pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 5,80 zł (-4,92%) 30-10-2020 16:47
kmsc2
kmsc2 PREMIUM
4
Wpisów: 225
Wysłane: 19 grudnia 2019 22:07:42 przy kursie: 4,10 zł
"Sprzeda się gorzej, i to na pewno wielokrotnie gorzej. Niewiele jest gier które sprzedają się jak FP, nawet najwiekszy hit Playwaya czyli House Flipper zostaje daleko z tyłu pod wzgledem ilości sprzedanych kopii (1,1 mln vs 1,7 mln). Benchmarkiem dla RP2 to może być Phantom Doctrine czy Crossroads Inn a nie FP."

Zobaczymy co mają do pokazania w 1Q2020

baks
2
Wpisów: 2 388
Wysłane: 19 grudnia 2019 23:18:37 przy kursie: 4,10 zł
kmsc2 napisał(a):
Dark Moon wygląda ciekawie, ale nie zapominajmy, że prawdziwa gra toczy się wokół RP2.
RP1 został stworzony przy budżecie ok. 300tys zł i początkującym zespole. Ile może kosztować RP2?
Jujubee wykazuje w raporcie okresowym ponad 3mln zł zapasów i to mogą być koszty Dark Moon, Flashout3 i RP2.
Jednak nie zapominajmy, że RP2 współfinansuje również 1C Entertainment, więc koszta z strony wydawcy nie są ujmowane w raporcie Jujubee.
Produkcja RP2 może kosztować nawet 3 mln zł.
RP2 to będzie pod każdym względem gra większa, dopracowana bardziej jakościowo i ambitniejsza z rzeszą fanów na pokładzie.
Jeśli chodzi o samą sprzedaż RP2 to nie wyrokowałbym że napewno sprzeda się gorzej niż FP.
Pokażą materiały i ocenimy potencjał.

Za wcześnie wyrokować jak się sprzeda. Ja wysnuwałem wnioski co by było gdyby a nie jak się sprzeda konkretnie. O grze niewiele tak na prawdę wiemy nawet ile nad nią pracują.
Pisałem też tylko o DM a nie o RP2.
Brałem pod uwagę DM bo pokazali trailer. Sama gra może być bardzo ciekawa jeśli nie zepsują. Koszty DM nie są znane. Myślę, że RP2 będzie flagowcem po tym jak zatonął Kursk. Tamta produkcja chyba tak na prawdę nie miała szans przy słabym potencjale zespołu i małych nakładach ale i mało atrakcyjnym temacie.
DM ma dla mnie o niebo ciekawszą historię i jeśli nie spierniczą to chyba kupię. Dużo będzie zależało od opinii choć mnie temat kręci jeszcze z lat młodości.
RP2 to zupełnie inna historia wypadł całkiem nieźle jak na budżet. Mają doświadczenie z tematem, wiedzą czego wcześniej zabrakło - wszystko w ich rękach.
Ja sugerowałem, że przy tak małych budżetach sprzedaż tych gier tylko w ilości 100tyś to już będzie sukces także dla inwestorów nie ograniczałem potencjału do tych wielkości. Jeśli gry będą dobre to mogą się sprzedać nawet kilka razy lepiej.
Problemem jest brak kapitału na marketing i dopracowanie gier.
Dlatego konieczne jest dofinansowanie przez wydawcę ale to pociąga stratę części przychodów.
Dotyczy to także wysokości budżetu. To, że nakłady są wyższe niż wykazane oznacza także przejęcie części wpływów przez wydawcę. Ile to będzie to zależy od sytuacji w jakiej jest spółka - czyli jak duży % jej brakuje na sfinansowanie.
Ogólnie no DM spółka może się odbudować ale muszą się wykazać cierpliwością i pójść drogą jak 11bit i dopracować grę. Wtedy może odnieść sukces i może sprzedać kilkaset tyś. Bez tego będzie jak z WW3 .... cienizna. Dlatego premiera chyba z rok później jeśli chcą mieć duży sukces - tyle czy wystarczy kasy ? Oby
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

sargon25
0
Wpisów: 78
Wysłane: 20 grudnia 2019 13:56:23 przy kursie: 4,83 zł
Pomijając wszelkie dywagacje nt fundamentów, tego czy Dark Moon sprzeda sie czy sie nie sprzeda, w ilu kopiach, czy bardziej badz mniej jest podobny do FP, czy Juju to bankrut czy nie, czy ma pieniadze czy nie, czy będzie kolejna emisja akcji itd to wszyscy jesteśmy tu chyba po to, żeby kupować tanio a sprzedawac drogo akcje..Śmiac mi sie chce z wielu specówi analitykow ,którzy zawsze udowadniaja swoje racje będąc na NIE. Ta społka to dobry przyklad gdzie w tydzien można było bez zadnej wiedzy , która mają najlepsi znawcy nie tylko z tego forum ale wszytkich innych forów że mozna było kupic akcje i zarobic prawie 100% bo zwiastun od JJU pojawil sie na YT i kilka dni kurs stal w miejscu na 2,5 zl i co niektorzy woleli filozować zamiast ryzykować salute
Zmierzam do tego, że czasami nie trzeba miec wielkiej wiedzy z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej itd , nie trzeba czytac dziesiatek książek i uczestniczyc w dziesiatkach drogich kursów....wystarczy troche bystrosci, odwagi, ryzykanctwa , logiki. Aczkolwiek doceniam oczywiscie dużą wiedze osob z tego forum i jest to bez porównania lepsze miejsce niz forum bankiera (angry3 ) tylko trzeba pamietac, że tym "klu" jest zarabianie pieniazkówa nie rozwodzenie sie nad spolką i jej produktami.
Janusz giełdy :)...bywa i tak

lelo-pakero
4
Wpisów: 676
Wysłane: 20 grudnia 2019 18:05:38 przy kursie: 4,83 zł
Cytat:
"klu" jest zarabianie pieniazkówa nie rozwodzenie sie nad spolką i jej produktami.

Bardzo błyskotliwy wpis. Proponuję, żebyś wkleił go sobie w stopce. Ja jednak na forum pozostanę przy rozwodzeniu się nad spółkami i ich produktami, bo nie widzę ciekawszej alternatywy. Natomiast ty możesz dodawać wpis za wpisem, ile to twoim zdaniem wzrośnie lub spadnie kurs. Ja ci nie zabraniam, nie wiem jak moderatorzy. Nie znalazłem też, żadnego wpisu od ukazania się trailera, który negowałby możliwość wzrostu kursu. Być może zatrzymałeś się na etapie wiary, że pozytywny lub negatywny wpis na giełdowym forum przyczyni się do spadku lub wzrostu kursu i stąd twoje przekonanie, ci którzy "filozofują", nie ryzykują. Taki urok spółek działających w gamedevie, że przy kapitalizacji na poziomie 10 mln zł spekulacyjny kapitał może z kursem zrobić niemal wszystko. Istotne jest dla mnie, żeby potrafić rozróżnić inwestowanie od spekulowania. Dzięki temu można rozsądnie zarządzać swoim kapitałem. Osobiście nigdy nie spekuluję kapitałem większym niż 5% portfela w jedną spółkę. Natomiast zainwestować zdarzało mi się nieraz nawet do 100%. Tu z pomocą przychodzi rachunek prawdopodobieństwa. Jeżeli spółka zrobiła dotąd pięć gier na PC i absolutnie wszystkie sprzedały się tragicznie słabo - w tym Realpolitiks i Kursk i jednocześnie wszystkie były bardzo słabe jakościowo, zarówno w ocenie recenzentów jak i graczy, to prawdopodobieństwo, że ich kolejne gry będzie czekał odmienny los jest znacznie mniejsze niż to, że okażą się kolejną wtopą. Ładny trailer nic tu nie zmienia, ale daje pożywkę do spekulacyjnego zarobku.
Edytowany: 20 grudnia 2019 18:07

Utnapisztim
10
Wpisów: 604
Wysłane: 20 grudnia 2019 19:05:49 przy kursie: 4,83 zł
Od siebie dodam że w piątek kiedy publikowany był trailer temat mi umknął (jak pewnie wielu) ale bynajmniej nie przeszkodziło mi to w tym tygodniu podjąć ryzyka ze średnią 3,5 obecnie. Poprzednio ostatni raz jak miałem i sprzedawałem akcje tej spółeczki to był styczeń 2018 i wychodziłem po prawie 11zł po niesławnej akcji z kilkudniową pompką i zrzutem pod emisję. Może jak i tym razem uda się spieniężyć akcje po takiej cenie i uniknąć podobnych "niespodzianek" (odpukać) to uda się zatrzeć tamto niemiłe wrażenie sprzed prawie 2 lat.

A pisanie że sequel przeciętnie ocenionej, niezbyt finezyjnie wykonanej i miernie sprzedającej się gierki miałby przebić wynikiem sprzedażowym Frostpunka moim zdaniem przekracza granice zdrowego rozsądku i absurdu zarazem.
Edytowany: 20 grudnia 2019 19:13

