pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

maxboast

maxboast

Ostatnie 10 wpisów
Może pomogę w analizie fundamentalnej o tyle ze jestem aktualnym abonentem rzeczonej firmy (mam nadzieje ze już niedługo) i w związku z nagminnym łamaniem punktów umowy (przerwy w dostępie do internetu) dążę do zakończenia współpracy. Ewidentne w firmie nie dzieje się najlepiej i widać to zarówno po jakości dostarczanych uslug (na forach internetowych widać głosy sporej grupy ludzi niezadowolonych z ich uslug) jak i wycenie na GPW co sugeruje ze spada nie bez przyczyny

Może w tej rozmowie znajdziesz odpowiedź (z dnia 25.07 ale jak widać po obecnym zachowaniu kursu analitycy czasami też mają rację ;) Pierwsza część o Polimexie, druga o Rafako:

www.tvncnbc.pl/klopoty-budowla...

Warto jeszcze popatrzeć na zamknięcie Midasa pod jutrzejsze open. Ostatni wystrzal pokazał, że po informacji o zgodzie UOKiK-u na przejęcie Polkomtela (40%) kupując na dogrywce, przy otwarciu było na czysto 8%. Jak puszczą widełki to wezmę co tam będzie po prawej ponieważ w przypadku takiej ładnej świecy na zamknięciu otwarcie na minusie wydaje się bardzo mało prawdopodobne

@Mathu

Widzę że większą częścią portfela jesteś w cercie na ropę - ja zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dobieram sukcesywnie poniżej 190 - trochę to hazardowe zagranie (mam 70%portfela), ale kanał wygląda przejrzyście a wiadomości płynące z Eurostrefy na razie wskazują na to, że cudownego środka na uzdrowienie na razie nie ma... Zapasy rosną, a więc jest dobrze (poprzednie dwa odczyty to wartości dużo mniejsze od prognoz), sytuacja jest bardzo zmienna, ale 112-116 na razie jest wyraźną blokadą - jeżeli spowolnienie gospodarcze rzeczywiście następuje to moment na wejście wydaje się doskonały. Teraz tylko trzeba mieć nadzieję że politycy nie zagrają pod publiczkę ;)

... tym bardziej że wyniki w poniedziałek (teraz dopiero zwróciłem uwagę), na wszelki wypadek skróciłem się o połowę za 0,32 - sytuacja co najmniej bardzo niejasna, ale trochę poświęcę na adrenalinę

Korzystając z możliwości (normalnie obroty na tej spółce są mizerne) kupiłem to AerFinance po 30 gr (zwracałeś uwagę na nią Scarry a mi wpadł w oko obrót wzrastający od 3 dni i zatrzymanie - przynajmniej na chwilę obecną - spadków). Historyczny max obrotu przy minimach pozwala mieć nadzieję na mocne odbicie, choć sypiący cały czas pokazuje swoją siłę. Albo ktoś się skraca albo trup w szafie - 1/10 kapitału poświęciłem (bez stopów) - wskaźnik c/wk wskazuje na krańcowe niedowartościowanie lub na rychłą upadłość... No risk no fun Angel

Zgadza się mathu - przy wchodzeniu w tej chwili trzeba założyć hipotetycznie taką stratę ale może lepiej poświęcić tą część kapitału i zostawić na parę miesięcy biorąc pod uwagę sprzedaż przy przebijaniu poziomów minimalnych niż kombinować kiedy wejść a kiedy wyjść. Lubię DT i w miarę możliwości (czasu) staram się w ten sposób coś ugrać tylko analizując obecną sytuację gospodarczą świata uważam, że w surowce takie jak ropa - uzależnione od koniunktury gospodarczej, warto się angażować na dłużej.

Na papierach spółek trudno coś w krótkim terminie prognozować ale już ropa... żeby wróciła do poziomu 126 USD/Baryłka hossa na rynkach musiałaby trwać w najlepsze. W świetle obecnych zawirowań raczej nie ma dużego potencjału do wzrostów (obecna cena to 111, opór 116 przy maksie historycznym 126 - cert na jej spadek w czasie szczytu ostatniej hossy kosztował 160 - teraz niecałe 190, a więc nawet tę stratę parunastu procent jestem w stanie przełknąć na części kapitału ponieważ ciężko sobie wyobrazić żeby nagle zaczęła robić szczyty. Można szukać dołków, ale poniżej 190 kupuję, a jak będę musiał sprzedawać poniżej 160 to znaczy że stał się cud i trzeba będzie się z tym pogodzić Angel

Faktycznie niesamowita karuzela - można powiedzieć że w bardzo ciekawych czasach żyjemy, tylko jak to się będzie nawarstwiało to rok 2012 może być czasem poważnych niepokojów społecznych. W Grecji wygląda to teraz na bardzo poważne rozruchy (CNBC) a granie na spadki wydaje się w tej chwili najbardziej odpowiednim podejściem do inwestowania na giełdzie

Ale w samym okresie ostatnich wojennych niepokojów światowych w Stanach giełda działała i sytuacja wyglądała tak:

forsal.pl/artykuly/446847,wybu...

Lecz skoro nie ma na szczęście obecnie tak niemiło to zaglądam do Ciebie dzisiaj Scarry (szacunek że dajesz radę dokumentując swoje transakcje na forum) i zwracam uwagę na certyfikat RCSCRAOPEN (choć może było już na ten temat wcześniej - niestety nie mam na tyle czasu by czytać dzisiaj wszystko). Ropa tanieje, złotówka w kontekście europejskiego kryzysu długu ma "potencjał" do osłabienia - więc tutaj też można szukać paru złotych zarobku (tym bardziej że technicznie wykres wygląda na obecną chwilę interesująco)

Ale dlaczego do środy Daab? Ja też nie widziałem takich rzeczy przy takich obrotach (biorąc średnią nawet nie z dzisiejszego dnia ale z kilkunastu ostatnich), a Serenity w porównaniu do wielu spółek z NC wydaje się mieć płynność bardzo w porządku tylko nie zmienia to faktu, że zaopatrując się kilka dni temu też dzisiaj jest się popłyniętym. Pozostaje liczyć na wiarygodność zarządzających rzeczowo opisaną przez Sinuhe i Jego wrażenia z walnego oraz entuzjazm Prezesa odnośnie nastawienia inwestorów do pomysłu na biznes (chociaż technicznie wygląda to kur..sko nieładnie)

Jak ktoś uważa, że to dobry moment na wejście to z jednej strony można się zgodzić patrząc na minima, lecz jest jeszcze druga strona: Pan Krauze i czysty sposób pozyskiwania kapitału od zwykłych ludzi próbujących inwestować na podstawie propagandy - fundamenty w tym przypadku nie mają znaczenia za to ilość akcji w obrocie - owszem)

maxboast CTC 5 EFH 5

Najbardziej popularna spółka w tej edycji ciągnie wszystkich na dno jak kamień Sick

Całkiem możliwe że II etap badań nad lekiem Revotara nie idzie tak jak powinien. Osobiście spodziewałem się, że w najpóźniej w czerwcu jakieś informacje na temat przebiegu testów będą się ukazywały. Tymczasem kurs wrócił poniżej świeczki wybijającej go z wielomiesięcznego marazmu (notabene spowodowanej wiadomością o pozytywnym przejściu I etapu badań klinicznych). Technicznie wygląda to fatalnie - rosnące obroty na spadkach i brak sygnałów zbierania akcji przez większy kapitał. Kupno waloru to w tej chwili przysłowiowe łapanie spadających noży, a posiadający mogą tylko zacisnąć zęby i czekać na zachowanie rynku przy poziomie 3,90zł. Co by nie mówić BMP to na pewno jedno z największych rozczarowań tego miesiąca - to pokazuje, że szumne zapowiedzi prezesa o systematycznym zwiększaniu wartości, zakupy E-Energo i w końcu ewentualne setki milionów z leku to informacje na których owszem można było zarobić w maju, ale czerwiec to jeden wielki wodospad. Może dobre wyniki w II kwartale ruszą kursem (uwzględnienie sprzedaży z dużym zyskiem m.in. K2 i aktywów niemieckich spółek) lecz na chwilę obecną również jestem jedną z wielu osób które są w szoku, że spółka stosunkowo niedrogo wyceniana oraz mająca niewątpliwie duże perspektywy może zaliczyć taki zjazd w tak krótkim czasie.

