po stronie zyskow, przejda na strone aktywow gdy/jesli zostana wreczone.

powinno byc jeszcze 14mln PLN (1.4pln na akcje) w podobnej rubryce (naleznosci krotkoterminowych) w przyszlych raportach, po otrzymaniu powinny przejsc na strone aktywow.

prosze mnie sprostowac jesli sie myle.

buma
Wpisów: 2
Wysłane: 19 grudnia 2011 23:23:20 przy kursie: 0,22 zł
Wydaje mi się że - należności 10M są dotacją z PAR pod konkretną inwestycje wykazaną w złożonym wniosku .
Zarząd nie ma prawa ruszyć tej kasy na inne cele, jak tylko płacić nimi faktury z tej inwestycji określonej w dotacji . Koszt tej inwestycji zamieni się kiedyś w „kapitał własny” i to dopiero da około 1 zł/na akcję.
W następnym raporcie do tych samych należności powinien dołączyć następny pozyskany pakiet dotacji na 14M, to już będzie razem około 2,5 zł/na akcję, z zamianą należności na kapitał j/w.
Mam też pytanie kiedy koszt z tej inwestycji może być zaksięgowany w kapitał własny. Czy każdorazowo po opłaceniu faktury na przykład gdy występuje etapowość, czy dopiero po końcowym odbiorze .
I drugie pytanie; czy jak PAR przyznaje dotacje to są one z automatu pewne ( jak na przykładzie AER – należności krótkoterminowe- ), czy np. istnieje możliwość że przyznają dotację, ale może im braknąć kasy w przypadku jakiegoś kryzysu i inwestor niema czym opłacić faktur z tej inwestycji.
Bardzo proszę o odpowiedź i potwierdzenie Panią Kasie. Z góry dziękuję. Angel
Edytowany: 19 grudnia 2011 23:28

mdd
Wysłane: 20 grudnia 2011 00:18:12 przy kursie: 0,22 zł
pytasz Pania Kasie, ale ja Ci odpowiem, dotacje sa pewne (zaden kryzys itp juz ich nie cofnie ani nie opozni), jedynie jesli AER nie bedzie dotrzymywal warunkow, to moga zostac wstrzymane, ale dla AER to jakby byc albo nie byc, wiec nie wydaje mi sie, zeby na tym polu dali ciala.

podejrzewam, ze info o 'spieniezeniu' dotacji bedzie ostrym kopem w kurs akcji, 1pln wzrostu aktywow na akcje przy dzisiejszym kursie 23groszy... nic tylko przejac spolke i sprzedac na boku :)

i to tylko liczac ta pierwsza dotacje, ktora jest w toku, ta druga, 14mln moze byc kolejnym kopem
Edytowany: 20 grudnia 2011 00:19

mdd
Wysłane: 11 stycznia 2012 17:27:11 przy kursie: 0,20 zł
hmmm zaczyna niezbyt ładnie tutaj pachnieć, a na forum bankiera wróżą nawet mozliwe zawieszenie notowań

www.newconnect.pl/?page=get_eb...

Cytat:
Jak informowaliśmy w raportach bieżących nr 34/2011 (w którym informujemy o złożeniu zawiadomienia do Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie podejrzenia ujawnienia i wykorzystania informacji poufnej oraz dokonania manipulacji kursem akcji Avtech), 36/2011 oraz 5/2012, GOADVISERS S.A. - także jako główny poszkodowany - podjęła w imieniu swoim oraz 23 innych akcjonariuszy Avtech określone działania w zakresie ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności Avtech i jej zarządców, w tym do odpowiedzialności karnej (np. w związku z nowymi informacjami uzyskanymi przez Autoryzowanego Doradcę o wyprowadzeniu majątku likwidowanej spółki do bliźniaczego podmiotu, prawdopodobnie powiązanego z zarządcami lub akcjonariuszami Avtech).

Tylko co GOA ma na myśli pisząc o podmiocie bliźniaczym? Wydaje się, że niestety chodzi o AER, ale może ma ktoś jakieś inne sugestie?

same afery na naszej bananowej giełdzie w ostatnich dniach/tygodniach

może ktoś z ekipy Stockwatch wypowiedziałby się na temat spółki? Jakie konsekwencje mogą ponieść akcjonariusze, jeśli powyższe przypuszczenia okazałyby się prawdą? Czy zagrożone zostałyby również oczekujące dotacje?

Kasia Stefanska
Wysłane: 12 stycznia 2012 10:35:38 przy kursie: 0,22 zł
mdd napisał(a):
jesli sie nie myle, te naleznosci krotkoterminowe to dotacje (10mln, ponad 1pln na akcje), ktore jeszcze nie sa zaksiegowane a beda po spelnieniu warunkow.

i nie sa zawarte po stronie zyskow, przejda na strone aktywow gdy/jesli zostana wreczone.

powinno byc jeszcze 14mln PLN (1.4pln na akcje) w podobnej rubryce (naleznosci krotkoterminowych) w przyszlych raportach, po otrzymaniu powinny przejsc na strone aktywow.

prosze mnie sprostowac jesli sie myle.

Przepraszam, że tak późno ale jakoś mi temat umknął. Jakbym nie odpisywała na Wasze wezwania, to proszę wyślijcie mi wiadomość.

Zasadniczo i przede wszystkim w sprawozdaniu finansowym mamy wszystko zaksięgowane. Nie ma czegoś takiego, że coś nie jest zaksięgowane.

Po spełnieniu warunków - musicie mi dokładniej napisać, o co chodzi. Czy chodzi o spełnienie warunków dotacji? To nie ma wpływu na większość księgowań dotyczących kwoty przekazanej dotacji.

Przede wszystkim, jeśli dotacja została już spółce wpłacona, to nie powinno być żadnych należności. Jest gotówka na rachunku bankowym. Z drugiej strony wykazuje się w pasywach międzyokresowe rozliczenia bierne. Nie widzę powodu wykazywania z tego tytułu należności. To sprawdzę sobie dokładnie w sprawozdaniu rocznym, gdzie będzie więcej informacji z tego tytułu.

Zupełnie niestety nie rozumiem, co oznacza "przejście na stronę aktywów". Żeby to wyjaśnić, muszę najpierw zrozumieć pytanie. Proszę o więcej szczegółów.

wave

Kasia Stefanska
Wysłane: 12 stycznia 2012 10:41:53 przy kursie: 0,22 zł
buma napisał(a):
Wydaje mi się że - należności 10M są dotacją z PAR pod konkretną inwestycje wykazaną w złożonym wniosku .
Zarząd nie ma prawa ruszyć tej kasy na inne cele, jak tylko płacić nimi faktury z tej inwestycji określonej w dotacji . Koszt tej inwestycji zamieni się kiedyś w „kapitał własny” i to dopiero da około 1 zł/na akcję.
W następnym raporcie do tych samych należności powinien dołączyć następny pozyskany pakiet dotacji na 14M, to już będzie razem około 2,5 zł/na akcję, z zamianą należności na kapitał j/w.
Mam też pytanie kiedy koszt z tej inwestycji może być zaksięgowany w kapitał własny. Czy każdorazowo po opłaceniu faktury na przykład gdy występuje etapowość, czy dopiero po końcowym odbiorze .
I drugie pytanie; czy jak PAR przyznaje dotacje to są one z automatu pewne ( jak na przykładzie AER – należności krótkoterminowe- ), czy np. istnieje możliwość że przyznają dotację, ale może im braknąć kasy w przypadku jakiegoś kryzysu i inwestor niema czym opłacić faktur z tej inwestycji.
Bardzo proszę o odpowiedź i potwierdzenie Panią Kasie. Z góry dziękuję. Angel

Tutaj ponownie pojawia się dla mnie niespójność - albo mamy należność od agencji (czekamy na kasę) albo mamy już gotówkę na koncie (którą będziemy opłacać faktury). Sprawdzę to w sprawozdaniu rocznym, może coś mi się rozjaśni.

Koszt inwestycji nigdy nie zamieni się w kapitał własny. Proszę mi tu nie wypisywać takich herezji, budowanie wartości nie następuje w ten sposób.

Jeśli dotacja ma finansować inwestycję, to schemat jest następujący: gotówka -> faktury za budowę inwestycji -> aktywa (inwestycja). Można więc powiedzieć, że wartość dotacji zamieni się na wartość aktywów w przybliżeniu w zbliżonej wartości. Kapitału własnego z tego nie ma. Kapitał buduje się z zysku, który wypracowany zostanie dzięki tej inwestycji.

Może tak być, że wypłata środków z agencji opóźni się nawet jak umowa na dotację jest podpisana. Był to case działania 8.1 POIG, kiedy mnóstwo podmiotów zrealizowało swoje projekty ale cały czas oczekują na przelanie środków. PARP ma opóźnienia w płatnościach, więc istnieje takie ryzyko.

wave

mdd
Wysłane: 12 stycznia 2012 11:56:49 przy kursie: 0,22 zł
dzieki Kasia za szczegolowe wyjasnienie, ogolnie to logiczna,
mnie zastanawialo, piszac o stronie 'aktywow' czy po np otrzymaniu gotowki z dotacji, zalozmy 10mln czy ta gotowka zacznie byc uwzgledniana jako majatek firmy (np przy wyliczaniu wskaznikow jak cwk), ale rozumiem, ze nie. No ma to sens, bo jesli idzie na projekt, ktory nie wypali, to w sumie wartosci dodanej nie bedzie zadnej.

co do dotacji (warunkow) chodzilo mi o to, czy po przyznaniu a przed wyplaceniem istnieje mozliwosc ich zawieszenie, tzn czy te o ktorych AER pisal, ze dostal, moga zostac w jakis sposob uniewaznione.

teraz to w sumie mniej istotne dla spolki, bardziej interesuje mnie sprawa wyprowadzania aktywow z AVTECH przed ich upadloscia i czy spolka blizniacza to byl AER?

Tak czy inaczej dziekuje bardzo za fachowe odpowiedzi :)
Edytowany: 12 stycznia 2012 11:58

moosquito
Wpisów: 3
Wysłane: 13 stycznia 2012 19:11:05
"Inwestorzy na NewConnect mają problem już z drugim brytyjskim emitentem. GPW stwierdziła, że za zawieszeniem obrotów akcjami AerFinance przemawia interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu. W tle pozostaje jednak pytanie o związek holdingu ze zlikwidowanym już Avtech

AerFinance – zarejestrowany w Wielkiej Brytanii wehikuł inwestycyjny zarządzany przez dwóch Polaków – Bartłomieja Herodeckiego i Dariusza Ilskiego (związanych wcześniej z Secus Asset Management) – notowany jest na NewConnect od maja 2011 r. Przed debiutem spółka, która oprócz wchodzenia w perspektywiczne spółki zajmuje się leasingiem samolotów pozyskała z oferty publicznej 6,8 mln zł. Od dziś jednak inwestorzy nie mogą handlować jej akcjami. GPW zdecydowała się zawiesić obrót walorami AerFinance z uwagi na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu. Zdaniem giełdy, w raporcie okresowym za II kwartał roku rozrachunkowego opublikowanym 15 grudnia 2011 r. zabrakło szczegółowych informacji o spadku kapitałów własnych emitenta, a także opisania, jaki wpływ na sytuację finansową spółki miało sprzedaż we wrześniu 2011 r. pakietu 1,12 mln akcji Air Market – innej spółki notowanej na NewConnect. Przywrócenie handlu akcjami AerFinance GPW uzależniła od publikacji danych na ten temat. ... "

Pełny artykuł dostępny tutaj: :)
www.parkiet.com/artykul/27,117...

sadlos25
Wpisów: 10
Wysłane: 22 czerwca 2012 16:29:14 przy kursie: 0,28 zł
Pani Kasiu,można prosić o analizę pierwszego kwartału w wykonaniu spółki?

Kasia Stefanska
Wysłane: 25 czerwca 2012 13:30:36 przy kursie: 0,28 zł
Hej,

A możemy poczekać na drugi kwartał? Dla spółek NC to dość szybko przychodzi.

wave

mdd
Wysłane: 4 lipca 2012 12:03:07 przy kursie: 0,23 zł
należałoby pamiętać, że to spółka brytyjska, raport za pierwszy kwartał pokaże się dopiero 17 września 2012 r.

ostatni raport z 15/06 był za 4ty kwartał zeszłego roku rozliczeniowego.

mdd
Wysłane: 10 lipca 2012 10:32:34 przy kursie: 0,25 zł
jest kupiec na LGL za 2 Mln PLN

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Cytat:

AERFINANCE PLC - zbycie udziałów w spółce zależnej
Raport Bieżący nr 15/2012

Zarząd AerFinance PLC (\'Emitent\') informuje, iż w dniu 9 lipca 2012 roku została podpisana umowa zbycia wszystkich posiadanych udziałów w Lubelskiej Grupie Lotniczej sp. z o.o. (\'LGL\') za łączną kwotę 2 083 000 PLN korporacyjnemu inwestorowi finansowemu z siedzibą w Szwajcarii.

Zgodnie z zapisami umowy jej wykonanie zostało rozłożone na trzy etapy, które są uzależnione od realizacji przez Spółkę projektu inwestycyjnego współfinansowanego z funduszy strukturalnych, o których Emitent informował w raporcie bieżącym nr 6/2012. W pierwszym etapie Emitent transakcji przeniesie własność na nabywcę 50 udziałów LGL za kwotę 841 500 PLN. Finalizacja powinna nastąpić do końca lipca 2012 roku. W drugim etapie Emitent przeniesie własność 37 udziałów za kwotę 918 710 PLN. Spodziewany termin wykonania drugiego etapu transakcji to 4 kwartał 2012 lub 1 kwartał 2013 roku. W ostatnim etapie Emitent przeniesie na nabywcę 13 udziałów za kwotę 322 790 PLN. Szacowany termin wykonania drugiego etapu transakcji to rok 2014. Na moment podpisywania niniejszej umowy kapitał zakładowy LGL wynosił 50 000 PLN był podzielony na 100 równych udziałów.

Umowa zawiera klauzulę warunkową obniżającą cenę zbycia o 431 010,00 PLN zależną od przeprowadzenia pewnych w harmonogramie finansowym w realizowanych przez LGL projekcie. Na moment sporządzenia niniejszego raportu Zarząd Emitenta ocenia ryzyko wystąpienia przesłanki skutkującej obniżeniem ceny transakcyjnej jako niewielkie.
Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań Emitenta oraz zostaną zainwestowane w ramach istniejących projektów.
Wartość transakcji ma istotne znaczenie dla Emitenta, ponieważ przekroczyła 20 % kapitałów własnych Spółki.

Podstawa prawna:

§ 3 pkt 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6