pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vanGaild

vanGaild

Ostatnie 10 wpisów
kurs rośnie - czy to za sprawą 2 umów wcześniej podpisanych czy też pod oczekiwania czegoś nowego?

można prosić o analize techniczną?

OMG, to nie produkcja tylko dystrybucja i nawet ani słowa o wyłączności etc.
nie wspominając już o politycznych wątkach ...

brzmi jak materiał na podręcznikowy przykład - do tematów: "do czego może prowadzić owczy pęd" ...

prawie 9 lat przerwy czas odświeżyć wątek blackeye

kapitalizacja rośnie kilkukrotnie ... mamy podad +100M PLN przyrostu z powodu zamówienia na 3.5M PLN Think
Jeśli Koronawirus tak jak epidemie grypy nie będą tematem jak będzie ciepło ... to to raczej one-off niż nowa działalność...

czy ten sprzęt jest jakąś unikalną technologią spółki?

Wielkie dzięki za bardzo dobrą analizę spółki!
thumbright

przypominam się z prośbą o analizę spółki wave

- wiem że tutaj są niskie obroty .... - i to główny mankament
- wycena wygląda na umiarkowaną jak na firmę żyjącą ze sprzedaży oprogramowania w sporej mierze w formie abonamentu
- istnieje na rynku NC dość długo

mija już ponad 2 lata od ostatniego wpisu blackeye ... więc może warto odświeżyć spółkę

mam prośbę o analizę fundamentalną LGTrade

spore ożywienie w handlu akcjami ostatnio, z przewagą popytu - kilkudniowe wiosenne ożywienie czy też zajawka jakiś wieści?

przy okazji dla przypomnienia - spółka z kapitalizacją poniżej 1mln pln - czyli każdy może się poczuć jak naprawdę gruba ryba blackeye ...

Trudno się nie zgodzić ... pozostaje czekać na pierwsze zajawki komercjalizacji efektów badań + zlecenia w core biznesie czyli energetyce.

Tymczasem po notowaniach (dziś i wczoraj) widać, że strona podażowa jest aktywniejsza. Dobre wyniki okazały się świetną okazją do zmniejszenia pozycji.

Biznes energetyczny ogolnie radzi sobie dobrze - to czego spolce potrzeba to rosnacych zlecen - duże inwestycje w energetyce.

Ciekawe jest to, że w przemysłowych spółkach podejście do R&D - polega na "jak zobaczę rosnące przychody to zacznę wyceniać wkład R&D - na razie to koszty i mniejszy zysk do podzialu" a np. w przemyśle medycznym - wycena oczekiwań jest policzalna blackeye

@Rafasty - dzięki za błyskawiczną publikację analizy !

@Rafasty
prośba o analizę wyników za Q3.
Ostatnia analiza była Q1

---

Spółka prognozuje 4.5m PLN zysku netto na 2014 - po Q3 mamy 3,7m PLN, jest wyceniana na niecałe 30m PLN.

Mamy wysoką amortyzację (więcej dostępnego CF) ale także rzeczywiste nakłady na R&D projektów które nie dają gwarancji powodzenia.

Słowem spółka warta analizy fundamentalnej.

Raport Q3

Wg mnie Przy tym wolumenie zmiany kursu sa czysto przypadkowe ...

Wyniki za 2 kwartał rzeczywiście trochę rozczarowały - nie ma zysku i jest spadek sprzedaży ... Zadyszka?

Pewnie ktos chciał zadać pytanie zarządowi i ... Chciał by screen ze stanu rachunku poważnie wyglądał ...

/przepraszam nie mogłem się powstrzymać blackeye

na ile rozumiem model biznesowy to nowy klient placi oplate poczatkowa a pozniej placi abonament. Z tego co rozumiem to handlowiec u remixa1977 byl sklonny negocjowac oplate poczatkowa. Wg kluczem jest abonament.

Z uplywem czasu oplaty abonamentowe powinny zyskiwac udzial w przychodach. W uproszczeniu po pokryciu kosztow stalych (utrzymanie IT, biuro, zarzad etc.) - kazdy kolejny wplyw z abonamentu jest zyskiem spolki.

@ malarz - dla mnie obecnosc WDM jest minusem, mam zle doswiadczenia (jak wielu innych) sprzed kilku lat - dlatego mimo ze model spolki mi sie podoba - LGT obserwuje od dluzszego czasu i wstrzymywalem sie od komentarzy na forum ...

Spodobał mi się biznes spółki, więc postanowiłem odświeżyć zapomniany wątek ...

to co mi się podoba to:
- biznes oparty na abonamencie - raz pozyskany klient generuje stałe przychody
- im wieksza baza klientow, tym oferta spolki jest atrakcyjnejsza dla kolejnych (wieksza baza dostawcow)
- spółka pokazała że potrafi systematyczne rozwijac biznes: przychody roczne rosły rok do roku:

2010: 0.6 mln
2011: 0.9 mln
2012: 1.6 mln
2013: 2.3 mln.

link

Oczywiscie niskie obroty eleminuja nawet srednich graczy - ale nie zmienia to faktu ze model biznesowy mi sie podoba. thumbright

jesli weźmiemy tylko dzisiejszy biznes podstawowy - to mamy pe w okolicach 8. To na podstawie regularnych zysków z ostatnich ~6 kwartałów
Ten biznes jest w sektorze energetycznym przed którym sa spore inwestycje. Spółka dostarcza produkt który oszczędza kosztów klientowi , mamy niska konkurencję - wiec jest spore miejsce na mniejsza presję na obniżkę marz.

Mam wrażenie, że na forum zdryfowało w skrajne podejście :
Skupienie sie na innowacyjnych projektach > naturalne ryzyko sukcesu > mamy wytłumaczenie opadajacego kursu.

Wydaje mi sie ze problemem spolki na dzisiaj jest nie tyle działalność podstawowa co brak aktywnej komunikacji z rynkiem. Spółka jest mała wiec trudniej sie przebić do świadomości inwestorów - małe obroty odstraszają i przy małej podaży kurs spada w dół....

zmiana prognozy za poprzedni rok w lutym rzeczywiscie nie brzmi najfortunniej ... ale w tym raporcie najmniej ważna jest data.

Mamy spółkę na NC która:
- publikuje prognozy
- w 2013 udało się znacząco przekroczyć prognozę
- ostatnie raporty kwartalne pokazywały stabilny core business
- projekty rozwojowe (koła, laser) są szansą ale jak na razie mam wrażenie że w wycenie konserwatywnie nie ma jakiejkolwiek premii za nowe segmenty rynku
- spółce niewiele potrzeba by móc przenieść się na główny parkiet

Polityka informacyjna polega raczej na przekazywaniu twardych informacji - w pewnym sensie przeciwenstwo "bicia piany" w stylu Bluebox Cormaya - chyba rozwiązanie leży troszeczkę pośrodku.

Tymczasem notowania wskazuja na lekką przewagę podaży nad popytem - wg. mnie rynek wycenia trupa w szafie albo jest wiekszy udziałowiec który potrzebuje gotówki ...
Ta spółka trochę jest dla mnie zagadką ... może jest w niej coś złego czego ja nie umiem się dopatrzeć ...

Spółka skorygowała prognozę - przychody i zyski powiększone.

link

Lepiej późno niż wcale ... - mam wrażenie, ze rynek wyceniał raczej gorsze wyniki za Q4 2013. Od (całkiem dobrych swoją drogą) wyników za Q3 kurs powoli przesuwa się w dół.

Poniżej 18 pln mamy jednocyfrowe PE dla spółki która mniej więcej od Q2-Q3 2012 m systematycznie raportuje stabilnie rosnące kwartalne wyniki - wygląda na dość konserwatywną wycenę, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Chyba, że ...w 2014 możemy się spodziewać jakiegoś tąpnięcia ... - może Zarząd w raporcie za Q4 napisze słowo komentarza nt. perspektyw na 2014 rok.

18.07 sąd zarejestrował nową emisję - czyli wkrótce powinniśmy poznać jak zapisywali się najwięksi udziałowcy - może ujawni się ktoś nowy?

Mogę się tylko dołączyć do prośby o analizę wyników.
Spółka nieco rozszerzyła zakres informacji finansowych :-) brawo!

Może to nie jest rewolucja ... ale dopuszczenie do sprzedaży to ostatni krok jeśli się nie mylę.
Moze w q3 zobaczymy pierwsze znaczące wolumeny - przynajmniej szanse na szybki start rosną.
W maju ofcjalna premiera, ale jakoś nie wydaje się by ktoś czekał z dopuszczonym produktem , zwłaszcza z branży HiTec w szufladzie przez następnie 3 miesiące.

Teraz czekamy na Europę - spółka swego czasu dawała znać ze 3cia generacja pozwoli wejść na rynki UE.

Zapowiadana nowa wersja udządzenia dopuszczona do sprzedaży w USA

Link

Wydawało mi się, ze 3cia generacja będzie dostępna dopiero w q3 - miła niespodzianka, zwłaszcza, że prace R&D zazwyczaj mają tendencje do opóźnień.

Jeśli dobrze czytam to kwoty oznaczają całkowity przewidywany koszt projektów. Tylko część jest juz skonsumowana. Nie zmienia to faktu, ze spółka relatywnie do swojej wielkości sporo inwestuje w R&D.
Cóż przyszłość wykaże czy nakłady sie zwrócą w postaci dużej sprzedaży i wysokich marż...

Witam,

Ja zaproponuje Plasme (PSM) binky

- Jedna z nielicznych spółek, które dostarczają to co obiecywały przy okazji IPO.
- 2012 był rokiem gdzie zobaczyliśmy pierwsze efekty w Przychodach i zysku netto
- w 2012 spółka podpisała kontrakty które są ponad 150% większe od prognozowanego sprzedaży za 2012
- na koniec - spolka pracuje nad ciekawymi technologiami które powinny znaleźć odzwierciedlenie w wycenie ...

Pray

oczywiście nie oznacza to że wstrzymywanie się z zakupami jest złą strategią. Ale to inny temat.

Think
rozwijając nieco aspekt zysku bez generowania gotówki.

przypadek 1.
zysk jest wykazywany dzięki księgowaniu teoretycznych zysków - np. przeszacowanie wartości aktywów - niby rośnie twój majątek ale dopóki go nie sprzedaż brak gotówki ...

przypadek 2.
szybki przyrost sprzedaży powoduje skokowy wzrost zapotrzebowania na kapitał obrotowy:
duże zamówienia -> potrzeba zaangażowania gotówki by zorganizować produkcje -> po sprzedaży trwa czas oczekiwania na spływ należności. Sytuacja może myć jeszcze wyraźniejsza jeśli trzeba zainwestować w park maszynowy etc. by podołać rosnącym zamówieniom ...
Szybciej do poziomu równowagi dojdzie ten kto ma wysoką marżę. Ryzykiem jest trwałość nowych, wysokich poziomów sprzedaży.

w pierwszym przypadku zgodzę się ze stwierdzeniem nt. "jakości zysków" ale 2gi przypadek to coś znacznie innego - owszem jest obarczony ryzykiem ale to problem, który każdy przedsiębiorca chciałby mieć :-)

Można tez powiedzieć ze papier zyskuje na płynności ...

Co do podaży to ona juz jest od dluzszego czasu. Niestety jak tylko popyt sie zwiększa podaż przenosi sie na wyższy poziom i niekoniecznie jest chętna do sypania niżej. Choć dziś, wczoraj były relatywnie nienajmniejsze zlecenia K powyżej 12 pln - podaż sie nie skusiła.

Ale jak to juz słusznie napisał cad_man - to zwykła gra popytu i podaży silniejsza i bardziej zdeterminowana strona zmienia kurs.
Kwestia oceny która strona bedzie silniejsza.

Na marginiesie ...
Ciekawe,że obie spółki są prawie sąsiadami ... Taki klaster laserowy blackeye

relatywnie niskiego PE oczywiście - powyżej 10 w dzisiejszych czasach to cały czas wysoko.

:-) teraz to rozumiem :-)

2 mln kwartalnie x 4 = 8 mln.
Co daje PE 32, jesli odejme 65mln cashu (nie jest potrzebny do generowania 2 mln/kwartal) to mamy PE 23

2 mln - zysku netto, z racji tego ze zysk jest generowany przez sprzedaz abonamentowa - powinen sie powtorzyc w najblizszych kwartalach ...

dodatkowo mamy wysoka dynamikę sprzedaży - wiec można pokusić się o policzenie ile zajmie spółce dochodzenie do PE 10 -> ale to juz kwestia wiary czy dynamika będzie utrzymana.

jak widać, może sporo pali ale ... do niskiego PE może dojechać całkiem szybko ;-)

Dywidendę wypłaca się z wypracowanego cashu nie z wartości sprzedaży ... king Angel
Spółka generuje 2mln zysku netto z 2.7mln sprzedaży i głównym kryterium ma być współczynnik P/C? blackeye

Wysoka marża na sprzedaży, na poziomach raczej rzadkich na GPW jest chyba największą zaletą spółki. Dodatkowo abonentowy model biznesu pozwala czerpać zyski z raz pozyskanego klienta nie jednokrotnie ale przez wiele okresów - to daje nam relatywnie sporą szansę na powtarzalność zysków.
Sądząc po poprzednich kwartałach + wynikach liderów w branży (CardioNet, LifeWatch) - wysoka marża na sprzedaży nie jest rzeczą wyjątkową ... Konkurenci mają wyższe koszty stałe (co daje im wynik netto w okolicach zera) - czyli oddala niebezpieczeństwo wojny cenowej.

Potwierdzona wysoka dynamika sprzedaży + duży rynek zbytu + Jak dotychczas wyniki spółki są zgodne z ambitnymi prognozami zarządu = dają mi podstawy do patrzenia optymistycznie w przyszłość/

Spółka ma też relatywnie niską kapitałochłonność, wzrost sprzedaży można osiągnąć bez dużych nakładów -> Marża+dynamika sprzedaży+niskie koszty produkcji to brzmi jak maszynka do robienia pieniędzy.

Oczywiście jak w każdej spółce technologicznej jest ryzyko pozostania w tyle z innowacjami, ale to już inna sprawa, niezależna od współczynnika P/C.

Reasumując - może spółka jest droga ale przynajmniej płaci się za dobrą jakość i dobro rzadkie na GPW - taki Porshe na ulicy blackeye

panowie ... chyba zbyt emocjonalne podejscie - czesto, gdy buduje sie cos od zera mamy do czynienia z opóźnieniami - Synektik to klasyczny przypadek.

jeśli wierzyć prognozie to spółka w drugiej połowie roku będzie już na plusie, zobaczymy czy już w Q3 zobaczymy jak spółka wychodzi na + czy dopiero w Q4 - wtedy sytuacja nie wygląda tak tragicznie ... Think

Jeden z duzych konkurentow Cardionet pokazal wyniki za Q3.

Generalnie, bez zagłębiania się w szczegóły:
Sprzedaż raczej spada, choć firma chwali się powiększaniem liczby klientów.
Marża brutto ~60%
EBIT w Q3 - "dodatnie zero"
Wynik netto za 3Q i narastająco - strata.

Wynikom pomaga przejęta w sierpniu spółka z segmentu cardiac safety Cardiocore Lab, Inc

Wg mnie to oznacza dla Medicalgorithmics:
- marze brutto na sprzedazy w wysokosci ponad 50% nie sa czyms wyjatkowym
- wyglada na to ze wojna cenowa ze strony Cardionetu raczej nie grozi skoro wynik netto jest ujemny
- przejecie spolki z sektoru cardiac safety ma pozytywny wplyw na wyniki - mam nadzieje ze to samo sie uda Medicalgorithmics.

Link dla tych ktorzy maja wieksze zaciecie do zaglebienia sie w szczegoly:
link

wydaje mi się że 2 wspomniane kontrakty sumują się do 35mln. nie 45mln.
35 to i tak prawie 150% rocznej sprzedaży więc całkiem sporo - jeśli wierzyć, że konkurencja jest niska - marża powinna być co najmniej zadowalająca ... zobaczymy.

wg. informacji jakie dostałem od spółki - dotacje są rozliczane przez przychody.

czy potrfel i wiara w spółkę bez zmian ?
jakieś zmiany w strategii ? jakich wyników się spodziewasz po Q3 ?
pozdrowienia!

Rekomendacja kupna spółki - Link

Generalnie dość pozytywna, sporo potencjalnych dobrych informacji nie zostało uwzględnionych w wycenie - np. Jeśli Medicalargorithmics dokona planowanego przejęcia po cenach podobnych do ceny jaką zapłaciła konkurencja - to zysk netto Medicalu powinien się podwoić.

tez sie kontaktowalem ze spolka i musze przyznac ze jestem zadowolony z podejscia do drobnych akcjonariuszy - dostlem dosc obszerne odpowedzi na moje pytania.
Jesli jest jakas plama - to naprawde szkoda, bo spółka zasługuje na większą kapitalizację niż 16mln.

Na razie mam nadzieje na realizacje 4.2mln zysku netto.

Z mniej pozytywnych informacji - z informacji ze spółki dowiedziałem się że moce produkcyjne są wykorzystane w 100% z czego wnioskuję, że by zwiększyć skale w przyszłości będą porzebne będą nowe inwestycje. W raporcie za 2011r. zarząd wspominał o planach emisji akcji.

@ cad man
skad informacje o powiazaniach ze spółkami z grupy? jeśli to tylko fundusze unijne to jest to punkt naganny - jeśli spółki z grupy są poddostawcami w core biznesie - i główny akcjonariusz może sterować rentownością biznesu - to raczej spółkę skreśla ...

Zysk netto:
Q1 847 tys.
Q2 887 tys.
H1: 1,735 tys.
Prognoza na 2012: 4,200 tys.
Kapitalizacja: ~16,3 mln.

Widać niewidzialna ręka rynku wskazuje, że wyniki są jednorazowe i prognozy nie da się zrealizować.

Dodatkowo spółka szykuje 2 nowe projekty – kołowy i laserowy, które powinny przyśpieszyć rozwój w 2014 i 2015. Na razie rynek nie wierzy, że projekty wygenerują pozytywny cash flow.

Na razie kurs ma tendencję spadkową – czy aby niewidzialna ręka nie jest zbyt surowa? Think

Oczywiście, zwłaszcza ze tu mamy jednorazowe projekty a nie powtarzające sie sprzedaż zakontraktowqnych produktow czy podzespołów.
Więc większe narażenie na wahania koniunktury, ktróra raczej nie zapowiada dużych wzrostów.

Dla mnie spółka spełnia warunek 1 - jest dobra, czy jest juz droga czy jeszcze tania to sprawa do oceny i indywidualnego podejścia do ryzyka.

@rafasty - dziękuje !
Cóż wydawało mi sie że może jest coś złego czego ja nie dostrzegam .... a tu proszę miła niespodzianka hello1
Ja myśle ze niska wycena, może wynikać z charakteru spolki - produkcja dóbr inwestycyjnych jest wrażliwa na koninkturę a na razie ma wielu optymistow na rynku.

@Ucofb - chyba często wpadamy na podobne spolki :-)
Owszem późno ale jak spojrzeć na relacje zysku do wyceny jest potencjalny zapas. Oczywiście dla optymistow ...

@graf78
Cena emisyjna 60-~90 pln nie miała dyskonta w stosunku do rynkowej ceny akcji.
Nie licząc kilku notowań można nawet zaryzykować że dolny limit był powyżej notowań na giełdzie. Wg mnie OFE wykładajac kilkadziesiąt milionów płacąc 60 za sztukę potwierdziły/ uwiarygodnily wartość spolki, w najgorszym razie mali udzialowcy maja w balonie także największych rekinów....

Kwestia tylko czy uda sie firmie dobrze zainwestować środki. A poprzeczka jest wysoko - marza na core biznesie jest spora.
EEX -- poszerzenie działalności Medicalgorithmics (cel emisji) akurat zmniejszaja ryzyko ale dywersyfikacja ryzyka to także niebezpieczenstwo rozwodnienia sił i braku skupienia sie na tym co najwazniejsze.

Szkoda ze przejecia maja sie zmaterializowac dopiero w przyszłym roku ... - moglibyśmy zweryfikować szybciej założenia.

Ja bym zaryzykowal by spojrzec na ta spolka jak na opcje kupna.

Analiza fundamentalna – na chwile obecna moze pomoc w ocenie czasu wygasniecia opcji.
Mozna sie zastanowic ile spolka moze byc warta jako cel przejecia – siec sklepow, marka + mozliwa obnizna kosztow po wlaczeniu do innego organizmu (zarzad, back-office etc.).
Jaki bylby potencjal wzrostu? – w duzym uproszczeniu mozna zobaczyc na rentownosc Vistuli z dobrych lat (kiedy prezesem byl obecny prezes Bytomia) i zasymulowac mozliwe wyniki przy obecnej sprzedazy.

Mozna sie zastanawiac czy glowni udzialowcy dorzuca gotowke do spolki jak zacznie brakowac, ale to juz wkracza w analize bardziej psychologiczna/strategiczna a nie finansowa...
Z pozytywow to spolka ma duze doswiadczenie w zarzadzaniu spolka przy ograniczonych zasobach gotowkowych ... dotychczas jakos sie udawalo.

Co myslicie?

Dzięki! Analiza dłuższa niż sam raport :-)
Mamy tradycyjny dylemat szybko rosnącego wysokorentownego biznesu - wycena dyskontuje cześć świetlnej przyszlosci...

Pytania może bardziej do spolki:
rynek europejski - czy dopiero nowa generacja produktu pozwoli wejść na rynki EU ? Kiedy można sie spodziewać pierwszych przychodów? Kiedyś pan orlowski miał pomagać na tym froncie ....
Rozbicie geograficzne przychodów - nawet na kontynenty pomogloby śledzić postępy ekspansji spolki.

podoba mi sie - ograniczenie w dysponowaniu akcjami przez zarzad (przynajmniej wiekszosci akcji) to dobry pomysl

może kary finansowe powinny dotyczyć osobiście zarządu?

trudny temat ... Think

@Szutnik

brak historii a moze bardziej brak doświadczenia jest sporym utrudnieniem - na początku skąd inwestor ma wiedzieć który AD oferuje dobry towar a który zajmuje się " opakowywaniem g." - z czasem wykształca się opinia na rynku i segmentowanie AD na tych konserwatywnych, bardziej ryzykownych i oszustow - tych ostatnich oczywiście trzeba ścigać i przykładnie karać.
- WDM być moze nie wprowadziłby tylu " jakościowych" spółek ...

Ale regulator powinien pilnować, by jedynym powodem wejścia spółki na NC nie było ściągnięcie kasy od jeleni na zasadzie, ze Zarząd w dniu debiutu sprzedaje większość swoich pakietów naiwnym.
od tego sa umowy lock-up ...
ocena czy jedynym powodem wejscia jest ściągnięcie kasy to niestety praca domowa dla inwestora, i to dość trudne zadanie zwłacza w sferze nowych technologii - emisje prywatne sa przeprowadzane w wąskim gronie, zapisuje się 10-20 osób - może kandydat na współwłaścicela powinien się pofatygować na spotkanie z zarządem? albo choć umówić się na rozmowe telefoniczną ? - zonaczyć co się kupuje na własne oczy ... - boje się że ten temat jest za trudny by rozwiązać go przepisami.

jeśli większość stat-upów pada, to pewnie na NC także będziemy widzieć sporo bankructw ... mam tylko nadzieje ze sukcesy części społek będą kompensować porażki ... Pray

NC to lekcja tego że ryzyko może sie materializowac, zwłaszcza ryzyko start-upow, świeżych zarzadow... Papierowych planów etc.
Tutaj w mikroskali inwestor jest takim funduszem venture capital.

Na początku, większość inwestorow myślała ze mała spółka znaczy to samo co duża z GPW z ta różnica ze przyrost zysków bedzie większy ... Cóż lekcja na przyszłość ...
Nie wspominając juz o tych którzy nie patrzyli co kupują jedynie kupowali 'niski PE za 2 lata od emisji' ....

Z czasem inwestorzy sie nauczą uważnie sie przyglądać co biorą + odpowienio wydeniac ryzyko rynku nieregulowanego.
a zainteresowanie NC sie poprawi w miarę jak bedzie słychać o dobrych przypadkach - spółkach typu EkoEksport, Medicalgorithmics, Syntetik czy 11 bit studios - mam nadzieje...

Gdyby rynek bym bardziej uregulowany wymienione spolki mogłyby wogole na NC sie nie pojawić. Regulator nie wskaże który startup ma szanse a który sie nie ma przyszłości ....

Oczywiście szkoda tych którym sie biznesu nie udały a także szkoda tych co dali sie naciągnąć - ale jesteśmy mądrzejsi .... Mam nadzieje.

to chcialem powiedziec - brak plynnosci nie mozna zwalac na free float ... jest calkiem spory.

na AT sie nie znam za bardzo - ale tutaj na szybkie wzrosty nie licze ...

Think
to takze mozliwe co mowisz - "moze emisja pod wejscie na GPW" to Twoja nadinterpretacja - nie wynika to bezposrednio z wypowiedzi. Dla mnie GPW to nie cel ale jedna z zachet dla kapitalodawcow - ale nie zmienia to faktu ze Twoja teoria moze byc prawdziwa - "chcemy sprzedac emisje jak najdrozej, jesli sie nie uda mamy kolejne pomysly na zdobycie kapitalu"

wywiad z prezesem na stronie GPW Infostrefy:

link

Generalnie potwierdzenie wczesiejszych wiadomosci, mnie zastanowil jeden fragment:

"Jesteśmy zdeterminowani do wejścia na rynek cardiac safety, nawet jeśli nie uda nam się z emisji pozyskać wystarczającej kwoty, sięgniemy po środki z zewnętrznych źródeł. Interesują się nami m.in. zagraniczne fundusze private equity" - powiedział prezes.

nie do konca rozumiem: czy srodki z zewnetrznych zrodel oznaczaja finansowanie dlugiem (Private Equity jako pozyczkodawca)? czy tez emisje akcji dla zagranicznych inwestorow (zewnatrz = zagranica ?) czy tez fundusz private equity bylby udzialowcem przejmowanych spolek (czyli inwestor zewnetrzny w przejmowanych spolkach)?

czy ktos ze spolki lub AD moglby sprecyzowac slowa prezesa?

Mimo dobrych fundamentow (patrz powyzsza analiza wynikow Q1) - nawet na fundamentalnym potalu jakim jest SW spolka jest lekko zapomniana...

Pieta Achillesa jest tu plynnosc choc kurs sie powoli acz systematycznie pnie do gory.
Free float nie jest wyraznym wytlumaczeniem braku plynnosci.

Pytanie do znawcow rynkow kapitalowych - czy plynnosc powinna sie pojawic jesli spolka bedzie dalej poprawiala wyniki czy tez ... stygma malej plynnosci jest dana raz na zawsze?

Frog sie wycofał celem delewarowania ...i na rynku widoczny brak kapitału ....
Think

Albo po wynikach za q2 poda prognozę na 2012 ... ostatnio spółka jest b. aktywna medialnie.. Ale kto wyczeka najdłużej na spadających rynku to zarobi najwiecej - ot taka rosyjska ruletka ...

Frog napisał(a):
2mek99 napisał(a):
Ja też na kredyt. Teraz wziąłem kolejny bo jest okazja kupić tanio.

Powodzenia. Ale takie okazje mogą dość długo potrwać.

Cóż szkoda Frog ... Może po wakacyjnych odpoczynku wróci wiara w wzrosty ponad % kredytu ... Na tyle duża ze wynagrodzi ryzyko.

Moja strategia jest bliska 2mka99 ...- zwłaszcza kiedy akcje są tanie - na spłacanie kredytów przyjdzie czas jak akcje bedą drogie.

Pozdrowienia
I trzymam kciuki za szybki powrót na rynek !

W stanach większość jest made in China, więc są przyzwiczajeni ... Nawet sprzęt z górnej polki. .

blue Box będzie made in Germany, a sam wynalazek bedzie zarejestrowany jako szwajcarski I nie stoi na przeszkodzie dodać markę Cormay skoro i tak nikt nie słyszał ani o orphee ani o Cormay - ale nazwa to mały punkt liczy sie to ze blue Box będzie szwajcarski i made in Germany - więc podwójny efekt.

To ze Amerykanie nie wiedza gdzie jest Polska to nie jest wina Polski - w USA nie wiedza gdzie jest Irak i Afganistan ... Dla nich to poza USA i wystarczy...
Myśle ze Polska, Finlandia, Szwecja, Austria, Czechy, Węgry to dla Amerykanina prawie to samo ... Who cares?

:-)
Jeśli różnica w rozpoznawalnosci i postrzeganiu brandu tak duża i orphee jest tym dla sektora medycznego czym rolex w zegarkach to masz absolutna racje.
Zapytalem bo nie znam branzy a na pierwszy rzut oka 2 brandy małych spółek nie robią diametralnej różnicy (jak tenisista nr 800 w rankingu i nr 1200 - niby sporo ale tak daleko ze nie ma to znaczenia ...)

Dlaczego nazwa Orphee jest lepsza od Cormay ?

Dodalbym jeszcze, że jeśli gotówka z emisji będzie wydana na przejecia, a na to sie zanosi - można liczyć nie tylko na wzrost aktywów ale na wzrost wielkości sprzedaży i mam nadzieje także zysków (co się stanie z rentownoscia - tego jeszcze nie wiemy...)

poprawiony link

Zetkama w poniedzialek podaje wyniki za Q1

wcześniej spółka zmieniła termin raportowania na wcześniejszy - statystycznie to oznacza wieksze prawropodobieństwo dobrych wyników ... zobaczymy

link

znamy zakres cenowy, ale przydalaby sie choc szcunkowa ilosc emitowanych akcji ...

dzieki! z mojej strony nie ma pospiechu - koniec przyszlego tygodnia tez jest ok.

Taaak interesuje mnie ta spółka - nie od dziś i pewnie jeszcze przez dłuższy czas :-)
Będę wdzięczny za analizę - zetkama ma mocne fundamenty, przynajmniej na 1 rzut oka i zdaje sie ze fundamenty poprawiają sie szybciej aniżeli wzrost kursu spolki.

wave

Jeśli dobrze czytam to spółka podpisała 2 Memoranda of understanding w Indonezji -

Jedno 24go i 2gi 25 marca
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Teraz widać ze niewidzialna ręka rynku antycypowala upublicznienie podpisania memorandow... Think blackeye

Oczywiście, życzyć spółce kolejnych ZOE ...obiecanych w DI ...

Bytom łączy się z Gino Rossi ...

Ciekawa sytuacja na szachownicy - z jednej strony najwięksi udziałowcy bytomia, którzy w duzym uproszczeniu negocjowali sami z sobą ... Po 2giej stronie Rubicon, Quercus - gdzieś po środku jest Wojas ze swoim udziałem w Gino.

Pewne wiele będzie zależeć od paryteru.

Ciekawe co z emisja akcji z prawem poboru?

Swoją droga chyba dobry ruch - Gino i Bytom to ten typ firmy która może posiadać wiele marek i 1 centrale - jak LPP, Vistula ...

A propos spółek w Kazachstamie to rzeczywiście wyglada to na układ ok.

Z tym robieniem sobie przerwy w okolicach 40stki, to chyba bardziej mit albo przeszłość ... Po czasach prosperity. Pracuje na "zachodzie" pare lat i nie znam nikogo kto tak by postąpił ... A ze tez jestem w okolicach 'środka kariery' powinienem mieć choć jednego takiego znajomego....
Co oczywiście nie znaczy ze przerwa nie jest dobrym pomysłem ... A już na pewno praca dla siebie zamiast pracy najemnej.

Wracając do EEX - czy kupowanie udziałów w spolkach surowcowych bezposrednio przez prezesa, który staje się dostawca nie jest elementem ryzyka, ktore kiedys znajdzie odbicie w cenie? Moim zdaniem prezes powinien scedowac wszelkie prawa (dywidendy) na spolke w zamian EEX powinien wyłożyć gotówkę na zakup.

W pierwszym zdaniu miało być cieszył nie spieszył .... - chyba muszę wyłączyć autokorekcje ....

Czyżby 2mek99 spieszył się urlopem?

Przyznam się ze czasem myślałem by założyć kronike, ale ze względu na dlugoterminowy profil inwestowania + prawie brak spekulacji ... W związku z tym po początkowej fazie uzasadnienia wyboru nie ma o czym pisać przez kilkanaście miesięcy...

Podoba mi się wątek 2mka99 - b. Bliski mojemu stylowi zwłaszcza w przeszłości - czasem przynosiło to znakomite rezultaty czasem (w moim przypadku) .... frustracje posiadacza niedocenionej perły...
Teraz staram się cześć środków trzymać w spółkach buffetowych - stałe zyski, rozwijający się biznes , dobra jakość kadry + spółka nisko wyceniona. Od czasu do czasu rzucam się na spolki młode z perspektywami podboju swiata - EEX i medicalalgorithmics ... Ale tez lekko wtopilem np. na Fluidzie ...

Przepraszam kolegę za wtargniecie na wątek ale podobny wybór spółek ( z mojej części agresywnej) powoduje ze z ciekawością śledzę wpisy i chciałem nieco ożywić ta stronę ... :-)

Tez mam Zetkame i liczę ze to będzie jeden z mocnych papierów. - spółka mocna fundamentalnie, stałe poprawiające wyniki i wydaje się ze rynek jej nie wycenia za wysoko. Bycnoze ze ze względu na niskie obroty.

Niestety jak na razie, spółka nudno trzyma się poziomu w okolicach 28 pln. - dobre wyniki za 2011 rok przeszły bez echa.

Dobrze wiedzieć ze nie jestem sam ;-) przynajmniej od 10 dni....
Pozwodzenia

Dołączam się do poprzedniego wpisu - organizacja wywiadów(jak K2i) czy spotkań przy współudziale (zbierając pytania) forumowiczow to jest to !

Brawo za podsumowanie !
Tak trzymać !

szczerze mowiac z poprzednich wpisow mozna sie dowiedziec jak nazywa sie firma i to ze wzbudzila ciekawosc ...
Panowie, a moze tak napisac cos wiecj? dlaczego uwazacie ja za ciekawa? moze ktos ze spolki?

Dokładnie, zarzad stracił je niepodajac lub niewierząc o gigantycznej stracie rok temu przed zamknięciem emisji...

Teraz czas powolnego odrabianie poprzez lepsza komunikację z rynkiem ...

Ale na pocieszenie dobre wyniki bedą pomagały ten proces przyspieszyć.

Osobiście uważam ze dyskonto jest zbyt duże, chyba ze spółka w jakiś sposób powtórzy swój wystepek ...

To historyczne już informacje... Link do artykułu z 14 lutego. Nie zmienia to jego prawdziwości czy znaczenia ale to już jest wiadome od dawna.

Teraz pozostaje pytanie czy spółka poprawi politykę informacyjna i w konsekwencji zmniejszy dyskonto na ktore sobie zapracowala?
Raport za q4 pokazał jakościowe zmianę do poprzednich informacji. - zobaczymy co będzie dalej.

2gie pytamie to czy dobre wyniki za dwa ostanie kwartały bedą kontynuowane w kolejnych.

Na razie niewidzialna ręka rynku zdaje się wątpić w poprawę.

Zysk netto 26.7 mln.
W tym 9.5 zdarzenia jednorazowe - wcześniej myślałem ze będzie 6.5 mln z jednorazowych zdarzeń (wycena przejetego Armaku)....

Prezes jest nastawiony dość optymistycznie.
W połowie kwietnia firma powinna pochwalić się prognozami.

Lwww.parkiet.com/artykul/7,1215...ink

Watek nieco zapomniany tymczasem spolka jest dobrze zarzadzana i systematycznie poprawia wyniki + wg wstepnych danych Q4 powinien byc bardzo dobry

link

z 2giej strony od czasu publikacji szacunku (~20mln zysku z powtarzalnej dzialalnosci -> PE 7-8) podaz raczej przewyzsza popyt akcji - czyzby wiec rynek wyczuwal jakies zwloki w szafie?
Byc moze male obroty odstraszaja wiekszych graczy ... a mniejsi mniej zwracaja na fundamenty.

Jutro publikacja wynikiow rocznych wiec mam prosbe do zespolu SW by przygladnal sie raportowi.

pozdrowienia,

wg raportu za 2011 wygalda na to ze Gizy jeszcze nie bylo w akcjonariacie Audioteki na konciec 2011 roku ... Think
mozna w rozmowie z prezesem poruszyc i ta kwestie...

pytania do wywiadu - kampania Coca-Coli to moze byc ciekawy temat pytania,
- z artykulu (link - poprzedni post) mozna odniesc wrazenie, ze K2I odpowiada za internetawa czesc globalnie - czulbym sie pewniej by prezes potiwerdzil to w wywiadzie.
Oczywiscie miloby bylo uslyszec jak mistrzostwa wplyna na sprzedaz i rentownosc K2I w 2012r.

wywiad mial byc ustalony na "po wynikach" - czyli mozemy sie spodziewac publikacji w tym tygodniu?

Link

Nie ma czasem okresu zamknietego?

Czy prezes postanowił zmniejszyć zaangażowanie tuż przed wynikami za q4 ?

to sprzedaż by zdobyc środki na pomostowe sfinansowanie przejecia w USA ? Czy tez zwykle skrócenie pozycji na ryzykownym papierze?

Jakieś idee ?

Ciekawa koncepcja, fajnie ze postanowiłes podzielić się publicznie.
Powodzenia!

dyskonto 30% za gamboni wyglada calkiem ok.
ale szkoda spolki, bo ma potencjal na wyzsze wyceny

na marginesie idac za logika pana prezesa:
- przy emisji akcji -> emisja darmowa dla prezesa by utrzymal pakiet kontrolny
- co powinno sie dziac przy skupie akcji ? ...

@percances

Nie licząc Europy, w której są w przededniu podpisania pierwszych umów sprzedażowych

czy to jest Twoje zyczenie czy tez bazujesz na ostatnich informacjach ze spolki ?

... sam czekam z niecierpliwoscia na pierwsze wiadomosci z Europy i byc moze wieksze zaangazowanie Pana Orlowskiego - stad pytanie.

dobra inicjatywa SW !

Rynek na ktorym dziala K2I jest bardzo dynamiczny, wiec pewnie wartoby bylo uslyszec o glownych planach spolki na 2012 rok.

Jakie K2I ma ambicje/przewidywania dotyczace wynikow na 2012r. ?

Spolka ma dzialalnosc na pograniczu wyspecjalizowanego funduszu inwestycyjnego - mamy wiele spolek zaleznych. W zwiazku z tym akcjonariusze powinni dowiedziec jakie K2I ma plany w stosunku do glonych inwestycji:
- czy powinnismy sie spodziewac w 2012 sprzedazy spolki(-ek) zaleznych?
- informacje o glownych zamierzeniach / planach spolek zaleznych.
- jakie sa potrzeby kapitalowe tych spolek?
- czy wzorem "blizniaczego" ADV spolki zalezne beda notowane na NC ? Czy tez bedziemy wspolpracowac blizej z funduszami (np. GIZA) ?

By byc bardziej konkretnym - w szczegolnosci interesujace sa plany wobec Audioteki.

pozdrowienia

Wątek nieco zapomniany na forum tymczasem spółka fundamentalne całkiem dobrze sobie radzi. Wskaźniki wskazują na niedowartosciowanie ...

Czy można prosić o omówienie ostatnich wyników Stomilu Sanok ?
Pozdrawiam

tak dla zachowania balansu ...
ja akurat z obslugi Capital One jestem zadowolony - zawsze dostaje odpowiedz albo przez maila albo w czasie telefonicznej rozmowy. Jedyna wtopa to Sevenent, mozna miec troche zalu do Capital One ze nie przeswietlil emitenta ale kto przeczytal uwaznie memorandum nie powinienbyl sie zapisywac na akcje Sevenetu (niestety doszedlem do tego wniosku za pozno d'oh! )

Co do MPaya, by trzymac sie tematu to przeczekanie najwiekszej paniki moze wyjsc akcjonariuszom na dobre. Niestety na minus dziala wycena sprzed wakacyjnych spadkow ale trzymam kciuki i zycze akcjonariuszom jak najlepiej

tak na marginesie - postanowilem sprawdzic biznes, ktorego jestem mikro-wspolwlascicielem od srodka :-) i zakupilem audiobooka.
Przyznam sie, ze (audio)lektura Millennium mnie b. wciaglela - dzis zlapalem sie na tym ze zaczalem jezdzic nieco wolniej by dluzej sluchac w drodze do pracy ;-)

pozdro,

tez dodalem swoj glos ...

Generalnie - co do motywow wyboru moglbym sie podpisac pod argumentami / punktem widziena Froga z ta mala roznica, ze wybieram jednak Palikota. Chyba to moj najbardziej glos na lewo odkoad moge glosowac.

Ma swoje wady, moze nie wszystko sie mi podoba, przyznaje. Z mojej strony to wotum nieufnosci dla PO z 2giej glosowanie na kogos kto niesie pozytywna energie.

Poza tym, gdyby na lewej czesci sceny politycznej postkomunisci zostaliby wyparci przez postepowego Palkikota byloby calkiem ok.

Wg mnie ryzyko koalicji PO-PP-SLD jest podobne do PIS-PJN-SLD. Ale to temat na poniedzialek.
:-)

Frog napisał(a):
@Scarry - a może dla kontrastu dla tendencji z wykształceniem pokazałbyś wyniki głosowania w Zakładach Karnych?

Pewnie nie pokażesz. Ja też nie. I dobrze, bo to już nie dyskusja, tylko wbijanie szpilek.

Zamiast tego wolałbym poczytać ciekawe spostrzeżenia i opinie. Szkoda że tak ich ostatnio mało.

To już temat na inny wątek - " postępy w resocjalizacji " lub " wpływ odosobnienia na klarownosc oceny sytuacji"
blackeye

Tylko żartowałem ....

Wybory to nie tylko PIS czy PO.

Rzeczywiście - widać cieżko kogosi siebie przekonać. Jak wygra PIS bardzo chciałbym by sie okazało ze sie myliłem.

Coz miejmy nadzieje ze w poniedziałek niezależnie kto wygra i jaka koalicja bedzie rządzić - wygrani zapomną o populistycznej części haseł wyborczych a wezmą sie za realizacje tych pro-rozwojowych :-)
Przegrani - zaakceptują wybór społeczeństwa.

Na pocieszenie - republikanie z demokratami w USA tez maja kłopot z dogadywaniem sie wave

To chyba kwestia ceny nowych akcji + horyzonty czasowego kupujących nowa emisje.

Jesli za 500 tys szt akcji bedzie mozna powiększyć zespół x2 to ma szanse to być dobre rozwiazanie dla obu stron.

To oczywiście czysto teoretyczne rozwazanie ...

@anty_teresa

dla mnie wazniejsze jest strategiczny kurs PISu, jego wizja panstwa i to mi nie pasuje.

nie wydaje mi sie by pod wzgledem korupcji oraz pisania prawa pod wlasne potrzeby wiele roznilo PIS i PO. PIS wiecej mowi o walce z korupcja - tylko tyle z roznic.

Wolalbym widziec partie, ktora widzi obnizenie korupcji porzez:
- zminimalizowanie wplywu panstwa - czyli prywatyzacje
- to co w rekach panstwa - pozostawienie jak najbardziej transparentnym

Swego czasu brat Jarka zostal prezydentem Wwy - by nie byc posadzanym o korupcje zatrzymal prawie wszystkie inwestycje ... - jako urzednik nie popelnil przestepstwa - z kosztow zaniechania nikogo sie nie rozlicza.

Najwiekszy sukces - CBS, dla mnie jako idea jest b. dobra, jednak wykonanie dosc srednie:

Agent Tomek, ktory chodzi za Sawicka i przez miesiace, namawia do korupcji - po wielu miesiacach kobieta sie zgdadza na prosby (prawie)kochanka i wchodzi w uklad .... Wszystko po to by na kilka dni przed wyborami CBS moglo dokonac aresztowania w swietle kamer. Gdyby Sawicka byla w PISie to moglaby spac spokojnie. To nie jest jedyna taka akcja agenta Tomka ... - w nagrode za dobre sluzenie PISowi moze kandydowac z list partii ...

Takie instytucje jak CBA czy CBS sa b. potrzebne - sama swiadomosc ze istnienia dziala oczyszczajaco ale ktos kto wykorzystuje je do niszczenia politycznych przeciwnikow powinen byc dla dobra kraju eleminowany z zycia publicznego.

WD amatorem analizy technicznej ... ten kryzys wszystkich zmienia ;-)
blackeye

przepraszam za ta niemerytoryczna wypowiedz... nie moglem sie powstrzymac.

stary dobry Korwin :-) ostani z parwdziwych liberalow ;-)

by oddac prawde - jego spostrzezenie jest prawdziwe odnosnie (prawie)wszystkich premierow RP ...

"Najwiekszym rozczarowaniem jest wzrost administracji i szukanie oszczednosci w piedzadzach gromadzonych na prywatnych rachunkach w OFE + wzrost podatkow.

nie dokonczylem zdania ...

Taurus80 napisał(a):
Patrzac na dokonania Tuska i Kaczynskiego wybralbym Kaczynskiego bo to on obnizyl podatki a kto podniosl, mimo ze obiecywal obnizenie ??

nie mozemy zapominac o otoczeniu - w czasach beztroskiego wzrostu gospodarczego latwiej o obnizki podatkow ... nawet wiecej za czasow Kaczora powinnismy byli miec nadwyzke budzetowa a nie deficyt.

Zgadzam sie ze PO rozczarowalo - to partia, ktora miala dobre propozycje ale przez ostatnie 4 lata rozczarowala.
Najwiekszym rozczarowaniem jest wzrost administracji i szukanie oszczednosci w piedzadzach gromadzonych na

Dla mnie PIS to bieg wsteczny dla kraju. Prezes PIS narzeka na komunizm ale jego sposob myslenia jest b. podobny do systemu ktory zbankrutowal:
- im wiecej kontroli panstwa w zyciu obywatela tym lepiej
- niechec do prywatnego kapitalu, rozwoj napedzany przez silne panstwowe firmy
- emerytury - tylko czekac powtorki z Wegier (na razie mowimy o wolnosci zrezygnowania z OFE)
- z drobniejszych - wypowiedzi typu: "na podrecznikach prywatni wlascicele nie moga zarabiac" etc ...
- straszenie obcym kapitalem ... (ksiazka Kaczynskiego o niemieckich inwestycjach na zachodzie kraju ...)

Rozwoj panstwa w dlugim okresie jest mozliwy dzieki niezaleznym instytucjom, to co pokazal PIS:
- wykorzystywanie sluzb typu CBA, prokuratura do patyjnych celow, walki politycznej (metodami agenta Tomka ... ; sciganie Krauzego na kilka dni przed wyborami by zrobic igrzyska ludowi zamykajac bogacza)
- obsadzanie instytucji miernymi ale wiernymi - np. skarbnik partyjny zostaje szefem NBP ... , IPN
- sciaganie Gliowskiej z rady mimo ze powinna trzymac sie z dala od wyborow

Na forum miedzynarodowym - jak to ktos gdzies zauwazyl - dzisiejszy swiat to swiat wspolzawodnictwa a nie konfrontacji. PIS to konfrontacja Polska - reszta swiata, bez celow jedynie w ime samej konfrontacji.

Poza ekonomia:
- wpolna praca z ludzmi starego systemu typu pan Krzyze (vice minister sprawiedliwosci w rzadzie PIS) , ktory skazywal w stanie wojennym i tepil sedzow dajacych lagodne wyroki owczesnej opozycji.
- przytulanie sie do kiboli, o. Rydzyka...
- marsze pamieci nie pod grob brata, ale pod jego miejsce pracy ...

Nie dla mnie PIS jest zdyskwalifikowany na tyle ze warto wybrac sie zaglosowac i wybrac mniejsze zlo - co do innuch list mozna dyskutowac - ale to moja prywatna opinia.

Frogger ... Przyznam sie ze nie rozumiem co chciałeś przekazać ...
Jak sie ma arkusz zleceń do PRu? Coś w tym arkuszu jest specjalnego?

Generalnie uważam ze wlascicele dostali kapitał i teraz ich notowania i giełda niewiele obchodzi. Kto wie może kibicuja by były pi 10 groszy wtedy może ktoś ze spolki powiększy swój pakiet.

Jak bedzie potrzeba nowego kapitału to sobie o rynku przypomną.

Applause Applause Applause
Brawo, takie inicjatywy pomagaja rozwojowi rynku :-) może poprosić SII o pomoc?

czyzby ogolne zniechecenie oznaczalo ze jestesmy w poblizu dolka ?
Whistle blackeye

mam nadzieje na powrot konkursu w wersji dla inwestorow bardziej fundamentalnych niz traderow. Prosta formula nie byla zla. Gdynym mial komplikowac do dodalbym zlecenia warunkowe np. stoplossy.

moze bylbym za symetrycznym punktowaniem - pierwszy dostaje tyle punktow ile ujemnych punktow dostaje ostatni.

Frog, pomysl ze comiesięczne konkursy dają spora dawkę informacji np.
- dynamika lp. Uczestników
- lp. Osób na zielono / czerwono
- średnie, medianynzwrotow etc. Etc.

To daje pole do badania rożnych korelacji .... musimy być tylko trochę konsekwentni ... No i wyniki wrzucać do Metastocka ;-)

Kto wie może doczekamy sie wspolczynnika Froga? I pan Sebastran Białek w komenarzarzach będzie pokazywał korelacje Frog Index vs. WIG20 ...

To ciekawsza perspektywa niż prowadzenie konkursu by samemu go wygrać ...

Ja konkurs sobie b. Chwale :-)

Jeszcze w poniedzialek miałem plan zapisać się na vistule - nie tylko z powodu atrakcyjnosci inwestycyjnej ale takze bo to zapomniana spółka .....
Cóż sytuacja zmienia sienb. Szybko...

Mam nadzieje ze proporcje zielonego i czerwonego koloru się odwrócą w tym miesacu :-)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 20 stycznia 2021 17:46:22
Liczba wpisów: 187
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,981 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,94% +31 388,74 zł 51 388,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d