pixelg
PEMUG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8

PEMUG [PMG]

AKTUALNY KURS: 0,77 zł (+0,00%) 11-04-2019 15:00
andypaton
0
Wpisów: 270
Wysłane: 5 września 2010 01:20:46 przy kursie: 1,83 zł
Zagladnalem tutaj tak z sentymentu. Pemug jako gieldowa spolka praktycznie zdechl. WD jestem bardzo ciekawy Twojej opinii na temat ostatniego raportu i wogole sytuacji spolki, ktora zostala juz praktycznie przejeta. Co teraz stanie sie z Pemugiem? Obroty zamarly. Czasem jakas pakietowka wyskoczy. Interesujacy przyklad dla inwestorow na GPW.Think

WatchDog
WatchDog PREMIUM
1
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 564
Wysłane: 5 września 2010 21:32:55 przy kursie: 1,83 zł
Grupa jest rozmontowywana, część aktywów będzie sprzedana ze stratą, która już jest wykazana i uszczupliła kapitały własne o 10,6 mln zł. Moim zdaniem analiza, nawet jeśli byłaby możliwa (niedostatek danych np. o wycenach tychże aktywów), to nie da wniosków dających się zastosować w inwestowaniu.
Jeśli chcesz to przeczytam starannie cały pakiet informacyjny i napiszę krótkie podsumowanie.

del-20120227
0
Wpisów: 111
Wysłane: 6 września 2010 12:52:40 przy kursie: 1,83 zł
andypaton napisał(a):
Zagladnalem tutaj tak z sentymentu. Pemug jako gieldowa spolka praktycznie zdechl. WD jestem bardzo ciekawy Twojej opinii na temat ostatniego raportu i wogole sytuacji spolki, ktora zostala juz praktycznie przejeta. Co teraz stanie sie z Pemugiem? Obroty zamarly. Czasem jakas pakietowka wyskoczy. Interesujacy przyklad dla inwestorow na GPW.Think

w pakietówkach główny akcjonariusz odkupuje... dzięki temu kurs nie spada...za jakiś czas fixy lub wycofanie...

Yapa
0
Wpisów: 2
Wysłane: 15 grudnia 2010 21:25:03 przy kursie: 1,22 zł
najpierw ostatni istotny komunikat:

PEMUG SA zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży zorganizowanej części Pemug SA

30.11. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 50/2010
Działając na podstawie art. 56 ust. 1 pkt 1) ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych Zarząd Przedsiębiorstwa Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych "PEMUG" S.A. z siedzibą w Katowicach informuje o zawarciu w dniu 30 listopada 2010 r. z podmiotem powiązanym z Emitentem, tj. FAMUR S.A. z siedzibą w Katowicach, umowy przedwstępnej sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa PEMUG S.A.

Zgodnie z wymienioną umową Strony zobowiązały się do zawarcia, w terminie do 15 stycznia 2011 r., ostatecznej umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa PEMUG S.A. związanej z dotychczasową działalnością operacyjną spółki, w szczególności w zakresie działalności projektowej, budowlano-montażowej i konstrukcyjnej. Wraz ze składnikami majątkowymi do FAMUR S.A. przejdą pracownicy związani z przejmowaną działalnością. Planowana cena sprzedaży, na dzień zawarcia umowy przedwstępnej, wynosi 7.600.000,00 zł. Jej ostateczna wysokość zostanie skorygowana stosownie do ewentualnej zmiany stanu i wartości składników majątku wchodzących w zakres zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w oparciu o wartości ustalone na dzień zawarcia umowy przyrzeczonej.

Na przeprowadzenie transakcji Zarząd Emitenta uzyskał zgodę Walnego Zgromadzenia, wyrażoną w uchwale nr 14 z dnia 28 maja 2010 r.
W związku ze zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, Emitent po sfinalizowaniu transakcji, będzie koncentrował się na szeroko rozumianej działalności finansowej i inwestycyjnej.

Yapa
0
Wpisów: 2
Wysłane: 15 grudnia 2010 21:32:51 przy kursie: 1,22 zł
Witam wszystkich, którzy moga jeszcze zaglądać na ten wątek.

Kilka lat temu zakupiłem PMG jako długoterminową inwestycję. Zajrzałem dziś na ostatnie notowania, potem komunikaty i zdałem sobie sprawę (o naiwny!), ze czas wyjścia przez drobnych dawno już minął.

Obecną sytuację rozumiem w ten sposób: TDJ kupił właścicielski pakiet PMG i właśnie wkłada cały majątek PMG (w postaci ZCP)do swojej perły FMF pozostawiając w PMG tylko środki pieniężne (mam nadzieję). Za tę część przedsiębiorstwa generującą przychody na poziomie (jak piszecie) +/- 80 mln FMF zapłaci 7,6 mln.

PMG będzie funkcjonował zatem jako wehikuł do inwestowania pozostałych środków (z pamięci ok. 20 mln) prawdopodobnie w akcje i udziały spółek z grupy FMF i TDJ lub TDJ zdecyduje się włozyć w miejsce PMG inną spółkę (?).

Kurs jest od kilku już dobrych chwil zbijany na b. niskich obrotach zleceniami po kilkaset akcji i nie widać końca tym dzialaniom. Zakładam, że FMF będzie dążył do squeeze out po minimalnej cenie.

Czy wobec powyższego mamy jakieś szanse przeciwdziałania FMF? To co mi przychodzi do głowy:

a/ zaskarżenie uchwały o podpisaniu umowy przedwstępnej przy takiej cenie zbycia ZPC - tu chyba tylko możliwe zgłoszenie o niegospodarności zarządu.

b/ działania w celu nacisku na PMG (grupa akcjonariuszy, SII, inne?) w celu zmiany warunków sprzedaży ZCP.

c/ próba powtórzenia październikowych działań dwóch akcjonariuszy, którzy zmusili PMG do wykupienia akcji po cenie z wezwania.

Czy macie jakieś przemyślenia, porady? Czy da się dogonić godziwe ceny na tym walorze, czy trzeba sprzedawać póki PMG jeszcze jest na giełdzie?

WatchDog, andypaton, inni - co myślicie?

pozdrowienia

WatchDog
WatchDog PREMIUM
1
Wysłane: 15 grudnia 2010 21:36:43 przy kursie: 1,22 zł
Ja jestem od wycen tradycyjnych, równo pracujących biznesów. Klimaty funduszowe zupełnie mi nie leżą, nie umiem dostrzec w nich wartości. Lepiej się też sprawdzam w wyczuwaniu zagrożeń niż szans - taka psia natura. Na temat Pemuga nic więcej nie wyszczekam niż to co jest na wątku.

bobik1986
0
Wpisów: 3
Wysłane: 14 grudnia 2011 22:06:16
A wskaźnik Altmana wysoko, szkoda, że można go takim szacher macher obejść.

andypaton
0
Wysłane: 18 grudnia 2011 00:24:03 przy kursie: 0,98 zł
Bobik faktycznie wskaźnik Altmana AAA. Watchdog-u co tu jest grane?Think

WatchDog
WatchDog PREMIUM
1
Wysłane: 18 grudnia 2011 00:36:05 przy kursie: 0,98 zł
A zaglądacie w ogóle do sprawozdań?
Wg kwartalnego za Q3 2011, podmiot pod nazwą PEMUG SA ma:
28 mln zł kapitałów własnych
27 mln zł gotówki
16 mln zł zobowiązań
nie prowadzi działalności kontynuowanej, zaś z zaniechanej wykazał:
12 mln zł przychodów
2,4 mln zł marży handlowej
2,8 mln zł zysku operacyjnego
3,1 mln zł zysku brutto
2,6 mln zł zysku netto

Tyle od strony matematyki finansowej.
Co do dynamiki wewnętrznej nie wypowiem się, bo od dawna nie śledziłem co się dzieje w spółce.
Podstawowe pytanie to czy będzie prowadzona jeszcze jakaś działalność.

andypaton
0
Wysłane: 18 grudnia 2011 01:32:44 przy kursie: 0,98 zł
WD ja myślałem, że Pemug już zdechł. Wogóle nie w głowie było mi zaglądanie do jego sprawozdań. Bobik tak wyjechał z tematem. W sumie wielki szacun, że jesteś o tej porze (24/24?) salute Na pogotowiu byłbyś gwiazdą king Serdecznie pozdrawiam wave PS. Coś mi się wydaje, że Ameryka Europę załatwiła Silenced

WatchDog
WatchDog PREMIUM
1
Wysłane: 18 grudnia 2011 16:59:39 przy kursie: 0,98 zł
Czasem tylko w nocy da się spokojnie popracować.
Rynek wycenia akcje z niedużym dyskontem, premii nie ma bo nie będzie już chyba działalności.
Może warto badać co się dzieje w środku, nie wiem, akurat ta branża to nie moja bajka.
Tyle jest innych spółek... ale rozumiem że pierwsza miłość nie rdzewieje salute

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 243
Wysłane: 19 grudnia 2011 15:58:53 przy kursie: 1,01 zł
Yapa napisał(a):
Witam wszystkich, którzy moga jeszcze zaglądać na ten wątek.

Kilka lat temu zakupiłem PMG jako długoterminową inwestycję. Zajrzałem dziś na ostatnie notowania, potem komunikaty i zdałem sobie sprawę (o naiwny!), ze czas wyjścia przez drobnych dawno już minął.

Obecną sytuację rozumiem w ten sposób: TDJ kupił właścicielski pakiet PMG i właśnie wkłada cały majątek PMG (w postaci ZCP)do swojej perły FMF pozostawiając w PMG tylko środki pieniężne (mam nadzieję). Za tę część przedsiębiorstwa generującą przychody na poziomie (jak piszecie) +/- 80 mln FMF zapłaci 7,6 mln.

PMG będzie funkcjonował zatem jako wehikuł do inwestowania pozostałych środków (z pamięci ok. 20 mln) prawdopodobnie w akcje i udziały spółek z grupy FMF i TDJ lub TDJ zdecyduje się włozyć w miejsce PMG inną spółkę (?).

Kurs jest od kilku już dobrych chwil zbijany na b. niskich obrotach zleceniami po kilkaset akcji i nie widać końca tym dzialaniom. Zakładam, że FMF będzie dążył do squeeze out po minimalnej cenie.

Czy wobec powyższego mamy jakieś szanse przeciwdziałania FMF? To co mi przychodzi do głowy:

a/ zaskarżenie uchwały o podpisaniu umowy przedwstępnej przy takiej cenie zbycia ZPC - tu chyba tylko możliwe zgłoszenie o niegospodarności zarządu.

b/ działania w celu nacisku na PMG (grupa akcjonariuszy, SII, inne?) w celu zmiany warunków sprzedaży ZCP.

c/ próba powtórzenia październikowych działań dwóch akcjonariuszy, którzy zmusili PMG do wykupienia akcji po cenie z wezwania.

Czy macie jakieś przemyślenia, porady? Czy da się dogonić godziwe ceny na tym walorze, czy trzeba sprzedawać póki PMG jeszcze jest na giełdzie?

WatchDog, andypaton, inni - co myślicie?

pozdrowienia

Cześć,

Uważam, że "gonienie" jakiejkolwiek wyceny nie ma w takiej sytuacji uzasadnienia. Jeśli spółka istotnie się zmienia, to i jej wyceny powinny się zmienić. A zmienią się, jak już będzie wiadomo, co, kto i za co w środku siedzi.

Szanse na przeciwdziałanie widzę nikłe. Jako drobny nie masz wystarczających informacji i prawdopodobnie kapitału, aby walczyć.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
1
Wysłane: 19 grudnia 2011 15:59:19 przy kursie: 1,01 zł
Dodam tylko że kalendarz płata figle - to było rok temu - tak tak, 2011 zleciał jak z bicza strzelił.

bmdomino
0
Wpisów: 59
Wysłane: 10 lutego 2017 20:09:17 przy kursie: 0,69 zł
Dostali kontrakt jako kooperant na nowy szyb od Taurona. Długa zima na tej spółce była. Może wreszcie puszczą lody...

sasky
sasky PREMIUM
1
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 541
Wysłane: 18 stycznia 2019 16:23:04
Pemug złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego ws. zezwolenia na zniesienie dematerializacji akcji. To drugi (po uchwale WZA) formalny krok zmierzający do wycofania spółki z GPW.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8