pixelg
LSISOFT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

LSISOFT [LSI]

AKTUALNY KURS: 14,20 zł (-2,74%) 07-07-2020 14:22
Kilerus
Wpisów: 72
Wysłane: 22 października 2008 17:44:31 przy kursie: 5,45 zł
Zarząd LSI Software SA informuje, iż podczas odbywających się w minionym tygodniu (16-18.10.2008 r.) targów Hotel-Invest 2008 LSI Software zdobyła Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Produktem, który otrzymał to zaszczytne i prestiżowe wyróżnienie jest INTELIGENTNY HOTEL – system i środowisko informatyczne dla hoteli. Jest to już drugi Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla LSI Software, poprzedni firma zdobyła za produkt POSitive Retail – system zarządzania dla sieci sprzedaży.

Kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla hoteli INTELIGENTNY HOTEL, integruje zaawansowane technologicznie rozwiązania informatyczne - oprogramowanie, automatykę hotelową i marketing. Szczegóły rozwiązania znajdują się na www.lsisoftware.pl.

spolka caly czas sie rozija.c/wk 0.97 .

Prezes i największy akcjonariusz LSI Software, jak wynika z informacji "Parkietu", prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży kontrolnego pakietu. - Zgłosili się do mnie dwaj krajowi inwestorzy branżowi i jeden zagraniczny. Ich oferty były na tyle interesujące, że zdecydowałem się podjąć negocjacje - potwierdził Siewiera. Z naszych informacji wynika, że przejęciem LSI Software interesują się Novitus i Elzab. Ich przedstawiciele od dawna głośno mówią o chęci zakupu firm produkujących oprogramowanie. Obie spółki mają już przygotowane pieniądze, po ponad 30 mln zł, na ewentualne akwizycje.

Siewiera nie chciał ujawnić nazw potencjalnych kupujących. - To podmioty działające na zbliżonym do naszego rynku (LSI Software produkuje specjalistyczne aplikacje dla gastronomii, hoteli i sieci handlowych - przyp. red.). Nasze rozwiązania doskonale uzupełniałyby ich ofertę - oznajmił. Zdaniem prezesa Siewiery, ewentualna transakcja będzie możliwa jeszcze w tym roku. - Dałem partnerom czas do końca października na złożenie wiążących ofert - tłumaczył. Zapowiedział, że nie sprzeda akcji po obecnym kursie (w czwartek wynosił 8,54 zł). - Uważam, że papiery LSI Software są dużo więcej warte - mówił. Nie zdradził, jakiej kwoty oczekuje.

Edytowany: 22 października 2008 17:50

Kilerus
Wysłane: 23 października 2008 09:42:40 przy kursie: 4,50 zł
nawet szanowny WD nie ma nic do powiedzenie o tej spolce.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 562
Wysłane: 23 października 2008 09:43:22 przy kursie: 4,50 zł
Oj w gorącej wodzie jesteś kąpany.

Kilerus
Wysłane: 23 października 2008 10:03:34 przy kursie: 4,50 zł
blob3 wcale nie:) a moze tak wplywa na mnie ostatnio gospodarka światowa:)

Kilerus
Wysłane: 23 października 2008 16:25:15 przy kursie: 4,50 zł
dziwne zachowanie.po co wyrzucac po 5 akcji zeby kurs spadla o ok 7 % nizej .bylo to robine pare razy dzisiejszego dnia.WD wiem ze nie jestes technikiem ale jak bys rzucil okiem na finanse byl bym dozgonnie wdzieczny
Edytowany: 23 października 2008 18:26

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 562
Wysłane: 23 października 2008 21:02:05 przy kursie: 4,50 zł
To moja rola, tylko czasem dłużej trwa.

Przeczytałem finanse bardzo dokładnie. Raport półroczny, pełen konkretnych i starannych not, a także wyniki na dwa lata w tył. Fajna i solidna firma, która z mikrospółki powoli staje się minispółką, cały czas na niewielkim zadłużeniu (choć nieco rosnącym) i dość zdrowym zysku, choć przepływowo nie za regularnym. Popularny ostatnio wskaźnik Altmana ma bardzo ładny: rating AA+ ;)

Co to za biznes? Informatyka dla przedsiębiorstw, ale bardzo konkretnie stargetowana: na hotele i restauracje oraz handel detaliczny. To są bardzo wdzięczni klienci, bo wypłacalni i świadomi swoich potrzeb. Produkty dla nich są proste i bardzo powtarzalne, oczywiście z jakąś tam customizacją, ale zasadniczno sprzedaż obiadów czy rezerwacja pokoi przebiega na całym świecie tak samo. Może z tego płynąć siła, jeśli się robi system dobrze, szybko i tanio, a do tego działa on bezbłędnie, zaś zagrożeniem może być łatwość wejścia konkurentów. Tutaj nie ma jednak obawy, Sygnity czy Asseco nigdy się nie zainteresuje tym segmentem, bo jest po prostu za mały. LSI nie ma jeszcze wielu dużych klientów, w sumie tylko Ikea i Sfinksa, a reszta to drobnica. Sprzedaje im jednak kompletne systemy, z kasami, drukarkami, serwerami, terminalami płatniczymi i co tam jeszcze potrzeba. LSI powinien strategicznie stawiać na firmy rozwijające sieć, takie właśnie jak do niedawna Sfinks, bo jest gwarancja, że do każdej nowej lokalizacji będzie dostarczać sprzęt.
Minus biznesu jest taki, że raz sprzedany system stoi sobie i działa, i w sumie jak jest dobry (a innego wyjścia nie ma) to serwis jest praktycznie żaden i przychody z niego uzyskiwane też nie dają pożyć. A bardzo szkoda, bo jak wiemy, najlepsze modele biznesowe to połączenie sprzedaży z serwisem, i to najlepiej w proporcji 30/70 co do generowanej marży, tak jak mają na przykład sprzedawcy samochodów prowadzący warsztaty, czy producenci silników odrzutowych do samolotów, żyjący praktycznie głównie z serwisu.

Wracając do finansów, zaciekawiły mnie noty i oto kilka spostrzeżeń, może przydatnych przy samodzielnym szukaniu wartości spółki:
- sporą pozycję w aktywach stanowią wartości niematerialne i prawne, czyli zarówna własne programy, jak i posiadane licencje, na łączną kwotę 6 mln zł,
- niemało, bo 4,4 mln zł stanowi "wartość firmy" z przejęcia spółki Softech,
- oprócz tego mamy samochody za 1 mln zł oraz budynek w budowie, wyceniany na 5,7 mln, czyli środki trwałe rzeczowe, jedyne mówiąc po chłopsku, które da się dotknąć, obejrzeć i w razie czego sprzedać. Tak więc wartość księgową ściągnąłbym konserwatywnie, w ujęciu likwidacyjnym, do kwoty 9-10 mln zł, z czego 5,5 mln to kapitał obrotowy, a reszta gotówka i środki trwałe.

Spółka jest czysta, zdrowa i... malutka. Wskaźnikowo jeszcze ciągle droga. Trochę za duży free float na te ciężkie czasy, no a wolumen póki co mikroskopijny. Chcąc wchodzić z małym kapitałem w branżę IT na pewno miałbym ją na liście. Tylko bez pośpiechu, sam wiesz co się dzieje.
Edytowany: 23 października 2008 21:12

opennetpr
Wpisów: 688
Wysłane: 23 października 2008 21:08:17 przy kursie: 4,50 zł
To ogólnie ryzyko często się zdarza w szulerni, tyle że wpływ ma większy na kurs spółek ciężko płynnych. Gdy jest mała płynność jest spore ryzyko manipulacji kursem poprzez zbijanie właśnie lub podnoszenie, efekt tego taki, że kurs jest czysto losowy, równie dobrze kto inny mógłby kupić sobie 1 akcję i walnąć +40%, pewnie komuś bardzo zależało na ustaleniu kursu na niskim poziomie, w jakim celu też się niedługo dowiemy.

Kilerus
Wysłane: 23 października 2008 21:31:54 przy kursie: 4,50 zł
dziekuje za fachowa analize! Zgadzma sie z tym co napisales spolka dobra ale moze jeszcze nie teraz i faktycznie z niewielkim kapitalem.To co mnie w niej ciekawi to to co sie dzieje w czasie sesji bo kurs jest zbijany.Przesledzilem dokldnie ostatnie sesje na tym papierze i widze to ze ktos chce koniecznie by kurs by bardzo nisko np dzis kilka minut przed koncem sesji ktos wyrzucil 5 akcji po to by kurs spadl o kolejne 9 % i prozizja 6 zl transakcja 45 wiec zastanomy sie gdzie tu jest sens.Nie jest to jedyna sesja na ktorej tak sie dzialo wiec moze faktycznie szykuje sie jakies przejecie i ktos chce tanio troche akcji kupic.Prez mowil ze do konca pazdziernika bedzie czekal na oferty i je rozwazy bo sa ciekawe a niby nie chcial akcji sprzedac za mniej niz 8 zl.moze szykuje sie jakies wezwanie po jakiejs dobre cenie.tak tylko gdybam:)

Kilerus
Wysłane: 7 listopada 2008 13:48:29 przy kursie: 6,00 zł
dzis spekulacyjna podbitka jak sadze! tak mi sie wydaje bo obroty male a na plusie prawie 20%.dziwna sprawa najpier zbijaja w dol potem ciagna w gore.jakas dziwna zabawa

lupo3
Wpisów: 4
Wysłane: 30 stycznia 2009 14:26:20 przy kursie: 3,58 zł
Mam a właściwie miałem wątpliwą przyjemność współpracować z firmą LSI. Jeśli chodzi o zakup systemu do restauracji - firma jest niezła ale obsługa posprzedażowa - to TRAGEDIA. Kontakt z ich działem technicznym w weekend jest praktycznie niemożliwy - proponują naprawę w poniedziałek (w gastronomii największe przychody generuje weekend :-). Sprzedają system, który nie działa i tłumaczą, że u nich działa a w restauracji nie działa i to nasza wina bo : mury za grube, antenka za krotka, kelnerki nie potrafia obslugiwac palmów itd.
Nie wroze im przyszlosci a jak widze siewiera chce sprzedac swoj pakiet akcji - niech sprzedaje, moze ktos odkupi po 0,99 zł za akcje.

Nie korzystajcie z usług LSI.
PS Od czasu zmiany systemu na innej firmy - problemy zniknęły - wszystko działa. :-)

malena82
Wpisów: 1
Wysłane: 12 lutego 2009 18:33:09 przy kursie: 4,00 zł
podzielam opinię lupo3, system LSI nie działa prawidłowo, problemy identyczne, pomoc serwisowa w najlepszym układzie po tygodniu.

slight
Wpisów: 8
Wysłane: 3 marca 2009 11:42:55 przy kursie: 3,35 zł
witam
mozna prosic o analize tych popisowych wynikow za 4 kwartal 09? czy to opcje czy jakies inne genialne inwestycje generuja takie straty?
pozdro

Phenomen79
Wpisów: 166
Wysłane: 4 czerwca 2009 09:31:45 przy kursie: 3,50 zł
Dzisiejsze newsy wygladaja Ciekawie - zwiekszam w portfelu.
1. mozliwosc pojawienia sie nowej gotowki w firmie
www.bankier.pl/wiadomosc/LSI-S...
2. Odpowiedz na pismo inwestorow indywidualnych
www.bankier.pl/wiadomosc/LSI-S...
3. Znaczace zwiekszenie sprzedazy
www.lsisoftware.pl/pl/inwestor...

Phenomen79
Wysłane: 7 lipca 2009 14:19:25 przy kursie: 3,94 zł
Coz moge powiedziec ... hello1 Przy kursie 4.37 :)
Edytowany: 7 lipca 2009 14:19

Phenomen79
Wysłane: 8 lipca 2009 23:53:07 przy kursie: 4,30 zł
sprzedalem 1/3 po 4.46 czekam na dalsze sygnaly moze ktos powiedziec przyczyne tych wzrostow ? jak na lsi to obroty mozna powiedziec wzrosly chodz to wzgledne pojecie

Phenomen79
Wysłane: 18 lipca 2009 15:53:12 przy kursie: 4,02 zł
W miedzyczasie sprzedalem tez pozostaly pakiecik tylko po to by juz znow dokupic. po 4.2
patrzac na kurs spolki dzisiaj moglem zrobic to ponizej.
jednakze:
Cytat:
Raport bieżący nr 28/2009

Temat: Wzrost sprzedaży
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżace i okresowe
Treść raportu:
Zarząd LSI Software SA informuje o wzroście sprzedaży Grupy Kapitałowej LSI Software SA w I półroczu bieżącego roku. Sprzedaż za I półrocze b.r. wyniosła blisko 9,2 mln zł wobec niecałych 8 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Jak dla mnei bomba szczegolnie ze w analogicznym okresie w zeszlym roku akcje byly wyceniane powyzej 7 z a wczesniej nawet 14.

oraz link do zmian w statucie.
www.lsisoftware.pl/pl/inwestor...

To jeden z punktow „Kapitał zakładowy Spółki został podwyŜszony warunkowo o kwotę nie wyŜszą niŜ 300.000 zł
(trzysta tysięcy złotych) w drodze emisji nie więcej niŜ 300.000 (trzystu tysięcy) akcji zwykłych na
okaziciela serii „H”, o wartości nominalnej 1 zł (jeden złoty) kaŜda akcja. Akcje serii „H”
obejmowane będą przez uprawnionych z emitowanych przez Spółkę Warrantów subskrypcyjnych
Emisji A.”

liczbero
Wpisów: 123
Wysłane: 20 lipca 2009 22:23:38 przy kursie: 3,84 zł
Sorki, nie wiedzialem ze na forum mamy dwa watki tej spolki. ``rafalania`` nie wiem czy powstanie trend wzrostowy. W okolicach 4,65 jest powazny opor, jesli kurs go przelamie to droga do wzrostow otwartathumbright

Teresa
Teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 710
Wysłane: 20 lipca 2009 22:31:21 przy kursie: 3,84 zł
Ktoś stworzył ze 20 minut temu drugi co mnie smuci.
Czasem ludzie nie patrzą co jest na forum tylko chcą iść na skróty.
Powróciliśmy do stanu poprzedniego
Został jedyny słuszny wątek. salute
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...

rafalania
Wpisów: 60
Wysłane: 20 lipca 2009 22:32:46 przy kursie: 3,84 zł
liczbero napisał(a):
Sorki, nie wiedzialem ze na forum mamy dwa watki tej spolki. ``rafalania`` nie wiem czy powstanie trend wzrostowy. W okolicach 4,65 jest powazny opor, jesli kurs go przelamie to droga do wzrostow otwartathumbright

Jestem nowy na tym forum.Przypadkowo stworzyłem nowy wątek tej spółki. Przepraszam za tę dziwną sytuację.

Teresa
Teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 710
Wysłane: 20 lipca 2009 22:37:46 przy kursie: 3,84 zł
Nowym zawsze wybaczamy.

... jeszcze Dancing Dancing
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6