pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sargon25

sargon25

Ostatnie 10 wpisów
Być może to był powód plotek i wzrostów...

www.gov.pl/attachment/55b6eda4...

Think
Janusz giełdy :)...bywa i tak

15 stycznia 2020 12:50:29 przez Rif
Zastanawiam się czemu mając gotową trylogię Wiedźmina, nie dokonują remasteru dla konsol aktualnej bądź przyszłej generacji. Wiedźmin 2 nadal potrafi zakrztusic mocne pecety, bo oferował już w momencie premiery wiele fajnych rozwiązań technicznych. Wiadomo, że pierwszego trzeba by już mocnej reanimowac. Jestem pewien, że znalazłoby takie wydanie mnóstwo nabywców.

Też sie nad tym zastanawiałem to mnie tu wyśmiali jak wiejskiego głupka - ale widzę, że nie jestem jedyny,ktory dostrzega straconą (albo traconą) szansę Think Think

Space Cowboy napisał(a):
Może to będzie mało merytoryczny wpis. Absolutnie nie odmawiam nikomu prawa do krytyki spółki, która (o czym łatwo zapomnieć) miała swoje wpadki (zapomniana Witcher MOBA to taki przykład z brzegu), ale takie marudzenie, że dali trochę za duże promo na W3 teraz jest trochę śmieszne.

Cyfrowa dystrybucja ma swoje prawa, upusty są coraz większe a nie mniejsze, więcej straciliby na reputacji gdyby wyszli na chciwców, którzy wykorzystują okazję żeby wydoić kilka groszy więcej przy okazji, co więcej maksymalizacja bazy graczy to również inwestycja w przyszłość ALE przede wszystkim... czy nie uważacie, że dziś ta spółka zasłużyła na troszkę zaufania, że Ci goście nie pokazali że wiedzą co robią, że marketing, dystrybucję w sieci itd., jednak opanowali na bardzo wysokim poziomie?

Akurat oni mogą sobie pozwolić na to, żeby długoterminowa strategia, budowa reputacji i marki była dla nich ważniejsza od jednorazowych, krótkoterminowych zysków (takim przykładem może być twarde podejście do DRM, które odcięło w pewnym momencie GOG od nowszych produkcji) i to po prostu działa.

Zgadzam się z Tobą,bo to, że uważam, iż mogli cos zrobic lepiej nie znaczy, ze to co zrobili zrobili źle, może niewielka ale zasadnicza różnica :) Nie podcinam sobie z tego powodu żył, nie płaczę jak muzułmanskie placzki na pogrzebach, jest bardzo dobrze a mogło byc jeszcze lepiej, tyle. Nie chce sie powtarzać ale osobiście własnie Redom ufam najbardziej z calego GPW i najbardziej w nich wierze ale to nie znaczy, że jestem ich fanatykiem, który jest ich ślepym wyznawcą i warto mieć swoje zdanie bo tak jak sam pisales CDR miał kilka porażek w swojej historii i to nie tylko Witcher MOBA , wrzucam linka do zapewne znanego wiekszosci artykułu:

www.komputerswiat.pl/gamezilla...

+do tego Gwint na konsole tez nalezy uznac za porazkę, wiec chociażby z tych powodów warto byc dociekliwym i odrobine nieufnym. Kochaj ale sprawdzaj i trzymaj ręke na pulsie... ;)

ps. Space Cowboy merytoryki na takim forum mozna oczekiwac od osób,ktore biora pieniadze za swoje analizy a od nas, zwykłych uczestnikow forum byloby to nie na miejscu. czasami czytam tu takie brednie tych mądrali i forumowych filozofow,ze az trudno mi sie powstrzymac przed tym filozowaniem Silenced

I tak i nie...oczywiscie macie wiele racji ale czy to nie jest tak,że trudno zniechecić swoich wiernych fanów i oddanych graczy bo oni juz dawno nabyli gry CDR, wierny gracz, oddany gracz, lojalny klient - to określenie znaczy mniej wiecej tyle, że kupuje produkty Redow podczas premiery a jesli brak mu gotowki to na przecenie pierwszej,drugiej a przecen -70% było już kilkanascie,kilkadziesiąt ? Co to za lojalny klient Redów i ich wierny fan i gracz,który czeka 4 lata żeby kupic grę...Think czy tylko mi sie to wydaje nielogiczne? Ci,ktorzy kupowali teraz to "niewierni Tomasze" ,osoby grające okazjonalnie w gry które na fali serialu zdecydowaly sie ja kupić, wszyscy inni ale raczej nie wierni fani. Nie chciałbym takich lojalnych klientow prawde mowiąc...dlatego nie robiliby zadnego problemu z -50% skoro teraz biora te gre w pelnej cenie.Logiczne czy nie?

Różnica między nami a CDP jest taka że oni mają dostęp do danych sprzedażowych. I sami najlepiej wiedzą czy bardziej opłaca im się przecena o 50% czy o 70% ;)

Jak najbardzej masz racje , społka warta 25 miliardów pln musi ich mieć całe mnóstwo, zapewne maja cale sztaby ludzi,korzy te dane zbieraja,analizują,robia analizy analiz i podejmuja decyzje ALE co z tego, skoro dysponujac tymi wszystkimi narzedziami potrafili spartolić Gwinta,bo zabrali sie za niego za późno,caly czas zmieniali te gre i wielu graczy twierdzi,że zmienili go na gorsze, malo tego najpierw zrobili Gwinta na PC i konsole zeby ostatecznie zrezygnowac z tych ostatnich i na koncu urzadzenia mobilne na iOS i Androida za kilka miesiecy zamiast zrobic dokładnie odwrotnie...Android,iOS, Pc,konsole. Dane sprzedazowe,analizy i dziesiatki tęgich glow nie daja gwarancji podjecia własciwej decyzji ;)

dejw napisał(a):
lelo-pakero napisał(a):
dejw napisał(a):
Ja natomiast nie będę wnikał czy mogli coś zrobić dodatkowego czy nie, ale jak dla mnie błędem jest rabat 70% dawany w takim momencie. Sprzedaż byłaby praktycznie taka sama przy znacznie wyższej cenie. I w życiu nie uwierzę, że nie. Kupują osoby nakręcone serialem, a nie czekający na niższą cenę.

Wystarczy odrobinę zainteresować się spółką, o której się wypowiadasz i wiedziałbyś, że od lutego 2019 była to już 10 z rzędu promocja w wysokości 70%. Na najważniejszej w całym roku wyprzedaży mieli nagle zrobić mniejszą promocję? Interesująca strategia... znasz jakikolwiek przykład jej zastosowania? Jedyny spektakularny efekt jakiego bym się się spodziewał po takim ruchu to spadek pozytywnych recenzji z 30 dni do poniżej 50%.

Takie ryzyko na pewno by było i nie będę próbował oceniać co ostatecznie byłoby lepsze - tj. teraz zarobić więcej ale stracić nieco uznania wśród graczy (bo w tym raczej rzecz a nie w opiniach, których by to jakoś znacząco nie zmieniło), czy zarobić mniej ale nie ryzykować osłabienia opinii. Nie muszę się natomiast nawet szczególnie spółką interesować żeby wiedzieć, że - tak jak napisałem - różnica w wielkości sprzedaży nie byłaby bardzo duża, natomiast w osiągniętych zyskach tak. Bo to trochę tak jakby wszystkie księgarnie zaczęły dawać promocje na książki Tokarczuk po zdobyciu Nobla (wszystkie - bo tu nie ma oligopolu jak na grach). Sens tego byłby wątpliwy, no chyba że chodziłoby o pobudzenie czytelnictwa a nie o zarobek.

Zgadzam sie z dejw-em, ze ażtak duzy rabat nie był potrzebny, wystarczyło 50%, gracze byliby zadowoleni a CDR zarobić sporo więcej. Tam ktos jest albo zbyt dobry dla graczy albo nie wyczuwa pewnych niuansów. Wydaje mi sie, że gdy robiono kolejne przeceny W3 taki bodziec w postaci 70% przeceny był potrzebny żeby ponownie sprzedać duża ilość gry, zainteresowac nia tych ,którzy do tej pory nie nabyli gry ale serial Netflixa wynosi gre na inny,wyzszy poziom , po tym serialu Wiedzmin staje sie superbohaterem również w swiecie filmu, awansował , przebil sie do najszerszego grona odbiorcow ok + - 150 mln i ten fakt zwieksza wartość tez gier. Z całym szacunkiem nie kazdy gra w gry, nie kazdy lubi tematyke fantazy nawet jesli jest graczem, serial jak widac zachecił sporo ludzi do zakupu gry wiec -70%...niepotrzebnie, wystarczyłoby -50% i byloby to bardzo fair wobec graczy ale i sporo korzystniejsze dla spolki, nie straciliby z tego tytułu dobrej opinii a jestem spokojny, ze sprzedaliby podobna ilośc sztuk bo juz w pełnej cenie W3 caly czas jest w polowie 1 strony...
Widze, że niektorzy analitycy i forumowi znawcy nadinterpretowuja pewne wypowiedzi, dlatego zaznaczam, że nie jest to zarzut z mojej strony a jedynie sugestia, iz mozna bylopewna kwestie rozwiazac inaczej,korzystniej.

Ja natomiast osmiele sie miec nieco inne zdanie, tak na logikę to biorę,...faktem niezaprzeczalnym jest,ze to serial Netlixa napedzil ta niewiarygodna sprzedaż dla CDR a nie sama wyprzedaż, potwierdzaja to kolejne rekordy ilości graczy pokazywane przez steamdb, (102 172 osób nie wliczając innych źródeł) Wiedźmin 3 od ponad tygodnia jest na 1 miejscu bestselerów Steam albo zmienia się z ktryms z konkurentów spadając na krótko na 2-3 miejsce, jednak moim skromnym zdaniem CDR nie wykorzystal tutaj szansy, ktorą dał mu Netflix. Cieżko jest mi wysnuwać wnioski dlaczego bo o to nalezaloby zapytac tęgich głów w CDR ALE od jakiego czasu wiadomo bylo,że Netlix bedzie robil Wiedzmina...rok, dwa temu? Ktos u Redów popelnil tak zwany "grzech zaniechania" tak to nazwe i nie zrobili przez to wszystkiego co mogli byli zrobic. Nie docenili siły popularności Netlixa, nie chcieli a moze jakies inne powody, nie wiem. Na ich kontach kiszą się na nisko oprocentowanych lokatach setki milionów zlotych (ok 500 mln no chyba ze cos sie zmienilo) więc na tak zwany "chlopski rozum" bez szczegolnego analizowania, filozowania można było rok/półtora temu zbudować jakis maly zespów skladajacy sie z strzelam 30-40 ludzi,korzystając z tych pieniedzy,ktore maja i zrobic cos ekstra na premiere Netflixa,jakis nowy produkt/gre np DLC,jakas strategie w Świecie Wiedzmina, odświeżyć Wiedzmina 1 albo 2 czyli to sie chyba nazywa remake cos co byloby pewna wartoscia dodaną i zdyskontowaloby ta ogromna popularność Wiedzmina bo tego co sie teraz dzieje,tej popularności można sie bylo domyslic, to nie przekracza intelektualnych mozliwości ludzi zatrudnionych za grubą kasę przez Redów. Moim zdaniem Gwint jest tak niszowy,że nie ma sensu przywolywać go jako kontr przykladu, Wiedzmin 3 na NS...premiera byla duzo wczesniej i tez nie dyskontuje nawet w czesci tego hajpu bo to powinno byc cos na PC,PS i XB. Trzeba tez pamietac, ze nie trzeba od razu robic wielkich gier AAA z otwartym swiatem,ktore sa arcydzielami,przyklady innych spolek pokazują, że mozna zespolem 20-50 osobowym stworzyc swietne gry, PW pokazuje,że kilka osob może zrobic fajny symulator sprzedajacy sie w dziesiatkach sztuk bez darmowej reklamy serialu wśród 150mln abonentów na calym swiecie ...A o sprzedaż i zysk ztej sprzedaży jetem spokojny widząc jak chociażby na Steam sprzedaja sie pierwsze wersje Wiedzmina,ktore jakosciowo odbiegają istotnie od tego co teraz wie wydaje.
Dlatego uwazam, że CDR , tzn ich tęgie głowy nie popisali sie , nie wyczuli momentu,byl to fatalny "tajming" i ja rozumiem że teraz wszystkie rece na poklad i pracuja nad CP2077,pełna zgoda ale to jest firma warta 5-6 miliardow $ wiec powinna być tak profesjonalna i dzialac wielotorowo iz takich okazji,nie powinni tracić,ich dzial strategii powinien okazje do wykorzystania wychwycic juz w momenciey gdy Netflix podpisal umowe z Sapkowskim i zamiast kisić kapuste na kontach (po co ?) powinni ja wykorzystac i na pewno nie odbylo by sie to kosztem jakosci, nie w przypadku CDR. Mam wrażenie,że troche CDR zachowuje sie jak mala prowincjonalna firemka ,ktora pracuje nad 1 grą i skupia sie na niej tylko,że od spolek wartych miliardy dolarow musimy oczekiwac/wymagać wiecej...mogłaby tak sie zachowac Farm51,CIG , czy jakies inne spółki nie najwyzszych lotów ale nie społka ktora ma ambicje wskoczyc na 4 miejsce w WIG20. Na szczeście będą najprawdopodobniej jeszcze 2 sezony Wiedzmina na Netflixie wiec moze ktos w CDR sie obudzi i zrobią coś przed Wiedzminem 4 bo jak to mowi staropolskie przyslowie....trzeba kuć żelazo póki gorące a nie byc mądrym Polakiem po szkodzie (przyslowia sa madrościa narodu i nie bez powodu). To sa moje przemyslenia.

aircanada15 napisał(a):
sargon25: Potwierdzony jest tylko drugi sezon, a Netflix zrezygnuje z serialu jak tylko oglądalność przestanie uzasadniać ponoszone koszty. Oni się nie patyczkują.
Oczywiście na chwilę obecną produkcja jest sukcesem i życzyłbym sobie tych pełnych 7 sezonów.
Natomiast drugiej Gry o Tron nie ma co oczekiwać. Po prostu fabuła nie jest aż tak wciągająca.

Zdaję sobie z tego sprawę,korpo kierują sie tylko i wyłacznie zyskiem,wiec jeśli pierwszy sezon okazalby sie totalna klapą to zapewne nie zawachaliby się zrezygnowac z dalszej produkcji, ale dopóki im się to oplaca to pilka jest w grze...mamy 2 sezony i tylko to jest pewne. Na 7 sezonów nie licze ale każdy sezon to darmowa reklama na calym swiecie dla CDR bo korelacja serialu Netflixa i gry CDR + książek Sapkowskiego jest niezaprzeczalna a my (akcjonariusze ) na tym tylko zyskujemy. No chyba, że ktos tradycyjnie nie miał odwagi, żeby kiedys tam kupic ich akcje i teraz marudzi bo co mu pozostalo...
Na pewno Wiedzmin nie bedzie drugą Grą o Tron,ale czy w ogóle powinien...ja liczyłem, że będzie po prostu Wiedzminem sam przed siebie niepotarzalny a nie jakas lepsza, gorszą kopią GoT. Ale nie będzie bo robi go lewicowa korporacja z USA gdzie nawet elfy sa Murzynami,więc nie spodziewalem sie niesamowitej przenikliwości umysłu, przeczytania wszystkich ksiązek Sapkowskiego, ogarniecia wszystkich wątkow i zrobienia z tego arcydzieła...mysle, że to ma sie sprzedać a nie koniecznie byc kultowym arcydzielem jak GoT (gdyby przy okazji tak wyszlo to swietnie) ale mimo tego i tak mozemy byc zadowoleni i zacieramy rączki bo za chwile oglosza nam Wiedzmina 4 no bo inaczej byc nie może hello1
A co do W4 ...to niech mi ktos powie czy zrobienie kolejnej ogromnej gry z tego uniwersum nie bedzie problemem, czy to nie bedzie troche juz zgrana płyta?Czy moze im sie udac zrobic kolejna niepowtarzalna grę...no co wymysla dziesiatki nowych potworow i w roli glównej Gerlald..?Na pewno sie sprzeda ale jak to sie ma do podejscia Redow,ktorzy chca zawsze robic arcydzieła :)

greqq...musisz mu załatwic oficjalne pismo z Netflixa koniecznie z czerwonymi pieczatkami i dobrze gdyby bylo poświadczenie notarialne thumbright - sory ale nie mogłem się powstrzymaćBoo hoo!

Daimyo napisał(a):
ehhh powiem tak, to co stało się na tej spółeczce w ostatnich dniach to prawdziwy daaark mooon, śmieszy mnie to i zarazem wnerwia, że nie wykorzystałem okazji do łatwego zarobku, chociaż powiadomienie o filmiku miałem natychmiast po udostępnieniu go na yt, ponieważ kiedyś za-subskrybowałem ich kanał; no ale cóż, nie zawsze można poczuć to coś, tego tzw. "blusa", ja sobie pomyślałem tak: "no ok filmik fajny, ale gra wyjdzie może za dwa lata w niewiadomej jakości poza tym znam spółkę, nie warta zaufania" ... rynek zweryfikował moje zdanie na ten temat...

Dlaczego profesorowie nie sa najbogatszą grupa spoleczna, dlaczego nie ma wśród nich wielu milionerów mimo,że teoretycznie sa namadrzejsi w kraju...poswiecili życie nauce, maja przeogromna wiedzę ,tytuły naukowe o ktorych wiekszośc z nas może pomarzyc a jednak to często ludzie po zawodowkach, szkołach srednich czy cienkich uczelniach wyzszych dochodza do duzych fortun...bo prosci ludzie (nie prymitywni czy głupi ) widza szansę a Ci drudzy glownie widzą zagrozenia. Szukaja argumentów na NIE. Tym razem Ci sie nie udało, moze następnym razem Ci sie uda.
Ja czasami mam wrażenie, ze czytanie tych wszystkich forów ,analiz forumowych guru, dyskusji do niczego mnie nie przybliża. Gdyby kierował sie, sugerował sie tymi opiniami takich jak tu powyzej Panowie to zapewne nie zajałbym pozycji na CDR na poziomie 24 zl (trzymam do teraz), a pamietam ile było analiz, watpliwosci , nie usrednilbym na Farm51 po 5 zl tez wbrew opiniom i analizom z forum m.in Stockatch-a. Czytanie tego wszstkiego niestety zasiewa w umysle ziarno niepewnosci i zaczyna sie czlowiek zastanawiac...a moze oni maja racje. To często i tak sie rozjezdza...fundamenty dot konkretnych spolek vs kurs więc te wszystkie "analizy" sa często niewiele warte. Paradoksalnie bardziej przydatne jest czytanie forum bankiera bo tam przynajmniej sa spekulanci, ktorzy wrzucaja info np o nowych grach, recenzje,opinie i mamy wszystko "juz" w ciagu kilku mimut , godzin...a tu zalezy na czasie. A tu wrzucisz jakiegos linka i co go moderator/admin usunie albo ktos Ci sie wypowie 3 dni po istotnej informacji gdy cena akcji poszla o 100% w gore...i jest juz musztarda po obiedzie. A skoro i tak samemu podejmujemy decyzje inwetycyjne to nie ma sensu zatruwac sobie glowy takimi informacjimi (cudzymi opiniami) które tylko cie zniechęcą do ryzyka (zdrowego ryzyka). Jeśli ktos nie chce ryzykować i boi sie spolek takich jak Juju to powinien zalozyc lokate w banku.

ps. Zdrowych i wesołych Świąt Panowie , dużo sukcesów i trafionych inwestycji w 2020 roku,wielu zysków, innym,którzy cały czas sią wahają i boja ryzyka świetnych analiz thumbright wave wave

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 28 lutego 2020 10:43:04
Liczba wpisów: 76
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,549 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d