pixelg
TRION - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

TRION []

AKTUALNY KURS: 0,00 zł (+0,00%)
Niedzwiadek
0
Wpisów: 162
Wysłane: 19 lutego 2010 16:39:08 przy kursie: 0,65 zł
Faktycznie papier przeceniony niemilosiernie. Wow. Przeciez kiedys tam on chodzil po 35 zeta. Ach, niesamowite!!!!!!!! Papier startowal z 50 groszy, a teraz jest na 65 i trend po wyhamowaniu zaczyna znowu nabierac sily. Oczywiscie trend spadkowy. Jesli szerszy rynek bedzie slaby to po wynikach bedzie kolejny zjazd i wtedy moze dolacze. Niewatpliwie wezme papier pod obserwacje.

Arlemen
0
Wpisów: 228
Wysłane: 19 lutego 2010 16:58:38 przy kursie: 0,65 zł
Niedzwiadek napisał(a):
Faktycznie papier przeceniony niemilosiernie. Wow. Przeciez kiedys tam on chodzil po 35 zeta. Ach, niesamowite!!!!!!!! Papier startowal z 50 groszy, a teraz jest na 65 i trend po wyhamowaniu zaczyna znowu nabierac sily. Oczywiscie trend spadkowy. Jesli szerszy rynek bedzie slaby to po wynikach bedzie kolejny zjazd i wtedy moze dolacze. Niewatpliwie wezme papier pod obserwacje.

Owszem chodził po tyle,ale wówczas było jakieś 5 milionów akcji na rynku,więc zakładając że mimo w 2002 roku hossy nie było a papier osiągnął 34zł ,więc gdyby tą tendencję przeliczyć na 45 milionów obecnie papiera ,to cena w kolejnej hossie powinna być na poziomie 6.8zł Whistle ,ale to za któryś rok ,czyli dla cierpliwych 1000% górki Speak to the hand

Elmo
0
Wpisów: 8
Wysłane: 19 lutego 2010 19:52:19 przy kursie: 0,65 zł
Jak na mój gust to IDEA sypie a ktoś to zgrabnie wyłapuje, znając życie to po info o wysypaniu się fundu to będzie już do góry Pray

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Arlemen
0
Wysłane: 19 lutego 2010 21:50:18 przy kursie: 0,65 zł
Elmo napisał(a):
Jak na mój gust to IDEA sypie a ktoś to zgrabnie wyłapuje, znając życie to po info o wysypaniu się fundu to będzie już do góry Pray

Nikt nie wysypuje ,było ostre branie podczas paniki nieuzasadnionej i niektórym zwieracze puszczają co wtedy kupowali,a tylko dlatego bo wyjątkowo długo mamy boczniaka Angel ,były znacznie lepsze okazje do sypania przy korekcie wigu20 a kurs zachowywał się wówczas wyjątkowo stabilnie.Zagrywki funduszy pod wywalanie są zupełnie inne,windują kurs na maksa ,patrz kolastyna 12.11.2009r.i parę innych spółek,oni mają dosyć kasy by stworzyć sztuczną podaż z automatu by ubierać na maksa jak jest taka potrzeba na wysokich dosyć poziomach.A tutaj to można marazmem w tej chwili nazwać i brakiem cierpliwości pseudo-inwestorów.Tzw.konsolidacja jest zdrowa dla kursów,bo zazwyczaj papier od gościa pragnących szybkich zarobków przejmuje inwestor długo-terminowy a taki nie sypie bez żadnego tragicznego komunikatu Shame on you .I wystarczy mieć nadzieje że papier przechwytuje coraz silniejszy akcjonariat który go odda na godnych poziomach a nie dwu lub trzy groszowym zarobku.

Vox
134
Wpisów: 6 637
Wysłane: 19 lutego 2010 22:30:54 przy kursie: 0,65 zł
ja tam nic nie prognozuję, ale myślę że przełom przyniosą wyniki.
już niedługo wszystko się wyjaśni. póki co trzymam. wave
po wynikach podejmę decyzję zgodnie z wyrokiem stockwatch (rating i pozostałe wskaźniki).
Edytowany: 19 lutego 2010 22:32

arnoldszwajceneger
0
Wpisów: 24
Wysłane: 21 lutego 2010 12:03:14 przy kursie: 0,65 zł
Wstawiam linka odnośnie sytuacji w humdrexie www.nowemiasto.com.pl/forum_nm...

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 21 lutego 2010 12:09:41 przy kursie: 0,65 zł
arnoldszwajceneger napisał(a):
Wstawiam linka odnośnie sytuacji w humdrexie www.nowemiasto.com.pl/forum_nm...

ciekawe kto założył taki temat? ktoś puszcza plote że podobno nie ma wypłat? raczej nie pracownik bo by się nie pytał czy są wypłaty bo raczej by o tym wiedział, że od 2 miesięcy ich nie ma. żałosne
EEX

arnoldszwajceneger
0
Wpisów: 24
Wysłane: 21 lutego 2010 13:47:46 przy kursie: 0,65 zł
Treść zawarta w linku świadczy tylko o tym,że Humdrex ma problemy z kasą o czym wszyscy wiemy. Brak wypłat plotką raczej niej jest, kto by miał motyw do pisania takich plotek ? konkurencja ? wydaje mi się że nie. Zresztą wiele firm w Polsce nie wypłaca płacy na czas, także nie jest to jakieś szczególne zjawisko. Chwilowo sprawę rozjaśni raport kwartalny choć nie spodziewam się rewelacji, mam tylko nadzieję że nie będzie szczególnie zły. Plany restrukturyzacji zaprezentowane przez Zarząd oceniam pozytywnie, pytanie tylko czy zostaną one zrealizowane i nie jest to pusta gadka. Cieszy mnie, że Trion odchodzi w końcu od klienta supermarketowego, nie wiem tylko dlaczego tak późno. Mają taki towar, że raczej w supermarketach się go nie kupuje. Zdecydowanie muszą poprawić sieć sprzedaż, okna i drzwi sprzedaje się głównie przez autoryzowanych dealerów którzy zapewniają od razu pomiar, montaż itp. itd., a z tego co sprawdzałem w necie, ich sieć jest raczej słabo rozbudowana. Sprzedaż nieruchomości może nie zachwyca, ale jeżeli nie są do niczego potrzebne i nie ma planów co do zagospodarowania ich w przyszłości to można je sprzedać. Należy jednak szczególnie zadbać aby środków uzyskanych nie "przejeść" bo wtedy spółka będzie już szła w prostej linii na dno.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 21 lutego 2010 17:18:48 przy kursie: 0,65 zł
Nie znam Humdrexu od wewnątrz. Nie wiem jak jest zarządzana, natomiast z zainteresowania Grupą Kapitałową zajrzałem w ich ofertę dostępną w necie i przyznam, że dla kogoś kto zna się bardziej na budownictwie niż ekonomi, robi ona na mnie pozytywne wrażenie. Stolarka PCV, drewniana sosnowa lub meranti, czy aluminiowo-drewniana nie tylko w standardach europejskich - to pełne spektrum współczesnej oferty pod różną klientelę.
Ogólnie uważam, że przyszłościowo będzie się powoli odchodziło od stolaki PCV na korzyść wyrobów drewnianych czy drewniano aluminiowych, co powoduje że to co robią ma sporą szansę znaleźć szeroki zbyt w najbliższej perspektywie.
Niestety nie znalazłem cennika, który mógłbym porównać do znanych mi producentów. Podejrzewam jednak, że skoro posiadają oni własne zaplecze (tartak) wytwarzające półprodukt, są w stanie konkurować z cenami rynkowymi. Poza tym obecnie trudno znaleźć u konkurencji podobne cenniki, co często związane jest z sezonowością oraz samym marketingiem sprzedaży. Niektóre firmy przyciągają klientów udzielając sporych rabatów od wysokiej ceny bazowej inne do niskich cennikowych pozycji doliczają dopłaty za każdy detal ponad standard.
To co mnie najbardziej dziwi to fakt, że na południu Polski nie spoatkałem się dotąd w praktyce z ich wyrobami. Może spowodowane to jest sporą i silną konkurencją jeżeli chodzi o stolarkę drewnianą (Kobiór i Pszczyna) że o "plastikowej" nie wspomnę, bo tego jest na pęczki. Nie mniej coś z tym marketingiem sprzedaży zrobić by mogli, bo w temacie dobrych jakościowo okien drewnianych wciąż konkurencja w skali kraju nie jest zbyt duża.
To co mnie natomiast nie dziwi to obecne kłopoty finansowe takich producentów jak Humdrex. Ze statystyk wiadomo jak się wyłożyła deweloperka w zeszłym roku. Obecna zima jest uwieńczeniem tej tragicznej dla wielu firm budowlanych sytuacji. Dodatkowo producenci stolarki rozpoczynają swoje prawdziwe żniwa w okresie przed jesiennym.
Technologie w wykonaniu których oferuje swoje produkty Humdrex są na Naszym kraju stosunkowo młode i wymagają zawsze sporych nakładów w park maszynowy na starcie. Podejrzewam zatem że sporym obciążeniem kosztowym dla takich firm są stałe, pewnie nie małe raty leasigowe czy spłaty zaciągniętych kredytów i pewnie znamienita część podobnych firm boryka się z porównywalnymi problemami. Uważam też, że bardzo dużo zależy od możliwości przetrwania tych firm w najbliższych 3-4 miesiącach, bo zgoła inaczej zapowiada się sytuacja w branży budowlano-deweloperskiej w tym roku .

Postanowiłem wypowiedzieć swoje zdanie w kontekście ostatnich postów, bo bardzo źle się pewnie wszystkim kojarzą informacje o niewypłacaniu pensji. Vide podobne doniesienia na techmexie parę tygodni przed ogłoszeniem upadłości. Tam jednak można było zaobserwować stopniową wyprzedaż aktywów i kilkukrotny spadek przychodów czego w tym wypadku na razie nie widać.
Pozostaje trzymać kciuki, by inwestycja w niedowartościowaną spółkę, powiązana z wiarą w jej przetrwanie tych burzliwych czasów okazała sie trafiona, czego Wszystkim życzę.thumbright

Irek_2
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 120
Wysłane: 22 lutego 2010 10:41:05 przy kursie: 0,65 zł
Coś nie chcą sprzedawać po 0,64. Czyżby niedźwiedzie odpuściły ??? Ważna może być końcówka sesji. Gdzieś przeczytałem, że na początku sesji zlecenia składają amatorzy, a wyjadacze pod koniec sesji, mając na uwadze nastawienie inwestorów z danego dnia. U nas jeszcze dochodzi do tego wpływ Wielkiego Brata (tego zza oceanu) Angel

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 23 lutego 2010 01:35:08 przy kursie: 0,65 zł
Technicznie TRION wygląda bardzo ciekawie, SMA, wolumen, dywergencja ma MACDO... Ale nie będę się rozpisywał, bo widzę, że na wątku już przysiedli techniczni wyjadacze blackeye
Klika się i sprzedaje ;-)

Vox
134
Wysłane: 23 lutego 2010 09:36:54 przy kursie: 0,65 zł
cierpliwie czekam już 2 tygodnie, i myślę że się doczekam.
wyniki będą jakoś w piątek?

mam nadzieję że nie będzie bardzo źle, bo budowlanka leży (ostra zima)
z drugiej strony giełda dyskontuje przyszłość (a luty się już kończy)
Edytowany: 23 lutego 2010 09:39

Amistat
0
Wpisów: 15
Wysłane: 23 lutego 2010 10:42:28 przy kursie: 0,65 zł
coś się ruszyło...

emzeta76
0
Wpisów: 37
Wysłane: 23 lutego 2010 14:54:11 przy kursie: 0,65 zł
Amistat napisał(a):
coś się ruszyło...

Co masz na mysli? (bo chyba nie 1 groszowe, nic nie znaczace wachniecie kursu!)

Vox
134
Wysłane: 23 lutego 2010 15:55:44 przy kursie: 0,65 zł
do wyników ciężko liczyć na jakiś większy ruch

Daria
0
Wpisów: 90
Wysłane: 23 lutego 2010 20:10:55 przy kursie: 0,65 zł
trzymam kciuki mam nadzieje, ze bedzie dobrze...
Edytowany: 23 lutego 2010 20:25

Arlemen
0
Wysłane: 24 lutego 2010 10:01:07 przy kursie: 0,64 zł
Daria napisał(a):

oooooo,widzę że koleżanka Igruop zamieniła na Triona Angel ?

summus
0
Wpisów: 241
Wysłane: 24 lutego 2010 10:19:49 przy kursie: 0,64 zł
Arlemen napisał(a):
Daria napisał(a):

na titanicu też było doborowe towarzystwo blackeye

Vox
134
Wysłane: 24 lutego 2010 10:33:36 przy kursie: 0,64 zł
Cytat:
na titanicu też było doborowe towarzystwo

dopóki nie siedzi tu 40 forumowiczów jak na techmexie,
jesteśmy bezpieczni blah5

Arlemen
0
Wysłane: 24 lutego 2010 10:35:59 przy kursie: 0,64 zł
summus napisał(a):
Arlemen napisał(a):
Daria napisał(a):

na titanicu też było doborowe towarzystwo blackeye

titanic o którym piszesz ,a podejrzewam że Masz na myśli Igroup obecnie zdyskontował swoje porażki co mamy obecnie w cenie ,nie był by tak nisko gdyby prezes w wywiadzie wspomniał o upadłości układowej spółki zależnej ,więc rynek potraktował to negatywnie .Ale tak czy siak ta grupa usług internetowych wyjdzie jeszcze na prostą ,bo już kilka lat temu w 2002 również spadła do 46 groszy by kilka lat później na 12zł się znaleźć Whistle

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16