Kod:
mod: wycięto informację o inwestycjach innego forumowicza
Może warto znowu się zainteresować walorem w perspektywie krótkoterminowej bo obroty towarzyszące spadkom oraz dzisiejsza sesja (jeżeli zamknie się w pobliżu 1,30) hamująca falę spadkową może być oznaką przynajmniej chwilowego odreagowania - chociaż w świetle ostatnich sensacyjnych informacji to mocne wybicie z 60 gr wskazuje na początek nowej fali wzrostowej.

maxboast BMP 5 KMP 5

Patrząc teraz na wykres nie można oprzeć się wrażeniu, że to doskonały moment na zakupy - analogia do City Interactive po premierze Snipera jest w moim przekonaniu wysoce prawdopodobna, zwłaszcza w świetle publikowanych ostatnio dobrych informacji na temat sprzedaży W2

Artykuł pierwsza klasa:

www.parkiet.com/artykul/105678...

Bardzo ciekawy jest zwłaszcza ten prawie 64% udział w rynku światowym przez pierwszy tydzień sprzedaży. Oby tak dalej...

maxboast - IZN zmiana BMP

obecną miernotę trza zmienić na coś gdzie przynajmniej więcej ludzi ostatnio hula Angel

IZN na dolnych widłach... Łapanie dołka się tym razem nie udało (przynajmniej na dzień dzisiejszy) Sick

Ale popatrzcie - Optimus i Cormay już na początku miesiąca wydawały się wysoko (tzn były na swoich wielomiesięcznych maksach), a jeszcze można było "wycisnąć" najlepszy rezultat. Granie z trendem okazało się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę pokazując jednocześnie że giełda to nowa przygoda za każdym miesiącem, każdym razem - fajnie że jest ten konkurs Frog thumbright. Gratulacje dla Lidera i tym co zakupili w kwietniu Zremb :)

maxboast - ZST 5 IZN 5

Łapanie dołka na spółkach zależnych - wartość obrotu na ostatnich sesjach pozwala liczyć na większe odbicie właśnie teraz (tym bardziej że na razie hossa omija obie spółki)

Możliwe, że właśnie nadchodzi czas by ponownie zainteresować się inwestycją w Marvipol (oczywiście wybitnie krótkoterminowo - patrząc na wykres który jest cały czas w trendzie spadkowym). Zakupy insiderów i większy wolumen przy obecnym poziomie 8,50 zł pozwala liczyć na odbicie. Ciekawa spółka jeśli chodzi o porównanie fundamentów do obrazu rynkowego - niby wszystko gra lecz właśnie testowane są historyczne minima. Zmiana trendu to na razie mrzonki, ale obserwując zmagania inwestorów poprzez piątkowy arkusz zleceń widać było szybkie podbijanie kursu stosunkowo niewielką ilością akcji (wspomniany wcześniej efekt niskiego FF) i "zbicie" do poziomu 8,50 gdzie ukryty sypał w najlepsze przy zwiększonej aktywności kupujących. Ciężko prognozować najbliższe dni, ale ja widzę dwa rozwiązania: gwałtowne wybicie lub zatrzymanie spadków i konsolidacja na tym poziomie. Oczywiście wariant z dalszym osuwaniem się kursu nie jest niemożliwy, ale jak stosować się do maksymy "kupuj w dołku sprzedawaj na górce" to moim zdaniem MVP na chwilę obecną wydaje się najlepszym kandydatem spośród spółek GPW do spróbowania złapania tego przysłowiowego "dołka".

Posiadacze BMP mogą optymistycznie patrzeć na najbliższe tygodnie. Nie zaskoczyłby mnie fakt gdyby mający właśnie tą spółkę w portfelu konkursowym pod koniec miesiąca byli w ścisłej czołówce

AT jest efektywnym narzędziem gdy idzie w parze z mocnymi fundamentami, a na Groclinie oprócz wybicia z poziomu 21.30 parę sesji temu na solidnym wolumenie (bez nowych oficjalnych informacji), które wskazało kierunek mamy już zawarte wieloletnie kontrakty bezpośrednio z producentami samochodów oraz w perspektywie zawarcie nowych będących na etapie negocjacji (Porsche, Volvo). Niewykluczone, że właśnie pod nie te ostatnie zakupy :)

Owszem trafne spostrzeżenie na temat tej formacji i dla posiadających akcje nie powinno być to sygnałem do natychmiastowej sprzedaży z uwagi na fakt, że na razie nie ma wyraźnego cofnięcia spod oporu - lecz z ewentualnym wejściem bym poczekał na trwałe przekroczenie 5.10. W każdym razie ostatnie wydarzenia na spółce (restrukturyzacja, fundusze) są na pewno pozytywne z punku widzenia inwestorów średnio i długoterminowych.

Jeżeli dzisiejsza sesja skończy się na podobnych poziomach jak w tej chwili (4,80) powstanie formacja spadającej gwiazdy co przy tak mocnym i dynamicznym wzroście z ostatnich dni (za którym stały fundusze) będzie negatywnym sygnałem, który w krótkim terminie może charakteryzować się chęcią realizacji zysków i głębszą korektą. Dla mniej doświadczonych "graczy" zalecam ostrożność

Techniczną przeszkodą na najbliższą sesję jest jeszcze luka na 7.50-7.70 chociaż obserwując systematycznie powiększający się obrót na wzrostach, historyczny max przy poziomie 5.60 oraz rynek pozostający w fazie wzrostu kurs powinien w najbliższym czasie sobie z nią poradzić. Piękna spółka na krótkoterminowe inwestowanie gdyż w przypadku przekroczenia 8 zł następny przystanek dopiero na lekko ponad 9... A na dłużej - jak wcześniej zostało napisane: spodziewane zyski z W2 powinny być dalszym katalizatorem wzrostów (analogia z City Interactive i Sniperem rzuca się w oczy). Cokolwiek by nie napisać to co dzieje się na Optimusie w obecnej chwili niewątpliwie działa na wyobraźnię.

Zgadzam się z Miszą - bez pomysłodawcy i głównodowodzącego i tak to nie to samo, ale jak już ma ktoś bawić się w zastępstwo to jak najmniejszym nakładem pracy i własnego czasu. Ja w każdym razie bez zamiany mogę w tym miesiącu się obejść Angel

maxboast - LEN 5 MRB 5

Lena - spółka tania wskaźnikowo, o bezpiecznym ratingu i stosunkowo dobrych wynikach finansowych w roku "pokryzysowym". Ponadto technicznie pozytywne sygnały (zwiększony obrót na ostatnich sesjach "sugeruje" koniec korekty i możliwy atak na opór przy poziomie 3,20)

Mirbud - bardzo dobre wyniki finansowe, postępujący rozwój i systematyczny wzrost wartości. Parę sesji temu nieudany atak na opór lecz popyt szybko się odbudował i widać chęci na wyjście z tej konsolidacji - w przypadku wybicia zasięg można tylko zgadywać ;)

Tymczasem życzę szybkiego powrotu do zdrowia Frog.

Patrząc na spółki stojące po "zielonej stronie mocy" na ostatni tydzień lutego bardzo dobrze prezentują się moim zdaniem Wasko i Patentus. Groclin okazał się złotym strzałem tym bardziej, że silny trend wzrostowy wydaje się w tej chwili niezagrożony, ale wyraźne sygnały kupna występują zarówno na wyżej wymienionych (tzn PAT dopiero po ewentualnym przekroczeniu 3,50 będzie miał pole do popisu) jak i na paru innych spółkach GPW. Wogóle luty 2011 jest bardzo absorbującym miesiącem dla interesujących się rynkiem kapitałowym - ożywienie globalnej gospodarki i hossa na niejednym walorze GPW kontrastuje z wieloma wykresami spółek bez wyraźnych ruchów do góry lub co gorsza systematycznie się osuwających. W każdym razie warto mieć trochę wolnej gotówki na pojawiające się okazje (nie wspominając już o prawdopodobnym zdarzeniu jakim jest znalezienie ropy przez OIL ;)

maxboast - CRM zamiana O2O

Wobec wyraźnie słabnącego trendu CORMAY pozwolę sobie również pierwszy raz skorzystać z nowinki regulaminowo-taktycznej :)

ONE2ONE - obserwuje spółkę od paru miesięcy z uwagi na ogólną "przejrzystość" jeśli chodzi o granie pod AT. Ostatnio zaliczyła mocny dołek i weszła w konsolidację (z fałszywym wybiciem po drodze) lecz od paru sesji można było dostrzec zbieranie akcji poprzez wystawianie ukrytych zleceń kupna (zwiększone obroty przy 5,40) który to poziom od 2 sesji jest sukcesywnie podnoszony - co wg mnie jest dla wzrostu kursu bardzo dobrze rokującym sygnałem na najbliższe dni wave

maxboast - GCN 5 CRM 5

GROCLIN - ożywienie w branży motoryzacyjnej powinno przełożyć się na zwiększanie wartości spółki (wg pb.pl), ponadto w ostatnich dniach ciekawe zachowanie kursu: po mocnym wybiciu w połowie stycznia nie widać chętnych do realizacji zysków nawet przy słabym rynku (każde otwarcie poniżej ceny zamknięcia jest dla kupujących okazją do uzupełniania portfela), wygląda to więc na przygotowanie ataku na mocny opór przy 18zł

CORMAY - spółka mocna fundamentalnie oraz pozostająca w silnym trendzie wzrostowym, lecz gram ją trochę z przekory ponieważ na spółkach pozostających w dołku nie zawsze udaje się trafić w odpowiedni moment wybicia (w okresie jednego miesiąca konkursowego). Mam tylko nadzieję że głębsza korekta na tym walorze nie zrealizuje się akurat w lutym Angel

Dwie spadkowe sesje na GPW a na wykresie SGN tworzą się dwie ładne białe świece - wygląda to na "zdrową" korektę po mocnym wystrzale sprzed kilku dni, a zadowalający obrót przy świecach korekcyjnych pozwala przypuszczać, że to dopiero początek wzrostu w ujęciu krótkoterminowym (wg mnie prawdopodobieństwo jest bardzo duże biorąc pod uwagę wszystkie następujące czynniki: ostatnie pozytywne informacje napływające ze spółki, wspomniane obroty oraz obraz techniczny). Oczywiście na drodze do większego wzrostu najpierw opory na 17.65-18,00 ale w przypadku ich pokonania widać zasięg na ponad 20 zł wave

Jedna transakcja kupna za 100 000 zł to za mało by mówić o przełamaniu, tym bardziej że szeroki rynek się nie "podłączył". Informacji żadnej się nie doszukałem i odbierałbym to raczej jako chęć posiadania "swojego" pakietu VV przez kogoś z większym portfelem. A film zaczynają tworzyć praktycznie dopiero od początku tego roku a więc skąd teoria, że długo już nad nim pracują (Grubinio?). Wcześniej wszystko rozbijało się o podpisywanie umów na dystrybucję, realizację itp. a teraz dopiero dokonuje się właściwa faza tworzenia. Spokojnie Panowie, prawdziwa emocje tu się dopiero zaczną (moim zdaniem - patrząc na to jak krok po kroku spółka wdraża projekt na skalę globalną w życie). A poziom 9,8 czy 7 gr rozpatrywałbym raczej jako doskonałą okazję do kupna a nie obawy :) Myślę, że pod koniec roku rozmowa na tym forum będzie przebiegała przy zupełnie innych poziomach cenowych, choć oczywiście grając akcjami ZAWSZE trzeba brać pod uwagę negatywny scenariusz - którym w wypadku naszej spółki musiałby być kryzys co najmniej taki jak na początku 2009 roku...

link

Jak widać w raporcie miesięcznym pierwsze spotkanie reżysera z zespołem realizacyjnym już za nami. Ciekawostką są planowane na luty spotkania przedstawicieli Spółki i PLATIGE IMAGE z inwestorami oraz prasą. A ostatnie zdanie o przejęciu i strategii (ewentualnych) operacji finansowych jak dla mnie brzmi co najmniej zagadkowo Anxious

Podzielam zdanie, że EGB do tzw "wydmuszek" nie należy chociażby dlatego że wydmuszki hulają 1000% a tutaj ledwie paręnaście procent przy ostatnich wzrostach ;) Spółki stabilne i mocne fundamentalnie może nie są efektowne jeśli chodzi o przełożenie na gwałtowny wzrost kursu akcji, ale jestem przekonany że przy przejrzystej globalnej sytuacji na rynkach i gospodarkach w fazie wzrostu to właśnie tego typu spółki będą dawały zarobić

Na chwilę obecną EGB jednym z liderów spadków na NC - tego chyba nikt z tutaj obecnych się tego nie spodziewał. Nie doszukałem się żadnej negatywnej informacji, a więc spekulacyjnie można spróbować dzisiaj zagrać DT

Prostuję oczywistą pomyłkę: miałem na myśli to podbicie kursu parę dni po debiucie - tylko, że tym razem wyraźnie widać stronę kupującą. A pod wyniki gra może się nawet już rozpoczęła wave

Dla posiadających na pewno budujący jest fakt, że każde duże zlecenie wystawione na sprzedaży było dzisiaj ochoczo zgarniane. I właśnie została osiągnięta cena z debiutu :) Patrząc na obroty przez ostatnie dwa dni oraz czytając posty na tym forum poparte rzeczową i szczegółową analizą również nie mam wątpliwości, że EGB dopiero pokaże swoje prawdziwe możliwości jeżeli chodzi o budowanie wartości dla akcjonariuszy thumbright

A jednak:

Cytat:
Zarząd VIRTUAL VISION SA informuje, iż w opublikowanej treści Uchwał podjętych na NWZA w dniu 31 grudnia 2010, podanych do wiadomości w komunikacie bieżącym nr 1/2011, zapis o niepodjęciu Uchwały nr 2/2010 powstał na skutek oczywistej omyłki pisarskiej, gdyż z treści zapisu wynika, że wszystkie głosy na NWZA zostały oddane za Uchwałą nr 2/2010; tym samy Uchwała nr 2/2010 w sprawie upoważnienia Zarządu do podjęcia niezbędnych czynności w celu przeniesienia notowań Spółki z Newconnect na główny parkiet GPW zostła podjęta jednogłośnie co zostanie sprostowane potokołem Notarialnym.

link

i jak widać po obrocie niektórym mocno na wyobraźnie ten fakt zadziałał...

Witam. Widzę że dużo negatywnych emocji się nazbierało po ostatnim walnym. To ja może poszukam pozytywów w takim rozwoju sytuacji:

a więc jeśli chodzi o przejście na rynek główny to z jednej strony faktycznie wiąże się to z większym prestiżem jak również i zwiększeniem wiarygodności wobec akcjonariuszy gdyż jak wiemy na dużym parkiecie są większe wymagania jeśli chodzi o sprawozdawczość finansową a na NC niejednokrotnie uprawiana jest "wolna amerykanka" lecz z drugiej strony na małym parkiecie "rządzą" o wiele większe procenty jeśli chodzi o wzrosty (i spadki naturalnie). Może przez te kilka miesięcy spadniemy jeszcze, może kurs będzie się kisił w tej konsolidacji na 10 gr ale przecież i tak nie jesteśmy tutaj na chwilę (a przynajmniej ja). Pierwsze spotkanie robocze reżysera z zespołem animatorów już za nami, pozostaje więc śledzić pilnie każdą nową wiadomość i... czekać. Umowy są podpisane na duże pieniądze i nie wątpię, że przez parę następnych miesięcy robota będzie szła pełną parą do przodu. Patrząc na ruch jaki się zrobił w sprzedaży telewizorów 3D i jak na naszych oczach realizuje się wprowadzanie i powoli powszechne stosowanie tej technologii - rok 2011 może być naprawdę niezły - o ile oczywiście zarządzający nie sprawią nam jakiejś niemiłej niespodzianki. Ponadto problem zwiększenia kapitalizacji i ewentualnej emisji mamy na razie z głowy. Wiadomo że optymalne byłoby przejście na GPW przy jednoczesnym znalezieniu poważnego inwestora, ale to by było zbyt piękne i... zbyt łatwe dla posiadających akcje VV, a jak wiadomo na giełdzie nic nie przychodzi łatwo (chociaż zdarzają się czasami "premie" w postaci wzrostu dziennego o ponad 60 % tak jak było w przypadku naszego Vision po ogłoszeniu firmy tworzącej film).

Jako że to mój pierwszy post w tym roku życzę wszystkim współwłaścicielom ;) cierpliwości nagrodzonej odpowiednim zyskiem i samych dobrych wiadomości generowanych przez spółkę wave

maxboast - IZN 5 O2O 5

IZN - patrząc na to co "wyrabiają" spółki zależne na rynku NC (CSY, RSY) można liczyć na przełożenie w kursie IZNS

O2O - w chwili obecnej technicznie prezentuje się moim zdaniem bardzo pozytywnie (podwójne dno, większy obrót przy piątkowym wzroście)

Wygląda na to że nikt nie typował IZN a na razie zapowiada się na gwiazdę grudnia (jeżeli obecny wystrzał to faktycznie gra pod styczniowe NWZA). Tym większy szacunek dla obecnego lidera rankingu inwestorów SW - jakbyś Krewa dodał do ELS spółkę którą typowałeś miesiąc wcześniej (IZN) to wynik mógłby być naprawdę imponujący z uwagi na fakt, że w połowie grudnia obie spółki technicznie prezentują się doskonale thumbright

Wg raportu za listopad 2010 - jutro prognoza roczna (+ 3 m-ce do marca). Jeżeli dynamika przychodów jest w tej chwili tak interesująca (X-XI) to prognoza może się okazać dobrym pretekstem do mocniejszego wystrzału (tzn mogą to być tylko moje pobożne życzenia bo zakupiłem parę od 2.05 do 2.18, a poza tym - chyba - najwięcej klientów kupuje przed lub na początku śniegu) - w każdym razie AT bardzo ładnie teraz współgra z aktualnymi wydarzeniami w spółce wave

misza napisał(a):
Na wykresie dziennym mamy coś na wzór trójkąta z którego kurs próbuje wyjść górą . Na fotce poniżej zaznaczyłem poziom 3.25 – jest to górka lipcowo-sierpniowa, górne ograniczenie naszej konsolidacji, a w dodatku znajduje się tutaj zniesienie 38.2 fali spadkowej z 5.14 do 2.05PLN więc przebicie tego poziomu zaprowadzi nas znacznie wyżej, lecz do tego czasu to...Pray . Na plus trzeba tu zaliczyć rosnący wolumen przy tworzeniu każdej kolejnej białej świecy. Co do wykresu tygodniowego to wciąż jest prowzrostowy

Świetnie przeczytany wykres Misza thumbright Ze swojej strony mogę na chwilę obecną tylko dodać że dzisiejszy wolumen i skup grubych pakietów pozwala prognozować jedynie chwilowe zatrzymanie przy 3.25. Teorię taką można również poprzeć sposobem w jaki kurs spółki poruszał się przy lini oporu na 2.85-2.89 - działo się to cały czas na lekko zwiększonych obrotach i jak "po sznurku". Obraz techniczny właśnie znacznie się poprawił - pozostaje teraz obserwować zachowanie przy oporach.

Otóż to - ale jednocześnie tak by swoim portfelem w realu można było tak samo rozporządzać. Dobrze Krewa to określił - mimo że konkurs wirtualnymi pieniędzmi to niech ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Krótka sprzedaż na wszystkich spółkach dodaje niewątpliwie kolorytu ale nijak ma się do realnego zarabiania, a przecież o to właśnie chodzi. Punkt w regulaminie warty kosmetycznej korekty

Jakieś 9 sesji temu zwrócił moją uwagę obrót - maksymalny w swojej niedługiej historii - co w połączeniu z niskim położeniem kursu skłoniło do "głębszych" obserwacji :) Wiadomości płynące ze spółki bardzo interesujące (zwiększanie zaangażowania przez głównych akcjonariuszy, korzystne transakcje kupna-sprzedaży) i wykres też w określonym krótkoterminowym trendzie (chociaż na razie bardzo delikatnym). Ostatnie obroty jak na ogólne rozgrywki bardzo przyzwoite - tylko te końcówki sesji mocno dołujące. Jak dla mnie ciekawy obraz na następne dni. Warto w każdym razie obserwować rozwój sytuacji (chociaż przy wahaniach na sesji od -5 do +10 trzeba brać pod uwagę odpowiedni poziom ewentualnego wejścia)

Ech w tym nawale obowiązków zupełnie zapomniałem o konkursie grudniowym... A typowałbym BMI 5 oraz IPX 5 (BMI - mocne spadki i zwiększone obroty w dołku razem z zakupem insiderów co sugeruje akumulację chociaż nie należy zapominać o fatalnych wynikach, IPX - technicznie jeżeli wybije się powyżej 4,75 zasięg jest prawie do 8 zł). Ale regulamin rzecz "święta" a ja zostawię to dla siebie i na koniec miesiąca zobaczę co by z tego było;) Tymczasem pozostaje poczytać jakie inne ciekawe pomysły krążą na ten miesiąc. Powodzenia wave

"Czerwona fala" nieubłaganie połyka coraz więcej na swojej drodze... Ten konkurs oprócz szybko wyłonionego lidera i zwycięzcy cechuje się dużą zmiennością głównego indeksu i finisz przy miesięcznych minimach. Niełatwo w takich warunkach ustrzelić coś porządnego Think

Spółkę obserwuję od paru dni (od ceny 1,06 i publikacji wyników) i moim zdaniem układ techniczny świec z ostatnich paru dni wskazuje na budowanie bazy pod atak na bardzo mocny opór na poziomie 1,20. Wcześniej oczywiście "słabsze" przeszkody na 1,14 i 1,16 ale jak słusznie zauważył bdeka - wzrostom na Lubawie nie przeszkadza nawet rynek w korekcie. Biorąc więc pod uwagę AT oraz dobre wyniki kwartalne dołączam dzisiaj na otwarciu do Szanownego Akcjonariatu ponieważ w przypadku udanego ataku na główny opór zasięg ewentualnych wzrostów działa na wyobraźnię Angel

W informacji jest taki zapis:

"Jego (Frederica du Chau) wszechstronny talent jest cennym nabytkiem dla realizacji filmu BUG MULDOON, a jego wieloletnie doświadczenie z realizacjami amerykańskich filmów animowanych, przyczyni się do wdrożenia efektywnego systemu produkcji filmu BUG MULDOON przez realizacyjny zespół animatorów w PLATIGE IMAGE w Warszawie"

Zwracam więc uwagę na fakt, że nad kreską i animacją będzie pracował PLATIGE IMAGE gdzie szefem jest Bagiński i to jest bardzo istotne patrząc na jego dorobek w tej materii. Scenariusz będzie oparty na książce, a nad realizacją czyli połączeniem wszystkich tych elementów będzie czuwał właśnie F. du Chau - gość, który po pierwsze brał udział w tworzeniu przynajmniej trzech dużych projektów na skalę światową, a po drugie rozwijał swoją wiedzę i doświadczenie robiąc to w sposób wszechstronny (animator, scenarzysta, reżyser). Bagiński nie ma żadnego doświadczenia w reżyserowaniu takich dużych produkcji więc można się tylko cieszyć że wszystko idzie w dobrym kierunku - osoby odpowiedzialne wg zawieranych umów za poszczególne elementy składowe filmu posiadają wysokie kompetencje w swoim fachu love4

bartekm napisał(a):
Od strony AT sprawa wygląda chyba ciekawiej, wolumen nieco wzrasta - może jest szansa na wyjście z tej dość nudnej konsoli.

Właśnie o to chodzi że od strony AT nie ma tutaj totalnie żadnych sygnałów zakupu. Owszem obroty były duże parę sesji temu, ale widocznie były one "sztucznie" spowodowane wymianą pakietów akcji pomiędzy podmiotami. Przedstawiam punkt widzenia aktualnego jeszcze akcjonariusza (i ten swój zredukowany pakiet jeszcze parę miesięcy pewnie potrzymam żeby nie zgrzytać zębami w razie czego ;) ale widząc to co się stało dzisiaj na BBC (mimo że specyfika osiągania zysków przez NFI jest inna niż spółek produkcyjno-usługowych to też przecież bezpieczna fundamentalnie przy niskim wskaźniku C/WK i... gwałtowny spadek) dochodzę do wniosku że lepiej wykorzystywać środki na czytelne sygnały zakupu niż na trwanie w maraźmie i czekanie na "hosannę" która wcale nie musi nadejść. Patrząc na dzienny - znowu ktoś się wysypał przy 2,65-2,70 czyli następna osoba tracąca do spółki cierpliwość. Jak widać na samych obietnicach daleko się nie zajedzie - a wypowiedzi Prezesa w świetle tego jak to przekonywał że umowa jest już podpisana w oparciu o najnowsze standardy, traktuję jak zwykłe krętactwo. Każdy kto choć trochę jest obeznany w obecnej sytuacji na rynku będzie raczej wiedział, że w tej chwili Patentus to nie jest dobra inwestycja (przynajmniej jeśli chodzi o sytuację techniczną) salute

Dzisiejszy wzrost trochę mnie przeraża, ale jutro również spróbuję włączyć się do zabawy niewielkim pakietem żeby stresu nie było za dużo a skłania mnie do tego wykres dzienny czyli szybkie i mocne podbicie stosunkowo niewielką ilością akcji a później zbieranie z wideł bardzo dużej ilości (historyczny max obrotu). Otwarcie powinno być wysokie - szkoda że na NC zlecenia PKC nie można wykorzystać na końcu sesji.

A szoolerowi gratuluję cierpliwości i samozaparcia w trzymaniu kasy w balonie z którego uszło powietrze. Przy okazji dzięki za rzetelne podejście do informowania o bieżących sprawach w spółce - byłem tutaj parę razy i zawsze czytałem Ciebie z uwagą. Wiadomo że jest dużo spółek na NC gdzie ryzyko jakby mniejsze ale dzięki takim jak WBay można czuć dreszczyk emocji a to też przyjemność wave

pop napisał(a):
Cisza na wątku,a tu spółka a tu mamy zbieranie akcji i wzrost po wreszcie dobrym raporcie kwartalnym.
Tak dobrego wyniku kwartalnego nie było chyba niemal od roku...

Również zauważyłem dzisiejszy przebieg sesji więc z ciekawości zaglądnąłem tutaj i miło że nie jestem sam ;) Obroty zadowalające, wzrost przy słabym rynku bez jakiegoś powalającego infa (wiadomość o sprzedaży za miesiąc październik oficjalnie pokazała się dopiero przy końcu sesji). Jeżeli rynki nie zapikują głębiej to w świetle opisywanych wcześniej faktów zarówno jeśli chodzi o sytuację fundamentalną jak i techniczną sytuacja na Gastelu w perspektywie najbliższych dni przedstawia się bardzo interesująco (średnioterminowo nie zapominajmy że spółka jest mocno powiązana z budownictwem i okres jesienno-zimowy nie jest dla tej branży najlepszy pod względem wykonawstwa)

vifon41 napisał(a):
Cały wzrost przyhamowała korekta na rynku, ale pomimo tego wasko tak źle się nie zachowywało, skoro 263 spółki były na minusie, a tutaj symboliczny spadek o 1 gr. Mam nadzieje, że w związku z korektą spółka nie zostanie zapomniana. Opór w okolicy 2,50?

Pzdr

Wsparcia i opory najlepiej sprawdzają się przy rynku rosnącym oraz neutralnym natomiast gdy rynki są w korekcie - w pierwszej kolejności obserwowałbym wsparcia na WIG i WIG 20 (2620-2630). I oczywiście należy patrzeć na otoczenie makroekonomiczne, a tutaj w momencie pojawienia się informacji o sytuacji w Irlandii oraz stopach procentowych w Chinach w moim przekonaniu zapaliło się żółte światło. Pamiętajmy o kryzysie i fakcie gdy wszystkie opory pękały jak zapałki - nie ważne jak dobra jest spółka (a Wasko niewątpliwie fundamentalnie teraz do takich należy - co pokazały dzisiejsze wyniki) lecz gdy naokoło jest źle lepiej uciekać ze stratą bez narażania się na większą. Oczywiście po dzisiejszej sesji nie ma jeszcze powodów do niepokoju - dopiero zamknięcie poniżej 2,40-2,35 współgrające z ogólnym marazmem na rynku może wg mnie skłaniać do przemyśleń na temat wyjścia. Poza tym jedna pozytywna informacja może zupełnie zmienić trwający od kilku sesji stan rzeczy (konsolidacja) a spółka ma możliwości by wygrać jeszcze niejeden poważny przetarg salute

Faktycznie po tym raporcie wyceny i rating uległy pogorszeniu tylko ja się zastanawiam w jakim celu prezes przez ostatni miesiąc skupował codziennie średnio po 20 000 akcji w przedziale 0,90-0,99 wiedząc przecież jaki będzie raport. Mógł poczekać chwilę i teraz by było taniej (o ile zejdzie poniżej poziom 90 gr - na co się zapowiada). Emisja będzie bez prawa poboru to o co tutaj biega? Macie jakieś rozsądne wytłumaczenie na tego typu zabawy z papierami?

Patrząc na wyniki to chyba krótkoterminowo nie będzie tak różowo - trzykrotny wzrost przychodów w porównaniu do poprzedniego okresu a tu taka okazała strata Sick

Cofnięcie do poziomu 2,50 wygląda bardzo "zdrowo", a więc również zameldowałem się na pokładzie. Oprócz faktu, że mam sentyment do spółek które dają dobrze zarobić DT (co nie przesłania oczywiście obranej strategii inwestycyjnej) biorę również pod uwagę słowa prezesa o zwiększonej aktywności zarówno nowych jak i tych starszych (stałych) zleceniodawców. Oczywiście należy się liczyć z wejściem w konsolidację na tym poziomie jeśli chodzi o krótki termin (spadki zupełnie mi tutaj nie pasują - choć na giełdzie z takim scenariuszem również trzeba być oswojonym), ale patrząc na sposób w jaki codziennie są robione większe zakupy akcji spółki (skupujący znajdują na każdej sesji chwilę by zaopatrzyć się w duże pakiety) i to bardzo mocne wybicie z konsolidacji można doszukać się początków kształtowania na wykresie paraboli.

Obserwujemy, obserwujemy a nawet coś tam kupujemy ;) Tzn uważam że korekta dobiega końca i złapanie poniżej 1 zł w świetle kształtowania się nowego trendu odbieram jako okazję. A to sypanie Jago w pewien sposób dopinguje - mają jeszcze sporo akcji ale na kurs jak na razie ma to wpływ typowo korekcyjny (duże obroty na wzrostach i malejące na spadkach przy stopniowym przejmowaniu incjatywy przez kupujących) - co pozwala mieć nadzieję na coś mocniejszego gdy to sypanie się skończy. Długo nie mogłem się zdecydować na tę spółkę (pomimo korzystnych wskaźników) ale teraz przyszedł ten czas. Innym również życzę powodzenia

jotgier napisał(a):
Coś cenzura działa na tut. wątku. Mój ostatni wpis wykasowany. Dziwne.

Ja tam się nie gniewam o kasowanie moich wpisów ani też nie dziwię. Liczy się skuteczność i niejednokrotnie szybkość w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, a przez taką a nie inną moderację na tym forum można zaoszczędzić wiele czasu nie czytając "wylewnych" komentarzy. Dziwnym trafem te wpisy które popieram sensownymi przemyśleniami i które się niejednokrotnie sprawdzają - jednak zostają :) Nie na temat z uwagi na wątek Optimusa lecz jeśli chodzi o zakupy akcji tej spółki to na najbliższy czas (czyt. krótki termin) raczej bym się tutaj nie pakował z uwagi na niejasną sytuację techniczną i spodziewane zyski z Wiedźmina dopiero za długi długi czas salute

iktorn napisał(a):
Po raportach wygląda na to, że OriUL nie odda już prowadzenia.

Po dzisiejszym infie można nawet spodziewać się "rekordu świata". To się nazywa strzał! hello1

maxboast - ZST 5 WAS 5

Zastal - za względu na dosyć przejrzysty obraz techniczny: wybicie na dużym wolumenie może oznaczać początki zmiany trwającego od połowy sierpnia krótkiego (patrząc na wykres w dłuższym terminie - korekcyjnego) trendu spadkowego i "ustawianiem" się wykresu pod oporem na 3 zł. W przypadku trwałego przekroczenia oporu na tym poziomie droga otwarta do 3,40 a w przypadku mocnego otoczenia rynkowego - atak na 3,60-3,80. Przy spółkach o stabilnych fundamentach, a taką jest niewątpliwie Zastal AT lubi przynosić dobre rezultaty. Dodatkowym sygnałem może być zakup akcji przez insiderów poczynione w ostatnim dołku.

Wasko - po trosze spekulacyjnie, a więc w nadziei na mocny ruch do góry spowodowany informacją. Jak zauważył wcześniej jacobz spółka posiada już solidny portfel zamówień lecz fakt ten wydaje się już zdyskontowany przez rynek (wzrost z 1,60 na obecne 2,50). Szansy na wzrosty upatrywałbym raczej w ogłoszenie wyników w kolejnym przetargu na ponad 100 mln które ma się ukazać w listopadzie. Oczywiście Wasko może być tylko jednym z przegranych lecz w przeciwnym razie można liczyć na dużo przypominając sobie co się działo przy ostatniej tego typu informacji (kurs nie był puszczany z widełek przez 2 dni a TKO dochodziło do 100%!) wave

Gratulacje dla Liderów i Zwyciężcy notworthy. Jak widać w typowaniu spółek które zaliczą największy spadek również trzeba mieć duże wyczucie. Uważam że możliwość gry zarówno na spadki jak i na wzrosty w tej samej edycji dodaje kolorytu konkursowi i jest to bardzo dobry pomysł (chociaż w szukaniu spółek które będą najmocniej spadały osobiście nie czuję się najlepiej). Bravo!

Jest i wyjaśnienie dużych obrotów:

link

... tylko nic nie pisze kto odbierał te pakiety ... A odnosząc się do wcześniejszych postów to Wacław miał rację odnośnie redukcji IQ Partners. Mam nadzieję że odnośnie AT również bo zamiast korekty wzrostów spółka może w najlepszym razie wejść w fazę konsolidacji patrząc na te niemałe pakiety po prawej stronie arkusza zleceń

Dzisiejsza sesja już tak różowo nie wygląda - obroty kosmiczne ale popyt jest dosłownie zasypywany podażą. Sam nie wiem co o tym myśleć i na wszelki wypadek ustawiam SL dopóki jakiś zysk jest. Faktycznie jakaś "spółdzielnia" chyba tu działa ;)

To ja może podejmie się bieżącej analizy sytuacji bo trzeba pokusić się o taką gdy w przedziale kilku ostatnich sesji spółka znajduje się w ścisłej czołówce spółek mających największy obrót dzienny na NC. Obecnie na dziennym zaliczamy spadek jak słusznie wcześniej zauważono lecz ponownie zastanawiające jest mocne zbieranie z określonego poziomu. Dzisiaj było to 36 gr a jeszcze 2 dni temu odbywało się to przy 34 gr. Jeżeli to tylko szybka korekta to na razie nietypowa bo cały czas na dużym wolumenie, ale z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić teraz jakiś większy spadek tutaj. Przyznam że nawet czekam na następny dzień bo bardzo jestem ciekawy rozwoju sytuacji. Obserwuje wiele spółek lecz w ostatnich dniach chyba najwięcej się dzieje właśnie na Site - wybicie z konsolidacji od 0,26 prawie 40% i szaleństwo na poziomach 0,36-0,40. Jeżeli ktoś ma za niedługo sprzedawać to kto tak kupuje? A wskaźniki do tego na bardzo rozsądnych poziomach w stosunku do innych spółek z NC. Jak dla mnie spółka cały czas bardzo interesująca Angel

WatchDog napisał(a):
Nic nie zrobię, tak samo jak nic nie zrobię jeśli spadnie.
Forum ma swoje zasady, a najważniejszą z nich jest: każdy sam podejmuje niezależne decyzje. Ich przeznaczeniem jest własny rachunek maklerski. Natomiat forum jest wspólne i służy celom informacyjno/analitycznym, nie wróżbom.

I dlatego dopóki będę bawił się w GPW to również będę korzystał z forum na "Twoim" portalu. Rakietę widziałem ale obrazek nie przemawia tak jak argumentacja. A dzięki zasadom NA PEWNO zaoszczędza się tutaj wiele czasu i to jest OK thumbright

WatchDog napisał(a):
Na razie przestań ordynarnie naganiać.

Ja tak tego nie widze WD, analiza techniczna elmersa całkiem rzeczowa. Ale już w następnych dniach zobaczymy rozstrzygnięcie

A to ciekawe bo mi ta spółka po sesji piątkowej też wpadła w oko - mocne i zorganizowane zakupy na poziomie 33-34 gr - na rozpoczynający się tydzień sytuacja wygląda rzeczywiście bardzo obiecująco

Historyczne minima mają to do siebie że mogą się pogłębić - na Jago na razie próżno doszukać się chociażby z grubsza sygnału zakupu. Ciężko na takich spółkach się coś ugrywa (bo na jakieś info ciężko liczyć a to faux pas prezesa ze sprzedawaniem akcji dobrych spółek nadaje się do programu informacyjnego w porze największej oglądalności Sick

Dlatego zaznaczyłem że to moźe się zdarzyć "ewentualnie" ;) Najważniejsze dla akcjonariuszy jest to, że portfel zamówień jest już gruby a perspektywy na jego zwiększenie również się przejawiają. Mocne wybicie z długiej konsolidacji może być sygnałem do trwałej zmiany trendu - osobiście więc zwracam uwagę na to co dalej będzie się działo z nadzieją wskoczenia częścią kapitału w optymalnym momencie (definicja optymalnego momentu do wejścia jest oczywiście płynna - tak jak "płynne" i nieodgadnione do końca są ludzkie emocje d'oh! Poziom 2,50 wydaje się rozsądny tylko czy kupujący dadzą szansę? ;)

Gerda napisał(a):
Chyba wszystkim zdarzyła się taka sytuacja z wskakiwaniem do pociągu a potem wyskakiwanie w owczym pędzie Silenced

Osobiście w Wasko do tej pory nie inwestowałem ale po piątkowym dołowaniu i po ostatniej informacji liczę że w poniedziałek może się zamknąć na zielono,a czy dokupię? pewnie popatrze co robi tłum bo tutaj,zamieszanie jest potrzebne

Już i tak powstało duże, a w świetle ewentualnej informacji o zawarciu drugiego kontraktu na ponad 100 mln (już w listopadzie ogłoszenie wyników) może być jeszcze lepiej. W chwili obecnej po tak wysokich otwarciach i mimo wszystko lekkiej przewadze sprzedających na dwóch ostatnich sesjach wykres kojarzy mi się z napiętą sprężyna (ech te zboczenia grafika) - akcji nie mam ale oczywiście jutro również będę wnikliwym obserwatorem zachowania się tłumu bo rzeczy które dzieją się aktualnie przy kreśleniu wykresu są absorbujące. Można powiedzieć że tak rodzą się gwiazdy na GPW - jeszcze niedawno bez rewelacji a teraz szaleństwo przy napływie pozytywnych informacji. Porównanie do Vedii z NC jest nawet na miejscu: tam wiadomość o wielomilionowym kontrakcie objawiła się przy cenie 40 gr - dzisiaj jest ponad 1,2..

W chwili obecnej ciekawie prezentuje się obraz techniczny: konsolidacja w przedziale 4,50-5,50 trwa co prawda w najlepsze ale należy zwrócić uwagę na zwiększone zainteresowanie papierem przy wzrostach i maksymalny historyczny wolumen obrotu na ostatniej sesji. Może tak się kisić jeszcze trochę, ale w przypadku wyjścia z tej konsoli można doszukać się ładnego zasięgu (luka spadkowa na poziomie 10 zł). Sytuacja przypomina mi Hefal z okresu X.2009-III.2010 - też długa konsola i gwałtowne wybicie. Różnica polega na czasie w jakim ta konsolidacja miałaby przebiegać (na Hefalu było to 6 m-cy, tutaj musiałaby trwać to o wiele krócej - patrząc z perspektywy zwiększonych obrotów) i okolicznościach znacznej przeceny niedługo po debiucie - tam była to wyprzedaż jednego z głównych akcjonariuszy, tutaj chyba coś innego bo żadnych oficjalnych komunikatów w systemie informacyjnym GPW nie widać, ale domyślam się że na debiucie bardzo dobrze zarobili co niektórzy jak wcześniej zostało wspomniane). W każdym razie warto na spółkę zwrócić uwagę bo dno na poziomie 4,50 wydaje się bardzo mocno uklepane.

bagieta napisał(a):
no to prezio trochę kręci odnośnie Chin i przejęcie..raz pisze ,ze rozmowy finalizuje,potem ,ze się przedłuzaja...terminu nie poda...w tym roku raczej nie..
o kursie nie wspomnę..

Zgadza się. Artykuł daje dużo do myślenia:

www.parkiet.com/artykul/25,978...

Pokazuje to, że Prezes ma problem z wywiązaniem się z danych obietnic, a to nie jest zbyt optymistyczna wiadomość dla akcjonariuszy. Zmienia to sytuację o tyle, że na razie premia w postaci wejścia na nowe rynki jest oddalona w bliżej nieokreśloną przyszłość. Wobec niedawnego oświadczenia, że sprawa Chin jest już właściwie dograna to stawia Pana Dudę w zdecydowanie niekorzystnym świetle. A co do akwizycji to jak widać przejęcie spółki o dwukrotnie większych przychodach może się okazać zadaniem ponad miarę... Ech sam już nie wiem - w dłuższym terminie perspektywy dalej jakieś są, ale patrząc na zachowanie kursu świeżbi mnie żeby coś się zredukować. Z drugiej strony jednak aż szkoda oddawać w takim dołku - wg wycen StockWatch Patentus jest obecnie niedowartościowany. Generalnie jestem rozczarowany bo mimo, że spółka zdrowa fundamentalnie to zupełnie niepodatna na otoczenie (WIG +200 pkt, PAT -20% puke_r )

kolokwialny napisał(a):
Po ostatnich jazdach na Monnari, ''bankruty'' zdają się mieć spore poważanie wśród gawiedzi.Jak i ''spec''ulatorówking

Zgadzam się z Tobą Kolokwialny: Kolastyna, Techmex, Polrest, Pronox - biorąc pod uwagę tylko tą najnowszą historię życia giełdowego - wszystkie wymienione spółki łączy fakt, że przy właściwej chwili wejścia można było zrealizować dosyć ciekawy zysk w krótkim terminie korzystając dodatkowo z bardzo dużej płynności przy spekulacyjnych skokach do góry. Igroup to zdecydowanie interesująca perspektywa na ten tydzień tym bardziej że technicznie próba wybicia z konsolidacji już była i mimo zanegowania jej czarną świecą to wszystko odbyło się na wiele niższym wolumenie niż wzrost. Na razie sytuacja bardzo podobna do zachowania się kursu Marketeo przy ruchu zapoczątkowanym 5 dni temu. Oczywiście porównanie to należy traktować trochę z przymrużeniem oka biorąc pod uwagę specyfikę rynku NC i sytuację fundamentalną obu spółek, ale szukanie podobieństw w kreśleniu wykresów w tym przypadku może okazać się skuteczne tym bardziej, że na decyzję sądu trzeba będzie jeszcze tydzień poczekać wave

Ja również odniosłem dzisiaj takie wrażenie. Mocny obrót przy wzrostach, malejący na spadkach które technicznie tworzą bazę pod ruch wzrostowy. Dwie sesje temu przy mocnym wzroście widać było zorganizowane branie nawet po 0,38. Jak na spółkę, która nie generuje wiele nowych oficjalnych wiadomości to już coś znaczy.

pop napisał(a):
Pomimo słabszej końcówki,na wykresie tygodniowym mamy przebicie poprzedniego szczytu na 1,62 przy rekordowo wysokim obrocie,więc nawet gdyby pojawiła się korekta,to powinien to być tylko przystanek przed następnymi skokami w górę.
Niech Oponeo będzie tu wzorem,że trzymanie akcji szybko rozwijającej się spółki ma sens,a korekty są okazjami do ponownego zajmowania pozycji.3some

Nie była taka słaba ta końcówka - większy pakiet przy cenie zamknięcia został na kupnie. Wybicie z konsolidacji przy dużym wolumenie cztery sesje temu pokazało kierunek (mimo ze spowodowane informacją prasową). Teraz tylko patrzeć jak ludziska się będą zachowywać przy oporze na 1.80. Rzetelne informacje tutaj widzę thumbright

Korelacja z Openeo pozwala wiązać bardzo duże nadzieje z okresem jesiennym

Frog napisał(a):
LISTA ZAMKNIĘTA.

Mamy 72 uczestników Anxious (fuck, w co ja się wpakowałem blackeye )

Pewnie mała reklama na stronie głównej portalu też swoje zrobiła ;)

Dzięki za marchewkę - przyda się thumbright

olshinho napisał(a):
Wielkie gratulacje dla zwycięzcy!hello1 Wynik 60% robi imponujące wrażenie!

Dziękuję bardzo - to dopiero mój drugi konkurs i 1,5 roczny staż na giełdzie także jeszcze sporo nauki do przyswojenia blah5 A pomysł prowadzenia tego typu zabawy jest nie tylko ciekawy z punktu widzenia możliwości sprawdzenia się w większym gronie, ale również jako sposób na poszerzanie horyzontów jeśli chodzi o postrzeganie spółek i stosowanie tego w realnej grze (dlatego uważnie czytam każde uzasadnienie bo nigdy nie wiadomo jaki dobry pomysł komuś chodzi po głowie Angel

michalmarchewka napisał(a):
Nie wiem co mnie pokusiło i jak zaczęła się jazda w górę dobierałem... wyszła mi średnia ciut powyżej 12gr... Co to mogło być? Czy ktoś wykładając określoną ilość pieniędzy (można by było policzyć ile) zawyżył chwilowo kurs i opchnął ile się da po 13gr i teraz po 12gr?? Czy to rzeczywiście ma szansę dalej rosnąć? Wydaje mi się,że jeśli przejdzie kurs powyżej 15gr (max ostatniego wystrzału) to będziemy mieli podwójny szczyt... Jeśli nie przebije to w dół... do 6gr...

Jeżeli kapitał który włożyłeś przy tej cenie akcji nie jest Ci potrzebny w najbliższym czasie to na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie głowy tym kto zbiera i w jakim celu - obecne poziomy za 1-1,5 roku będą tylko odległym wspomnieniem Angel Z perspektywy AT - tak jak koledzy wcześniej słusznie zauważyli - nastąpiła korekta i odbicie od poziomu 10 gr, dzisiaj pokaźny obrót i znaczne zakupy nawet po te 12 gr a więc wszystko jak w elementarzu z tym, że na chwilę obecną tylko trwałe przekroczenie 14 gr daje nadzieję na dalsze wzrosty w najbliższym czasie. Jeżeli teraz walor nie da rady z tym oporem to pewnie się "pokisi" trochę. A jeśli chodzi o domysły kto komu to na tego typu spółkach (groszówkach) są osoby które jednocześnie stoją po obu stronach rynku kupując akcje grosz niżej i wystawiając na sprzedaży dwa grosze wyżej. Opłacalna zabawa tylko trzeba mieć odpowiednią ilość gotówki wave

maxboast - PAT 9 OPN 1

PAT - spółka z którą jestem już jakiś czas związany, a miesiąc październik powinien być przełomowy w omawianej przez zarząd budowie grupy kapitałowej. Jeżeli działania ku temu zostaną sfinalizowane to jest szansa na odpowiednio wysoką stopę zwrotu. Spółka ostatnio stała się bardziej popularna na co wskazuje zwiększony obrót - przy dołku w jakim się obecnie znajduje może być to oznaką akumulacji, a stosunkowo niewielka ilość akcji w obrocie - przy pozytywnych informacjach - może wywindować kurs dosyć wysoko. Oczywiście może ale nie musi - jak widać zdrowe fundamenty w jej przypadku wcale nie muszą oznaczać wzrostu razem z rynkiem (spółka od paru miesięcy "dołuje").

OPN - zbliżający się okres zimowy, skup akcji przez insiderów oraz ogólnie zwiększone obroty firm oponiarskich w Polsce (znajomy pracujący w jednej z takich firm przedstawił temat jako "opędzić od roboty się nie można" ;)

To z jednej strony jest normą od przekroczenia 1 zł (mocny początek, ale koniec sesji w okolicach rozpoczęcia lub niżej), ale z drugiej idzie powoli do góry. Obroty od początku września kilka razy "porażające" (historyczny max) - szczerze to na spadki się nie zapowiada

A co to za nagonka się tutaj rozpętała - każdy zarządza swoim kapitałem wg własnego uznania i jeżeli prezes w taki sposób chciał spieniężyć swoje walory to Ci co wsiedli na fali znacznych wzrostów - jeżeli nie mają mocnych nerwów lub odpowiedniej ilości kapitału do zabawy na giełdzie to powinni również szybko zawinąć tobołki. Dla krytykujących mam pytanie - gdzie byliście jak spółka miała o wiele mniejszą kapitalizację, plany sprzedaży gry były dopiero prognozami a prezes i członkowie rady nadzorczej robili zakupy akcji spółki. Szanowni Państwo - wtedy się kupuje akcje a nie teraz biadoli jaki to z Pana Prezesa nygus że sprzedaje swoje akcje z pokaźnym zyskiem po nieprzerwanym paromiesięcznym rajdzie cen akcji w górę...

Wczoraj rynek nie był za mocny a Orco zaliczyło sesję "odwrotu" i dzisiaj ruch został potwierdzony - moim zdaniem ma duże szanse na udany atak oporu. Na temat "Żagla" można powiedzieć tylko tyle że zupełnie nie ma to teraz wpływu na kurs - karty rozdawane są w Paryżu a tam wiedzą, że kupując niedowartościowane akcje mogą liczyć na dużą stopę zwrotu ;) Ostatni zakup był już praktycznie na górce - a więc statystycznie niech się realizuje następna górka blah5

Znając rzeczywistość giełdową - nie każda spółka traktuje inwestorów poważnie, a nawet pójdę dalej: szefowie takich spółek "drobnych" mają za nic lub w najlepszym wypadku za dawców kapitału (np Petrolinvest, Bioton). My na razie bazujemy na tym, że Pan Duda konkretnie wypowiadał się o planach i prognozach, a dotychczasowej ich realizacji nie można nic zarzucić (czyli na razie jak na byłego policjanta przystało - jest słowny). Też jestem ciekawy czy dotrzyma słowa o przejęciu i rozpoczęciu produkcji przez spółkę tworzoną wspólnie z chińczykami już w następnym miesiącu. Na razie patrząc na ruch jaki się zrobił w obrocie akcjami wiele wskazuje że coś jest na rzeczy, a dzisiejsze zakupy większych pakietów bez wpływu na kurs wskazują na akumulację (2 x 10 000 akcji i poprawka 20 000) - przy spółce o stosunkowo niewielkich obrotach takie zakupy pewnie coś znaczą, ale najlepiej nie snuć już domysłów - niech przemówią w końcu fakty wave

Dzięki mila za precyzyjne przedstawienie sytuacji spółki - jak nie wiedziałem o niej za wiele tak obecnie moje horyzonty na ten temat zostały znacznie poszerzone. A jeśli już mówimy o tym który sprezentował nam tę zabawę (konkurs) to mam nadzieję Frog, że do typów październikowych się porządnie przyłożysz ;)

mila napisał(a):
A jak ktoś ma gotówkę to jest okazja dokupić CKL bo się akurat nieco korekci- po wynikach za III kw już tak tanio nie będzie:)

CKL to biznes sezonowy i w tej chwili raczej nie liczyłbym na spektakularne wzrosty - owszem wyniki nie powinny być złe z uwagi na zwiększone obroty w sezonie letnim, ale patrząc na wykres, w tamtym roku przy - jakby nie było - ożywieniu gospodarczym CKL od września schodziła już tylko w dół. Lepiej więc zachować pewną ostrożność tym bardziej że spółka do ekstra płynnych nie należy.

20k jednak nie będzie - zgodnie z założeniem Monnari zaczyna harce po sztucznym dmuchaniu. Końcówka konkursu zapowiada się więc bardzo ciekawie Angel

Ja "oglądam" Viaguarę od spadków na 10 gr i zwiększonego ruchu przy następującej po nich konsolidacji. Dała nawet zarobić (0,11-0,13) ale teraz żeby kupić potrzebowałbym czegoś więcej niż obrotów (chociaż dzisiaj imponujące - tak jak ostatnio często w przypadku całego rynku NC), a mianowicie nowych wiadomości na temat zwiększania rynków zbytu. "Piotr i Paweł" OK, USA - też OK, poszerzanie asortymentu (alkoholowe, izotoniczne) też pięknie, ale jeszcze coś extra blah5 Chociaż pewnie właśnie oglądamy efekty zawieranych kontraktów. Jakkolwiek by nie analizować spółka w mocnym historycznym dole a więc dla cierpliwych zakup dzisiaj nie powinien boleć w przyszłości tym bardziej że potencjał w świetle przedstawianych przez spółkę wiadomości niewątpliwie jest.

To ja moze się o niego pokuszę za kolegę Propero:

Znaczny wolumen na wzrostach nie jest absolutnie gwarancją dalszego zwiększania wartości akcji - polecam przyjrzeć się wykresom spółek GPW (na newconnect tylko tym o najwyższej płynności) i zwrócić uwagę na maksymalne obroty - pojawiają się one głównie przy samych sesjach wzrostowych - na następny dzień bywa z tym różnie, a nawet przeciwnie - bywają jeszcze większe lecz tworzą czarne świece (niejednokrotnie z długimi górnymi cieniami) z uwagi na fakt że jedni "napaleni" kupują dalej a zarobieni realizacją zyski. Oczywiście istnieją też przypadki kilkudniowego skupu gdzie na dużych obrotach mamy kilka sesji wzrostowych pod rząd (vide Karen, Polrest czy Pronox) - ale to najczęściej poparte jest jakimś impulsem w postaci informacji prasowej. Jeżeli kierować się obrotem to najlepiej przy wykresach będących w konsolidacji lub "zaliczających" znaczny spadek. Na samej euforii (spekulacji) daleko się nie ujedzie... A nam nieposiadającym Nicogames pozostaje wypatrywać ciekawych informacji odnoście nowego projektu i efektów jego dystrybucji Angel

Mam nadzieję że większość z szanownych forumowiczów którzy dokonywali dzisiaj zakupów postawiła rozsądne SL. W poście powyżej sytuacja została doskonale zobrazowana, a spekulacyjnie można grać, ale z głową... Chociaż wcale nie jest powiedziane czy dzisiejsza sesja nie ma wystraszyć tylko posiadających (większość od niedawna) akcje - do końca września jeszcze trochę czasu pozostało.

Z jednej strony niezbyt korzystnie się zrobiło z uwagi na fakt że znacząco zmniejszyły się obroty i wyjście w tej chwili większym pakietem powoduje turbulencje z kursem ale z drugiej właśnie te wyraźnie zmniejszone obroty na spadkach pozwalają przypuszczać że to tylko korekta. Na razie opór powyżej 30 zł trzyma się twardo - lecz jak widzę te plusy naokoło to raczej skłaniam się ku stwierdzeniu że w Orcogroup też nic poważnego (spadki) nie powinno się teraz zdarzyć. W najgorszym razie wejdziemy w dłuższą konsolidację w okolicach 7 Euro. A ponadto wczoraj spostrzegłem ciekawą zależność: notowania w Paryżu może są jakimś kierunkowskazem ale gdy u nas na dogrywce podciągnięto kurs paroma większymi zleceniami tam był większy minus lecz za kilkadziesiąt minut sytuacja powtórzyła się dokładnie jak u nas - "pare" Euro i mocny ruch do góry. Tak jakby jedne rączki się tym same bawiły. Zobaczymy w najbliższym czasie jak to dalej się potoczy ale ja nie widzę w arkuszu sprzedaży jakiś bardzo wielkich zleceń na chwilę obecną Eh?

Obroty z kilku ostatnich sesji także wskazują na możliwe mocniejsze pociągnięcie do góry cen akcji w nadchodzącym tygodniu. A dzisiejszy artykuł w parkiecie pewnie przyczyni się do otwarcia z luką w górę (w każdym razie osobiście zdziwiłbym się jakby otworzyło się na zero lub poniżej piątkowego zamknięcia) co przy obecnym układzie technicznym byłoby bardzo dobrym prognostykiem dla posiadających akcje. Spółka niewątpliwie posiada potencjał a prywatna emisja jest moim zdaniem optymalnym sposobem na poprawienie obecnej sytuacji fundamentalnej salute

Kanoniers napisał(a):
mathu napisał(a):
Chciałbym tyle zarobić w realu king

Ja mam to szczescie ze Astarta stanowi w realu ponad 50% mojego portfela hello1 hello1

I ja nie mogę narzekać gdyż z OPG mam podobnie Dancing (w piątek nawet zwiększyłem zaangażowanie). Wybór spółek odkładałem do ostatniego dnia konkursu ponieważ swoje inwestycje opieram w głównej mierze na AT. Ciężko dokładnie ocenić zasięg tych wzrostów i kiedy to się "uspokoi" (tzn OPG przy tym trendzie po przebiciu 32 zł może do 40 spokojnie pociągnąć a na MON trwa aktualnie wolna amerykanka - pod koniec września ta spekulacja pewnie się zakończy ostrym spadkiem lub ... no właśnie wszystko zależy od warunków układu). Jakkolwiek by nie było przy tym tempie wzrostu - miesięcznego wyniku jaki będzie można osiągnąć pewnie już nigdy nie uda mi się powtórzyć. Ale to tak nawiasem mówiąc - zakładając że wrzesień będzie cały taki przyjemny dla nas akcjonariuszy - wiadomo jednak że nie ma spółki która nieprzerwanie rośnie (no może poza MWT w okresie od dna bessy ;)

Wsparcie na 7 Euro pięknie zadziałało więc powstaje bardzo duże prawdopodobieństwo że w następnym tygodniu znowu będzie pięknie hello1 Tzw książkowa korekcina w biegu. Wiem że nie należy być zbyt pewnym zdarzeń na giełdzie, ale ta świeczka dzisiaj po sesji spadkowej nastraja niezwykle pozytywnie. Trend is Your Friend king

plynacyzrynkiem napisał(a):
@mila - jak umiesz wchodzic ponizej sredniej dziennej i wychodzic powyzej sredniej dziennej to ba! miliony same przyleca ;P

jeszcze tylko dobre sesje wybieraj :))

podoba mi sie wykres, ale nie chce byc animatorem wolontariuszem ;P

Mnie również się podoba, ale czapa na 12 zł była mocna i znacząca. Można było na dołku parę procent złapać lecz sesja sprzed 3 dni pokazała iż podaż na razie jest silniejsza (pomijając pierwszą godzinę handlu i szał radosnych zakupów, który wywindował kurs o jakieś 10%) - czyli wybicie z kanału spadkowego (na razie) zakończone niepowodzeniem d'oh!

Czy korzystając z tych samych kanałów dystrybucji co przy ostatnim hicie na którym spółka notuje takie znakomite przychody - wprowadzając nowe tytuły na rynek zarząd wie czego się spodziewać? Tzn nie każda gra sprzedaje się tak jak Sniper, ale czy przy osiągnięciu takiego poziomu istnieje jakaś gwarancja stałej progresji wyników?

Siła tego papieru mnie zaskakuje - codziennie na początku sesji próbuje ustawić rozsądnego SL ale po godzinie czasu stwierdzam że to wogóle nie ma sensu Dancing Walor właśnie zameldował się przy oporach nad 31,50 zł - ich przekroczenie otworzy drogę do tych 40-50 zł tym bardziej że w przeszłości obroty przy wzrostach bywały dużo większe.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 21 maja 2020 12:10:26
Liczba wpisów: 223
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,911 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,99% +33 598,03 zł 53 598,03 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło