pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gim

Gim

Ostatnie 10 wpisów
Zapomniałeś dodać, że to przez rekomendacje BOŚ p. Rodaka binky

Nie widzę sensu w tym skupie akcji. Wiele spółek obserwowałem i takie zabiegi zazwyczaj nie powodują wzrostu kursu akcji, tym bardziej trudniej mi zrozumieć to w kontekscie wypowiedzi prezesa, który tłumaczył, że sprzedał udziały aby poprawić FF.
Wg. mnie większa dywidenda w tym przypadku byłaby jak najbardziej wskazana i urealnilaby adekwatną wycenę po odcięciu.

Nie znam agencji, ale rekomendacje mają dobre. Prognozują, że rynek rękawiczek medycznych w 2020r osiągnął szczyt na poziomie ok 11,6 mld USD i utrzyma go do 2027r.

www.fortunebusinessinsights.co...
Update raportu: Styczeń 2021r.

Stare, ale jare... :)

artykuł SW o rekomendacjach BM

Kontenery z Chin dalej drożeją, coraz głośniej się mówi o opłacalności transportu z tamtych rejonów.

Dochodzą do mnie słuchy, że nasila się problem kontenerów w Chinach. Podobno nie wracają w takich ilościach w jakich zostały wysłane. Powód: pandemia oraz brak opłacalności transportu pustych kontenerów z Europy.d'oh!

U nas od poniedziałku powroty do biura. Problem jest dalej, tak jak pisałem wcześniej, nie ma co zrobić z dzieciakami.
Btw. Te zwolnienia na dzieci uświadamiają niektórych pracodawców, dotyczy to również urzędników, że w organizacji był nadmiar pracowników.

A taka informacja?

Cytat:
Becker has called many of the tests "crappy." His association represents 125 state, county and municipal public health labs in the United States. Those labs, along with private labs, would be responsible for running the tests.
But Becker initially said his labs wouldn't use the tests that are on the market because he's concerned about inaccurate results that might mean people mistakenly believe they're immune to coronavirus and can return to work or stop social distancing.

edition.cnn.com/2020/04/14/hea...

Ciekawe ile covidowców tak faktycznie nie chorowało?

Z mojego podwórka, miedzynarodowa grupa w wyrobach medycznych (niezwiązanych z wirusem) ponad 500+, przychody roczne 100mln EUR. Wszyscy od góry na dół przechodzą na 4/5 etatu. Wszystkie premie anulowane.

Służba zdrowia obecnie nie pracuje normalnie, chodzi o planowane zabiegi i zabiegi w prywatnych klinikach.

Pogoda raczej nic nie da, zobacz na Australie... zimno nie mają

To chyba korekta wczorajszych danych ~4800

Zobaczcie na USA, stan na 18:51, +13 900 nowych przypadków

www.worldometers.info/coronavi...

@BearHand zlituj się z tym szmatławcem, nie linkuj takich portali.

Myślę, że to będzie odpowiedź na trend.

"Daily New Cases"

www.worldometers.info/coronavi...

Jak będą już znane skutki kryzysu gospodarczego, to baza klientów może się znacznie uszczuplić, bo ludzie będą ciąć wydatki z powodu braku pracy.

Gastronomia ostro dostaję po dupie...

m.facebook.com/story.php?story...

Cytat:
Obecnie walczymy aby utrzymać ponad 20 – osobowy zespół i opłacić rachunki, czekając do wiosny.

Proponują ratować się voucherami na przyszłe zakupy.

Ciekawe czy zrobili analizę czystości patentowej binky

W Q1 planuje się wyroby na na Q3 i Q4. Więc widać jak to ciężko zaplanować.

Niestety nie mogę edytować. Mogą to być indywidualne przypadki. Branże miała problem w lutym, gdy Chiny nie pracowały i teraz gdy już sobie jakoś poradzili z nowymi dostawcami, ale popytu brak.

...obuwnicza

To dam jeszcze, że w związku z całą sytuacją to niektóre branże anulują większość nieprzedpłaconych zamówień z Chin. Chińczycy wypisują po parę maili, proponują że dorzucą nawet maceczki w gratisie.
Więc pewnie nie będzie takiego odbicia w Chinach jak większość mówiła.

Chyba idzie kulminacja. Właśnie dostałem info, że jeden z akademików w Łodzi jest przerabiany na szpital, dodam że jeszcze wczoraj byli tam studenci. Znajomi lekarze mają od poniedziałku nie przychodzić do pracy - przychodni lekarskich i być w pełni gotowości. Dobre źródła m.in. z łódzkiego centrum zarządzania kryzysowego, to następne kroki to zamknięcie MPK i miasta.
Z ich analiz wynika, że na 2 tyg. się nie skończy.
Moja firma jeszcze pracuje, ale całe biuro ma obowiązkową pracę zdalną. Myślę, że długo to nie potrwa... spadek zamówień prawie do zera...

[youtube] m.youtube.com/watch?feature=yo... [/youtube]

Tutaj matematyczne wytłumaczenie po co wprowadzono kwarantanne.

Pytanie zasadnicze co bardziej jest do przyjęcia: pogodzić się z wirusem czy jednak ograniczać, kosztem gospodarki.

Znajomy we Wloszech opowiada naprawde rzeczy jake w filmach widzieliśmy. Brak jedzenia, mleka, bójki o paczkę makaronu. Najgorzej z rzeczami importowanymi.

Paczka do Włoch z Polski z lekami to koszt 500zł, wszędzie drożyzna.

Wlochy już całe zamknięte...

Btw. Nie wiem jak liczony będzie podatek od środków na OFE, ale coś czuje, że będzie przesunięty termin grabieży :)

Nie chcę tego wypowiadać na głos, ale takie zagrywki mogą zmusić Rosję i inne kraje do odwetu.

Update z działu logistyki: Wszystkie fabryki już pracują, niektóre na pół gwizdka. Opóźnienie w dostawach wyrobów gotowych ok. 1 miesiąc. Pierwsze transporty popłyneły dopiero w tym tyg. Nasz chińczyk na miejscu mówił, ze jeszcze czegoś takiego nie widział. Godziny policyjne w Pekinie, pusto, nieoficjalne dane to ok. milion zarażonych. Podobno najbardziej wirus uderzył w pacjentów onkologicznych, którzy nie są za bardzo liczeni.

Ale produkcja już zaskoczyła, jak to sie rozwinie nie wiadomo.

Branża faramcetyczna ostrzega, że może zabraknąć leków np. Euthyrox, leki przeciw gorączkowe również mogą zdrożeć.

Idzie potężna inflacja?

Z pozytywów to może bedzie mniej chorób np. grypy, bo ludzie zaczną dbać o higienę. Wczoraj puste półki z mydłem w Rossmanie.
Branża tekstylna przestawia produkcję i szyje maseczki na potęgę.

Jak tam u Was nastroje? Ja dzisiaj zredukowalem połowę portfela akcji, zostały tylko zakupione lata temu i PZU z piątku wraz z obligacjami na IKZE. Za bardzo mnie zabolal zeszły tydzień, ok. 20% w plecy -wyparował cały zeszloroczny zysk.

Banki centralne kupują akcje? Myślałem, ze skupują tylko obligacje rządowe.

I co jak się czuje? Pewnie już zdrowieje. Przecież nie mogą robić każdemu testów kto jest chory, muszą być jakieś kryteria.

Trochę kusi spekulacyjnie wejść w długą pozycję na kontraktach :) tylko żeby lizanie ran nie skończyło się zakażeniem binky

Kiss the bomb, a może gościu z gorączką będzie biegał i lizał niewiernych :)

Połowa naszej produkcji gotowych wyrobów jest w Chinach, generalnie realizacja zamówień to 2-3 miesiące. Logistyka narazie czeka ile osób wróci do pracy i kiedy ruszy produkcja. Generalnie podobno są potężne kary, łącznie z więzieniem za zatrudnianie chorego pracownika. Poza tym jest dwutygodniowa kwarantana dla pracownika wracającego z chorobowego, również pod groźbą sankcji. Nie jestem z logistyki, ale generalnie widzę, że Zarząd mocno główkuje.
Temat do obserwacji...

Potwierdzam. Dostajemy informacje od Chińczyków, że zamówienia mogą być opóźnione.

Pakiety idą spore, więc albo ktoś zdecydował o zamknięciu pozycji bo się przelało albo zna treść ugody z FB.

Może wkrótce się coś wyjaśni...

Cytat:
Brand24 osiągnie 15.7M PLN rocznych przychodów (33% wzrostu r/r). Pomimo apogeum odejść przypadające na Q4, nasze portfolio skurczyło się tylko o 8%. Produkt się broni. Otrzymaliśmy też draft ugody proponowanej przez FB, istotny krok w dobrą stronę.

twitter.com/sadek/status/12175...

A ja zauważyłem wysyp blogów, vblogów, stron guru inwestowania i oczywiście wywiadów jak to się dorobili... oczywiście wszyscy pomiją fakt ostatniego kryzysu, najczęściej z niewiedzy bo wkroczyli na rynki finansowe w 2009+ r. A ja dobrze pamiętam jak mi z portfela wyparowało połowa kasy w dwa tygodnie :) wig20 w jedną sesję paręnaście producent w dół, a w następnej kolejne procenty w dół. Tak więc mam naprawdę mieszane uczucia jak koledzy w pracy opowiadają przy obiadku jaka ta giełda jest super, CDR rośnie, że reity są ekstra, krypto się spóźniłem czekam na korektę, a najlepsze co ostatnio słyszałem, to że nie kupuję spółki, bo spółka jest gówniana, ponieważ akcje kosztują 2zł.

Tak więc mam tak jak mówiłem mam mieszane uczucia...

Bardzo proszę o aktualizację wyników spółki oraz o krótka analizę.

Kpisz czy mówisz poważnie? Zachęcam do lektury raportu za Q4 (od 13 do 15 strony).

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Podsumowując do największych osiągnięć Emitenta w okresie sprawozdawczym należało
wdrożenie nowej strategii rozwoju. Istotnym niepowodzeniem tego okresu jest natomiast
przedłużający się proces wnoszenia do EURODENTAL S.A. wszystkich zorganizowanych
części przedsiębiorstwa EURODENTAL spowodowany zawiłością transakcji, której
przyświecał nadrzędny cel prowadzeni ciągłej działalności medycznej we wszystkich pięciu
placówkach dentystycznych mino bardzo skomplikowanego procesu konsolidacji i zmiany
struktury działalności prowadzonej przez pięć firm i skonsolidowania ich jednym podmiocie
jakim jest teraz EURODENTAL S.A.

Uwielbiam te tłumaczenia pana (mam nadzieję, że już niedługo) Richarda K.

No i przegłosowano m. in. uchwałę:

Cytat:
1. Zarząd Spółki jest upoważniony do dokonania, w okresie do dnia 2 lutego 2018
roku, jednego albo kilku kolejnych podwyższeń kapitału zakładowego Spółki o łączną
kwotę nie wyższą niż 604.700,00 zł (słownie: sześćset cztery tysiące siedemset 8
złotych) („kapitał docelowy”). Podwyższenie kapitału zakładowego w granicach
kapitału docelowego nastąpi w drodze emisji nie więcej niż łącznie 12.094.000
(słownie: dwanaście milionów dziewięćdziesiąt cztery tysiące) akcji na okaziciela.
Akcje emitowane w granicach kapitału docelowego mogą zostać zaoferowane w
drodze oferty publicznej.--------------------------------------------------------------------------------
2. Upoważnienie do podwyższenia przez Zarząd kapitału zakładowego, o którym
mowa w ust. 1, obejmuje możliwość objęcia akcji za wkłady niepieniężne, za zgodą
Rady Nadzorczej.-----------------------------------------------------------------------------------------
3. Uchwały Zarządu w sprawach ustalenia ceny emisyjnej oraz wydania akcji w
zamian za wkłady niepieniężne wymagają zgody Rady Nadzorczej.-----------------------

Wiem, że może to być dobre posunięcie dla spółki, ale mi zawsze zapala się żółta lampka przy takich akcjach.

Opera nie ma problemu z ładowaniem forum.

Niestety Chrome, Maxthon wciąż ma, a tryb komputerowy jest trochę uciążliwy.

Proszę administratorów o zbadanie sprawy.

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to tych liczb również nie zobaczymy w sprawozdaniu?

Cytat:
Zaangażowanie kapitałowe Inwestora nastąpi poprzez utworzenie nowej spółki prawa handlowego, w której udziały obejmie Spółka oraz Inwestor. Inwestor obejmie pakiet udziałów stanowiący 46,33% kapitału zakładowego nowej spółki w zamian za wkład pieniężny w kwocie 820.000,00 (słownie: osiemset dwadzieścia tysięcy) złotych. Spółka obejmie pakiet udziałów stanowiący 53,67% kapitału zakładowego nowej spółki w zamian za wkład niepieniężny (aport w postaci składników majątkowych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytych lub wytworzonych przez Spółkę w ramach projektu \"Wirtualne Lustro\") w wysokości 950.000,00 (słownie: dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy) złotych.

Zawarcie umowy inwestycyjnej

Czy można prosić o pomoc w znalezieniu wpływu zawiązania spółki zależnej na wynik finansowy? Oraz w których pozycjach rachunku można znaleźć tą umowę?

Cytat:
Zarząd i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach - w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 37/2013 z dnia 27 listopada 2013 roku - informuje, iż w dniu 2 grudnia 2013 roku zawarta została umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pomiędzy Emitentem a BonusCard Sp. z o.o. (Inwestor). Kapitał zakładowy spółki wynosi 1.770.000 (jeden milion siedemset siedemdziesiąt tysięcy) zł, a strony objęły udziały w spółce w następujących proporcjach:
a) Inwestor - 8.200 (osiem tysięcy dwieście) równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 100 (sto) zł każdy udział stanowiących 46,33% (czterdzieści sześć i 33/100 procent) kapitału zakładowego Spółki;
b) i3D - 9.500 (dziewięć tysięcy pięćset) równych i niepodzielnych udziałów o wartości nominalnej 100 (sto) zł każdy udział, stanowiących 53,67% (pięćdziesiąt trzy i 67/100 procent) kapitału zakładowego Spółki.

Można również prosić o krótką analizę raportu za Q4?

Wydaje mi się, że wprowadzone są błędne dane dla spółki LUG.

Taka mała ciekawostka o panu Shaw i jego muzealnym dziele w Chinach.

Digital Chinese caves preserve history

Widać, że i3D i firma Jeffrey Shaw działają na tych samych rynkach - konkurencja czy starszy brat?

Lista wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Pilotażu "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku"

POIG.04.06.00-06-002/12 PZ CORMAY Spółka Akcyjna Pierwsze wdrożenie do produkcji nowej generacji analizatora biochemicznego krwi 20 000 000,00

Nie ma jeszcze komunikatu, ale podzielę się wiedzą. Spółka dostała całkiem sporą dotacje.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

PZU vs polskie dziesięciolatki

Może to trochę rzuci światło na notowania PZU.

A tu do poczytania:

19.12.2012

PZU hitem na GPW

Cytat:
Kurs papierów towarzystwa we wtorek przed południem sięgnął 432,9 zł. Był blisko poziomu rekomendowanego kilka dni temu przez JP Morgan – 430 zł. Od początku roku wzrósł o blisko 40 proc. Jak podkreślają analitycy, łącznie z dywidendą spółka przyniosła udziałowcom zyski sięgające 47 proc. W tym czasie indeks WIG20 sięgnął 2566 pkt, co oznacza wzrost o niecałe 20 proc.(...)

W przypadku PZU zaangażowanie w obligacje jest bardzo wysokie – ok. 38 mld zł z blisko 50 mld zł portfela. (...)

Wzrost rentowności papierów o 1 pkt proc. oznaczałby wynik spółki gorszy o ok. 150 mln zł – wyjaśnia Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities.(...)

A co mi tam, będę cynikiem :) EuCO wydało ok. 0,035 zł na akcje na WOŚP.

EuCO "gwiazdą" licytacji WOŚP

Cytat:
(...) przedstawiciele firmy zakupili złote serduszko z numerem 1 za 150 tys. zł i Złotą Kartę za 45 tys. zł.

Ja tylko mam jedno pytanie: gdzie spółka w raporcie zapisuje takie darowizny? W "6. Koszty reklamy i wydatki reprezentacyjne"?

Dnia 08.01 próbowali się również odwołać od nierozstrzygniętego przetargu dla kopalni soli "Wieliczka", ogłoszenie wyroku miało być o 15, ale nigdzie nie mogę znaleźć orzeczenia, RB też nie było, więc prawdopodobnie nie udało się wygrać.

KIO

Cytat:
Ogłoszenie orzeczenia
godz. 15:00
Sygn. akt: KIO/ 2776/12
Strony:
Odwołujący: I3D Spółka Akcyjna Gliwice
Zamawiający: Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna Wieliczka

Takie małe podsumowanie:

Przychody (w mln zł.)

30.09 jednostkowe: 14,62; skonsolidowane: 17,94
31.10 jednostkowe: 18,50, broker: 3,00; skonsolidowane: 24,16
30.11 jednostkowe: 21,65, broker: 2,80; skonsolidowane: 28,57

Do końca listopada mamy wzrost przychodów jednostkowych o 7 mln zł. z czego broker przyniósł 5,8. Moje wnioski takie, że recykler w tym okresie dał 1,2 mln przychodów, a łącznie od stycznia do listopada 3,46. W raporcie za listopad mamy informacje, że to już końcówka sezonu i na koksy nie ma co liczyć. Jestem ciekaw co z tą umową na 1mln euro do końca roku, brakuje jeszcze sprzedaży za ok. 500 tys zł, jednak umówmy się, że należy to jednak spisać na straty.

Mam takie pytanie:
Przyrost przychodów jednostkowych za okres październik - listopad to 7 mln zł., a skonsolidowanych 10,5 mln. Czy przychody liczą się tutaj "podwójnie"? Przykład: Orzeł sprzedaje opony do Astor za 1 mln zł., następnie Astor (w którym Orzeł ma 78%) sprzedaje je do klienta za 2 mln zł. To czy Grupa wykaże w przychodach skonsolidowanych wartość (1 mln + 0,79*2 mln)?

Ekologiczne modyfikatory asfaltu nowej generacji -badanie i rozwój technologii

5 899 800,00

www.ncbir.pl/gfx/ncbir/userfil...

Na i3d się pomyliłem, ale tu już jest dobrze:-) Mamy prawie 6 mln.

Sorry za zamieszanie :-(

Nazwa się zgadza. Ale projekt jakiś dziwny.

www.ncbir.pl/gfx/ncbir/userfil...

16 POIG.01.04.00-24-092/12 i3D Med Sp. z o.o. Zintegrowany system kompleksowego wytwarzania energii, oczyszczania wody i odzyskiwania metali 14 282 497,60 14 282 497,60 68,34

Jestem w pracy :/

Panowie I3d med ma dofinansowanie na 14 mln. Wpiszcie ncbir 1.4 w googlach.

A czy przypadkiem wersja edukacyjna nie jest darmo? Ja tu nie widzę za bardzo potencjalnego zysku.

Cytat:
Educational version of the Quazar3D cannot be used commercially. This license is appointed for indefinite or definite amount of time and is free of charge. It is dedicated for schools and universities.

www.quazar3d.com/oferta/edukac...

Panowie tu chyba jest prosta matematyka już teraz :) Do końca roku kontrakt na 1 296 tys. Euro. z czego zrealizowali już za 1,070 tyś. zł. Rentowność przyjmiemy na poziomie 50% i kurs 4.0 aby było prościej. To mamy około jeszcze 2mln zł dodatniego przepływu operacyjnego (?)

Jeśli inwestycja zwróci się po latach to chylę czoła... Mam tylko nadzieję, że technologia nie stanie się przestarzałą.

Znam tą spółkę od paru lat i żebyś się czasami nie zdziwił jak masz pewnego dnia -10% na walorku.

Tak to jest z groszówkami :/ nie rozumiem tego splitu, może przedstawiciel spółki to wyjaśni?

kliknij, aby powiększyć

Choć szansa na zarobek jest...

Poszukuje DMu z dobrą platformą na system Android. Niestety ING ogłosiło, że będą się dopiero nad tym zastanawiać po nowym roku. Możecie polecić coś godnego uwagi?

Chcę przenieść caly rachunek, więc platforma na Windowsa też powinna być wygodna. Przyznam szczerze, że Sidoma w Ing przypadła mi do gustu i szukam czegoś podobnego.

XTB ma chyba taką, ale jakoś im nie ufam.

Anty dzięki wielkie za analizę. Mnie jeszcze niepokoją koszty ogólnego zarządu w wysokości 2mln zł. Czy nie wydaje Ci się dziwne, że jest to kwota bardzo wysoka przy 12mln przychodach? W tym kwartale jest 0,9 mln zł przy 1,98 mln za I półrocze.

Postanowiłem zrealizować część zysków. Po zeszło rocznej sierpniowej nauczce oraz przygodą z Orzeł Opony gdzie miałem ponad 100% zysk, który nie zrealizowałem (teraz wiadomo jak na tym wyszedłem:)

Poza tym chce kupić nowy samochód :P

Wbrew swoim założeniom skróciłem się o połowę. Teraz czekam na rozwój wypadków.

Panowie sternik zawitał na PSW, gdzie zapłynie? -Nie wiadomo :)

Ehh... wystarczy poczytać DI :/

Cytat:
5.2. Ryzyko walutowe
Blisko 70% towarów sprzedawanych przez Emitenta pochodzi z importu co powoduje, że rozliczenia z dostawcami
muszą odbywać się w euro.

A arkusz na K pusty ;]

Dobra przyznać kto postawił straszaka na PSW? :)

Tymczasowo podlinkuje :)

www.stockwatch.pl/gpw/kompleks...

Kod:
mod: gdy wątek jest prawidłowo nazwany, wszystko działa.

1,27 zł

GPW po raz pierwszy ogłasza skład nowych segmentów na rynku NewConnect

Cytat:
27 czerwca władze GPW po raz pierwszy ogłosiły skład nowych segmentów na rynku NewConnect. W wyniku kwalifikacji do segmentu High Liquidity Risk (HLR) trafiło 108 spółek, zaś w segmencie Super High Liquidity Risk (SHLR) znalazły się akcje 15 emitentów.

oraz próba popsikania dezodorantem wielkiej kupy:

GPW zobowiązuje 9 emitentów z rynku NewConnect do zlecenia sporządzenia raportu z działalności

Cytat:
Uchwały Zarządu Giełdy zostały podjęte w stosunku do następujących spółek:
F24 S.A.
BGE S.A.
CERABUD S.A.
GREEN TECHNOLOGY S.A.
HMSG S.A.
MOBILE PARTNER S.A.
TONSIL ACOUSTIC COMPANY S.A.
VICTORIA ASSET OPERATION CENTRE S.A.
VIRTUAL VISION S.A.

Ja się pytam, tylko tyle? O.o

No nie wiem jak to będzie... Ja dzisiaj wyrzuciłem wszystko z WIG20, za duże ryzyko... Dzisiaj FED, a jutro PMI.

Przyznać się kto wychodzi z PGS? :)

kliknij, aby powiększyć

Co powiecie na takiego kandydata do wybicia? :) Niestety niska płynność odstrasza :/

Przecież można zapisać się na nową emisję. Przynajmniej było tak pod koniec roku.

Było dzisiaj dementi prezesa w TVNCNBC. Podobno nikt z insiderów nie sprzedawał.

Z tym przejściem na rynek główny to jeszcze może długo zejść. Sam prezes mówił, że nie myślą jeszcze o tym. Poza tym poziom FF im przeszkadza (z tego co pamiętam o musi być chyba 25%)

Ja pozbierałem ładny pakiecik jak NC od 0,90 gr a skończyłem na 1,49. I liczę w przyszłości, że to będzie moje emerytura :)

Gerda napisał(a):
Dobrane PGS poniżej 1,50

Dzisiaj były notowane akcje bez prawa do dywidendy.

Wystarczy poczytać wątek. Zrobiłem mały update.

Wysłane: 24 stycznia 2012 20:10:44

Gim napisał(a):
W celu uporządkowania sprawy programów motywacyjnych. W uchwałach zapisane są emisje warrantów upoważniające do objęcia:

-750 000 akcji serii E (przyznane),
-260 000 akcji serii F (przyznane)
-265 000 akcji serii G (termin objęcia do 31.12.2015),
-260 000 akcji serii H (termin objęcia do 31.12.2014).

Podsumowując:

Obecna liczba akcji biorących udział w podziale zysku za 2011 r.: 27 641 405. (patrz projekt ustaw)
Docelowa ilość akcji do końca 2015 r.: 28 285 000.

Dzisiaj MSP poinformowało w swoim dokumencie, że zamierza sprzedać pakiet akcji GPW oraz KDWP.

Plan prywatyzacji na lata 2012-2013

Co sądzicie o tych planach? Generalnie popieram prywatyzację, ale w tych przypadkach mam pewne wątpliwości. SP posiada pakiet kontrolny 35% akcji i nie wydaje mi się, żeby zeszli poniżej progu 25%. Ciekawe jak to się wszystko potoczy... moim zdaniem w przyszłości może być łakomym kąskiem do przejęcia.

Jesteś wielka :)

Oto paczka ode mnie:

1.Proszę przedstawić harmonogram budowy nowej fabryki oraz sposób jej finansowania.
2.Czy spółka planuje otwarcie nowych biur przedstawicielskich (oprócz Brazylii)? Jeśli tak, to proszę podać lokalizację.
3.Dlaczego spółka utrzymuje tak wysoki poziom zapasów? Czy w ich skład wchodzą wyroby wycofane z produkcji?

Na tę chwilę to tyle :)

Scarry przestań straszyć pawlakiem i wojną na horyzoncie ;]

federer napisał(a):
Krewa, czy mi sie wydaje czy co raport o to pytasz...? ;) nie zebym sie czepial, ale jesli chodzi o mozliwosc spadkow, to jest od niedawna tez mozliwosc gry na spadki, i nie wiem czy w tym kontekscie nie podgrzewasz atmosfery

Też mi to kiedyś zarzucono :) Czy ty myślisz, że nasze forum ma taką zdolność do manipulacji tak wysoką kapitalizacją :)

Poza tym od roku było wiadomo, że wisi emisja czy to na poszukiwanie czy jak to się później ukazało na Nigerię w bonusie ;]

Może mi ktoś pomóc w interpretacji rozliczania dotacji unijnych, a konkretnie chodzi mi o taki przykład:

Spółka podała w raporcie 8/2012, że:

Cytat:
(...)Po zakończeniu inwestycji, Spółka złoży wniosek do PARP o rozliczenie całej inwestycji oraz wniosek o ostatnią transze dotacji w wysokości ok. 2,8 mln zł. Przewidywany w chwili obecnej termin złożenia rozliczenia końcowego to luty 2012 oraz wpływu ostatniej transzy dotacji to wrzesień 2012.(...)

czy ta kwota jest gdzieś ujęta w Q4 za 2011r czy zostanie dopiero ujęta w raporcie za kwartał w którym wpłynie gotówka na konto?

Interesowałem się tą jednoosobową spółką ponieważ byłem ciekaw jak potoczą się losy filmu animowanego, o którym tak prezes roztaczał przepiękne wizję od paru lat. Tak więc ukazał się raport i już chyba wszystko wiadomo... po kolejnych wstępnych umowach współpracy z różnymi podmiotami wycofał się kolejny koproducent - Platige Image.

Raport za IV kwartał 2011 roku

Cytat:
Zarząd Emitenta otrzymał od PLATIGE IMAGE pismo z datą 16 stycznia 2012 o decyzji odstąpienia od umowy koprodukcyjnej dot. realizacji filmu BUG MULDOON, usasadniające brak dalszego zaagażowania w projekt wyborem Emiteta Prof. Gerhada Hahna do wykonywania funkcji i nadania mu uprawnień, które zamierzał zlecić mu Emitent przy relizacji filmu. Podczas pobytu na Festiwalu BERLINALE , dnia 13 lutego 2012, Emitent podjął wstępne konsultacje z PISF co do dalszych dycyzji o produkcji pełnometrażowego filmu animowango w zaistniałej sytuacji.

Spółka od samego początku podejrzana, ale skuteczne mamienie prezesa dużymi liczbami, chodliwymi nazwami współodpowiedzialnych za projekt, przejściem na rynek główny (można napisać naprawdę sporą pracę na ten temat) pozwoliło ograbić z pieniędzy nie jednego akcjonariusza (patrz inne fora internetowe). Jakby było jeszcze tego mało... wyrzucanie akcji w rynek przez prezesa na sztucznej podbitce.

Jest to kolejny twór na NC, który od paru lat nie przynosi żadnych przychodów. Nie wiadomo skąd pojawiają się lub znikają liczby z raportów kwartalnych - prawdopodobnie umiejętne żaglowanie akcjami.

Szkoda czasu na dłuższe rozpisywanie się, ale jeśli ktoś pisze pracę o machlojkach na GPW ma tutaj idealny przykład oszustwa.

Umieściłem ten wpis tylko i wyłącznie dla przestrogi.

To co było ostatnio w komunikacie, to są ciągle te same akacje o których była mowa:

Wyznaczenie pierwszego dnia notowań dla akcji serii E i F spółki PGS Software S.A.

Cytat:
1) określić dzień 15 lutego 2012 r. jako dzień pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect następujących akcji zwykłych na okaziciela spółki PGS Software S.A. o wartości nominalnej 0,02 (dwa grosze) każda:

a) 416.639 (czterystu szesnastu tysięcy sześciuset trzydziestu dziewięciu) akcji serii E,

b) 260.000 (dwustu sześćdziesięciu tysięcy) akcji serii F

Jak dla mnie dyskonto dość duże, które może motywować do sprzedaży akcji. Co innego jak ceny wykupu ustalono na.50 gr. - to można byłoby nazwać programem motywacyjnym. Ale z drugiej strony w niedługiej perspektywie ma być wypłacana dywidenda i wątpię aby było dużo sprzedających.

W celu uporządkowania sprawy programów motywacyjnych. W uchwałach zapisane są emisje warrantów upoważniające do objęcia:

-750 000 akcji serii E (termin objęcia do 31.12.2012),
-260 000 akcji serii F
-265 000 akcji serii G (termin objęcia do 31.12.2015),
-260 000 akcji serii H (termin objęcia do 31.12.2014).

Z czego do obrotu i podziału w zyskach (za 2011 r - patrz raport za Q3) zostało dopuszczone już 416 639 akcji serii E oraz wszystkie akcji serii F.

Podsumowując:

Obecna liczba akcji biorących udział w podziale zysku za 2011 r.: 27 426 639.
Docelowa ilość akcji do końca 2015 r.: 28 285 000.

Jestem całkowicie za pomysłem. Postuluje dodanie osobistego notatnika takim, w którym będziemy mogli zapisywać chociażby przydatne linki.

Wygrzebałem wypowiedź ekologów na ten temat bezpośrednio zaangażowanych w protest - patrz komentarze do newsa. Więcej można dowiedzieć się ze strony, którą podają

WSA uchylił decyzję środowiskową dla nowych bloków PGE w Opolu

Cytat:
Szanowni Państwo,

Ekolodzy nie działają "na zlecenie" Alstomu czy Hitachi ale "w imieniu" środowiska. Postępowanie było od początku jawne, wszelka korespondencja, źródła danych jest w internecie ( http://ste-silesia.org/ELO ) i była do wglądu także dla pracowników PGE ELO SA.

ClienthEarth zajmował się postępowaniem transgranicznym, sprawą konsultacji społecznych oraz CCS, nasze stowarzyszenie sprawą wody (ścieki, pobór) oraz odpadami.

Argument z CCS był o tyle istotny, że postępowanie toczyło się w roku 2009/2010 gdy Jerzy Buzek załatwiał dla Polski ekstra kasę na pilotażową instalację CCS w Polsce. Opole było oprócz Bełchatowa, Puław i Kędzierzyna jedną z możliwych lokalizacji. W raporcie ooś wskazano, gdzie ona będzie (rezerwa terenu) ale nie potrafiono odpowiedzieć, czy robiono badania geologiczne dla zatłaczania tego, co się wydzieli i upłynni lub jaki mają inny, alternatywny pomysł na wydzielone CO2. Trudno się dziwić składowi orzekającemu, że tego nie dostrzegł.

W sprawie wody to był od początku jeden podstawowy problem: o ile dosyć sumiennie policzono tło immisyjne dla atmosfery (dzięki temu można w ogóle wyliczyć, czy dodatkowa emisja z ELO spowoduje przekroczenia w okolicy czy też nie), to brakowało tych danych dla rzeki Odry, gdzie miało łądować 17 mln m3 ścieków z IOS. Jak można wyliczyć oddziaływanie ELO na środowisko wodne, skoro nie ma danych dla tła? ELO wiedziało o tym od trzech lat, mieli czas zareagować...np zrobić te badania.

Mamy też problem z odpadami, eufemistycznie nazywanymi UPS - popiołami (100102) , żużlami (100101) oraz z gipsem (100105). Twierdzenie, że na podstawie "aprobaty technicznej" można tak sobie zdjąć status odpadu jest po prostu niepoważne. ELO ani razu się nie zająknęło o REACH, nie wiadomo, czy w ogóle zarejestrowano ten produkt uboczny, jakim może być popiół czy gips a to warunek do zakwalifikowania odpadu jako produktu ubocznego. Takie jest (unijne) prawo. Rejestracja wstępna była możliwa do 10.12.2011..

Proszę o dodanie linka do forum spółki z karty www.stockwatch.pl/gpw/ecotech,...

Cytat:
Art. 160.
1. Osoby:
1) wchodzące w skład organów zarządzających lub nadzorczych emitenta albo
będące jego prokurentami,
2) inne, pełniące w strukturze organizacyjnej emitenta funkcje kierownicze,
które posiadają stały dostęp do informacji poufnych dotyczących bezpo-
średnio lub pośrednio tego emitenta oraz kompetencje w zakresie podejmo-
wania decyzji wywierających wpływ na jego rozwój i perspektywy prowa-
dzenia działalności gospodarczej
– są obowiązane do przekazywania Komisji oraz temu emitentowi informacji o za-
wartych przez te osoby oraz osoby blisko z nimi związane, na własny rachunek,
transakcjach nabycia lub zbycia akcji emitenta, praw pochodnych dotyczących
akcji emitenta oraz innych instrumentów finansowych powiązanych z tymi pa-
pierami wartościowymi, dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym lub
będących przedmiotem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na takim rynku.

Ten artykuł też obowiązuje

USTAWA z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi

Możesz podać źródło danych do wykresu?

Polimex coraz bliżej podpisania umowy na budowę elektrowni PGE w Opolu

Protest Alstomu ws. wyboru wykonawcy bloków w Opolu oddalony

Cytat:
PGE Elektrownia Opole oddaliła w całości protest Alstomu od decyzji w sprawie wyboru wykonawcy na budowę bloków energetycznych w Opolu - poinformował PAP Łukasz Witkowski, rzecznik PGE. (...)
Konsorcjum, w skład którego wchodzą Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa zaproponowało cenę 11.558.310.000 zł brutto.

W grze jeszcze jest kontrakt na blok w Stalowej Woli, choć szanse są niewielkie

Iberdola złożyła najniższą ofertę na blok w Stalowej Woli, drugi Polimex (opis)

Cytat:
Najniższą ofertę w przetargu na realizację bloku gazowo-parowego o mocy około 400 MW w należącej do Tauronu Elektrociepłowni Stalowa Wola złożyło konsorcjum hiszpańskiej Iberdoli - jej wartość to 1,59 mld zł. Drugą pod względem wartości ofertę złożyło konsorcjum Polimeksu, które zaproponowało cenę 1,837 mld zł. (...)
Kryterium oceny ofert to cena (waga 69) i parametry techniczne (waga 31).

W grze jeszcze:

-Elektrownia w Kozienicach (5,6 mld) - planowane rozstrzygnięcie na przełomie I/II kwartału
-Turów (2,5 mld)
-Włocławek (1,5 mld) rozstrzygnięcie w Q1

Czy ktoś z ekipy pokusiłby się o analizę raportu? Z góry dzięki.

Witam serdecznie,
Czy analizowaliście Państwo spółki związane z budową sieci przesyłowej gazu ziemnego? W szczególności mam na myśli spółkę Izostal.

Proszę o aktualizację kalkulatora SW. Z góry dzięki.

Spółka przedstawiła już 4 sprawozdania. Można prosić o aktualizację bazy.

Spółka pokazała kolejne dobre wyniki (w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku). Sytuacja finansowa Grupy zaczyna wyglądać całkiem nieźle, ale dla mnie niestety po raz kolejny razi w oczy pozycja zobowiązania krótkoterminowe: prawie 28,9 mln zł. Choć należności 19,2 mln oraz zapasy na poziomie 18mln wychodzą na plus to jednak dalej spółka musi wspomagać się kredytami obrotowymi. To co cieszy to, że kapitał obrotowy w wysokości 10,8 mln zł pokrywa z dużą nawiązką nawet zobowiązania długoterminowe. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że dynamika sprzedaży będzie nadal utrzymywana i oprawy świetlne nie pozostaną zakurzone w magazynie.

zjk napisał(a):
mathu napisał(a):
Cytat:
Sondaże maja to do siebie ze statystycznie wykonywane są na probie około 1100 ludzi.
Jak trafisz taki będziesz miał wynik. Statystycznie ja i mój pies mamy 3 nogi

Sugeruję się poduczyć.

Naukę teorii statystycznej zacznij od siebie,- a następnie telefoniczne ankiety statystyczne odnieś do praktyki - w szczegolnosci proponuje ci porównać wyniki ankiety z tej samej populacji oparte na rożnych próbkach przy tej samej próbie wielkości.

Następnie zapoznaj się z technikami manipulacji, znajdziesz tam szeroki dział dotyczący ankiet i ich wpływu na decyzje jednostki.
]

Błąd statystyczny przy takiej próbie to około +/- 3%

Trochę odgrzewane kotlety, ale warto przypomnieć, że w Nigerii lokalna społeczność, powołując się na akty prawne, domaga się uwzględnienia ich udziału w wydobyciu ropy i gazu.

Artykuł z dn 17.10.2011:

Niger Delta: Before another season of violence

Cytat:
(...)the NNPC and its joint venture partners have been awarding contracts without the input of the communities hosting the work. (...)

(...)some of the communities have already charged the NNPC to court over some alleged illegalities in the sales of Oil blocks, involving the Shell Petroleum Development Company (SPDC) in the case of OML 42 and OML 57. (...)

Do poczytania. Słowa prezesa - oczywiście mało obiektywne :)

Zielonogórski LUG zdobywa światowe rynki

Cytat:
Dziś firma LUG ma swoje przedstawicielstwa handlowe w Paryżu i Londynie. Ale to zbyt mało. W najbliższych tygodniach zamierza otworzyć biuro w brazylijskim Sao Paulo. –Brazylia to przyszłościowy rynek – twierdzi prezes Ryszard Wtorkowski.

Obecnie LUG zatrudnia ponad 400 osób i jest jednym z bardziej znanych w Europie producentów tzw. oświetlenia profesjonalnego. Ale początek firmy to zwykłe kinkiety, abażury czy oprawy oświetleniowe, jakie możemy spotkać w każdym domu. (...)

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 25 stycznia 2021 17:40:40
Liczba wpisów: 299
[0,08% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,845 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,50% +31 699,53 zł 51 699,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d