pixelg
BANKRUCIK portfelik - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BANKRUCIK portfelik

bankrucik
45
Wpisów: 4 261
Wysłane: 24 czerwca 2019 10:52:46

od dawna piszę, iż niemiecki przemysł motoryzacyjny będzie kulą u nogi, a niemcy staną się chorym człowiekiem Europy, stawiam na #BIGSHORT na przemysł motoryzacyjny Niemiec i EU, Whistle Whistle
niemieccy oszuści dopiero teraz oficjalnie widzą problem
next.gazeta.pl/next/7,168930,2...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 300
Wysłane: 24 czerwca 2019 11:22:14
lesgs napisał(a):
"Motoryzacja się podzieli na producentów zwykłych słabych aut do jazdy autonomicznej i na takich którzy produkują prawdziwe samochody dla entuzjastów."

Przyznaję, że nie rozumiem jaki jest głębszy sens tej wypowiedzi.

Czego nie rozumiesz?! Przecież każde dziecko wie, że 100 lat temu świat podzielił się na mięczaków jeżdżących samochodami i prawdziwych twardzieli-entuzjastów jeżdżących wierzchem. Ewentualnie furmanką. I tak zostało do dziś. Koń na autostradzie to normalka. Angel

bankrucik
45
Wysłane: 10 lipca 2019 00:26:18
stan portfela na 1 lipiec 2019r.

Spółki z których każda ma ponad 10% udział w portfelu ( kolejność przypadkowa)

MABION - poniżej 80 zł nie mogłem się powstrzymać, żeby nie dokupićThink
XTPL - bz
POLWAX - bz
DATAWALK - powiększone 4xWhistle
NOWAGALA - dokupionalove4

spółki których udział jest niższy niż 10%
PAMAPOL- bz
CELONPHARMA - jako bezpieczna przystań
ENTER -po ok. 26
Orzełopony-dokupione
MOBRUK- 86
UNIFIED FACTORY - 0,33
ELEKTRIM

SPRZEDANE PCM (+93%), GETIN+80%), ORBIS (+4%), ARAMUS (+95%), PGS (+10 %), ErGIs (+20 %)

podsumowując:
źle obstawiłem wagowo w portfelu walory do podwyższenia wezwań bo kupiłem dużo ORBIsU a mało PCM i zamiast prawie 100% zarobiłem tylko 4% ( zagrałem ostrożnie na pewniaka)
na orbisie zagrałem dwa razy kupowałem akcje po zakończeniu wezwania i tutaj zarobiłem prawie 10 %
GETIN czysta spekulacja ale mały procent portfela
Pgs - sprzedałem do 0 akcje bo nie podobają mi się nowe pomysły zarządu, może presja fundów, kupione w ok. 9zł
Aramus, ERGI - potrzebowałem kasy,
orzełopony - obligi kupione po chyba 33 % wartosci po kilku latach wykupione za 100%
było jeszcze trochę innych zabaw-spekulacji ale efekt finansowy bez realnego wpływu na portfel ( czasami dla zabicia nudy chyba sobie cos kupowałem i sprzedawałemNot talking binky

linia kredytowa prawie cała wykorzystana czyli lewar 2x srodki własne
po 1 lipca zakupiłem jeszcze HELIO pod podwyższenie ceny w wezwaniu

teraz również na twitter.com, tam można śledzić transakcję na bieżąco

Edytowany: 10 lipca 2019 00:32

bankrucik
45
Wysłane: 26 sierpnia 2019 21:27:52
bankrucik napisał(a):

od dawna piszę, że nie będzie żadnego końca wojny handlowej USA- Chiny... dla USA to ostatni moment, żeby wykończyć Chiny.. potem już będzie za późno... a żadne imperium nie schodzi, ze sceny dobrowolnie i pokojowo
niemcy dostaną odłamkowym za "fikanie" USA
next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

powyżej mój post z 5 maja 2019, pisałem o wojnie handlowej, i o problemach które dosięgną Niemcy, zresztą pisze o tym od dawna, że Niemcy polecą w głęboki kryzys, a niskie wyceny niemieckich banków własnie ten problem dyskontują, stawiam tezę, że Niemcy to będzie wkrótce "chory człowiek Europy"

jak widać zaczyna to docierać również także do paru niemieckich głów
www.money.pl/pieniadze/strefa-...

mój scenariusz bazowy realizuje się ... step by stepThink Think

lesgs
lesgs PREMIUM
19
Wpisów: 841
Wysłane: 26 sierpnia 2019 21:55:55
Wygląda na to, że świat pragnie bardziej uwierzyć tweeto-tyradom Trumpa niż rzeczywistości (zresztą, prawie zawsze tak bywa). Wtedy, gdy na konferencji kończącej G7 trwały przemowy (głownie Macron, bo Trump ograniczył się do 1-2 zdań) i podczas wspólnej części konferencji prasowej, wszystko wyglądało dość konkretnie (Iran, podatek cyfrowy). Potem, konferencję zaczął Trump i tutaj odniosłem wrażenie, że powtarza wszystko to, co poprzednio powiedział o Chinach (przetykając to słowami o wspaniałościach poszczególnych polityków i krajów (jak zwykle)), oraz wpada w ten sam ton "człowieka wybranego".

