pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

arnoldszwajceneger

arnoldszwajceneger

Ostatnie 10 wpisów
W mbanku i aliorze są, w ing brak.

Racja, mogli to dać na ASO GPW. Zobaczy się jutro, czy będą jakieś oferty sprzedaży i za ile.

Przeszkodą może być zarówno notowanie na BS jak i płynność. Nawet jeżeli ktoś jest w stanie wyłożyć 100 tys. to może ich nie kupić po cenie w granicach rozsądku. Przykładem mogą być obligacje Providenta (podobna branża), gdzie od lutego nie zawarto żadnej transakcji.

gpwcatalyst.pl/raporty_ebi?ph_... tutaj jest za pierwsze półrocze 2010, za drugie półrocze będzie 30 kwietnia

Handel na obligacjach Rubiconu nadal stoi. Trochę jest to irytujące.

www.nwai.pl/index.php?id=661&a... na tej stronce jest trochę informacji dotyczących emitenta obligacji tj. Ganta. W załączniku "prezentacja" jest tabelka, w której przedstawiony jest koszt 1 mkw pum i koszt sprzedaży 1 mkw pum dla poszczególnych inwestycji.

www.onico.pl/index.php?c=rapor... ta firma robiła wykup swoich obligacji

podsyłam linka o sytuacji w branży rybnej, jak by ktoś jeszcze nie czytał - stooq.pl/n/?f=389222&searc...

Cytat:
Branża rybna osiąga coraz lepsze wyniki finansowe. W 2009 r. jej obroty wyniosły 6 mld zł wobec 5 mld zł rok wcześniej. Ryby z polskich przetwórni trafiają głównie na rynki unijne - poinformował w środę wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke.
Jak zaznaczył wiceminister, sytuacja branży rybnej znacznie się zmieniła po wejściu Polski do UE. Od tego czasu zmodernizowano zakłady przetwórcze, rośnie eksport. Produkcja rybna prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie w oparciu o standardy unijne - powiedział Plocke podczas gali II Rankingu Zakładów Rybnych, ogłoszonego przez miesięcznik "Agrotrendy".

Mankomaniak cała twoja ostatnia wypowiedź na wątku to wyśmianie fundamentalistów i informacje o rzekomym wywalaniu akcji przez insaiderów, może przedstawisz wiecej danych a nie tylko puste gadki. Odnośnie efektywności, być może Graal rzeczywiście jest kiepską firmą, która w dłuższym terminie nie potrafi wypracować zysku ze swojej wartości ale to jeszcze czas pokaże. Ja na razie czekam i nie wywalam.

Dodałbym jeszcze "Psychologię giełdy" Andre Kostolany. Fajna książka o psychologii inwestowania, napisana z pewną dozą sarkastycznego humoru, przez gościa który na giełdzie grał chyba z 70 lat.

Cena nowych akcji ustalona na 12,5 zł, bez prawa poboru. Czyli 7,33 % dyskonta wobec ceny aktualnej, to niby niedużo ale prawo poboru by się przydało.

To może podasz komunikat o sprzedaży akcji w ostatnim okresie, bo ja nic nie słyszałem.

Ynwestor poczytaj lipcowy artykuł z parkietu, tam jest mowa o planowanej emisji. Gzieś też czytałem, ale juz nie pamiętam gdzie, że nowa emisja będzie prawdopodobnie z małym dyskontem wobec ceny rynkowej.

Gant emituje kolejną serię obligacji. Oprocentowanie 4% + wibor 3m, czyli niżej od wcześniejszych emisji aktualnie notowanych na catalyst. Dodatkowo istnieje możliwość zamiany obligacji na akcje z ceną konwersji 26 zł za akcję www.nwai.pl/index.php?id=651&a...

Ciekawe kiedy w końcu podadzą informację o przychodach za sierpień ?? Do tej pory podawali najpóźniej w okolicach 10 następnego miesiąca, teraz mamy 14 i cisza heh. Wiadomości na temat przychodów może nie są najistotniejsze, ale fajnie jest gdy firma prowadzi dobrą politykę informacyjną.

Jak mawiał Buffet, giełda jest tylko po to aby zobaczyć czy ktoś nie popełnia jakiegoś głupstwa. Sprzedaż spółki tylko dlatego, że jej kurs spada jest takim właśnie głupstwem i nalezy to wykorzytsać. Graal zmienjszył zadłużenie, powiększył zysk, ma dobre przepływy operacyjne, zwiększył kapitał własny i ma fajne wskaźniki, więc po co sprzedawać dobra spółkę.

link do artykułu o dobrych perspektywach rozwoju w branży cukierniczej www.rp.pl/artykul/525137_Dobre...

Spółka na forum jak i na gpw zapomniana, a tymczasem od samego debiutu ładnie się rozwija. Z kwartału na kwartał zwiększa przychodu co łączy się z systematycznym wzrostem zysku tak operacyjnego jak i netto. Lider rynku długu w telekomunikacji, teraz debiut na bardziej rentownym (według analiz) rynku bankowym. Stosunkowo niskie zadłużenie, utrzymujący się niezmiennie rating AAA na stockwatch też dobrze o niej świadczy. Spółka ma realne plany rozwoju na rynku długów bankowych który według prognoz ma dalej się rozwijać.

Ciekawy artykuł o tym jak Domagała robi interesy z kościołem i Gminą wyborcza.biz/gieldy/1,101260,8...

Spółka od strony fundamentalnej wygląda przyzwoicie. Wynik operacyjny dobry, cały czas na plusie, rozpoznawalna marka z dużym udziałem w rynku, kompetentny zarząd z jasną wizją rozwoju, zadłużenie w granicach normy. Kupiłem dzisiaj trochę w celu dywersyfikacji portfela, o ile nie przewiduję gwałtownych ruchów w krótkim terminie czasowym, to w przeciągu roku zakładam kilkanaście - kilkadziesiąt % na plusie.

Treść zawarta w linku świadczy tylko o tym,że Humdrex ma problemy z kasą o czym wszyscy wiemy. Brak wypłat plotką raczej niej jest, kto by miał motyw do pisania takich plotek ? konkurencja ? wydaje mi się że nie. Zresztą wiele firm w Polsce nie wypłaca płacy na czas, także nie jest to jakieś szczególne zjawisko. Chwilowo sprawę rozjaśni raport kwartalny choć nie spodziewam się rewelacji, mam tylko nadzieję że nie będzie szczególnie zły. Plany restrukturyzacji zaprezentowane przez Zarząd oceniam pozytywnie, pytanie tylko czy zostaną one zrealizowane i nie jest to pusta gadka. Cieszy mnie, że Trion odchodzi w końcu od klienta supermarketowego, nie wiem tylko dlaczego tak późno. Mają taki towar, że raczej w supermarketach się go nie kupuje. Zdecydowanie muszą poprawić sieć sprzedaż, okna i drzwi sprzedaje się głównie przez autoryzowanych dealerów którzy zapewniają od razu pomiar, montaż itp. itd., a z tego co sprawdzałem w necie, ich sieć jest raczej słabo rozbudowana. Sprzedaż nieruchomości może nie zachwyca, ale jeżeli nie są do niczego potrzebne i nie ma planów co do zagospodarowania ich w przyszłości to można je sprzedać. Należy jednak szczególnie zadbać aby środków uzyskanych nie "przejeść" bo wtedy spółka będzie już szła w prostej linii na dno.

Wstawiam linka odnośnie sytuacji w humdrexie www.nowemiasto.com.pl/forum_nm...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 1 lipca 2015 16:21:25
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,708 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło