Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

maxboast

maxboast

Ostatnie 10 wpisów
Może pomogę w analizie fundamentalnej o tyle ze jestem aktualnym abonentem rzeczonej firmy (mam nadzieje ze już niedługo) i w związku z nagminnym łamaniem punktów umowy (przerwy w dostępie do internetu) dążę do zakończenia współpracy. Ewidentne w firmie nie dzieje się najlepiej i widać to zarówno po jakości dostarczanych uslug (na forach internetowych widać głosy sporej grupy ludzi niezadowolonych z ich uslug) jak i wycenie na GPW co sugeruje ze spada nie bez przyczyny

Może w tej rozmowie znajdziesz odpowiedź (z dnia 25.07 ale jak widać po obecnym zachowaniu kursu analitycy czasami też mają rację ;) Pierwsza część o Polimexie, druga o Rafako:

www.tvncnbc.pl/klopoty-budowla...

Warto jeszcze popatrzeć na zamknięcie Midasa pod jutrzejsze open. Ostatni wystrzal pokazał, że po informacji o zgodzie UOKiK-u na przejęcie Polkomtela (40%) kupując na dogrywce, przy otwarciu było na czysto 8%. Jak puszczą widełki to wezmę co tam będzie po prawej ponieważ w przypadku takiej ładnej świecy na zamknięciu otwarcie na minusie wydaje się bardzo mało prawdopodobne

@Mathu

Widzę że większą częścią portfela jesteś w cercie na ropę - ja zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dobieram sukcesywnie poniżej 190 - trochę to hazardowe zagranie (mam 70%portfela), ale kanał wygląda przejrzyście a wiadomości płynące z Eurostrefy na razie wskazują na to, że cudownego środka na uzdrowienie na razie nie ma... Zapasy rosną, a więc jest dobrze (poprzednie dwa odczyty to wartości dużo mniejsze od prognoz), sytuacja jest bardzo zmienna, ale 112-116 na razie jest wyraźną blokadą - jeżeli spowolnienie gospodarcze rzeczywiście następuje to moment na wejście wydaje się doskonały. Teraz tylko trzeba mieć nadzieję że politycy nie zagrają pod publiczkę ;)

... tym bardziej że wyniki w poniedziałek (teraz dopiero zwróciłem uwagę), na wszelki wypadek skróciłem się o połowę za 0,32 - sytuacja co najmniej bardzo niejasna, ale trochę poświęcę na adrenalinę

Korzystając z możliwości (normalnie obroty na tej spółce są mizerne) kupiłem to AerFinance po 30 gr (zwracałeś uwagę na nią Scarry a mi wpadł w oko obrót wzrastający od 3 dni i zatrzymanie - przynajmniej na chwilę obecną - spadków). Historyczny max obrotu przy minimach pozwala mieć nadzieję na mocne odbicie, choć sypiący cały czas pokazuje swoją siłę. Albo ktoś się skraca albo trup w szafie - 1/10 kapitału poświęciłem (bez stopów) - wskaźnik c/wk wskazuje na krańcowe niedowartościowanie lub na rychłą upadłość... No risk no fun Angel

Zgadza się mathu - przy wchodzeniu w tej chwili trzeba założyć hipotetycznie taką stratę ale może lepiej poświęcić tą część kapitału i zostawić na parę miesięcy biorąc pod uwagę sprzedaż przy przebijaniu poziomów minimalnych niż kombinować kiedy wejść a kiedy wyjść. Lubię DT i w miarę możliwości (czasu) staram się w ten sposób coś ugrać tylko analizując obecną sytuację gospodarczą świata uważam, że w surowce takie jak ropa - uzależnione od koniunktury gospodarczej, warto się angażować na dłużej.

Na papierach spółek trudno coś w krótkim terminie prognozować ale już ropa... żeby wróciła do poziomu 126 USD/Baryłka hossa na rynkach musiałaby trwać w najlepsze. W świetle obecnych zawirowań raczej nie ma dużego potencjału do wzrostów (obecna cena to 111, opór 116 przy maksie historycznym 126 - cert na jej spadek w czasie szczytu ostatniej hossy kosztował 160 - teraz niecałe 190, a więc nawet tę stratę parunastu procent jestem w stanie przełknąć na części kapitału ponieważ ciężko sobie wyobrazić żeby nagle zaczęła robić szczyty. Można szukać dołków, ale poniżej 190 kupuję, a jak będę musiał sprzedawać poniżej 160 to znaczy że stał się cud i trzeba będzie się z tym pogodzić Angel

Faktycznie niesamowita karuzela - można powiedzieć że w bardzo ciekawych czasach żyjemy, tylko jak to się będzie nawarstwiało to rok 2012 może być czasem poważnych niepokojów społecznych. W Grecji wygląda to teraz na bardzo poważne rozruchy (CNBC) a granie na spadki wydaje się w tej chwili najbardziej odpowiednim podejściem do inwestowania na giełdzie

Ale w samym okresie ostatnich wojennych niepokojów światowych w Stanach giełda działała i sytuacja wyglądała tak:

forsal.pl/artykuly/446847,wybu...

Lecz skoro nie ma na szczęście obecnie tak niemiło to zaglądam do Ciebie dzisiaj Scarry (szacunek że dajesz radę dokumentując swoje transakcje na forum) i zwracam uwagę na certyfikat RCSCRAOPEN (choć może było już na ten temat wcześniej - niestety nie mam na tyle czasu by czytać dzisiaj wszystko). Ropa tanieje, złotówka w kontekście europejskiego kryzysu długu ma "potencjał" do osłabienia - więc tutaj też można szukać paru złotych zarobku (tym bardziej że technicznie wykres wygląda na obecną chwilę interesująco)

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 27 lutego 2019 20:12:06
Liczba wpisów: 223
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,493 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d