VISION - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

VISION [VIV]

AKTUALNY KURS: 0,03 zł (+35,00%) 23-09-2019 15:00
Exar
Wpisów: 294
Wysłane: 3 stycznia 2011 16:06:44 przy kursie: 0,11 zł
maxboast napisał(a):

i jak widać po obrocie niektórym mocno na wyobraźnie ten fakt zadziałał...

taa, a fundamenty wyglądają na razie tak:
- kapitalizacji nie ma do przejścia
- poza trailerem nie wyciekło nawet pół klatki z platige
- reżysera nikt nie widział jak dotąd

walne upoważniło do przejścia na główny, ale póki co to równie dobrze mogło upoważnić prezesa do występu w bikini w tańcu z gwiazdami - slogany

Edytowany: 3 stycznia 2011 16:08

Gim
Gim PREMIUM
Wpisów: 262
Wysłane: 13 stycznia 2011 23:02:05 przy kursie: 0,09 zł
Tak, żeby nie było wątpliwości co do dofinansowania.

RAPORT bieżący numer 25/2010

Cytat:
Zarząd Virtual Vision SA informuje, iż w dniu 17 czerwca 2010 r. Spółka powzięła informację o decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) o przyznaniu przez PISF finansowania w wysokości 2.000.000 zł produkcji pełnometrażowego animowanego, stereoskopowego filmu w technologii 3D pt.: BUG MULDOON (MayDay) o całkowitym budżecie 21.191.817 złotych.
Produkcja została zakwalifikowana przez PISF jako film o znaczącym potencjale frekwencyjnym.

Priorytet IV. Filmy o znaczącym potencjale frekwencyjnym
Cytat:
3. Kwoty i warunki dofinansowania:

PISF udziela dofinansowania w formie pożyczki lub poręczenia.

Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie udzielania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansowania przedsięwzięć z zakresu kinematografii

Cytat:
Udzielanie dofinansowania przedsięwzięcia w formie pożyczki
§ 19. Pożyczka udzielana jest na okres nieprzekraczajàcy 5 lat i jest nieoprocentowana.

maxboast
Wpisów: 223
Wysłane: 14 stycznia 2011 19:21:18 przy kursie: 0,09 zł
link

Jak widać w raporcie miesięcznym pierwsze spotkanie reżysera z zespołem realizacyjnym już za nami. Ciekawostką są planowane na luty spotkania przedstawicieli Spółki i PLATIGE IMAGE z inwestorami oraz prasą. A ostatnie zdanie o przejęciu i strategii (ewentualnych) operacji finansowych jak dla mnie brzmi co najmniej zagadkowo Anxious
Edytowany: 14 stycznia 2011 22:12

michalmarchewka
Wpisów: 372
Wysłane: 14 stycznia 2011 22:34:56 przy kursie: 0,09 zł
a co powiecie na temat "negocjacji warunków kontynuowania prac dotyczących realizacji filmu"?
Czemu nie napisali "negocjacji następnych prac (zleceń) dotyczących realizacji filmu"???, tylko KONTYNUACJI...??? Ktoś nie chciał już w tym uczestniczyć??? Platige?

grubinnio
Wpisów: 45
Wysłane: 17 stycznia 2011 14:56:07 przy kursie: 0,11 zł
Patrząc na zachowanie kursu w ostatnim czasie i do tego na informację płynące ze spółki to mam wrażenie ze ten film do wiosny 2012 nie powstanie. Patrząc na to jak sprzedają się filmy dla dzieci w formacie 3D i ceny biletów na takie filmy to zastanawiam się nad czym oni tak długo pracują i czy coś mają czy tylko suchy scenariusz z którego nic tak naprawdę nie wynika. Wysyłałem jako akcjonariusz kilka zapytań do spółki i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi.... Technicznie wykres trzyma się na 10 gr ale według mnie 7-8 gr. zostanie w niedługim czasie przetestowane.

nemooo
Wpisów: 325
Wysłane: 17 stycznia 2011 15:28:53 przy kursie: 0,11 zł
Moze w koncu cos sie zacznie dziac na tej spolce. W ciagu godziny poszly ladne pakiety. Czy podano jakies info ktore mogloby wskazywac kurs na polnoc?

No i mamy przelamanie oporu na 0.10.:)
Edytowany: 17 stycznia 2011 15:29

maxboast
Wpisów: 223
Wysłane: 17 stycznia 2011 16:49:47 przy kursie: 0,11 zł
Jedna transakcja kupna za 100 000 zł to za mało by mówić o przełamaniu, tym bardziej że szeroki rynek się nie "podłączył". Informacji żadnej się nie doszukałem i odbierałbym to raczej jako chęć posiadania "swojego" pakietu VV przez kogoś z większym portfelem. A film zaczynają tworzyć praktycznie dopiero od początku tego roku a więc skąd teoria, że długo już nad nim pracują (Grubinio?). Wcześniej wszystko rozbijało się o podpisywanie umów na dystrybucję, realizację itp. a teraz dopiero dokonuje się właściwa faza tworzenia. Spokojnie Panowie, prawdziwa emocje tu się dopiero zaczną (moim zdaniem - patrząc na to jak krok po kroku spółka wdraża projekt na skalę globalną w życie). A poziom 9,8 czy 7 gr rozpatrywałbym raczej jako doskonałą okazję do kupna a nie obawy :) Myślę, że pod koniec roku rozmowa na tym forum będzie przebiegała przy zupełnie innych poziomach cenowych, choć oczywiście grając akcjami ZAWSZE trzeba brać pod uwagę negatywny scenariusz - którym w wypadku naszej spółki musiałby być kryzys co najmniej taki jak na początku 2009 roku...

andy_dufresne
Wpisów: 750
Wysłane: 17 stycznia 2011 17:03:13 przy kursie: 0,11 zł
Katalizatorem wzrostów pewnie będzie przelew środków z PISF w ramach przyznanej dotacji (spodziewany jeszcze w styczniu). A swoją drogą to czasami mam wrażenie, że forumowicze oczekują od spółki bardziej troski o kurs akcji, niż prowadzenia zasadniczej działalności ;) Choć swoją drogą PR w VV nie istnieje, swego czasu postulowałem wywiad na łamach SW, lecz chyba nie było współpracy ze strony spółki.

grubinnio
Wpisów: 45
Wysłane: 28 stycznia 2011 08:57:46 przy kursie: 0,10 zł
Oni nie wiedzą co to jest PR. Chcą przejść na rynek główny a komunikacja ze spółką jest na poziomie jednoosobowej działalności gospodarczej tworzącej film reksio Angel . Tutaj trzeba zakopać akcje głęboko do końca roku. wcześniej Nemoo pisał o przełamaniu oporu na 10 gr. i gdzie jesteśmy nadal ? tutaj do momentu pojawienia się konkretów, daty, reklamy itp będzie dreptać w miejscu 9-10 gr.

Exar
Wysłane: 28 stycznia 2011 21:48:06 przy kursie: 0,10 zł
andy_dufresne napisał(a):
mam wrażenie, że forumowicze oczekują od spółki bardziej troski o kurs akcji, niż prowadzenia zasadniczej działalności ;)

Tu nawet nie o PR chodzi. Tej działalności nie widać zupełnie, jakichkolwiek oznak. Bez śladu core biznesu czyli robienia BM w tym momencie /nie mówiąc już o tych wirtualnych aktorach/.
Udział Platige niby jest, ale wygląda jakby nic się nie działo.
Pozorowane(?) ruchy nt. przejścia na główny, dofinansowanie z PISF prawdopodobnie wygaśnie bo ileż oni będą czekać na jakieś konkrety, dodatkowo pożyczki w tle, reżyser niby był,a nie wiadomo co z nim. Ogólnie straszna kiszonka, wydmucha i zamrożona kasą, którą można było ładnie poobracać na innych spółkach.

Exar
Wysłane: 5 lutego 2011 20:21:52 przy kursie: 0,10 zł
Od Vision bezpośrednio nie ma raczej co oczekiwać w tej chwili jakiegokolwiek sensownego info. Ale jeśli Platige pracuje nad filmem to będzie ok, jak nie - to nie :)
Na telefon raczej nie udzielą informacji, że nad czymś pracują lub nie, ale trzeba chyba spróbować w te stronę bezpośrednio.
W każdym razie oferty pracy na ich stronie nie wskazują, żeby potrzebowali dodatkowych rąk do roboty przy istotnym zleceniu.

daniel23651
Wpisów: 250
Wysłane: 7 lutego 2011 09:12:39 przy kursie: 0,11 zł
Jeżeli PISF wieżyPray w powodzenie VISION dobrze to rokuje na przyszłość od tak nie dali by 2mln zł bez uprzedniego sprawdzenia tego przedsięwzięcia, zresztą widać po wolumenie jak 10 gr. zostało połknięte.

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 7 lutego 2011 09:31:33 przy kursie: 0,11 zł
widać że wiele osób nie śledzi inf, bo początek był dość niemrawyAngel .
Z tego komunikatu płynie jeszcze jedna istotna informacja, mianowicie o udziałach vision z produkcji tego filmu, bo ciężko było się tego doliczyć po tych wszystkich komunikatach

daniel23651
Wpisów: 250
Wysłane: 10 lutego 2011 08:58:31 przy kursie: 0,10 zł
Mimo pozytywnych inf dotyczących spółki kurs stoi w miejscu, czy to jest brak wiary obecnych akcjonariuszy i tych przyszłych? Nie sadze to „wina” czarnych mocyblackeye , które wykorzystując info o umowie z PISF zbierają wszystko co leży po 10 gr. było tego grubo ponad 2 mln i wywalają taką samą ilość po 11 gr. zadawalając się 10% zyskiem. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będą kolejne pozytywne informacje płynące z spółki a kurs pozostanie w miejscu powodem tego będzie jak zwykle zabawa spekuły która szybko zbierze z prawej strony i o 1, 2 gr wyżej puści w rynek.
Strach się brać za tą spółkę aby nie zostać < Sam się cenzuruje >Whistle

Exar
Wysłane: 14 lutego 2011 14:19:22 przy kursie: 0,11 zł
Słabo, 0 doświadczenia przy animacjach, za to multum badziewnych seriali, przynajmniej ca$hu nie trzeba mu płacić wiele. Jak dla mnie to Chau jest figurantem pod kątem rynków zachodnich / from the director of 'Zebra z klasą' / a realnie na film nie będzie miał wielkiego(jakiegokolwiek?) wpływu.

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 14 lutego 2011 14:51:08 przy kursie: 0,11 zł
Z tymi reżyserami to jest małe zamieszanie. Oprócz Friderika Du Chau i Krzysztofa Lange pojawia się jeszcze Michael Hegner(Renifer Niko). Nie jestem tego pewien, ale głownym jest Du Chau a Lange i Hegner odpowiadają za reżyserię artystyczną

Gim
Gim PREMIUM
Wpisów: 262
Wysłane: 16 lutego 2011 20:34:11 przy kursie: 0,10 zł
Czy możliwe jest wyliczenie wskaźników dla spółki?

Czy raczej mija się to z celem? Ostatnio przeglądałem raport za IV kwartałi zastanawia mnie co to za pozycja pod tajemniczą nazwą Inwestycje długoterminowe w wysokości prawie 12 mln zł.

investkid
investkid PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 463
Wysłane: 21 września 2011 12:45:01 przy kursie: 0,07 zł

to chyba ewenement w skali globu - spolka wyceniana na 17 mln zl a wciaz ma ogromne straty i zadnych, powtarzam zadnych dochodow :(

zbieranie kasy z dotacji roznych instytucji to nic, jesli spolka nie bedzie dobrze komunikowac sie z rynkiem.

gadki typu produkcja trwa srednio 4 lata - niech sobie gdzies wsadza. Przeciez o tym , jako profesjonalisci powinni wiedziec zaczynajac ten projekt a nie po trzech latach dopiero.

Wypada powiedziec, ze taki balonik jeszcze dlugo moze chulac dopoki sa naiwni :(

prosimy o jakas analize tej spolki - chyba ze nie ma czego analizowac :(

pozdro
IK

cad_man
Wpisów: 1 159
Wysłane: 25 września 2011 21:50:45 przy kursie: 0,05 zł
no cóż tutaj napisać? Że spółka to wydmuszka? Produkcja filmu może się zakończyć w 2014 r... w chwili obecnej są problemy nawet ze scenariuszem i nawet nie zaczęli prac graficznych nad filmem. Więcej tutaj:
www.pb.pl/2494354,72809,bagins...

Jedyna dobra informacja to szacunkowe przychody jakie przyniesie film to 120 mln zł (kiedyś to było tutaj na forum szacowane) - oczywiście jeśli film powstanie.

Natomiast ciekawy jestem jak Platige Images planuje pozyskać kasę? Może oferta prywatna - artykuł na to nakierowywuje. Gdyby tak Platige wykupiło prawa do filmu od Vision to byłoby coś co przygwoździ akcje VIV do 0,01 zł i przyciągnie kapitał do Platige (private placement i NC? - być może warto...)
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

Policaj
Wpisów: 46
Wysłane: 26 września 2011 10:56:54 przy kursie: 0,07 zł
investkid napisał(a):

to chyba ewenement w skali globu - spolka wyceniana na 17 mln zl a wciaz ma ogromne straty i zadnych, powtarzam zadnych dochodow :(

Najpierw poczytaj i sprawdź, a później pisz bo zachowujesz się jak investkid.

"W 2010 r. spółka wypracowała 29,4 mln zł przychodów i 2,4 mln zł zysku."

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7