baks
2
Wysłane: 20 grudnia 2019 19:13:58 przy kursie: 4,83 zł
sargon25 napisał(a):
Pomijając wszelkie dywagacje nt fundamentów, tego czy Dark Moon sprzeda sie czy sie nie sprzeda, w ilu kopiach, czy bardziej badz mniej jest podobny do FP, czy Juju to bankrut czy nie, czy ma pieniadze czy nie, czy będzie kolejna emisja akcji itd to wszyscy jesteśmy tu chyba po to, żeby kupować tanio a sprzedawac drogo akcje..Śmiac mi sie chce z wielu specówi analitykow ,którzy zawsze udowadniaja swoje racje będąc na NIE. Ta społka to dobry przyklad gdzie w tydzien można było bez zadnej wiedzy , która mają najlepsi znawcy nie tylko z tego forum ale wszytkich innych forów że mozna było kupic akcje i zarobic prawie 100% bo zwiastun od JJU pojawil sie na YT i kilka dni kurs stal w miejscu na 2,5 zl i co niektorzy woleli filozować zamiast ryzykować salute
Zmierzam do tego, że czasami nie trzeba miec wielkiej wiedzy z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej itd , nie trzeba czytac dziesiatek książek i uczestniczyc w dziesiatkach drogich kursów....wystarczy troche bystrosci, odwagi, ryzykanctwa , logiki. Aczkolwiek doceniam oczywiscie dużą wiedze osob z tego forum i jest to bez porównania lepsze miejsce niz forum bankiera (angry3 ) tylko trzeba pamietac, że tym "klu" jest zarabianie pieniazkówa nie rozwodzenie sie nad spolką i jej produktami.

Chyba sam pomyliłeś fora.
Na tym forum ludzie inwestują i zarabiają a przy okazji komentują różne wydarzenia na spółkach. Część z nas nie wypowiada się w określony sposób tylko dla własnego zysku ale dla lepszej oceny sytuacji wśród mniej doświadczonych.
Może utrudnia to osąd dotyczący inwestowania i zarabiania bo tutaj nikt nie opisuje swoich inwestycji tak jak na niektórych innych forach gdzie więcej się mówi niż robi.
Już nie raz spółki obiecywały góry pieniędzy a kończyło się zaraz po premierze lub nawet długo przed.
Przykładów poszukaj sobie sam. Aby zrobić dobrą grę potrzeba kasy. Za 3 mln nie zrobi się 3 dużych i dobrych gier - bo kto ma to zrobić ..... automat czy sam komputer ... ?d'oh!

Projekt mi się podoba ale sam filmik to dopiero szansa na grę. W filmik nie zagrasz i za obejrzenie filmu gracze nie zapłacą. A może nie wiesz tego ?
To branża gier a nie filmowa .... wave

sargon25
0
Wysłane: 20 grudnia 2019 19:16:15 przy kursie: 4,83 zł
Bardzo błyskotliwy wpis. Proponuję, żebyś wkleił go sobie w stopce. Ja jednak na forum pozostanę przy rozwodzeniu się nad spółkami i ich produktami, bo nie widzę ciekawszej alternatywy. Natomiast ty możesz dodawać wpis za wpisem, ile to twoim zdaniem wzrośnie lub spadnie kurs. Ja ci nie zabraniam, nie wiem jak moderatorzy. Nie znalazłem też, żadnego wpisu od ukazania się trailera, który negowałby możliwość wzrostu kursu. Być może zatrzymałeś się na etapie wiary, że pozytywny lub negatywny wpis na giełdowym forum przyczyni się do spadku lub wzrostu kursu i stąd twoje przekonanie, ci którzy "filozofują", nie ryzykują. Taki urok spółek działających w gamedevie, że przy kapitalizacji na poziomie 10 mln zł spekulacyjny kapitał może z kursem zrobić niemal wszystko. Istotne jest dla mnie, żeby potrafić rozróżnić inwestowanie od spekulowania. Dzięki temu można rozsądnie zarządzać swoim kapitałem. Osobiście nigdy nie spekuluję kapitałem większym niż 5% portfela w jedną spółkę. Natomiast zainwestować zdarzało mi się nieraz nawet do 100%. Tu z pomocą przychodzi rachunek prawdopodobieństwa. Jeżeli spółka zrobiła dotąd pięć gier na PC i absolutnie wszystkie sprzedały się tragicznie słabo - w tym Realpolitiks i Kursk i jednocześnie wszystkie były bardzo słabe jakościowo, zarówno w ocenie recenzentów jak i graczy, to prawdopodobieństwo, że ich kolejne gry będzie czekał odmienny los jest znacznie mniejsze niż to, że okażą się kolejną wtopą. Ładny trailer nic tu nie zmienia, ale daje pożywkę do spekulacyjnego zarobku.
Edytowany: 20 grudnia 2019 18:07

Ależ rób co chcesz, naprawdę i ja będę robił co uznam za słuszne, pozostanę przy swojej wierze .

Rozumiem baks, że to nie forum bankiera i to jest forum na wyższym poziomie, takie ę ą, jakby to powiedzieć...dla inwestorów nie spekulantów,no i z troszkę wyższej półki a nie dla swołoczy z bankiera Shame on you Shame on you Shame on you ;) ale czasami mam wrażenie, że część dyskusji to taka sztuka dla sztuki i wyszukiwanie argumentow na NIE. I wiesz po co to pisze...żeby Ci nowi nie sugerowali sie tym filozowaniem. Sam gdybym sie kiedys zasugerowal to zapewne podjał bym zle decyzje inwestycyjne, na szczęście poszedlem pod prąd i jestem zadowolony. A tak to ja się zgadzam ze wszystkim co piszecie nt Jujubee.
Edytowany: 20 grudnia 2019 19:27

baks
2
Wysłane: 20 grudnia 2019 23:01:52 przy kursie: 4,83 zł
Jeśli sądzisz, że ludzie siedzą na innych spółkach ..... to się mylisz.
Chyba niewielu ma tylko jedną. Ja w Juju wszedłem na IPO - później się mocno skróciłem.
Dobierać akcji tutaj warto było jakiś czas temu ale nawet wsiadający teraz mogą zarobić.
Jakiś czas temu spółkę należało oceniać, że albo będzie co rok robić kolejną emisję i nigdy nic dobrego nie wyprodukują albo coś dobrego wreszcie trafią ....
Legenda RP2 a właściwie jej echo nie było wystarczające do sukcesu. Naprawdę dobrej gry nie zrobili na razie. Chyba najlepszy był symulator lotów ale to malutka franczyza.
Sytuacja jest dość słaba i nie ma gwarancji, że wystarczy im kasy i cierpliwości do zrobienia gry w odpowiedniej jakości.
Kolejne emisje też w końcu przestaną być wchłaniane przez rynek.
Dlatego są raczej skazani na pomoc wydawcy. Bez tego wyjdzie to samo co z wieloma innymi niewypałami, które zmarnowały potencjał. Było ich bez liku w ostatnie 2 lata.
Wolałbym aby mieli wydawcę i opóźnili premierę o 6-12 miesięcy ale zrobili w końcu dobrą grę którą warto będzie kupić.
Liczę na to, że zdecyduję się ją kupić i liczę, że sam na tym zarobię.
Może jeszcze przypomnę, że sam dobry pomysł do sukcesu nie wystarczy. Trzeba grę dobrze zrobić i mieć trochę kasy na marketing i nieco szczęścia, że ktoś się tym zachwyci.
Tylko tyle i aż tyle. W tym biznesie nie da się iść na skróty. Arti, Farm, VVG też uważały, że błyskawicznie zrobią karierę na Giełdzie i w produkcji gier.
W przypadku sukcesu DM i RP2 spółka może być przyzwoicie wyceniana ale dużo pracy jeszcze do włożenia. Droga do sukcesu wyboista i pod górkę ale sukces może być tym słodszy

Daimyo
0
Wpisów: 94
Wysłane: 20 grudnia 2019 23:15:14 przy kursie: 4,83 zł
ehhh powiem tak, to co stało się na tej spółeczce w ostatnich dniach to prawdziwy daaark mooon, śmieszy mnie to i zarazem wnerwia, że nie wykorzystałem okazji do łatwego zarobku, chociaż powiadomienie o filmiku miałem natychmiast po udostępnieniu go na yt, ponieważ kiedyś za-subskrybowałem ich kanał; no ale cóż, nie zawsze można poczuć to coś, tego tzw. "blusa", ja sobie pomyślałem tak: "no ok filmik fajny, ale gra wyjdzie może za dwa lata w niewiadomej jakości poza tym znam spółkę, nie warta zaufania" ... rynek zweryfikował moje zdanie na ten temat...

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 21 grudnia 2019 00:51:01 przy kursie: 4,83 zł
lelo-pakero napisał(a):
Istotne jest dla mnie, żeby potrafić rozróżnić inwestowanie od spekulowania.

To jest w sumie jedna z najtrudniejszych kwestii na giełdzie, o czym sam miałeś okazję się przekonać na GetBack. Większość spółek faluje między tymi biegunami. Ja na przykład w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć czy kupno akcji CDR to inwestycja czy spekulacja? Jest ktoś na tym forum kto potrafi odpowiedzieć na to pytanie? Jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych.

Co do JJB, to spółka jest zdecydowanie mocno spekulacyjna. Kupują ci którzy liczą na to że spółka da w przyszłym roku zarobić jak kiedyś Bloober, Farm czy Forever (byli członkowie klubów FC „Drukarz” i „Pogoń Szrota”). Sprzedają ofiary Kurska. Obie strony transakcji są zadowolone z jej zawarcia. Magia rynku.

vladinho
vladinho PREMIUM
0
Wpisów: 727
Wysłane: 21 grudnia 2019 01:12:05 przy kursie: 4,83 zł
sargon25 napisał(a):

Ależ rób co chcesz, naprawdę i ja będę robił co uznam za słuszne, pozostanę przy swojej wierze .

Rozumiem baks, że to nie forum bankiera i to jest forum na wyższym poziomie, takie ę ą, jakby to powiedzieć...dla inwestorów nie spekulantów,no i z troszkę wyższej półki a nie dla swołoczy z bankiera Shame on you Shame on you Shame on you ;) ale czasami mam wrażenie, że część dyskusji to taka sztuka dla sztuki i wyszukiwanie argumentow na NIE. I wiesz po co to pisze...żeby Ci nowi nie sugerowali sie tym filozowaniem. Sam gdybym sie kiedys zasugerowal to zapewne podjał bym zle decyzje inwestycyjne, na szczęście poszedlem pod prąd i jestem zadowolony. A tak to ja się zgadzam ze wszystkim co piszecie nt Jujubee.

Wyszukiwanie argumentów na NIE - dobrze. Czyli sytuacja wygląda następująco - mamy sobie losową spółkę gamingową i wydaje ona jakąś grę - ba nawet mamy jakiś trailer - nie wiadomo co to, ale może to już z gry, może i nie, nie wiadomo o co w tym chodzi, ale coś to przypomina, coś co się dobrze sprzedaje (najprościej porównać do Frostpunka, po co do jakiegoś alien colony - taka dygresja).
Uproszczając, nieważne jaka firma (doświadczenie lub jego brak), skuteczna czy nie - wydając dowolną grę - może osiągnąć sukces!
Czyli inwestujemy! Eeee czy spekulujemy ? A wiemy ile musi się tego sprzedać żeby spółka nie musiała znowu pożyczać kasy... - nie widzę tu na forum. A czy ktoś pisze, że spółka kwartał do kwartału ponosi znaczące koszty ? Nieeee po co, miała być jedna gra, będą przecież dwie.
A ilu ta firma ma pracowników - a coś koło 20tu, a ile pracowało i przez jaki czas przy frostpunku ?
Nie szkodzi, ci tutaj są lepsi, wydajniejsi, zamiast siedzieć 4 lata, opędzlują się w 10 miesięcy.
A skąd taki wniosek ? A bo spółka podała że planuje premierę wtedy a wtedy.

I wszystko gra? Wystarczy być "na Tak" zamiast "na Nie" a kasa będzie wpływać do portfela jak wisła do morza ?

Z całym szacunkiem - być może to i jest okazja i może nawet nie zaszkodzi pospekulować - każdy może robić co chce (szczególnie jeśli potrafi) - ale to jest forum inwestycyjne, za przeproszeniem po jakiego u*a ma tu widnieć informacja typu "lalalalala to jest fajna gra", albo "ja kupiłem a Ty nie - finansowo też przebije Cie :P".
Jeśli mamy jechać na tym samym wózku jako inwestorzy to chyba warto pobawić się w "a co by było gdyby niebo nam spadło na głowę", żeby to marzenie o wielkiej kasie nie było tylko marzeniem. Żeby ta złota "sztabka" z napisem jujube, którą ktoś znalazł oglądając trailer na youtubie nie była w środku z papieru.

Edytowany: 21 grudnia 2019 01:19

baks
2
Wysłane: 21 grudnia 2019 15:44:18 przy kursie: 4,83 zł
Daimyo napisał(a):
ehhh powiem tak, to co stało się na tej spółeczce w ostatnich dniach to prawdziwy daaark mooon, śmieszy mnie to i zarazem wnerwia, że nie wykorzystałem okazji do łatwego zarobku, chociaż powiadomienie o filmiku miałem natychmiast po udostępnieniu go na yt, ponieważ kiedyś za-subskrybowałem ich kanał; no ale cóż, nie zawsze można poczuć to coś, tego tzw. "blusa", ja sobie pomyślałem tak: "no ok filmik fajny, ale gra wyjdzie może za dwa lata w niewiadomej jakości poza tym znam spółkę, nie warta zaufania" ... rynek zweryfikował moje zdanie na ten temat...

Spoko ale może Cię rozczaruję - zapewne jeszcze wielu okazji nie wykorzystasz - laki los inwestora.
Często aby skorzystać trzeba podjąć decyzję w parę sekund innym razem jest więcej czasu.
Sam filmik tutaj tak na prawdę niczego nie gwarantował. Mogła być to zwykła zagrywka marketingowa pod info o nowej emisji lub upłynnienie jakiegoś pakietu.
Nadal tego wykluczyć nie można. Info na razie jest na wyrost dopiero kolejne miesiące pokażą perspektywy na najbliższy rok czy 2.
Być może filmik ma pomóc zdobyć wydawcę i możliwie dobrą umowę z nim. Wartość tej informacji poznamy wciągu 3-6 miesięcy. Do tego czasu z kursem może być różnie.
Jeśli spółka będzie konsekwentnie dążyć do wydania projektu takiego jak sugeruje film to przed sugerowanym terminem premiery kurs może przebić rekord sprzed Realpolitik.
Ale wszystko zależy od najbliższych posunięć Zarządu.
Nie wykluczam w ciągu do 6 miesięcy ogłoszenia podpisania umowy z wydawcą. To uwiarygodniłoby szansę na wyprodukowanie dość dużej gry w całkiem niezłej jakości. Jednak termin premiery należałoby od razu niemal automatycznie przesunąć w czasie.
Wydanie udanej gry prze końcem 2020 zwiększyłoby szanse na sukces RP2 - byłyby pieniądze i spółka wreszcie miałaby jakiś sukces i miałaby szansę na zwiększenie rozpoznawalności.

Piszesz o rynku ale on też nieraz się myli - choć czasem warto nieco zaryzykować i pozwolić się nieść. Może analitycy pomogą Ci zorientować się w aktualnej sytuacji na kursie. Możesz poprosić o analizę ...
Edytowany: 21 grudnia 2019 15:48

baks
2
Wysłane: 21 grudnia 2019 15:51:41 przy kursie: 4,83 zł
vladinho napisał(a):

A czy ktoś pisze, że spółka kwartał do kwartału ponosi znaczące koszty ? Nieeee po co, miała być jedna gra, będą przecież dwie.
A ilu ta firma ma pracowników - a coś koło 20tu, a ile pracowało i przez jaki czas przy frostpunku ?
Nie szkodzi, ci tutaj są lepsi, wydajniejsi, zamiast siedzieć 4 lata, opędzlują się w 10 miesięcy.
A skąd taki wniosek ? A bo spółka podała że planuje premierę wtedy a wtedy.

I wszystko gra? Wystarczy być "na Tak" zamiast "na Nie" a kasa będzie wpływać do portfela jak wisła do morza ?

@vlad
Doskonale to ująłeś sam nie zrobiłbym tego lepiej .... hello1

baks
2
Wysłane: 21 grudnia 2019 17:54:43 przy kursie: 4,83 zł
Scipio napisał(a):

Co do JJB, to spółka jest zdecydowanie mocno spekulacyjna. Kupują ci którzy liczą na to że spółka da w przyszłym roku zarobić jak kiedyś Bloober, Farm czy Forever (byli członkowie klubów FC „Drukarz” i „Pogoń Szrota”). Sprzedają ofiary Kurska. Obie strony transakcji są zadowolone z jej zawarcia. Magia rynku.

Całkiem ciekawa wypowiedź wypada się z nią zgodzić. Spółka po przejściach wyjątkowo nisko wyceniana - ale całkowicie zasłużenie.
Liczne emisje sugerowały, że spółka może sobie nie poradzić w dającej się przewidzieć perspektywie ....
Spekulacja oczywiście taka inwestycja rodzi spore ryzyko - czego mało doświadczeni zapaleńcy z gorącymi głowami mogą nie dostrzegać.
Zarząd jednak nabrał doświadczenia w produkcji jakiegoś tam Realpolitika i klęski Kurska.
Być może wyciągnęli wnioski i może teraz poradzą sobie jeśli uda im się ogarnąć koszty produkcji.
Można powiedzieć, że ..... na dwoje wróżyła ....
Jeśli znajdą finansowanie i zdołają dopracować grę to może być spory sukces w skali firmy.
FP-2 nie stworzą nie ulega wątpliwości ale sukces mogą odnieść - wszystko w ich rękach.
Projekt ciekawy z potencjałem - teraz dużo roboty przed nimi.
Spekulacyjna spółka pozwala proporcjonalnie zarobić. Tutaj chyba za dużo się nie oczekuje a przynajmniej nie powinno. Być może 200-300 tyś sprzedaży jest w zasięgu.
Wydawca pozwoliłby dopracować grę choć zgarnie sporo wpływów. Udana premiera pozwoliłaby spokojnie pracować nad RP2.
Ważne aby na spekulację nie stawiać za dużo kapitału. W przypadku sukcesu premia może być satysfakcjonująca.

Rif
10
Wpisów: 837
Wysłane: 22 grudnia 2019 01:06:51 przy kursie: 4,83 zł
Z perspektywy gracza, to trailer ten przypomina gierki z początki wieku, łącznie z renderkiem tej dziewczyny. W takim kształcie, to produkcja, która może mieć problem z zaliczeniem pierwszej strony steam na dłużej niż godzinę. Może pamiętacie, że niedługo przed premierą Frostpunka miała premierę gra wydawana przez Paradox, Surving Mars. Oczywiście wypadła gorzej od dzieła 11bit, ale jak spojrzeć na takie Dark Moon, to przepaść nie do przeskoczenia dla JJB. Momentami mam wrażenie, że gielda to dom wariatów.

baks
2
Wysłane: 22 grudnia 2019 13:23:50 przy kursie: 4,83 zł
Jak napisał Scipio
tak to prawda z tym domem .... ale taka jest Giełda sprzedaje się obietnice.
Czasem ta obietnica się spełnia a czasem to tylko ulotne marzenie które ulatuje wraz z sporą częścią kapitału ....d'oh!
Tu pole do marzeń jest spore. Debiutowali 4 lata temu dość udanie też z obietnicami.
RP był dość siermiężny ale pozwolił zarobić. Gdyby Kursk był w miarę udany spółka byłaby teraz w zupełnie innym miejscu.
Niestety projekt okazał się totalną klapą. Może i dawał jakieś rokowania ale temat tylko na początku wydawał się w miarę ciekawy. Im dalej w głąb lasu....... tym było gorzej.
Porwali się z motyką. Tutaj są nieco większe szanse ale porównywanie z FP to duże nadużycie. Na twór skali FP spółka nie ma kasy nawet ze wsparciem wydawcy budżet nie przekroczy 2-3 mln .... a przypomnę, że FP miał na wyjściu 8mln a minęło już 3 lata od czasu rozpoczęcia zaawansowanych prac. Kupa czasu i koszty znacznie wzrosły.
Tam pracowało 40-50 osób tuta cała załoga jest o połowę mniejsza.
Marzyć o FP można ale realnie to niemożliwe z tym budżetem i tą spółką.

Tylko, że spółka nie musi zrobić FP aby odnieść sukces na swoją skalę.
Spółka była wyceniana jakby faktycznie była na skraju bankructwa .... sam się nad tym zastanawiałem. Spodziewałem się ciągłych emisji "kroplówek" które przestaną być absorbowane przez rynek.
Trailer nieco może zmienić w sytuacji spółki. Jeśli jest to film z rzeczywistej produkcji to może pozwolić się odbić spółce.
Wystarczy sprzedaż 300tyś szt aby spółka miała kasę na wyprodukowanie porządnej gry RP2. Przy udanej premierze wycena może być nawet rząd wielkości wyżej ale to na razie film z obietnicą.
Czy podołają tej produkcji i wyjdzie coś porządnego a nie Kursk 2 czas pokaże.

sargon25
0
Wysłane: 22 grudnia 2019 14:26:38 przy kursie: 4,83 zł
Daimyo napisał(a):

Dlaczego profesorowie nie sa najbogatszą grupa spoleczna, dlaczego nie ma wśród nich wielu milionerów mimo,że teoretycznie sa namadrzejsi w kraju...poswiecili życie nauce, maja przeogromna wiedzę ,tytuły naukowe o ktorych wiekszośc z nas może pomarzyc a jednak to często ludzie po zawodowkach, szkołach srednich czy cienkich uczelniach wyzszych dochodza do duzych fortun...bo prosci ludzie (nie prymitywni czy głupi ) widza szansę a Ci drudzy glownie widzą zagrozenia. Szukaja argumentów na NIE. Tym razem Ci sie nie udało, moze następnym razem Ci sie uda.
Ja czasami mam wrażenie, ze czytanie tych wszystkich forów ,analiz forumowych guru, dyskusji do niczego mnie nie przybliża. Gdyby kierował sie, sugerował sie tymi opiniami takich jak tu powyzej Panowie to zapewne nie zajałbym pozycji na CDR na poziomie 24 zl (trzymam do teraz), a pamietam ile było analiz, watpliwosci , nie usrednilbym na Farm51 po 5 zl tez wbrew opiniom i analizom z forum m.in Stockatch-a. Czytanie tego wszstkiego niestety zasiewa w umysle ziarno niepewnosci i zaczyna sie czlowiek zastanawiac...a moze oni maja racje. To często i tak sie rozjezdza...fundamenty dot konkretnych spolek vs kurs więc te wszystkie "analizy" sa często niewiele warte. Paradoksalnie bardziej przydatne jest czytanie forum bankiera bo tam przynajmniej sa spekulanci, ktorzy wrzucaja info np o nowych grach, recenzje,opinie i mamy wszystko "juz" w ciagu kilku mimut , godzin...a tu zalezy na czasie. A tu wrzucisz jakiegos linka i co go moderator/admin usunie albo ktos Ci sie wypowie 3 dni po istotnej informacji gdy cena akcji poszla o 100% w gore...i jest juz musztarda po obiedzie. A skoro i tak samemu podejmujemy decyzje inwetycyjne to nie ma sensu zatruwac sobie glowy takimi informacjimi (cudzymi opiniami) które tylko cie zniechęcą do ryzyka (zdrowego ryzyka). Jeśli ktos nie chce ryzykować i boi sie spolek takich jak Juju to powinien zalozyc lokate w banku.

ps. Zdrowych i wesołych Świąt Panowie , dużo sukcesów i trafionych inwestycji w 2020 roku,wielu zysków, innym,którzy cały czas sią wahają i boja ryzyka świetnych analiz thumbright wave wave

baks
2
Wysłane: 22 grudnia 2019 15:16:02 przy kursie: 4,83 zł
Nie ma gotowych recept na sukces dlatego większość profesorów nie jest miliarderami.
Z drugiej strony do profesury dochodzi się latami często tak jak do dużych sukcesów na Giełdzie. Inwestor giełdowy z sukcesami rzadko ma tytuł profesora bo jedno z drugim ma nie po drodze.
Profesor w miarę zdobywania tytułów zazwyczaj ma coraz wyższe koszty lepsze ubrania, udziały w bankietach itp to generuje koszty. Poza tym wraz ze wzrostem prestiżu rosną potrzeby bytowe .... Angel
Rasowy procesor albo pracuje naukowo albo goni za kolejnymi etatami na kolejnych uczelniach. W jednym i drugim przypadku nie ma czasu na siedzenie i obserwowanie spółek a gotowych info nie ma.

Nikt nie powiedział, że spółka nie ma szans i nie zarobisz na niej.
Z wpisów należy wyczytać, że hurraoptymizm jak zapanował jest wątpliwy.
Można zarobić ale trzeba mieć świadomość szybkiej ewakuacji albo po osiągnięciu pewnego poziomu lub trzymania palca w celu szybkiej ewakuacji zależnie od sytuacji na kursie.
Kurs może dać zarobić nawet 500% ale można stracić połowę a może i więcej % zainwestowanej kasy.wave

kmsc2
kmsc2 PREMIUM
4
Wpisów: 225
Wysłane: 22 grudnia 2019 15:51:50 przy kursie: 4,83 zł
"Kurs może dać zarobić nawet 500% ale można stracić połowę a może i więcej % zainwestowanej kasy."

Przy obecnej kapitalizacji 18 mln zł ( gdzie standardem jest utrzymywanie trupich spółek na gamedev o kapitalizacjach 40-50 mln zł bez większych szans na przyszłość) i przy tak niskiej tej kapitalizacji pisanie o jakimkolwiek spadku i to jeszcze -50% nie brzmi poważnie.

". Paradoksalnie bardziej przydatne jest czytanie forum bankiera bo tam przynajmniej sa spekulanci, ktorzy wrzucaja info np o nowych grach, recenzje,opinie i mamy wszystko "juz" w ciagu kilku mimut , godzin...a tu zalezy na czasie. A tu wrzucisz jakiegos linka i co go moderator/admin usunie albo ktos Ci sie wypowie 3 dni po istotnej informacji gdy cena akcji poszla o 100% w gore...i jest juz musztarda po obiedzie. "

Te analizy nieraz dały mi trzeźwo spojrzeć na swoje akcje. Najbardziej analizy mi pomogły wyjść z spółek pokroju Bloober, ECC i Open Finance. Na całej trójce byłem "ubrany" i mimo że z trudem oddałem z stratą rynkowi to patrząc na to jak później ich kursy jeszcze spadały uratowałem znaczną część kapitału.
Na Jujubee mamy tylko parę danych składowych, a spółka jest tak mała i tak nie przewidywalna, że żadne analizy na obecnym poziomie rozwoju nie powiedzą nam jak tu się przyszłość potoczy.
Z tym, że spółka była wyceniana jak bankrut i dopiero kurs odbił od dna chyba wszyscy się zgodzą, prawda?

baks
2
Wysłane: 23 grudnia 2019 00:00:17 przy kursie: 4,83 zł
Tak trudno to zrozumieć, że nie wszyscy kupują akcje zaraz na początku wzrostów ... ?
Przecież są kupujący także na wyższych poziomach.
Spójrz czy ktoś kupuje CDP po 260zł czy ktoś kupował 11bit po 550zł ktoś także kupował CIGa po 36zł kilka lat temu.
Czy czegoś jeszcze nie rozumiesz ?
Spekulacyjne spółki - a tak teraz można po części oceniać Jujubee można kupować z zamiarem zarobku. Im sytuacja bardziej ryzykowna tym zarobek może być większy.
Tylko ryzyko rośnie wraz ze wzrostem kursu po jakim się kupiło.
Ryzyko dla kupujących np. po 6-8zł będzie wyższe niż dla kupujących po 2,20-2,50 ... prawda ?
Łatwo sobie wyobrazić sytuację, że kurs rośnie pod obietnice tak jak było w okolicach premiery Realpolitik w okolice 25-27 zł a później okazuje się, że to znów niewypał albo kapiszon zamiast bomby ... d'oh!
Spółka jest dość ryzykowna ale można kupować a nawet mocno zarobić tyle, że trzeba mieć świadomość poziomu ryzyka.
Ja spółki nie przekreślam a nawet liczę na sukces ale nie włożyłbym zbyt dużo kapitału do tego ryzyka.
Spółka może odnieść sukces ale może być też tak jak z CIG co premiera to kapiszon.
Mimo wszystko trzymam za nich kciuki może im się uda.thumbright salute

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25