pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

FilipBonn

FilipBonn

Ostatnie 10 wpisów
Imho, dobra wiadomość. Lepiej tak niż powtarzać case CP2077. Ponadto posiadacze ps5 to chyba marginalna ilość w porównaniu do calego rynku konsol?

topfacet napisał(a):
Dziwi mnie trochę zachowanie kursu, ktoś znowu szortuje, a zaraz ma być konferencja i wreszcie odkrycie kart. Wyniki roczne także bardzo ok były.

Brak sentymentu
Obecne wyniki nie uzasadniają wyceny
Projekty gier mogą być przesunięte po raz kolejny nawet jeśli ujawnią coś więcej niż wiemy.
Nie jest takie pewne że kurs eksploduje po konferencji, może zawrócić.
W porównaniu do reszty 11Bit i tak trzyma fason.

@sledzik007 pełna zgoda, mało jest na Switcha tytułów dla nie Azjatów, graczy pecetowych czy tym bardziej "dorosłych" graczy. Jak ktoś pracuje po 200-270 godzin miesięcznie a lubi w coś zagrać to może się okazać że switch to jedyne wyjście, z resztą takich grup docelowych jest mnóstwo.

Dzisiejsze spadki związane zdalszą korektą w sektorze jak rozumiem?

Może widzieli grę.

@Hal 80 Nie róbmy fizyki kwantowej z opracowywania danych. Co tam jest niby do opracowywania?
Wynik jest pozytywny lub negatywny, w skrajnych przypadkach nierozstrzygający.
Porównujesz to z wynikami testów PCR tych samych pacjentów i masz wstępne wyniki skuteczności.
Cała filozofia...

Slavvvos napisał(a):
jak chlapnał to 13-14.04. bo datawpisu ML system jest 14.04.
zjazd jest dzis. Wiec moze sie potwierdzilo, choc nadal oficjalnego komunikatu nie ma. dolozenie do zakresu badan wymazu z wew. czesci policzka tez w sumie moze wynikac z braku 99% skutecznosc samego chuchania.

Czy możesz podać gdzie i kiedy było info o dodaniu wymazu z wew pow policzka?

KamiLPArsenal napisał(a):
kholat napisał(a):
kojo napisał(a):
Cytat:
a ja myślę, że będą przedłużać w nieskończoność, bo nie wydanie jakiejś tam gierki tu od początku chodziło

nie rozumiem co masz na myśli. Możesz rozwinąć?

chodziło tylko o podpięcie się pod trend i wykorzystanie bańki gamedev, przecież w Polsce mało kto czytał Lema a co dopiero na świecie, tu nie ma żadnej marki, pokazano parę slajdów i zrobiono PR oparty na inwestorach - weteranach z czasów 11bit... i tyle...

Podasz link do danych ile osób przeczytało książki Lema? Myślę, że znacznie więcej niż Sapkowskiego przed premierą gier o Wiedźminie.

Jaki sens mają takie porównania sprzedaży książek??
Przecież Wiedźmin nie sprzedawał by się tak dobrze gdyby był przygodowką point'n'click, przy tych samych ilościach sprzedanych książek.

quote=Bergman]

Rif napisał(a):
Wskażcie mi proszę jakiegokolwiek autora z klasyki SF na podstawie którego twórczości powstała gra zbliżająca się popularnością do Wiedźmina?

Cyberpunk 2077 [/quote]

Serio?
Przecież CP2077 to system do gry fabularnej, ta książka to podręcznik do gry. Porównujesz podręcznik do gry do prozy Sapkowskiego czy jakiegokolwiek innego autora powieści?

Zdajecie sobie sprawę, że "różne ścieżki wyboru" mogą nawet w 80-90% się pokrywać i różnić jedynie kilkoma kwestiami dialogu czy zakończeniem? :)
A na pudełku gry można dopisać :
- Trudne moralnie wybory wpływające na rozgrywkę i zakończenie!

blackeye

Sądziłem że wczorajszy skok to efekt zamknięcia marketu na steam ale może poprostu ktoś miał wcześniej dostęp do info o obrotach za marzec.

Ciekawe czy gra okazała się za krótka czy za słaba Eh?

michal-j napisał(a):
pandorinium napisał(a):
Fakt, współczesny gracz lubi działające gry. Rzeczywiście trudno sprostać takim wymaganiom blackeye

W3 kosztował 300M PLN, CP wg DMBOŚ miał kosztować 1200M PLN, widzisz dokąd to zmierza? Ile miałby zatem kosztować W4, ile CP2 ?

Wydaje mi się, że branża doszła po prostu do granic swoich możliwości i CP miał pecha, że znalazł się tam jako pierwszy. Bardzo ciekawi mnie, jak poradzi sobie nowy Diablo, nowy Elder Scrolls, czy GTA.

Jeśli nie spaprają drzewka skilli, itemizacji i nie zrobią cukierkowej grafiki jak w D3 to D4 poradzi sobie świetnie. Fabuła? Nie liczy się. Technologicznie niewiele się zmienia.

GTA? Przecież to będzie reskin poprzedniej wersji z dodanymi kilkoma bajerami graficznymi i kilkoma ficzerami rozgrywki . Metallica skończyła się na Kill'Em All a GTA na San Andreas (choć ja najwięcej grałem w I i II).

Przy CP2078 (czy raczej 2) o ile powstanie.. A pewnie powstanie, będą mieć już z górki na tej samej zasadzie co RockStar z kolejnymi GTA.

Dobrze że odpuścili osobny tytuł multiplayer oparty na CP na przyszły rok.

Ok 6 rano było 75%, ok 7 rano 73%
Twój komentarz z info o 87% był z 22 wczoraj, sprawdzałem wczoraj koło godziny 21 i było 71%, więc w około godzinę skoczyło do 87%

Obecnie 73%.

Taki nagły skok z 70% na 87% w ciągu godziny trochę podejrzany, każdy sam sobie zinterpretuje.

andy_dufresne napisał(a):
Dzięki za całkiem wyczerpujące opracowanie thumbright

A jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu tej krótkiej zajawki Serial Cleaners?

Ja przyznaję jestem rozczarowany.

Dokładnie takie same miałem odczucia.
Czegoś nadal w gameplayu ewidentnie brak, przynajmniej z tego co pokazali. Może gra dopiero nabiera szlifów, może rozwinie skrzydła w multi. Póki co klimat nie powala.

Budują napięcie.

Wczoraj na future-games-show zaprezentowano dwie zajawki

War Hospital

Fire Commander

Jedynie w drugim trailerze widać fragment rozgrywki.

Czy przypadkiem w zeszłym roku na jesieni nie wchodził jakiś fundusz do akcjonariatu a prezes zobowiązał się nie sprzedawać akcji przez pół roku?
Poprawcie mnie jeśli się mylę bo akurat jakoś tak by się niedługo kończył ten "lockup" i może znów byśmy się dowiedzieli na miesiąc przed premierą że prezes sypie akcjami za 9mln..

"Każdy inwestor ma swój rozum i jeśli nie inwestuje w spółki na zasadzie rzutu monetą to powinien mieć swój rozum a najlepiej i troszkę wiedzy o spółce w którą inwestuje lub się interesuje."

Dawno temu zrobiono badanie które pokazało , że małpa rzucająca rzutkami w tarczę ze spółkami wytypuje spółki dające podobną stopę zwrotu do tych wytypowanych przez analityków. Także nie przesadzajmy z tymi świadomymi wyborami ;)

Tak naprawdę jeśli cokolwiek podzadzą na konfie to będzie to tylko info pod spekulacje.

Czy aby na pewno grupa na fb zrzesza "zagorzałych" fanów? Może po prostu Friz jest modny w młodzieżowych kręgach? To że ktoś należy do grupy nie oznacza że kupi konkretny produkt z logo Ekipy. Chyba nadal sporo więcej znaków zapytania niż pewników.

groldominika napisał(a):
Przede wszystkim jeśli ktoś z Was jeszcze zakłada że do CP wyjdzie multiplayer to powinien jednak ochłonąć. Cyberpunk jest na równi pochyłej i nic kolejne patche nie zmienią. Powinni się skupić na powrocie do korzeni które spółce dały rozgłos i zacząć "od nowa" pracować na swój sukces.

Jakich to "korzeni"?
Mają świetne IP, które wymaga jedynie doszlifowania. Gra nie spełniła oczekiwań, ok ale to i tak żyła złota :]
W zanadrzu mnostwo dlc oraz kolejne części.

Skąd taki zjazd na cenie akcji?
Nie przypominam sobie żadnego istotnego info, coś przegapiłem?

Niech będzie udziałowcy jeśli wolisz :)

grabson napisał(a):
Witam
Nie wnikałem nigdy w opcje stabilizacji kursu po debiucie.
Mam pytanie czy nie jest tak, że taka stabilizacja powoduje w sumie lekkie zamieszanie?
Chodzi mi o sytuacje gdzie po debiucie huuuge kurs leciał w dół, a na koniec sesji był wyciągany za uszy do góry. Kupujący mogli pomyśleć, że to pora dokupić bo będzie rosło, a na następny dzień to samo - wcześniejsza podbitka zgaszona, spadki i na koniec wyciąganie.
Jaki to ma sens?
Co jak stabilizacja się skończy?
Czy polega ona jedynie na skupowaniu akcji? Jeśli tak to kiedy później następuje sprzedaż?

Sens jest taki żeby zarząd i menadżerzy mogli sprzedać swoje pakiety akcji bez uwalania kursu.

Popularność Valheim to pokłosie serialu Wikingowie. Niestet popularność kolonizacji marsa jest o woele mniejsza.

Wiedzmin 3 to gra fabularna?
W3 to action RPG, przegoogluj kilka serwisów i doczytaj stopki w kategorii gatunek.
Czyli według Ciebie produkcja Starward to będzie to samo gatunkowo co W3? thumbright

Nie zgodzę się. Większy potencjał sprzedaży mają gry akcji/zręcznościowe jak ghostrunner, bo to main stream. Gry fabularno-przygodowe na starcie mają węższe grono odbiorców. Jedyne co jest na plus to mniejsza konkurencja w tej tematyce.

Książki Lema zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków a przecież nie od dziś wiadomo że każdy kto czyta książki to gra w gry komputerowe.

To IPO to najlepsze co się ostatnio gejmdewowi przytrafiło hello1
Schodzi trochę powietrza z balonika, część osób się zastanowi zanim następny raz załaduje się w papier tylko dlatego że IPO "bo zawsze rośnie".
Reszta sektora też spuszcza powietrze i powoli można wybierać się na zakupy Dancing

Wychodzi na to że nawwt Ultimate Games zwykłą spekułę robił

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Skoro wszyscy się domyślają że na konferencji będzie jakieś znaczące info to poco czekać na konferencję? Każdy chce zająć dobrą pozycję.
Ot, cały gedev!

Ok, jeśli dobrze zrozumiałem to nie wydali jeszcze żadnej gry ale już oceniają się jako developer premium indie. Sześć lat doświadczenia w produkcji symulatora ruchu drogowego to też nie to samo co sześć lat doświadczenia w produkcji gier.
Będzie redukcja? blackeye

Wielu zespołów? Ilu? 7? 12? 20?
Czy taki model gdzieś już działa?
Czy nie skończy się na tym że wszyscy będą oglądać się na innych i nikt nie będzie się starać?

Rynek w USA to chyba dopiero plany na przyszłość dla MLS, skąd pewność że te info przekuje się na zyski dla MLS?

igen napisał(a):
Łatka 1.06 jest dostępna....

www.cyberpunk.net/en/news/3721...

Sory, ale jak czytam co ona wnosi to mi się włos na głowie jeży.... Patch naprawia 3 (słownie: trzy) błędy - jeden na konsole i dwa uniwersalne....

Rozumiem, że teraz będą walić w usera co kila dni łatką, która usuwa 3 błędy ?

Czyli jest szansa, że w połowie 2021 r. wraz z łatką nr 1.158 usuną większość błędów....

Takie działania ośmieszają firmę.
Sory, ale to postępowanie świadczy o infantylności albo .... o panice.

Niektórzy nie wiedzą co to znaczy "Hotfix", minęły czasy wydawania patcha raz na pół roku. Jeśli jakiś wydawca tak robi to oznacza że produkt jest na równi pochyłej, spisany na powolne dokonanie żywota.
Dzisiaj Hotfix to norma i nie rzadko takie Hotfixy są wydawane zaraz po Patch'ach aby poprawiać błędy które się pojawiają przez tenże patch. Norma.

Joker napisał(a):
Nie wiem czy juz ktos wrzucal porownanie GTA VS CYBERPUNK ale warto zerknac:

Jaki sens ma porównywanie gry RPG z grą akcji?
Filmik jest tendencyjny bo równie dobrze można zrobić zestawienie elementów które są lepiej opracowane w CP a w GTA będą wyglądać śmiesznie.

(Pomijam fakt że większość rzeczy w kolejnych GTA jest robiona na zasadzie kopiuj wklej i z roku na rok dodają jedynie kolejne "ficzery" bo to już inna para kaloszy i nic nie wnosi do dyskusji)

Imho najważniejsze że produkt się przyjął a CDP ma teraz drugą bardzo mocną markę. Od której będzie mogło odcinać kupony w postaci dlc aż do wydania CP 2

To nie gra dla każdego.
Wszystkie platformówki to wtorne przechodzenie na pamięć o czym już pisałem.
Podejrzewam że statystyka zwrotów nie jest jakaś horrendalna skoro gierka ma aż 85% pozytywów.

@Vox równie dobrze można napisać że Mario Bros to też w kółko przechodzenie tych samych poziomów na pamięć. Gra znajdzie swoją rzeszę fanów i dobrze wpisuje się w obecne trendy - szybko, efektowne bez większego kombinowania.
Aczkolwiek wycena kosmos.

Ile sztuk musi się sprzedać żeby uzasadnić obecną wycenę?

To są wirtualne respiratory i wirtualne łóżka. Są ośrodki gdzie brak personelu żeby te łóżka "obsadzić".
Zresztą widać jak jest w praktyce- karetki w niektórych miejscach po kilka godzin krążą z pacjentem bo brak miejsc. Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?
Wypowiedzi polityków vs wypowiedzi ratowników którzy z pacjentami jezdzili po 4-5 godzin.

Zresztą widzę jak jest u nas w sor, brak łazienki czy toalet na salce z pacjentami z covid, chodzą do wc na tak zwaną czystą salę, na której nomen omen też są pacjenci z covid + (i to są pewnie te miejsca z tych 11 tyś).

A myślicie że dlaczego rząd nie wprowadza obowiązkowych testów dla całego personelu medycznego co 2tyg jak jest zalecane? Bo stanęło by wiele ośrodków.

Co do GR, dla mnie przede wszystkim skojarzenie z Mirrors Edge. Troszkę się śrubowało speed runy w ghost mode, więc GR jak najbardziej może być regrywalny.

Skąd - 10%, przegapiłem jakieś info?

Z tego czytania pomiędzy wierszami w 11b niektórzy wyczytali że p8 miało być w 2020, te same osoby teraz twierdzą że było oczywiste że p8 nie wyjdzie w 2020. Tu będzie tak samo ;)
Bardzo oszczędnie dozują info albo mają grę dynamit albo nie są pewni swego.

Vox napisał(a):
[quote]

Tym bardziej dziwi tak niskie otwarcie..

Mnie nie dziwi.
Lekcja z Pyramid i Starward nie poszła w las.

Może sytuacja z Pyramid i Starward schłodzi trochę głowy inwestorom.

Stockinger napisał(a):
Chwila moment prrr szalona.

Amazon to sklep czyli opinie są od kupujących. A zgódźmy się że dostępność książek Lema i ich promocja delikatnie mówiąc zostawia sporo do życzenia.

Natomiast jeśli chodzi o czytelników
www.goodreads.com/author/show/...

Cytat:
The Invincible
by Stanisław Lem, Wendayne Ackerman (Translator)
4.17 avg rating — 6,182 ratings

www.goodreads.com/author/show/...

George R.R. Martin’s Books
Avg rating: 4.37 5,558,579 ratings 197,276 reviews

Tak gwoli ścisłości ;)

Porównujesz DDS do Occupy Mars?
d'oh!

Vox napisał(a):
Cytat:
O wszystkim decyduje przełożenie na gameplay i jego odbiór przez graczy, a nie to, czy książka była fajna.

tak się składa że jestem graczem a sci-fi to mój ulubiony gatunek. Tak, finansuję studia które robią gry w które sam chciałbym zagrać Whistle

Cytat:
panowie... ilu potencjalnych odbiorców gry czytało Lema albo chociaż kojarzy kto to jest ?

Więcej niż myslisz. Ja na przykład czytałem wszystkie książki Lema co do jednej.

Sporo osób które tu siedzą jest graczami, co nie oznacza że jesteśmy nieomylni w tym temacie. Każdy z nas ma inne gusta i inne oczekiwania, jeden oceni grę jako fenomen, drugi jako przeciętną.

Co do czytania Lema to znów to samo co wyżej. Jesteś fanem sci-fi i Lema ale to nie znaczy że wszyscy są. Ja i moi znajomi również przeczytali mnóstwo książek Lema ale weź poprawkę na to że Lem pisał w Polsce i w języku polskim i głównie u nas w kraju jest znany, poza granicami Polski może być jeszcze znany starszemu pokoleniu fanów sci-fi i... tyle. Młode pokolenie to już raczej inna bajka.

Jeśli gra będzie dobra to sprzeda się dobrze ale nazwisko Lem nie będzie decydującym czynnikiem.

Baks jak zwykle ściana tekstu i dużo lania wody a mało konkretów, widać susza w temaci o 11Bit ;)
W sumie nic nowego nie powiedziałeś czego by nie wiedział akcjonariat który siedzi na akcjach jakiś czas. Nikt tu nie liczy na drugi CD projekt.
Gra się toczy o SGWC2 i LOF2.

Ten wodospad to korekta?
Raczej nie było żadnych negatywnych informacji.

No wiesz... Jak biorę pkc za 2 tysie to raczej luki hossy nie zrobię ;)

Vox napisał(a):
No i jest wyjaśnienie redukcji dla drobnych - spółka cherry-pickowała sobie wybranych inwestorów bez redukcji co zwiększyło redukcję dla reszty.

Cytat:
"Zdajemy sobie sprawę, że duża część inwestorów jest rozczarowana znaczącą redukcją zapisów. Kierując się dobrem spółki, zdecydowaliśmy się przydzielić większość oferowanych akcji kilku znaczącym inwestorom, którzy wesprą ją w przyspieszonym rozwoju w kolejnych latach

To wgle legalne?
Jak Ci znaczący inwestorzy wesprą ich niby w przyszłości?

Ktoś mi powie co tu się dzieje?
Dotacje do oczek wodnych?

Większość gier spółki które można podejrzeć na steam ma 50-60% pozytywów. W sumie tyle mi wystarczyło, plus analiza anty_teresy.
Aczkolwiek patrząc na ostatnie debiuty spółek gamingowych, pewnie da się zarobić.

Lukasz Konopko napisał(a):
No to mamy dwie osoby, które nie mają opcji "edytuj" :) Postaramy się znaleźć ten błąd.

To Ci śmieszek.
Słabo jak na forum z płatnymi abonamentami.
Dwie osoby sygnalizują problem, bo się im chce. Nie jest to równoznaczne z tym, że tylko dwie mają problem. Poprostu reszcie się nie chce albo uważają że tak ma być.
Widzę, że jedyne co udało się uzyskać to poprawę humoru Pana Konopko.

Ma w nazwie "gaming", musiało pójść dobrze ;)

Rif napisał(a):
Na inwestorach? Zawsze podkreślali, że nikt z inwestorów nie miał potajemnej prezentacji.

Ok, może nie inwestorach ale latały tu cytaty wypowiedzi prezesa, że jakimś ludziom "z zewnątrz" pokazywali koncepcje itd dla p8 i z kapci powyrywało gości :)
Sorry ale nie chce mi się teraz szukać bo przy tej produkcji postów co w tym temacie ciężko się przekopać ;)

sledzik007 napisał(a):
Podsumowując konferencje to brak efektu wow - bardziej zachowaczymi nie mogli być

Z P8 wiemy tyle że zmienili silnik na Unreal i zmieniła się koncepcja na grę.

@Rif , @Krzysiek9
sugerowałem się powyższym wpisem, zmiana koncepcji gry to dla mnie nie tylko zmiana silnika ale i przebudowa gry

Moją uwagę zwróciła jeszcze jedna rzecz. W wypowiedziach z przed paru miesięcy prezes chwalił się że p8 robi kolosalne wrażenie na inwestorach i doprowadza prawie że do opadu szczęk.
Teraz nagle się okazuje że przebudowują p8, czyli chyba jednak nie był taki "super fajny"?

baks napisał(a):
[quote=lelo-pakero]@3citrony
Niektórzy być może liczyli na wieści o P8 - moim zdaniem jak pisałem całkiem bezzasadnie.

i wypowiedź z lutego tego roku:
baks napisał(a):
Liczę, że efekty zobaczymy już w tym roku przy prezentacji pierwszych materiałów z P8.

także tego.. Liar

I gdzie te dwa tytuły rocznie?

Vox napisał(a):
No i w końcu mamy debiut. Co myślicie o tej spólce?

Mi się nasuwają podobieństwa do początków 11Bit i ich gry Anomaly, tu też mamy top-down shooter,
wizualnie podobny setting.

store.steampowered.com/develop...

Eee, porównywanie spółek bo jedna i druga zrobiły grę z widokiem z góry to chyba za duży skrót myślowy ;)

Imho Uragun zbyt sterylny, całość wygląda tylko przyzwoicie. Poczekamy zobaczymy jak się sprzeda :)

Ten trailer jest bardzo marny, próbuje w nieudolny sposób dodać dramatyzmu całej tej sytuacji związanej z pandemią poprzez jakieś randomowe cut scenki, zdecydowanie z mało gameplay'u. Jakieś niby "trudne decyzje" też przedstawione bardzo słabo, taki trochę żałosny skok na kasę.

Jak pisali przedmówcy, produkt spóźniony.

@bankrucik

Nie ma i nie będzie, fakt tam są miliardy ale też ludzie którzy podejmują decyzje to nie zwykłe trybiki.

Dokładnie, nawet jeśli grę poprawią to oceby będą już ciążyć. Stracili swoją szansę, cytując klasyka "Nigdy nie ma się drugiej okazji na zrobienie pierwszego wrażenia."

Skąd taka obsuwa na pko bp?

W marcu walne i dopuszczenie do obrotu akcji inwestorów. Czy się mylę?

spice napisał(a):
@Vox, alez doprawdy, oni nie musza strajkowac. Po wyborach upomna sie o dodatkowe pieniadze i dostana je bez zadnych problemow :) I teraz pytanie, czy jest w tym cos zlego ? Ja uwazam ze nie. Jest inflacja, powinny byc i podwyzki. Wzrost plac nie wyklucza redukcji kosztow wydobycia. Mozna redukowac koszta pozaplacowe, zwiekszac wydajnosc itp. itd.

Odnosze wrazenie ze jezeli chodzi o gornictwo, wszyscy demonizuja podwyzki. To ja mam pytanie ? Czy ktos wie o ile wzrosly place w sektorze IT (czyli np. GameDev) w okresie ostatnich powiedzmy 10-15 lat :)

IT i GameDev to nie są spółki SP a place kreuje rynek.
Złe jest to że podwyżki dostają nie dlatego że powinni ale dlatego że dobra zmiana boi się palenia opon w Warszawie.

To nie jest równoznaczne z tym że zrobią choć 1/10 tego. Nie ma żadnych konkretów póki co.

krewa napisał(a):
I tak pozostanie. Nie będzie możliwości edycji wpisów. Drobnych poprawek można dokonać w ciągu 20 minut po publikacji, potem możliwość edycji jest wyłączana. Dla wszystkich bez wyjątku użytkowników.
Natomiast dostępna jest możliwość publikowania kolejnych postów w tym samym wątku i z niej radzę korzystać.

od samego początku nie mam możliwości edytowania postów, nieważne czy 1minutę od napisania wątku, 3min, 10min czy 19min.

Już nawet zacząłem uważać że to forum "tak ma" dopóki nie zobaczyłem edytowanych wątków innych urzytkowników.

Cześć,
ciekaw jestem jakich apek używacie/polecacie do monitorowania waszych portfeli?

Ja od jakiegoś czasu użuwam myfund, mimo że wygląda wizualnie bardzo średnio to póki co chyba najciekawszy jaki znalazłem, mnóstwo opcji, aktywnie rozwijany i aktywny support.

Od jakiegoś czasu mamy też nową apkę od GPW, przejrzysta, przyjemna wizualnie, dość intuicyjna ale też dość prosta moim zdaniem.

Odwieczny dylemat inwestora, lepiej mieć rację czy zarabiać pieniądze?

Vox napisał(a):
no właśnie powyższy wykres temu przeczy.

w ostatnim roku - dwóch weszły zestawy VR od Samsunga, Oculusa (Facebook), Sony, Valve.

to jest przełom - najwięksi gracze już o to zadbają.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Owszem head sety się sprzedały nieźle, gorzej z grami.
Ponoć największy problem dla gejmingu to wytrzymać w tym ustrojstwie dłużej niż 30-60min.

Co kilka lat jest boom na VR, producenci wypuszczają nowe zestawy a potem następuje stagncja. Nisza jest, owszem ale aż i tylko tyle.

Kiedy można się spodziewać kolejnego raport od spółki?

To nic nie znaczy, lata temu zrobili grę fabularną na podstawie Blade Runner Philipa K. Dicka. Gierka sprzedała się słabo.

Póki co wszyscy zakładają hit.
A jak się sprzedawały przeciętniaki? Jakie to były wolumeny?

SI ambitnie jako porównanie dało przykład FireWatch, który to był ewenementem oraz Alien Isolation którego produkcją zajął się doswiadczony dev a wydawcą była Sega... Nie mówiąc już o słowie Alien w tytule salute Powiem, że nawet bardzo ambitnie ;)

Czy ktoś się orientuje jakie budżety miały powyższe gry?

Prócz wszystkiego co było powyżej wymienione za i przeciw, widzę jeszcze jednen istotny punkt : "Gra fabularna"
Wg mnie to dosyć istotnie podnosi ryzyko sukcesu sprzedażowego tego projektu.
Czasy mamy takie jakie mamy i trendy panujące nie od dziś jasno pokazują że gry fabularne są produkcjami niszowymi. Przygodowki jako takie umarły lata temu, jedyne co się teraz ukazuje to indyki robione małym kosztem dzięki czemu mają szansę zwrócić koszty i dać zarobić twórcom. Są jeszcze hybrydy robione przez większe studia z większym budżetem ale tam wątek fabularny jest jednym ze składników "dania" a nie chlebem i solą.

Więc jak widzę "gra fabularna na podstawie literatury S.Lema" to owszem brzmi świetnie i pobudza wyobraźnię ale to nie będzie książka czy serial telewizyjny gdzie dobra fabuła to klucz do sukcesu.

Podejrzewam, że to bedzie jakaś dziwna hybryda może z elementami survival może z czymś innym.
Póki co kupujemy kota w worku zachwalanego jako medalista ;)

Powód przeceny podczas debiutu?
Splot kilku wydarzeń i panika.

Kto kupił po 72 czy 74 grosze pewnie nie narzeka.

6/10 to niestety słabo jak na standardy prasy branżowej

Mówił o "teraz" a nie o "za 2-3 lata" kurs pokazuje kto miał rację i nie ma co dyskutować z faktami.

Ze swojej strony powinienem podziękować Scarry'emu za to że chciało mu się tu zajrzeć i podzielić swoim zdaniem. Niepopularnym a trafnym.

chris_martin napisał(a):

- pod koniec 2019 będą 3 gry własne w "produkcji" - oczywiście na różnym etapie owej produkcji, bynajmniej nie pisałem że P8 jest w wersji Alfa/Beta, ale sa juz fragmenty grywalne prezentowane partnerom i z każdym dniem w katalogu gry pojawiają sie nowe elementy.

Czy aby na pewno przedstawiciele firmy używali słów "są już grywalne fragmenty"?
Czy raczej mówili o ogólnej prezentacji gry pomysł, mechanika, arty?

Spytaj czy wgl zaczęte jest cokolwiek odnośnie p9,10

baks napisał(a):
FilipBonn napisał(a):
Premiera enigmatycznego p8 za conajmniej 18 miesięcy o ile nic się nie posypie. Do tego czasu przychody zamiast wzrastać raczej będą spadać?
Solidne wybicie pewnie po jakimś konkretnym info na temat p8

Może Cię zmartwię ale nic odkrywczego nie odkryłeś .... thumbright
każda spółka 1,5 roku po premierze flagowca zalicza spadek przychodów - nie będę wymieniał przykładów .. salute
.

Takie to niby oczywiste a wczoraj wielkie zdziwienie dlaczego kurs zjechał zamiast rosnąć.
Whistle

Premiera enigmatycznego p8 za conajmniej 18 miesięcy o ile nic się nie posypie. Do tego czasu przychody zamiast wzrastać raczej będą spadać?
Solidne wybicie pewnie po jakimś konkretnym info na temat p8

Ładnie się ostatnio obsuwała cena, jak nie będzie jakiejś "bomby" to zjazd do 300?

Wygląda na to że to wszystko i tak jest już w cenie.

Oby nie skończyło się jak z JuJuBee i Kurskiem... chyba mieli nawet jakiś nagrody z PGA (teraz już wiem ile są warte).

Projekt to wielka nie wiadoma, co nie znaczy że nie da zarobić Think

Takich ocen w zasadzie można było się spodziewać, biorąc pod uwagę wcześniejsze pozytywne opinie z pokazów, tak samo jak wszyscy spodziewają się że gra sprzeda się conajmniej dobrze.
Moje pytanie: Czy to wszystko nie jest już w cenie?

Piekara i jego książki są raczej mało znane za granicami Polski. Jego nazwisko i świat gry mogą zrobić efekt "wow" jedynie w naszym kraju ( i chyba już zrobiły ), dla reszty świata będzie to kolejny rpg klasy B.
Kolejna niewiadoma to studio The Dust, które robi pierwszą tego typu produkcję i chyba nie ma na koncie "większych" produkcji - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Kibicuję ale trochę nie rozumiem hurra optymizmu związanego z tym tytułem.

Paradox Interactive ma znane marki ,które co jakiś czas odświeża dodając jeden do cyferki za tytułem. Do każdej ze swoich strategii wydaje taśmowo dlc na których zarabia dużo więcej niż na samej "podstawce". To jest ich sprawdzony model biznesowy, który jest dosyć pewny jak na razie. Do tego co jakiś czas mogą sobie wydać coś świeżego bez większego stresu jeśli tytuł nie okaże się hitem.

Ze strony 11bit mamy narazie tylko zapowiedzi, że będzie wydawał regularnie gry. Nie wiemy narazie o tych tytułach praktycznie nic. Może poza tym, że będą to nowe marki które albo mogą chwycić albo przejść bez większego echa.

Skąd dziś takie spadki?
Spóźniona reakcja na zeszlotygodniowe info?
Coś czuję że zaraz ktoś pozbiera z dołu te akcje.

Sprawdzimy

Spełniały także w momencie wciągnięcia na listę ostrzeżeń KNF.

Nie wiem dlaczego caly link się nie wkleja.

biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...(41-2019)-uchwaly-podjete-przez-zwyczajne-walne-zgromadzenie-akcjonariuszy

biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...(17-2019)-ustalenie-ceny-emisyjnej-akcji-serii-h-oraz-ostatecznej-liczby-akcji-serii-h-oferowanych-w-poszczegolnych-transzach

Czyli szału nie było.
Cena emisji to minimalna podawana wcześniej czyli 90 groszy, nabywców znalazło 10,5mln z 12mln oferowanych akcji...

Dobrze rozumiem?

mysiauek napisał(a):
https://stooq.pl/n/?f=1300300

DataWalk na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA wdroży platformę analityczną

Nie datawalk, tylko konsorcjum ze stanów, które podpisało umowę z datawalk. Nigdzie nie ma napisane wprost że to będą akurat systemy datawalk czy tylko datawalk. Równie dobrze te konsorcjum może mieć podpisanych 10 umów na ten projek i te 500 mln będzie do podziału na kilka spółek.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Za mało danych za dużo do spekulacji. Ogólnie info pozytywne ale bez konkretnych danych.

Może insiderzy mają już cynk i robią zakupy, windując kurs przy okazji?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 maja 2021 09:37:18
Liczba wpisów: 116
[0,03% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,157 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,58% +34 116,32 zł 54 116,32 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło