pixelg
POLAQUA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

POLAQUA [PQA]

AKTUALNY KURS: 3,89 zł (+0,26%) 17-10-2013 14:16
Piotr74
0
Wpisów: 31
Wysłane: 4 marca 2009 13:36:19 przy kursie: 14,79 zł
kubajjk napisał(a):
ktos ma pomysl czym wyjasnic takie spadki?..
szczerze nie mam jeszcze tego waloru..i nie wiem czy cos jest nie tak z ta spolka..bo cena jest naprawde kuszaca

Cena była kusząca ale od trzech dni POLAQUA jest liderem wzrostu, rośnie codziennie po kilkanaście procent (jeszczcze w zeszłym tygodniu można było kupić po min. 9,40) cieszę się że ten papier wpadł mi w łapki hello1 Dziś ogłosili (oficjalnie) że będą budować Most Północny a więc wzrosną przychody w perspektywie do 2012 roku o ok. 500 mln. Niech jeszcze wygrają przetarg na Stadion Narodowy Angel

TheBlackHorse
0
Wpisów: 1 410
Wysłane: 4 marca 2009 13:47:30 przy kursie: 14,79 zł
Piotr74 napisał(a):
Niech jeszcze wygrają przetarg na Stadion Narodowy Angel

A to nie wygrali jeszcze? Ostatnio jak jechałem obok stadionu to widziałem chorągwie POLAQUA trzepoczące na wietrze.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

Piotr74
0
Wysłane: 4 marca 2009 14:13:09 przy kursie: 14,79 zł
TheBlackHorse napisał(a):
Piotr74 napisał(a):
Niech jeszcze wygrają przetarg na Stadion Narodowy Angel

A to nie wygrali jeszcze? Ostatnio jak jechałem obok stadionu to widziałem chorągwie POLAQUA trzepoczące na wietrze.

Na razie robią tylko palowanie i roboty ziemne na podstawie rozstrzygnięcia przetargu w 2008 roku tylko na ten zakres robót.
Drugi przetarg ma znaaaaacznie większą wartość.

TheBlackHorse
0
Wysłane: 4 marca 2009 20:53:11 przy kursie: 14,79 zł
Kiedy przetarg na stadion? Rozumiem, że szansę mają dużą skoro wygrali walkę o Most Północny.

Rozpoczęcie II etapu budowy planowane jest na początek maja więc pewnie niedługo.
Edytowany: 4 marca 2009 20:57

Piotr74
0
Wysłane: 4 marca 2009 21:20:32 przy kursie: 14,79 zł
TheBlackHorse napisał(a):
Kiedy przetarg na stadion?

Z tego co pamiętam to oferty już są złożone od kilku tygodni i trwa ich analiza przez komisje przetargową.
Ja kilka dni temu miałem chwile zwątpienia (po ogłoszeniu raportu) i nie dokupiłem większego pakietu akcji a dziś sobie pluję w brodę. Raport mówił o dużym spadku zysków przy jednoczesnym wzroście przychodów co dla mnie zabrzmiało niepokojąco. Piszę "zabrzmiało" bo nie mam żadnego wykształcenia ekonomicznego, dopiero się dokształcam i czytanie raportów to dla mnie dość tudna lektura. Szkoda że nie mam takiej wiedzy jak WD :( Spółka zdobyła moją sympatię bo ma dobre wskaźniki, widzę w W-wie jej "obecność" w paru miejscach i czytuję o jej aktywności w zdobywaniu kontraktów. Poza tym imponuje mi porządek na budowie Stadionu Narodowego. Niedaleko pracuję i mam możliwość "podglądania".

TheBlackHorse
0
Wysłane: 4 marca 2009 21:32:30 przy kursie: 14,79 zł
Jeżeli nie zwątpisz to może dościgniesz kiedyś Wodzablackeye . Faktycznie PQA wygląda na apetyczny kąsek, jutro może coś sprzedam i wpadnę jeśli będzie okazja. Cały czas pamiętam tą cholerną IZO co tyle dni rosła i rosła. Dzisiejsza wiadomość o moście powinna umocnić wzrosty, przynajmniej na kilka dni.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 4 marca 2009 21:53:11 przy kursie: 14,79 zł
Przepraszam, że nic nie wpisałem wcześniej...
Te wszystkie koparki, krawężniki... ałaaaa.... nie moje buty.

Spółka wygląda zdrowo, przychody rosną choć handel trochę hamuje. Tak czuję. Zebrała się nadpłynność, ciekawe co zrobią z chwilowym nadmiarem gotówki.

Wycena: 15,97 zł na akcję. Przy zysku 46 mln zł rocznie. To jest 3,5% rentowności, target niezbyt ambitny, łatwo osiągalny przy kilku dobrych kontraktach.

Aptekarz
0
Wpisów: 18
Wysłane: 4 marca 2009 22:01:30 przy kursie: 14,79 zł
Rentowność powinna wzrosnąć. Obecnie łatwiej pozyskać odpowiednich pracowników lub podwykonawców.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 4 marca 2009 22:51:18 przy kursie: 14,79 zł
WatchDog napisał(a):
Przepraszam, że nic nie wpisałem wcześniej...
Te wszystkie koparki, krawężniki... ałaaaa.... nie moje buty.

Spółka wygląda zdrowo, przychody rosną choć handel trochę hamuje. Tak czuję. Zebrała się nadpłynność, ciekawe co zrobią z chwilowym nadmiarem gotówki.

Wycena: 15,97 zł na akcję. Przy zysku 46 mln zł rocznie. To jest 3,5% rentowności, target niezbyt ambitny, łatwo osiągalny przy kilku dobrych kontraktach.

O nadmiar gotówki wynikający z raportu w przypadku firm budowlanych bym się nie martwił. Wynika to czasami z opóznienia platności za kupione materiały lub usługi podwykonawcze na które zostały wystawione faktury, które "wskoczyły" w koszty" Co prawda zaniża to obecny-wykazany zysk ( może dlatego jest taka niska rentowność? ), ale taki zabieg można przeprowadzić a konto przyszłych kwartałów. Powód? Może mniejszy podatek - by się lepiej przygotować do kryzysu, lub na inny zbożny cel (ale niczego nie sugeruję)?
Edytowany: 4 marca 2009 23:04

TheBlackHorse
0
Wysłane: 5 marca 2009 14:33:02 przy kursie: 14,50 zł
Opatrzność czuwaking . Nie pozwoliło wejść i proszę spadek, oczywiście dzień się jeszcze nie skończył ale tak różowo jak wczoraj już nie jest.

Jurek28
0
Wpisów: 43
Wysłane: 5 marca 2009 15:20:24 przy kursie: 14,50 zł
Nic nie rośnie bez przerwy,większość pewnie myślała że realizacja zysków nastąpi w piątek.Grubaski myślą trochę inaczej,wczoraj na onecie na forum tej spółki pisałem że dzisiaj należy się spodziewać korekty.Formacje świecowe
podczs bessy inaczej się rysują.
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

TheBlackHorse
0
Wysłane: 5 marca 2009 16:03:08 przy kursie: 14,50 zł
Jurek następnym razem tutaj piszblackeye . Dobrze, że nie jest to jakiś mega zjazd tylko lekka korekta, więc część osób zdąży wyskoczyć.

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 9 marca 2009 20:57:45 przy kursie: 14,50 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/P-R-I...
no i jeszcze to:
www.money.pl/gielda/wiadomosci...

oj kusi mnie ten papier
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"
Edytowany: 9 marca 2009 21:13

siwy
0
Wpisów: 130
Wysłane: 9 marca 2009 21:47:49 przy kursie: 14,50 zł
Faktycznie ciekawe kontrakty ostatnio i dzisiejsze info o zwiększeniu zaangażowania , wszystko na plus.

pabla69
0
Wpisów: 104
Wysłane: 9 marca 2009 21:58:40 przy kursie: 14,50 zł
Panie Marku Pan da znać czy chce pan przejąć władze nad spółkąbinky

Dokładnie 145 854 sztuk akcji podniosło kurs o 50%. Do przekroczenia 50% trochę zostało.
W obliczu niezłych danych o kontraktach spółki może być wesoło.
Do obserwacji jak nicShhh

TheBlackHorse
0
Wysłane: 16 marca 2009 10:35:43 przy kursie: 14,31 zł
Powoli chyba trzeba się znowu zaopatrzyćblackeye .

chupacabra
chupacabra PREMIUM
0
Wpisów: 64
Wysłane: 25 marca 2009 10:20:42 przy kursie: 14,00 zł
szeroko rozumiana branża deweloperska ostatnio stała się bardziej interesująca niż wcześniej blackeye
zauważyłem że rynek zaczyna interesować się spółkami (póki co) o zasięgu międzynarodowym...czyżby szykowała się odwilż na deweloperce...

INWESTORQ
0
Wysłane: 1 kwietnia 2009 09:45:53 przy kursie: 13,35 zł
Witam

Zakupilem ten walor

Podam w kilku punktach powody dla ktorych go kupilem :

1.Zapowiadana wyższa rentownosc kontarktow jakie podpisala ostatnio Spolka jak i rowniez realizacja (platnosci )
tych kontraktow
a sa to - zakanczenie budowy rurociago dla Lotosu -termin 30.06.2009 -mraza brutto okolo 20%
Realizacja i zakonczenie budowy kanalizacji w Tychach -czułowie - jako Tyszanin widze na biezaco postep izaawansowanie prac
Realizacja i zakonczenie 1 etapu budowy stadionu narodowego - kwota do otrzymania przez firme 125 mln - marza takze wieskza niz statystyczna dla tej firmy
Dodatkowo za szybkie zakonczenie prac firma ta dostanie zlecenie na dodatkowe prace przy stadionie szacowana wartsoc robot 5-6 mln

2.Nadpłynnosc - w kasie firmy jest gotowka co owocuje przejeciami i rozojem firmy efekty:
- Pol-Aqua przejęła Mostostal Pomorze (produkcja rur stalowych, budowa instalacji w przemyśle petrochemicznym), Teco (budowa rurociągów), Placidus Investment (produkcja i montaż ekranów dźwiękochłonnych na potrzeby budownictwa drogowo-mostowego)

3.Spodziewane zakupy głownego udzialowca Spolki do pulapu ponad 50- ciu %

4.W najbliższy piatek spodziewane otwarcie kopert budowy drugiej czesci stadionu narodowego

3.Analiza techniczna - silne odreagowanie ostatnich spadkow moze być TWARDYM dnem i moze tu zmienic sie trend na wzrostowy
Sila ostatniego odreagownia wyrzucila papier o 50% do gory z reguly po takim odreagowaniu jest sznsa na zmiane trendu na conajmniej horyzontalny.
Wyższe zapowiadane wyniki firmy z tytułu marz wyższych niz normalne dla tej firmy mog poprawic wskazniki po wynikach za 1 kw i jesli okaze sie to prawda trend na walorze moze zmienic sie na wzrostowy i tego powodu uwazam ze cel 20 tu zł moze zostac osiagniety i to szybko po wynikach za 1 kw 2009 r

Argumenty przeciw - negatywne rekomendacje dla Spolki oraz uplynianie akcji przez fundusz co widac po notowaniach walora .Dodatkow negatywny wplyw na wyniki moga miec opcje ktore znacząco pogorszyly wynik finasowy za 4 kw
Edytowany: 1 kwietnia 2009 09:51

INWESTORQ
0
Wysłane: 1 kwietnia 2009 09:53:04 przy kursie: 13,35 zł
WARSZAWA, 26 marca (Reuters) - Portfel zamówień Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych
Pol-Aqua SA wynosi obecnie 2,1 miliarda złotych, z czego 80 procent to kontrakty, które
będą zrealizowane w 2009 roku, powiedział prezes Piotr Chełkowski.

"Nasz backlog, razem z kontraktami na Most Północny i halę sportową w Płocku, wynosi
obecnie 2,1 miliarda złotych, z czego 80 procent zostanie zrealizowane w tym roku" -
powiedział Chełkowski.

Pol-Aqua spogląda na przechodzące kryzys rynki wschodnie z dużą rezerwą. Interesuje
się jednak Białorusią, powiedział prezes grupy.

Według Chełkowskiego, Pol-Aqua - jako generalny wykonawca lub w parze z partnerem z
Ukrainy - do końca roku mogłaby pozyskać kontrakt na budowę centrum handlowego na
Białorusi. Prezes nie powiedział, jaka mogłaby być wartość kontraktu.

Grupa jest także zainteresowana podwykonawstwem przy budowie metra w Warszawie,
podkreślając swą przewagę konkurencyjną wynikającą z lokalizacji jej biznesu. Przetarg
szacowany na ponad 4 miliardy złotych nie został na razie rozstrzygnięty, ale wiadomo,
że najtańszą ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest włoska Astaldi.

"Wierzymy w możliwość podjęcia się podwykonawstwa przy budowie metra. Kto by nie
wygrał tego przetargu, będzie musiał się porozumieć z lokalnymi firmami. My mamy cały
sprzęt w Piasecznie, raptem 20 kilometrów od Ronda ONZ (w centrum Warszawy)" - powiedział
Chełkowski.

INWESTORQ
0
Wysłane: 1 kwietnia 2009 09:57:22 przy kursie: 13,35 zł
i krotko nt marż firmy :
Z wypowiedzi przesa z ostatnich dwoch lat mozna wywnioskowac ze wyglada to tak:

POlaqwa najmniej zarabia na budownictwie mieszkaniowym

Najwiecej na na budownictwie inzynieryjnym i na rurociagach

Reasumujac Spolka ma w portfelu obecnie wiecej kontraktow wysokomarżowych
a ukonczenie 1 czesci budowy Stadionu Narodowego i kontrakt na Most Pólnocny wpisuje sie w polepszenie marży firmy

Gwoli ścislosci jeszcze trzeba podac czynnik negatywny :
Ostatnio obserwuje sie b duza ilosc przystepujacych do przetargow firm z uwagi na kryzys - wile przetragow wygrywaja firmy na zasadzie aby przetrwac i powodu tego marze rzeczywiste moga byc nizsze niz w dobie koniunktury
Przyklad n amost Połnocny przeiwdzino 1,2 mld zł a kontrakt podpisno na ponize 1 mld czyli ponad 20% nizej

Oczywiscie spadly i spadaja ceny mat budowlanych ale czy to i i niższe place (tanszy niewykwlifikowany robotnik ) zniweluja te roznice?
Edytowany: 1 kwietnia 2009 10:40

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8