pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 6,00 zł (+2,04%) 23-10-2020 16:49
tomekstan24
0
Wpisów: 64
Wysłane: 23 grudnia 2019 01:20:41 przy kursie: 4,83 zł
pamiętam szczyty na 27 w piatek nie sprzedałem za 27 i oddałem w poniedziałek za 23 albo 24 ,

ta gra wyglada sensownie , firma też chyba mogła by sie czegoś nauczyć i zrobić coś inaczj niż dotychczas , pytanie jak dopracują grę , jak bedzie z marketingie , i jak z wydawcą , ile finalnie procen od sprzedaanej kopi bedzie oznaczać zysk ?

ale perspektywa wyglada obiecująco , kapitalizjaja śmieszna potencjałdo wzrostów ogromny , szczegulnie ka by dark moon chwycił to kolejne gry są raczej pozy=tywnymi zaskoczeniami a wtedy kapitalizacja 500 mln a moze i więcej .

a moze sprzeda sie lepiej niż frost punk ico wtedy >

tez ogulnie uwazam ze formu bankiera to jednak coś sie tam dzieje . bo tu nikt sie jednak nie wypowiada .

baks
2
Wpisów: 2 388
Wysłane: 23 grudnia 2019 10:38:04 przy kursie: 5,30 zł
To tak jak z żołnierzami .... każdy nosi buławę marszałkowską w plecaku ...
Ale czy każdy żołnierz będzie Marszałkiem - NIE u nas nie ma żadnego - za to w Rosji nie brakuje a przynajmniej w czasie wojny nie brakowało.
Czy mamy brać przykład z Rosji .... niekoniecznie.
Tak samo z grami przykład z FP można i należy brać - ale czy każda gra będzie Frostpunkiem raczej nie - choć szkoda przynajmniej w tym przypadku.
Czy DM może odnieść sukces większy niż FP - oczywiście ale jeszcze dużo wody upłynie.
Wycena
Spółka była wyceniana skrajnie nisko - niemal jak bankrut stąd takie wzrosty gdy pojawia się szansa na sensowną grę.
Z tymi 500mln to przesada - taki COG jest wyceniany dużo niżej ok 120mln mimo, że wypuścił podobno najlepszą grę w historii spółki. Tyle, że każdą grę wypuścili względnie słabą. Jujubee ma jeszcze 1 może 2 szanse aby przekonać inwestorów. Jeśli nie wykorzystają DM czy RP2 to podzielą los CIG i inwestorzy nie będę już tak szaleć co widać było na CIG przed i po premierze Snajpera.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

vladinho
vladinho PREMIUM
0
Wpisów: 726
Wysłane: 23 grudnia 2019 11:02:07 przy kursie: 5,30 zł
sargon25 napisał(a):

Ja czasami mam wrażenie, ze czytanie tych wszystkich forów ,analiz forumowych guru, dyskusji do niczego mnie nie przybliża. Gdyby kierował sie, sugerował sie tymi opiniami takich jak tu powyzej Panowie to zapewne nie zajałbym pozycji na CDR na poziomie 24 zl (trzymam do teraz), a pamietam ile było analiz, watpliwosci , nie usrednilbym na Farm51 po 5 zl tez wbrew opiniom i analizom z forum m.in Stockatch-a. Czytanie tego wszstkiego niestety zasiewa w umysle ziarno niepewnosci i zaczyna sie czlowiek zastanawiac...a moze oni maja racje. To często i tak sie rozjezdza...fundamenty dot konkretnych spolek vs kurs więc te wszystkie "analizy" sa często niewiele warte. Paradoksalnie bardziej przydatne jest czytanie forum bankiera bo tam przynajmniej sa spekulanci, ktorzy wrzucaja info np o nowych grach, recenzje,opinie i mamy wszystko "juz" w ciagu kilku mimut , godzin...a tu zalezy na czasie. A tu wrzucisz jakiegos linka i co go moderator/admin usunie albo ktos Ci sie wypowie 3 dni po istotnej informacji gdy cena akcji poszla o 100% w gore...i jest juz musztarda po obiedzie. A skoro i tak samemu podejmujemy decyzje inwetycyjne to nie ma sensu zatruwac sobie glowy takimi informacjimi (cudzymi opiniami) które tylko cie zniechęcą do ryzyka (zdrowego ryzyka). Jeśli ktos nie chce ryzykować i boi sie spolek takich jak Juju to powinien zalozyc lokate w banku.

Mam wrażenie, że mnie trochę nie zrozumiałeś, nie neguję Twojego podejścia, nie neguję też, że ludzie cośtam piszący na bankierze czy parkiecie coś zarobią.
To forum nie jest (dosłownie) od tekstów kiedy kupić, kiedy sprzedać (no może z wyjątkiem analiz Krewy, ale to też jest tylko składowa do podjęcia decyzji, która nie ważne jak bardzo "boli" jest zawsze Twoja).
Możesz podejmować ją nieświadomy i żyć w błogiej nieświadomości, oczywiście, że są spółki (właśnie z mocno popularnego w ostatnich latach gamedevu), które nie wiadomo dlaczego, ale dają zarobić - właśnie taki Farm51, gdzie podskoki na kursie przypominają podrygi zdechłego kota. Jednak z punktu widzenia tego forum nie jest istotne czy zarobi bezosobowy X, który po 30% zgarnie kasę i opchnie ją Y-kowi, który zostanie z tymi akcjami na długie lata lub rozliczy stratę. Forum to jest po to, żeby zarówno X i Y posiadali jak najwięcej informacji, tych pozytywnych, negatywnych ale żeby patrzyli na to co się dzieje w miarę zdroworozsądkowo.
Jeżeli potrzebujesz szybkiego strzału adrenaliny to w kasynie masz podobne szanse na wygraną, tam też możesz użyć swojej inteligencji i szybko skonfrontować swój punkt widzenia z regułami tam panującymi.
Tu nie chodzi o to, żeby ludzie kupowali "dziurę w ziemi" zamiast gotowego mieszkania i potem płakali (tak, wiem, że niektóre dziury jednak zamieniają się w mieszkania, często nie takie jak się o nich opowiadało jak to jeszcze była dziura) - tylko żeby wiedzieli jakie mogą być konsekwencje.

kmsc2 napisał(a):

Na Jujubee mamy tylko parę danych składowych, a spółka jest tak mała i tak nie przewidywalna, że żadne analizy na obecnym poziomie rozwoju nie powiedzą nam jak tu się przyszłość potoczy.
Z tym, że spółka była wyceniana jak bankrut i dopiero kurs odbił od dna chyba wszyscy się zgodzą, prawda?

nie do końca zgadzam się w dwóch kwestiach:
1) żadne analizy na obecnym poziomie rozwoju nie powiedzą nam jak tu się przyszłość potoczy.
Możemy skategoryzować tą spółkę na podstawie innych firm, porównanie do Farm51 czy CiGames nie byłoby chybione i nie byłoby krzywdzące patrząc na aktualne dokonania. Co się o tamtych firmach nie mówi, jak bardzo zapowiedzi każdej gry nie są ambitne, to i tak efekt jest taki, że jakoś tak bez przekonania przeżywają od premiery do premiery.

2) z tym, że spółka była wyceniana jak bankrut
Jeszcze nie, była wyceniana gorzej niż średnia gamedevu tutaj, ale przyczyną tego jest płynność. Spółka zdążyła opchnąć akcje drogo na fali sukcesów w gamedevie, teraz mało kto się nią interesuje i ciężko jest sprzedać akcje bez ogromnej straty. Nie jestem w stanie powiedzieć jakie są szanse na sukces tej gry, mogę tylko powiedzieć, że to nie będzie produkcja rozbudowana jak Frostpunk,
Mogę też przypomnieć, że oczekiwania (forumowiczów) co do Realpolitics tutaj były znacznie większe niż zarządu (5-6 razy wyższa sprzedaż), być może zarząd też miał większe, ale po premierze grał rolę zadowolonego. Kursk pokazał, że ich pracownicy to nie jest najwyższa półka, ale też gry pokroju "Kholat" czy inne "przygodówki 3d" to temat umierający i mało popularny.
Czy nie jest za późno na kolejny klon sim-city? Nie wiem, ale w moim mniemaniu zarząd sprzedaż na poziomie 200k w pierwszym roku uzna za duży sukces. I owszem będzie to duży sukces ale nie wystarczy na wyjście na prostą.
Tu dochodzę to konkluzji czyli ryzyka - spółka może być(!) wyceniana gorzej, teraz faktycznie może być na fali, ale za pół roku sytuacja w gamedevie nie musi być tak różowa jak teraz.

Jak dla mnie można się cieszyć, że ktoś zakręcił kurek "podaż", ale na jak długo ?

Jeszcze tak ogólnie o legendzie na temat "CD projekt" i "gdybym słuchał to nigdy bym nie zarobił na tych akcjach".
Zgadza się sukces rodzi się w bólu - to nie tylko cd projekt, ale tak samo było na 11bit. Niestety nie każdy ból oznacza sukces. Na Farm51 pisano to samo i na wielu innych spółkach też pojawią się te przykłady.
To co stało się na 11bit pozwoliło myśleć, że jedna gra może zupełnie zmienić postrzeganie spółki. A to nie jest prawda. Szkielet spółki jest ten sam, kluczowe decyzje podejmują te same osoby. Kompetencje pozostały, a jaki szkielet jest tutaj ?.
Edytowany: 23 grudnia 2019 11:16

baks
2
Wysłane: 23 grudnia 2019 16:24:17 przy kursie: 5,30 zł
Dużo tutaj było dyskusji. Wydaje mi się, że jest szansa na ukazanie się informacji po Nowym Roku o podpisaniu umowy z wydawcą byłby to dobry sygnał.
Wpadło mi do głowy, że najlepszym wydawca dla Juju byłoby 11bit. Zna tematykę i ma kasę na dobry duży projekt.
Poza tym 11bit potrafi nawet dość małe projekty do 2mln przekuć w sukces.
Taki wydawca spowodowałby pewnie nowe rekordy cenowe...... tylko taki deal jest dość mało prawdopodobny - bo Jujubee nie gwarantuje chyba odpowiedniej jakości produktu.

obs
obs PREMIUM
0
Wpisów: 490
Wysłane: 23 grudnia 2019 16:34:47 przy kursie: 5,30 zł
sargon25 napisał(a):

Zmierzam do tego, że czasami nie trzeba miec wielkiej wiedzy z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej itd , nie trzeba czytac dziesiatek książek i uczestniczyc w dziesiatkach drogich kursów....wystarczy troche bystrosci, odwagi, ryzykanctwa , logiki.

No tą logiką to mnie zabiłeś.

Radzę nie zakochuj się w tej spółce i w pewnym momencie sprzedaj, jak spółdzielnia zacznie dystrybuować akcje. Nie jedno g.... na NC skoczyło w górę, by potem zdechnąć.

Ale, co ja tam się znam - chyba brak mi bystrości, odwagi, ryzykanctwa i logiki.

Utnapisztim
10
Wpisów: 598
Wysłane: 23 grudnia 2019 17:39:45 przy kursie: 5,30 zł
Akurat tej "logiki" bym się nie czepiał bo to moim zdaniem jednak element który jest jak najbardziej na miejscu w cytowanej wypowiedzi. Skoro po latach niepowodzeń kapitalizacja spółki jest praktycznie na dnie a nagle pojawia się zajawka nowego ciekawego projektu to w sumie dość logiczne jest że kurs powinien zacząć rosnąć dyskontując ewentualny sukces - i mniejsza o to czy będzie on na miarę FP czy nie blackeye , albo czy w ogóle będzie , z góry szans absolutnie odbierać spółce nie można.

Ale odczucia po dzisiejszej sesji cokolwiek ambiwalentne - niby urosło ale jednak tak jakby spadło. Sick

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 77
Wysłane: 23 grudnia 2019 20:12:08 przy kursie: 5,30 zł
Odwieczny dylemat inwestora, lepiej mieć rację czy zarabiać pieniądze?

Rif
8
Wpisów: 833
Wysłane: 24 grudnia 2019 01:19:21 przy kursie: 5,30 zł
baks napisał(a):

Wpadło mi do głowy, że najlepszym wydawca dla Juju byłoby 11bit. Zna tematykę i ma kasę na dobry duży projekt.
Taki wydawca spowodowałby pewnie nowe rekordy cenowe...... tylko taki deal jest dość mało prawdopodobny - bo Jujubee nie gwarantuje chyba odpowiedniej jakości produktu.

Jeśli 11bit nie będzie się chciał po to pochylić, to najlepiej odpowie na temat potencjału projektu :)

kholat
7
Wpisów: 122
Wysłane: 24 grudnia 2019 10:02:53 przy kursie: 5,30 zł
baks napisał(a):

Jeśli 11bit nie będzie się chciał po to pochylić, to najlepiej odpowie na temat potencjału projektu :)

Też mi wyznacznik, skoro schylają się po jakieś pikselozy...

baks
2
Wysłane: 24 grudnia 2019 16:09:33 przy kursie: 5,30 zł
Nie wiem czy widziałeś lub zagrałeś w te pikselozy tam był koncept i wizja jak to zrealizować. 11bit tylko pomógł doświadczeniem i kapitałem.
Tutaj pomysł jest tylko czy jest koncept i realna wizja ?
Realizacja gry i wizja taka jak w Kursku się nie sprawdzi. Na coś takiego 11bit nie będzie tracił czasu.
Jednak gra idąca trochę w kierunku Surviving Mars ale w lepszym wykonaniu i z elementami z FP może zachęcić 11bit do wsparcia projektu. To mógłby być sukces na skalę porównywalną lub większą względem Moonlightera oczywiście o ile producent i wydawca będzie zdeterminowany na sukces. Samo wydanie dla wydania nie przyniesie sukcesu.
Trzymam kciuki za udany projekt.
Życzę udanych Świąt

baks
2
Wysłane: 8 stycznia 2020 13:30:07 przy kursie: 5,37 zł
Ciekawa sytuacja na spółce. Albo nerwowe oczekiwanie na to co będzie dalej .... czy pojawią się jakieś informacje pozytywne potwierdzające aktualne poziomy.
Możliwe też udeptywanie poziomu przed kolejnym wybiciem pod nowe info. Ogólnie dość ciekawe jak to się rozwinie.... Think

Exar
0
Wpisów: 321
Wysłane: 8 stycznia 2020 13:38:13 przy kursie: 5,37 zł
Ta ciekawie.Boo hoo!

Widzisz ff. Widzisz 2019 GHI. Wiesz wszystko.

baks
2
Wysłane: 8 stycznia 2020 16:36:39 przy kursie: 5,37 zł
Widzisz to wszystko zależy od poczynań spółki. Jeśli w styczniu wypuszczą jakieś ciekawostki na temat RP2 to mogą znów szarpnąć kursem. Jeśli nie będzie nowych informacji to może zapanować zniechęcenie. Pytanie czy mają na razie co wypuszczać i jakie mają plany na najbliższe miesiące - zakładając, że znajdą wydawcę który zainwestuje w grę ... DM i RP2.
Może dziać się dużo wprost proporcjonalnie do tego co będzie i czy będzie komunikowane.
Samo info o przesunięciu premiery DB może być odebrane różnie - zależnie od tego co konkretnie zakomunikują.

baks
2
Wysłane: 10 stycznia 2020 17:23:34 przy kursie: 5,17 zł
Nie ma co dyskutować.
Sytuacja na spółce jest dość dynamiczna patrząc na komunikaty ze spółki chociażby z
30.12.2019 i ten dzisiejszy (10.01) dają sporo do myślenia

JUJUBEE SA (36/2019) Aktualizacja daty premiery gry Deep Diving Adventures na konsolę Nintendo Switch
Raport bieżący 36/2019
Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Zarząd Jujubee S.A. z siedzibą w Katowicach ("Emitent") informuje, że finalizuje prace nad grą Deep Diving Adventures na konsolę Nintendo Switch. Emitent oczekuje zakończenia tych prac w pierwszej połowie stycznia 2020 roku i jednocześnie informuje, że premiera gry Deep Diving Adventures na konsolę Nintendo Switch została zaplanowana na luty 2020 roku. Dokładna data premiery zostanie podana po jej zatwierdzeniu przez właściciela platformy, firmę Nintendo Co. Ltd. Ponadto Emitent informuje, że gra Deep Diving Simulator ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One również pod nazwą Deep Diving Adventures i także będzie stanowić połączenie zawartości z gry Deep Diving Simulator oraz dodatku Adventure Pack. Data premiery gry Deep Diving Adventures na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zostanie podana przez Emitenta w osobnych komunikatach.
Więcej na: biznes.pap.pl/pl/reports/espi/...
biznes.pap.pl/en/news/espi/inf...(36-2019)-aktualizacja-daty-premiery-gry-deep-diving-adventures-na-konsole-nintendo-switch

JJB Transakcje na akcjach dokonane przez osoby pełniące obowiązki zarządcze
Zarząd Jujubee S.A. (Spółka) informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynęły do Spółki zawiadomienia od Panów: Macieja Ducha, Igora Zielińskiego i Szymona Kulińskiego - członków Rady Nadzorczej, o dokonaniu transakcji na akcjach Spółki. Dokumenty notyfikacji w załączeniu.
Załączniki
Pobierz załącznik 1Pobierz załącznik 2Pobierz załącznik 3
Inne komunikaty
Data Tytuł Kurs Zmiana
2020-01-10 JJB Transakcje na akcjach dokonane przez osoby pełniące obowiązki zarządcze 5,16 -3,10
www.money.pl/gielda/komunikaty...

Pierwsza wiadomość jest pozytywna. Niedługo premiera gry na NS - czyli będzie kasa dla spółki.
Druga wiadomość jest negatywna bo członkowie Zarządu a może RN sprzedają duże pakiety akcji - co może oznaczać "panikę" i słabe czasy dla spółki.
Jednak zastanawiając się głebiej - po co ktoś skupuje duże pakiety akcji od Zarządu coś ok 200tyś akcji .... ?
Być może jest dokładnie na odwrót - być może jakiś TFI zwietrzył niezły interes ... ?
Pytanie dlaczego nie kupowali wcześniej jak akcje były po 2,50 ... ?
Ciekawy materiał do przemyśleń i ciekawe co się może wydarzyć na spółce prze kolejne 1-2 miesiące ... ?

krewa
krewa PREMIUM
124
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 087
Wysłane: 10 stycznia 2020 17:34:49 przy kursie: 5,17 zł
baks napisał(a):
Jednak zastanawiając się głebiej - po co ktoś skupuje duże pakiety akcji od Zarządu coś ok 200tyś akcji .... ?

Przecież nie po to ktoś kupił, żeby stracić! thumbright
Duch KOV wiecznie żywy!

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 10 stycznia 2020 17:48:10 przy kursie: 5,17 zł
@baks:

Sprzedają by objąć nową emisję. Po ogłoszeniach na skillshot.pl widać że powiększają zespół, więc dodatkowa gotówka się przyda.

Historycznie spółka osładzała informacje o emisji istotniejszymi komunikatami - ostatnio pokazali Dark Moon - więc może w przyszłym tygodniu będą jakieś newsy odnośnie Realpolitiks 2.

baks
2
Wysłane: 10 stycznia 2020 18:03:44 przy kursie: 5,17 zł
krewa napisał(a):
baks napisał(a):

Przecież nie po to ktoś kupił, żeby stracić! thumbright
Duch KOV wiecznie żywy!

Niech rzuci kamieniem ten kto nie miał choć przez chwilę akcji KOV ..... Angel

sam je miałem przez chwilę ale na poziomach 12-18zł .... na szczęście straciłem tylko kilkanaście % przy niewielkim kapitale.
Nie chcę wyrokować ale w z inwestujących aktywnie w tamtym czasie miraż dużych zarobków przyciągał chyba większość sądząc po ilości wpisów.
Nie wim czy sam wtedy inwestowałeś lub inwestujesz w ogóle .... ale taki slogan powtarzany za często brzmi słabo ... d'oh!

Nie ulega wątpliwości, że obejmując akcje po 2zł a sprzedając po ok 4-5,5zł to daje różnicę. I tu chyba Krewa nie doczytał w czym rzecz ..... ale mi takie niedoczytania też się zdarzają ... Angel thumbright

Jak ktoś się dobrze ustawi to na tej spółce może zarobić nie jeden raz.
Powiem więcej na KOV też byli tacy co zarobili - pewnie głównie Zarząd ale jednak. Sam główny właściciel jak wiemy już niekoniecznie ... salute
Edytowany: 10 stycznia 2020 18:07

krewa
krewa PREMIUM
124
Wysłane: 10 stycznia 2020 18:21:02 przy kursie: 5,17 zł
Baks,
"nie po to ktoś kupił by stracić" to był koronny argument wyznawców KOV kiedy innych argumentów brakowało - czyli notorycznie. Posługiwanie się nim na SW uważam za niestosowne. Kończąc temat - tak, w pierwszym dniu notowań przyciąłem całe 5 lub 10 groszy na akcji ;)

Co do Jujubee - w ciągu miesiąca z rąk do rąk przeszło 80% FF i jakoś nikt się nie ujawnił. Spekulacyjny walor. Popatrz chociażby na średnią wartość transakcji z dzisiaj - niecałe 1,5K. I nie ma co dorabiać ideologii, spekulacyjny kartofelek bez właścicieli (FF>82%)

baks
2
Wysłane: 10 stycznia 2020 19:05:58 przy kursie: 5,17 zł
@krewa
każdy może mieć rację i tak pewnie jest
ale przeglądałeś transakcję ... ?
Mówi Ci coś transakcje pakietowe ... ?
w dniu 8.01.2020 113 tyś akcji w transakcji pakietowej
w dniu 09,01.2020 36tyś w transakcji pakietowej ... ?
i to tylko Igora Zielińskiego z RN.
gdyby to nie był pakiet mógłbyś napisać, że to kupił "baks" .... Angel thumbright
ale ja bym za tyle nie wchodził ajk widać są tac którzy kupują palietówki
może to nie pasuje do teorii ale linkami które zamieściłem można dotrzeć do plików pdf ze zgłoszeń transakcji ... salute

Nie twierdzę, że można a nawet jest pewny zarobek ...
Ja tylko komentuję fakt a każdy niech sam sobie oceni.
TFI nie są idealnymi wskaźnikami trendu - bo mieliśmy przykład na 11bit przed premierą TWOM. Jednak tam była sytuacja szczególna z regulacjami prawnymi.
Edytowany: 10 stycznia 2020 19:07

krewa
krewa PREMIUM
124
Wysłane: 10 stycznia 2020 19:31:40 przy kursie: 5,17 zł
Baks,
zanim zaczniesz mnie pouczać, spójrz na liczby. Co to jest 113K akcji? W ciągu ostatniego miesiąca taką ilość dało się opylić w trakcie jednej sesji. Transakcje pakietowe niczego nie dowodzą. Baks, to nie jest tak, że ten, co kupuje w pakiecie, pozjadał wszystkie rozumy. To nie jest wyznacznik. Dla mnie wyznacznikiem jest rynek, masa. A masa traktuje walor spekulacyjnie. Inaczej nie da się wytłumaczyć, że w ciągu miesiąca 65% procent akcji (79% FF) zmienia właściciela i nikt nie ujawnia się w akcjonariacie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26