Chińczycy dzwoniący i proszący o spotkanie, chcący wszystko "spokojnie" (ang. calmly) załatwić? Czy ktoś opowiada jakieś bajki?

Dla mnie kultura Chin, mająca wielowiekowe tradycje, dała im przebiegłość, a przede wszystkim cierpliwość. I tym się właśnie wykazują. Dla mnie, są oni w stanie przetrwać wszelkie zawirowania (nawet głodując) i czekać na sprzyjającą okazję.

Mogą nie czekać zbyt długo (do wyborów w USA). To gra na czas.

Ja daję Chińczykom znacznie więcej szans w tym sporze. Oni zwyczajnie nie muszą odnieść sukcesu tu i teraz. Oni mogą poczekać.

To jak w tym starym kawale o starym byku i młodym byczku, którzy wędrując zobaczyli stado pasących się krów ...

bankrucik
45
Wysłane: 26 sierpnia 2019 22:01:25
@legs
może tak być, że chiny wygrają i zostaną jedynym i wyłącznym supermocarstwem,
zwróć uwagę, że ja pisałem, że to jest ostatni moment na to aby spróbować zatrzymać pochód Chin i wygląda na to, że "ktos" w Usa też tak podobnie mysli.. i nie chodzi mi tutaj o Trumpalove4 a Trump ze swoim tt jest tylko specyficznym specjalista od "nowego" marketingu

a jak czytam takie komentarze jak ten poniżej, to znaczy, że chłop analityk nie ma pojęcia o polityce i związkach z gospodarką
www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

Edytowany: 26 sierpnia 2019 22:02

lesgs
lesgs PREMIUM
19
Wysłane: 26 sierpnia 2019 23:24:03
Na ogół nie czytam takich wynurzeń, do których odwołałeś się w linku. Teraz do przeczytałem i wiem, że dobrze robię. Podstawową wadą tzw. "analityków" jest poszukiwanie związku przyczynowego tam, gdzie go nie ma - po to by uzasadnić jakieś ruchy w analizowanych przez nich walorach. Myślę, że praprzyczyną takich nieudacznych rozważań jest szerokie korzystanie ze streamingu wiadomości dochodzących ze sfery języka angielskiego (Reuters ...)

Typowa struktura zdania to "Stocks, dollar rise as U.S.-China trade rhetoric softens". (To z dzisiejszego serwisu Reuters). Istotne jest tu słowo "as": ma ono dwa podstawowe znaczenia, przy czym istotne w odniesieniu do analityków rynku jest to znaczenie , które sugeruje jakiś związek przyczynowy między dwoma analizowanymi zjawiskami. Znaczenie "as" to albo "ponieważ" (to lubią analitycy, bo sugeruje związek przyczynowy) albo "a jednocześnie" (np. "Burze dominują w Europie, a jednocześnie cena masła w Ułan Bator spada"), gdzie trudno o jakiś związek przyczynowy.

Na ogół analitycy serwują nam bajki, takie jak ta podana w twoim linku. Służą one wspieraniu własnego ego i nieomylności, wspomagając jednocześnie przepływ pieniędzy od tych, którzy w te bzdury wierzą do tych, którzy zamiast na analityków, patrzą na rynek - taki, jakim jest.

Wracając do Chińczyków (według wieszcza - trzymają się mocno): wszystko to, co obecnie rozgrywa się pomiędzy USA i ChRL objęte jest mrokiem i zasłoną tajemnicy. Możemy tylko przypuszczać, jakie będą rozstrzygnięcia - jeżeli uda się nam, płotkom, wychwycić 10% tego ruchu, który nastąpi po rozstrzygnięciu sporu - to będziemy bardzo bogaci.
Edytowany: 26 sierpnia 2019 23:25

Kakarotto
19
Wpisów: 1 032
Wysłane: 26 sierpnia 2019 23:33:36
@lesgs, ruch o którym mówisz wg mnie jest dozowany stopniowo. Ile to już trwa? Prawie rok? Dostawiane są nowe cła, teraz z obu stron i gdzie jest amerykański indeks? Dalej w tym samym miejscu (prawie).

ps. wg mnie Trump od początku szedł na zderzenie i nie ma zamiaru podpisywać niczego, ew. tak stworzyć umowę aby Chinom dostało się jak najmocniej. On widzi że Chiny są w dużo gorszej sytuacji, stąd będzie tak długo cisnął aż dojdzie do ściany.

lesgs
lesgs PREMIUM
19
Wysłane: 26 sierpnia 2019 23:51:07
@Kakarotto

Twoje rozumowanie byłoby słuszne, gdyby Chiny stały pod ścianą i nie miały innej alternatywy. To jednak zupełnie inny rodzaj gospodarki zawierającej w sobie duży element centralnego sterowania. Poza tym - jest tu olbrzymi rynek wewnętrzny, zdolny do zaabsorbowania nie jednego szoku gospodarczego. Sądzę, że ta właśnie głębokość własnego rynku daje Chinom znaczną przewagę w tym sporze. W Chinach nadal konsumpcja "podstawowa" jest królem, natomiast USA przy dążeniu do utrzymania obecnego poziomu rozwoju muszą kierować na rynek produkty niezwykle "konsumpcyjnie" skomplikowane i mające bardzo krótkie okresy powodzenia. Niezbędna przy tym jest także inflacja. To bardzo skrótowe porównanie obu rynków - ale wydaje mi się, że rynek w Chinach poprzez swoją wielkość może łatwiej zaabsorbować szoki konsumpcyjne niż bardziej wyspecjalizowany rynek usług w USA.

Tu specjalizacja działa przeciwko Ameryce. Dlatego piszę o roli cierpliwości Chińczyków. Z kolei u nich większym zagrożeniem jest mniejsza stabilność władzy - jeżeli do władzy dojdzie inna koteria, wtedy USA mogą odzyskać przewagę. Kto wie, może zamieszanie wokół Hong Kongu jest stymulowane przez "Zachód" i nadrzędnym celem jest destabilizacja władzy w Chinach? i

lesgs
lesgs PREMIUM
19
Wysłane: 27 sierpnia 2019 00:09:21
Jeszcze coś dodam w sprawie tytułów i związków przyczynowych.

Tym razem coś do ogródka samego "Stockwatch". Oto bieżący tytuł:

"Wojny handlowe wróciły, w grze JSW i Polimex-Mostostal"

Ciekawe, czy ktoś potrafi wywieść z tego jakikolwiek rozsądny związek przyczynowy"

Ktokolwiek pisał ten tytuł - niech się puknie w głowę.

GRAF78
39
Wpisów: 1 221
Wysłane: 27 sierpnia 2019 10:47:36
Jaki jest wynik portfela za ostatnie 12m?

Koruptos
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 193
Wysłane: 27 sierpnia 2019 11:21:55
lesgs napisał(a):
Dlatego piszę o roli cierpliwości Chińczyków. Z kolei u nich większym zagrożeniem jest mniejsza stabilność władzy - jeżeli do władzy dojdzie inna koteria, wtedy USA mogą odzyskać przewagę. Kto wie, może zamieszanie wokół Hong Kongu jest stymulowane przez "Zachód" i nadrzędnym celem jest destabilizacja władzy w Chinach? i

Jeśli chodzi o Hong Kong - na pewno jest, wystarczy popatrzeć na wyposażenie i przeszkolenie "manifestantów". Z własnymi służbami medycznymi i wyposażeniem mechaniczno-elektronicznym do zwalczania szeroko rozumianego monitoringu. To w dużej części nie są osoby, które wyszły na przysłowiowy marsz niepodległości.

Co nie zmienia faktu, że nie widzę możliwości, aby wpłynęło ta w jakikolwiek namacalny sposób na władzę w Chinach. System (i sam obecny przywódca) jest tam tak okopany, że nie ma mowy o zmianie władzy. W przeciwieństwie do Stanów, gdzie - choć sam Trump trzyma się mocno - to Republikanie już niekoniecznie.

bankrucik
45
Wysłane: 5 września 2019 22:23:01
przy okazji oferty publicznej PLAYa przestrzegałem żeby nie wchodzić... stracone lata

bankrucik
45
Wysłane: 23 września 2019 11:11:08
bankrucik napisał(a):

od dawna piszę, iż niemiecki przemysł motoryzacyjny będzie kulą u nogi, a niemcy staną się chorym człowiekiem Europy, stawiam na #BIGSHORT na przemysł motoryzacyjny Niemiec i EU, Whistle Whistle

byłem ostatnio na imprezie branży przemysłowej ( międzynarodowe koncerny), ich spółki córki w Niemczech mają po 30% spadki zamówień dla automotive niemieckiegoSpeak to the hand Speak to the hand

bankrucik
45
Wysłane: 23 września 2019 11:33:06
www.bankier.pl/wiadomosc/Niemc...

bankrucik
45
Wysłane: 26 września 2019 12:19:54
z NOWA GALĄ będzie jak z POLCOLORITEM czy PAMAPOLEM, uchwała o wycofaniu zostanie oprotestowana i tyle sąd okresli wartosc godziwą bez sciemniania

bankrucik
45
Wysłane: 30 września 2019 15:59:53
po obłożeniu składkami ZUS całego wynagrodzenia będziemy mieli wysyp emisji motywacyjnych dla pracowników w spółkach, będzie to tani sposób wynagradzania

bankrucik
45
Wysłane: 30 września 2019 17:59:43
bankrucik napisał(a):

http://wyborcza.pl/7,155287,25233697,dane-dla-przemyslu-sa-straszne-a-niemcy-jak-zaba.html#s=BoxWyboMT

bankrucik
45
Wysłane: 2 października 2019 00:40:29
chyba kiedys zrobię listę firm przed którymi ostrzegałemThink

bankrucik
45
Wysłane: 3 października 2019 10:27:10
redaktor w TVN zaraz po wyroku TSUE kompletne bzdury opowiadał...masakra.... albo kretyn albo ....

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość