pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 362,70 zł (+1,06%) 27-11-2020 17:03
vladinho
0
Wpisów: 728
Wysłane: 23 grudnia 2019 14:38:30 przy kursie: 280,00 zł
ok, dzięki, ale to jeszcze nie oznacza gwarancji, że powstaną. Póki co, jest zakontraktowany drugi sezon, o którym niewiele wiadomo (może się np. zmienić obsada, ekipa).

sargon25
0
Wpisów: 78
Wysłane: 23 grudnia 2019 15:13:59 przy kursie: 280,00 zł
greqq...musisz mu załatwic oficjalne pismo z Netflixa koniecznie z czerwonymi pieczatkami i dobrze gdyby bylo poświadczenie notarialne thumbright - sory ale nie mogłem się powstrzymaćBoo hoo!
Janusz giełdy :)...bywa i tak
Edytowany: 23 grudnia 2019 15:14

nowy57
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 61
Wysłane: 23 grudnia 2019 15:45:53 przy kursie: 280,00 zł
@krewa
prosze o odswiezenie wsparc oporów na tej perełce , thx .

coolz
coolz PREMIUM
0
Wpisów: 4
Wysłane: 23 grudnia 2019 16:48:53 przy kursie: 280,00 zł
Dzień dobry wszystkim.

Dzisiaj została zrealizowana transakcja pakietowa na CDR. Poszło 20tys. akcji po 278pln.

Coolz

nowy57
1
Wpisów: 61
Wysłane: 23 grudnia 2019 16:55:37 przy kursie: 280,00 zł
że niby 20tys akcji to jakis "pakiet" ?
daj spokoj , kowalkie tyle maja czasami w portfelu nie nie instytucje

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
42
Wpisów: 1 285
Wysłane: 23 grudnia 2019 18:02:24 przy kursie: 280,00 zł
sargon25: Potwierdzony jest tylko drugi sezon, a Netflix zrezygnuje z serialu jak tylko oglądalność przestanie uzasadniać ponoszone koszty. Oni się nie patyczkują.
Oczywiście na chwilę obecną produkcja jest sukcesem i życzyłbym sobie tych pełnych 7 sezonów.
Natomiast drugiej Gry o Tron nie ma co oczekiwać. Po prostu fabuła nie jest aż tak wciągająca.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
42
Wysłane: 23 grudnia 2019 18:10:12 przy kursie: 280,00 zł
greqq napisał(a):
Imho już teraz można powiedzieć że Wiedźmin 4 może sprzedawać się lepiej od GTA V, RDR 2, czy Cyberpunka 2077.

Ech.
Do premiery Cyberpunka jeszcze szmat czasu, sprzedaż trudna do oszacowania, a ty już do nieogłoszonego W4 porównujesz LOL.
Z GTA 5 można teoretycznie konkurować (choć to niaciągane), ale tylko na przestrzeni roku premierowego. Później sprzedaż została nakręcona przez tryb online.

W3 na pewno miałoby większy potencjał niż W3, ale o ile większy, to zależy głównie od ewentualnej daty premiery.

del-29072020
1
Wpisów: 191
Wysłane: 23 grudnia 2019 18:22:17 przy kursie: 280,00 zł
Może sprzedać a sprzeda się, to zupełnie co innego :)

Co do AT, to do górnego ograniczenia kanału nie pozostało zbyt wiele, więc nie ma się co łudzić że od strzała do 300 dobije, mz oczywiście.

Chociaż ten obrazek mówi że 300 tuż tuż
stooq.pl/chart.html?id=8407&am...
Edytowany: 23 grudnia 2019 18:26

sargon25
0
Wpisów: 78
Wysłane: 24 grudnia 2019 17:12:36 przy kursie: 280,00 zł
aircanada15 napisał(a):
sargon25: Potwierdzony jest tylko drugi sezon, a Netflix zrezygnuje z serialu jak tylko oglądalność przestanie uzasadniać ponoszone koszty. Oni się nie patyczkują.
Oczywiście na chwilę obecną produkcja jest sukcesem i życzyłbym sobie tych pełnych 7 sezonów.
Natomiast drugiej Gry o Tron nie ma co oczekiwać. Po prostu fabuła nie jest aż tak wciągająca.

Zdaję sobie z tego sprawę,korpo kierują sie tylko i wyłacznie zyskiem,wiec jeśli pierwszy sezon okazalby sie totalna klapą to zapewne nie zawachaliby się zrezygnowac z dalszej produkcji, ale dopóki im się to oplaca to pilka jest w grze...mamy 2 sezony i tylko to jest pewne. Na 7 sezonów nie licze ale każdy sezon to darmowa reklama na calym swiecie dla CDR bo korelacja serialu Netflixa i gry CDR + książek Sapkowskiego jest niezaprzeczalna a my (akcjonariusze ) na tym tylko zyskujemy. No chyba, że ktos tradycyjnie nie miał odwagi, żeby kiedys tam kupic ich akcje i teraz marudzi bo co mu pozostalo...
Na pewno Wiedzmin nie bedzie drugą Grą o Tron,ale czy w ogóle powinien...ja liczyłem, że będzie po prostu Wiedzminem sam przed siebie niepotarzalny a nie jakas lepsza, gorszą kopią GoT. Ale nie będzie bo robi go lewicowa korporacja z USA gdzie nawet elfy sa Murzynami,więc nie spodziewalem sie niesamowitej przenikliwości umysłu, przeczytania wszystkich ksiązek Sapkowskiego, ogarniecia wszystkich wątkow i zrobienia z tego arcydzieła...mysle, że to ma sie sprzedać a nie koniecznie byc kultowym arcydzielem jak GoT (gdyby przy okazji tak wyszlo to swietnie) ale mimo tego i tak mozemy byc zadowoleni i zacieramy rączki bo za chwile oglosza nam Wiedzmina 4 no bo inaczej byc nie może hello1
A co do W4 ...to niech mi ktos powie czy zrobienie kolejnej ogromnej gry z tego uniwersum nie bedzie problemem, czy to nie bedzie troche juz zgrana płyta?Czy moze im sie udac zrobic kolejna niepowtarzalna grę...no co wymysla dziesiatki nowych potworow i w roli glównej Gerlald..?Na pewno sie sprzeda ale jak to sie ma do podejscia Redow,ktorzy chca zawsze robic arcydzieła :)
Janusz giełdy :)...bywa i tak
Edytowany: 24 grudnia 2019 17:20

Enderiu7
0
Wpisów: 1
Wysłane: 25 grudnia 2019 18:34:51 przy kursie: 280,00 zł
Jeżeli ktoś uważa, że fabuła nie jest aż tak wciągająca jak w GoT to życzę powodzenia... wave
Czytałem, grałem, oglądałem... Oczywiście możemy się nie zgadzać... Fabuła całej sagi nie licząc gier, mimo że chaotyczna to jest ona ponadczasowa i bardzo skrupulatnie przemyślana, a cały jej fundament, który jest bardzo różnorodny, dotyka każdego człowieka nawet jeśli uważa on inaczej.
W moim odczuciu historia powinna przypaść do gustu szerszemu gronu fanów niż GoTa, jedynym i największym problemem może być nieumiejętne podanie jej nam na "talerzu". Jestem po obejrzeniu całego sezonu i niestety problem ten się sprawdził.
Mamy problem ze skokami w miejscu i czasie jest to dosyć chaotyczne. Najgorsze jest to że często sami musimy się domyślać kiedy dzieje się akcja danego wydarzenia i sądzę że gdyby twórcy dawali nam jakieś wskazówki lub zwyczajnie informowali napisami np. "Cintra rok ****" to osiągnęliby niesamowity rzecz, bo reszta jest na na prawdę wysokim poziomie poza paroma skrótami czy manipulacjami fabularnymi.
Zauważyłem że twórcy chcieli osiągnąć dodaną wartość artystyczną, bo czasami w odcinkach równocześnie biegną wątki dziejące się w różnym czasie, ale ich wartość analogiczna daje dużo do myślenia i historia zostaje w głowie na dłużej.

Polecam obejrzeć drugi raz jak ktoś już ukończył cały sezon, bo jak już mniej więcej wiemy co gdzie i kiedy się dzieje, ogląda się to zupełnie inaczej o niebo lepiej, a poza tym zaczynamy dostrzegać jak autor (Sapkowski) się z nami "drażni", "puszcza nam oko" i "robi sobie z nas jaja".

PS: Po tym jak pierwszy raz obejrzałem cały sezon, byłem bardzo zawiedziony i zniesmaczony, a co dopiero ludzie którzy nie mieli wcześniej żadnej styczności z tym światem... Ten cały chaos i mętlik w głowie jaki mi pozostał... Miałem uczucie że ten serial jest popi*******y... że jednocześnie go kocham i nienawidzę.. Siedział mi w głowie przez kilka dni aż postanowiłem jeszcze raz obejrzeć go na spokojnie. Teraz uważam, że jest bardzo dobrze i jestem spokojny o przyszłe sezony.

Jak na możliwości i budżet wyszło świetnie, efekty specjalne i wizualne są na baaardzo wysokim poziomie, gra aktorska też... Popularność Wieśka mówi sama za siebie (wyprzedza Gwiezdne Wojny od Disney+), średnia ocen na IMDb oscyluje w okolicach 9/10, kampania marketingowa serialu - ogromna...
Nic tylko się cieszyć, trzymać kciuki, krytykować konstruktywnie jeśli już trzeba, bo nie będę ukrywał że jest co (w szczególności ten chaos miejsca i akcji przyswajalny dopiero po fakcie), ale ogólnie trzeba powiedzieć, że jest duży sukces.

Nie ukrywajmy, że spodziewaliśmy się średniaka... Ja nie wierzyłem w ten serial wcale, ale od jakichś 3 tygodni materiały promocyjne zaczynały mnie powoli przekonywać, a w tym momencie jestem zaskoczony, że wyszło tak dobrze.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to bardzo proszę obejrzeć jeszcze raz cały sezon na spokojnie i co najważniejsze bardzo proszę nie zapeszać, najtrudniejsze było zekranizowanie tych opowiadań początkowych, które są napisane chaotycznie ponieważ nie były pisane z myślą o sadze później może być tylko lepiej.

Trzymam kciuki Pray

jarek1111
0
Wpisów: 92
Wysłane: 25 grudnia 2019 22:57:31 przy kursie: 280,00 zł
u mnie jest tak ze : w gre nie gralem a ksiazek nie czytalem ale serial mi sie spodobal z tym ze akcja ruszyla jak dla mnie dopiero od odcinka trzeciego .nie jest to tolkien czy howard a wiec wladca lub gra o tron ale ten serial naprawde ma to cos jak dla mnie .pozdr

.

Kakarotto
6
Wpisów: 961
Wysłane: 26 grudnia 2019 01:02:41 przy kursie: 280,00 zł
Serial w miarę daje radę. Na plus na pewno gra aktorska, rzuca się to w oczy.

Mam przeczucie że serial robiono w strasznym pośpiechu. Nie chce mi się rozpisywać ale to widać na różnych etapach. Do tego niektóre sceny są na świetnym poziomie-trzymają wysoką klasę, inne wyglądają jak seriale klasy B. Rozjazd jest duży. Podejrzewam też nierówność całego sezonu wynika z tego że byli różni reżyserzy oraz scenarzyści.

Udało im się złączyć w całość chaos opowiadań. Nie wyszło to zbyt idealnie, wg mnie mogli sobie darować trzymanie się oryginału opowiadań w wielu miejscach.

Od 2 sezonu jadą z sagą która pisana była również w różnej kolejności, to jednak mam nadzieję że w serialu puszczą wszystko po kolei, bez zbędnego kombinowania.

Bagiński w wywiadzie coś wspominał że tam jest super zespół itd. Trochę mi to wygląda tak jak: gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Innymi słowy: brak jednoznacznego stylu sezonowi.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
42
Wysłane: 26 grudnia 2019 17:53:43 przy kursie: 280,00 zł
Enderiu7 napisał(a):
Jeżeli ktoś uważa, że fabuła nie jest aż tak wciągająca jak w GoT to życzę powodzenia... wave
Czytałem, grałem, oglądałem... Oczywiście możemy się nie zgadzać... Fabuła całej sagi nie licząc gier, mimo że chaotyczna to jest ona ponadczasowa i bardzo skrupulatnie przemyślana, a cały jej fundament, który jest bardzo różnorodny, dotyka każdego człowieka nawet jeśli uważa on inaczej.
W moim odczuciu historia powinna przypaść do gustu szerszemu gronu fanów niż GoTa

W czym mi życzysz powodzenia ?
Ja nie jestem dzieckiem serialu "Game of Thrones". Lata temuj przeczytałem książki, które baardzo wciągały.
Nie wydaje mi się by saga "Wiedźmin" mimo wszystkich swoich zalet była aż tak porywająca.
Zresztą wystarczy spojrzeć na światową sprzedaż jednej i drugiej serii - to zupełnie inny poziom popularności.
Edytowany: 26 grudnia 2019 17:54

gordongekko
0
Wpisów: 18
Wysłane: 27 grudnia 2019 01:31:50 przy kursie: 280,00 zł
W mojej ocenie droga na 340-365 otwarta przez sesję poniedziałkową.

dużo krótkich się otwierało w poniedziałek, co dobrze wróży, bo będą dociskać kolanem z całej siły.

Życzę CDP wielkiego sukcesu, takiego, który pozwoli na wchłonięcie konkurencji z USA.

baks
3
Wpisów: 2 391
Wysłane: 27 grudnia 2019 10:06:49 przy kursie: 277,70 zł
Moim zdaniem CDP ostatnio pisze piękną baśń - którą można nazwać "nie kończąca się opowieść..."
Jak widać skala sukcesu nie kończy się.
Jeśli uda się zrealizować więcej niż 2 sezony to sukces jeszcze wzrośnie.
Serial niesamowicie przełożył się na sprzedaż.
Mam nadzieję, że spółka podjęła już jakąś decyzję co z tym zrobić.
Być może w najbliższych tygodniach przeczytamy, że będzie W 4 a co najmniej 2 duże DLC do W3.
Moim zdaniem szkoda by było nie zagospodarować takiego renesansu popularności marki Wiedźmin.
Trzymam kciuki za spółkę i jej akcjonariuszy.
Skorzysta na tym cała branża.
Co do kursu to chyba trudno teraz zaznaczyć limit ....
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 27 grudnia 2019 10:07

groldominika
0
Wpisów: 15
Wysłane: 27 grudnia 2019 11:26:24 przy kursie: 277,70 zł
DLC do W3? Odważnie. Ten rozdział został zamknięty. Prędzej usłyszymy zapowiedź kolejnego uniwersum niż dodatek do "starej" już gry.

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
15
Wpisów: 124
Wysłane: 27 grudnia 2019 13:39:15 przy kursie: 277,70 zł
Wydaje mi się, że - pamiętając jak to wyglądało historycznie - to nie spodziewałbym się żadnych informacji o nowym projekcie w przyszłym roku. Zakładałbym, że CDR skoncentruje się na komunikacji związanej z C2077. W każdym razie udowodnili, że wiedzą co robią.

Co do W3, to spodziewałbym, się tylko kolejnych promocji. Po tym jak gra znalazła się w XBox pass, to nie zdziwiłbym się gdyby trafiła też do tytułów miesięcznych PS Plus i jestem pewny, że spółka na tym nie straci.

krewa
krewa PREMIUM
152
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 242
Wysłane: 27 grudnia 2019 15:35:20 przy kursie: 277,70 zł
gordongekko napisał(a):
W mojej ocenie droga na 340-365 otwarta przez sesję poniedziałkową.

Mógłbyś uzasadnić dlaczego akurat ta strefa cenowa?

resor
7
Wpisów: 272
Wysłane: 27 grudnia 2019 16:04:15 przy kursie: 277,70 zł
377 mi w fibo wychodzi ale co ja tam wiem
Edytowany: 27 grudnia 2019 16:05

baks
3
Wpisów: 2 391
Wysłane: 27 grudnia 2019 20:24:41 przy kursie: 277,70 zł
groldominika napisał(a):
DLC do W3? Odważnie. Ten rozdział został zamknięty. Prędzej usłyszymy zapowiedź kolejnego uniwersum niż dodatek do "starej" już gry.

Tak sobie na gorąco kombinuję co mogliby zrobić aby zagospodarować tak gigantyczny marketing w serialu.
Wystarczy popatrzeć jak rynek "wsysa" książki Sapkowskiego .... top w kilku sklepach.
Można sobie wyobrazić z jakim entuzjazmem przyjęto by zapowiedź W 4 .....d'oh!

CP2077 to zupełnie nowa marka i na serialu na pewno skorzysta ale poprzez wydawcę a w W 3 chyba jest jeszcze ogromny potencjał który w pełni wykorzystała by chyba tylko W 4.
Aż żal tego potencjału ale może mają pomysł jak ten potencjał skierować na CP2077.
Premiera całkiem niedaleko. Myślę, że sami nie zakładali TOP 1 przez już ładnych parę dni ... d'oh!
Świetny marketing dla naszego gamedev.thumbright
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość