pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

20 21 22 23 24 25 26 27

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 5,80 zł (-4,92%) 30-10-2020 16:47
aircanada15
aircanada15 PREMIUM
39
Wpisów: 1 266
Wysłane: 31 maja 2020 14:00:04 przy kursie: 7,92 zł
Oceny są super. Jest ich aż 18.
Przy takiej ilości, wszystkie mogłyby pochodzić od twórców gry i jednego gościa posiadającego akcje, o którym wiem, że grę kupił i dał pozytywną recenzję.

Juju wypuściło kolejnego "hita" i negowanie rzeczywistości przez akcjonariuszy na nic się nie zda.

Rif
10
Wpisów: 837
Wysłane: 31 maja 2020 14:11:25 przy kursie: 7,92 zł
Zabawne, bo debiut na trzeciej stronie na chwilę byłby uznawany za porażkę, a tutaj próbuje się wmówić, że fikając między 20 a 40 stroną uda się zarobić przez weekend na zwrot kosztów.
I te komentarze w większości wystawione przez ludzi z Polski, łącznie z wiele mówiącym nickiem "broker".
Komedia.

Scarry
72
Wpisów: 4 716
Wysłane: 31 maja 2020 14:36:45 przy kursie: 7,92 zł
@aircanada
ano zobaczymy, ocen będzie powoli przyrastać, i jeśli przy 50 i potem przy 100 ocenach nadal będzie tak dużo pozytywów to sprzedaż i tak będzie się wciąż poprawiać w weekendy i na promocjach.

jeśli przy 50+ ocenach nadal będzie 80-90% pozytywów to zjawisko jest ewidentne i spokojnie można liczyć na dobrą sprzedaż w długim terminie. Teraz faktycznie trudno stawiać pewne wnioski.
Cytat:
te komentarze w większości wystawione przez ludzi z Polski,

Co najmniej połowa tego zdecydowanie słabego marketingu Jujubee jaki widziałem była polsko-języczna. Na YT grę też reklamowały dwa kanały, jeden angielski, drugi polski. To polska telewizja (TVN, Polsat) zrobiła wywiad z prezesem Jujubee. Dla mnie oczywistą rzeczą będzie, że tu silne doważa populacja graczy Polaków (inna sprawa że powinno ją reklamować co najmniej parunastu yutuberów a nie dwóch...).
Cytat:
Juju wypuściło kolejnego "hita"

ta gra nie jest dużym produktem,to bardzo tanio zrobiony mod do Realpolitics (zrobiony w 3 miesiące w końcu). Ile może kosztować 3 miesiące pracy niedużego zespołu? Przecież tu bardzo prosto zrobić zysk z tego. Jeszcze przed premierą pisałem że na nią nie czekam tylko na Dark Moon i Realpolitics 2, dla których kupiłem akcje. Mi Covid generalnie powiewa, żeby tylko przyniósł zysk, żeby przez niego trafiło więcej osób na Dark Moona, i tyle, dla mnie będzie OK.

pozwolę sobie zauważyć że na wątku od razu można odróżnić bardziej doświadczonych inwestorów od amatorów, mylących mały tytuł Indie z tytułami AA i AAA.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 31 maja 2020 14:56

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
39
Wpisów: 1 266
Wysłane: 31 maja 2020 15:00:03 przy kursie: 7,92 zł
Rozumiem, że bardziej doświadczeni inwestorzy to ci, którzy liczą na dobową sprzedaż 600-1000 kopii na pozycjach typu 500-700 ? A z tymi literkami A A coś tam, to nie wiem o co chodzi, ale doczytam na google wieczorem.

Bergman
Bergman PREMIUM
8
Wpisów: 30
Wysłane: 31 maja 2020 15:42:24 przy kursie: 7,92 zł
Scarry napisał(a):
to bardzo tanio zrobiony mod do Realpolitics. Ile może kosztować 3 miesiące pracy niedużego zespołu? Przecież tu bardzo prosto zrobić zysk. Jeszcze przed premierą pisałem że czekam tylko na Dark Moon i Realpolitics 2. Mi Covid generalnie powiewa, żeby tylko przyniósł zysk, żeby przez niego trafiło więcej osób na Dark Moona, i dla mnie będzie OK.

pozwolę sobie zauważyć że na wątku od razu można odróżnić bardziej doświadczonych inwestorów od amatorów, mylących mały tytuł Indie z tytułami AA i AAA.

Nie rozumiem argumentacji usprawiedliwiającej działanie firmy tym, że zrobiła produkt poboczny i można im odpuścić bowiem sprzedaż takowego nie może być wysoka. "Więc czego w ogóle wy inwestory oczekujecie ?!"

Jeżeli Dark Moon oraz Realpolitiks 2 są produktami z wyższej półki to dlaczego tracili czas i nie robili wszystkiego co w ich mocy by te, jak rozumiem, "lepsze" gry wydać jak najprędzej ? Czy firmie nie powinno zależeć na tym by przejść na tę półkę wyżej ? Dlaczego babrać się w tym bajorku ? No przecież im szybciej wydadzą te swoje "lepsze" gry tym lepiej dla niich, prawda ? O co tutaj chodzi ? Jeżeli mam do wyboru lepiej płatną pracę od tej gorzej płatnej to dlaczego cały czas mam się kręcić wokół drugiej opcji ? Dlaczego Jujubee nadal to robi ?

Dla mnie to jest zupełnie niezrozumiałe działanie firmy, ale sądząc po ich CV mniemam, że jakość kolejnych produktów będzie podobna do tych jakie tworzyli dotychczas. Ja podejrzewam, że oni jako firma również doskonale o tym wiedzą i właśnie dlatego w dalszym ciągu robią to co robią.

Scarry
72
Wysłane: 31 maja 2020 17:20:36 przy kursie: 7,92 zł
@Bergman
Cytat:
Jeżeli Dark Moon oraz Realpolitiks 2 są produktami z wyższej półki to dlaczego tracili czas i nie robili wszystkiego co w ich mocy by te, jak rozumiem, "lepsze" gry wydać jak najprędzej ?

nie mam zielonego pojęcia, Juju musiało uznać że rzucenie paru osób i zrobienie szybko gry "na czasie" ma sens. Wygląda że ma mało. Ale sam produkt jest dobrej jakości, źle wcale o nich nie świadczy. Za to umiejętność sprzedaży póki co bardzo źle. Ja tu akcje kupiłem dużo dużo wcześniej, jak tylko usłyszałem o Dark Moon. I ten produkt mnie interesuje. No i RP2, które na zajawkach wygląda zdecydowanie lepiej niż RP1 i powinien się lepiej od RP1 sprzedawać.

Jeśli mnie pytasz to uważam że firma zamiast tracić czas na tą grę powinna dochować terminu Dark Moona. Sam fakt rozpraszania się uważam za zły. Gdybym to ja decydował to nie robiłbym takiej dodatkowej gry.

Dla mnie to niewiele zmienia, produkt niskobudżetowy, zwróci się tak czy siak, da im jakiejś pieniądze, choć pewnie nieduże. Jedyny pozytyw to możliwość dodatkowego rozpowszechnienia info o Dark Moon. Aha - o ile Kursk był zbugowany i niedopracowany to COVID taki nie jest, nawet mimo że to gra zrobiona na szybko, ja tu serio widzę progres.

edit: drugi pozytyw to że firma teraz lepiej przemyśli działania marketingowe Dark Moon-a.

a największy grzech to cena, zgadzam się z @pandorinium, cena powinna wynosić 29 zł i wg mnie odbiór gry byłby zdecydowanie lepszy.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 31 maja 2020 17:39

pani_monika
0
Wpisów: 97
Wysłane: 31 maja 2020 18:07:03 przy kursie: 7,92 zł
Według mnie fundamentalnie nie ma podstaw do kolejnych wzrostów. Spółka jest zdecydowanie przewartościowana i bronimy okolicy wsparcia w okolicy 7 złotych jak zleci niżej to już poleci skąd powstały ostatnie wzrosty, a wzrosty bardziej były spekulacyjne niż na podstawie fundamentów bo jakby nie było spółka dalej jest zadłużona, a cena za akcje jest dość wygórowana - gdyby nie to, że spółka stała się "modna".

resor
6
Wpisów: 262
Wysłane: 31 maja 2020 18:47:53 przy kursie: 7,92 zł
Scarry napisał(a):
@krewa

nie można od zera, ale można przerobić gotowy engine podstawiając do niego nowe assesty, i tak z aktualnej realpolitics 2 zrobić Covid-outbreak. Więc odpowiedź nie jest jednoznaczna: nie można jeśli piszesz od zera, można jeśli masz gotową większość uniwersalnych modułów rozgrywki.

Chłopaki piszą akurat dwie różne strategie czasu rzeczywistego - Dark Moon, bardziej taktyczny, SF, i Realpolitics 2, tu wiadomo, Grand Strategy ala Paradox tylko trochę prostsze. Mają gotowe moduły, grafika mapy też wydaje mi się zbliżona (odnoszę się do pokazanej zajawki Outbreak-a) do RP 2

W sumie genialny pomysł. Na histerii koronawirusowej mogą zrobić ogromną kasę (może nie brzmi to zbyt etycznie ale nic złego nie robią - symulator epidemii sam w sobie jest raczej jakąś formą edukacji o niej)

na mur beton mają zagwarantowany kolosalny darmowy PR i cały marketing.... nie tylko prasa branżowa ale także mainstream może o tym pisać.

.. tym razem timing JUJUBEE wydaje się trafiony 100%, lekcja z Kurskiem odrobiona....

czyli wyszło lepiej czy gorzej bo nie nadążam

trudno100
0
Wpisów: 67
Wysłane: 31 maja 2020 19:10:36 przy kursie: 7,92 zł
@resor

ja też nie nadążam, ale to pewnie dlatego, że jestem amatorem, a to wywód doświadczonego inwestora dla doświadczonych inwestorów.

Scarry
72
Wysłane: 31 maja 2020 19:16:59 przy kursie: 7,92 zł
resor napisał(a):

czyli wyszło lepiej czy gorzej bo nie nadążam

lepiej niż z namawianiem na przechodzenie na banki z CreepyJara. Popisowy numer kolegi.

Jestem bardzo rozczarowany sposobem sprzedaży tej gry - cena zdecydowanie przesadzona, spodziewałem się wyraźnie mniejszej i ledwo dwóch influencerów... kiedy można było 20, czy więcej. YT i twitch to potęga w komunikacji z graczami.....teraz może chwyci dzięki pozytywnemu odbiorowi gry, ale będzie to bardzo rozciągnięte w czasie. Bardzo źle przemyślany marketing do niezłego produktu.
Edytowany: 31 maja 2020 19:31

resor
6
Wpisów: 262
Wysłane: 31 maja 2020 19:42:19 przy kursie: 7,92 zł
akurat na crj po wyjściu z kanału w miarę jasne sa poziomy poniżej których lepiej sprzedać. poki co kurs nawet do nich sie nie zbliżył.
polecam tez wczytać sie na spokojnie moze z kilka razy co napisałem
Cytat:

coraz bardziej przekonuje sie do tezy ze gamedev zacznie korektę a rusza inne sektory jak np bankowy. poziom dyskusji sugeruje tez spore zaleszczenie

moim zdaniem na tym etapie pandemii wszyscy juz rzygają covidem, to moze byc istotna problemem aby jakas sprzedaż osiągnąć

Oxygen21
0
Wpisów: 84
Wysłane: 31 maja 2020 20:04:35 przy kursie: 7,92 zł
Sprzedaż gry jutro oceni rynek. Wg mnie -30% będzie łagodnym wymiarem kary.

krewa
krewa PREMIUM
128
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 116
Wysłane: 31 maja 2020 20:12:26 przy kursie: 7,92 zł
Najgorsza rzecz jaka jutro może się przydarzyć, to luka bessy - mamy wszak miesięczną konsolidację, która stanowi "solidny" fundament pod wyspę odwrotu.

Utnapisztim
10
Wpisów: 604
Wysłane: 31 maja 2020 20:59:48 przy kursie: 7,92 zł
Scarry napisał(a):

Jak zestawić to z tymi dyletanckimi przewidywaniami sprzedaży gierki majacej przed premierą 150 osób w globalnej społeczności steam to faktycznie coś w tym stwierdzeniu jest:
Scarry napisał(a):

Ja obstawiam takie ilości do końca 2020 (uwaga: bardzo subiektywne gdybanie ):
COVID - 100 000+ w tym roku

Za jakiś czas puszczą tę gierkę w bundlu po 0,99 za paczkę i jak steaspy pokaże te 100k szt. będzie radocha akcjonariatu.

I jeszcze ci zwrócę uwagę, że Dark Moon w pół roku zbudował ledwie dwukrotnie wyższą społeczność niż miał KURSK - piszę to żebyś sobie uświadomił co cię jeszcze czeka na tej daremnej perle polskiego gamedevu. 5 lat na giełdzie i ciągle nie nauczyli się budować społeczności wokół swych gier. Na pocieszenie dodam, że kolejna mocna spekulacyjna podbitka kursu na pewno znowu będzie przed premierą czy to DM czy RP2, więc da się tu jeszcze zarobić.
Edytowany: 31 maja 2020 21:10

Scarry
72
Wysłane: 31 maja 2020 21:15:03 przy kursie: 7,92 zł
Oxygen21 napisał(a):
Sprzedaż gry jutro oceni rynek. Wg mnie -30% będzie łagodnym wymiarem kary.

Zdecydowanie będzie to łagodny wymiar kary

Scarry
72
Wysłane: 1 czerwca 2020 10:44:45 przy kursie: 6,90 zł
cóż... rynek wydaje się z rana wyceniać problem z bardzo słabą premierą COVID-a na okolice -10%, co mnie zaskoczyło i pewnie wielu tutaj.

24 opinie, nadal praktycznie same pozytywy, 1 negatyw od idealisty rozważającego etykę i dającego negatywa za określenie "pasożyty" w trailerze bez uruchamiania gry .... Jak już pisałem to jest wielka szansa dla niej, po jej fatalnym marketingowo starcie, że zachowa wysokie pozytywne opinie i dzięki temu będzie się jednak sprzedawać.
Edytowany: 1 czerwca 2020 10:51

pani_monika
0
Wpisów: 97
Wysłane: 1 czerwca 2020 11:00:41 przy kursie: 6,90 zł
Pisałam wam, że spółka jest dość wysoko notowana i moim zdaniem będzie jeszcze nizej.

Maj był miesiącem spółek "graczowch" po prostu taki trend ,a nie tylko pod to co ma do zaoferowania ta spółka stąd tak wywindował cenę rynek i częściowo kapitał spekulacyjny.

Moderator:
usunięto treść niedotyczącą spółki, chociaż na dobrą sprawę cały post powinien wylądować w koszu z uwagi na brak merytorycznego uzasadnienia

Ciągle sytuacja finansowa w spółce nie jest tak kolorowa w stosunku ile kosztują akcje tej spółki.
Edytowany: 1 czerwca 2020 11:09

Rif
10
Wpisów: 837
Wysłane: 1 czerwca 2020 11:35:38 przy kursie: 6,90 zł
Scarry napisał(a):
cóż... rynek wydaje się z rana wyceniać problem z bardzo słabą premierą COVID-a na okolice -10%, co mnie zaskoczyło i pewnie wielu tutaj.

24 opinie, nadal praktycznie same pozytywy, 1 negatyw od idealisty rozważającego etykę i dającego negatywa za określenie "pasożyty" w trailerze bez uruchamiania gry .... Jak już pisałem to jest wielka szansa dla niej, po jej fatalnym marketingowo starcie, że zachowa wysokie pozytywne opinie i dzięki temu będzie się jednak sprzedawać.

Opinie pisane przez Polaków po angielsku. Na jednym z portali o grach wyśmiewają się, że pewnie rodziny, albo znajomi wrzucają. Ogólnie komentarze są takie, że ludzie mają dość koronki, a grę uznają skokiem na kasę. Na Steamie nie ma negatywnych, bo gracze ją zwyczajnie zlali. Fajny PR sobie zrobiło JJB.

rybeusz
1
Wpisów: 192
Wysłane: 1 czerwca 2020 11:45:22 przy kursie: 6,90 zł
Trochę szkoda, że nie wykorzystali swojej szansy, moment był dobry. Produkt wcale tak źle nie wygląda, jak niektórzy starają się tu przedstawić, a zainteresowanie tematem powinno grze mimo wszystko sprzyjać i podciągać sprzedaż za uszy.

Wydaje się, że rzeczywiście najlepszą opcją mogło być zaproponowanie graczom bardzo atrakcyjnej ceny i operowanie efektem skali, ale w tej chwili to już tylko gdybanie.

Drugi raz tej szansy mieć nie będą, a za 11 dni wchodzi konkurencyjna strategia (turowa), tu grę robił jeden człowiek, bez zaplecza technicznego i bez większego doświadczenia, 20% przeznaczone również na walkę z epidemią (więc ten atut PR'owy Jujubee się rozwodni), a w podstawowej wersji ma być tańsza od produktu Jujubee. Nie wiem, w jakiej cenie gra finalnie pojawi się na Steamie, ale w presskitach Marcus Failer początkowo zapowiadał, że myśli o poziomie 9,99 USD (vs 13,99 USD za Covid: the Outbreak)

Na trailerze dużo nie pokazują, ale dopuszczam myśl, ze skoro to solo indie developer, to gra może być mniej dopracowana, niż produkt Jujubee. Pytanie ile nadrobią ceną ... zapowiada się ciekawe porównanie i dobry materiał pod dyskusję dla akcjonariuszy..
Edytowany: 1 czerwca 2020 11:46

krewa
krewa PREMIUM
128
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 116
Wysłane: 1 czerwca 2020 12:07:26 przy kursie: 6,90 zł
Podzielam opinię @Rif'a o zmęczeniu tematem. Jeszcze w kwietniu to byłoby do przełknięcia, zapewne gro ludzi postanowiłoby skonfrontować swoje umiejętności w zarządzaniu kryzysową sytuacją i porównać je z benchmarkiem w postaci efektów działań rządów poszczególnych państw.

Musztarda po obiedzie
A stitch in time saves nine
Дорога ложка к обеду

Może z upływem czasu będzie nostalgiczny powrót do tematu, ale nie teraz
Edytowany: 1 czerwca 2020 12:08

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
20 21 22 23 24 25 26 27