Złote myśli forumowiczów - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Złote myśli forumowiczów

majama
majama PREMIUM
Wpisów: 1 072
Wysłane: 15 kwietnia 2012 23:34:28
Wiele razy wsród wypowiedzi forumowiczów spotyka sie genialne lub zabawne sformułowania, które jednak potem przepadaja bo sie nie pamietam gdzie to było i jak dokładnie brzmiało. Proponuje tutaj zapisywać. Bedziemy mieli napewno spora kolekcję świetnych tekstów king
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 16 kwietnia 2012 00:23:58
Jeśli chcesz podjąć ryzyko na giełdzie, to pamiętaj o tym:

CO DZIEŃ ŚMIERCI SIĘ SPODZIEWAJ, ALE NA 100LAT SIĘ SZYKUJ... 3some

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 16 kwietnia 2012 08:46:41
Przyszedłem zarobić, a zostałem pograć.

majama
majama PREMIUM
Wysłane: 30 kwietnia 2012 13:59:02
Cytat:
w przyrodzie naturalne jest dazenie do minimum energetycznego - woda nie plynie pod gore, pies jak sie nazre to spi, kiepsko oplacani robotnicy udaja ze pracuja, a firmy przenosza siedziby tam, gdzie moga placic mniejsze podatki

siekoo 30-04-2012

majama
majama PREMIUM
Wysłane: 30 kwietnia 2012 14:03:16
i z kategorii rozweselającej:

Cytat:

No więc ja, jako mający wiele do powiedzenia w każdym temacie rzadko z sensem i tu się wypowiem

Frog 5-02-2012
angel4

buldi
buldi PREMIUM
Wpisów: 5 064
Wysłane: 30 kwietnia 2012 16:51:50
Szlagier sprzed trzech lat:

WatchDog napisał(a):
Jak myślę o tych opcjach i o tych stratach to nie wiem czy mi robi różnicę, czy to jest 100 mld czy 200 mld. I tak czuję się, jakby nagle zrobiło mi się zimno na całym ciele. Jakbym był ogoloną do zera owcą. Mogę tylko beczeć. I muszę w pokorze czekać kilka sezonów aż mi wełna odrośnie angry6

Wodzu - AD 24 lutego 2009 na słynnym "dnie bessy"

mankomaniak
Wpisów: 572
Wysłane: 30 kwietnia 2012 17:40:46
To może to:

WYPOWIEDŹ MATHU

Wysłane: 23 września 2011 11:47:57
Krishic, to niestety nie jest takie proste!

MATHU napisał(a):
SP500 rósł rzeczywiście przez kilkadziesiąt lat, a było to związane z kolejnymi pokoleniami urodzonymi po wielkim kryzysie, które przechowywały swoje oszczędności w akcjach (co dla nas jest raczej dziwne, bo wszyscy tu jesteśmy tylko spekulantami). Według wielu analiz, ci sami ludzie zaczną teraz przechodzić na emerytury, a czym to się wiąże? Oczywiście ze spieniężaniem akcji.

Jak mi się robi ponuro, to zawsze to sobie włączam, to normalnie sikam ze śmiechu. Ale może powinienem jak Scarry ubolewać, że tacy ludzie kończą szkoły.
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 30 kwietnia 2012 18:29:05
Manko, ideą tego wątku nie było wytykanie ludziom pomyłek. Gdyby tak było, to 50% forumowych prognoz trzeba by tu było przekleić.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

mankomaniak
Wysłane: 30 kwietnia 2012 18:40:37
Ależ to jest złota myśl: akcje rosną, bo jest mało emerytów, a jak będzie dużo, to akcje nie będą rosły!

nocnygracz
nocnygracz PREMIUM
Wpisów: 2 104
Wysłane: 30 kwietnia 2012 19:30:08
Nie wiem czy diagnoza mathu była zgodna z prawdą - mniejsza z tym. Ważne, że sam wywód był logiczny:
"1) Akcje rosły, bo ludzie pracujący ochoczo wciąż je dokupywali już posiadanych nie sprzedając - zgodnie ze swoimi przekonaniami zabezpieczali w ten sposób swoją przyszłą emeryturę.
2) Nastąpiła zmiana pokoleniowa, młodsze pokolenia już nie są tak chętne by kupować akcje niezależnie od wyceny przedsiębiorstw.
3) Ci, którzy wcześniej wciąż kumulowali akcje, zaczynają je stopniowo wyprzedawać - przechodzą na emeryturę, a przecież właśnie na tę okazję przez całe swoje życie zawodowe je zbierali. Nie bardzo mogą się oglądać na cenę. Jednak aby je sprzedać, młodszych muszą zachęcić niższą ceną.
Starsi (na emeryturze) sprzedawać akcje chcą dużo bardziej niż młodsi je kupować."

Gdzie tu brak logiki? Może diagnoza błędna, ale na pewno nie absurdalna, można z nią próbować dyskutować, ale z czego tu się śmiać? Chyba tylko z tego, że manko nie lubi mathu i koniecznie chciał mu coś wytknąć. Prawdopodobnie jedyną korzyścią z tego wytknięcia jest to, że "wytykacz" posikał się ze śmiechu - a więc ktoś miał z tego jednak jakąś uciechę.

buldi
buldi PREMIUM
Wysłane: 30 kwietnia 2012 22:39:29
Akrobatyczny wywód Wapkila również wart jest uwiecznienia:Angel

wapkil napisał(a):
......Gdyby bywał pod kreską, lewitacja warta byłaby tyle co ,,lewitujący'' fakir podparty w trzech punktach i zawieszony na jednym sznurku ;)
Edytowany: 30 kwietnia 2012 22:39

orestes84
Wpisów: 366
Wysłane: 1 maja 2012 19:38:14
WatchDog napisał(a):
Oj tam Liar
Każdy VIP z zarządu jak ma coś powiedzieć to mówi mniej więcej to samo:
"Stawiamy na rozwój organiczny, ale nie wykluczamy przejęć, chcemy płacić dywidendę, w razie potrzeb wyemitujemy akcje, rozważamy też skup." Czyli będziemy kręcić wszystkimi gałkami, jakie są w kokpicie, a na pewno gdzieś dolecimy. Tylko zapłaćcie nam za paliwo.

Cytat z wątku Agroligi
Edytowany: 1 maja 2012 19:40

mankomaniak
Wysłane: 2 maja 2012 11:53:00
A mogę z parkietu? Bardzo mi się spodobała wypowiedź bosuna na temat emisji Very Nice Studio:

Cytat:
trzeba wpuścić jeszcze patrowicza,aby można było bez problemu coś dodrukować,
zrobić split,resplit ,dodruk i wydruk aby don wyszedł przynajmniej na zero

DeJotTe
Wpisów: 7
Wysłane: 5 maja 2012 15:31:58
Gdy wyrażasz opinię o rynku pamiętaj o jednym:

Cytat:
Twoja opinia warta jest tyle, ile stoi za nią pieniędzy.

Jacek M
Wpisów: 5
Wysłane: 7 maja 2012 17:48:00
„Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i niekomfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego.”
Brian Tracy

buldi
buldi PREMIUM
Wysłane: 15 maja 2012 00:08:54
Kolejny, z moich ulubionych autorów:

anty_teresa napisał(a):
ROA to NOPAT/Aktywa. Do aktywów się nie czepiam, bo one z grubsza oddają wielkość portfela, przynajmniej do momentu kiedy nie zaczną latać własnymi erbasami, a do pomostu dojeżdżać bentlejami king
Edytowany: 15 maja 2012 00:12

mathu
Wpisów: 4 615
Wysłane: 15 maja 2012 22:50:03
nocnygracz napisał(a):
Nie wiem czy diagnoza mathu była zgodna z prawdą - mniejsza z tym. Ważne, że sam wywód był logiczny:
"1) Akcje rosły, bo ludzie pracujący ochoczo wciąż je dokupywali już posiadanych nie sprzedając - zgodnie ze swoimi przekonaniami zabezpieczali w ten sposób swoją przyszłą emeryturę.
2) Nastąpiła zmiana pokoleniowa, młodsze pokolenia już nie są tak chętne by kupować akcje niezależnie od wyceny przedsiębiorstw.
3) Ci, którzy wcześniej wciąż kumulowali akcje, zaczynają je stopniowo wyprzedawać - przechodzą na emeryturę, a przecież właśnie na tę okazję przez całe swoje życie zawodowe je zbierali. Nie bardzo mogą się oglądać na cenę. Jednak aby je sprzedać, młodszych muszą zachęcić niższą ceną.
Starsi (na emeryturze) sprzedawać akcje chcą dużo bardziej niż młodsi je kupować."

Dokładnie o to mi chodziło, czytałem kilka artykułów na ten temat. Młode pokolenia w USA po prostu nie oszczędzają, wydają wszystko na konsumpcję, jeżeli w ogóle wyprowadziły się od rodziców. Nie ma żadnego myślenia o przyszłości, liczy się nowy iPad. Młodzi nie zakładają rodzin, tylko bawią się do 30 jakby byli studentami.

Ludzie którzy kupowali akcje w ramach zabezpieczenia emerytalnego (różnego rodzaju fundusze i plany emerytalne) trzymali je przez cały okres aktywności zawodowej. Na przykład ktoś, kto wchodził na rynek pracy w 1970 r., przez 40 lat stale lokował część oszczędności w akcjach, bo to się po prostu opłacało. A po przejściu na emeryturę zacznie je stopniowo spieniężać (oczywiście nie własnoręcznie). Jeżeli młode roczniki nie będą lokować oszczędności w akcjach (a opór wobec bankierów i kapitalizmu w USA jest coraz większy), to nowy kapitał przestanie wpływać do systemu i w dłuższej perspektywie będzie to stale zwiększające się obciążenie dla indeksów. Przecież hossa nie bierze się ze wzrostu wartości akcji, tylko z napływu nowego kapitału do zamkniętego systemu. Jeżeli ulica przestaje się interesować inwestowaniem w akcje, to sytuacja robi się taka, jak u nas na małych spółkach. Łatwiej się manipuluje rynkiem, ale nie ma co marzyć o nowych szczytach. "Inwestorzy" z boomu w latach 2005-2007 wyprzedali wszystko w trakcie bessy, ale nowy kapitał się nie pojawił, giełda kojarzy się Polakom z oszustami z Arki, z opcjami walutowymi i z wtopieniem oszczędności życia w Petrolinvest. W 2007 funduszami interesowali się wszyscy, teraz wszyscy trzymają się od akcji z daleka. Zobacz gdzie doszły indeksy z małym udziałem kapitału zagranicznego w latach 2009-2011.

nocnygracz napisał(a):
Gdzie tu brak logiki? Może diagnoza błędna, ale na pewno nie absurdalna, można z nią próbować dyskutować, ale z czego tu się śmiać? Chyba tylko z tego, że manko nie lubi mathu i koniecznie chciał mu coś wytknąć. Prawdopodobnie jedyną korzyścią z tego wytknięcia jest to, że "wytykacz" posikał się ze śmiechu - a więc ktoś miał z tego jednak jakąś uciechę.

Mnie trochę dziwi, że moderacja na SW chyba przestała już działać. Mógłbym tu cytować różne kultowe stwierdzenia Manko na temat KGHM, ale po co. Wszyscy przecież doskonale rozumiemy, z czego wynika frustracja Manko.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 15 maja 2012 22:50

mankomaniak
Wysłane: 16 maja 2012 22:30:48
Cytat:
giełda kojarzy się Polakom z oszustami z Arki, z opcjami walutowymi i z wtopieniem oszczędności życia w Petrolinvest.

Oczywiście, bo giełda to jest Arka, opcje walutowe i Petrol. Święta trójca, która jest istotą giełdy.

Jeśli chodzi o KGHM, to możesz cytować wszystko, niczego się nie wstydzę. Mówiłem, że szczyt będzie w okolicach 230. Podatek wg ekspertów zabiera nawet 35% wartości. Co oznacza wartość 65% z 230, tj. 150 zł - jest to właśnie cena do której dotarł kurs.

Edytowany: 16 maja 2012 22:45

ranliburg
Wpisów: 3
Wysłane: 21 września 2015 11:09:09
pop napisał(a):
Jeśli chcesz podjąć ryzyko na giełdzie, to pamiętaj o tym:

CO DZIEŃ ŚMIERCI SIĘ SPODZIEWAJ, ALE NA 100LAT SIĘ SZYKUJ... 3some

Piękne!

Merlin
Wpisów: 2